3 'Constant Imn bondig^ aïit Milva viert jubileum Memorial-route een met 20 POLLE» PELLI EN PINGO „Cresta" veilig in Egersund Veerboot voor Zeeland op de Schade door stroomstoring Westerschelde overgedragen I Landbouwer spreekt AGE en HUMPIETUMPIE gemeente Leiden aan CPN viert in Den Haag Hiswa-Goed Kamp het 45-jarig bestaan Niet alleen maar Nederlander betrokken bij ongeluk in Turkije Herstel van fort door nazaten van de veroveraars? Duitse autodieven in Bemmel aangehouden Geen E.M.S.-bod op Tailleur's „Doofpot" Iets meer wind Nederlanders gaan in België wonen after shave lotion MAANDAG 23 MAART 1964 Kort nieuws 5 Met de paasdagen naar S TRESLONG - HILLEGOM Res.: 02520-5347 Diner - cabaret - dansant 18.50 p. c. GROOT BAL Prinses Margrietis een aanwinst voor de lijn l lissingen-Breskens „Ons Noorden" exit tien minuten geladen en g.lo.t worden. ReCOrc| beZOek-aan ook veel kopers Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk Kort nieuws In Paramaribo j Veroverend tris.„ 99 „.moet je horen, wat «ann <ion6stetot WEERRAPPORTEN 2 n 6 Het Nederlandse vrachtschip „Cresta" (500 ton) heeft zaterdagnacht noodsignalen uitgezonden op zestig mijlen ten westen van Egersund. De lading aluminium was gaan schuiven en het schip maakte slagzij in een ruwe zee. Een Noors reddingsvaar tuig voer daarop uit. De „Cresta" is evenwel zondagochtend op eigen kracht in Egersun aangekomen. Een Deens vissersvaartuig heeft zondag ochtend om vier uur noodsignalen uitge zonden maar het had niet de tijd om zijn positie op te geven. Het vaartuig zonk bijzonder snel. De drie leden van de be manning werden slechts bij toeval zeven uur later gered. Het vaartuig is waar schijnlijk door een groot schip geramd. In slaap gestikt. De 31-jarige Marok kaan Mohammed Souikene is in de afgelopen nacht in een gehuurde kamer van een woning aan de Waalstraat te Amsterdam in zijn slaap door verstik king om het leven gekomen. Er brandde In de kamer een gaskachel en er was gebrek aan zuurstof. 2de paasdag f 3.50 entree. Tijdens diner en bal: muziek v. d. Heeft en Freddy Hull, m.m.v. WLLY ALBERTI, MILLY SCOTT, BUENO DE MES QUIT A Midden op de Westerschelde, tussen Vlis- singen en Breskens, is zaterdag de nieu we veerboot „Prinses Margriet" door de scheepsbouwers Van der Giessen - De Noord n.v. te Krimpen aan de IJsel offi cieel overgedragen aan het provinciaal be stuur van Zeeland. Prinses Margriet moest om studierede nen verstek laten bij de oplevering van haar" schip, evenals bij de tewaterlating in Krimpen aan de IJsel. De „Prinses Mar griet" is bestemd voor de veerdienst Vlis- singen-Breskens en heeft een vervoersca paciteit van ongeveer honderdtwintig per sonenwagens en vijftienhonderd passa giers. De commissaris van de koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot zei in zijn toespraak onder meer: „Vele mensen van buiten Zeeland hebben niet het flauwste benul van de enorme hoeveel heid auto's en mensen, die dagelijks via onze veren over de Zeeuwse wateren gaan. In 1962 werden er,", aldus de commissa ris, „ruim een miljoen auto's op de drie veerdiensten over de Westerschelde ver voerd. In 1963 waren dit ruim honderddui zend auto's meer. Gemiddeld werden in die jaren vier miljoen personen overgeva ren". De commissaris sprak tenslotte de hoop De opheffing van „Ons Noorden" is een feit. Per 1 april zal dit Groningse katho lieke blad niet meer verschijnen. De „Vrienden van Ons Noorden" hebben met hun enthousiasme de krant niet kunnen redden. Het bleek niet mogelijk het aantal abonnees met 3.000 te verhogen en een bedrag van 200.000 a 250.000 bijeen te brengen. uit, dat de ministeries van Verkeer en Wa- Een landbouwer in Zevenhuizen, de heer A. Koster, heeft