Beverwijk heeft voor bouwen van woningen geen grond meer COR 0LY Achtste jaarbijeenkomst Ideeënbus bij Hoogovens Plannen maken in zolang indeling IJmond onzeker moeilijk Nog 29 scholen bouwen om behoefte op te vangen COR OLY IN DE VISHAL EN OP ZEE Verlovingsringen Juwelier R. de Boer RIJWIELEN VELO BROMFIETSEN A. R. de BOER Weth. Vessies: We kunnen hoogstens nog een jaar de gaatjes vullen Aanvoer van mosselen dit jaar geweldig Brandweer actief Steeds meer en betere ideeën BURGEMEESTER BRUINSMA: V erkeersslachtof f ers begraven op Duinhof Betaling abonnementsgeld per giro UIT THUIS MOOI WEER OF STORM VRIJDAG 20 MAART 1964 9 Constant HDZ Anjer Komplete kollektie bij Kennemerlaan 60 - 62 Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden en tóch WEEKABONNEMENTEN Gevelversiering nieuw stadhuis van Beverwijk IJ mond Teruggehaalde en ingeruilde met garantie bij Breestraat 108 - Beverwijk Tel. 24627 Sanering Kinheim behoeft slechts een punt te vergaren in uit duel tegen SI ZO CONSTANT verlovingsringen Een keurkollektie OVERGORDIJNSTOFFEN TERLENKA MYSTÈRE'S TERLENKA VALLEN „In de woningbouw in onze gemeente gaat de grond steeds meer een veront rustende rol spelen. Korter gezegd: we hebben geen grond meer om flinke bouw- objecten te realiseren. Het is een kwestie van gaatjes vullen geworden. Daarmee kunnen we misschien hoogstens nog een jaartje doorgaan, maar dan is ook alle beschikbare grond op. Burgemeester en Wethouders hebben zich er over beraden op welke wijze de woningsituatie in Beverwijk verbeterd kan worden, maar daar spreek ik liever nog niet over. Ook de mogelijkheid van het bouwen van Bogaerswoningen zullen we bezien. Maatgevend voor ons woningbeleid blijft echter het gebrek aan grond". Aldus de heer W. J. Vessies, Beverwijks wethouder van Openbare Werken in zijn antwoord op vragen van raadsleden tijdens de voortzetting van de behandeling van de gemeentebegroting 1964. De wethouder vroeg zich naar aanleiding van de critiek op de Bogaerswoning af of de gemeente aan de bouw van dit type woning zonder meer kan meewerken. Hij bracht dank aan de woningstichting „Pro Omnibus" die de woningzorgen van de gemeente lichter heeft gemaakt door het bouwen van een belangrijk aantal woningen in de premiesector. De heer R e i j k e r s van de K.V.P. was gistermiddag de eerste spreker die na de algemene beschouwingen van de fractievoorzitters op woensdag het woord voerde. Hij deed dat namens zijn afwezige fractiegenoot, de heer De Goede. Met in stemming werd de oprichting van een af deling onderwijs ter gemeentesecretarie gememoreerd. Waardering was er ook voor het tempo bij de bouw van nieuwe scholen. In het oude stadsgedeelte kan men echter nog best een paar kleuter scholen gebruiken. Met belangstelling word het rapport over het nijverheidsonderwijs tegemoet gezien. Hoet staat het met de bezwaren van de gemeente Velsen tegen de stichting van een uitgebreid technische school op het industrieterrein? Verder werd aangedrongen op de stichting van jeugdgebouwen in Oosterwijk en op het beschikbaar stellen van meer gelden voor de sport. De heer Menist (P.v.d.A.) legde de nadruk op het heersende woningtekort voor minder draagkrachtige bevolkings groepen. Hij zou graag zien dat B. en W. meer initiatieven ontplooiden met betrek king tot het doorschuiven van woningen. Er is een enorm gebrek aan goede goed kope woningen in Beverwijk, aldus de heer Menist. De sport komt in Beverwijk nog veel te kort, meende de heer J o u s t r a (P.v.d.A.). Voor de zaalsport zijn er geen lokalen. Enkele voetbalvelden en 'n honk- balveld zouden in de behoefte voorzien. Verder noemde de heer Joustra het in deze tijd onaanvaardbaar dat leerlingen van de laagste klassen van sommige scholen geen lichamelijke opvoeding krijgen wegens het gebrek aan gymlokalen. Ook in het cul turele vlak heeft Beverwijk een achter stand in te halen. In het bijzonder vroeg de heer Joustra belangstelling voor Wijk aan Zee. Zijn fractiegenoot de heer J a a p e uit te kritiek op het uitblijven van een uit breidingsplan voor Wijk aan Zee. Op deze manier raakt deze.