VAN DAG TOT DAG Geestdrift voor De Gaulle in Mexico heeft vele oorzaken Latijns Amerika is steeds door W.-Europa genegeerd „Communisme stevig verankerd in Hongarije", zegt Kadar Seinen van de sterren Nieuw proces voor Ruby? WERELDNIEUWS Bilderberggesprek vrijdag begonnen Schoonmaaktijd? OMYl spuiten! f3.65-f4.95 Twee roofmoorden in Parijs Kleding die u staat j ^Praatótoel j Ambassadeur Spanje in Nederland ZATERDAG 21 MAART 1964 V.. Verbondenheid Non-interventie Vurig feest in Valencia Op de-v. Elias Een week lang elke dag de bloemetjes buiten gezet A De mededeling van „Het Parool" dat dit blad van plan is voor Amsterdamse reikwijdte een eigen radio- en t.v.-omroep te stichten, die ook „bescheiden reclame boodschappen" zal uitzenden, past geheel en al in het kader van de onzekere en planloze onmacht die de regering nu al sinds jaar en dag demonstreert op het gebied van de „ether-orde". Voorlopig staat het Parool-se voornemen alleen nog op papier en de verwezenlijking zal onbe rekenbare voetangels en klemmen moe ten passeren, maar interessant klinkt het in ieder geval wel. Amsterdam lijkt ons een dankbaar terrein voor een dozijn nieu we omroepen, waarbij naast de Parool zender natuurlijk een Telegraaf-zender, een Handelsblad-Cineac-zender, een radio-t.v. Volkskrant, een Vrije-Volkszender en een Ether- Weekblad- voor- de- Wieringermee zullen verrijzen. Diverse grootheden in Amsterdam op het gebied van handel en industrie kunnen best ook hun eigen zen der betalen om voortaan reclame-bood schappen op het zoveelste net uit te zen den en dan zal Zwolsman wel de hoogste mast bouwen om allen te overstemmen en te storen. Leve de zuilen, de pacificatie commissie en het beleid van de regering, die gedrieën met deze wilde ether de zin voor samenwerking in Nederland hebben genarcotiseerd! John Okello, de „veldmaarschalk" van de revolutie op Zanzibar, is radicaal bui ten spel gezet. De 29-jarige losarbeider die plotseling even een rol speelde op het we reldtoneel en de schijnwerpers van de pu bliciteit op zich gericht kreeg, is dezer da gen onverwacht stilletjes thuis gekomen in een klein dorp in de binnenlanden van Oeganda. Er was niemand om hem te verwelko men, hij had geen cent op zak en zelfs de wapens, waarop hij zo trots was en waarmee hij zich in de luttele dagen dat hij meende macht te bezitten zo gaarne liet fotograferen, waren verdwenen. Zijn revolutionaire vrienden op Zanzi bar die hij in het zadel hielp door de wijze •waarop hij de massa wist te bezielen, heb ben de eerste de beste gelegenheid die zich voordeed aangegrepen om hem af te schui ven. Toen hij even was overgewipt naar het vasteland werd hem snel de toegang tot het eiland Zanzibar ontzegd. Ok'éllo had voor hen uitgediend. Hij moest wor den afgedankt, omdat zijn aanwezigheid gevaarlijk was voor het nieuwe bewind. Okello heeft namelijk geloofd in de be loften van de nieuwe machthebbers. Hij dacht, evenals zijn arme, onontwikkelde en ontevreden volgelingen, dat er betere tijden zou aanbreken, als het oude regi me omvergeworpen zou zijn. Dat is een gevaarlijk geloof. Spoedig blijkt meestal dat er eigenlijk niet zoveel verandert. Oeganda, Kenya, Tanganyika en Zanzi bar vrezen Okello, of liever dat waarvoor hij staat. Dat blijkt wel uit de voorzorgen die zij hebben genomen om hem voorgoed buiten spel te zetten. Okello kan eenvoudig worden afgedankt. Maar zijn hoop en geloof kan men niet onderdrukken. Dat leeft in de harten en hoofden van miljoenen van de allerarm sten in Oost-Afrika. Voor die miljoenen is hij in korte tijd een held geworden. Tegen de mythe-Okello kan men geen maatrege len nemen zonder werkelijk iets te doen aan de verhoging van het bestaansniveau. Misschien horen we van Okello nooit meer iets. Zijn mythe zal echter blijven bestaan. Hij speelde niet met de revolu tie. Hij geloofde erin. Dat was zijn kracht en werd zijn ondergang. WILLIAMSBURG (AFP en Reuter) De dertiende