Italianen kunnen weelde van groeiende economie heel moeilijk verwerken Europees ruimte-project officieel begonnen Moorden in Parijs worden aan een psychopaat toegeschreven Winst voor de socialisten in het Oostenrijkse Burgenland Scherpe critiek van Galbraith op Rusk Engeland raakt sterk achter België en Kongo zijn het nu eens Italië vermoedelijk het tiende lid Veel natuur terreinen worden bedreigd Huis in Hengelo door een brand verwoest Ben Bella roept op tot meer eenheid Vier doden in het verkeer Wilson meent: Koning van Libië treedt niet af Anti-kankerpillen voor rokers Oproep voor tv had langdurig „in gesprek tot gevolg MAANDAG 23 MAART 1964 Volksverhllizinë 20 "berst gehaat is. l orstin Sirikit decoreert Razzia op Noordafrikanen geeft geen aanwijzingen Hoge prijzen Bilderberg-conferentie Kerkelijk nieuws (Van onze correspondent) dus een land dat niet bij de E.E.G. is aan Rrwip n.mi t. gesloten. Op dezelfde manier komen eie- e Italiaanse statistieken wij- ren uit Hongarije of Polen. Maar gelukkig xen uit dat in de tien jaren tussen 1952 en hebben we kaas uit Frankrijk en choco- 1962... meer dan elf miljoen Italiaanse bur- lade uit alle delen van de wereld maar gers van woonplaats veranderden. Ruim voornamelijk uit Zwitserland en Óosten- eenvijfde van de gehele bevolking. Voor rijk (alweer niet E.E.G.). Behalve uit de het overgrote deel gaat het hier om gezin- Beneluxlanden... nen die de armelijke landbouwgebieden van het zuiden en rondom Venetië veria- II n(S ten om zich te vestigen in een of andere HU! (271 stad, waar de kostwinners in de industrie werk vinden. Dit zijn dus meestal arme gezinnen. Ze moeten huisvesting hebben, Nu is het waar, dat de Italiaanse winke lier rekening moet houden met heel hoge Bezinnen. z,e moeien nuisvesting hebben, muci nuuueu mei neei noge kopen na enige tijd wat nieuwe meubelen, kosten. In de eerste plaats de huren. Het ffüün Vllln oimnnln 1,1 Jll I mOOt. 31 PPT1 IflPin 2X711"t ItaI ti A 7l'in Ir. T> gaan hun simpele boerse kledij vervan gen door confectie, waarmee ze zich in de stad meer op hun gemak voelen. Mil joenen mensen, die tot nu toe vrijwel geen moet al een klein winkeltje zijn in Ro me waarvoor men minder dan duizend gulden per maand aan huur betaalt. In Milaan nog meer. Een beetje grotere Uiv WH uu iuc V I IJ wc 1 gccil I geld hanteerden en leefden van wat hun zaak moet °P bet drie-, viervoudige reke- «tulr 3 r 1 I n on nen. Die huren zijn waarschijnlijk de grootste moeilijkheid en eigenlijk is er helemaal geen reden waarom ze zo hoog moeten zijn. Een Italiaans huis, zeker een huis dat vóór 1900 gebouwd werd, gaat ver scheidene eeuwen mee, zonder dat er veel onderhoud voor nodig is. Afschrijving is dus een te verwaarlozen post. Maar juist stukje grond of juister het stukje grond, dat zij in pacht hadden of waar zij als dagloners werkten opbracht, zijn overgegaan op de „markt-economie Zij moeten voortaan brood, groenten, melk, wijn, als ze het betalen kunnen vlees, op de markt of in de winkel kopen tegen prijzen, die ze in de eerste tijd schrikwek-i »av»a«uiurai pust. iviaar juist kend hoog vinden. Vaak leiden die hoge bij huizen en bouwterrein is de speculatie prijzen ertoe, dat zij al gauw terugver- bijzonder groot. langen naar hun vroeger bestaan: de lo- Als men dit weet, is het ook verklaar- nen, die in Turijn, Milaan, Genua enzo- baar waarom in conservatieve kringen de voort betaald worden, en die eerst zo on- huidige regering, die onder andere aan de gehoord hoog schenen, blijken maar net gemeenten subsidies wil verlenen om voldoende om in die dure steden te