-badplaats, steeds-meer achterop bij andere badplaatsen aan de Noordzeekust. De heer S c h o o s (VVD) betwijfelde of het plan van B. en W. om het gebouw van Openbare Werken aan de Breestraat te bestemmen voor een tijdelijke huisvesting van de politie getuigt van een goed be leid. Daarmee laat het college, aldus de heer Schoos, opnieuw blijken dat het af wijzend staat tegen een verdere ontwikke ling van het winkelcentrum Breestraat en liever een nieuwe city wil creëren. Een stad met een hart en met sfeer is echter niet in enkele jaren te bouwen. Een mid delgrote stad als Beverwijk kan zich niet de luxe van twee city's veroorloven. De heer Schoos zag verder weinig toekomst muziek voor een stadsschouwburg gezien de ontwikkeling van de televisie. Door de toenemende industrie is er steeds minder grond beschikbaar voor recreatie. In dit verband meende de heer Schoos dat er met betrekking tot de plannen van de ge meente Velsen om het strand in Velsen- U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de Umuider Courant. V bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 9.75, post- abonnees 10.25. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Noord meer toegankelijk te maken een taak voor het ÏJmond Advies College is weggelegd. Na het antwoord van wethouder Vessies repliceerde wethouder Gerritse (Fi nanciën). Hij noemde het verzorgingspeil van de gemeente Beverwijk goed. Het voor de gemeente vastgestelde maximum bedrag dat voor investeringen gebruikt mag worden is vier miljoen, waarvan de helft tot 1 mei gerealiseerd mag worden. Wethouder Gerritse deelde mee dat de winst van het gasbedrijf dit jaar ongeveer 20.000 minder zal bedragen dan is be groot. Op desbetreffende vragen van raadsleden zei de wethouder dat B. en W. er weinig voor voelen om het aangaan van vaste leningen te stimuleren. Tenslotte merkte hij op dat op het industrieterrein geen grote bedrijven zullen komen maar dat kleine industrieën van allerlei aard zich daar zullen vestigen. Wethouder Kaebisch (Volkshuis vesting) kon niet veel concreets zeggen over te nemen maatregelen tegen de lucht verontreiniging. Dit is een aangelegenheid die op nationaal en provinciaal niveau be studeerd wordt. Hij sprak de hoop uit dat Openbare Werken spoedig beginnen kan met het nemen van proeven over de gevol gen van de luchtverontreiniging voor de volksgezondheid. De wethouder vond het jammer dat de V.V.D.-fractie niets over de sport in Beverwijk heeft gezegd. Hij geloofde dat er aan een honkbalveld geen behoefte bestaat. De huren van woningen noemde hij in de gemeentefinanciën een knelpunt. In verband met de bevrediging van andere behoeften wordt de hoogte van de huur door velen als een bezwaar ge voeld, aldus de heer Kaebisch. in vele uitvoeringen SPORT COMPLEET v.a. ƒ125.