Smaldeel 5 van de marine gaat voorjaarsreis maken wie vederlicht V rr-- O aeunto. AEG AGENDA AEG AUTOMATIC KREYMBORG-TIP OVERHEMDEN 19. Hoger personeel in bres voor loongrens in de ziektewet HUMPIETUMPIE Weer twee RLS-leerlingen geschorst wegens stunten POLLE, PELLI EN PINGO en bondig^ bestrijdt piin en koorts pijlsnel èn veilig nieuw! Geen „kruisje" voor Elfsteden-vliegers 75 Administrateurs hebben nu eigen instituut Kamers van Koophandel in het noorden ongerust Aanrijding op zebrapad berecht in Rotterdam Zes jaar geëist voor moord op twee baby's Haarlemse en Velsense gymnasiasten naar sportfeest Prins Bernhard en prinses Beatrix terug Gevangenisstraffen voor inbraken Opklaringen GEVITAMINEERDE SneJLTABLETTEN WOENSDAG 25 MAART 1964 2 II matisch wil strijken 1' prefereert PERFECT L 30.- Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk TOASTER f69.50 Bel-O-Fast en tricot nylon, uni of streepdessins, boordmodel klassieke punt of rondo, diverse mouw lengten. Per stuk 11.90 PER 2 STUKS 2 stuks^ecr NFOR|v|AT|ON »»:- Prinses Irene naar Parijs vertrokken Dat komt door het speciale Citosil procédé. Doe zo'n modern sneltablet in 'n glas water. Kijk, het valt uiteen in een nevel van micro-deeltjes. Pijlsnel: zo kan uw bloed het sneller opnemen. Veilig: zo maakt uw maag geen bezwaar. tegen pijn, griep en koorts WEERRAPPORTEN ■ss Het oefensmaldeel 5, bestaande uit het vliegkampschip Karei Doorman (als vlag- geschip), de onderzeebootjagers Amster dam, Friesland en Drenthe alsmede de on derzeeboot Zeeleeuw zal 'n voorjaarsoefe ning maken naar de Westindische wate- De jagers zijn reeds onderweg. Zij zijn daarvoor op 16 maart uit Lissabon ver trokken en zullen via Ponto Delgada en San Juan op 28 maart te Willemstad op Curagao aankomen. De Karei Doorman vertrekt op 1 april vanuit Rotterdam naar Curagao, waar het schip op 17 april wordt verwacht. De on derzeeboot Zeeleeuw zal op 31 maart de haven van Nieuwediep verlaten en even eens op 17 april de haven van Willem stad binnenlopen. De onderzeeboot Dolfijn gaat, na eerst nog individueel te hebben geoefend in de Atlantische oceaan, op een later tijdstip naar de west, alwaar het schip medio mei wordt verwacht. Daarna wordt het schip eveneens bij smaldeel 5 Ingedeeld. Eenmaal in de west aangekomen zal het smaldeel een uitgebreid oefenprogramma afwerken, waarbij ook de twee in de An tillen gestationeerde fregatten Van Ewyck en Dubois zullen worden betrokken. Het ligt in de bedoeling dat gedurende de tijd dat het smaldeel in de west oefent verschillende buitenlandse havens en re den van de Benedenwindse en Bovenwind se eilanden zullen worden bezocht. De thuisreis van het smaldeel zal, na een afscheidsbezoek aan Willemstad, op 15 juni aanvangen, waarna de schepen op 2 juli te Den Helder worden terugverwacht, De heren J. Hoogland en jhr. G. Witsen Elias, bestuursleden van de Friese Elfste dentochtvereniging, hebben een bezoek ge bracht aan piloten van de zes nieuwe starfighters, op de vliegbasis Leeuwarden die vorige week de „Elfstedentocht" in een recordtijd van 17 minuten aflegden. Zij kregen voor die prestatie niet het befaam de Elfstedenkruisje, maar wel een origi nele startkaart en een herinneringsvaan tje. De heer Hoogland getuigde van zijn gro te bewondering voor de recordsnelheid waarmee de tocht was afgelegd. „Wan neer je een Elfstedentocht volbrengt krijg je een kruisje, er moet dan echter wel aan enige voorwaarden worden voldaan, aldus de Elfstedenvoorzitter, die helaas moest constateren dat vorige week niet al deze voorwaarden in acht waren geno men. Het Elfstedenkruisje zat er daarom voor de starfighterpiloten niet aan. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Theater met „Mag ik met u mee spelen?" van Marcel Achard. M.m.v. Shireen Strooker, Jan Gorissen, Piet Kamerman, Joop Keesmaat en Jan Kie boom. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14 en 20 uur: „West Side-story", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De zeven gladiatoren van Sparta", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 uur „Koninginnen van de nacht", 18 j. Van don-derdag af 19 en 21.15 u.: „De blikken ridder", a.l. Lido, vandaaig 14, 19 en 21.15 uur „Hiroshima mon amour", 18 j. Van donder dag af 14, 19 en 21.15 u.: „Vier voor Texas", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Terug uit de hel", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Charade", 14 j. Minerva, 20-15 u.: „Koning der konin gen", a.l. Vandaag 14.30 u.: „Gezworen kameraden", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het mysterie van het landhuis", 18 j. Van don derdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Dreigend tromgeroffel", 14 j. Studio, vandaag 16.20 u.: „De jeugd van Iwan" (Kunstcommissie Voortgezet Onder wijs); 19 en 21.15 u.: „Days of wine and roses", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het is feest vandaag", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: „Perzische miniaturen" Tot 19 april. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Frieda Holleman. Tot en met 31 maart. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zon dags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 20-21 uur: Ravel. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Eerste etage: Tentoonstelling „5 tot 500"; Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KL Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal, tentoonstelling van werken van Co Westerik. Geopend dagelijks van Ï0-17 u. en zondags van 13-17 u. Tot 19 april. Kunstzaal Barteljoris: Tentoonstelling van werken van C. J. Kemper. Geopend op maandag van 1318 u. Dinsdag tot en met zondag van 918 u. Tot en met 28 maart. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 10 mei „Passie en Ver rijzenis" (beeldhouwwerken, houtsneden, paramenten en miniaturen). Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg, Overveen): Tentoonstelling van wer ken van Dirk Breed. Dagelijks geopend van 1017 u.: en zondag van 1417 u. Tot 28 maart. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. Raadhuis Heemstede, donderdag 16 u.: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Bennebroek, donderdag 19.30 uur: Gemeenteraadsvergaderingi. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 20 maart). WOENSDAG 25 MAART City, 20 u.: „Universo di Notte". Stadsschouwburg, 20 u.: „Het Chapman Rapport". Leger des Heils, gebouw Edisonstraat 14, 20 u.: Gitaarfestival. Paviljoen Schoonenberg, Min. v. Hout laan, 19.30 u.: Start oriëntatierit Rijmon- ders. Raadhuis Velsen, 19.30 u.: Openbare raadsvergadering. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 26 MAART City, 20 u.: „Het meisje der zonde". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Cultureel Centrum. 20 u.: Lezing over cactussen en vetplanten, door de heer Rubing. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 uur. R.K. leeszaal, donderdag gesloten. WOENSDAG 25 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Een bed voor twee". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Chans, heeft zij een kans". DONDERDAG 26 MAART Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Geluid loos als de nacht". GROTE MARKT 1-7 HAARLEM De raad van verenigingen van hoger personeel heeft bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres ingediend naar aanleiding van de ontwerpen van wet op de arbeidsongeschiktheidsverzekering en de ziekengeldverzekering, die daar thans aanhangig zijn. Worden deze ontwerpen wet, dan zou in het vervolg alle personeel van hoog tot laag van rechtswege verplicht verzekerd zijn tegen loonderving ten gevolge van ar beidsongeschiktheid. De minister wijkt hierbij af van het S.E.R.