Brendan Behan, de razende Roeland van het toneel, in Dublin gestorven Sammy Davis jr. bracht Carré tot laaiend enthousiasme Sch ilderach tige figuur met een bewogen verleden Passiespelers uit het Zwarte Woud Uniek nachtconcert in Amsterdam Uitzending van opera's uit Holland Festival Prehistorische vondsten in Tanganjika De moeilijkheden bij de Opera Vanavond de laatste Stiefbeen- aflevering van dit seizoen NEGEN MUZEN SKODA -TRABANT (ATERDAG 21 MAART 1964 23 Schilder Piet Groen overleden ill +l;|i Berry Zand-Scholten nabeschouwingen Prille jeugd maakte Voor de vuist weg" Damshuizer De radio geeft zondag De radio geeft maandag T elevisieprogramma GARAGE BAKKER V (Van onze correspondent) LONDEN. De befaamde Ierse toneelschrijver Brendan Behan is vrijdag op 41-jarige leeftijd in een ziekenhuis te Dublin overleden. Hij leed aan geelzucht en suikerziekte en was reeds dagenlang bewusteloos. Iedereen kende Behan omdat hij zowel als schrijver als persoon een nogal wild figuur was. Hij was een kolossale drinker en kwam daardoor herhaaldelijk met de politie in aan raking. Hij dronk echter alleen bij vlagen. In de schouwburg tussen het publiek gezeten kon hij soms als een gek razen en tieren. Ook sprong hij wel eens op het toneel om luide uiting te geven aan zijn verontwaardiging of voldoening. In zijn jeugd was hij lid van het illegale „Ierse Republikeinse Leger" en is hij wegens zijn nationalistische activiteiten drie jaar in een Iers tuchthuis opgesloten ge weest. Later zat hij vier jaar in een Ierse gevangenis wegens een poging tot moord op een Ierse politieagent. Ook in Engeland kwam hij in de gevangenis terecht. Zijn grootste succes oogstte hij met zijn toneelstuk „De Gijzelaar". Hij schreef een autobiografie over zijn tuchthuistijd met de titel „The Borsal Boys", dat in Ierland en sommige andere landen is verboden. Behan bracht door zijn bizarre optreden zijn vrienden vaak in verlegenheid. Maar vijanden had hij niet, omdat iedereen hem mocht. ZIJN EERSTE toneelwerk was „The Square Fellow", dat in 1955 werd gepubli ceerd en in Londen, New York, Berlijn en Parijs werd opgevoerd. In 1958 schreef hij „The Hostage", dat in Londen en Parijs ten tonele werd gebracht, en in 1963 wer den in Londen voorstellingen gegeven van zijn laatste werk: „The Big House". Voordat hij toneelschrijver werd, was hij als journalist en criticus werkzaam. IN 1958 kreeg Behan de Greenwich Vil- lage-prijs, die jaarlijks door de Newyork- se critici voor het beste toneelstuk van het seizoen wordt toegekend. In 1955 trouwde hij met Beatrice Sal- keld. In november vorig jaar kreeg het echtpaar een dochtertje. Bij de geboorte van het kind verklaarde Behan, die veel dronk en bekend stond om zijn grote mond, zijn levenswijze te zullen veranderen. Een maand later werd hij echter met ■uikerziekte in een ziekenhuis opgenomen. In Rotterdam is de schilder Hendrik Pieter Groen overleden. Piet Groen, die 78 jaar was, werd geboren in Kralingen, als zoon van een molenmaker en is zijn hele leven Kralingen trouw gebleven. Hij kreeg zijn opleiding op de Rotter damse akademie voor beeldende kunsten. Groen heeft veel met andere Rotterdamse schilders gewerkt in het atelier van Gin- ding. Bij zijn 70ste verjaardag in 1956 werd in het museum Boymans- Van Beuningen een tentoonstelling te zijner ere gehouden. Boymans bezit ook een grote collectie te keningen van Piet Groen. Hij heeft veel havengezichten geschilderd, alsmede stille vens en bloemen. Behalve het beroemde Oberammergau kent ook het Zwarte Woud reeds eeuwen lang de traditie van een passiespel, dat jaarlijks