leven, bouwterreinen te onteigenen tegen de in T 1958 geldende ook al vrij hoge prijzen Bij het beoordelen van de Italiaanse Deze verplaatsingen, waarbij de grote "?Tis" h,oudJ m.en verde^ misschien wat volksverhuizing," althans voor Italië een ^eei rek™ing met de beursnoterin- kleinigheid wordt, kosten geld. Turijn dat gerV "?e. 1S ,ln Italië nog niet, in die tien jaar zijn bevolking zag ver- 211 -m economisch meer evenwichtige dubbelen en nu meer Zuid-Italianen dan landen ,1S' Het is nog voor een groot deel Piemontezen onder zijn inwoners telt, Ro- ee? S°kspelletje. Een jaar of twee, drie me, dat van anderhalf tot ruim twee en geleden' toen de koersen voortdurend ste- een half miljoen inwoners steeg, en vrij- gen' zag Portiersvrouwen, scholieren wel alle andere steden van enige beteke- 7an, middelbare scholen en vooral allerlei nis, weten daarvan mee te praten De 'anter:^anters dagelijks aandelen kopen „nieuwe wijken" zijn groter en volkrijker en v®rkopen' Ze, maakten er een aardig dan de bebouwde kern van vóór 1940 winstje mee en leefden ervan. Het aanleggen van straten, riolering Waarschijnhjk mede daardoor zijn de enzovoort kost heel veel geld. En omdat k°er??n veel en veel te hoog gestegen, de lieden, die zich met het bouwen van ?e Z1]n nu ongevfer,de helft van wat ze huizen bezighouden, zich zoveel mogelijk ï06" waren en "de beurs" maakt n°S aI" beperken tot luxewoningen, waarvan zij 3 rare sprongen- Maar het grootste deel enorme inkomsten verwachten moet het 7-aS onervaren beursbezoekers van de rijk de volkswoningbouw, een doorgaans 113„„ Xan "het economisch wonder" is te- zeer armoedige bouw, ruim subsidiëren I ?e e? de voetbaltoto, renpaarden I en het aloude lottospel, waarbij de num- dmoietni**" mers voor de wekelijkse trekkingen wor- »>u' uetöiuip den ontleend aan dromen, belangrijke ge beurtenissen, enzovoort. Wat hier „de Deze „grote trek zal stellig tot de I beurs" heet, is met dat al nog steeds in „groeistuip in de Italiaanse economie," het stadium, dat men in Amerika kende om de uitdrukking van premier Moro te voor Roosevelt zijn „New Deal" afkon- gebruiken, hebben bijgedragen. Maar er is digde. Trouwens heel Italië is nog min of ook de spiraal: loonsverhoging, prijsstij- meer in dat stadium en velen zijn zeer ging. De Italiaanse salarissen en lonen zijn verbolgen op een regering die moeizame in de laatste paar jaar zeer sterk geste- pogingen doet om die achterstand een beet- gen, maar de werkelijke waarde in het je in te lopen. loQnzakje nauwelijks. De Britse soldaat eerste klasse Peter John maakt een buiging voor koningin Sirikit van Thailand tijdens een plechtige bijeenkomst in Bangkok. Bij deze gelegenheid werden Britse militairen onderscheiden, die meer malen bloed hebben afgestaan ten behoeve van het Rode Kruis in Thailand. TT obrusessqU? Hoewel er waarschijnlijk veel te veel winkels zijn in één kojrte straat vjjf poeliers, zes felagehs, vijf' schoenwinkels, en een wisselend, maar steeds heel groot aantal espresso-bars is er toch geen echte concurrentie. De Italiaan is van nature nogal „los van zijn geld" en de winkelende huisvrouw is op die regel geen uitzondering; zij zal niet gauw van winkelier veranderen en merkt zelfs niet dat zij twee deuren ver der goedkoper terecht kan. In het jaarverslag van de vereniging tot behoud van natuurmonumenten in Ne derland, vanmiddag uitgebracht op de al gemene ledenvergadering in Amsterdam, wordt met verontrusting gesproken over wat er nog voor het jaar 2000 aan natuur terreinen dreigt te verdwijnen, als men zich niet met kracht te weer stelt. „Wij leden van