Bilderberg-conferentie is vrijdag onder voorzitterschap van Prins Bernhard in Williamsburg in de Ameri kaanse Staat Virgina begonnen. Een hon derdtal vooraanstaande personen, afkom- •tig uit West-Europa en Noord-Amerika, woont deze informele, besloten conferen tie over wereldvraagstukken bij. De zittingen van deze driedaagse confe rentie zijn niet voor de pers toegankelijk omdat men volledige en vrije gedachten- wisseling mogelijk wil maken. Er worden geen besluiten genomen en er worden geen resoluties besproken. Slechts wordt ge woonlijk na afloop van de conferentie een korte verklaring uitgegeven. Onder de deelnemers aan deze confe rentie bevinden zich onder meer Lester B. Pearson, eerste-minister van Canada, Dean Acheson, gewezen minister van Buiten landse Zaken van Amerika, George Ball, Amerikaans onder-minister, terwijl ook de toekomstige kandidaat voor het Franse presidentschap Gaston Deferre, burge meester van Marseille, aanwezig is. Nu in ons district de eerste vrouwelijke postbestellers als paaskuikentjes uit het ei van de P.T.T.-kip zijn gekomen, berei den wij ons erop voor dat het ontvangen van post met nóg meer vreugde gepaard zal gaan, dan dat tot dusver het geval was. Zelfs minder prettige tijdingen zullen nu voortaan met zulke charmante entou rage in de bus worden gedeponeerd, dat het leed al half geleden is voordat men de brief heeft opengemaakt. En het feit dat de post wel eens langer onderweg blijft dan men zou wensen, wordt er vol komen door vergoed. Wat dat betreft is de P.T.T. de weg van de taktiek opgegaan en daarmee zal heel wat ergenis worden voorkomen. Een andere kwestie is dat de dames wellicht wat meer belangstelling koesteren voor hun werk dan de heren. Wij willen de P.T.T.-mannen niet verwijten dat zij de te bestellen brieven te nuchter of hele maal niet bekijken, want daar zijn ze net als wij mannen voor. Maar we ho pen wel, dat de dames bij hun liefde voor de blijde of droeve geheimen die zij rond brengen niet zozeer in mijmeringen zullen vervallen, dat zij de huisnummers helder blijven onderscheiden. En het mag zéker niet voorkomen dat zij bij verkeerde bezorging zich veront schuldigen met het argument, dat zij de ene bewoner van een straat zo veel aar diger vonden dan de andere en dat ze hem daarom maar wat post van die an dere hebben gegeven. Want dan hebben ze kans dat ze het leventje in ons district danig in de war schoppen Het is vandaag weer zaterdag, morgen ligt de vrije zondag voor de deur en het weekeinde is geschikt voor een uitstapje. De temperatuur stijgt en de lente is te ruiken, al zou het weer nog wel wat beter kunnen. Toch aardig weer misschien voor een autotochtjeVader, moeder, de kinderen, gauw even naar grootmoeder in Overschie of tante Lies in Apeldoorn. Gauw even maar niet al te gauw! Denkt aan de stereotiepe droefheid na ieder weekeinde: vijf, zes, tien doden op de wegRijdt voorzichtig en beheerst, bespaar uzelf en de uwen zoveel moge lijk de extra-gevaren endenkt ook aan anderen! Vijf minuten eerder of later ar riveren heeft geen enkel belang. Inhalen geeft zelden merkbare voordelen. Files zijn er óók nog, als u na riskante passeerma- noeuvres wat verderop in de verkeers stroom verzeild raakt. Het geduld, het is ontspanningstijd. Rijdt rustig en blijf leven. (Van onze correspondente) MEXICO Precies honderd jaar nadat Mexicanen en Fransen elkaar bevochten in de zogenaamde „interventie-oorlog" die eindigde met de dood van keizer Maximi- liaan en de overwinning van de Mexica nen op hun Franse overheersers, werd president De Gaulle van Frankrijk in de hoofdstad Mexico met een overweldigend enthousiasme verwelkomd. Het was een spontaan en soms wild uit brekende geestdrift waaraan ontegenzeg lijk het gevoel van een echte historische verbondenheid ten grondslag lag. Al was het daarnaast vooral de persoon van ge neraal De Gaulle die in Latijns-Amerika zo wordt bewonderd, die de menigte tot zo'n climax van gejuich