de gemeente Leiden ge dagvaard tot betaling van 18.278,—, we gens schade, welke hij geleden zou heb ben als gevolg van storingen in de elek terstaat en van Financiën spoedig ook eens triciteitsvoorziening. Door deze storingen gaan denken aan. een nieuwe veerboot voor ziin ventilatoren in zijn aardappelopslag de lijn Kruiningen-Perkpolder. plaats blijven stilstaan, waardoor een par De Prinses Margriet heeft een totale aardappelen van ongeveer 100 ton be lengte van 102 meter, de voor- en achter- dorven zou zijn. De heer Koster staat op zijde van het rijdek, dat een oppervlakte het standPunt dat hier sprake is geweest heeft van 1300 m2, worden gesloten met X?.n nalatigheid van de Leidse gemeente- waterdichte kanteldeuren, die elektrisch ke centrale. die ook stroom aan Zeven- worden bediend. De zijgangen van het rij- aul7en levert. B. en W. van Leiden heb- dek zijn iets breder gemaakt dan die van ben de gemeenteraad voorgesteld tegen de andere boten om schade aan brede deze vordering verweer te voeren, auto's te voorkomen. De boot kan binnen De Amsterdamse bereden politie moest De feestelijke herdenking van het 45- jarig bestaan van de Communistische Partij Nederland is zondag in het Haagse c Concertgebouw, vandaag en dinsdag. 19.30 u.: De „Matthaus Passion" van J Bach door de Christelijke Oratorium Ver eniging o.l.v. George Robert, het N.Ph.O. en de koorschool van de kathedrale basi liek o.l.v. Jan Valkestijn. Solisten: Heieen Verkley, Roos Boelsma, Arjan Blanken, Arie de Rijk, Frans Muller, Herman Schey, Otto Ottens, Piet Lentz (viola de gamba) en Piet Kee (orgel). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side story", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Koninginnen van de nachit", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Hiroshima mon amour", 18 j. <- *>- Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Terug uit de hel", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Koning der konin gen", a.L Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce" 18 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het mysterie Van het landhuis", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Days of Wine and roses", 18 j. Monopole (Zandvoort), tot en met woens dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Renaissance-zaal „Perzische miniaturen". Tot 19 april. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Frieda Holleman. Tot en met 31 maart. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zon dags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 20-21 uur: Ravel. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Eerste etage: Tentoonstelling „5 tot 500"; Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal, tentoonstelling van werken van Co Westerik. Geopend dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 19 april. Kunstzaal Barteljoris: Tentoonstelling van werken van C. J. Kemper. Geopend op maanda/g van 1318 u. Dinsdag tot en met zondag van 918 u. Tot en met 28 maart. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 10 mei „Passie en Ver rijzenis" (beeldhouwwerken, houtsneden, paramenten en miniaturen). Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg, Overveen): Tentoonstelling van wer ken van Dirk Breed. Dagelijks geopend van 1017 u.: en zondag van 1417 u. Tot 28 maart. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster. Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. Raadhuis Zandvoort, dinsdag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 20 maart). MAANDAG 23 MAART City, 20 u.: „Universo di Notte". Stadsschouwburg, geen filmvoorstel ling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 24 MAART City, 20 u.: „Universo di Notte". Stadsschouwburg, 20 u.: „Het Chapman- Rapport". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur; wijk centrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur (ook voor r.-k.). R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. „Een MAANDAG 23 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: bed voor twee". Luxor Theater, 19 en 21.15 u,: „Chans, heeft zij een kans". W.B. Theater, 20 u.: „Am tag als der regen kam" DINSDAG 24 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Een bed voor twee". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Chans, heeft zij een kans". Schoolverkeerscompetitie. In „De Kar- seboom" te Hilversum is zaterdag de finale van de schoolverkeerscompetitie 1964, georganiseerd door het Verbond van Veilig Verkeer, gewonnen door het team van het Thorbeckelyceum te Arn hem (437 punten het maximaal te bereiken aantal punten was 450). gebouw voor kunsten en wetenschappen °ereaen p°Iltle moes gehouden. Een enthousiast gehoor vond j n ultrukken °m orde te schep daar als feestredenaar de heer Marcus 5 n. m mensenmenigte die zich voor Bakker, voorzitter van de communistische de 1"ga"g 7an het RAI-gebouw verdrong fractie in de Tweede Kamer. tentoonstelling Hiswa/Goed Kamp te bezichtigen. Zondagavond was een dag- De heer Bakker, die het jaar 1919 de bezoek van 49.625 mensen geteld (eerste Genesis van het socialisme" noemde, zondag vorig jaar 38.509). Ook de zaterdag beschreef de sindsdien gevoerde strijd Iwas een topdag: 33.986 bezoekers tegen waardoor, zijns inziens, in deze jaren het 25.352 vorig jaar. socialisme tot de sterkste macht ter wereld is geworden. Het gehele krachtenpatroon Er zijn niet alleen kijkers maar ook veel in de wereld is veranderd ten gunste van kopers. Caravanbouwers en -importeurs de werkende mens", zo constateerde hij. yan populaire merken zijn pas in het voor- ,De tegenwoordige inbreng van de iaar van 1965 tot levering in staat. Een C.P.N. moet de grootst mogelijke strijd van de grootste fabrikanten van Nederland- tegen de Nederlandse reactie zijn om Ne- se vouwwagens had na twee tentoonstel derland welvarend voor zijn bewoners te lingsdagen al zoveel wagens verkocht dat maken". Hij voorzag nieuwe panorama's aan later bestellingen pas na de zomer van mogelijkheden voor het socialisme, kan worden voldaan. Voor de laatste or- omdat in de nieuwe tijd een nieuwe geest ders is de leveringstijd tot november op- onder de socialisten is gegroeid. De C.P.N. geschoven, is bereid met andere socialisten in de rw, kleinste en de grootste zaken samen te L e kampeerafdelmg zijn diverse typen gaan, waarbij beide handen aan de an- bunSal°wtenten reeds uitverkocht. De keu- dere socialistische groeperingen worden 26 'S echter zeer ruim. gereikt. „Thans begint de tijd van de een- °ok de exposanten van schepen zijn goed heid aan te breken", zo zei de heer Bak- te spreken over het aantal orders. De be ker, die zulks de wens van de arbeidende lan'gstelling voor kajuitzeiljachten voor klasse, die reusachtige stappen vooruit weekeindtochtjes en vakantie blijkt groter heeft gedaan, noemde. te zijn dan vorig jaar. Hij putte uit de jongste loonstrijd, de De Hiswa/Goed Kamp is tot en met socialistische houding inzake Nieuw-Gui- donderdag geopend. Verwacht wordt dat nea, het samengaan in de strijd tegen de het aantal bezoekers de 175.000 zal passé- atoomwapenen en het verweer tegen slui- ren. pend Gaullisme de opvatting, dat de so cialistische eenheid groeiende is. „Wij wil len samen gaan en waar het moet de kop nemen", zo verklaarde de heer Bak ker. 