Aflopend regime in de drie - tot zesmijlszone rond Engeland Personeelsbeleid bij Hoogovens krijgt een heel ander gezicht Speciale voorjaarsaanbieding KORTING OP ALLE Rokken - jumpers - vesten Blouses en damespantalons GASFORNUIZEN Loenaersloot In en om de stad Oud-Terneuzen zakt nog steeds DE NIEUWE VISSERIJ CONVENTIE Ruimte voor Benelux en EEG Prikkel van 30 jaar geleden verdwenen Oceaanbodem zal worden opgemeten Bestelauto kantelt bij Velsertunnel Drie auto's in Velsen gestolen Ze déden iets! Cabaretavond voor KWF-medewerkers Autobus vernielt aanhangwagen in Velsertunnel Kort IJmondnieuws Kerkbouwplan van Hervormde Kerk Gemeentediensten op 27 en 28 maart MAANDAG 23 MAART 1964 5 STOFZUIGERS HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN - IJMUIDEN - TELEFOON 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen - één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN Palmpaasoptochten Oecumenische viering van Pasen N.V. NELIS - Molenstraat 1, Uitgeest machinebankwerker constructiebankwerkers machinesnijder TE KOOP: WOON- WINKELHUIS- WOON WINKELHUIS- Corn. Janus en Zn., ANEGANG HOEK LANGE VEERSTRAAT (prijsbewust kopen uit onze collectie 1964) t Ongeveer twee en een half jaar gele den werden de inwoners van Velsen door de IJmuider Courant op de hoogte ge bracht van plannen, die de aanleg van een buitenhaven bij de IJmuidense zuidpier beoogden. Ook voor de Velsense raads leden was dit nieuws en het was niet meer dan logisch, dat men hierover meer wenste te vernemen van het College van Burgemeester en Wethouders. B. en W. hebben tot vandaag de dag nog geen aanleiding kunnen vinden de ze voor Velsen en zijn inwoners belang rijke aagelegenheid in het openbaar uit de doeken te doen: het college acht de tijd hiervoor nog niet rijp, al heeft het dan in de loop der jaren enkele medede lingen in openbare raadsvergaderingen gedaan, waardoor overigens de burger niets wijzer is geworden. Het schijnt, dat sinds kort ook de frac tieleiders in de raad van Velsen deelge noot zijn gemaakt van de stand van za ken; de plannen van Amsterdam en Vel sen terzake zouden zich reeds in een ver gevorderd stadium bevinden. Het lijkt er op, dat de inwoners van Velsen het afdelingsverslag, voorafgaan de aan de openbare begrotingsbehande ling, zullen moeten afwachten om iets meer te mogen vernemen over hun toe komstige buitenhaven. Tot dusver hebben ze het moeten doen met berichten in de pers over gegadigden, die een dankbaar gebruik zouden willen maken van die ge plande buitenhaven. Reeds van het begin •f heeft de nuchtere scheepvaart- en za kenwereld sceptisch gestaan tegenover de plannen van die gegadigden, zodat het af zien van een voorgenomen veerdienst tus sen Kristiansand en IJmuiden bepaald niet als een donderslag bij heldere hemel is gekomen. Ook ten aanzien van andere plannen om IJmuiden meer te betrekken in het korte internationaal verkeer over zee, bijvoorbeeld door veerdiensten met Engelse kustplaatsen, dient men voor alsnog de nodige reserve in acht te ne men: niet-officiële mededelingen die hier over zouden zijn gedaan Ijken meer een wens, die men zo graag vervuld zou zien. Intussen lijkt het ondenkbaar, dat IJmui den zijn buitenhaven krijgt alvorens hier over in het openbaar op de juiste plaats, in de Velsense gemeenteraad van gedach ten is gewisseld. Van discussies over be langrijke zaken als deze mag men ver wachten, dat zij in het openbaar worden gehouden. Uit de raad is evenzeer aan gedrongen op meer openbaarheid ter za ke. Wij verwachten dan ook niet, dat men straks zonder meer voor een voldon gen feit zal komen te staan. Als gemeentebesturen klagen over lege tribunes bij openbare raadsvergaderingen, die een gebrek aan belangstelling zouden bewijzen bij de burger voor de belang rijke dingen die gaan gebeuren in de stad waar hij woont en werkt, dan doen zij goed er in de eerste plaats naar te