Hoe denkt de regering nu over radio- Veronica AGENDA Kort en bondig prenatal „Antillen besteden de gelden uit Nederland doelmatig" HUMPIETUMPIE Drs. Korthals in Raad van State POLLE, PELLI EN PINGO Nieuwe stations in Den Haag en in Rotterdam Prénatal MODESHOW voor a.s. moeders woensdag 25 maart Mevr. Hacke-Oudemans eredame huisorde Oranje Inbrekers vrijuit door fout in dagvaarding „LINIA" -"•lir"- Kleuter overleden na eten van slaappillen Twee doden in het verkeer Eerste 15 havo-scholen Zwakke wind J. B. Haverkorn van Rijsewijk gezant in Roemenië Ir. Berkhuysen blijft een onderzoek eisen POTTERS ZATERDAG 21 MAART 1964 Vragen van een A.R .weekblad: Haarlem Velsen-I J muiden Minister Biesheuvel op Curacao: Beverwijk I teti/EN - hu weer gesust nog niet mun tAATSTB NIEUWTJE Kerkelijk nieuws De plannen tot de bouw van een nieuw station in Den Haag in de lijn Den Haag Hollands Spoor-Leiden zijn definitief. De naam van het station wordt „Den Haag- Mariahoeve". Het station is geprojec teerd tussen de Hofzichtlaan en de Land- scheidingsweg. Met ingang van de nieuwe dienstrege ling per 31 mei zal er in het zuidelijk stadsdeel van Rotterdam, Lombardijen, een nieuwe halte worden geopend tussen Rotterdam-zuid en Barendrecht. Bij de Smeetlandsedijk komt een voorlopig sta tion met twee perrons. De definitieve Stationsbouw zal waarschijnlijk in 1968 kun nen worden voltooid. „Lombardijen" wordt het negende station in Rotterdam. De A.R.P. hoopt, dat de mening van i denken. Het blad herinnert eraan, dat mi- de pers als zou de houding van de K.V.P. nister Scholten het kort geleden anders tegenover de commerciële televisie wat heeft gesteld, namelijk dat radio-Veroni- soepeler zijn geworden een verkeerde in- ca in strijd is met de telefoon- en tele- druk is van hetgeen de voorzitter van de graafwet, maar dat deze wet zelf geen aan- Tweede-Kamerfractie hierover op grijpingspunt biedt om daar wat tegen te het Overijsels appel van de K.V.P. heeft doen: we moeten wachten op maatregelen gezegd. In het weekblad van de A.R.P. „Neder landse Gedachten", waarin aan deze hoop uiting wordt gegeven, wordt ook gespro- van de raad van Europa. Het weekblad van de A.R.P. vindt dat een vreemd verhaal, „want de Nederlandse wetgever is steeds bevoegd om een on- c ZATERDAG 21 MAART Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „Robert en Bertram in comp." van Herman Heijer- I City, 19 u. en 21.15 u.: „Elvis in Aca- mans. M.m.v. Ton van Duinhoven, Johnny I pulco". Kraaykamp, Lou Steenbergen, Chris Baay. Stadsschouwburg, 20 u.: „De vlam en Tom van Beek, Liselotte Beekmeijer, Carla de pijl". Dura Maandag 20 u.: De Nieuwe Comedie Hervormd Jeugdgebouw, IJmu-iden 20 met „De heer van Pourceaugnac". (Alge- u.: Cabaretavond K.W.F. ken over de uitlating van drs. Schmelzer volkomen wet te verbeteren. De onwil van dat radio Veronica in een behoefte voor- het kabinet om daartoe het initiatief te ziet. Dit geeft volgens het blad meer te nemen zal wel verband houden met de behoefte" waarin Veronica volgens drs. Schmelzer voorziet. Als de regering die mening inderdaad deelt kan ze dat beter rechtuit zeggen. Dan behoeft de toch al niet florerende raad I van Europa niet langer te fungeren als het bekende doekje voor het bloeden. En dan weten degenen, die 's lands wetten overtreden dat ze dit ongestraft kunnen doen zolang de K.V.P. daarin een behoef- tenbevrediging ontdekt", aldus het A.R.P.- I weekblad „Nederlandse Gedachten". Een unieke show van de nieuwe collecties positie kleding, met modellen uit de meest vooraanstaande Europese huizen. U zult er óók veel nieuwe baby- en kleuterartikelen kunnen bewonderen. De moeite waard om te komen j 's ochtends 10 uur in de Prénatal-zaak, Barteljorisstraat Gratis kaarten (incl. consumptie) verkrijgbaar bij de Prénatal-zaak (óók op telefonische aanvraag), Barteljorisstraat 12, laarlern, tel. 21215. moeüerenkind Mevrouw J. J. Hacke-Oudemans te Put ten (Gld) is ter gelegenheid van haar ze ventigste verjaardag door de koningin be noemd tot eredame in de huisorde van Oranje. De onderscheiding is haar ver leend in verband met haar werkzaamhe den voor de oudheidkunde en natuurbe scherming en het behoud van het Veluws landschap, mede ten bate van Het Loo. mene Nederlandse Grafische Bond). Concertgebouw, maandag 19.30 u.: De „Matthaus Passion" van J. S. Bach door de Christelijke Oratorium Vereniging o.l.v. George Robert, het N.Ph.O. en de koor school van de Kathedrale Basiliek o.l.v. Jan Valkestijn. Solisten: Heieen Verkley Roos Boelsma, Arjan Blanken, Arie de Rijk, Frans Müller, Herman Schey, Otto Ottens. Piet Lentz (viola da gamba) en Piet Kee (orgel). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side- Story", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „Koninginnen van de nacht", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook Gebouw Snelliusstraat 41, Dansavond Criterion, met „The Thunderrollers" Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZONDAG 22 MAART City, 14.30 u., 19 u. en 21.15 u.: „Elvis in Acapulco". Stadsschouwburg, 15 u.: „Rin-Tin-Tin, de dappere wolfshond"; 20 u.: „De vlam en de pijl". MAANDAG 23 MAART City, 20 u.: „Universo di Notte' Stadsschouwburg, geen filmvoorstel ling. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, „Hiroshima mon amour", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 1615 u.: „Terug uit de hel", 14 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „De onweerstaanbare lady", a.l. Zondag 14 en 16.15 u.: „Gezworen kameraden", a.l. Maandag 20.15 u.: „Koning der ko ningen", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Zondag 11 u.: „A song to remember", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De duivel van Diablo", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het mysterie van het landhuis", 18 j. 14 tot 17 en 19 tot 21 u. De ZATERDAG 21 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: avonturiers"; 23.30 u.: „Privé leven". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent O.S.S. 117". Luxor Theater, 20 u.: „Hong Kong af fair". Naast alierlei problemen is er op de An tillen een bemoedigende ontwikkeling aan de gang. Er worden verschillende plannen tot uitvoering gebracht, die de economi sche basis van de Nederlandse Antillen sterker maken. Dit was in enkele woorden de totaalin druk van de Nederlandse vice-minister- president mr. B. W. Biesheuvel, die na een bezoek aan Curacao, Bonaire en Aruba vrijdag Curasao heeft verlaten om met zijn echtgenote nog de Bovenwindse eilanden te bezoeken alvorens via Porto Rico en New York naar Nederland terug te keren. De bewindsman was van oordeel, dat de gelden, die Nederland in het kader van het hulpprogramma verstrekt doelmatig zijn en worden besteed. Een probleem, waarmee hij in het bij zonder was geconfronteerd, was dat van de structurele werkloosheid. De minister vertelde dat er zowel met de landsregering als met de bestuurscol leges van Curasao en Aruba gesproken is over de luchtvaartpolitiek in het Caribi sche gebied. Daarbij is ook de positie van de KLM betrokken. De mnister had zijn wensen uiteengezet en kennis genomen van de verlangens, zo zei hij. De regering stelt volgens hem prijs op het behoud van de positie van de KLM, in welke vorm dan ook, in dit zo belang rijke Caribische gebied. Het gesprek tus sen de KLM en de Antilliaanse regering is nog gaande en het leek de Nederlandse regering verstandig om op regeringsni veau een aantal luchtvaartpolitieke zaken te bespreken, aldus mr. Biesheuvel. ZONDAG 22 MAART Kennemer Theater, 14.30 u.: „De Coman- cheros", 16.30, 19 en 21.15 u.: „De avontu- Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag riers" 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Days of wine Luxor Theater, 14.30 u.: „De zoon van I De officier van justitie bij de rechtbank and roses", 18 j. Zondag 11 u.: „Brazilië", Lassie"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Geheim te Dordrecht heeft vrijdag met spijt de land der toekomst", a. 1. agent O.S.S. 117". uitspraak aangehoord in de strafzaak te Monopole (Zandvoort), vandaag en zon- W.B. Theater, 14.30 u.: „Gunbattle at Sen twee los-arbeiders uit Dordrecht. Hij dag 20 u.: „Wedren met de ooievaar", 14 j. Monterey"; 16.30 en 20 u.: „Am Tag als der had wegens een door deze twee gepleeg- Zondag 14.30 u.: „Ali Baba" a.l. Van maan- Regen kam". de brutale inbraak in een café vijf maan den en acht maanden gevangenisstraf ge. MAANDAG 23 MAART eist. De rechtbank ontsloeg de verdach- Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Een t;en echter van rechtsvervolging omdat op bed voor twee". een klein onderdeel de dagvaarding niet Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Chans, juist was gesteld, heeft zij een kans". 