Kees Pellenaars met zijn elftal m Nederland heeft wielerploeg voor weer een de Tour nationale de France Leo Pagano zal de Tour voor radio verslaan Zwolsman wilde ook „wielrennen" het STILBÉPAN Afvaardiging van Real: geen sombere gezichten Intertrainer ziet keihard duel in verschiet liggen i zorg dat u norac in huis hebt behoud van uw haar Werkschema Trudy Groenman blijft winnen deze shampoo is Mogelijk „replay'' in Amsterdam WOENSDAG 25 MAART 1964 23 ;z Cees Lute in Franse wielerploeg Raphael Oostduitsers wonnen in ronde in Tunesië Engelse league -{V 7'U- Droog of vet haar is vaak het gevolg van verkeerde shampoo. Gebruik pre cies de goede shampooStilbépanIn 4 soortenvoor droog haar, vet haar, normaal haar, ondervoed haar. Haarlemse meisjes dingen mee naar wereldtitel schermen UEFA-bestuur wendde zich tot ministerie Finale Europa-Cup Succes voor zeilers in San Remo Loting wees halve finales aan voor de Europa-cups Leo van Dongen, Kees van Espen, Dick G roeneweg, Piet van Est, Jo de Haan, Jacques v. d. Klundert, Piet Damen, Henk Nijd am, Kees Haast, Rik Wouters, Jan Hugens (Van onze sportredacteur Wat men dan ook van hem kan denken, hij heeft karakter getoond, Kees Pellenaars. Een jaar of tien geleden was hij waarschijnlijk dé populairste man in Nederland we menen, dat men indertijd de mode van enquêtering over de meest geziene man en vrouw nog niet zo kende als vandaag daarna is de ploegleider van de befaamde Nederlandse equipe vechtjassen in de Tour van het toneel verdwenen. De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie schoof hem terzijde na een reeks conflicten. De eisen, die Pellenaars stelde, waren in haar ogen te dictatoriaal. Het regime van „den Pel" was ten einde en hij zou nooit meer terugkomen. Maar zie, op de voor de wielersport gedenkwaardige vierentwintigste maart 1964, stond Kees Pellenaars weer in een gloednieuwe witte ploegleiderswagen. Vóór hem reden zijn nieuwe wielersoldaten. ,.Den Pel" is er weer. Zelf zegt hij er van: „Ik wilde terugkomen. Ik kon er niet buiten. Maar het is moeilijk geweest. Vorig jaar-Juni zag het er best uit. Vqpr 98 per cent was het toen voor elkaar met een sponsor voor dé Nederlandse wielerploeg. Maar ik werd drie maanden op sleeptouw gehouden. In totaal heb ik met twaalf firma's onderhandeld. Mijn moraal bekende term uit het rijke wielerj argon verdween. Ik heb toen tegen me zelf gezegd: „Kees, heb je nog karakter, ja of nee?" Ik heb volgehouden en ik ben nu een gelukkig mens temidden van mijn renners". Pellenaars en de sponsor van de Neder- derlandse ploeg, welke hoogstwaarschijn lijk aan de Tour 1964 deelneemt, het week blad Televizier, stelden dinsdagmiddag in het sportbedrijvige restaurant Boschhek in Breda de nieuwe z.g. extra-sportieve Nederlandse wielerformatie voor. Waar vo rig jaar de mannen van Feijenoord zich voorbereiden op de grote dingen in de Europa-cupcompetitie, vond men nu de renners, die hopelijk weer glorie gaan ver garen in de Europese wielerkrijg. Elf man telt de formatie: Jo de Haan (27 jaar), Henk Nijdam (28 jaar) Piet van Est (29 jaar), Piet Damen (29 jaar), Dick Groe- neweg (24 jaar) Jan Hugens (25 jaar) Kees Haast (25 jaar), Kees van Espen (25 jaar) Jacques v. d. Klundert (25 jaar), Leo van Dongen (22 jaar) en Rik Wou ters (21 jaar). Men is nog met enkele ren ners en hun „stalbazen" aan het onder handelen. Zo zal Maliepaard deel gaan uit maken van de Televizier-ploeg, als zijn fabrieksbaas in Frankrijk (van St. Ra phael) Charley Gaul in het team kan krij gen als vervanger van de kleine Neder landse coureur. Pellenaars kan Maliepaard in ieder ge val wel tot zijn beschikking krijgen tij dens de Tour alleen, maar daar voelt de Brabantse ploegleider niets voor. „De kracht van de Nederlandse équipe is al tijd geweest eenheid en kameraadschap. Wanneer er nu ineens een vreemde eend in de bijt komt, krijgen we moeilijkhe den. En dat wil ik niet. Ik ben er me van bewust, dat we eigenlijk twee maanden te laat zijn gestart met de voorbereidin gen voor deze ploeg. Maar dht