door amateurs uit de omgeving van Baden-Baden, Freiburg en Karsruhe wordt opgevoerd. De laatste jaren gaat het gezelschap er ook mee op tourn,ee, waarbij er onder auspiciën van de Katho lieke Culturele Samenwerking Heemskerk vrijdag ook twee opvoeringen werden ge geven in de Regina Coeli-kerk aan het Hilbersplein in Beverwijk. Des middags was er een voorstelling voor de school jeugd. Het passiespel bestaat uit veertien ta ferelen, waarin het gehele lijdensverhaal wordt uitgebeeld. Onder regie van Man fred Sexhauer heeft het ensemble er een bijzonder devote opvoering van gegeven, waar ontroerende scènes in waren onderge bracht. Wij denken hierbij aan het fraai gegroepeerde laatste Avondmaal, het ta fereel waarin Christus de blinde vrouw ge neest en het verraad van Judas in de Hof van Olijven. De foto hierbij is een opname van laatstgenoemde scène. Het passiespel werd telkens met grote aandacht gevolgd, zodat het paasfeest in Beverwijk een wijdingsvolle inleiding heeft gehad. Van den beginne af aan hadden zijn art sen reeds voor zijn leven gevreesd. Dank zij zijn buitengewone vitaliteit kwam Be han de crisis eenmaal te boven, doch op 10 maart volgde een tweede crisis, met de nu fatale afloop. Behan werd in 1923 geboren in de ach terbuurten van Noord-Dublin, als oudste zoon uit een merkwaardige familie. Zijn vader Stephen was huisschilder. Een jon gere broer, Dominic, heeft veel van het talent van Brendan en zijn hele drinkcapa- citeit. Een andere broer, Brian, is beroeps revolutionair en is uit de katholieke kerk, de Britse Labour Party, de Britse commu nistische partij en ten slotte uit een Trotz- kystische groepering in Londen gezet. In Dublin leefde hij eenvoudig in een stille straat nabij de terreinen van de paarderennen en het leek of hij daar min der dronk dan in het buitenland. Door de intellectuelen in Dublin werd hij nooit ge heel aanvaard. Zij zeiden, dat hij teveel dronk. Hij zei, dat zij jaloers waren op zijn succes. Ontelbaar zijn de anekdoten en inciden ten waarvan Behans leven als het ware een aaneenschakeling was. Eens bracht hij een rechtbank in verwarring door, vast houdend aan zijn grondwettelijk recht, in het Iers een overtreding te bekennen. De rechter moest een tolk laten komen. Behan kreeg zijn schoolopleiding van de Franse zusters van de Caritas-missie en bleef tot het einde „katholiek, maar een slechte." AW - m Hifc w. ar „You have been a wonderful audience" „u bent een geweldig publiek geweest". Met deze woorden dankte vanmorgen om twee uur de Amerikaanse zanger, acteur en entertainer Sammy Davis jr. de twee duizend toeschouwers die van het optreden van deze veelzijdige kunstenaar getuige waren geweest. Terwijl de camera's van de AVRO-televisie de laatste shots van het laaiend enthousiaste publiek namen begaf zich achter het gordijn een vermoeide ten gere man naar de kleedkamer. Sammy Davis had weer een succesvol buitenlands optreden achter de rug. De Amerikaan had zich nogal zorgen ge maakt over de taalbarrière, maar toen hem was verteld dat de helft van de Ne derlandse bevolking Engels verstaat en dat de andere helft doet alsof, voelde hij zich op het toneel van het Amsterdamse Carré al spoedig thuis. De onemanshow van Sammy Davis, waarvoor ons nationale driemanschap Toon Hermans, Wim Kan en Wim Sonneveld zich had weten vrij te maken, werd subliem begeleid door het Belgische orkest van Francis Bay. Van het unieke optreden werden tele visieopnamen gemaakt, die de AVRO- televisie op 11 april zal uitzenden. Het programma wordt door de Belgische en de Franse televisie overgenomen. Sammy