-advies, volgens hetwelk de loongrens in de ziektewet (die het risico van het eerste jaar dekt) ge handhaafd zou blijven, en alleen de ar beidsongeschiktheidswet (die het risico dekt van volgende jaren arbeidsonge sohiktheid) op alle personeel zonder uit zondering van toepassing zou zijn. In het adres keert de raad zich tegen deze afwijking van het S.E.R.-advies en wordt er bij de Kamer op aangedrongen de aangeboden wetsontwerpen niet te aan vaarden, tenzij in die zin geamendeerd dat de loongrens ziektewet in stand blijft. Enquêtes hebben uitgewezen, zo stelt men, dat het in Nederland algemeen ge bruikelijk is het hoger personeel bij ziekte zeker gedurende een jaar door te betalen, en dat bij deze groep geen enkele behoef te wordt gevoeld aan een wettelijke ver zekering van dit risico. Tegen toepasselijkheid van de arbeids- In Amsterdam is opgericht het instituut van administrateurs. De totstandkoming van de wet op de registeraccountants baant, volgens het bestuur, de enige juiste weg om binnen afzienbare tijd te komen tbt een regeling voor1- de zogenoemde tweede groep. Deze tweede groep omvat hen, die in een zelfstandig beroep het bedrijfsleven, en met name de kleine onderneming bij staan in de administratieve arbeid, en die ook veelal bijstand verlenen in fiscale aan gelegenheden. Het secretariaat van het instituut is ge vestigd Van Oldenbarneveltstraat 12, Am sterdam. De kamers van koophandel en fabrieken in de drie noordelijke provincies zouden het ten zeerste betreuren, indien de be perkingen in de overheidsbestedingen een spoedig gereedkomen van de brug bij de Zwolschehoek zullen verhinderen. Deze brug zal een essentiële schakel worden in de toekomstige kortere wegverbindingen van Noord-Nederland met het westen en midden des lands via de IJselmeerpolders. De kamers van koophandel hebben van hun verontrusting doen blijken in een brief aan de minister van Verkeer en Wa terstaat. 74-75. Bertje kwam verschrikt overeind en keek naar het raam, waardoor Hum- pietumpie in z'n vliegtuigje verdwenen was. Hééé!... Humpietumpie, kbm terug! riep hij. Je hebt vergeten, mij weer even groot te maken als ik was. Ja, dat was zo. Bertje was immers, na het innemen van het tabletje, even klein geworden als Humpietumpie. En nu lag hij daar nog als 'n dwergje in bed! ongeschiktheidsverzekering op de door de raad vertegenwoordigde personeelsgroepe- ringen wordt op zichzelf geen bezwaar ge maakt. Wel distantieert de raad zich ech ter van de in memorie van toelichting daartoe gebezigde argumenten. Algemene toepasselijkheid van een sociale verzeke ring op personeel, zonder onderscheid naar loongrens, dient namelijk volgens de raad uitzondering te blijven en is in dit geval ook alleen maar te motiveren met de be hoefte aan waardevastheid voor langlopen de uitkeringen, en de harmonisatie der Europese regelingen. Zulks in tegenstel ling tot de kortlopende uitkeringen van de ziektewet. De officier van Justitie bij de recht bank in Rotterdam, mr. J. D. de Jong, heeft tegen een 26-jarige expediteur uit Rotterdam een gevangenisstraf van drie maanden en ontzegging uit de rijbevoegd heid voor drie jaar geëist wegens het ver oorzaken van een verkeersongeluk waarbij een voetgangster uit de Maasstad om het leven kwam. Het ongeluk gebeurde op zaterdagavond 7 december van het vorig jaar, toen de man met zijn personenauto op een zebra pad bij de kruising Oostzeedijk-Admirali- teitsweg de bejaarde mevrouw C. M. de Roodt aanreed. De vrouw overleed kort na het ongeluk aan de opgelopen verwondin gen. Niet één, maar twee straal trainers van de rijksluchtvaartschool (R.L.S.) in Eel de hebben op 9 maart op onverantwoor delijke wijze boven de Lauwerszee en de stad Groningen gevlogen. Dit heeft de luchtvaartpolitie ontdekt bij het onderzoek dat ze heeft ingesteld nadat een lesvlieg- tuig met zware beschadigingen