Duitse deskundigen met papieren van de regering te Bonn in Egypte Erhard stemt in met het koor van de Duitse revanchisten Spanje-specialist doet verhaal „cadeau" aan prinses Irene WERELDNIEUWS ...voor mij zware Brandaris Van dag tot dag Opnieuw Vla Egypte Vier alpinisten met moeite gered Belg voorzitter van Europees Parlement Vluchtende Rus in Kaapstad gepakt door kameraden BRANDARIS Onlusten in India eisen 200 levens Paus uitgenodigd door Egypte Nancy Spain omgekomen bij vliegtuigongeluk Richard Bormann blijkt niet te bestaan Cambodja zoekt steun bij Peking Keizer Karelprijs voor Segni Firma Geluk <~Praatötoel 2 MAANDAG 23 MAART 1964 3 Geestelijke afwijking, zegt de Russische kapitein Zware shag met mooie lange draad, dus soepel draaien. Zuivere Kentucky-tabak. Lekker pittig maar niet scherp. Goed verpakt, geen kans op uitdrogen. Elk pakje van begin tot eind pure tabak. ÜL- ZWARE euAri De Duitse wil Aanloopje Op de H. B. Fortuin Wat wil Bonn nu eigenlijk? Onze vroege re minister van Buitenlandse Zaker mr. Beyen ('52-'56) heeft inderdaad op allerlei manieren weten te bereiken dat de open bare mening in Nederland in slaap werd gewiegd en niet meer gekweld werd door boze dromen over mogelijke revanchisti sche bedoelingen der Duitse politici. Hij beantwoordde journalistieke bedenkingen over de snelle aanvaarding van West- Duitslands bewapening meestal met een medelijdend lachje over zoveel onver stand. Mr. Beyen heeft in mr. Luns een opvolger gehad, die althans het lachje ach terwege liet maar verder het „eventuele nieuwe Duitse gevaar in Europa" nooit een serieuze overweging waard achtte. Maar zoals de feiten en aanwijzingen he den ten dage zijn komen te liggen, kan men over die goedgelovigheid van bewinds lieden en publiek alleen maar spijt heb ben. De politiek van Adenauer, Strauss en andere toplieden in de Westduitse koers bepaling blijkt immers op iets langere ter mijn voornamelijk te zijn geïnspireerd door het vaste besluit, geen genoegen te nemen met een definitief vredesverdrag dat Duitsland voorgoed zou kortwieken on der supervisie van de geallieerden die het hadden verslagen. De aanwakkering van de vijandschap tussen de westelijke en oos telijke overwinnaars is hun uitstekend ge lukt. Maar nu die vijandschap dreigt uit te sterven bij gebrek aan de noodzakelijke heftigheid in de belangrijkste geschillen, moeten alle zeilen worden bijgezet om als nog Duitsland en Duitsland alleen als twistappel en splijtzwam te doen voortbe staan. Ook Adenauer, ambteloos maar nog steeds actief in de politiek kan niet nala ten zijn deel olie op het vuur bij te dra gen. Erhard, van wie men meer realiteits zin en minder intrigante handigheid ver wachtte, blijkt het „Leitmotiv" aardig van buiten te hebben geleerd: De „Oder-Neisse" kwestie (na-oorlogse afbakening van het Duitse en het Poolse gebied) is uit de ijs kast gehaald als een zeer bruikbaar mid del om de stemming internationaal te be derven en de slachtofferige rol van het ar me Duitse volk een nieuw verfje te geven. Het is zo gemakkelijk de tweede wereld oorlog te vergeten en zich boos te maken over het ongehoorde feit, dat de belang rijkste natie van Europa in twee delen is gesplitst en in hét oosten eertijds veroverd gebied heeft moeten prijsgeven. Dan ver geet men tegelijkertijd gemakshalve ook maar, dat alle oorlogsellende in Europa van de 19e en 20ste eeuw door Duitse machtsrazernij is aangesticht en dat een totale beheersing van het hele Europese vasteland door Duitse „Herren" slechts ten koste van miljoenen doden en