- SUPER SPORTRIJWIELEN met 8 versnellingen PEUGEOT iets bijzonders Voorts: RALEIGH - MAGNEET VESTING Alles bij Breestraat 108 Tel. 24627 (02510) Beverwijk Ook voor het aller laatste sportnieuws I 100% service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 Tel. 5198 In de gistermiddag gehouden openbare vergadering van het produktschap voor vis en visprodukten deelde de voorzitter bij de aanvang mede dat de aanvoer van mos selen dit jaar zo geweldig is geweest dat vandaag de miljoenste ton wordt ver wacht. Ter gelegenheid van dit feit zal het produktschap er voor zorgen dat in alle bejaardentehuizen van de havenplaat sen, waar de aanvoer van mosselen regel matig plaats vindt, een mosselmaaltijd zal worden genuttigd. De Velsense brandweer is donderdag driemaal uitgerukt, waarbij slechts in een geval handelend moest worden opgetreden. Dit was des avonds om acht uur in de Ber kenstraat, waar een bewoner kort tevoren was thuisgekomen met zijn motorrijwiel, dat nog slechts „op één poot" liep. Daar om veegde hij in het schuurtje de be dradingen droog met een doek. Hij tracht te vervolgens de motor weer op gang te brengen. Deze vloog echter na enige mis lukte startpogingen plotseling in brand. Toen de brandweer arriveerde was het vuur reeds op de schuur overgeslagen, waarna het met een slang werd gebluft. De motor was echter totaal vernield. Des middags om twaalf uur was een melding binnengekomen dat in de Broek- bergenlaan een auto in brand zou staan. Bij aankomst bleek dat van een schillen- auto een zak met papier in brand was ge raakt en daarbij op straat gevallen. Hier kon de brandweer dus onverrichterzake te rug. Twintig minuten later moest nog een hoop vuilnis worden geblust, die waar schijnlijk dbor kinderen op 'n terrein ach ter een fabriek in de Kanaalstraat in brand was gestoken. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Donderdagmiddag is in de kantine van de leerlingenwerkplaats van Hoogovens in IJmuiden voor de achtste maal de jaar bijeenkomst van de ideeënbus gehouden. De chef van het ideeënbureau, de heer J. G. Nolst Trenité zette uitvoerig werkwijze en doel van de ideeënbus uiteen. Direc teur W. Bakker wees er op, dat door de instelling van de ideeënbus de werkwijze in de fabriek reeds in belangrijke mate efficiënter is geworden. In 1962 hebben drieduizend werknemers ideeën in de bus gedaan, vorig jaar groei de het aantal tot 3555. Nog belangrijker is, dat de kwaliteit van de ideeën steeds be ter wordt. In 1963 was de gemiddelde be loning voor een bruikbaar idee f 71.50, het jaar daarvoor 47. Het aantal ideeën kan nooit te groot zijn, op elke drie werkers zou één bruikbaar resultaat een zorgvul dig denken en zoeken niet tot de onmoge lijkheden moeten behoren. De bekerwin naars voor het jaar 1963 zijn de volgende heren. Sector IJzer, H. Born met 900; Sector Staal, Th. van Roon met 275; Tijdens de avondvergadering van de Beverwjjkse raad heeft wethouder Hermes tijdens de replieken gezegd, dat de werkclassificatie zoals deze is opgesteld voor een deel van het personeel van Openbare Werken gehandhaafd zal blijven. Bij besluit van de minister is de beslissing over handhaving of afschaffing overgelaten aan de gemeentebesturen. Bij de onderhandelingen met de vakorganisaties is nog eens duidelijk naar voren gekomen, dat een goede werkclassificatie voorwaarde is voor een goed personeelsbeleid, zo zei wethouder Hermes in antwoord op vragen van de heer Jaape (P.v.d.A.). Op het gebied van de huisvesting van het onderwijs was de situatie nog iets min der rooskleurig dan de leden van de raad hadden onderstreept, want zo zei wethou der Hermes, er moeten geen 28 maar 29 scholen gebouwd worden. Hij verwachtte overigens niet dat het mogelijk zou zijn de bestaande schoolgebouwen buiten ge bruik te stellen en te vervangen. Dan zul len ze eerst in elkaar moeten storten. Vergunningen voor kleuterscholen zijn nog moeilijker te krijgen en zullen dan ook wel langer op zich laten wachten met als ge volg dat het