Schepen, rederijen en werven Toneelgroep Centrum met JUDITH" in Beverwijk Burgerlijke stand van Velsen I „Mamma Roma", tweede film van Pasolini CONTACTLENZEN Geldermans zorgt voor eerste trap Van den Enden naar top bij Santpoort Medische verzorging tijdens het weekeinde 8 voor RIJLES .1.$. Bruidspaar! 3EATRIX Bloemsierkunst ZATERDAG 21 MAART 1964 Charles Boost is „SUCCES" Groeneweg 45 - Telefoon 4333 Telstar-Zwarte Schapen Twee volmaakte mogelijkheden voor goed zien. Zowel voor BRIL als CONTACT LENZEN zijn üw ogen bij ons in zeer veilige handen. Samenwerking met uw oogarts wordt door ons op prijs gesteld. MR.0PT(C1EN - UMUIDEN "GOUDA ZWIJNDRECHT In IJmuiden gevestigd; KENNEMERLAAN 92 TEL. 5072 Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten P V» SSH biedt z'n leden weer onderlinge strijd aan WEEKABONNEMENTEN BOEIENDER NOG dan een debuut is voor de film-geïnteresseerde het twee de werk van een beginnend filmer dat een bevestiging kan zijn van aangekon digde beloftes, maar ook een helder in zicht kan geven in tekortkomingen die bij een eerste ontmoeting over het hoofd waren gezien. Vooral geldt dit voor de filmer die een min of meer overrompe lend debuut maakt en een nieuwe stijl of school aankondigt. Pas een tweede of derde film zal dan kunnen uitmaken of het talent zich heeft weten te handhaven dan wel destijds het resultaat van toe vallig gunstig werkende factoren is geweest. In die zin is „Mamma Roma", de twee de film van Pier Paolo Pasolini een in teressanter ervaring dan zijn eersteling, „Accattone" die het vorige jaar in augus tus bij ons geïntroduceerd werd, twee Jaar nadat de film geweigerd was voor iet Festival van Venetië. Want Paso- lini's films zijn evenmin geliefd in be paalde Italiaanse kringen als destijds het werk van De Sica of Fellini dat zich eveneens, zij het in veel mildere geest aan de zelfkant van het maatschappe lijke leven afspeelde en in zijn realis tische onthullingen niet bevorderlijk ge acht werd voor het aanzien van Italië met zijn belangstelling voor het toe risme, in het buitenland. EN PASOLINI occupeert zich met een nog onaantrekkelijker kant van de Ita liaanse samenleving en is minder genegen dan zijn voorgangers om zijn beeld van het leven door enig vertoon van optimis me of door een hoopvolle blik op de toe komst aantrekkelijker te maken. Pasolini is een overtuigd Marxist die niet gelooft in de verbetering langs geleidelijke weg van het maatschappelijk bestel en die juist nu alle illusies omtrent algemene welvaart wil verstoren door zijn onluisterende visie op bepaalde aspecten van het eigentijdse leven. Hij heeft dat eerst gedaan in ro manvorm („Ragazzi di vita" uit '55 en „Una vita violenta" uit '59), waarna hij de film ontdekte als een medium om meer mensen en op een doeltreffender manier te bereiken. Op betrekkelijk late leeftijd hij begon aan „Accattone" toen hij 38 jaar oud was is hij gaan filmen, hoewel hij toen al hier en daar bij fïlmproduc ties geassisteerd had, o.a. bij Fellini's „Nachten van Cabiria", en een aantal filmscenario's naast zijn omvangrijk lite rair werk op zijn naam had staan. Bij zijn nieuwe activiteit is Pasolini niet uit gegaan van de behoefte een nieuwe film stijl te creëren, maar wel om zijn ideeën zo doeltreffend mogelijk in beeld te bren gen en deze opzet heeft geresulteerd in de ogenschijnlijk koele en objectieve ob servatie van het milieu dat ook in zijn