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks I i,The,?ter' 20 u': "Am Tag als der Seonend van in_17 mir* av> I "eëen Kam dag tot en met woensdag geen filmvoor stellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de I geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Renaissance-zaal: „Perzische miniaturen". Tot 19 april. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Frieda Holleman. Tot en met 31 maart. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zon. dags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 20-21 uur: Telemann. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Eerste etage: Tentoonstelling „5 tot 500"; Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum „Huis Van Looy" (ing. Kamper laan): Interscholair Jeugdtoernooi: ten. toonstelling van tekeningen, foto's, hand werken en handenarbeid. Dagelijks van 9-13 en 14-17 u., woensdag- en vrijdag avond ook van 20-22 u., en zondag van 14-17 u. Tot en met 22 maart. Vishal, tentoonstelling van werken van Co Westerik. Geopend dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 19 april. Kunstzaal Barteljoris: Tentoonstelling van werken van C. J. Kemper. Geopend op maandag van 13—18 u. Dinsdag tot en met zondag van 9—18 u. Tot en met 28 maart. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 10 mei „Passie en Ver rijzenis" (beeldhouwwerken, houtsneden, paramenten en miniaturen). Huize Bioemenheuvel (Bloemendaalse- weg, Overveen): Tentoonstelling van wer ken van Dirk Breed. Dagelijks geopend van 1017 u.: en zondag van 1417 u. Tot 28 maart. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster. Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. Waag Taveerne: Iedere vrijdag, zaterdag j en zondag van 20-1 uur het programma „Wiedewagen" van Coby Schreijer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 20 maart). MENTHOLPELIETS Te den hoest en Keclpii Uitwerking frappant^ In het r.k. ziekenhuis te Almelo is gis- teren de driejarige Marja Makel uit Al melo overleden. Het kind was 's morgens I opgenomen, nadat het een grote dosis slaaptabletten had opgegeten. Het meisje had die gevonden in een handtasje van haar moeder. 68-69. De nacht was voorbij. De hanen kraaiden al, want de zon zou zo wel op gaan. -We zijn mooi op tijd, zei Humpietum- pie. Daar zie ik je huis al, in de verte! Even later zoemde het vliegtuigje al over de daken van de huizen. En daar was het open raam van Bertje's kamertje. We kunnen zo weer naar binnen vlie gen, zei Humpietumpie. Niemand zal mer ken, dat je vannacht zo'n verre reis hebt gemaakt! In Helsinki is men terdege door drongen van het belang van een ge zond gebit. De kinderen op de lagere scholen in de Finse hoofdstad krijgen sinds kort onderricht in bijvoorbeeld tandenpoetsen. Op school heeft men daarvoor de beschikking over een grote kop die wordt gebruikt als oefenmodel. Bovendien kan de onderwijzer met behulp van dit breed grijnzende model ook gemakkelijker het hoe en waarom van goed tanden poetsen aan zijn leerlingen demonstreren. Hoogleraar. Tot buitengewoon hoog leraar in de faculteit der economische wetenschappen aan de rijksuniversiteit te Groningen, om onderwijs te geven in de internationale instellingen en de economi sche problematiek der ontwikkelingslan den, is benoemd dr. F. van Dam, referen daris bij het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag. Pools eredoctoraat. De Copernicus- universiteit in Torus (Polen) heeft prof. J. P. Bakker, hoogleraar in de fysische geografie aan de universiteit van Amster dam, een eredoctoraat verleend voor zijn wetenschappelijke onderzoekingen en zijn samenwerking met Poolse geleerden. Prof. Bakker zal zijn onderscheiding in mei persoonlijk in ontvangst nemen. Godsdienstleraren. Met ingang van het lopende schooljaar worden ook de extra-uren van leraren godsdienstonder wijs betrokken in de regeling voor de be rekening