natuurmonumenten", zo zegt het verslag, „moeten in deze tijd wel eens de schijn aannemen tegenwerkers, afremmers, zelfs oproerkraaiers te zijn. In Rotterdam noemt men dat „hinderlijk door de natuurbescherming voor de voeten ge lopen worden". Het spijt de vereniging hinderlijk te moeten zijn, maar ze meent er klemmende redenen voor te hebben. "De open groene ruimte zal straks het meest kostbare, meest schaarse artikel in ons land zijn en het behoud van die groene ruimte betekent naar haar mening een van de meest beheersende factoren in de stedebouwkundige ontwikkeling. Van de E.E.G. zou Italië in theorie flin- 1naai uciimssiciiuis guiu ke voordelen moeten hebben, vooral de voora' cafés en eethuizen die door Noord- Ttaliaanco onnenmTX7/-v Ii I afrikanpn wnrdpn hP7nnht t'on naar Vinn PARIJS Het afgelopen weekeinde heeft de Parijse politie het negentiende arrondissement, dat de donkerste wijken van de Franse hoofdstad omvat, nauwkeu rig uitgekamd. Haar belangstelling gold Italiaanse consument. We merken er heel weinig van. Het enige is misschien, dat er afrikanen worden bezocht. Een paar hon derd Algerijnen, Marokkanen en Tunesiërs wciiug vctii. net enige is nj.lSSCn.16n, aat Gr I mgtujucii, iuaiunnauni en x uiiesierb tegenwoordig vrij veel Franse en West- werden opgepakt en enkele uren later op Duitse automobielen rondrijden met Ita- vrl3e voeten gesteld. Uoonort I.i I Deze grootscheepse operatie houdt ver band met de tweevoudige moord die in liaanse nummerborden, terwijl vroeger de Italiaanse industrie vrijwel het monopolie had van de nationale markt au van ue nauonaie marjet. I "'U uc iwcevuuuige muuru cue in Maar dit verschil is voor Italië nu juist de nacbt van donderdag op vrijdag in dit inn Trr»/-»r*/4a*\l j I Hppl van "Pa-riic xxrotvl cror-ilc»orTr4 geen voordeelDat iets goedkoper wordt, omdat de invoerrechten verlaagd worden (maar worden ze dat ook werkelijk?) heb ben wij nog niet meegemaakt. Uit de Ne deel van Parijs werd gepleegd. Een 69-jarige taxichauffeur en een 30- jarige ingenieur werden toen, op een af stand van nauwelijks 300 meter van el- uen wij nog niet meegemaakt. Uit de Ne- L vail ««uwcujka ouu meier van ei- derlandse bladen lazen wij, dat koffie duur- kaar, met een pistoolschot van het leven der en thee goedkoper zou worden dankzij beroofd- Twee getuigen, een oude vrouw, een E.E.G.-besluit. De koffie werd inder- voor wier buis de taxichauffeur vermoord daad duurder, maar een ons behoorlijke werd< ®n een Duitse vrachtwagenbestuur- thee kost nog altijd van drie tot vier gul- der' die in dezelfde straat geparkeerd den. I stond, hebben verklaard dat ze, onmiddel- Die thee komt* trouwens uit Engeland, 'Dk na het schot, een Noordafrikaan za- I gen vluchten. De taxichauffeur, die zwaar gewond naar het ziekenhuis werd over gebracht, fluisterde voordat hij de laatst? adem uitblies eveneens „Het was een Noordafrikaan." In tegenstelling tot de eerste vermoe- TT I dens neemt de politie nu aan dat het mo- t Zatardagnacbt 1S in de Hengelose Oude tief tot de moorden vermoedelijk toch geen Industriestraat een woning, waarin roof is geweest. Men gelooft eerder met een lompenhandel gevestigd is, door brand een psychopaat te maken te hebben, die geheel verwoest. In het huis woont het gezin uit 'n gesticht zou zijn ontvlucht. Tot dus- Jager, dat echter op het moment dat de ver is echter nog geen enkel bericht bin- brand uitbrak bij familie in Dalen (Dr.) nengekomen dat in enig Frans gesticht een verbleef. De brandweer heeft een naast patiënt zou worden vermist, de afgebrande woning gelegen opslag- De beide moorden zijn gepleegd