streven, dat die burger een kans krijgt te vernemen hoe de vork in de steel zit; «en uitslag zonder meer is niet genoeg. Het afdoen van zaken achter gesloten deuren is soms noodzakelijk, maar voor de buitengesloten belangstellende altijd op z'n zachtst gezegd teleurstellend, voor al als hij zich ook nog zo'n beetje belang hebbende voelt. Daarom beperke men het „afdoen achter gesloten deuren" tot ge vallen waarbij het werkelijk niet anders kan. De Rijkswaterstaat heeft toegegeven dat de scheuren en verzakkingen in ongeveer 150 huizen en gebouwen in de binnenstad van Temeuzen een gevolg zijn van de constante bemaling van de 13 meter diepe bouwput voor de nieuwe sluis ten westen van het Temeuzens Kanaal. Het oudste deel van Temeuzen is op een veenlaag gebouwd. De pompen in de bouwput onttrekken ook grondwater aan deze veenlaag. Van vele huizen gingen vloeren en kozijnen verzakken, muren scheurden en deuren konden niet meer gesloten worden. Met de uitkering van de schadevergoe ding zal Rijkswaterstaat waarschijnlijk nog enige jaren wachten, totdat de bouw put onder water staat. Er kan pas een overzicht van de schade worden verkre gen als de bemaling is stopgezet. De ver zakkingen nemen nog steeds toe. In ern stige gevallen zijn reeds herstelwerkzaam heden uitgevoerd. De Nederlandse regering zal eerlang aan de Eerste en Tweede Kamer der Sta ten Generaal ter goedkeuring voorleggen de Europese visserijconventie die op 2 maart j.l. te Londen door de regeringen van 13 Europese staten werd geparafeerd. Als voornaamste bestanddeel van de nieuwe conventie moet het stelsel van vis serijzones worden genoemd. Gerekend vanaf de basislijn, waar vandaan de 3 mijl territoriale zee wordt gemeten, wordt een visserij-binnenzone ingesteld van 6 mjl en hierop aansluitend een visserij-bu- tenzone, evenees van 6 mijl. In de zesmij lsvisserij-binnenzone genie ten de kuststaten het uitsluitende visserij recht, behoudens een overgangsmaatre gel voor enkele verdragsluitende partijen. Deze zone wordt met betrekking tot visse rij-aangelegenheden tot de jurisdictie ge rekend van de kuststaat, hetgeen inhoudt, dat de kuststaat er alle rechten uitoefent m.b.t. de bevissing, als ware deze zone territoriaal water. In de visserij-buitenzone, derhalve tus sen 6 en 12 mijl gemeten vanaf de basis lijn van de territoriale zee, wordt het vis recht uitsluitend beoefend behalve door de kuststaat, door die andere verdragsluiten de partijen, waarvan vissersschepen tus sen 1 januari 1953 en 31 december 1962 gewoonlijk in het onderhavige gebied pleegden te vissen. De kuststaat mag de visserij in deze buitenzone evenwel aan voorschriften binden en op de naleving daarvan toezicht houden, mits dit zonder onderscheid geschiedt ten aanzien van de vissersschepen van de andere, betrokken, verdragsluitende partijen, die in dit ge bied pleegden te vissen. Brits initiatief De visserijconventie is één der resulta ten van de Europese visserij conferente, die driemaal in Londen bijeen is geweest. Hierbij waren behalve 16 landen ook de Europese Commissie van de E.E.G. ver tegenwoordigd. Regeringsdelegaties wa ren aanwezig van België, Denemarken, de Duitse Bondsrepubliek, Frankrijk, Ierland Italië, Luxemburg, Nederland, Noorwegen Oostenrijk, Portugal, Spanje, het Ver enigd Koninkrijk van Groot Brittannië en Noord Ierland, IJsland, Zweden en Zwit serland. Tot de conventie zijn niet toege treden Noorwegen, IJsland en Zwitser land. Denemarken heeft bij de conventie uitgesloten de kusten van de Fae-öereilan- den en Groenland. Het initiatief tot de conferentie is van de Britse onderminister van Buitenlandse Zaken P. Thomas. De Nederlandse dele- ETNA met thermometer ocn nn en afdekplaat ZOU.UU DORDRECHT met glasruit 360.00 NESTOR MARTIN met ther mostaat 299.00 Pelgrim, Junker en Ruh, Küppersbuseh. Wij regelen de betaling op prettige wijze. Voor vakkundige voorlichting en plaatsing. Lange Nieuwstr. 