van een vlucht was teruggekeerd. Dit toestel had tweemaal de zee ge raakt, waarbij een van de motoren werd vernield en de stuurinrichting ernstig ont zet raakte. De drie leerling-vliegers slaag den er in met nagenoeg onbestuurbare toestel naar Eelde terug te gaan. Ze wer den eerst voorlopig en later definitief van de opleiding verwijderd, omdat ze de wet hadden overtreden en de veiligheid in de lucht in gevaar hadden gebracht door te laag en te dicht bij elkaar te vliegen. Hiervan worden thans ook twee ande re leerlingen beschuldigd, die in een an dere straaltrainer hebben meegestunt. De twintigjarige jongens zijn voorlopig ge schorst in afwachting van een definitieve beslissing. Ze hadden hun opleiding bijna achter de rug. In totaal worden nu nog 22 leerlingen De officier van Justitie bij de Roer- mondse rechtbank, mr. W. Uyterwaal, heeft tegen een 36-jarige vrouw uit Sieben- gewald in Noord-Limburg zes jaar gevan genisstraf geëist. De vrouw werd ervan verdacht dat zij, samen ipet een opzich ter van de wegenbouw, met wie zij een verhouding had, in augustus van 1960 en in april van 1963 telkens een uit deze ver houding geboren kind van het leven zou hebben beroofd, waarna de lijkjes door de opzichter klandestien werden begraven. Wat de man betrof zei de officier niet ver der te kunnen komen dan het bewezen achten van het heimelijk begraven van de twee kinderen. De man is voorlopig in vrijheid gesteld. Het stedelijk gymnasium te Breda orga niseert van 31 maart tot en met 3 april een intergymnasiale sportmanifestatie, waaraan ongeveer vijfhonderd afgevaar digden van 23 Nederlandse stedelijke gym nasia deelnemen. Overdag beoefenen de deelnemers hockey, tennis, volleybal, atletiek en zwem men, in de avonduren zijn er feesten. Op de slotavond is er tevens een cabaretvoor stelling. De feesthal is voor deze gelegen heid door leerlingen van de kunstacademie Sint Joost omgebouwd tot amfitheater. De deelnemende gymnasiasten zijn on dermeer afkomstig uit Alkmaar, Amster dam, Haarlem en Velsen. KAN MEN IN DIT LAND DAN NER6ENS RUSTI6 SLAPEN EN NADERHAND WAS HET DANSEN - EN WE DANSTEN TAN60,,. ...EN VUE HESBEN ONTZETTEND66 LACHEN, TOEN DIE DIKKE TRIEN VAN HET LACHEN OMVIEL.,. HA. EINDELIJK ROST'. ZO'N DUTJE ZAL 60EDD0EN W5-D op de school met behulp van vlieginstruc- teurs en technisch personeel, tezamen 140 man personeel, opgeleid tot verkeersvlie ger. Hoewel de K.L.M. voorlopig geen vliegers meer van de school betrekt, heb ben zich toch nog veertig serieuze kandi daten voor een opleiding aangemeld. mmmm »u ui'ilroWWIWW1, De Amsterdamse couturier Ferry Offerman ontwierp dit nieuwe uni form voor het vrouwelijke grond personeel op de luchthaven Schiphol. Het driedelige mantelpakje is ge maakt van lichtgrijze wollen kam- garen en zal half mei het oude uniform gaan vervangen. Na een bezoek van tien dagen aan de Verenigde Staten zijn prins Bernhard en prinses Beatrix vanochtend om kwart voor acht per K.L.M.-vliegtuig uit New York teruggekeerd op Schiphol. Zij hebben o.m. de Bilderberg-conferentie in Williams burg (Virginia) bijgewoond, waarvan de prins voorzitter was. Op de terugweg naar paleis Soestdijk per auto kwamen de prins en zijn oudste doch ter een andere hof auto tegen, waarin prin ses Irene op weg was naar Schiphol. Zij vertrok namelijk om 9 uur met het lijn- vliegtuig van de K.L.M. van Schiphol naar Parijs voor een kort bezoek aan haar aan staande schoonfamilie.Nog deze week wordt de prinses in Nederland terugverwacht. Waarschijnlijk zal haar verloofde dan met haar meekomen en de paasdagen in paleis Soestdijk doorbrengen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft mede gedeeld, dat het onderzoek naar de natio naliteit van don Carlos is afgesloten. Er is nog geen beslissing genomen of de re sultaten van dit onderzoek openbaar zul len worden gemaakt. Het onderzoek