'n demi van allure dwingt spontaan respect af stook uw licht op bij: Haarlem. Barteljorisstraat 24. tel. 20420 De Turkse politie heeft in Istanbul een I Nederlander aangehouden, die betrokken was bij een auto-ongeluk, waarbij vijf Tur ken het leven verloren. Als naam wordt opgegeven Jos Engelen. De vijf Turken za ten in een taxi, die op een vrachtwagen reed, nadat de taxi met de auto van de heer Engelen in aanraking was geweest. De Surinaamse minister van Onderwijs, de heer A. Cameron, en de districtscom missaris van Suriname, mr. dr. A. J. A. Quintus Bosz, die in Nederland de zitting van de Culturele Adviesraad hebben bij gewoond, hebben o.m. Kamp Houtrust. Het verbod van d® ANWB aan deelnemers van de Hiswa in Amsterdam om aan „Kamp Houtrust-1964" in Den Haag deel te nemen is ingetrokken. „Kamp Houtrust" wordt dit jaar van 3 tot en met 8 april gehouden. Hoogleraar. Tot gewoon hoogleraar in de afd. elektrotechniek aan de tech nische hogeschool te Eindhoven is be- gevoerd met de Commissaris dlrKoÏÏJin iTerTtoef de ^lTktronira® in de provincie Zeeland. Deze zal nagaan L „ae elektronica -■ - - 6 I Mond en klauwzeer. Op het bedrijf van een landbouwer in Laag-Soeren is mond- en klauwzeer uitgebroken onder de varkensstapel. Op last van de Veeartsenij- kundige Dienst zijn twintig varkens afge maakt. Boerderijbrand. In de boerderij van Th. Hesen aan de Hillenweg te Horst heeft brand gewoed. Het bedrijfsgedeelte ging Bij de medische faculteit in Leiden heeft I Seheel verloren. 300 fokkuikens kwamen minister Cameron bereikt, dat de Leidse hierbij om. De schade wordt op 11.000 gul universiteit zich bereid heeft verklaard den 8eraamd- een affiliatie aan te gaan met de genees- TT" Tractor tegen trein. Tussen Olst en kundige school in Paramaribo. Deze zal Wijhe is gistermiddag een tractor met aan- worden veranderd in een klinische school, hangwagen in botsing gekomen met een Nederland zal de kosten op zich nemen trein- Persoonlijke ongelukken hebben zich en pogen de vereiste docenten te leveren. niet voorgedaan. op welke wijze Zeeland steun kan verlenen aan het plan, het in Paramaribo staande fort Zeelandia te restaureren en dan als museum in te richten. Het fort werd in februari 1667 door de Zeeuwen onder lei ding van admiraal Albert Crijnssen ver overd. Tegenwoordig is het fort in gebruik als gevangenis. Het diploma dat studenten daar behalen zal gelijkgesteld zijn met het Nederlandse arts-diploma. Het is de bedoeling, dat ook de pre-klinische opleiding te zijner tijd in Paramaribo zal worden gegeven, zodat daar dan over een volwaardige medische faculteit beschikt wordt. De politie in Bemmel heeft zaterdag vier Duitse autodieven kunnen arresteren. Ze zijn aan de Duitse autoriteiten overge geven. De eerste twee probeerden bij garage houder J. Tap in Bemmel (nadat ze door een Nederlandse handlanger deze transac tie hadden laten voorbereiden) een gloed nieuwe personenwagen van elfduizend gul den van 4500 van de hand te doen. De man vertrouwde het niet en waarschuwde de politie. Die rekende de twee Duitsers in. De politie wist daarna ook de andere twee Duitsers aan te houden. Dat de E.M.S. een bod heeft gedaan op De Doofpot" van Max Tailleur wordt door de heer Zwolsman ontkend. Hij heeft meegedeeld dat er wel besprekingen met Max Tailleur zijn gevoerd, maar dat ge beurde op verzoek van de cabarettier. De E.M.S. gaat nu na of enkele van Max Tailleur's ideeën voor verwezenljking vatbaar zijn, zei de heer Zwolsman, die daaraan toevoegde: „Ik heb Max Tailleur altijd eerder als een roerend dan als een onroerend goed beschouwd. Aan hem kan Provinciale Staten. Tot lid van de Pro vinciale Staten van Zuid-Holland is be noemd verklaard de heer A. Smit te Rotterdam. Hij vervult de vacature, die is ontstaan door het bedanken van de heer M. van Pelt (P.S.P.). Varkens omgekomen. Bij een brand in de boerderij van de heer A. Hendriks aan de Chaamseweg te Baarle-Nassau zijn zaterdag 47 varkens verbrand. Een- en-dertig varkens moesten worden afge maakt. Bedrijfsongeval. De 38-jarige stukadoor Stoffer Höltke uit 't Zandt is vrijdag middag bij een bedrijfsongeval in het gebouw van de n.v. Stokvis en Zn. te Groningen om het leven gekomen. Hij raakte een metalen kluisdeur, die onder stroom stond, aan. Exclusief verkrijgbaar bij de kapper! deren hun prijs meer dan waard kunnen zijn." De Milva (Militaire vrouwenafdeling van I de Koninklijke Landmacht) zal op 25 april twintig jaar bestaan. De vrouwelijke mili tairen gaan dit vierde lustrum vieren met onder meer een feestavond, een reünie, een receptie en de Memorial Route Milva Dit laatste houdt in dat een aaptal mil- I va's opnieuw de reis zal maken, die het gehele korps in 1944 maakte, namelijk van uit Engeland (waar het werd opgericht) naar Oostende, vervolgens naar Brussel, vandaar naar Breda (Bouvigne) en ver volgens naar het Prinses Julianakamp in Kijkduin, waar het korps sedert een aantal jaren definitief is gevestigd. Er zullen oorkondes worden overhandigd aan de burgemeester van Londen, Brus sel en Breda. In Londen krijgt ook de di rector van het Womens Royal Army Corps een oorkonde, dit om nog eens duidelijk 70-71. Het vliegtuigje snorde door het open raam keurig naar binnen en daalde op Bertje's bed. Asjeblieft, lachte Humpietumpie. We zijn er! Ik ga maar gauw onder de dekens, zei Bertje. En wel bedankt hoor; ik vond het erg plezierig! Ik ook, zei Humpietumpie. Maar nu moet ik weg. Ik beloof je, dat ik je bin nenkort wel weer eens kom halen voor een tochtje. Dag! Dag, Humpietumpie! zei Bertje. Humpietumpie zette de motor aan en zwaaide nog eens. Tot ziens, Bertje! INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE DE OUDSTE ZEI, 3E WEET, IK HE8 ACHT ^KINDEREN, DUS/», ...HU zei, BARRE TIJDEN, ZEI HIJ -6RAP- PI6 NIET HIJ IS PAS TWEE JAAR MEVROUW 5 m 3-B. IK WILDE AU6EM MAAR ZE66EN,,, Het K.N.M.I. deelt mee: Tijdens het weekeinde vulde een oud men trouwens zien, dat ook roerende soe- I depressieS®bie^ b°Yfn West-Europa ver deren hun nriis meer den waa,-H lder ,°p verschillende plaatsen vielen daarbij buien, Waarvan sommige met on weer of hagel. Vooral in het Wadden gebied handhaafden zich echter ook uit gestrekte mistgebieden, waarin de tem peratuur niet hoger werd dan omstreek» 5 graden. In het binnenland kwamen tem peraturen voor van ongeveer 14 graden. De begrenzing van de vochtige en zachte lucht welke uit het zuiden was aangevoerd en de in de noordelijke gebieden nog steeds aanwezige koude lucht is op een paar honderd kilometer van ons land tot dank te tonen voor het feit dat bij de op- I stilstand gekomen en liep maandagmorgen richting van de Milva (die geheel naar I n°S van Polen naar Sleeswijk-Holstein. Engels voorbeeld werd georganiseerd) Inmiddels is het hogedrukgebied in Scan- veel steun van het Engelse vrouwelijke I dinavië weer in betekenis toegenomen, korps werd verkregen. maar een nieuwe depressie op de oceaan In Londen, Brussel en Breda gaan de §aat zich in de richting van West-Europa vrouwelijke miltairen ook voedselpakket- uitbreiden, zodat de koude lucht geen ten aanbieden als dank voor de in die noemenswaardige vorderingen in onze plaatsen genoten gastvrijheid. Dat aanbie- richting zal kunnen maken. Verwacht den van die pakketten ziet men overigens moot worden dat morgen de wind in ons ook als een symbool voor de werkzaamhe- I land iets gaat toenemen uit richtingen den die het vrouwelijk hulpkorps, de voor- tussen zuid tot zuidoost, waarbij er een loopster van een deel van de Milva, twin- kans is op wat regen. In het temperatuur- tig jaar geleden in Londen als Rode Kruis- verloop komt nog weinig verandering. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. mist mist mist mist mist regen mist korps verrichtte. Twaalf Milva's vormen de delegaties die de reis ondernemen. De eerste van die de legaties vliegt op 20 april naar Londen, de tweede voegt zich in Brussel op 22 april daarbij en de derde delegatie ont moet de twee andere op 23 april in Breda. I Den Helder De drie delegaties gaan dan samen door I Ypenbure naar Kijkduin, waar ze tijdens een alge- I Vlissineen meen appèl aan hun commandant de oor- Eelde konde overhandigen die getekend is door De Bilt de autoriteiten die de delegaties bezocht I Twente hebben. i. Eindhoven Op 24 april recipiëren de commandanten Z.-Limburg van de beide onderafdelingen van de Milva, luitenant-kolonel mevrouw M. Korevaar Helsinki (commandant van de onderafdeling alge- Stockholm onbewolkt nno 2 mene dienst) en luitenant-kolonel mevrouw Oslo zwaar bew. no 2 R. C. Kroese (commandant van de onder- Kopenhagen zwaar bew. ono 1 afdeling geneeskundige dienst) in het Aberdeen motregen windst. 5 hoofdkwartier van de Koninklijke land-1 Londen motregen no 12 macht in Den Haag. Een dag later is er Amsterdam mist windst. 10 in het Julianakamp in Kijkduin een reü- I Brussel motregen zw 10 nie voor oud-leden van het vrouwen hulp- Luxemburg zwaar bew. wzw 8 korps, het Nederlands verpleegsterskorps I ParÜs zwaar bew. w 12 Koninklijke Landmacht en van de Milva. Bordeaux mist wzw 13 De beide onderafdelingen hebben ook een Grenoble spaaractie gevoerd. De onderafdeling ge-1 Nice neeskundige dienst zal de opbrengst daar- Berlijn van voegen bij de gelden, die de militair I Frankfort geneeskundige dienst bijeen brengt ten be- München hoeve van het Prinses Beatrix-poliofonds. Zürich De onderafdeling algemene dienst gaat de Genève opbrengst van de actie besteden aan een Locarno boottocht voor ongeveer tachtig Haagse al- Wenen leenstaanden. ■22 a SS windst. 9 windst. 7 windst. 9 z 11' windst. 12 windst. 12 geheel bew. zzw 11 onbewolkt n onbewolkt nno zwaar bew. no wzw windst. 16 nnw 21 7 12 11 10 Innsbruck Belgrado I Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon regen licht bew. geheel bew. ono zwaar bew. zzw regen wzw mist zzo regen windst. 11 half bew. wnw 16 geheel bew. n 6 geheel bew. windst. 14 regen w 13 mist windst. 19 zwaar bew. ono 16 licht bew. verand. 19 zwaar bew. nnw 19 geheel bew. n 16 c5 2 0,I! 0,4 0,2 0,3 2 2 1 0 0 0 0 0,3 2 0,3 6 1 1 9 5 0 0 2 2 4 14 0 14 1 0,1 0 0 0 9 0 Nu het in Nederland lang wachten I is op rijksgoedkeuringen voor de bouw van woningen in de vrije sector en de grondprijzen bovendien steeds hoger wor den, ontstaat er in Eindhoven en omgeving interesse voor woningbouw in België. Daar is men binnen een kwartaal in het bezit van een bouwvergunning, en bovendien is de grond er goedkoper dan in Nederland. In de Belgische Kempen I heeft zich de laatste tijd al een aan tal gezinnen uit Eindhoven gevestigd. Dit aantal wordt ongetwijfeld nog gro ter, want een Eindhovense bouwcombi-1 natie in oprichting heeft plannen voor woningbouw op bescheiden schaal in de Belgische Kempen ten zuiden van yal- Het hoog en laag water te Zandvoort is kenswaard. i0 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. Dinsdag 24 maart Zon op 6.34 uur, onder 19.00 uur. Maan op 14.35 uur, onder 5.35 uur. Maanstanden 28 maart 3.48 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 23 maart Hoog water 12.18 uur en uur. Laag water 7.08 uur en 20.12 uur. Dinsdag 24 maart Hoog water 1.02 uur en 13.32 uur. Laag water 8.45 uur en 21.28 uur.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2