Feestelijke huldiging voor kampioenselftal Kinheim Onverwacht viel Strawberries kampioenschap ten deel Neem nu een kwartaal-abonnement De nummers tot 1 april a.s. gratis UST 3- de ïBoei 11.90 19.75 I doen het nog goed Oudjes Eechtrop 4 Kinheim kampioen 4de klas HVB Gewijzigd IJmuiden behaalde succes Motorschip op de Maas gezonken Jaarvergadering van Veiling Kennemerland In de vishal en op zee Havenberichten Betaling abonnementsgeld per giro Zoekt u een MOTOR in prima staat? Adverteert in dit blad MAANDAG 23 MAART 1964 APART EN NIET DUUR Jong Hercules moest voor voort 2 in Amstelveen met 2-0 van HIC. rust warmlopen (2-2) 1 Str^b~erries 4_;egevierde op eigen terrein Zaterdagteam vergaarde ontbrekende punt (1-1) Dames Kinheim weer machteloos per kwartaal 9.75 VOOR GOEDE HAARVERZORGING OOK ZONDER AFSPRAAK Na aanvaring met de Haarlemse Rival „Zwerver" gezonken op het Amsterdam-Rijnkanaal Dit voorjaar zijn de blouses fleuriger, de rokken kleuriger dan ooit! Blouse style-fleur: bedrukt linnen. Maten: 36 t/m 44. Flannel rok, 5 fleurige lentetinten. Maten: 34 t/m 44 KENN. CONF. IND. MACHINE- STIKSTERS TE KOOP: 2 PERCELEN 1 PERCEEL Corn. Janus en Zn., J. Tielrooy werden geschonken namens het eerste zondagelftal door aanvoerder J. Brederveld. Daarna was het de heer J. Kroger, die namens de Velser Sport stichting onder aanbieding van een bloem stuk naast zijn gelukwensen hoopte, dat in goed samenspel met de Sportstichting en IEV de Rooswijk-accommodatie het volgend seizoen gereed zal komen. Oud-voorzitter E. Sanders, die in moei lijke tijd Kinheim tien jaar leidde bleef met zijn felicitatie niet achter, evenmin als de voorzitter van de jeugdcommissie, de heer G. de Reus. Voor de oud-eerste- elftalspelers van de „zaterdag" herinner de de heer H. van Dorp er aan hoe Jan Bax nog de enige speler is van 10 jaar geleden. Een net met vijf ballen was het koste lijke geschenk. Nadat ook coach J. Thijs- sen nog eens extra op het trainen had ge wezen kon de door emoties ontroerde voor zitter Prinssen de verschillende sprekers beantwoorden. Het heeft in Hillegom tot een kwartier voor het einde geduurd eer het Kinheim- elftal van de zaterdagafdeling dankzij de gelijkmaker tegen SIZO de kampioensvlag kon hijsen. Zaterdagavond volgde er in het Jozefhuis aan de Banjaertstraat de onver mijdelijke huldiging. Het zal echter nog moeten blijken of Kinheim naar de der de klasse promoveert, aangezien er om de twee plaatsen in deze klasse drie wed strijden dienen te worden gespeeld. Maar de eenheid, zoals voorzitter A. Prinssen terecht opmerkte, in dit elftal kan de pro motie vrijwel zeker stellen. De eerste spreker, die vergezeld van de heren W. Roozen en C. J. Berrevoets na mens het HVB-bestuur zijn gelukwensen uitsprak, was voorzitter H. W. van Turn hout. Kinheim beschouwde hij als een goede vereniging met een grote zaterdag afdeling. Het behaalde kampioenschap zal zijns inziens zeker een belangrijke rol in de gehele vereniging spelen. De heer A. Draaisma liet namens de pupillen bloe men aanbieden. Namens het gemeentebestuur en wethou der H. de Boer, die wegens verblijf el ders verstek moest laten gaan, sprak de heer H. G. F. Smakman, gemeentelijk ambtenaar voor de spor.t over het bereik te resultaat. Hij wenste de kampioenen en het Kinheim-bestuur veel geluk toe in in de promotiewedstrijden. Lof zwaaide