bracht. Maar los van de persoon De Gaulle: in zijn verhou ding tot Frankrijk wordt Mexico door een complex van factoren bewogen, die alle maal een rol speelden in de begroeting van het Franse staatshoofd. Daar is, bijvoorbeeld, de geest van de Franse revolutie, die diepe invloed op het Mexicaanse denken heeft gekregen. Een geest die zeer bewust door de Mexicaanse regering levend wordt gehouden. En wan neer Frankrijk perioden van onderdruk king beleefd, leefden de Mexicanen steeds sterk mee. Toen Parijs werd be vrijd in augustus 1944 liepen de Mexica nen jubelend door de straten van hun hoofdstad met Franse en Mexicaanse vlaggen, „viva Francia", juichend en de Marseillaise zingend. De verbondenheid met Frankrijk een niet geforceerde of kunstmatige band bemerkt men onmiddellijk wanneer men in Mexico komt. Mexicanen zullen dikwijs eerder Frans dan Engels spreken. De tal loze Franse boekhandels getuigen van de grote belangstelling voor de Franse litte ratuur, en het Franse denken. Toen president De Gaulle in 1961 op een bijeenkomst van twintig ambassadeurs uit Latijns-Amerika de vorming voorstelde van een „verenigde en hernieuwde Latijn se wereld" door Frankrijk en de Latijns- amerikaanse landen, wist hij hoe ontvan kelijk de Latijns Amerikanen voor deze gedachte zouden zijn. Ook De Gaulle's be doeling om in het najaar Zuidamerikaan- se landen te bezoeken onderstreept deze nieuwe politiek van toenadering tot La tijns-Amerika. Het is ongetwijfeld tevens deze politiek, die de Mexicanen tot zo'n culminatie van geestdriftig vertoon brachten. Men heeft in Latijns-Amerika al lang uitgezien naar een Europese mogendheid, die zijn betrek kingen met het werelddeel zou activeren, zodat een tegenwicht zou kunnen ontstaan tegen de dominerende rol die dè kolossale noorderbuur in Latijns-Amerika speelt. Het is verder duidelijk, dat wanneer de Franse invloedsfeer zij het ook zuiver op economisch, technisch en cultureel ge bied wordt verstrekt, daarmee de grote afhankelijkheid van de Verenigde Staten in Latijns-Amerika zal afnemen. Of, om het anders te zeggen: de onafhankelijk heid tegenover de Verenigde Staten zal in Latijns Amerika toenemen. BOEDAPEST (AFP) „Wij zijn niet bang voor het lot van ons regime, indien de Russische strijdkrachten ons land zouden verlaten." Dit verklaarde de Hon gaarse premier, Janos Kadar, op een con gres van het Patriottische Volksfront in Boedapest. In het Volksfront hebben de communisten de leiding. De premier zei dit naar aanleiding van de vrees van „bepaalde mensen," dat het Russische voorstel voor terugtrekking van buitenlandse troepen uit buitenlandse ba ses tot het vertrek van de Russische troepen uit Hongarije zou leiden. „Wij steunen alle voorstellen die be ogen het gevaar van een oorlog uit te scha kelen," aldus de communistische leider, „Wij zijn ervan overtuigd, dat het regime geen gevaar zal lopen door hun vertrek." Kadar zei verder dat er thans een „kli maat van vertrouwen" in het land heerst. Acht jaar na de revolutie zijn de Hongaar se gevangenissen vrijwel leeg. De uitbrei- MOSKOU (Reuter) Twee Russische schrijvers beweren, dat lichtsignalen van hoogontwikkelde wezens van een andere planeet de aarde minstens driemaal be reikt hebben. Volgens hen, Altov en Zjoe- ravleva, gebeurde dat in 1882, 1894 en 1908. De laatste maal was dat in ant woord op de uitbarsting van de Krakatau tussen Sumatra en Java op 27 augustus 1883, die de wezens voor een signaal van de aarde hielden. Altov en Zjoeravleva geloven, dat de signalen afkomstig waren van een van de planeten van de 61ste ster van het ster renbeeld de Zwaan. Volgens hen is door de uitbarsting van de Krakatau een krachtig radio- en misschien wel lichtsig naal de ruimte ingezonden, dat elf tot twaalf jaar later op de andere planeet ont vangen werd. Orjanooprodukt ding van de socialistische democratie be tekent niet het liberalisme van de revisio nisten. Het „linkse avonturisme" zal