onvoor stelbare schade voorkomen is. Het behoud van de oostelijke zowel als westelijke gren del op het Duitse revanchisme is voor Euro peanen levensvoorwaarde. Wie dat niet wil inzien, kent zijn geschiedenis niet voldoen de. Helaas is het relaas der nuchtere his torische feiten de laatste jaren door wes telijke doctrinisten doorspekt met een poli tieke dogmatiek, die precies in het straatje van de Duitse macht paste. Het wonderlij ke is, dat zelfs de leiders van de Neder landse politieke koers na de oorlog ge meend hebben de geschiedenis te kunnen verloochenen om Nederland in te passen in een nieuw, vals beeld voor de toe komst: „West-Europa onder Duitse lei ding als bolwerk tegen het Oosten." Vals, omdat de werkelijkheid zou neerkomen op de voorbereiding van een nieuwe oorlog, als sluitstuk van wat Hitier indertijd hal verwege opgaf: „Duitslands grenzen lig gen aan de Noordzee en de Oeral." Een andere zaak „met een luchtje" vormt nog steeds de actieve rol van West duitse raketspecialisten in Egypte. De re gering in Bonn heeft steeds de houding aangenomen dat zij die activiteit veroor deelt en dat zij het mogelijke wil doen om deze „oorlogsingenieurs" terug te doen keren naar Duitsland. Het is duidelijk ge noeg dat die Duitse specialisten voor Nas ser werken aan de vervaardiging van oor logstuig, dat bestemd is om uiteindelijk de staat Israel van de aardbodem weg te va gen. Het is voor het Duitse prestige in de wereld toch al zo moeizaam en weinig overtuigend „gezuiverd" van anti-semiti- sche smetten zeer kwalijk, wanneer Duitse deskundigen via de indirecte Egyp tische weg hun deel bijdragen tot de ver vulling van de vroegere nazi-leuzen tegen het „internationale jodendom." Er zijn nu aanwijzingen dat Bonn ook in deze zaak een dubbelzinnige rol speelt. De Westduitse socialisten zijn hevig veront rust en zullen de regering om een verkla ring verzoeken. Het is de vraag of over deze kwestie volledige opheldering zal kun nen worden verkregen, maar in ieder ge val is het weer een factor te meer in de langzamerhand tot een zeer ernstige twij fel groeiende onzekerheid over de ware bedoelingen van onze Oosterburen, die zo vlot en onvoorwaardelijk in het westelijke bondgenootschap zijn binnengehaald onder het motto, dat Europa en „de vrije we reld" hen niet konden missen. (Van onze correspondent) BONN Heeft de Westduitse regering werkelijk niets te maken met de activiteit van Duitse raket- en vliegtuigbouwers in Egypte? Als vliegtuigtechnicus Werner Polenz de waarheid spreekt dan ziet het er voor Bonn niet zo prettig uit. De 52- jarige Polenz heeft bij aankomst in West- Duitsland verklaard dat de Duitse des kundigen in Cairo documenten hebben die door 't Westduitse ministerie van Binnen landse Zaken zouden zijn verstrekt. Over de aard van die documenten deed hij nog al vaag. Zij zouden moeten dienen om de deskundigen te legitimeren en voor even tuele moeilijkheden met de Egyptische po litie te vrijwaren. Polenz verklaarde dat hij de documen ten nog in zijn bezit heeft en dat hij ze kan overleggen. Daaruit zou blijken dat de bondsregering op de hoogte was van de activiteiten van de experts in Egypte. Po lenz verklaarde ook dat de raketten en vliegtuigen, die in Egypte gebouwd wor den van zuiver militaire aard zijn. De Westduitse sociaal-democratische partij overweegt naar aanleiding van Po lenz' verklaringen vragen in het parlement te stellen. Van regeringszijde werd van ochtend nog geen commentaar gegeven. Polenz deelde ook mee dat de arts van het vroegere concentratiekamp