met een plaats kunnen behouden. wapen dat zonder speciale toestemming Twee jaar geleden brak in de woning van de politie aan particulieren niet mag van het gezin Jager ook brand uit, terwijl worden verkocht. De politie hoopt via de he, gezin ergens anders verbleef. De re- officiële en de zwarte handelaren in wa- cherche in Hengelo stelt een onderzoek pens de moordenaar te kunnen achterha- naar de oorzaak van de brand in. I len. Waarschijnlijk zitten er in het wa- (Van onze correspondent) WENEN. Uit de verkiezingen voor de provinciale staten in het Burgenland, die zondag zijn gehouden, is gebleken dat de ■ocialisten in deze provincie aanzienlijk sterker zijn geworden en zelfs de meer derheid hebben behaald, terwijl de (rooms-katholieke) Volkspartij een klein verlies heeft geleden. Het gevolg is dat de gouverneur van deze provincie voor het eerst een socialist zal zijn, nadat de Volks partij tot nu toe over deze functie had be schikt. Dit resulaat zal ongetwijfeld ook van Invloed zijn op de onderhandelingen inza ke de regeringsvorming, omdat de socia listen zich door deze overwinning sterker voelen en dus nog grotere eisen zullen stel len. Ofschoon d eze verkiezingen slechts van provinciale omvang zijn, is het niet Jjitgesloten dat zij het begin vormen van een verandering in de algemene politieke structuur in Oostenrijk en dat ook een so cialistische minister-president niet tot de onmogelijkheden gaat behoren. Door de toenemende industrialisatie raakt de boe renbevolking in geheel Oostenrijk op de achtergrond en stijgt de invloed van de socialisten. Het is intussen bekend geworden dat Ot to von Habsburg een brief heeft geschre ven aan de toekomstige minister-president, dr. Klaus. De inhoud van deze brief is weliswaar nog niet bekend, maar in welin gelichte kringen vermoedt men dat hij zich bereid heeft verklaard voor een be paalde tijd niet naar Oostenrijk terug te keren. Daardoor zou de regeringsvor ming vergemakkelijkt kunnen worden, maar het staat te bezien of de socialisten op grond van deze brief hun afwijzende houding zullen veranderen. pen nog zes kogels, want een pistool van dit model heeft een houder met acht pa tronen. In het negentiende arrondissement zijn de nervositeit en de angst onder de be volking nog wat hoger dan gewoonlijk ge stegen. In deze bijzonder „warme" buurt was het, vooral voor vrouwen, toch al nooit aan te raden zich 's avonds alleen op straat te begeven. Maar nu wagen vele bewoners zich zelfs overdag liever niet meer buitenshuis. De politie heeft het aantal ronden ver hoogd, zonder echter veel garantie voor de veiligheid te durven geven. WASHINGTON (AP) John Kenneth Galbraith, de voormalige Amerikaanse ambassadeur in India, heeft gezegd, dat de Amerikaanse politiek voor communis tisch China op een dood punt blijft, „niet, omdat wij dat zo graag willen maar door de vrees van hen die door elke verande ring opgewonden zouden raken". Als gevolg hiervan, zo vertelde hij het genootschap voor Aziatische studie, „ge troosten wij ons diplomatieke inspanningen in nutteloze verzoeken aan de Fransen om Peking niet te erkennen of in zin loze pleidooien bij Aziatische buurlanden niet met de Chinese demon samen te span nen" Galbraith deed een beroep op de 2700 leden van het genootschap hun mening kenbaar te maken bij de mensen die de Amerikaanse buitenlandse politiek maken. „De invloed van de Amerikaanse rech tervleugel berust niet op het aantal aan hangers maar op haar aan een monopolie grenzende duidelijke afwijzing", zo zei hij. Galbraith beweerde dat er op het Ame rikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken alleen de stem van de moderne con servatieven wordt gehoord, als er over de een of andere politiek wordt gespro ken. ALGIERS (Reuter) President Ben Bella van Algerije heeft er bij de opening van een bijeenkomst van de raad voor de Afrikaans-Aziatische saamhorigheid in Al giers, op aangedrongen alle vrijheidsbewe gingen te steunen. De president wees in dit verband op ko loniale gebieden in Afrika als Angola, Mo zambique, Zuid-Rhodesië en Zuid-Afrika en noemde „nationaal egoisme de vijand van de bevrijding en van de Afrikaanse eenheid." De 43-jarige Kerkradenaar M. J. Hirsch uit de Hyacinthstraat te Kerkrade is vrij dagavond omgekomen bij een verkeerson geluk op de weg van Maastricht naar Ton geren. Hij reed met zijn bromfiest op het fiets pad, dat langs één zijde van de weg Ton geren-Maastricht gelegen is. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van Riemst. De man viel en kwam op het wegdek terecht, waarna hij aangereden werd door een pas serende personenauto. Op de duo van de bromfiets zat een dertienjarig zoontje, dat de man nog voor de auto trachtte weg te trekken. De jongen bleef ongedeerd. De 76-jarige heer A. J. Harskamp uit Utrecht is zondag bij een verkeersongeluk zo zwaar gewond, dat hij in de loop van de avond is overleden. Hij werd, toen hij de Rooseveltlaan in Utrecht overstak, aangereden door een auto. De 25-jarige loswerkman J. P. de Bruyn uit Waddinxveen is gisteravond omstreeks kwart over tien bij de Bloemendaalseweg in Gouda met zijn bromfiets te water ge raakt en verdronken. Vanmorgen om half tien is de 58-jarige L. J. H. J. M. Madlener uit Den Dolder, toen hij in zijn personenwagen de onbe waakte spoorwegovergang in Maartensdijk kruiste, door de sneltrein Hilversum Utrecht aangereden. De man was op slag dood. EDINBURGH (AP) De leider van de Britse Labourpartij, Harold Wilson heeft in Edinburgh gezegd dat de Labourpartij wei gert te aanvaarden dat Engeland een tweederangs mogendheid wordt. „Sinds 1955 hebben we gezien, dat de Japanse produktie drie en een half keer zo snel is toegenomen als wij, de Russen tweeeneenhalfkeer, de Duitsers en de Ita lianen meer dan twee keer en Frankrijk meer dan anderhalf keer," zei Wilson. „Wij hebben gezien hoe andere landen ons van onze plaats als industriële leider hebben verdrongen. In de produktie van staal waren we de leiders van Buropa en het derde van de wereld, nu liggen zowel Duitsland als Japan op ons voor. „Ons aandeel in de wereldhandel van industrië le artikelen is gedaald van 21 percent tot 14.7 percent." Wilson zei, dat de Britse minister-presi dent niet schijnt te weten, dat voor het eerst sinds de zestiende eeuw Duitse ar beiders hogere lonen hebben dan Britse ar beiders, en minder uren per week werken. „Als dit zo doorgaat," zei Wilson, „zul len de Japanezen ons in 1975 hebben in gehaald en tegen die tijd zullen de Duit sers tweemaal zo sterk zijn als wij op economisch gebied. (Van onze correspondent) PARIJS Een commissie van voorbe reiding heeft op een persconferentie in Parijs bekendgemaakt, dat de Europese organisatie voor ruimte-onderzoek nu of ficieel geboren is. Negen landen, waar onder Groot-Brittannië, Spanje, Zweden, Zwitserland en ook Nederland, maken al deel uit van de organisatie. Verwacht wordt dat Italië binnenkort de tien zal rondmaken. De organisatie, waarvan de hoofdzetel TRIPOLO (AFP) Koning Idriss van Libië heeft op dringend verzoek van zijn eerste minister besloten geen afstand te doen van de troon. „Wegens mijn hoge leeftijd en omdat ik vrees mijn taak niet meer te kunnen vervullen, wilde ik