even min een plaats in de Hongaarse samenle ving krijgen," aldus de premier. Vice-premier Gyula Kallai, voorzitter van het Volksfront, zei dat de betrekkin gen tussen kerk en staat in Hongarije goed zijn. Er zijn echter nog bepaalde mensen die de kerken willen veranderen in haar den van verzet tegen het socialisme. „Er zal geen plaats zijn voor hun vijandige activiteit," aldus Kallai. Het congres wordt bijgewoond door 850 afgevaardigden uit alle lagen van de be volking. Er zijn ook vertegenwoordigers van de rooms-katholieke kerk. (Van onze correspondent) PARIJS Op een afstand van nauwe lijks driehonderd meter van elkaar zijn donderdag in Parijs twee mannen ver moord, beide door een kogel van hetzelf de formaat. Om één uur in de nacht werd in het negentiende arrondissement een vrouw uit haar slaap gewekt door een schot dat ze op straat hoorde. Ze opende het raam van haar slaapkamer en zag een taxichauffeur naast zijn auto bloedend op het trottoir liggen. Een man, in wie ze een Noordafrikaan zei te herkennen, vluchtte ijlings. In een straat van dezelfde ietwat duistere buurt werd een paar uur later in de vroege mor gen nog een lijk gevonden van een dertig jarige ingenieur die zijn grootmoeder had bezocht Ook deze man was doodgescho ten met een pistool. Vermoedelijk is roof het motief van de ze dubbele moord geweest. De taxichauf feur had, toen hij werd aangevallen, een tas onder de arm waarin ongeveer 160 francs aan opbrengst van zijn dagwerk zat. De tas werd enkele tientallen meters ver der op het trottoir gevonden. Het geld zat er nog in. De moordenaar zal vermoedelijk omdat hij dacht ontdekt te zijn, zijn buit hebben laten vallen zonder zich de tijd te gunnen de tas weer op te rapen. Mogelijk heeft hij toen de ingenieur als zijn tweede slachtoffer uitgezocht met de bedoeling hem zijn portefeuille te ontroven; die was inderdaad verdwenen. De politie heeft dus gegronde redenen de beide moorden aan één dader toe te schrijven. Van die dader ontbreekt tot dus ver echter ieder spoor. Maar achter die onafhankelijkheid, die De Gaulle wil versterken moet coördinatie staan. President De Gaulle denkt zeker in de richting van een coördinerende poli tiek, die landen als de Latijnsamerikaan- se een ruimer keus geeft dan het spelen van een rol tussen Amerika en Rusland. Wat Mexico betreft: het heeft altijd ster ke nadruk op zijn politieke onafhankelijk heid gelegd. De Mexicaanse politiek van non-interventie heeft Amerika niet altijd toegejuicht. Cuba is daar een voorbeeld van. Van Mexico en Latijns-Amerika uit gezien is De Gaulle's aandacht voor het westelijk halfrond en de zich daar ont wikkelende landen van internationaal po litiek belang, zoals de Franse president zelf duidelijk maakte op zijn laatste pers conferentie. Of de andere Westeuropese landen dit belang voldoende inzien, is van hieruit ge zien de vraag. Het vermoeden ligt voor de hand, dat, indien het belang van Europé- se aandacht voor Latijns-Amerika was be grepen, West-Europa althans een minder lauwe belangstelling voor Latijns-Amerika en zijn economisch en politiek lot zou heb ben getoond, een lauwheid, die met uit zondering van Frankrijk in de Westeuro pese pers over het algemeen wordt weer spiegeld. Tekenend was bijvoorbeeld de verklaring van een man uit de Nederlandse dagblad wereld op de derde journalistieke ronde tafelconferentie voor Latijns-Amerika, een verklaring waar in de Mexicaanse pers de nodige nota van werd genomen: „in Europa is men zich niet bewust van, noch is men bekend met de situatie in Latijns-Amerika. Redacteuren hebben zich nooit gedrongen gevoeld hun denken op dit conitnent, Latijns-Amerika, te richtgn". en.een betalingsregeling die u aan staat Dank zij die ideale combinatie kiezen vele dames en heren hun kle ding bij H.K.C. Reeds vanaf 2.per week. Geen rente en (tot 250.