433 - Centrum Galerij IJmuiden Telefoon 4654 In onze krant van zaterdag hebben wij reeds gemeld, dat Hoogovens IJmuiden tot afschaffing van de tarieven zal overgaan. In de „Metaal Koerier" is hierover nog het volgende te lezen. Volgens directeur W. Bakker is men bij Hoogovens tot de conclusie gekomen, dat de tariefpremie geen prikkel meer is. An dere factoren zijn van groter invloed op de arbeidsprestatie. Met name het „socia le klimaat" in het bedrijf. „Premie behoort een prikkel te zijn," herhaalt de heer Bakker. „Ik wil weten, hoe de werknemers op zo'n prikkel reage ren. We hebben ons de vraag gesteld of de prikkel van dertig jaar geleden nog wel een prikkel is. We hebben mensen van de sociale wetenschappen erbij ge haald. Zij hebben ons geleerd, dat de zaak veel gecompliceerder is dan aan de hand van de premieprikkel beoordeeld kan wor den." De heer Bakker is tot de overtuiging ge komen, dat de mensen thans minder be reid zijn voor „de laatste paar centen ta rief" zich nog eens extra in te spannen. De staalfabricage is sterk gebonden aan een proces. Het Hoogovenbedrijf wordt tot de procesindustrie gerekend. De produktie wordt vaak in grote mate bepaald door za ken die buiten de directe invloedsfeer van de werknemers liggen. De oude klassieke premietheorie is spe ciaal geschikt voor individuele, steeds weerkerende werkzaamheden. Voor groeps- en proceswerk, zoals bij Hoog ovens, voldoet het minder," aldus de heer Bakker. Niettemin zijn we in de na-oor- logse jaren, zo goed en zo kwaad als het ging, met een premiestelsel begonnen. Hoogovens, als een der grootste en fi nancieel krachtigste bedrijven in de me taalsector, moest hiertoe wel overgaan, omdat het zich niet kon veroorloven min der te betalen dan andere ondernemingen die wel tarief kenden. Men heeft getracht de invoering van het tariefsysteem serieus en goed te doen. Maar men kwam tot de ontdekking, dat men in een procesindustrie met een pre miestelsel niet veel begint. Er zijn zoveel andere factoren die de produktie beïnvloe den, zoals de grond- en hulpstoffen, de wetenschappelijke beheersing van het pro ces en de wijze waarop de mens zich die eigen heeft gemaakt. Ook de toestand waarin de apparatuur zich bevindt, is be langrijk. Kortom, duizend en een factoren beïnvloeden het uiteindelijk resultaat. Daarbij zijn er maar een paar waaruit wij een premie zouden kunnen destille ren," zegt de heer Bakker. Op de vraag hoe hij de toekomstige ont wikkeling van het personeelsbeleid ziet, geeft de heer Bakker als antwoord: „Ik meen, dat met name door de bijdragen van de sociale wetenschappen het sociale beleid van de onderneming een ander ge zicht TalMtrtften." t iv Zijn benoeming tot directeur van Hoog ovens zal hem niet meer als voorheen in de gelegenheid stellen zich geheel aan het sociale beleid van dit nationale ijzer- en staalbedrijf te wijden. In de kring van de vakbeweging wordt dit als een verlies voor het overleg met Hoogovens beschouwd, aldus de M.K. Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg. VELSERDLlIN WEG 173 - TELEFOON 4402 Engeland, Nederland en de Verenigde Staten zullen volgend jaar in NAVO-ver- band gezamenlijk de bodem van de Atlan tische Oceaan gaan opmeten. Het 1110 ton metende Nederlandse opne mingsvaartuig „Snellius" zal aan dit werk deelnemen. Dit schip heeft gedurende het weekeinde een informeel bezoek aan Lon den gebracht en is vandaag naar Den Hel der teruggekeerd. Aan boord bevond zich ook de chef hydrografie, kapitein ter zee ir. W. Langeraar. Hij en de officieren van de „Snellius" hebben in Londen voorberei dende besprekingen over het oceanografi- sche opnemingswerk met hun Engelse col lega's gevoerd. De „Snellius" zal voor het onderzoek met Engelse instrumenten worden uitge rust, waarmee langs elektronische weg el ke diepte kan worden opgemeten en gefo tografeerd. Er zal tussen