kleuteronderwijs voorlopig nog zal moeten doormodderen. De wethouder deelde mee dat er ten aan zien van de r.k. L.T.S. op zeer korte ter mijn een beslissing kan worden verwacht. In tegenstelling tot zijn Heemskerkse ambtgenoot de heer Van Herpen wil wet houder Hermes nog niet spreken over een openbare l.t.s. omdat het intergemeente lijk overleg hierover nog gaande is. Hij laat de opmerkingen van de heer Van Her pen dan ook geheel voor zijn rekening. De maatregelen ter voorkoming van het roken voor de klas door het odnerwijzend personeel zullen als de meerderheid van het college zijn zin krijgt afgeschaft wor den. Wethouder Hermes stelde, dat deze maatregel van orde weinig om het lijf had, bovendien meende hij dat het juister zou zijn als de leraar of onderwijzer zo nu en dan eens zou roken en het vaker zou laten om te laten zien dat hij zowel het een als het ander kan. Als laatste van het college heeft burge meester Bruinsma gesproken en hij heeft in zijn rede vele zaken belicht, die in of buiten de stad ten nauwste samenhangen met de problemen rondom de bestuurlijke indeling van 't ÏJmondgebied. Het uitblij ven van de beslissing of Beverwijk en Heemskerk nu wel of niet samengevoegd zullen worden maakt veel onzeker. Daar door zal het niet mogelijk zijn een deug delijk structuurplan op te stellen, kan men niet uit de voeten met een saneringsplan, valt er weinig verstandigs te praten over de toekomst van de Breestraat als koop centrum, weet men niet hoe men de nog beschikbare gronden zal bebouwen. Voor wat het informele overleg met de buurgemeente Velsen betreft oVer de Noordzeekanaalaangelegenheden, zei de burgemeester, dat het op goede wijze ge beurt en dat men goed wordt voorgelicht. Beverwijk zal zeker deel gaan uitmaken van de streekplancommissie, die het plan voor het Noordzeekanaalgebied zal opstel len en de burgemeester meende, dat Be verwijk wel degelijk een positieve bijdrage zal kunnen leveren. «itioxa De burgemeester deed de toezegging dat er met de stichting tot behoud en sane ring van de oude binnenstad nog contact opgenomen zal worden zodra het college een duidelijk standpunt heeft ingenomen ten aanzien van deze kwestie. De burgemeester toonde zich een groot voorstander van een besturen en samen werken met de raad op basis van vertrou wen en hij zag het als tendens van deze tijd dat men meer en meer zal moeten de legeren. Dit zal zowel de raad moeten doen en het college is er al mee bezig. Het stre ven dient er op gericbt te zijn, dat de raad zich voornamelijk bezighoudt met de grote lijn, die dan nader door het college zal moeten worden uitgewerkt in hoofd zaken. De betrokken wethouders zullen dan ieder voor zich de routinezaken kunnen afdoen en een deel van hun taak weer kunnen delegeren aan de hoofden van dienst en afdelingschefs, zo meende de bur gemeester. De rijkssubsidie voor de krotopruiming is ten enen male onvoldoende, zei de bur gemeester, die meende dat er op deze ma nier over honderd jaar nog krotten staan die nu al weggebroken moesten worden. Het plan voor de badplaats Wijk aan Zee komt op korte termijn gereed, het college heeft het reeds binnen, zo zei burgemees ter Bruinsma. Hij vond het een punt in het voordeel van Wijk aan Zee dat ook het zuidelijk deel van de kuststrook pal ten noorden van de pieren tot ontwikke ling gebracht zal worden. De chaos, die de bewoners van de Kloos terstraat aanrichten op de braakliggende terreinen was voor de burgemeester aan leiding op te merken, dat de burgers in de Burgemeester J. G. S. Bruinsma binnenstad zich wel eens wat meer als burgers dienden te gedragen in dit op zicht. In