romans beschreven wordt en dat bevolkt wordt door de maatschappelijk onaange pasten, de uitgestotenen, de nutteloze in dividuen die ondanks onze goed georga niseerde en gereglementeerde samenle ving geen kansen hebben gekregen en ge doemd zijn tot een leven van wetsover tredingen en conflicten met het gezag. ..ACCATTONE" BESCHREEF het type zo'n onaangepaste, werkschuwe en lichte lijk gedegenereerde proletariër door op «obere, documentaire wijze via moment opnamen uit het leven van de hoofdper soon tot een soort karakterschets te ko men. In „Mamma Roma" gebeurt iets dergelijks, maar is de aandacht minder geconcentreerd op één enkele figuur, waardoor meer ruimte is ontstaan voor de beantwoording van het „hoe" en „waar om" van de situatie. „Mamma Roma" zou met enige simplificering de wordingsge schiedenis van de Accattone-figuur ge noemd kunnen worden, Ettore, de zoon van Mamma Roma zou dan bij deze opvat ting als een jeugdige Accattone beschouwd moeten worden. Mamma Roma is de schilderachtige naam voor een populaire prostituee in Rome die na het huwelijk van haar soute neur met 'n rijke boerendochter zich terug wil trekken uit het rosse leven en als eer bare marktkoopvrouw wat meer zorg wil besteden aan haar zestienjarige zoon. Haar grootste zorg is de jongen uit het milieu te halen, waarin zijzelf is opgegroeid en om dat te bereiken is zij zelfs bereid als bijverdienste van tijd tot tijd haar vroe ger beroep weer op te vatten. Daartoe wordt zij ook min of meer gedwongen door de terugkeer in haar leven van haar vroegere vriend en souteneur die genoeg heeft gekregen van het stille landleven, tn financiële moeilijkheden zit en nu geld van haar eist in ruil voor zijn stilzwijgend heid omtrent haar verleden. Alle bemoeie nissen van Mamma Roma om haar zoon een betere toekomst te garanderen, lopen echter op niets uit. Ettore is een zwakke ling die met slechte vrienden omgaat, niet van de meisjes kan afblijven, schulden maakt en dan op diefstal uitgaat en ten slotte een naargeestig einde vindt in de eenzame afzondering van een gevangenis cel, waartoe hij door zijn opstandig ge drag veroordeeld is. IN DEZE SLOTSCèNES, met Ettore vastgebonden aan zijn brits als het ge kruisigd slachtoffer van de maatschappij, valt de realistische Pasolini een beetje door de mand. Na al zijn harde onthul lingen breekt op dat ogenblik een valse pathetiek door die, zo realiseert men zich ineens, voortdurend dreigt, zowel in deze film als in „Accattone". Daar was im mers ook sprake van romantiserende ele menten die in strijd waren met de bijna droge reportagestijl van de film. Bijde tekening van de hoofdfiguur ging Pasolini zich nu en dan te buiten aan een vorm van heldenverering die moeilijk te rijmen viel met de z.g. objectieve instelling van de filmer en Accattone's einde bij een mo torongeluk betekende tegelijk de roman tische „mooie" dood uit zoveel Franse „films noirs" als een goedkope oplossing voor de filmer om van zijn creatie af te komen. Dat geldt ook voor het slot van „Mamma Romk". In het gewone leven blijven de Accattone's en de Ettore's ver der bestaan en als zij zo hartverscheu rend sterven als Pasolini ons toont, dan is sprake van een opzettelijkheid (het wil len eindigen met een aanklacht, maar ook de behoefte aan een afronding van de film) die in beide gevallen zwakte bete kent. ZWAK BLIJKT PASOLINI ook in het vertellen van een verhaal, waartoe hij in „Mamma Roma" meer gedwongen is dan in zijn eerste film die hoofdzakelijk uit losse notities bestond. Zijn exposé der ge- Ettore wordt met geweld weggevoerd naar de cel voor eenzame opsluiting. (Uit: „Mamma Roma") beurtenissen is vaak onduidelijk en de handelende figuren die bij een intrigue meer betekenis krijgen dan bij een repor tage, missen reliëf en nuancering. Voor Mamma Roma die ondanks de titel niet de hoofdfiguur in dp film wordt, had Pa solini de beschikking over Anna Magnani, een moeilijk te temmen actrice, waardoor zij te opvallend blijft in het milieu van aan het werkelijke leven ontleende types. Daarvan is Ettore Garofolo die de willoze zoon speelt, een voortreffelijke keuze, ge heel passend in de opzet van dit karak ter. En Franco Citti die Accattone speelde en nu terugkeert in de rol van Mamma Roma's souterneur (eigenlijk een oudere editie van het Accattone-type) doet het ook als typering uitstekend en is bijzonder overtuigend. „Mamma Roma" die deze week in het Amsterdamse Leidseplein Theater te zien is, vertoont dus alle zwaktes en tekortkomingen, maar ook de sterke kanten van Pasolini's talent die wel voornamelijk op het vlak van de mee dogenloze observatie en van doeltreffende milieu-tekening liggen. Daar toont hij zich een filmer van een grote soberheid en di rectheid, zij het teveel geobsedeerd door zijn „boodschap" om tot de zo noodzake lijke gevarieerdheid van menselijke ver houdingen en karakters te komen die het leven voorschrijft. 'T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) RIJBEWIJS VERNIEUWEN Op het Beverwijkse gemeentelijke sport park Adrichem zal zondagmiddag half drie de bekende Beverwijkse wielrenner Ab Geldermans de aftrap doen in de wed strijd Telstar-Zwarte Schapen. Dit vriend schappelijke treffen is georganiseerd door het Comité Stichting Wielerbaan Bever wijk. Naast het gemeentebestuur van Be verwijk geeft ook de grote tv-kindervriend Pipo de Clown acte de presence. Met de kaartverkoop gaat het prima. Zwarte Schapen hebben de helft van het aantal zitplaatsen reeds „opgekocht." Ver wacht wordt dat bij redelijk weer de ma- ximum-capasiteit van 7500 bezoekers kan worden bereikt. Alle Beverwijkse spelers van Telstar spelen mee: Jager, Pirovano, Brom, An- dré en Bakker. De opstelling is: Egner; Van Kampen en Jager; Van Egmond, Pi rovano en Brom (aanvoerder); Immers, André, Bakker, Allart en Van Weerlee. In Café Sport aan de Alkmaarsestraatweg zal om 17 uur de overhandiging plaatshebben van bekers en persoonlijke herinneringen aan de spelers en officials. Collecte. Twee winkeliers aan de Hoofdstraat in Santpoort hebben bij de politie aangifte gedaan van de verdwijning van collectebusjes die op hun toonbank stonden. Na de hektrawler Rijnmond IV KW8.5, die zaterdag j.l. voor de eerste reis ter visserij is vertrokken zijn er nog enkele nieuwe visserijvaartuigen in IJmuiden aangekomen. Maandag is de nieuwe kotter Bastiaan WR. 61 voor de eerste reis naar de visgronden vertrokken. Dit vaartuig behoort aan de Rederij J. ten Bokkel te Den Oever op Wieringen en is gebouwd in Gorinchem door Bijker's Aannemings bedrijf. De inhoud bedraagt 128 bruto reg. ton, de lengte over alles 29,90 m, de breedte 6,50 m en de holte 2,80 m. De hoofdmotor is een 8 cil 4 takt Kromhout van 500 pk. De Bastiaan is een zuster schip van de Johanna Cornelia WR. 57 Ongeveer vier maanden na de Nederlandse première door cje