de kust van Afri ka en Amerika zig-zag worden gevaren. Er zijn vroeger ook wel opmetingen ver richt, maar met de inmiddels geperfectio neerde instrumenten kan een beter resul taat bereikt worden. Het opnemingswerk heeft in de eerste plaats een militair doel en houdt onder meer verband met het bijwerken van de zeekaarten voor onder zeeboten. tatie, waarvan deskundigen van het mi nisterie van Landbouw en Visserij deel uitmaakten, werd geleid door prof. mr. W. Riphagen, juridisch adviseur van de minister van Butenlandse Zaken. Resolutie In de Europese visserij conferentie zijn tevens dre resoluties aanvaard, namelijk m.b.t. het politiële visserij toezicht, het overbevissingsvraagstuk en de liberalisa tie van de handel in vis en visprodukten. Ie. De Britse regering wordt verzocht, zo spoedig mogelijk een technische confe rentie op regeringsniveau te arrangeren, waaraan alle landen zouden moeten deel nemen, die de visserij op de Noord Atlan tische Oceaan beoefenen, derhalve de Ver enigde Staten van Amerika en Canada in begrepen. Deze conferentie zou een ont- werp-conventie moeten leveren terzake van het politiële Visserijtoezicht, die in de plaats kan treden van de ver ouderde Noordzee-visserijconventie van 1882. 2e. De overbevissingscommissie van de Noordoost-Atlantische Visserijconventie dient in staat te worden gesteld tot het nemen van adequate maatregelen, die overbevissing tegengaan en een rende rend visserijbedrijf verzekeren. Nationaal en internationaal toezicht op de naleving van de maatregelen moet worden gewaar borgd. 3e. Bij de regeringen, in de conferentie vertegenwoordigd, wordt erop aangedron gen, de handel in vis en visprodukten te li beraliseren volgens de principes, die ter zake zijn neergelegd in het in 1960 door de Organisatie voor Europese Economi sche Samenwerking (O.E.E.S.) uitge brachte rapport over de visserijpolitiek in West-Europese en Noord-Amerikaanse landen. Bijkomende bepalingen Vissersschepen van verdragsluitende partijen die geen kuststaat zijn, mogen in de 6-12 mijlsbuitenzone slechts vissen op visgronden, die zij tussen 1 januari 1953 en 31 december 1962 gewoonlijk hebben be vist. Als een verdragsluitende partij visrecht toekent aan een andere verdragsluitende partij, buiten eventuele historische rech ten, hetzij aan een nietverdragsluitende partij, komen deze rechten automatisch tegenover de overige verdragsluitende partijen te gelden. De conventie zal geen belemmering op leveren voor de vaststelling en handha ving van een apart visserijregiem tussen o,a. de lid-staten en de geassocieerde sta ten van de' E.E.G. en de Beneluxlanden. Hierbij zijn aangetekend, dat volgens een bepaling van het Unieverdrag van de Be nelux, vijf jaar na het van kracht worden van dit verdrag, derhalve vóór 1 november 1965 de toestand van wederzijdse bevis sing van de territoriale wateren moet zijn bereikt. Voorts behelst de conventie o.m. de be paling dat de kuststaat in de 6-12 mijls buitenzone bepaalde gebieden, onder voor behoud van goedkeuring van de overige verdragsluitende partijen, kan reserveren als de uitsluitende visgrond voor de plaat selijke vissersbevolking, zo deze bevolking in overheersende mate afhankelijk is van de uitoefening der kustvisserij. In geval van geschil tussen verdragslui tende partijen voorziet de conventie in een arbitrageregeling. Overgangsregeling Wederzijdse bevissing in de 6-mijlsbin- nenzone kan nog gedurende een zekere overgangstijd door vissersschepen van verdragsluitende partijen plaats hebben. De duur van deze overgangstermijn wordt bij onderlinge overeenkomst door de ver dragsluitende partijen bepaald. Zo heeft Nederland, naast enkele ande re verdragsluitende partijen, krachtens tw$e protocollen als overgangsmaatregel tot 31 december 1965 het recht verkregen te vissen in een driemij lszone vanaf de basislijn gerekend van de wateren rond Groot