van het aantal onder toepassing van een korting te honoreren lessen bij De 63-jarige landbouwer H. Nijman uit combinatie van bevoegd en onbevoegd ge- Aalten is, toen hij per bromfiets de provin- geven lessen. ciale weg AaltenWinterswijk onder de Grafische school. Voor de bouw van gemeente Winterswijk overstak, door een een grafische school in Eindhoven is rijks personenauto aangereden. Hij was op slag goedkeuring verkregen. Het is de bedoeling dood. de school op 1 september 1966 te openen. In het rooms-katholiek ziekenhuis te De school wordt in haar soort de modernste Doetinchem is gisteren aan de gevolgen van ons land. Het lesprogramma is aange- van een ongeluk overleden de 46-jarige B. past aan de onderwijsvernieuwing. Tot di- de Jong uit de gemeente Bergh. De heer recteur is benoemd de heer J. van Broek- De Jong kwam vorige week donderdag te hoven, thans leraar aan de grafisch school Zeddam met zijn brommer in botsing met te Utrecht. twee auto's. Onverklaarbaar. Drie weken hechtenis en een jaar intrekking van het rijbewijs is geëist tegen een 35-jarige chauffeur uit Winterswijk, die in oktober door onopge- heldere oorzaak met zijn vrachtauto bij Met ingang van het schooljaar 1964/'65 Moordrecht tegen een stilstaande zandauto zal aan vijftien Nederlandse middelbare botste, waardoor een 11-jarig buurjongetje, scholen het hoger algemeen voortgezet dat met hem mocht meerijden, om het onderwijs (havo) worden ingevoerd, zoals leven kwam. De verdachte en enkele ge- dit geregeld is in de mammoetwet. Dit tuigen konden de oorzaak van de botsing nieuwe onderwijstype wil de grondslag op geen enkele wijze verklaren, leggen voor het hogere beroepsonderwijs Smaad. Het gerechtshof in Den Haag en een voorbereiding geven voor de mid- heeft een 63-jarige privaatdocent in de denfuncties in het bedrijfsleven. De eerste wiskunde uit Den Haag tot f 100 boete ver drie leerjaren zijn voor iedereen gelijk, oordeeld wegens smaad, In 1958 rezen er In de hoogste twee klassen bestaan keuze- moeilijkheden tussen de wiskundige en een vakken naast een verplicht programma. I uitgever in Amsterdam die weigerde een Na drie jaar kunnen de leerlingen kiezen boek van hem uit te geven. De docent vond uit drie richtingen: wis- en natuurkunde, dat hij hierdoor was benadeeld en verzond sociaal-economische richting en de talen- onder meer aan hoogleraren een brief richting. Het havo geeft geen opleiding waarin de uitgever werd beledigd. Deze voor de universiteit. diende daarop een aanklacht in. Er zullen havo-klassen worden verbon- Kolenwinning onder „Rolduc". Vol den aan de tweede hbs, aan het Pius X- gens de minister van Economische Zaken, lyceum en het Christelijk Lyceum te Am- prof. dr. J. E. Andriessen, zal kolen- sterdam, de rijks-hbs in Middelharnis, het winning onder het gebouwencomplex chr. lyceum in Delft, het Pius XII-college „Rolduc", dat onder meer een uit de in Deure, het Marnix-college in Ede, de twaalfde eeuw daterende abdijkerk omvat, chr. meisjes-hbs in Den Haag, de hbs in bij de huidige stand van de ontginnings- Hilversum, het chr. lyceum in Hoogeveen, techniek geen onherstelbare schade ten de r.k. meisjes-hbs in Rotterdam, de rijks- gevolge behoeven te hebben. De bewinds- hbs in Lochem, het lyceum in Terneuzen, man zegt dit in antwoord op schriftelijke het St. Joris-college in Eindhoven en het vragen van de Tweede-Kamerleden Mae- St. Bernardinus-college in Heerlen. nen en Baeten (beiden KVP). Het K.N.M.I. deelt mee: Restanten van een opvullend depressiegebied boven de Britse eilanden en Noordwest-Frankrijk bewegen zich in de richting van ons land en zullen het weer zondag bepalen. Boven het noorden van het land kunnen zich daar bij uitgebreide koude mistgebieden hand haven, terwijl elders in het land de be wolking veranderlijk zal zijn met plaatse lijk enkele buien. De winden blijven overwegend zwak maar zullen morgen in de kustgebieden waarschijnlijk overal van zee gaan waaien waarbij dan boven het koude Noordzeewater afgekoelde lucht het land binnen zal gaan stromen. In het zuid oosten van het land kunnen de temperatu ren echter opnieuw tot boven tien graden oplopen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. tto •at; a S ttc 2 g