toneelgroep „Centrum van Charles de Pevret-Chappuis' drama „Judith", is de stichting „Abonnementsvoorstellingen te Beverwijk in de gelegenheid geweest haar ledejï donderdag in het Kennemer Theater met dit belangwekkend toneelspel te laten kennismaken. Het is mede belangwekkend door de merkwaardige opgave, welke deze Franse toneelschrijver zich in 1940 heeft gesteld. Uitgaande van het verhaal over Judith en Holofemes uit het apokriefe boek Judith en ongetwijfeld onder de invloed van een oorlogssituatie, heeft hij een moderne parallel geschreven over de eeuwige strijd tussen de Man en de Vrouw, waarin gedurende de hele handeling alleen deze beide prototypen ten tonele verschijnen. HET IS DUIDELIJK voor welke proble men een toneelschrijver, zo doende komt te staan. Het is toch al moeilijk de toe schouwers te boeien door middel van sym bolische personages, die immers geen in dividuele eigenschappen mogen hebben. Dubbel zo moeilijk is het indien men zich in het aantal optredenden zo sterk be perkt en ook de uiterlijke handeling tot een minimum terugbrengt. Hiervan uit gaande ontkomt men er niet aan de grootste bewondering te gevoelen voor de manier, waarop De Peyret-Chappuis kans heeft gezien grote spanningsbogen te bou wen, zodat de aandacht geen ogenblik ver slapt en dat met het meest eenvoudige materiaal, terwijl bovendien de verschil lende interpretatieniveaus als een meer stemmige melodie heel kunstig door el kaar zijn heen gewerkt en zich gelijktijdig doen gelden. DE MODERNE Judith-versie wordt strak volgehouden. Ook hier komt een vrouw uit een belegerde stad naar de veld heer van de belegeraars en drijft hem in de dood. Er is een duidelijke symbolische interpretatie mogelijk van het vrije leven KENNEMERLAAN 56-58 TEL. 6083 BEVALLEN: A. H. BakkerAardenburg Burg. Rambonnetlaan 25, IJmuiden A. van der Bijlvan Iperen, d., Orionweg 22, IJmuiden; J. OldenburgBlok, z., Sa- turnusstraat 65, IJmuiden; A. Zweersde Ronde, z., Schulpweg 13, Velsen-N.; E. BroekVos, z., Watermanstraat 19, IJmui den; E. S. WijnandsLoonstra, d., Dolfijn- «traat 254, IJmuiden; M. PetersenVee- ninga. d., Gen. Cronjéstraat 6, Haarlem; C. EriksJurg, d., Kievitlaan 9, IJmuiden- Oost. ONDERTROUWD; J. Meester, Overtoom 154. Amsterdam en J. C. van den Outenaar Wijkeroogstraat 54, Velsen-N., t.a. Does burg, Koedijk 2; L. Menist, Frans Naere- boutstraat 3, IJmuiden-O. en M. Ansel, Langestraat 101, Alkmaar; W. Sterk, He renlaan 3, IJmuiden-O. en L. J. Kraker, Van Leeuwenstraat 64, IJmuiden; H. G. Mol, Trompstraat 185. IJmuiden-O. en T. M. de Heer. Lange Nieuwstraat 261, IJ muiden; A. W. M. Klaassen, Helmstraat 1, IJmuiden en J. G. Scheringa, Meidoorn- «traat 26 rd., IJmuiden-O., t.a. IJmuiden- OMeidoornstraat 26 rd.; K. van der Duin, Edisonstraat 37, IJmuiden en P. Vermeulen Havenkade 5, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Ju- lianakade 82; A. Zwart, Meidoornstraat 24, Umudien-O. en C. M. M. Koning, Velser- duinweg 262, IJmuiden-O.; L. I. M. van der Waart, Joh. H. Doornstraat 8, Amster dam en G. M. M. Clazing, Mercatorstraat 5, IJmuiden; H. N. Henning, Kanaalstraat 212, IJmuiden en E. van Heems, Floraplein 22, Haarlem, t.a. IJmuiden, Kanaalstraat 212; G. Boi, Bloemstraat 52 rd., IJmuiden en C. van den Nieuwendijk, Bloemstraat 53 rd., IJmuiden; C. F. Oosterhoorn, Din- kelstraat 11, IJmuiden-O. en A. van der Loo. Dinkelstraat 11, IJmuiden-Oost. GETROUWD: A. B. KistemakerJ. de Man, IJmuiden, Orionweg 18; J. A. Chapel I. M. van Eijkern, Monster, Haagweg 41; H. J. VeldmanL. F. Schrager, IJmuiden, Lierstraat 19; J. van den BergC. J. M. van Heusden, IJmuiden, van Ostadestraat 9; C. SiuykM. C. E. Londonck, 's-Gra- venhage, Van Diepenburchstraat 37; G. SchreudersD. Bakker, Nieuw-Vennep, Sportveldweg 21; W. A. de Kan—A. M. Kalis, Nieuw-Lekkerland, Loggerstraat 2; D. Lubbers J. C. de Boer, IJmuiden-O., Le Mairestraat 16; H. A. A. van As—D. Kleijwegt. Weert, Herenstraat 190. OVERLEDEN: C. A. Keuter, 77 j., echt genote van C. van Leeuwen, Esdoornstraat 15, IJmuiden-O.; A. Zwart, 70 j., weduwe van M. H. Westerwal, K. Zegelstraat 9, IJ- muiden-Oost. den van hun talenten naar voren gebracht. Met zeldzaam verfijnde nuances van vo lume, tempo en intonatie zijn de verschil lende fases van deze „bataille des sexes", zichtbaar, hoorbaar en voelbaar geworden. MET HET GEVAAR van een enkele uit schieter in theatraal overspannen stem gebruik en plastiek, maar steeds boeiend en glashelder verstaanbaar bewees Henny Orri opnieuw de zeldzame klasse vaij haar acteertalenten. Naast haar was de Holofernes van André van den Heuvel soms wat dof en ondoorzichtig, maar op dat door bruut geweld niet definitief kan worden geknecht; 'n gevoelsmatige strek king, welke de Franse Vichy-regering er destijds toe bewoog de opvoeringen gedu rende de Duitse bezetting te verbieden. En ter derde is er de algemeen menselijke duiding van het door de mannelijke liefde nooit geheel te onderwerpen mysterie van het ongrijpbaar vrouwelijke. Holofernes zal nooit weten of Judith hem liefheeft zoals hij haar, want haar ja op die vraag is „onze manier van „dank je" zeggen" en de onzekerheid of de Man on danks al zijn inspanningen wel ooit de hoogste vervulling van de Liefde kan be reiken, drijft Holofernes in de dood. DIT IN WEZEN zeer simpele gegeven is door de schrijver in een vijftal scènes ondergebracht en hij is dus wel eens ge dwongen veel woorden te gebruiken, waar het ook sneller had gekund. Vóór Judith er in het eerste tafereel bijvoorbeeld toe komt om de reden van haar bezoek te onthullen is er heel wat dialoog aan on begrepen heen en weer praten verspild. Het behoeft geen betoog dat er aan een regisseur en spelers hoge eisen worden gesteld, als men een dergelijke opgave tot een goed einde wil brengen. DE IN ENGELAND werkzame Pool Vladek Sheybal, die in het vorige seizoen bij dit gezelschap ook „Nathan de Wijze" regisseerde, is door „Centrum" voor de ze veeleisende regie opnieuw aangezocht. In een op verschillende hoogtes bespeel baar abstract tentdecor van Roger Chail- loux heeft Sheybal zijn moeilijke taak met meesterhand vervuld. Dank zij zijn indrin gende spelleiding, welke geen enkel thea tereffect van belichting, geluid of bewe ging schuwt, hebben de beide spelers van Henny Orri en André van den Heuvel als Judith en Holofernes. de beste momenten ook weer ontroerend en innemend. Bovendien stond hij nu een maal voor de voorgeschreven noodzaak om het onderspit te delven tegenover deze Judith in de strijd die, om met de woor den van de nu vijftigjarige Franse schrij ver te spreken „als altijd eindigt met de overwinning van de vrouw". van dezelfde rederij. De rederij Ten Bok kel heeft nu de beschikking over vijf mo derne kotters. De andere drie zijn de Tiny WR. 33, Sijtje WR. 58 en de Alie WR. 59. Dinsdag is in IJmuiden aangekomen de nieuwe