Davis jr., vrijdagmorgen op Schiphol aangekomen had in de namiddag een korte repetitie met het orkest. Willem Duys kwam de Amerikaanse showman daarbij opzoeken voor een interview in „Voor de vuistweg". Voor het beschrijven van het optreden van Sammy Davis jr. schieten woorden te kort. Hij is een zo veelzijdig, handig en boeiend artiest dat zijn publiek van de ene verbazing in de andere valt. Gelijk bij het begin van zijn optreden, het onstuimige „Once in a life time" en het soepel-swin- gende „Bye, bye blackbird" kende de geest drift van het publiek geen grenzen. Lekker nonchalant bracht Sammy Davis zijn songs, waarbij elke hint aan Frank Sinatra, Nat King Cole en andere Ameri kaanse topartiesten, zodra die door het pu bliek herkend werd met een stormachtig applaus werd begroet. Heupwiegend en kronkelend zei Sammy „I learned a lot from Johnny Halliday in Paris!" Subliem was zijn imitatie van de cow boyfilmacteurs: iedereen zag Robert Mit- chum of John Wayne op de planken. Wat een showman deze Sammy Davis! Hij bespeelt zijn publiek tot en met, is ontwapenend, tegelijk opeisend en lanceert zijn songs zo snel dat het publiek eigenlijk niet weet wanneer te applaudisseren om niet te veel verloren te laten gaan. De show van Davis was één hoogtepunt. „My name is Frank Sinatra" zei hij, zijn hoedje naar voren trekkend, en even later zong daar Frank en Nat King Cole, Fran kie Laine, Louis Armstrong. Weer enkele seconden later liepen een levensechte Boris Karloff en Gary Grant op het toneel. Nadat Sammy Davis in een geweldig swingstuk de plaats achter het slagwerk ingenomen had om een minutenlange solo ten beste te geven, daarna vibrafoon speel de en tenslotte vriendelijk maar resoluut dankte voor het oorverdovende applaus, viel het doek. „The wonderful audience" dook kil- nachtelijk Amsterdam in, innerlijk ver warmd door Sammy Davis' optreden, dat gelukkig op 11 april voor een groter pu bliek te zien zal zijn. De programma-commissie van de NTS heeft besloten t.z.t. van het Holland Festi val 1964 de volgende manifestaties uit te zenden: 1. De nieuwe opera van Benjamin Brit ten „The Monk's Play, crossing the Ri ver" voor drie solisten, koor van negen mannen en drie jongens, kamerorkest en orgel. De uitvoering van de opera door de Engelse groep, die het werk enige we ken voor het Holland Festival in Enge land zal brengen, betekent de première voor het Europese vasteland en de wereld première voor televisie. 2. De nieuwe opera van Guillaume Lan- dré „Jean Levecq", geschreven voor vijf solisten naar een verhaal van Guy de Maupassant en op te voeren door de Ne derlandse Opera. 3. De opera „Le serment" van Alex andra Tansman, eveneens op te voeren door de Nederlandse Opera. Beide laatst genoemde opera's zijn eenacters. Voorts bestaat de mogelijkheid, dat ook nog uitgezonden zullen worden een ballet uitvoering van het Nationaal Ballet, een kamermuziekconcert en een concert door de Wiener Philharmoniker. Besprekingen hierover zijn nog gaande. DAR-ES-SALAAM (Reuter) In Tan ganjika heeft men nieuwe prehistorische vondsten gedaan, die aantonen dat zich daar bijna twee miljoen jaar geleden, tot omstreeks het midden van het Pleistoceen twee verschillende typen mens naast el kaar ontwikkelden. De nieuwe vondsten werden gedaan in hetzelfde gebied waar de beroemde Zin- janthropusschedel in 1959 werd gevonden. In een verklaring van de regering van Tanganjika wordt gezegd dat ze, hoewel niet zo spectaculair als de Zinjanthropus- vondst „wetenschappelijk gezien aanmer kelijk belangrijker zijn, daar zij het be wijs leveren van de