afstand doen van de troon. Dat had niets te maken met de rege ring of het parlement, omdat, wanneer deze mijn vertrouwen niet meer gehad zouden hebben, ik de premier ontslagen en het parlement ontbonden zou hebben. Ik had mij reeds in 1955 willen terug trekken, en daarna in 1961, maar ik heb ervan afgezien op verzoek van de eerste minister. Ik zal blijven en mijn best doen om het volk te dienen." BRUSSEL (ANP) Een vergoeding van 54 miljoen gulden voor de schade, die Bel gen in Kongo hebben geleden en een nieu we regeling voor de door de voormalige Belgische kolonie overgenomen buiten landse schuld bij de overdracht van de soevereiniteit zijn twee belangrijke pun ten van het de vorige week in Leopoldstad gesloten akkoord tussen België en Kongo. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, P. H. Spaak, die de overeenkomst tijdens een vierdaags bezoek aan Kongo de vorige week met premier Adoela uit werkte, heeft dit zondag in Brussel op een persconferentie medegedeeld. Hij zei, dat de overeenkomst „tegelijker tijd een einde en een begin is." De han- gende financiële kwesties tussen België en het in 1960 onafhankelijk geworden Kongo betreffen voorts de overdracht aan de Kongolese staat van de aandelen in be drijven van openbaar nut en in de mijn industrie. Omdat deze effecten zich voor j een deel in handen van particuliere maatschappijen bevinden, kon daarover nog geen definitief akkoord worden be reikt. in Parijs is gevestigd, omvat twee cen tra, een laboratorium in Italië en een „startbaan" die in Zweden in aanbouw is. Het belangrijke centrum voor ruimte technologie, waar de instrumentaria voor de raketten en de satellieten vervaardigd zullen worden, komt in Delft. Achthonderd mensen, van wie de helft ingenieurs en wetenschappelijke helpers, zullen aan dit centrum in Delft verbonden worden. Ofschoon de verschillende diensten nog in provisorische laboratoria en gebouwen zijn ondergebracht, wordt er toch hard gewerkt aan het program van actie. Er is een achtjarenplan opgesteld, dat voor ziet in de produktie van vierhonderd ra ketten, zes kleine en acht middelmaat sa tellieten, alsmede van verschillende ruim tevaartuigen, waaronder een groot astro nomisch laboratorium, zoals ook de Rus sen en de Amerikanen al bezitten. In de loop van dit jaar zullen de eerste Euro pese raketten van Britse en Franse ma kelij worden afgeschoten. Begin 1967 zul len, volgens het programma, de eerste Europese satellieten, ESRO 1 en ESRO 2 geheten, het luchtruim kiezen. PALM BEACH SHORE (AP) Dn Charles Huggings, die een belangrijke rol speelt in de kankerresearch, meent, dat nieuwe proeven op dieren de mogelijkheid hebben gesuggereerd van een ontwikkeling van pillen, die sigarettenrokers tegen kan ker kunnen beschermen. Dr. Huggings, die aan de universiteit van Chicago verbonden is, verklaarde dat een van de ongeveer zestig „aromatische kool waterstof" geneesmiddelen bij toediening aan ratten in zestig percent var. de geval len bescherming biedt tegen dat chemi sche bestanddeel van sigaretterook, dat anders onherroepelijk borstkanker in vrou welijke ratten veroorzaakt. Hij zei, dat in dien dit het geval is bij borstkanker het ook zo is bij longkanker. De beschermende middelen zijn gemak kelijk te krijgen en zij zijn goedkoop. „Het is denkbaar", aldus dr. Huggings, „dat andere geleerden deze stoffen over enkele maanden op mensen gaan proberen. Rokers krijgen dan dagelijks de pillen, zo als zij vitaminetabletten krijgen. Maar hij verklaarde nadrukkelijk, dat de proeven ja renlang zullen moeten doorgaan om ab solute zekerheid over het resultaat