Buchen- wald, Hans Eisele, als dokter in Cairo werkt. Alle Duitse experts laten zich door hem behandelen aangezien hij „de enige behoorlijke dokter in Cairo is." Polenz wiens contract in Egypte is afgelopen, zei dat hij alsnog bereid zou zijn zijn diensten aan Egypte of Ghana aan te bieden, wan neer hij weer een gunstig contract kan ZERMATT (AFP en AP) Twee Zwit serse reddingsploegen hebben zondag vier bergbeklimmers gered die vier dagen heb ben vastgezeten op de meer dan vierdui zend meter hoge Dent d'Herens. Twee van de alpinisten zijn ernstig gewond. Een derde heeft bevriezingsverschijnselen. De groep bergbeklimmers telde vijf leden, twee Polen, twee Zwitsers en een Duitser. De Duitser is hulp gaan halen, toen twee leden van de groep waren veronge lukt. De weersomstandigheden hadden het de piloten onmogelijk gemaakt om hun hef- schroefvliegtuigen op 3.900 meter hoogte op de berg neer te zetten. Dit lukte pas op een geïmproviseerd veld op 3.300 me ter hoogte, zodat de vier geredden met hun helpers eerst nog zeshonderd meter moesten afdalen. De Belgische christen-democratische oud-premier Jean Duvieusart tijdens zijn rede nadat hij was gekozen tot voorzitter van het Europese parlement. STRAATSBURG (ANP) De Belgische christendemocratische oudpremier Duvieu sart is zaterdag gekozen tot voorzitter van het Europese Parlement, dat de politieke controle uitoefent over de Europese ge meenschap. Hij kreeg 57 stemmen. De Ne derlandse socialistische afgevaardigde P. J. Kapteijn kreeg 51 stemmen. De Europese christendemocratische frac tie had zaterdagaochtend, na langdurige onderhandelingen tussen de fracties, ge weigerd geen eigen candidaat te stellen in ruil voor een akkoord over het stelsel van roulering van het voorzitterschap. De Nederlandse socialistische afgevaar digde drs. G. M. Nederhorst is benoemd tot rapporteur van het Parlement voor het twaalfde jaarverslag van de Hoge Autoriteit van de E.G.K.S. krijgen. Wat Ghana betreft: Hitiers vroe gere pilote Hanna Reidt bevindt zich te genwoordig in de persoonlijke entourage van Kwame N'Kroemah. Zij heeft in hem een nieuwe sterke man gevonden, al is de ze dan geen Ariër. KAAPSTAD (Reuter) De eerste stuur man van het Russische koelschip de Vla divostok, dat in de haven van Kaapstad ligt, is zondag overboord gesprongen. Hij zwom naar de even verder liggende Ja panse trawler Taiyo Maru. De man werd echter overmeesterd door andere opvaren den van het Russische schip. Het incident gebeurde enige uren nadat de Vladivostok, een walvisvaarder van 17.149 ton, op de terugweg naar de Sov jet-Unie de haven van Kaapstad was bin nengevaren om nieuwe voorraden in te slaan en een zieke zeeman aan wal te brengen. Nadat de stuurman, die vermoedelijk politiek asiel wilde vragen, de 160 meter naar de Taiyo Maru had afgelegd, renden de anderen over de kade naar het Japan se schip, waar zij de stuurman bonden, sloegen en naar de Vladivostok terugdroe- gen. Zuidafrikaanse politiemannen, die dit wilden verhinderen, werden opzij ge duwd. Een Russisch sprekende zakenman, I. Shapiro, ging aan boord van de Vladivo stok, waar hij sprak met de kapitein en de huilende stuurman. Hij zei dat de ka pitein hem gezegd had dat de eerste stuur man al maanden lang werd bewaakt en onder medisch toezicht stond omdat hij tijdens de lange reis geestelijke afwijkin gen vertoonde. De poltie, die tegelijker tijd aan boord was gegaan om vast te stellen of de stuurman een aanklacht te gen zijn collega's wilde indienen, ver liet het schip later. Men meent dat het incident hiermee is gesloten. De Vladivo stok zal vermoedelijk vandaag doorvaren. f 1.