aanwezigheid van een soort mens in een veel vroegere tijd dan voorheen aangenomen werd." Nu heeft men vastgesteld dat er in Tan ganjika in het jonge Pleistoceen twee ver schillende typen hominidae voorkwamen. Het ene werd vertegenwoordigd door Zin- janthropus en is een lid van de Zuidafri- kaanse Australopithecines, het andere, een tot op heden onbekende vorm van het men selijk geslacht, door overblijfselen van een vijftal wezens. „Met een zeer kleine her- senomvang, maar zeer gelijkend op de mens, zoals wij die nu kennen met alle belangrijke kenmerken." De besturen van de Federatie van Be roeps-verenigingen van Kunstenaars en de Beroepsvereniging voor Muziekdramatisch Kunst hebben zich beraden over de thans bjj de Nederlandse Opera ontstane situatie. In een daarover verstrekt communiqué zeggen de besturen te hebben besloten zich op korte termijn te wenden tot de staats secretaris van O. K. en W. en het gemeen tebestuur van Amsterdam, waarbij zij hun inzicht in de thans ontstane toestand zul len geven en een reorganisatieplan zullen indienen. Zij zullen daarbij uitgaan van het Opera rapport van de Raad voor de Kunst en van de stelling uit het memorandum van de Federatie van juli 1960 dat het binnen afzienbare tijd nodig zal zijn de Neder landse Opera om te vormen tot een over heidsinstelling, hetzij in het kader van de rijks- hetzij in dat der gemeentelijke dien sten. De besturen roepen de geëngageerden op hun werk rustig te blijven verrichten en alles achterwege te laten waarop de genen in en buiten de instelling die uit onrust munt hopen te slaan, wachten. De federatie herinnert aan het uitvoeri ge memorandum dat zij over de toekomst van de Nederlandse Opera in juli 1960 aan het rijk en de gemeenteraad van Amsterdam heeft gezonden en waarin de grondslagen voor een doeltreffend beleid duidelijk werden aangegeven. Aangezien alle verantwoordelijke instanties deze ver togen naast zich neer hebben gelegd, al thans van die zijde geen enkele poging tot hervorming openbaar is geworden, was te voorzien, aldus het communiqué, dat de toestand in de Nederlandse Opera hoe lan ger hoe moeilijker zou worden. Bestuur en directie hebben aldus de federatie blijkens hun persbericht beslo ten de gevolgen van hun jarenlange falen in de opbouw van de Nederlandse Opera af te wentelen op de geëngageerden. De besturen van Federatie en Beroepsvereni ging voor Muziekdramatische Kunst zijn van oordeel dat deze handelwijze verder geen commentaar behoeft. Met filmbeelden van cameraman Piet van Strien heeft mr. G. B. J. Hiltermann voor AVRO's Televizier een goed overzicht gegeven van de situatie op Cyprus. Aan de hand van interviews met intellektuelen van beide bevolkingsgroepen peilde hij de stemming op het woelige eiland. Gesprek ken met president Makanos en met de Turkse vice-president rondden deze repor tage, die 20 minuten extra zendtijd verg de, af Gekunsteld, over-expressief spel hinder de ons nogal bij het volgen van de vorige afleveringen van het Richard Boone-Thea- ter. Gelukkig was dit maniërisme groten deels afwezig in het stuk „Stem Nee op nummer 11", dat als onderdeel van deze serie gisteravond op de beeldbuis kwam. Het gegeven, een lichtzinnig meisje dat zich, afgeschrikt door het voorbeeld van een oude, drankzuchtige bedelares, met be hulp van een idealistische architect, nog net weet te redden uit het milieu van drank en beatniks, werd met veel gevoel voor sfeer en voor details uitgewerkt. Het moet in de krant, dat Willem Duys' programma voor het eerst op de vastge stelde tijd geëindigd zou zijn, als de heer Hiltermann