is nu een- (Van onze sportredacteur) Nu Nederland weer met een nationale formatie vertegenwoordigd is in de Tour de France dat staat practisch wel vast zal de radio weer dagelijkse uitzendin gen van het grote wielerevenement gaan verzorgen. De reporter is Leo Pagano. Om zich enigszins in te werken in de wieler- verslaggeverij maakt hij ook een radio verslag van de klassieker Bordeaux-Parijs. maal zo. Ik heb hier in december negen toprenners bij elkaar gehad zoals Zilver berg, De Roo en noem maar op en ze wilden graag in een Nederlandse équipe maar de zakenlui hielden me op sleep touw. Ik heb toen tegen de jongens ge zegd: jongens, teken maar gauw bij je eigen fabriek in het buitenland anders pak je er nog naast. En laat er nu toch een sponsor gekomen zijn. Op een mid dag, nadat Televizier contact met me op genomen had, ben ik naar Amsterdam ge gaan. We hebben een uur zitten praten en men zei mij: we bespreken het en je hoort nog van ons. Ik zei: ik moet het morgen weten, anders is het te laat. Ik belde de volgende dag en de kans bleek 99.9 voor slagen te zijn. Maar ik kende die snuiters niet en wilde een definitieve toezegging. Die kwam prompt een uur la ter. En dus zijn we er weer". Pellenaars is zich er wel van bewust, dat deze formatie het heel moeilijk zal krijgen. Het spijt hem natuurlijk wel dat hij de beste renners niet heeft, maar hij had er het volgende oordeel over: „an ders had ik generaals en geen soldaten ge had; nu heb ik geen generaal en wel sol daten, die vechten". Maar hij is vol goede hoop, zeker na de klassieker Gent-Wevelgem afgelopen zondag, waarin de jongens het tot 230 km vooraan bijhielden, maar toen door een tekort aan training en voorbereiding moesten afhaken. De deelname aan de Tour is nog niet helemaal zeker. Men heeft wel ingeschre ven kosten: 24.000 nieuwe Franse francs, waarvan de helft nu al gestort moet worden maar het hangt van de prestaties van de coureurs af of men waardig wordt gekeurd de Tour binnen te stappen. Maar Goddet, die Pellenaars enkele dagen geleden nog schilderde als de grote animdteur, ziet de Nederlandse vechtjassen graag weer terug. „Als we ook maar enkele goede uitslagen veroveren, zitten we er in", aldus Pellenaars, die Toon Simons uit Breda bekend in ama- teurwielerkringen als assistent heeft ge kozen. „Den Pel" gaat met de oude vertrouwde ploeg (Franse mecanicien, chauffeur en verzorger) de Grand Bouclé in. De sponsor, het Nationale Sportfonds Televizier, wordt wat de ploeg betreft ter zijde gestaan door een raad van advies: mr. Van Ballegoyen-De Jong van de KNWU, wielercoach Jan Derksen en de se cretaris van de Beroepsrennersbond Hu- bers. Ook wat dat betreft lijkt alles nu beter dan voorheen. Met de feestdagen mag Uw huiselijke gezelligheid niet ver- stoord worden door Z hinderlijk maagzuur, j Zorg daarom dat U Norac in huis hebt Met I een rustige maag geniet U zoveel meer. Uw apotheker of drogist heeft een doosje Norac voor U klaar staan. hen produkt van de N.V. Algenieenc NORIT Maatschappij Het „werkschema" van Pellenaars' ploeg ziet er voorlopig als volgt uit: Paaszaterdag, 28 maart, officiële start in ronde van Oldenzaal. 29 en 30 maart: „Dwars door België". Begin april: Ronde van Vier Kantons in Zwitserland. 12 april: HoelaereDiest (België). 13-16 april: Ronde van België. 19 april: ParijsRoubaix. 26 april: ParijsBrussel. 29 april: BrusselVerviers. 3 mei: LuikBastenakenLuik. 4 mei: Waalse Pijl. 6-10 mei: Vierdaagse van Duinkerken of Ronde van Romandië. 20-24 mei: Midi Libre. Begin juni: Ronde van Zwitserland of Luxemburg. 