kotter Maarten Cornelis KW. 222, die gebouwd is in Monnikendam bij het Scheepsbouw- en Constructiebedrijf K. Hakvoort voor rekening van de Rederij Plug Van Duijn te Katwijk aan Zee. Deze nieuwe aanwinst heeft een bruto in houd van 163 ton, lengte over alles 31,10 m, breedte 7,00 m en holte 3,18. Het vaar tuig is uitgerust met een Deutz dieselmO' tor van 585 pk. Aan het einde van deze week zal de nieuwe kotter Aquarius KW. 173 in IJmui den arriveren. De proefvaart en over dracht zal vrijdag vanuit Vlaardingen plaats hebben. Dit vaartuig, dat door D. Joh. Boot in Alphen aan de Rijn is gebouwd voor de N.V. Rederij Schaap meet 156 bruto reg. ton bij een lengte over alles van 30,80 m. breedte 6,50 m en een holte van 3,20 m. De voortstuwing ge schiedt door een 500 pk Industrie diesel motor. De rederij Schaap brengt hierme de haar derde schip in de vaart. De beide andere zijn de Cornelis Schaap KW. 172 en de Antje KW. 200. De aan schipper-eigenaar G. van den Oever toebehorende motorkotter Elly Ger- da KW. 142 is van een nieuwe motor voor zien. De 225 pk Industrie motor is ver vangen door een Kromhout van 235 pk. De motortrawlloggers Adrianus KW. 10 en Andries Willempje KW. 199 zijn uit de vaart genomen. Eerstgenoemde vaartuig, behorende aan Gebr. Hazenoot, bevindt zich nog in IJmuiden en de Andries Wil lempje van H. J. J. van Leeuwen is naar Katwijk vertrokken. De Duitse stoomtrawler Franz Schau, in 1949 gebouwd en 393 ton geroot, behorende aan de Norddeutsche Hochseefischerei A.G. te Bremershaven, is voor de sloop qaar Denemarken verkocht. De Sonne van de Hochseefischerei Nordstern A.G. te Bremershaven is eveneens van de Duitse trawlervloot afgevoerd. Dit schip meet 520 ton en is in 1950 gebouwd en is verkocht naar Italië. De veelvoudige kampioen Kroone van de schaakclub Santpoort zal rekening moe ten houden met een serieuze aanval op zijn onaantastbaar geachte positie. De jonge speler R. van den Enden won dit maal zijn partij tegen Vons sr. en kwam daarmee op de prachtige score van 5 uit 5, op dit moment goed voor een eerste plaats, met een halve punt voorsprong op Kroone. Pels kwam wat dichter bij de leiders, nu hij zijn afgebroken partij tegen Kruyff tot winst bracht. Een goed spelende Sterk sr. slaagde erin zijn minder rooskleurige positie bij het afbreken tegen De Jong bij voortzetting te verbeteren en alsnog een remise te bewerkstelligen. In groep 1 biedt de ranglijst het volgen de beeld: 1. Van den Enden 5 5 2. Kroone 5 4'/i 3. Sterk sr. 4 2V. 1-5. Kruyff 5 2 Vons sr. 5 2 6. Pels (1) 3 1 7. De Jong 4 lVi 8. Blansjaar (2) •2 1 9. Koolhaas 3 1 10. Sterk jr. (1) 4 11. Kievit 4 (1)onbesliste partij. GARAGE: L. v. d. LEDEN CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT IJMUIIDEN Artsen: P. M. van Stekelenburg, Leeu weriklaan 52, tel. 4290; J. de Vries, Wil- helminakade 78, tel. 4954; F. van Ve- netiën, Kennemerlaan 214, tel. 7035. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Wijkverpleging: voor IJmuiden-Oost en IJmuiden. zuster C. Nap, Rembrandt- laan 5, IJmuiden, tel. 02550-6195 en zuster Kuiper, J. P. Coenstraat no. 145, IJmuiden, tel. 02550-6504; voor Sant poort-Zuid, Santpoord-Noord en IJmui- den-Oost, zuster G. Lammerts, Curagao- straat 18, Santpoort, tel. 02560-8756; voor Velsen-Noord, Velsen-Zuid en Driehuis, zuster J. Markerink, Geelvinkstraat 27, Velsen-Noord, tel. 02510-3936. Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen 154, telef. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8960. Tandartsendienst voor Velsen, Bever- EXAMENS - Zijn promotor „Centrum' rijk geschakeerde mogelijkhe- was prof. ir. H. Blok. De titel van het Amsterdam (G.U.). Gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen mej. J. Dijkstra, op een proef schrift getiteld „The early events of to bacco mosaic virus infection in nicotiana glutinosa L". Gastpromotor was prof. dr. ir. J. P. H. van der Want uit Wageningen. Njjmegen. Doctoraal rechten: E. G. A. M. van Beers (Hoensbroek), H. W. M. Eling (Nijmegen) en Ch. L. M. Estourgie (Nij megen). Doctoraal notariaat: F. B. J. van Overbeek (Eindhoven). Leiden. Kandidaats geschiedenis: mejuf frouw H. W. A. M. Weerdenburg (Haarlem). Rotterdam. Accountant: K. Kleijwegt (Hoek van Holland). Delft. Gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschap ir. J. C. van Dam en ir. E. A. Meijderman. De heer Meijder- man verdedigde het proefschrift „Proper ties of thrust bearings with a recurrent pa tron of spiral groovers' proefschrift van de heer Van Dam was: „A simple method for the calculation of standard-graphs to be used in geo-electri- cal prospecting". Promotor was prof. O. Koefoed. De bij de vereniging Kennemerstaten aangesloten gymnastiekclub SSH (Sport Staten Hoogovens) heeft voor haar leden dinsdag 14, donderdag 16 en vrijdag 17 april de jaarlijkse onderlinge wedstrijden uitgeschreven, die worden gehouden in het gymnastieklokaal van de Watervlietschool. Op de eerste twee avonden treden leden van 8 tot elf jaar aan; vrijdag zijn er wedstrijden voor meisjes en jongens van 12 tot 15 jaar en de aspiranten. De eindstrijd geschiedt zaterdag 18 april om drie uur in het Beverwijkse Kenne mer Theater, wjjk en Heemskerk: A. Hartong van Ark, Verloren van Themaatlaan no. 2, Velsen-Zuid, tel. 02550-4455. SANTPOORT Arts: J. J. Hekman, Hoofdstraat no. 236, Santpoort-Dorp, tel 02560-8510. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, telef. 02560-8284. Artsen: Van zaterdag 12 uur tot zon dagmorgen 9 uur: C. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, Beverwijk, tel. 02510-23969; zondag van 9 tot 24 uur: K. K. Visser, Zeestraat 96, tel. 02510- 23450. Gedurende de gehele week nacht dienst: M. ten Harmsen van de Beek, Lessestraat 1, Beverwijk, telefoon 02510- 25356. Tandartsendienst voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: 's nachts alleen voor spoedeisende gevallen: A. Hartong van Ark, Verloren van Themaatlaan no. 2, Velsen-Zuid, tel. 02550-4455. Apotheken: zaterdagnacht, zondag en gedurende de gehele week nachtdienst: Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, Beverwijk, tel. 02510-23388. De doktoren te Beverwijk en in Velsen- Noord hebben een nieuwe regeling ont worpen voor de nachtdiensten. De lezer zal goed doen hiervan aantekening te doen. De volgende zes artsen zullen om toer beurt 's nachts gehoor geven aan een beroep op hun hulp: M. ten Harmsen van de Beek, Lessestraat 1, Beverwijk, telef. 02510-25356; J. A. Hommes, Plantage 154, Beverwijk, tel. 02510-26050; H. J. F. Pee- ters. Dommelsingel 2, Beverwijk, telefoon 02510-25300; F. J. G. Swaab, Kuenenplein no. 48, Beverwijk, tel. 02510-24169; G. J. Vos. Arendsweg no. 124, Beverwijk, telef. 02510-23586; J. Zijlmans, Van der Hoop- straat 187, Beverwijk, telef. 02510-25666. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 8