te krij gen. .99 'ris; De dertiende Bilderberg-conferentie, te Williamsburg in de Amerikaanse staat Virginia gehouden, is zondag geëindigd zoals zij beginnen is: in stilte. Over het besprokene is geen officiële verklaring verstrekt. Men weet echter dat op de agenda onder meer de volgende punten stonden: de internationale politiek, in het bij zonder de betrekkingen met de Sovjet-Unie, communistisch China en de andere landen van het com munistische blok en de militaire en economische betrekkingen tussen de landen van het Atlantisch bondge nootschap, waaronder de kwestie van de komende onderhandelingen van het GATT te Genève. Aan de driedaagse conferentie, die werd voorgezeten door prins Bernhard, is deelgenomen door een honderdtal vooraanstaande figuren uit West- Europa en Noord-Amerika. De mees te deelnemers zijn al uit Williams burg vertrokken. Prins Bernhard, die wordt vergezeld door prinses Beatrix, heeft besloten nog een tijdje in Wil liamsburg te blijven om de gerestau reerde hoofdstad van Virginia te bezichtigen. Telefoto Zaterdagmiddag, na het postzegelkwar- I tiertje van Joop Kiggen voor de televisie, is het telefoonnummer van de hoofdre dacteur van het Nederlandsch Maandblad voor Philatelie in Heemstede „in gesprek" gegaan en is dat gebleven tot ver na mid dernacht. De hele zondag is het telefoon- I tjes blijven druppelen. Joop Kiggen las een oproep voor uit het Maandblad, waarin de executeur-te stamentair van een postzegelverzamelaar een collectie oud-Lapland gratis aanbiedt (waarde ongeveer 5.500,—) ter verloting onder verzamelaars die zich voor dinsdag 31 maart daarvoor per briefkaart zouden opgeven bij de redactie. De heer Kiggen gaf evenwel nog iets méér, namelijk het telefoonnummer van de hoofdredacteur, waarop duizenden naar de telefoon snel den. De voor filatelisten vrij duidelijke april grap ongeveer één percent van de rond 23.000 lezers van het Maandblad is er tot heden ingevlogen was niet ge schikt om voor de televisie voorgelezen te worden. De kans die een lezer krijgt om zijn critisch vermogen te gebruiken heeft de kijker niet. Het is fout geweest de aandacht van Joop Kiggen op deze „oproep" te vestigen en het is fout ge weest deze „oproep" voor de televisie te brengen. Het noemen van het telefoon nummer was zowel voor de kijkers die te vergeefs hebben proberen te bellen als voor de hoofdredacteur onaangenaam. De teleurgestelde kijkers kunnen zich troos ten met de gedachte dat „de bedrieger werd bedrogen". Redactie. Redactie Ned. Herv. Kerk Beroepen te 't Harde C. den Boer te Slie- drecht; te Ethen en Drongelen C. S. Ver weert te Schalkwijk; te Donkerbroek- Haule H. de Wolf te Hindelopen. Aangenomen naar Hoogersmilde E. Gijs- bers, voorheen pred. op Nw-Guinea, woon achtig te Emmen, die bedankte voor Zijpe. Benoemd te Bolsward (geest.verz. ver pleeghuis „Bloemkamp") J. G. H. Eggink te Drachten. I Geref. Kerken Aangenomen naar Elim J. A. Gravesteii» te Rinsumaigieest. Bedankt voor Vleuten-De Meern B. Min- tjes te Wolfhaartsdijk. Geref. Gemeenten Bedankt voor Amsterdam-N. H. Ligten- berg te Oudemirdum. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Goes Joh. Strating te Alk maar-Broek op Langendijk. I Mgr. De Reeper In de kathedrale basiliek van St. Jan te 's-Hertogenbosch is mgr. J. de Reeper, lid van de congregatie van Mill HUI en bisschop van Kisumu in Kenya, plechtig gewijd. I Ned. Herv. Kerk Beroepen te Delft (toez.): G. Boer te Huizen (N.H.); te Nijland (Friesl.) (toez.): C. Boogerd te Strijen; te Goedereede: A. Baars te Papendrecht.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4