Brittannië, Noord-Ierland en de Republiek Ierland. Ratificatie De nieuwe visserij conventie verkrijgt een onbeperkte looptijd. Elke verdragslui tende partij, die tot ondertekening over gaat, zal na 20 jaar met een opzegtermijn van 2 jaar de conventie kunnen verlaten. De conventie treedt in werking als zij door 8 regeringen is ondertekend. Indien hieraan vóór 1 januari 1966 niet is voldaan, kunnen de regeringen die van hun voor nemen tot ratificering hebben blijk gege ven per speciaal protocol de datum over eenkomen, waarop de conventie van kracht zal worden. Op elk moment nadat de conventie van kracht is geworden kan een niet-verdrag- sluitende partij onder overeen te komen voorwaarden tot de conventie toetreden. De chauffeur van 'n Naco-bus verleende zaterdagmorgen op het verkeersplein-zuid bij de Velser tunnel geen voorrang aan een bestelauto. De bestuurder van de be stelauto stuurde scherp naar links om een botsing te vermijden. Daarbij kantelde de wagen. De bestuurder, een 24-jarige ver tegenwoordiger uit Haarlem, kwam met de schrik vrij. In het afgelopen weekeinde zqn In de gemeente Velsen drie auto's ontvreemd. Twee wagens konden door de politie wor den opgespoord. Een van de personenauto's stond op de Koningin Wilhelminakade in IJmuiden en werd vrijdagavond gestolen. Later werd de wagen op de Rijksstraatweg in Sant poort teruggevonden. Zondagmorgen merk te een bankwerker, die op de papierfa briek in Velsen-Noord werkt, dat zijn auto, die hij op het fabrieksterrein had la ten staan, verdwenen was. Ook deze auto werd later op de rijksweg in Santpoort te> ruggevonden. De derde personenauto werd zondag avond tussen half acht en elf uur op da Koningin Wilhelminakade ontvreemd. De ze wagen is nog niet terecht. Cursisten van de gezamenlijke Velsense vormingsinstituten hebben zaterdagmid dag op het IJmuidense Marktplein voor honderd gulden pannekoeken en poffertjes gebakken en verkocht. Van twee tot zes hebben de jongedames regen en kou ge trotseerd om tien tientjes te mogen bij dragen in de „Actie Europa 1.2.3." van de Nederlandse Jeugdgemeenschap. Juist tegen sluitingstijd, toen het een poos droog bleef, kregen de IJmuidenaren goed trek... Het produkt uit de pannekoe ken- en poffertjes-kraam was van voor treffelijke kwaliteit en het was dus wel erg jammer, dat de regengod Pluvius niet heeft willen deelnemen aan de prachtige samenwerking, gedemonstreerd door de leerlingen van het Kennemer Vormingsin stituut, Mater Amabilisschool, de Zonne bloem, Klimop en de r.k. Levensscholen dr. Ariëns in hun streven de solidariteit tussen de landen van Europa te bevorde ren. Want „Actie Europa 1.2..3" beoogt de ontwikkelingsgebieden in dit werelddeel te maken, waardoor de mensen die daar wo nen zich beter op de hoogte zouden kun nen stellen van hetgeen rond hen gebeurt. Voor honderd gulden is nergens ter we reld veel communicatiemateriaal te koop, maar alle kleine beetjes helpen en de Vel sense jongelui hebben in elk geval getoond, niet doof en blind te willen blijven voor de noden en behoeften van hun mede- Europeanen, die nog lang niet delen in de welvaart van andere Europese landen: ze déden iets; ze deden het met liefde en hun voorbeeld verdient navolging. Collectanten, wijkhoofden en vele an deren die hadden bijgedragen tot het wel slagen van de acties in de gemeente Vel sen, georganiseerd door het Koningin Wil- helmina Fonds, voor de Kankerbestrijding, hebben zaterdagavond een genoegelijke avond beleefd in het IJmuidense Hervormd Jeugdgebouw. Daar trad voor een volle zaal op het cabaretgezelschap van de Amsterdamse Bank, de „Folies Bancaires", dat een rijk gevarieerd programma ten uitvoer bracht. Enthousiast applaus was de beloning voor het aangenaam onderhoudend spel en de welluidende muziek en zang door Amster dammers. In de pauze heeft de secretaris van de afdeling KWF-Velsen, de heer K. J. Kroos hof, in een