- in dubbelwandige tabakszak h - TtfïiÖjisav t ..-O SA i - v, SElfCTED OAKK.SüAG TOEBStWt (Vervolg van pagina 1) Het merkwaardige aan Wehners verkla ring is dat hij in lijnrechte tegenspraak staat tot de verklaring van Willy Brandt, afgegeven tijdens een vraaggesprek dat ik enkele maanden geleden met Brandt en Harold Wilson voor de Nederlandse tele visie had. Daarin zei Brandt: „De Duitse hereniging is geen geografische kwestie. Het Duitse volk moet worden herenigd daar waar het nu woont. Voor de Oder- Neisse-grens zou ik ten hoogste enkele kleine correcties wensen". Klaarblijkelijk beslist bij de S.P.D. de vraag waar een verklaring wordt afgelegd over de inhoud van die verklaring. Op het congres werd ook het woord ge voerd door de president van de „Duitse bond van Heimat-verdrevenen", de Sude- ten-Duitser Wenzel Jaksch. Deze zei: Van onze correspondent) NEW DELHI (Reuter) Bij gevechten tussen hindoes en mohammedanen in de Indische steden Jamsjedpoer en Roerkela, die drie dagen hebben geduurd, zijn 200 mensen gedood. De ongeregeldheden begonnen donder dag, nadat een trein met hindoevluchte lingen uit Oost-Pakistan door de twee plaatsen was gereden, op weg naar Mid- den-India, waar de hindoes een nieuw be staan willen zoeken. Andere hindoes, die met de vluchtelingen in de trein hadden gesproken, vielen daarna mohammedaan se winkels en woonhuizen bij het station aan. De opwinding verspreidde zich over de achterbuurten en bazars van de oude stad. Soldaten hebben zondagavond in Roerke la het vuur geopend op een menigte van vijfhonderd mensen, waarbij een persoon werd gedood en drie werden gewond. CAIRO (AP) Het Egyptisch blad „Al Ahram" meldt, dat de Egyptisch ambas sadeur bij het Vatikaan de paus officieel heeft uigenodigd een bezoek aan Egypte te brengen. De paus zou overwegen India te bezoeken. Hem is verzocht Egypte in zijn reisschema op te nemen. LONDEN Het bijvoegsel van de Sun day-Times bevat een artikel van ander halve pagina over Spanje in de vorm van een brief aan prinses Irene. De schrijver, John Masters, noemt deze bijdrage een hu welijksgift voor prinses Irene. Masters is een specialist op het gebied van Spanje en biedt de prinses zijn „moeilijk verwor ven kennis" van Spanje als geschenk aan. Masters verbergt zijn critiek op bepaalde toestanden in Spanje niet. „Spanje bete kent pijn en smart", zegt hij, sprekende over de Asturische mijnen. Ongetwijfeld zou Masters dit artikel ook geschreven hebben indien prinses Irene niet in het nieuws was. Maar hij maakt het nu al leen een beetje actueler door zijn fami liaire briefstijl, waarin hij de prinses va derlijk toespreekt en allerlei adviezen geeft. Hij zegt dat niemand behalve Franco Spanje de laatste 25 jaar zonder verdere rampen heeft kunnen leiden. Hij bereikte een evenwicht door een on-Spaanse com promis-methode, door voortdurend te goo chelen met de bestaande machten in de staat. In vervoering gewaagt de auteur ten slotte van de unieke Spaanse levenssfeer en brengt hij hulde aan het „magnifieke, hongerige, trotse, edelmoedige, beleefde en onbuigzame Spaanse volk". „Wij moeten niet steeds vragen wat het buitenland met ons voor heeft. Het gaat om de Duitse wil". Jaksch critiseerde het Vaticaan wegens de benoeming van een Poolse bisschop in Gdansk (Danzig) en Amerikaanse diplomaten wegens hun stel ling dat de Oosteuropese satellieten alleen meer onafhankelijkheid van Moskou kun nen winnen wanneer men eerst hun na tionale existentie