hij eveneens trainer Han Jansen toe (die een mooi trainingspak kreeg van het bestuur). bestuur vergezelde zijn gelukwens6"166"10 spraak van dïSTde^fuifZa^d- IZ k^" voort, die ruim twintig iaar geleden het .eyers ,ln maart «s de dag van de kam- initiatief voor .oAjnh.iSgii,I Wf**. te afdeling en daaraan herinneringen „phaa,. .T/eïnUampi.en' SïïiST Namens IEV, de „buur" die ook op V*™ terrein .,met van Scheybeeck en „Rooswijk" speelt sprak de heer N Th ?aarmee werden de spelers uit Driehuis Willems. Hij bood eveneens een fleurig *ampl0.cn.vaï dC promotieklasSf' C" Zi-j bloemstuk aan Bioetnen I gangsklasse. Strawberries had zondag het kampioenschap nog niet verwacht. Dat het toch werd behaald kwam door de neder laag, die HBS in Bloemendaai met 2-4 te gen Amsterdam leed. BMHC 3 degradeert. Een andere kampioensploeg in de IJmond is het veteranenelftal van Eech- trop, dat dit seizoen uitkwam als Eech trop 4 in de eerste klasse van de dis I trictscompetitie. Dit kampioenschap bete kent de automatische promotie naar de I vierde klasse van de hoofdcompetitie van In een enerverende wedstrijd tegen de Kon- Ned- Hockeybond. De elf vetera- SIZO, dat voor een laatste kans twee pun- nen van Eechtrop 4 komen tot een totale ten nodig had, wist Kinheim van de za- leeftijd van 380 jaar. terdagafdeling in Hillegom het kampioen- Scheybeeck 1 (heren) heeft Strawberries schap van de vierde klasse HVB te beha- uitstekend partij gegeven. Na de rust len, dankzij het nog ontbrekende punt ge- had de thuisclub een licht overwicht. Na puurd uit een gelijk spel (1-1). SIZO kon zich goed vrij te hebben gespeeld onder- na een half uur door rechtsbuiten De nam Ton Kooijman een solo, welke resul- uf aande leidin2 komen (1-0). De teerde in het eerste doelpunt. Na de rust achterstand bracht bij Kinheim een om- vergrootte Herman Ferwerda de voor- mekeer. Gaandeweg werd het initiatief sprong en bracht Dick Groen de stand op overgenomen maar zonder resultaat. I 3-0. De spelers kwamen des avonds in ho- Na de hervatting kwam een herboren tel Velserend in Santpoort bijeen, waar het Kinheim in het veld, SIZO hield de defen- bestuur van de Kennemer Hockeyclyb sie goed gesloten. De „angstige" Kinheim- Strawberries in korte tijd een huldigings gezichten klaarden echter toch op, toen bijeenkomst op stapel had gezet, ongeveer tien minuten voor het einde Bax In de tweede klasse E behaalde Zand- voorzette, Verburg en Visscher over de voort het afdelingskampioenschap na op bal heenstapten,en de jnvayer-rechtsbui- eigen terrein puntloos tegen HBS 2 te heb- ten de kans in een fraai doelpunt omzet- ben gelijk gespeeld. In deze afdeling speel- te (1-1). Kinheim mocht na het fluitsig- den Alkmaar 2 en Eechtrop 2 eveneens naai een huldiging op het veld ontvan- puntloos gelijk. Peter Hendrikse van Eech- gen. Alleen ontbrak daarbij de geluk- trop miste voor het doel van Alkmaar een wens van het SlZO-bestuur, hoewel de prachtige kans. In Bloemendaai verloor SlZO-spelers sportief hun tegenstanders de BMHC 6 op Aelbertsberg met 0-3 van de hand drukten. reserves van Strawberries. Lex Groen In Halfweg werd het kampioenselftal een °Pende de score en Frans van der Ploeg koffiemaaltijd aangeboden. Daar spraken vergrootte de voorsprong. Na de rust voorzitter A. Prinsen, coach Thijssen en bracht Lex Groen de eindstand op 0-3. voorzitter A. Wisse en de T.C. hun eerste Derdeklasser Strawberries 3 verloor op gelukwensen uit. eigen terrein met 1-2 van Hoorn. In de af- t i I i deling E van de vierde klasse verloor Zand- V kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 9.75, post- abonnees f 10.25. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden Voor incasso-girobetalingen het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking DE ADMINISTRATIE Bij Jong Hercules dat thuis tegen ETO speelde, waren drie spelers zonder ken nisgeving weggebleven. Het begin was dan ook niet erg hoopvol voor de thuisclub. ETO zette alles op alles om aan een voor met 2-0 over Hoorn 2. Henk van Melsen maakte beide doelpunten voor de thuisclub een voor en een na de rust. Strawberries 5 speelde ook in Bloemendaai. Met thuis club BMHC 7 werden de punten gedeeld (3-3). Strawberries nam een voorsprong van 0-1 door Gé Bleeker en van 0-2 door uiivo auca Ulil drill tJtfll VUOr- I v sprong te komen. Het lukte, want door een Henk Kooijman. Voor de rust maakte fout van de rechtsback kon het scoren BMHC er 1-2 van, na de rust gelijk en (0 Dezelfde speler maakte kort daar- I zelfs namen de Bloemendaalse hockeyers na weer een fout, zodat ETO simpeltjes een voorsprong van 3-2. Voor de gelijkma- aan een 02 voorsprong kon komen. De ker van Strawberries zorgde Henk Kooij- - Iman. Tweedeklasser Eechtrop verloor in en van Alkmaar met 4-0. Eechtrop keek bij de rust tegen een achterstand van 2-0 aan. Strawberries eindigde de uitwedstrijd te- te scoren, maar het bleef 22. gasten hielden deze stand tot de rust, want Jong Hercules liet wel heel weinig zien. De Beverwij kers sneden bezielder de de tweede helft aan. Eerst scoorde Ton van der Kolk 12. Even later maakte in valler Jaap Krikke er 22 van. ETO kreeg I cmuigue ue uuwcusinju ce- het in de resterende tijd moeilijk, want g?n Randwijck met een verdiende overwin- heel Jong Hercules trok voor het doel van n'n® van "-2. Voor de rust scoorde mej. de opponent samen om de winnende goal Ans Rosier het eerste doelpunt. Margreet +o cririvrin i,~( uic o o I van der Ploeg bracht in de tweede helft de eindstand op 0-2. In de derde klasse D won Zandvoort, de kampioenspretendent, met 6-1 van HBS I 4. Zuidwijck zegevierde in Leiden met 5-1 In Haarlem heeft Kinheim het tegen over Strawberries 3. Uit een strafbully DCO niet kunnen bolwerken. Kinheim zorgde de benjamin, invalster Emily Moes speelde met vier invallers, doch dat mag voor het enige tegenpunt van Strawberries, niet als excuus worden aangevoerd. Na In de afdeling E (derde klasse) verloor een kwartier kon de midvoor de score Strawberries 2 op eigen terrein met 1-2 openen (1-0). Tien minuten daarna vloer- van Scheybeeck. Het sterkere team uit de rechtsachter Sellen de midvoor in het Beverwijk leidde bij de rust met 0-2 door beruchte gebied, doch DCO miste de doelpunten van Loes Versteeg en Maria •trafschop. Nieuwenhuizen. Het enige tegenpunt van Na de hervatting speelde Kinheim Strawberries kwam van de stick van An- beter. Goede schoten van aanvoerder nie Heere. De vierdeklassers Alkmaar Brederveld werden echter even goed ge- en Eechtrop 2 verdeelden in Alkmaar «topt. Toen na 20 minuten de Kinheim- de punten (1-1). achterhoede faalde kon de DCO-midvoor Eechtrop 4 behaalde het al gememo- opnieuw scoren (2-0). Ondanks een om- reerde kampioenschap met een zege van zetting kon Kinheim niet tegenscoren. 