22 juni-14 juli: Ronde van Frankrijk (waarin twaalf ploegen van elf ren ners starten). Zwolsman heeft ook interesse gehad in de adoptie van de wielerploeg van Pellenaars. Zwolsman was echter net even te laat, want toen men contact opnam met de Brabander had hij juist het contract getekend met Televizier. (Van onze sportredacteur) Cees Lute uit Castricum, die op de no minatie stond voor de wielerploeg van Pellenaars, is gecontracteerd door het Franse merk Saint Raphael, waartoe o.a. ook Geldermans en De Roo behoren. Lute neemt de plaats in van Jan Hugens, die in de nieuwe Nederlandse merkenploeg gaat rijden. Ook in de tweede étappe van de ronde van Tunesië is de Nederlandse ploeg niet tot opvallende prestaties gekomen. In de ploegen-tijdrit die op een parkoers van 39,8 km rond La Marsa werd gehouden, eindigden onze landgenoten op de negen de plaats op bijna vier minuten achter winnaar Oost-Duitsland. De uitslag van de tweede étappe: 1. Oost-Duitsland 52.53.2. Frankrijk 52.55.3. Denemarken 53.51; 4. Zweden 54.34; 5. Oostenrijk 55.05; 9. Nederland 56.28. Na de tweede etappe ziet het algemene individuele klassement er als volgt uit: 1. Marks (O.-Dld.) 3 uur 6 min. 40 sec.; 2. Buzke, Kazmierzak en Kellermann (al len O.-Dld.) 3.07.10; 5. Chappé (Fr.) 3.07.12; 25. Roel Hendriks (Ned.) 3.10.56; 26. Jan Fransen (Ned.) 3.10.59. Het algemene ploegenklassement luidt: 1. Oost-Duitsland 7.35.4; 2. Denemarken 7.36.53; 3. Zweden 7.37.25; 4. België 7.37.58; 7. Nederland 7.42.34. Van de drie Nederlandse tennissters, die momenteel deelnemen aan een internatio naai toernooi in Monte Carlo heeft alleen Trudy Groenman de eerste ronde over leefd. Zij versloeg in twee sets (6-1, 6-1) de Oostenrijkse Leyrer. Bette Stoeve moest met 2-6, 6-1, 6-0 haar meerdere erkennen in de Italiaanse Bel- trame terwijl Anja Lepoutr'e eveneens door een Italiaanse werd uitgeschakeld. Mej. Lazzarino zegevierde met 6-4, 6-1. Voor de eerste divisie van de Engelse league werd dinsdag slechts één wedstrijd gespeeld: ArsenalSheffield Wednesday, De ontmoeting eindigde onbeslist: 11. BIOLOGISCHE haamitva an vroagMd<|a «•Wijting DAGRA. N.V. DIEMEN De Nederlandse ploeg die van 27 tot en met 30 maart in Boedapest deelneemt aan de jeugdwereldkampioenschappen scher men is als volgt samengesteld: Dames: Yvonne Thiry (Haarlem), Yvon ne van Driel (Haarlem) en Netty Vermo len (Rotterdam). Heren: floret: Leo Verheijen (Amster dam), Leo van Brakel (Den Haag) en Peter Verbrugge (Den Haag). Sabel: Danny Kamp (Vlaardingen), Hans Verwoest (Amsterdam) en Leo van Brakel (Den Haag). Degen: Johan Blokhuis (Den Haag) en Jacques van der Ven (Tilburg). Het bestuur van de Europese voetbal unie (UEFA), dat dinsdagmiddag in Am sterdam vergaderde, heeft in verband met de weigering van inreisvisa aan het Oost- duitse jeugdvoetbalteam zich telegrafisch tot het Nederlandse ministerie van Buiten landse Zaken gewend om een herroeping van dit besluit. De mogelijkheid bestaat, dat de strijd om de Europa-cup pas in de Nederlandse hoofdstad zal worden beslist, hoewel de kans daarop wel heel klein is. Vereist is daarvoor, dat de finale in Wenen in een gelijkspel eindigt en dat ook in de ver lenging geen beslissing valt. In dat geval zal de finale worden over gespeeld en voor die „replay" is Am sterdam momenteel de meest serieuze kandidaat. Het laatste woord is echter aan de clubs die tot de eindstrijd doordringen. Voor een Nederlands succes tijdens de internationale zeilwedstrijden die in San Remo worden gehouden, zorgde de Neder landers Wim Maarse en Dick Waayboer in de Finnjollenklasse. Maarse eindigde op de eerste plaats en Waayboer werd derde. 'Van een onzer verslaggevers) Don Santiago Bernabeu, de 68-jarige keiharde heerser over Spanjes troef in het spel om de Europa-cup, het schatrijke en blijkbaar over eind gekrabbelde Real Ma drid, zal wel stralen van ge luk. Zijn Real, vorig jaar nog pijnlijk door Anderlecht ge tackeld in de achtste finales, reserveerde gisteren in feite al een plaats voor de eind strijd (27 mei in Wenen). Zeker, de Madrileense ster ren moeten zich eerst nog door de halve finale werken, maar geen Spanjaard die zich over die afloop druk maakt. Vanwaar die zuidelijke hoogmoed? Omdat veelvoudig cupwinnaar Real Madrid dins dag in Amsterdam hét lot van dit seizoen trok: FC Zürich, „killer" van het Eindhovense PSV. Een makkie, oordeelden de vertegenwoordigers van de Spaanse club na de loting in Nederlands hoofdstad. Opge lucht, levendig gebarend in de nauwe