garandeert. Jaksch dreigde het Westen met het verloren gaan van West-Duitsland als hoekpijler van de vrije wereld, „wanneer het Westen de de (West)Duitse eisen op recht en vrij heid niet steunt en daarmee de (West) Duitsers het vertrouwen ontneemt". Dr. Philippe von Bismarck, de nazaat van de Junker-kanselier, gaf, evenals de andere sprekers, toe dat de Duitsers heel wat verschrikkelijke dingen in Polen had den uitgehaald. Maar hij zei: „De per soonlijke schuld geldt alleen voor God. Voor staten is er geen berouw, alleen de rechtsplicht tot restitutie." Bismarck ju nior is wel bereid de Poolse oostgrens te erkennen, die door het Hitler-Stalin-pact tot stand kwam. „Een aanloopje tot een nieuw Rapallo", fluisterde een Poolse correspondent op de perstribune. Bismarck was het duidelijkst toen hij zei: „Diegenen die door wederrechtelijk geweld uit hun Heimat verdreven zijn, is het niet toegestaan door moeheid of ge brek aan fantasie voor henzelf of hun na komelingen afstand te doen van rechten die door een volksmisdaad verkracht zijn. Hun politiek handelen mag niet worden be slist door de vraag of zij heimwee heb ben of niet, of zij terug willen of niet. Het moet worden beslist door hun plicht." Deze argumentatie doet sterk denken aan die van de Arabische staten die de Arabische vluchtelingen uit Palestina in vluchtelingenkampen aan Israels grenzen houden, omdat anders de mat onder hun politieke voeten wordt weggetrokken. Maar hoewel er bijna geen West-Duit ser is die naar Polen of Tsjechoslowakije terug wil het slotapplaus van de partij politici voor de vluchtelingenpolitici was er niet minder om voordat een ieder zich per mercedes naar het noenmaal begaf. (Van onze correspondent) LONDEN Nancy Spain, een bekende Engelse journaliste en schrijfster, die ook vaak voor radio en televisie optrad, is za terdag om het leven gekomen bij een vliegongeluk. Zij was een van de vijf inzittenden van een lucht-taxi, die op weg was naar de Grand National in Aintree. Nancy Spain zou deze beroemde, opwindende paarden race voor een zondagsblad verslaan. Vlak bij de racebaan viel het laagvliegende twee-motorige toestelletje, een Piper Apache, te pletter, waarbij alle inzitten den om het leven kwamen. Tot de andere slachtoffers behoorden mevrouw Joan Werner Laurie, hoofdredac trice van het Engelse geïllustreerde tijd- schrijft „She", en de miljonair Leon Good man, die aan het hoofd stond van een van de grootste televisie-advertentiefirma's. Hij was een meester op het gebied van tentoonstellingsreclame. Gedurende de oor log adviseerde hij de regering inzake pro pagandamiddelen. Nancy Spain, die 46 jaar is geworden, was een sprankelende onafhankelijke fi guur, die weinig op had met conventies. SAO PAULO (Reuter) De man die sinds enkele dagen verklaarde Richard Bormann, een broer van Hitiers plaats vervanger Martin Bormann te zijn, heeft bekend dat hij het verhaal heeft verzon nen, zo is in politiekringen in, de, Bra ziliaanse stad Sao Paulo vernomen. De man zegt Richard Rolnik te heten. Met zijn verhaal over Bormann wilde hij, naar zijn zeggen, de jacht op Bormann stimuleren die hij verantwoordelijk acht voor het doden van zijn (Rolniks) familie in de tweede wereldoorlog. In West-Duits land hebben familieleden van Bormann verklaard, dat Martin geen broer Richard had. PHNOM PENH (AP) Prins Norodom Sihanoek, het staatshoofd van Cambodja, heeft gezegd naar Peking te zullen gaan om bescherming van Cambodja's grenzen te vragen, indien de Verenigde Staten en Groot-Brittannië geen gunstig antwoord geven