5-0 op Alkmaar 5. Al na vijf minuten spe- De ondergetekende naam straat ..............w.. plaats wenst m.i.v een abonnement op IJmuider Courant Handtekening XJ kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk len nam Gé Post het eerste doelpunt voor zijn rekening. Ook het tweede kwam van zijn stick uit een voorzet van Klaas Wit kamp. Laatstgenoemde speler maakte er 3-0 van. Na de rust benutte Matthijs van den Berg een strafpush om de voorsprong nog verder op te voeren. Voor het vijfde en laatste doelpunt zorgde andermaal Gé Post. Strawberries 8 werd door BMHC 9 in Bloemendaai met een nederlaag van 6-0 naar huis teruggestuurd. Hierdoor heeft BMHC met Zandvoort 4 en Hermes 4 nog een kans op het afdelingskampioenschap Bij de dames verloor Eechtrop 3 op eigen terrein met 1-3 van het voor deze afdeling eigenlijk veel te sterke Saxenbur gers. Strawberries 4 verloor op Schoonen- berg met 2-3 van Kraaien 3. Tot twee keer toe had Strawberries de leiding, bij de rust was de stand gelijk (2-2). Kraaien maakte na rust het winnende doelpunt. In Amstelveen won Pinoké 7 met 4-1 van Scheybeeck 4. Pinoké scoorde voor rust viermaal, Scheybeeck na de rust eenmaal door Toke Geldermans. Eechtrop 4 moest met slechts 0-1 de meerdere erkennen in het bezoekende Terriers 3. DAMESKAPSALON Lange Nieuwstraat 471 Telefoon 8166 - na 6 uur 8768 IJmuiden (zaterdagcompetitie), dat lang zamerhand in de gevaarlijke zone dreigt te geraken, boekte zaterdag een nuttige overwinning in Nijkerk op Sparta. Hoewel spil Boer, linksback Meliefste en rechts binnen De Boer wegens blessures niet op het appèl konden verschijnen, draaide het toch beter in de IJmuidense gelederen. Midvoor Vendel, die eerder in dit seizoen de voorhoede meer stootkracht moest ver lenen, bleek op zijn vertrouwde spilplaats de juiste man op de juiste plaats te zijn. Rechtsbuiten J. de Boer was op de links backplaats een ware verrassing. Zwart, die het volgend jaar waarschijn lijk Stormvogels gaat versterken, had al na een kwartier succes (0-1). IJmuiden was duidelijk sterker, maar het duurde tot twee minuten voor de rust alvorens Zwart in een moeilijke scoringspositie toch wist te scoren (0-2). Na de hervatting gaf Sparta de toon aan, maar de IJmuidendefensie hield zich staande. Hieraan was ook het goede doel- verdedigen van Prinsen debet. Mr OPTICIEN Lange Nleuwstr. 789 - Tel. 7119 Op de Maas nabij het Noordlimburgse plaatsje Broekhuizen is zaterdag het mo torschip Margaretha uit Rotterdam na een aanvaring met het motorschip Rival uit Haarlem opengereten en na enkele minuten gezonken. Het schip was met 276 ton zout van Hengelo op weg naar België. Het schippersgezin Dekens-Kost uit An- lo in Drente, dat twee kinderen heeft, wist zich ternauwernood in veiligheid te stellen met behulp van een roeibootje dat werd meegevoerd. Op het geld en wat kledingstukken na heeft men niets kun- I nen redden. Het schip ligt een meter of dertig van de wal en vormt een obstakel voor de scheepvaart. De „Rival" werd aan de boeg beschadigd, doch kon de reis voort zetten. Volgens de politie te water is de aan I varing ontstaan doordat de schippers el kaar verkeerd hebben begrepen tijdens het passeren van een sleep Zaterdagmiddag heeft de Veiling Ken nemerland in de kantine van de Bever- wijkse bloemenveiling haar