telefooncel, maak ten zij het met spanning wachtende thuisfront in een onafgebroken woordenstroom deelgenoot van hun niet ge ringe vreugde. De representanten van de Zwitserse kampioenen, trots op het feit een van Euro pa's sterkste vier ploegen te zijn, zagen al de financië le mogelijkheden van een wedstrijd tegen de „grote Spaanse" lonken. „Thuis ma ken we misschien wel iets klaar. Een paar jaar geleden hielden we Real in Zürich ook op 3-3. Ach, wat geeft het ook eigenlijk, Real Madrid vormt toch een enorme attraktie om tegen te spelen." Heel wat minder content maar als goede diplomaten altijd wel gul met een niets zeggend lachje uitten zich de afgevaardigden van „open baring" Borussia Dortmund en het Italiaanse Internazio- nale (Milaan); twee zo totaal afwijkende speltypes, waar uit straks een finalist voor Wenen dient naar voren te treden. Borussia, tegen Dukla Praag in Duitsland opeens fa lend: „We hadden liever eerst uitgespeeld Nu moeten we thuis wel met grote cijfers winnen. Hoeveel doelpunten we dan zullen maken? Mis schien geen enkel, maar dan hopen we natuurlijk wel „uit" los te branden." De Duitse journalisten grijnsden maar wat om al die vage zinnen. Helenio Herrera, de zwart harige trainer-coach van Inter Milaan, schudde ook al beden kelijk het hoofd. „Borussia speelt keihard voetbal. Dat ligt mijn jongens niet zo erg." De tot Fransman gena turaliseerde Argentijn her haalde nog eens zachtjes: „dat wordt een harde wed strijd, daar in Dortmund.' Wonderlijk genoeg namen de vier clubs in een mum van tijd de hindernissen, die de data altijd schijnen op te wer pen. De halve finales staan gepland op de volgende da gen: 22 april: Zürich-Real Madrid; 29 april of 6 mei: Real Madrid-Zttrich; een (Van een onzer verslaggevers) In Amsterdam kwamen gisteren ook de nationali teiten uit de bus van de scheidsrechters, Sie de di verse halve finales in goede banen moeten leiden. BorussiaInter krijgt een Hongaar als leidsman; In- terBorussia een Joegoslaaf; ZürichReal Madrid een Belg en Real MadridZü rich een Fransman. Voor Olympique Lyon Sporting Lissabon wordt een Nederlandse arbiter aange wezen. Even na de loting verscheen Leo Horn, Neder lands meeste publiciteit trekkende referee, in Kras om er nog even met buiten landse beroemdheden te bab belen. Een Italiaan arbitreert CelticMTK, een Oosten rijker MTKCeltic en een Westduitser SportingLyon. De Belg José Crahay, voorzit ter van de commissie voor het toernooi om de Europa-cup van landskampioenen, toont het briefje met de naam van Internazionale. Links van de Belg secretaresse Suzanne Otth van de UEFA, die de lootjes gisteren in Amsterdam uit een champagnekoéler grab belde. Geheel rechts KNVB- secretaris-penningmeester Lo Brunt. eventuele beslissingswedstrijd volgt twee dagen later in Ma drid; 15 april: Borussia Dort- mund-Inter Milaan: 29 april: Inter Milaan-Borussia Dort mund; een derde wedstrijd wordt waarschijnlijk in Bar celona gespeeld. Behalve voor de „grote" cup trok Suzanne Otth, de roodharige Zwitserse secreta resse van de UEFA, ook de lootjes, die de halve finales in het minder opgang maken de toernooi om de Europe se beker voor bekerwinnaar! zouden aanwijzen. De brief jes bepaalden tenslotte (zoal» wij gisteren al gedeeltelijk berichtten)Celtic Glasgow- MTK Boedapest: 15 april in Schotland, 29 april in Boeda pest; en Olympique Lyon- Sporting Lissabon. De gevolmachtigden van de twee laatstgenoemde clubs delibereerden het langst van allen. De moeilijkheid school niet in de wedstrijddagen; die schudden de heren als het ware zo uit de mouw: 8 en 21 april. „Maar wie treedt het eerst als gastheer op," legden zij elkaar toen als knellende vraag voor, want de UEFA laat de clubs in dat opzicht geheel vrij, mits het maar niet op kibbelen uitloopt. Het geanimeerde overleg cumu leerde niét in een gewenste definitieve overeenstemming. „Eerst ruggespraak met het be stuur, dan bellen we elkaar nog wel." Dat telefoongesprek zou vandaag uitsluitsel geven.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 23