—) geen vooruitbetaling. JANSSTRAAT 51-63 - HAARLEM Telefoon (02500» - 11750 De Ark van Noe op de berg Ararat, gemaakt uit bijenwas en hout, was een van de honderden „/alias" die deze week na de St. Jozeffeesten in Valencia in rook zijn opgegaan. Deze feesten duren 3 dagen. De „falias" zijn soms meer dan levensgrote afbeel dingen van personen of van gecom pliceerde toestanden uit het dagelijks leven, waarin de draak gestoken wordt met gewoonten, personen en toestanden. De „fallas" blijven drie dagen opgesteld op de pleinen en in de plantsoenen van Valencia. Op het feest van St. Jozef, de bescherm heilige van de stad, worden de „fallas" met veel feestelijk vertoon, waaronder een daverend vuurwerk, verbrand. De waarde van de dit jaar verbrande „fallas" wordt geschat op bijna 700.000 gulden. De duivel en de grootste hoop Het verhaaltje van de duivel en de groot ste hoop is niet zo maar een verhaaltje, bedacht door mensen die nooit erts een bezoekje van de satan krijgen; want, zoals zovele volksverhaaltjes, berust ook dit op een grond van waarheid; het komt heel wat keren uit. Zo is diezelfde duivel onlangs, met de hem toegeschreven onhygiënische bedoe lingen, op bezoek geweest bij de man die doorgaat voor de rijkste van alle mannen op deze hemelse wereld: olie-heer Paul Getty, die vijfentwintig jaar geelden een schilderijtje heeft gekocht, dat zeer ver moedelijk een Madonna van Raphael blijkt te zijn, die vijf miljoen gulden waard is. Ik behoor niet tot de rakkers die ande ren hun rijkdam misgunnen en ik zal nimmer de vreugde mijner aardse uren doen verduisteren door jaloersigheid, maar als ik eerlijk wil zijn moet ik toch zeggen, dat ik wel had gewild dat ik inder tijd dat schilderijtje voor vierhonderd pop had gekocht, al moet ik daar dan weer bijvoegen dat, als ik de gelegenheid daar toe had gekregen, ik het waarschijnlijk toch niet gedaan zou hebben, omdat ik 1) de intuïtie mis om achter het stof der tijden iets aardigs te vermoeden, ook al zou dit dan geen Raphael zijn, en 2) om dat ik nu (en zeker een kwart-eeuw ge leden) vierhonderd gulden een bedrag vind, dat je niet zo maar uitgeeft. Voor vierhonderd gulden kun je op z'n minst honderd maal thee drinken met een appel bol of een slagroomtaartje met een Ra- faëlitische dame en met mijn zwak voor dames kom je allicht tot zulk een verge lijkende overweging wanneer je voor de keus wordt gesteld tussen zo'n door-de- adem-des-tijds verduisterd plankje-in-lijst en een geenszins, verplankt en allerminst door de adem-des-tijds aangeroerd we zentje van vlees en bloed en andere kunne. Maar dat het nu juist de rijkste man ter wereld moest zijn, vind ik toch wel sneu en zeker dat dat de heer Getty is, die befaamd en berucht is voor zijn op-de- cent-zijn; een niet onbemiddeld doch wel onbeminnelijk man, zoals ik her en der, bij herhaling, heb vernomen. Ik heb nooit iets aardigs of vriendelijks omtrent hem gehoord. Onlangs heb ik nog gelezen dat deze Paul Getty, olieman, Tidewaterkampioen, een enorme en enorm kostbare schilde rijenverzameling bezit, die ergens in de Verenigde Staten is opgesteld, doch die hij door het druk gedoe voor de centjes nooit helemaal goed bekeken heeft. Hij weet op geen Rembrandt en geen Rubens na wat hij aan kunstschatten bezit. En uitgerekend deze Paul, bulkend van de contanten, is nu in het bezit van deze Raphael. Ik heb, als alle jaloerse mensen, één troost; hij kan dat ding toch niet meene men. Ik heb twee snoezige hertjes in mehal- letje hanegn. Ze gaan door voor een Van Meegeren. Maar ik ga ze vanavond toch eens dit hun lijst halen om ze aan een nauwkeuriger onderzoek te onderwerpen. M'isschiëÜ'zij'iVHet wel Appeltjes uit diehè figuratieve periode. Of een Vincent. Als het zo is geef ik een instuif piet sjokolademelk en slagroomsoezen zoveel als u maar wilt en kunt. Advertentie Zes dagen per week feestvieren Is - met alle waardering voor een optimistische levenshouding - wel een beetje veel van het goede. Toch zijn er mensen die elke dag - week in week uit - in letterlijke zin de