M 5 SS a e c E Drs. Hendrik Albertus Korthals, die lid is geworden van de Raad van State, is op 3 j'uli 1911 te Dordrecht geboren. Hij bezocht de hbs in zijn geboortestad, waar na hij aan de Nederlandse economische hogeschool te Rotterdam studeerde. Na zijn doctoraal examen, in 1936, maakte hij tot 1940 deel uit van de redactie van de Nieuwe Rotterdamsche Courant. Hierna werkte hij twee jaar op de afdeling mid denstand van het departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart. Van 1942 af was hij verbonden aan het secretariaat van de directie Handel en Nijverheid. Na de bevrijding kreeg hij na de op richting van de V.V.D. zitting in de libe rale Tweede Kamer-fractie. Hij maakte deel uit van de commissie- Van Poll en heeft in deze functie een reis naar Indonesië gemaakt. Sedert de oprich ting heeft de heer Korthals zitting gehad in de raadgevende vergadering van de raad van Europa en in de gemeenschap pelijke vergadering van de E.G.K.S. Hij was vice-voorzitter van de parlemen- taire-enquête-commissie. Tevens is hij lid van de commissie van bijstand van het rijksinstituut voor oorlogsdocumentatie. In de bezettingstijd was drs. Korthals verbonden aan het illegale blad „Slaet op den trommele" en voorts was hij hoofd redacteur van het in Leiden verschijnende 1442-A. weN MOET W£RK£UJK UIT HUIS 6AAN, OM 16 K0MMEM Sl/APEN i HA, HIER. IS HET RUST16 O, DAAR IS Z6ER08 - DIE HE8 IK EEN 60BTTË VER- ©RIB Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde I De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg regen mist blad „Het dagelijks nieuws". Hij was lid van het Europese parlement en van de defensiecommissie in de Tweede Kamer. Na de verkiezingen van 1959 werd hij vice- minister-president en minister van Ver-1 Helsinki keer en Waterstaat in het kabinet-De Stockholm De heer Korthals is ridder in de Orde i Hnnenhoaen 11? en drager van Ab£rdeelf regen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Binnenkort is de benoeming te verwach- Genève ten van de heer J. B. Haverkorn van Rij- Locamo sewijk, laatstelijk ambassadeur te Ran- Wenen goon (Birma) tot gezant te Boekarest Innsbruck (Roemenië). Hij zal dan de opvolger zijn Belgrado van dr. J. H. Zeeman, die gezant te Boe- Athene dapest (Hongarije) is en thans nog tevens Rome zwaar bew. zo regen o licht bew. zo geheel bew. o zwaar bew. zzo licht bew. z verand. 12 onbewolkt ono geheel bew. ono sneeuw het grootkruis in de orde van de kroon van België. Benoeming te verwachten no o zzo ozo zo z z z regen half bew. zwaar bew. mist regenbui zwaar bew. wzw geheel bew. zzw zwaar bew. nnw mist o mist zzo mist zzw regen mist sneeuw 12 7 13 14 14 15 1 2 1 1 4 14 11 15 14 15 20 14 15 1 13 10 windst. 11 windst. no 6 in Roemenië is accrediteerd. De heer Ir. E. H. Berkhuijsen persisteert in zijn verzoek tot het instellen van een onderzoek naar de gang van zaken bij zijn ontslag als directeur van het gemeentelijk gasbedrijf in Den Haag. Dat blijkt uit een nieuw adres, dat hij aan de gemeenteraad heeft gericht naar aanleiding van het preadvies van B. en W. op de uitspraak van de centrale raad van beroep van 23 december 1963 en op zijn adressen van 9 en 13 januari 1964. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Amsterdam (als jeugdpredi- kant): A. Dronkers, vicaris te Deventer. Geref. Kerken Beroepen te Gorredijk-Kortezwaag: B. Smilde te Grootegast. Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon geheel bew. zo 4 geheel bew. windst. 11 zwaar bew. ozo zwaar bew. zzo zwaar bew. zzo 17 zwaar bew. zw 19 licht bew. wzw 13 licht bew. wzw 19 half bew. w 17 0,4 0 1 2 0 2 0,8 1 0 0 0,1' 3 1 5 3 i 2 2 18 6 6 4 2 6 40 21 4 2 0 0 1 2 0 0 0 Zondag 22 maart Zon op 6 38 uur, onder 18.56 uur. Maan op 12.10 uur, onder 4.12 uur. Maandag 23 maart Zon op 6.36 uur, onder 18.58 uur. Maan op 13.20 uur, onder 4.59 uur. Maanstanden 28 maart 3.48 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 21 maart Hoog water 9.04 uur en 21.48 uur. Laag water 4.22 uur en 16.58 uur. Zondag 22 maart Hoog water 10.29 uur en 23.28 uur. Laag water 5.29 uur en 18.23 uur. Maandag 23 maart Hoog water 12.18 uur en uur. Laag water 7.08 uur en 20.12 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2