op zijn voorstel om een Geneefse conferentie ter waarborging van Cambod ja's neutraliteit en territoriale integriteit bij te wonen. AKEN (DPA) De stad Aken heeft de Keizer Karei-prijs voor 1964 toegekend aan president Segni van Italië. De prijs wordt sinds 1950 jaarlijks toegekend voor bijzon dere verdiensten op het gebied der een wording van Europa. In Moskou begint binnenkort een on derneming onder de naam „geluk" haar activiteit. Zij regelt huwelijken, doopplechtigheden en andere bijzonde re gebeurtenissen. Zij zal adviezen ge ven voor allerlei sociale evenementen, een kapsalon voor dames openen en auto's gaan verhuren. Voorwereldlijke wijsbegeerte „Ach", zei de brontosaurus, en hij keek me wat geschrokken aan, „u vraagt me dan waarom wij indertijd uitgestorven zijn. Ja, ja, dat is een droevig verhaal," en met het puntje van zijn staart pinkte hij een traan uit zijn bloedbelopen oog. „U moet denken, het is al een tijd geleden, 's kijken, warempel, vijfhonderd miljoen jaar... waar blijft de tijd, niet? Ja, ja zo gaat het in een saurus-leven." „Enfin, het was een andere periode, warmer om te beginnen als u voelt wat ik bedoel. Ach, wat waren wij gelukkig. Ik herinner me het, alsof het gister was. Vijfhonderd miljoen jaar! Wie had dat ooit kunnen denken, toen we met papa en mama voor het hol zaten. Wij waren meer waterdieren, vat u, modder en zo. Pa en Moe waren van een oudere generatie. Onze familie gaat zeker nog eens een vijf honderd miljoen jaar terug. Wij jongeren voelden ons al heel modern, keken neer op onze grootouders en zo. Onze familie was uit het Plióceen. Oorspronkelijk vissen en dergelijke, maar erge grote. Toen waren mijn voorouders de modder opgesukkeld en zo waren we dan amfibisch geworden. Pa en moe vertelden daar vaak van, 's win ters als het regende en we gezellig om de reuzenvarens zaten te herkauwen. Pa en moewat leketi ze groot, en volgens tegenwoordige begrippen waren ze dat ook. Trouwens, kijk om je heen. Opa was zo groot als het stationsgebouw daar, wist u dat? En Pa zo groot als een kleine bioscoop, ja heus. Ik was trou wens ook flink uit de kluiten gewassen, hoor. Drie verdiepingen hoog was mijn kop van de grond, zouden ze tegenwoordig zeggen. Maar voor ons was dat gewoon, niemand maakte zich druk om formaat. En toch waren er aldoor maar geruch ten. Je kon er de klauw niet op leggen, ze kwamen van overal. „Er zijn nieuwe dieren uitgevonden, neef Ger heeft een zoogdier gezien." Ja, zo werd er vreesachtig gefluisterd. Want wij hadden ook onze roofdieren, hoor, ook vogels, zo groot als sportvlieg- tuigen met rotbekken. Maar die waren allemaal koudbloedig. Niet dat wij niet ook onze avontuurtjes hadden, maar we waren toch wat je noemde niet warmbloedig. En, zoals we op school leerden, die w armbloedigen waren niet afhankelijk van de temperatuur. We begrepen dat niet zo, wat temperatuur was, en waarom dat nou eigenlijk zo belangrijk was. Hadden we de les maar tijdig geleerd En de Brontosaurus zuchtte, en een grote plas tranen kwam tot mijn enkels. „Enfin, we leerden dan, dat zoogdieren levensvatbaarder waren als het kouder werd. Gelukkig waren we te jong om de vreselijke betekenis van die begrippen geheel te doorgronden. Nu moet u niet denken, dat die zoog dieren op zichzelf ons angst hadden kun nen aandoen. Het waren, toen Neef ze in een kluit aarde mee naar school bracht, maar ellendig kleine wezentjes, een soort boomkruipertjes, met veren of zo iets be dekt, gewoon om te lachen. Maar in deze wereld moet je maar niet veel om anderen lachen: want wie om een ander lach t, hemvoorwaar iets ak' lig s wacht, zoals opa placht te zeggen. Drie en veertig meter lang was hij, van het puntje van zijn staart tot de kille tip van zijn neus. En daar .zat het hem in. Het moet de derde of vierde ijstijd ge weest zijn. Wisten wij veelWij lagen heerlijk in de modder te slurpen, kauwden op stukken varens die later antraciet zouden worden, de zon scheen door de gelige lucht, we keken uit voor de roof- saurussen, gemene rotdïeren die je met klauwen en steekhoorns en schubben kapot konden priemen. Dan doken we gauw even onder, hè. Maar voor die kou konden we niet onderduiken. Het duurde natuurlijk eeuwen, ja, millenniën. Ik hoor het Paps nog zo zeggen: „Geloof je niet, Ma, dat de winters de laatsteoh negentigduizend jaar aanzienlijk kouder geworden zijn. Het waren bijna de laatste woorden die mijn goede vader sprak, de hemel hebbe zijn ziel! Veertien eeuwen daarna lag hij stuk gevroren aan de kant. Ons jongeren achterhaalde het niet zo snel, maar we kwamen allemaal aan de beurt. En bij die gekke zoogdieren en vogels met hun warm bloedigheid gleed de kou van hun veren en haren en schubben af, de griezels. En wij, de machtigen, legden het loodje, en die snotaapjes en kanaries bleven goddorie in leven. D'r is vandaag de dag geen recht vaardigheid meer op de wereld," en de Brontosaurus snikte in zijn poten. „Mijn hele familie," huilde hij, „uit gestorven, pa, moe, zeventien broertjes en zusjes, opa, oma, tantes, neven, de hele santekraam. En waarom, meneer? Waar om? Gewoon weg, weg. En daarom, als u het van mij wil aan nemen: niets is bestendig hier bene e, niet op het land niet in de zee, niet in de lucht als opa zei: niets blij f t maar alles gaat voorb ij En de sauriër dook treurig weer onder in de mergelgroeve, waar hij nu al een half miljard jaar versteend gesluimerd had. J Ongeluk. In Nara, in het westen van Ja pan, is een autobus in een meer gestort. Dit ongeluk heeft acht mensen het le ven gekost. Dertig inzittenden werden gewond. Succes. De staking onder de zesduizend belasting- en douaneambtenaren in Is rael is geëindigd. De regering heeft on derhandelingen over hun salariseisen toegezegd. Belgisch dorp. Een actie, die van zondag middag tot middernacht voor de Belgi sche radio is gehouden door „discjockey" Jean Claude, heeft bijna zes miljoen Belgische francs opgebracht voor de bouw van een dorp voor gehandicapte kinderen bij Brussel. Vliegramp. Bij Liverpool is zaterdag een sportvliegtuig neergestort. De vijf inzit tenden, die vanuit de lucht de „Grand National" hadden willen zien, zijn omge komen. Een hunner was de bekende journaliste Nancy Spain. Vluchtelingen. Twintig Cubanen, die enige tijd geleden met een open boot uit hun land gevlucht waren, zijn op reis naar de vrijheid van de 'honger en de warm te om het leven gekomen. Grens. Twee Duitse jongens van vijftien jaar, zijn door een Oostduitse grens wacht beschoten en gewond toen ze per ongeluk de grens met Oost-Duitsland overschreden. Landing. Een „Comef'-straalvliegtuig van de Maleisische luchtvaartmaatschappij is zondag bij de landing op het vlieg veld van Singapore, beschadigd. Vijf passagiers liepen brandwonden op en twaalf anderen moesten met een shock naar een ziekenhuis worden gebracht. Vergiftiging. In het Soedanese dorp Mil- leit zijn ongeveer honderd mensen over leden door het drinken van water uit de enige put van het dorp. Drie artsen be handelen vierhonderd dorpelingen die aan vergiftiging lijden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3