tweede instantie heeft de heer De Weijer van de K.V.P. gezegd dat de winst van het gasbedrijf naar zijn berekening netto 103.000 gulden zal zijn. Hij meende voorts dat Akersloot voorlopig wel een schip van bijleg zou zijn en was er van overtuigd dat de vette jaren voor het gas bedrijf wel verstreken zuilen zijn. Mevrouw Schmohl-Heijnes kon een ap plausje van de raad oogsten nadat zij in een fraai gedicht de kwaliteiten van huize Scheij beek had geroemd en het college vroeg, wat de bestemming van dit gebouw Kinheim (zaterdag* duelleert morgen in een uitwedstrijd met zijn grootste rivaal SIZO. De bezoekers behoeven slechts een punt uit deze match te puren om zich de titel toe te eigenen. Kinheim verzamelde 29 punten uit 16 wedstrijden, SIZO 23 punten uit 15 wedstrijden. De strijd begint om kwart over vier en zal zich afspelen op het terrein aan de Hillegomse Weere- steinstraat. Kinheim verschijnt met: De Boer; Van Kooperen en Grevink; Tielrooy, Sparre- boom en Geerlofs; Bosman, Visscher, Ver burg, Nieuwenhuis en Bax. Bij een eventueel kampioenschap recipi- eert Kinheim zaterdagavond om half ne gen in het Jozefhuis aan de Banjaertstraat. Pluk goede vruchten voor het geld. Spaar voor contante koop Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen zal zijn nu het binnenkort raadhuis-af zal zijn. De heer Koger bestreed de mening van de heer Swarts als zouden de bijzondere scholen aandringen op subsidie van het godsdienstonderwijs om zo hun vergoedin gen per leerling te verhogen. Hij meende dat het college toch wel eens met wat concreter plannen voor de sanering kon komen en vond dat in het IJmond-Advies- college ^psprojcen ijjfigst worden over de vestigih'g' Vdn' èen' petrochemische in dustrie, die de lucht nog meer kon bë- vuilen. Technische dienst IJzer en Staal, W. Slij- fer met 830; Sector Plaatwalserijen, S. A. Bakker met 150 en 1500; Technische dienst Walserijen, H. Kops met 1500; Hulpafdelingen, J. C. van Oefelen met f 750; Sector Havens en Vervoer, M. van de Watering met 260; Technische dienst transport, J. van Aalst en J. Kleijn, elk 750; Research en bedrijfslaboratorium, J. Thomson met 600; Kwaliteitsafde ling, H. van Keulen met 1200; Mekof, J. W. van Duim met 450; Cemij, M. F. Reuderink met ƒ35; vijf werknemers met totaal 62.50. Namens de prijswinnaars sprak de heer S. A. Bakker een woord van dank. ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Gistermiddag zijn op de begraafplaats „Duinhof" in Velsen de stoffelijke over schotten ter aarde besteld van de vier le den van het gezin Van Bennekom uit Sant poort, die zaterdag bij het auto-ongeluk op de Amsterdamsevaart zo tragisch om het leven zijn gekomen. Des morgens werd in de parochiekerk „Onze Lieve Vrouw van Altijddurende Bij stand" in Santpoort een plechtige gezon gen uitvaartmis gehouden, waarvoor een bijzonder grote belangstelling bestond. Het gemeentebestuur van Velsen werd hierbij vertegenwoordigd door wethouder J. van Leeuwen. Op de begraafplaats werden de vier kis ten eerst opgebaard in de aula, waar pas toor J. A. van Ettingen de gebeden sprak en het orgel Grieg's „Ases Tod" ten ge hore bracht. Pastoor v. Ettingen verricht te aan de groeve ook de absoute. Nadat de vier stoffelijke overschotten in een graf te ruste waren gelegd, sprak een verte genwoordiger van de familie Van Benne kom een kort woord van dank voor de gro te belangstelling. Ook in het winterseizoen is een wandeling langs het UMUIDER STRAND en op de in aanbouw zijnde nieuwe pier een boeiende vrijetijdsbesteding. Een bezoek aan één der vier verwarmde STRANDPAVILJOENS is daarbij een gezellige onderbreking. Ruime