niet voor vertraging had ge zorgd. Als een soort van geroutineerde len tebode bespeelde Willem de sentimenten van het kijkerspubliek, dat behalve de goudvis, ook nog piepjonge kuikentjes, de vertederend slaperige broertjes en zusjes van de Belgisch-Italiaanse tienerster Sal- vadore Adamo en een dappere jeugdhar- monie uit Dongen te zien en te horen kreeg. Met een „live"-uitzending van een fragment van de musical „Sound of Mu sic", een Bach-cantate van de Franse „Swingle Singers" en een goed nummer van een Nederlandse ballade-zangeres, hongerend naar publiciteit, had deze afle vering erg veel weg van een muziek- magazine in het genre van „Scala". Als grammofoonplatenman zeer goed thuis zijnde in de daarmede verwante we reld, was Duys hier op zijn best. Een dissonant in het geheel was het vervolg op het nogal overtrokken en onlogische pleidooi, dat de Haarlemmer John Vis eni ge tijd geleden in hetzelfde programma voor de K.L.M. hield. Natuurlijk reageer de de reclame-afdeling van „onze natio nale luchtvaartmaatschappij" gretig op de vele adhaesiebetuigingen, die na deze uit zending bi] haar terechtkwamen. Waar schijnlijk kon de K.L.M. er ook niet on deruit, nu bij monde van haar directeur- Nederland blijk te geven van haar erken telijkheid (deze aktie zou voor de mede werkers van het bedrijf een stimulans zijn, ijverig verder te werken aan de sa nering). Maar het blijft een feit, dat de zelfde maatschappij niet door overmacht, zoals een oorlog, maar door eigen fouten een weliswaar niet steeds fijnzinnige, maar gezonde kritiek uitlokte. En dan kan men beter vergeten, zich te laten pousseren als het ten onrechte verguisde slachtoffer van een tijdelijke crisis. De brave borst van een mijnwerker, een der sympathisanten, deed het natuurlijk ook wel voor de ca mera's. VANAVOND NEEMT NEDERLAND af scheid van een tweetal zeer dierbaar ge worden vodden-opkopers, vader en zoon Stiefbeen. Het is geen afscheid voor al tijd; in september komen Toon en Dirk Stiefbeen terug met nieuwe avonturen en in het seizoen 1964-'65 zullen zij in ieder geval tienmaal in de Nederlandse huiska mers ruziën. De Engelse schrijvers van de serie „Stiefbeen en Zoon" zijn voor de opname van de laatste aflevering overge komen om kennis te maken met de Ne derlandse voddenmannen Tóón en Dirk en om eens te zien hoe er in Hilversum met hun produkten wordt omgesprongen. Ze waren enthousiast en ook wel een tikkel tje verbaasd. Verbaasd over het indruk wekkende succes van de Stiefbenen, die toch van huis uit op Groot-Brittannië ge- ent zijn. „HET IS EEN DUIDELIJK bewijs, dat het Nederlandse gevoel voor humor sterk verwant is aan het Engelse", zei de royaal besnorde 34-jarige Allan Simpson; J3- jarige collega en vriend. Ray Galton voeg de eraan toe: „Maar het Nederlandse sue-, ces is toch wel heel sterk de verdienste van bewerker Jaap van de Merwe". Waar na het tweetal elkaar als in een „schets- voor-twee-heren" afwisselde met lovende commentaren. Galton: „Jullie Stiefbeen sr. is veel beter dan de Engelse". Simp son: „En Gezonder". Galton: „Ja, Gevul der. In de bad-aflevering zag je bij ons een broodmager scharminkel in de tobbe. Van Nuenen maakte een veel doorvoeder indruk". Simpson: „Jammer dat we jul lie taal niet verstaan. Wij hebben een paar afleveringen gezien, maar we konden er geen woord van thuisbrengen". Galton: „Gelukkig kennen we de tekst, dus het was toch nog wel te volgen". ZOALS ZE ELKAAR in ieder gesprek aanvullen, schrijven ze ook (al dertien jaar lang) samen de teksten. In de grote zolderkamer van hun kantoor aan het Lon- dense Orme Court