was erop gericht om vast te stellen of de ver loofde van prinses Irene behalve de Fran se ook nog een andere nationaliteit bezit. De rechtbank in Arnhem heeft twee los- arbeiders uit Doetinchem tot een jaar ge vangenisstraf veroordeeld wegens inbraken in Arnhem. Het tweetal zou zich bij inbraak in een Chinees restaurant hebben schuldig ge maakt aan de diefstal van 1.500,- en aan inklimming in een kantoor van een kolen handel. Een kasregister, waarin ze niets van hun gading hadden gevonden, hebben ze zo op straat gezet. i Expo-Montreal. De Nederlandse oud minister van Defensie, ir. S. H. Visser, heeft een bezoek gebracht aan Montreal in verband met de wereldtentoonstelling die daar in 1967 zal worden gehouden. Als vertegenwoordiger van de Neder landse regering verklaarde hij dat de regering van plan is 3.500.000 dollar te besteden voor de Nederlandse inzending. Welke vorm deze zal hebben is nog niet bekend. Het Nederlandse parlement moet de deelneming nog goedkeuren. Beloond. Voor zijn werkzaamheden tijdens de verloving van prinses Irene heeft de directeur van de Rijksvoorlichtingsdienst, dr. Lammers, van het koninklijk paar een zilveren sigarettendoos gekregen. In het deksel zijn een J en een B gegra veerd. citosil: de gele sneltabletten met de pijlen. Pijn en koort3 verhogen de behoefte aan vitaminen: Citosil bevat B, en C. Om u te beschermen tegen infectie - om uw weerstand te verhogen. Citosil is een sneltablet. Dus: zonder bijmenging van schadelijke stoffen, enkelvoudig, veilig. 20 stuks f 1.-. Het K.N.M.I. deelt mee: Boven de Noordzee bevond zich vanmor gen een kleine depressie, die dinsdag bo ven Engeland ontstaan was. Het bijbeho rende front bracht nog enige regen in het oosten van het land. Het zwaartepunt van het hogedrukgebied boven Scandinavië heeft zich naar Finland verplaatst. Een hogedrukgebied op de oceaan trok ten noorden vqn de Azoren in de richting van West-Europa. Het veroorzaakte van morgen overal op de Britse eilanden een flinke stijging van de luchtdruk. De klei ne depressie boven de Noordzee ver plaatst zich hierdoor naar het oosten. Voor ons land heeft deze ontwikkeling tot gevolg dat de wind uit west tot noordwest gaat waaien en dat de bewolking gaat af nemen. Ofschoon de aangevoerde lucht van oorsprong kouder is dan de lucht waarin we ons vandaag bevinden, zal de temperatuur morgen onder invloed van de zon tot ongeveer dezelfde waarde kunnen stijgen. Maximum-temperaturen w M - si binnen- en buitenland. d m H s- d Neerslag: laatste 24 uur. .Su <u a nj S13 2 cS Den Helder mist zw 9 9 Ypenburg mist wzw 11 13 Vlissingen geheel bew. zw 9 13 Eelde regen zo 10 4 De Bilt geheel bew. zw 12 11 Twente regen windst. 13 10 Eindhoven regen zzw 12 11 Z.-Limburg regen zw 13 15 Helsinki onbewolkt n —3 0 Stockholm licht bew. windst. 4 0 Oslo onbewolkt windst. 5 0 Kopenhagen licht bew. O 4 0 Aberdeen regen nw 5 48 Londen zwaar bew. w 12 6 Amsterdam mist zw 12 10 Brussel geheel bew. wzw 11 9 Luxemburg regen wnw 11 10 Parijs zwaar bew. wzw 14 6 Bordeaux geheel bew. zw 20 3 Grenoble regen windst. 16 3 Nice regen ono 15 1 Berlijn zwaar bew. ozo 4 0 Frankfort regen nno 13 3 München zwaar bew. zo 12 0,1' Zürich zwaar bew. 0 14 0,3 Genève regen windst. 11 8 Locarno geheel bew. windst. 18 0 Wenen geheel bew. ozo 9 0 Innsbruck zwaar bew. w 10 2 Rome half bew. windst. 19 0 Ajaccio zwaar bew. ono 16 0 Madrid motregen windst. 17 7 Mallorca zwaar bew. nno 20 0 Lissabon half bew. nnw 16 14 Donderdag 26 maart Zon op 6.29 uur, onder 19.03 uur. Maan op 17.06 uur, onder 6.26 uur. Maanstanden 28 maart 3.48 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 25 maart Hoog water 2.04 uur en 14.26 uur. Laag water 9.49 uur en 22.24 uur. Donderdag 26 maart Hoog water 2.51 uur en 15.10 uur. Laag water 10.42 uur en 23.10 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2