bloemetjes buiten zetten, en wel de marktkoopman en de straathandelaar die bloemen verkopen. Bloemen verlevendi gen het straatbeeld en vormen de kleu- rigste hoek van de markt. Zij dragen in belangrijke mate bij tot de gezelligheid die zo kenmerkend is voor dit allervoor- deligste koopcentrum - waar de prijzen altijd laag zijn, waar het publiek vrij kan kijken en vergelijken en waar iedereen elke dag opnieuw een enorme keus heeft. „Uitzoeken maar!" is een typische markt- term en dat betekent inderdaad: vrij zijn in kiezen en keuren uit het beste dat van uw gading is. OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD DALLAS (Reuter) Jack Ruby's verde digers hebben vrijdag een verzoekschrift ingediend voor een nieuw proces. Ruby werd verleden week ter dood veroordeeld voor de moord op Lee Harvey Oswald, de vermoedelijke moordenaar van president Kennedy. Ruby's nieuwe advocaat, mr. Percy Fo reman uit Houston, vertrouwt erop, dat zijn cliënt een nieuw proces zal krijgen en aan de elektrische stoel zal ontsnappen. Maar hij verwacht dat het nog wel een jaar of twee zal duren, voor Ruby's zaak weer zal dienen. „Wij zullen als dat moet de zaak voor het Hooggerechtshof bren gen, maar ik geloof niet dat dat nodig zal zijn", aldus Foreman. 1 Diplomatie. De Sovjet-Unie en Kameroen hebbend iplomatieke betrekkingen aan geknoopt op ambassadeursniveau. Grot. Een schaapherder heeft in een grot bij Tebessa, in Oost-Algerije, de stoffelijke overschotten van vijftig men sen gevonden. Een onderzoek wees uit dat de meeste schedels kogelgaten ver toonden. De lijken hebben ongeveer twee jaar in de grot gelegen. Er wer den ook munitie en explosieven gevon den. Onlusten. Bij onlusten in Rourkela, in de Indiase staat Orissa, zijn vrijdag negen tien mensen omgekomen. Nadat zich donderdag ongeregeldheden hadden voorgedaan, waarbij één dode en acht gewonden waren gevallen, had het bur- gelijk bestuur om militaire versterkin gen gevraagd. Aardbeving. Guayaquil in Ecuador is vrij dag door een zware aardbeving getrof fen. Er zijn nog geen berichten over per soonlijke ongevallen of materiële schade binnengekomen. Guayaquil is een haven stad ten Zuidwesten van Quito. MADRID (AP) Het Spaanse kabinet heeft de benoeming bekendgemaakt van de 61 jaar oude Josemanuel Aniel Quiroga Y Redondo, thans permanent Spaans ge delegeerde bij de internationale organisa ties te Genève, tot ambassadeur in Neder land. Juwelen. Mevrouw Neumaz, de echtgeno te van een Perzische diplomaat in Pa rijs, heeft aangifte gedaan van de ver missing van een handtas die juwelen be vatte ter waarde van ruim zevenhon derdduizend gulden. Zij liet de tas vo rige week per abuis achter in een wacht kamer van het vliegveld Orly. Er is be loning van vijfendertigduizend gulden uitgeloofd. Bezoek. De Oostduitse onderminister van Buitenlandse Zaken, Wolfgang Kiesewet- ter, brengt op het ogenblik een bezoek aan Zanzibar. Hoger beroep. In Barcelona is de openba re aanklager in hoger beroep gegaan te gen de vonnissen, die maandag over vier Amerikanen en een Britse en een Spaanse vrouw zijn geveld wegens moord op een Spaanse zakenman. De aanklager acht de vonnissen varië rend van dertig jaar gevangenisstraf voor de Amerikaan James Wagner tot zes jaar en één dag voor de uit Schot land afkomstige Joan Bryden in strijd met de rechtsregels. Hij had tegen Wag ner de doodstraf geëist. Vrouwen. President Johnson heeft vrijdag weer enkele vrouwen benoemd in hoge functies in het regeringsapparaat. Deze maal waren het de veilig-verkeersdes- kundige mevrouw Katharine Elkus Whi te, die ambassadrice van de V.S. in Ko penhagen wordt salaris 75.000 gulden per jaar, mevrouw Dorothy Jacobson, die als onderminister op het ministerie van Landbouw gaat werken 68.000 en mevrouw Ruth Cleve, een juriste, die directrice wordt van de afdeling eilanden op het ministerie van Binnen landse Zaken 62.000

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3