parkeergelegenheid. Donderdag Donderdag was de aanvoer in IJmuiden 3920 kisten vis, waarvan: 30 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 35 kisten schol, 1450 kisten haring, 2290 kisten makreel, 8 kisten schelvis, 55 kisten wijting, 40 kis ten koolvis en 4 kisten diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: Heilbot 4.502.40; grote tong 6.59 6.45; grootmiddel tong 7.046.62; klein- middel tong 7.517.06; kleine tong I 8.52 8.19; kleine tong II 7.186.98; tarbot I 5.40—5.10. Per 50 kilo: Grote schol 38; grootmiddel schol 40—37; kleinmiddel schol 5545; kleine schol I 65; kleine schol II 9636; verse haring 21.4015.60; makreel 31 11.20; kleine schelvis II 8668; wijting 67 52; kleine koolvis zwart 6052. Per 125 kilo: Grote koolvis 132104. Donderdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen gemaakt, in guldens VL 112 18.150; HD 89 5260; UK 186 5.160; VD 69 630; KW 134 1.150; KW 141 340. Aanvoer van vrjjdag Zestien vaartuigen hebben vrijdagmor gen in IJmuiden aangevoerd: 983 kisten vis, 350 stuks gladde kabeljauw en 4000 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 30 kisten schel vis, 160 wijting, 5 kabeljauw en gul, 25 koolvis, 250 haring, 55 makreel, 320 schol, 8 tarbot en 50 varia. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: Tarbot 7 6.40, grote tong 8.887.74, grootmiddel tong 8.738.06, kleinmiddel tong 9.778.83, tong één 10.118.83, tong twee 9.748.96. Per 125 kilogram: Grote kabeljauw 184, grote koolvis 10694, middel koolvis 112 100, grote leng 160. Per tien stuks: Grote kabeljauw 136, middel kabeljauw 9677. Per stuk: Kreeft 6. 194— Per 50 kilogram: Haring 24.6018, makreel 24.4012.40, grote schelvis 100, middel schelvis 92, kleinmiddel schelvis, 98, schelvis één 116, schelvis twee 9473, bot 3122, poon 23, dichte wijting 5643, gestripte wijting 7149, schar 5619, schol drie 5634, koolvis één 60, gul 9673, grote schol 6138, kleinmiddel schol 56— 51, schol één 5633, schol twee 7061, tarbot 238160, schartong 21. Besommingen In IJmuiden werden vrijdagmorgen de volgende besommingen, in guldens, ge maakt: KW 80—17.500, 132—12.000, 139 12.600, 90—7.000, 12—6850, 208—3850, 208 —3850, 167—9600, 205—4750, IJM 61—1650, 64—1300, 38—1250, 62—1700. Scheveningen Vrijdagmorgen werden in Scheveningen aangevoerd: 100 kisten schelvis, 100 wijting, 30 gul en kabeljauw, 300 koolvis, 300 ma kreel, 300 schol, 1200 stijve kabeljauwen en 2100 kilogram tong. Op zee Het is een droeve geschiedenis met de platvisserijde grote kotters en logger» moeten het na bijna negen uren vissen doen met hoogstens vijftien kilogram tong en een mandje andere platvis, die dan nog moet worden gegaard uit slik en zee sterren. De schepen, die op de kabeljauw waren, deden het gistermorgen beter. De SCH 18 haalde driehonderd exemplaren in een enkele trek aan boord. Sommige andere vaartuigen hadden zelfs een trek van 400 stuks. Verre visserij De Rijnmond twee KW 43 is op de thuis reis, met 400 kisten kabeljauw en gul, 200 koolvis, 120 schelvis, 150 roodbaars, 30 kleine kistjes schelvis en 750 stijve kabeljauwen. Vermoedelijk komt hier nog iets bij. De Rijnmond twee probeert dins dag aan de markt te IJmuiden te zijn. De KW 15 Rijnmond één komt vrijdag avond naar huis om de vangst aan de woensdagmarkt te kunnen brengen. Ook de Amsterdam IJM 28 zal nu spoe dig de thuisreis beginnen. Maar het i» mogelijk, dat in een Westduitse haven wordt gelost. Maandag, dinsdag en woensdag ver wacht de handel in IJmuiden dus vis af komstig van de verre visserij. WONINGINRICHTING BORST Planetenweg 38-42 Tel. 5991

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9