sluiten ze zich enkele dagen per week op en zwoegen er nieu we dialogen uit. Galton typt ze uit. Simp son heeft nooit geleerd met een schrijfma chine om te springen. Galton en Simpson zijn tot elkaar ge komen in het sanatorium waar ze alle bei kuurden voor t.b.c. Uit verveling gin gen ze tekstjes maken voor de sanato- rium-huisomroep en éénmaal genezen be sloten ze een kansje te wagen bij de B.B.C. Dat had succes en Simpson nam de stukadoors-overall niet meer uit de kast, terwijl Galton niet meer terugging naar kantoor. Ze werden tekstschrijvers. Niet onmiddellijk met het daverende suc ces'van vandaag, msSr tóch al vrij gauw zo kundig, dat zé ervan konden leven. In höeSté samenwerking schreven ze tien tallen radio-programmaatjes bij elkaar en een ook wel indrukwekkend aantal televi sie-spelen, waaronder de bekendste wer den: „Hancock's Half Hour" (volgend sei zoen ook in Nederland op het scherm) en „Steptoe and Son". Tussen de bedrijven door maakten ze ook nog monologen en sketches voor Richard Burton, Claire Bloom en Robert Newton en al met al leven ze van een en ander nu zeer fortuin lijk. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc.S. 8.00 NCRV. 10.00 KRO. 17.00 CONVENT VAN KER KEN. 18.00 NCRV. 20.15-24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nieuws en weeroverzicht. 8.15 Geestelijke liederen (gr.) 8.30 Morgenwijding. 9.00 De Platenbijbel. 9.45 Nieuws en waterstan den. KRO: 10.00 Inleiding Hoogmis. 10.05 Palm- wijding, Processie en Plechtige Hoogmis. 11.45 Pianospel (gr.). 12.05 Zwart op wit: actuele pu blicatie over kerk en wereld. 12.15 De Stemvork: Bel Canto-programma met commentaar. 12.50 Buitenlands commentaar. 13.00 Nieuws en mede delingen. 13.10 Jaar in Jaar uit: liedjes uit 1942. 13.30 Voor de jeugd. 14.00 Strijkkwartet: moderne muziek. 14.30 Gitaarmuziek. 14.45 De hand aan de ploeg, lezing. 14.50 Reportage le helft interland voetbalwedstrijd Belgie-Neder- land. 15.45 Lichte grammofoonmuziek. 15.55 Re portage 2e helft interland voetbalwedstrijd Bel- gië-Nederland. 16.40 Lichte grammofoonmuziek. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Leger des Heils-dienst. 18.00 Negro Spirituals. 18.10 Kerk orgelconcert. 18.30 Gij badt op eenen berg al leen, voordracht-programma. 18.45 Geestelijke liederen. 19.15 Zondagavondlezing. 19.30 Samen zang: Geestelijke liederen. 20.00 Nieuws. 20.08 Meditatie. KRO: 20.15 Koren en instrumentaal ensemble. 20.40 Klassieke grammofoonmuziek. 21.00 Maaltijd te Middernacht, hoorspel. 21.30 Klassieke kamermuziek. 21.50 Moderne gram mofoonmuziek. 22.00 Wissewassenlicht programma. 22.20? 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Dwars door de groene hel, reisbeschrijving over Brazilië. 23.05 Retourtjes. 23.30 Pianorecital: klassieke mu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.S. 8.00 VARA. 10.00 IKOR. 12.00 AVRO. 17.00 IKOR. 17.30 17.30 VARA. 20.00-24.00 AVRO. AVRO: 8.00 Nieuws, sportmededelingen en so cialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, lezing. IKOR: 10.00 Kinderdienst. 10.30 Evan gelisch Lutherse kerkdienst. 11.30 Vraag en Ant woord. 11.40 Grammoofoonmuziek. 11.45 De kerk in de spiegel van de pers. AVRO: 12.00 Stereo- fonische uitzending: Passiemuziek naar het Evangelie van Mattheus, Bach. ±13.30 Nieuws. ±13.35 De toestand in, de wereld, lezing. +13.50 Voordracht. 14.10 Vervolg Passiemuziek naar het Evangelie van Mattheus. 16.15 Licht instru mentaal kwintet en vocaal kwartet. 16.45 Sport- revue. IKOR: 17.00 Het Geladen Schip, de rubriek in het raakvlak van kerk en cultuur. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. 18.30 Licht ensemble en zang soliste. 19.00 Bij nader inzien, journalistenfo rum. 19.40 Vrij entree, cabaret AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Licht orkest en zangsolisten. 20.50 Chansons. 21.20 Amusementsmuziek (gr.). 21.45 Huize Kamperfoelie, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.10 Moderne balletmuziek, (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245.3 m. - 1223 kHz. 9.30 ds. G. Toornvliet - voorbereiding Heilig Avondmaal. 11.00 ds. G. Toornvliet - uitzending dienst voor belangstellenden, gehouden op zon dag 15 maart. 12.15 ds. J. C. Schouten van Baam- brugge - jeugdappèldienst, gehouden in Amster dam op zondag 2 februari. 15.15 Kinderdienst. 16.00 ds. P. N. Kruyswijk. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Satirisch programma. 13.00 Nieuws. 13.20 Voor de soldaten. 14.00 Nieuws. 14.03 Opera- en Bel Cantoconcert. 14.55 Sport met rechtstreekse reportage van de interland wedstrijd België-Nederland. (Om 17.00 Nieuws en berichten). 18.00 Nieuws. 18.03 Klassieke pia nomuziek. 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuws. 19.40 Gevarieerde muziek. 20.00 De nacht van Antwerpen. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte mu ziek. 22.30 Cabaretprogramma. 23.00 Nieuws. .05 Moderne dansmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke grammofoonmu ziek. 7.35 Sportuitslagen van zaterdag. 7.45 Ra diokrant. 8.00 Nieuws en NCRV-lied. 8.15 Gewij de muziek (gram. en opn.). 8.30 Die Wiener San- gerknaben (gr.). 8.45 Gitaamuziek (gr.). 9.40 Voor de huisvrouw. 19.10 Klass. grammofoonmuz. foonmuziek. 10.20 Waterstanden. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Klassieke grammofoonmuziek 10.20 Rondom het Woord: theologische ether leergang. 11.05 Lichte grammofoonmuziek. 12.20 Zeven keer de boer op, agrarische reportage. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Akkordeonorkest. 12.53 Grammofoonmu ziek, eventueel aktualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumentaal ensemble. 13.45 Lich te orkestmuziek (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.35 Klassiek pianoconcert (gr.;. 15.00 Herhaling wedstrijd Opsporing verzocht, van donderdag 12 maart jl. 15.40 Vocaal ensemble. 16.00 Jezus steeds eenzamer, overdenking. 16.30 Sopraan en piano: klassieke en moderne liederen. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammofoonmuziek voor de teenagers 17.50 Regeringsuitzending: Suriname journaal. 18.00 Koninklijke Militaire Kapel: Amerikaanse marsmuziek. 18.20 Uitzending van de Katholie ke Volkspartij. Kaarten op tafel, een uitzending over politieke zaken, die de aandacht verdie nen. 18.30 Klassieke en moderne grammofoon muziek. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Instrumentaal ensem ble: onbekende muziek uit oude handschriften. 19.30 Radiokrant. 19.50 Klassieke grammofoon muziek. 20.15 Gesprekken van Nicodemus, hoor spel. 21.30 Omroeporkest en -koor: moderne muziek. 21.55 Gitaarmuziek (gr.). 22.05 Wereld- panorama. 22.15 Pianorecital: Spaanse muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Komponeren in Neder land: muzikale lezing. 23.40 Koorzang: Negro Spirituals (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m 7.00-24.00 AVRO. VRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht, aansluitend: amuse mentsmuziek (gr.). 9.00 Ochtendgymnastiek. 9.10 De Groenteman. 9.15 Klassieke kamermuziek (gr.). 9.35 Christus Rex, hoorspel. 10.00 Lichte grammofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de huisvrouw. 