jaarvergade ring gehouden. De voorzitter, de heer A. N. Aardenburg, zei, dat 1963 een moeilijk jaar was. De aanloopperiode van de nieuwe veiling heeft heel wat hoofdbrekens gegeven, maar men heeft goede hoop voor de toe komst. Men beschikt nu over een volledige moderne bedrijfsadministratie. Spreker waarschuwde de tuinders in Kennemer land om met de tijd mee te gaan en over te gaan tot meer teelten in de verwarmde kassen. Wil men de aardbeienteelt hand haven, dan zal men met een kwaliteits- produkt aan de markt moeten komen. Ten aanzien van de ruilverkaveling meende spreker, dat dit de laatste kans is voor de tuinbouw. Stemt men voor, dan is men voor 30 jaar verzekerd van een goede tuin bouwstreek, maar stemt men tegen, dan is men verloren. De directeur, de heer Jac. de Weijer, gaf een toelichting op de balans en exploitatie rekening. De balans sluit met een bedrag van 2.276.459,93 aan aktiva en passiva; de exploitatie-rekening geeft aan baten en lasten een bedrag van 4.343.215,75 te zien. Er is een bruto batig saldo van ƒ51.455,69, dat ten volle aangewend wordt voor af schrijvingen. De omzet in 1963 was (zoals al eerder is gemeld) ƒ5.110.981,68, tegen 5.590.935,60 in 1962. Er zal over 1963 geen restitutie van vei- linggelden plaatsvinden; het veilingsper centage voor leden is 7 percent en voor niet-leden 9 percent. De heer A N. Aardenburg werd als voorzitter herkozen, evenals de aftredende bestuursleden de heren G. Broeze, Jac. Limmen en D. Schipper. Ook met de aftre dende leden van de raad van toezicht, de heren J. J. Doodeman en Jac. Veldhuizen, zijn herkozen. De veilingen zullen, zodra de spinazie- aanvoer van betekenis gaat worden, om 10 uur beginnen. Aangedrongen werd nog op een betere verpakking van aardbeien voor de consumptie. Beverwijk handhaaft nog altijd de slof, maar deze is uit de tijd; in de meeste aardbeiencentra's worden de aardbeien in doosjes aangevoerd. Zaterdagavond zijn in het Amsterdam- Rijnkanaal tussen Wijk bij Duurstede en het pontveer Houten twee schepen met el kaar in aanvaring gekomen. Eén schip, de 362 metende „Zwerver", dat met grind ge laden was, is als gevolg hiervan gezon ken. Het ongeluk gebeurde toen de „Zwerver" uit het roer liep. Het schip kwam dwars voor het sleepschip „Stroomwerf 6" te lig gen, dat met een lading erts onderweg was van Amsterdam naar Duitsland. De „Zwer ver" kreeg zo'n gat aan stuurboordzijde, dat het schip onmiddellijk zonk. Schipper Koopman en de andere opva renden konden bijtijds worden gered. Het scheepvaartverkeer op het Amster dam-Rijnkanaal heeft weinig hinder on dervonden van het gezonken schip. In de loop van de week zal het worden gelicht. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Arran Firth van Newcastle; Frey, London; Hammei- warden Den Helder, Buitenhuizen; Bosworth London, IJmuiden; Hada II, Par; Fiona, Swan sea; Rhein, Buesum; Brandaris, Newcastle; Netherlands, Newcastle; Morbihan, Le Havre; Taras, Hamburg; Europa, London; Nanny, Bre- merhafen; Delphina, Monrovia, IJmuiden. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden; Marwa n. Esbjerg; Slmone, Cuxhaven, Buitenhuizen; Ro- denkirchen, Bremen; Libra, Stockholm; Ubber- gen Klaipeda; Sivash, Leith; Ragusa, Mena al Ahmadl; Middlesex Trader. New Orleans; Ams, Hull; Jean E., London; Hammelwarden, Den Helder, Buitenhuizen; Stad Alkmaar, Rotterdam IJmuiden; Rina, Rotterdam; Gerhad Elfring, Greath Yarmouth, Wormerveer; Wexford, Ro chester, Koog aan de Zaan; Radja, Lissabon; Wally, Kopenhagen; Heriot, Leith; Gaasterland (KHL.). Tenerife; Hasan, Hamburg; Tchibanga, Antwerpen; Waterland, Las Palmas; Rijnstroom Huil. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Eyo S„ Frederica, IJmuiden; Leiderkerk, Antwerpen; Texelstroom, Huil; Armar, Antwerpen; East wood, Immingham, IJmuiden; Elshout, Kotka; Annie Nubel, Bordeaux; Hontestroom, London; Kuutsalo, Mantyluoto; Vibeke, Rotterdam; Par ma. Kotka, Velsen; Hinde, London; Prins der Nederlanden, Southampton; Denzo, Colchester, IJmuiden; Neptunus, Hull; Gouwestroom, Ports mouth; Cormeat, Hartlepool; Philetas, Kopen hagen; Berkelstroom, Grangemouth; Steinburg, Par; Weserstein, Antwerp Vettersoe, IJmuiden. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Braun schweig van Hamburg; Baden, Oslo; Koln, Bre men. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Kreon naar Paramaribo: Bosworth, Basse Indre IJmuiden; Magas, Genua; Bornrif, London,' IJmuiden; Zaanstroom, Shoreham; Vliestroom, London; Frey, Malmo; Herm Kiepe, Gothenburg: Hodur, Narvik; Offin River, Antwerpen: Nabob. Ant werpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Aanvoer van maandag In IJmuiden werden maandagmorgen aangevoerd, door 115 vaartuigen: 8160 kis ten vis, 4380 gladde kabeljauwen en 26.000 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 390 schelvis, 340 radio, 450 gul en kabeljauw, 1650 koolvis, 2180 haring, 55 makreel, 1850 schol, 60 tarbot, 320 varia, 340 roodbaars. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: tarbot 6,80- 5,80, heilbot 4,20-2,50, gr. tong 7,60-7,40, grm. tong 6,90-6,80, kim. tong 7,90-7,80, tong I 20-9,10, tong II 9,20-9,10. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 120-80, middel kabeljauw 132-90, gr. koolvis 67-55. Per tien stuks: gr. kabeljauw 116-88, middel kabeljauw 65-48. Per 50 kilogram: jumbo 62-46, gr. schel vis 61-38, middel schelvis 64-38, kim. schelvis 57-46, schelvis I 65-48, schelvis II 71-54, schelvis III 47, koolvis I 29-25, kool vis II 32-25, gul 63-47, gr. schol 52-45, mid del schol 52-45, kim. schol 53-42, schol I 53-40, schol II 53-40, schol III 36-28, schar 41-22, poon 26-23, gestripte wijting 71-42, dichte wijting 57-49. haring 23-17,40, ma kreel 51-12, tarbot 260-160, roodbaars 32- 25, gr. kuit 66-42, kl. kuit 92-76, heilbot 110, tongschar 118-94, schartong 35-20. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond he denmorgen uit: 40 schelvis, 250 wijting, 50 gul en kabeljauw. 1800 koolvis, 1800 ha ring, 500 makreel, 200 schol, 1700 stijve ka beljauwen, 4000 kilogram tong. Op zee Voor de dinsdagmarkt worden verwacht: de ADA VL 7 met 800 kisten; de Egmont IJM 99 met 900 kisten en de Rijnmond 2 KW 43 met 960 kisten en 750 stijve kabel jauwen. Verder zijn bekend de Deining KW 8 en de Julie Streiff IJM 25, beide met onbekende vangst, eveneens voor de dins dagmarkt in IJmuiden. Ook de Rijnmond 1 KW 15 komt naar IJmuiden, waar de trawler van de verre Visserij gronden woensdag wordt verwacht. Baanstraat 34 - Beverwijk vraagt voor direct Voor belegging te Amsterdam 2e van Swindenstraat Rozengracht Inlichtingen: Makelaars N.B.M., Trompstraat 29 - IJmuiden Tel. 5504

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6