pittige toespraak dank uitge sproken aan het adres van allen die steeds gereed stonden om een waardevolle bijdra ge te kunnen leveren aan de kankerbe strijding; hij dankte eveneens het caba retgezelschap voor de wijze waarop het alle aanwezigen zo'n prettige avond had bezorgd. In de oostbuis van de Velsertunnel is za terdag een autobus van de NZHVM tegen een kampeerwagen, die achter een per sonenauto was gekoppeld, aangereden. Ds bus werd aan de voorzijde ernstig bescha digd. De kampeerwagen werd vrijwel ge heel vernield. Het ongeval gebeurde toen de chauffeur van de bus de personenauto met kampeer wagen wilde inhalen. Op het laatste mo ment zag hij echter dat achter hem een auto naderde die de bus wilde passeren. De buschauffeur haalde om een botsing te voorkomen naar rechts uit en reed daar bij tegen de kampeerwagen op. Cactussen. De Nederlands-Belgische Vereniging van Cactussen en Vetplanten „Succulenta" houdt donderdag 26 maart, aanvangende 20 uur, een bijeenkomst in het Cultureel Centrum, IJmuiden. De heer Rubingh uit Soest zal een lezing houden. Voor de leden van de Hervormde Kerk in Beverwijk en Heemskerk is een belang rijke mijlpaal bereikt nu, na uitvoerig overleg met de Centrale Kerkeraad en de voorbereidingscommissie uit de wijkge- meente VI, Oosterwijk-Meerestein, de op dracht voor een kerkbouwplan is verleend. De heer Tauber heeft enige tijd geleden met een ingezonden ontwerp de prijsvraag gewonnen heeft voor de bouw van de kan selarij van de Nederlandse ambassade t« Washington. In de IJmondgemeenten hebben de leer lingen van r.-k. scholen palmpaasoptoch ten gehouden, zoals elk jaar gebruikelijk is. De honderden kinderen hadden hun palmpaasstokken mooi opgetuigd met fruit en aan de top van dé stok prijkte 't palm- paasbrood in de vorm van een vogel. Na de optocht werd het fruit naar de zieken gebracht. Uitgaande van de Oecumenische Raad van Kerken Beverwijk-Heemskerk en de Gereformeerde kerk wordt woensdagavond 25 maart, te kwart over zeven in de Doopsgezinde kerk aan de Meerstraat'te Beverwijk een passiewijding gehouden, die ongeveer een half uur gaat duren. Evenals in voorgaande jaren wordt ep de eerste paasdag door de gezamenlijke kerken van Beverwijk en Heemskerk een paasjubel georganiseerd op enkele plaat sen in de gemeenten Beverwijk en Heems kerk. Bij gunstig weer zullen deze samenkom sten in de openlucht worden gehouden, terwijl bij ongunstig weer een toevlucht gezocht kan worden in een nabijgelegen kerkgebouw. Verschillende muziekkorpsen zullen aan deze paasjubel op de verschil lende plaatsen meewerken. Deze plaatsen zijn: Beverwijk: Plein bij „De Opgang", aanvang 8 uur, Oosterwijk: Europaplein aanvang 8.30 uur, Wijk aan Zee: voor d« Hervormde Kerk, aanvang 9.30 uur, Heems kerk: Raadhuisplein, aanvang 8 uur, tel kens 's morgens. Op vrijdag 27 en zaterdag 28 maart zijn de secretarie en de bureaus van de ge meentelijke diensten en bedrijven in Vel sen gesloten. Er wordt geen huisvuil op gehaald. Op goede vrijdag is het bureau van de burgerlijke stand te Velsen open van 09.00 uur tot 09.30 uur, uitsluitend voor zeer dringende gevallen betreffende d« aangifte van geboorten en overlijden, als mede voor aangelegenheden de begraaf plaats betreffende Zaterdag is in Velsen het bureau van de burgerlijke stand van negen tot tien uur geopend. De gemeente lijke bad-, was- en zweminrichtingen zijn op de gebruikelijke uren open. Telefoon 02513-541, toestel 005 vraagt wegens uitbreiding (moet kunnen draaien). die tevens HANDSNIJDER is. Gunstige loonregeling. - 5-daagse werkweek. Vervoer naar en van het werk aanwezig. Persoonlijke aanmeldingen van 1920 uur bij de heer De Jong, Leeuwerikstraat 25, Haarlem-Noord. Leeg te aanvaarden Wtfk aan Zeeërweg Velsen-Zuid Inlichtingen: Makelaars N.B.M. Trompstraat 29 - IJrnuidc» Tel. 5504 Modehuis De Faam

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5