12.00 Licht ensemble met zangsolisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Licht ensemble met zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht ensemble met zangsoliste. 14.00 Pianorecital: klassieke muziek. 14.30 Amusementsmuziek (gr) 14.50 Voordracht. 15.05 Passiemuziek naar het Evangelie van Markus, Georg Philipp Telemann (gr.). 17.00 Voor de padvinders. 17.15 Lichte grammofoonmuziek. 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Amateursprogramma. 18.50 Openbaar Kunstbe zit. 19.00 Operaconcert (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 Radioscoop. gevarieerd programma. 22.30 Nws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Jazz muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoon muziek. 12.08 Landbouwkroniek. 12.15 Lichte muziek. 12.50 Beursberichten en programma- overzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Don Carlos, opera. (1ste be drijf). 14.30 Koorzang en orkestmuziek. 15.00 Nieuws. 15.03 Lichte muziek. 15.30 Liederen. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen. 17.40 Grammofoonmuziek. 17.45 Franse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Orkestmuziek. 19.00 Nieuws, radiokroniek en correspondentie uit Ne derland. 19.40 Operamuziek. 20.00 Missieklank beeld. 20.15 Pianorecital. 20.45 Poolse muziek. VOOR ZATERDAG NCRV: 15.00 Alles draait om Moeder. TV- film. 15.25 Filatelistische allerlei. 15.45 Walt Dis ney-films. NTS: 16.00 Grand National (Eurovi sie). NCRV: 16.25 Memo. 16.25 Dier in 't vi zier. 17.00-17.45 Voor de jeugd- 19.30 Barend d« beer. 19.35 Lassie, TV-film. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.35 Stiefbeen en zoon. TV-spel. 21.15 Hoe be staat 't: De Trampoline: populair wetenschap pelijk programma. 21.45 Dagsluiting. NTS: 21.55 Journaal. 22.00-23.30 Eurovisie: Internationale Eurovisie Songfestival 1964 te Kopenhagen. VOOR ZONDAG CVK: 17.00-18.00 Gereformeerde kerkdienst. NTS: 19.30 Weekjournaal. 19.55 Journaal. 20.00 Sport in beeld. VARA: 20.30 Aanvang.dames en heren!, showprogramma. 21.10 De wereld van vandaag, politiek overzicht. 21.20 Jan Vrijman, ontmoet Eilandbewoners, documentaire. 21.55 K-wartaal, cabaretprogramma. NTS: 22.35-22.40 Journaal. VOOR MAANDAG NTS: 19.30 De hoogvlieger (Comedy Caper). 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Uitzending van de Partij van de Arbeid. 20.30 Europa aan de start, do cumentaire film. 21.15 De stille Amerikaan, speelfilm. 23.10-23.15 Journaal. ROZENSTRAAT 49-55 bq station Haarlem - Tel. 21275 - 12979 Leen 't Hart. De stadsbeiaardier van Delft en directeur van de beiaardschool te Amersfoort, de heer Leen 't Hart, is naar Zweden vertrokken. Hij zal het gemeente bestuur van Landskrona adviseren inzake het aanschaffen van een beiaard in een van de torens van die stad. Hij zal binnen kort een tournee maken van vier of vijf weken door de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Björling junior- Rolf Björling, zoon van de overleden Zweedse tenor Jussl Björling, heeft vrij gemengde kritieken gehad na zijn eerste optreden in New York. De kriticus van de New York Times, Ross Parmenter, vond dat de jonge Bör- ling, die 35 jaar oud is, en eveneens een tenor, „nog niet van de klasse van zijn vader is". Maar Parmenter vond wel dat Björling „een goede indruk had gemaakt". Eric Salzman, van de New York Herald Tribune zei: „Mijnheer Björling kan op zijn eigen benen staan als tenor. Hij heeft de stem van zijn vader misschien iets minder vol, maar net zo rijk en lyrisch en even gevoelig als van zijn vader".

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 23