Labour eist luidkeels aftreden van Heath Britten de griep mm ril in houden de traditie zelfs verkiezingsstrijd hoog WERELDNIEUWS J gezondheid Regeringscrisis in [)efferre wordt afgeluisterd en Wenen is opgelost(joor <je politie gecontroleerd Van dag tot dag Bezoek aan Stug verzet tegen zijn wetsontwerp op de verticale prijsbinding Anti-semitisme in het Parlement van Zuid-Afrika KINDERTABLETTEN in de Sovjet-Unie Nieuwe verdediger voor Jack Ruby ^Praatótcel Quintin Hogg verdacht van aantasten van de eer van het Lagerhuis Relletjes gaan door in Jacksonville Reizen in België wordt duurder Beatlekapsel en haarnetjes Liberalen pleiten met Gaullisten voor Spanje Arts krijgt zeven jaar voor moord 0p de A. DE HOOP HAARLEM N.V. WOENSDAG 25 MAART 1964 Hangerig nister van Justitie, Balthazar Vorster, dui- W 66T lUClltSCnGpen den op een voorgenomen verscherping van de persbreidel. Het hellend vlak waarop I de regering Verwoerd zich pleegt te be wegen, doet haar met toenemende snel-1 Ml/ Geen schorsing RADIO - TELEVISIE Europees parlement H. B. Fortuin Ei van Columbus gevonden V. In de politiek gaat het anders toe dan in de omgang van gewone mensen. Als men de dingen eenvoudig zou willen zien en even eenvoudig oplossen, zou Den Haag (Van onze correspondent) LONDEN Edward Heath die het des met een spontaan gebaar tegen Soekarno tijds in het Lagerhuis ernstig heeft ver- kunnen «„en: Kom op bennek ,ltaft ta-pta» v^G^.-BKU^n're vergeven en vergeten. M.ar spontaneïteit kwa(jl, pJer H, 7ljn „„ontwerp te- is in de diplomatie een gevaarlijk en mees- gen de verticale prijsbinding er door tal onbruikbaar ding. De Indonesische mi- tracht te drijven, ondanks stormen van nister van Buitenlandse Zaken, dr Soeban- critiek. .„„„o, I Gisteravond kwam hij met de hakken dno, die op 1 april in ons land arrive ovgr sJoot t<jen epn an,endement van voor een kort bezoek, wordt algemeen als een conservatief om de wet niet van toe- de wegbereider voor een bezoek van Soe- passing te verklaren op apothekers, met karno gezien. Hij zal wellicht beseffen, dat een meerderheid van slechts één stem Den Haag zich in een netelig parket be- I W6^ Uvfntig stem_ vindt', niet alleen zijn er nog tamelijk las- 1 den met da oppositie mee. De Labour- tige problemen in de relaties tussen Indo- fractie schreeuwde tot de minister: „Af- nesië en Nederland op te lossen, maar treden!" De plaatsvervangende leider van bovendien heeft de Indonesische vechtpoli- de labouroppositie, George Brown ver- _T klaarde dat een meerderheid van maar tiek ten opzichte van de federatie Maleisie L n stem in feite neerkomt op een mo- en Brits-Borneo in het bijzonder de Brits- tie van wantrouwen. Volgens Brown mocht Nederlandse verhoudingen in het geding Heath zijn wetsontwerp intrekken, gebracht. Een openlijke demonstratie van Heath redde zich met de opmeiking dat Z. .J f, Winston Churchill eens gezegd had: een de prille vriendschap tussen Den Haag en stem ,g voldoende Heath was jarenlang Djakarta zou Londen niet welgevallig zijn. ais )>chief whip" verantwoordelijk voor Een neutraal gezicht trekken bij de con- de stemdiscipline van de Conservatieve flictsituatie, die Soekarno bewust in de fractie in het Lagerhuis. Brown verzeker- i i- ut i i.„uw™ ï^m „on de met ernstige stem: „Dit wetsontwerp kwestie Maleisie heeft geschapen, kan van L dood AJg de regering dat niet begrijpt mr. Luns niet worden verwacht, wét men zal het met behulp van de oppositie ge- overigens ook van hem zou durven ver- heel om hals worden gebracht." Brown wachten. Daarvoor is de agressiviteit van zei nog dat als Heath zijn voorstel niet De stemming kwam tijdens een debat over een wetsontwerp van de regering dat tot doel had de vaststelling van kleinhan delsprijzen af te schaffen. Volgens dit sy steem stellen de fabrikanten de prijzen vast waartegen kleinhandelaren hun pro- dukten moeten verkopen. KAAPSTAD (Reuter) De voorzitter van de Verenigde Partij oppositie in Zuid-Afrika, W. Higgerty, heeft maan dag premier Verwoerd gevraagd zich uit te spreken over „het schokkende sarren van joden" in het Huis van afgevaardig den. Higgerty zei, dat van tijd tot tijd door afgevaardigden van regeringspartijen uit drukkingen gebruikt worden als „daar zijn de joden weer" en „ga naar Israel", wan neer een joodse afgevaardigde opstaat om het woord te voeren. Dikwijls werd hen het woord „com munist" toegevoegd, zegt Higgerty. Hij vroeg, waarom dit ongestraft kon gebeu ren. De regering gaf op deze opmerking nog geen antwoord. de Indonesische houding tegenover Malei sië te duidelijk en roept zij teveel herin neringen op aan de recente politieke chan tage, die Djakarta heeft toegepast in de kwestie Nieuw Guinea. Alles bijeengenomen lijkt het tijdstip voor een bezoek van het Indonesische staatshoofd nog niet genaderd. Het is ech ter de vraag of Den Haag er onderuit kan zonder de relatie met Djakarta grondig te verstoren. Men zou kunnen verwachten dat Indone sië begrip voor deze moeilijkheid heeft, ware het niet dat een bezoek van Soekarno juist voor het prestige van Djakarta in de wereld zo uiterst gelegen zou komen. laat vallen, hij in feite niet langer regeert. Er staat in Zuid-Afrika een versterking van de persbreidel voor de deur. Lang zaam maar zeker is de weg daarvoor voorbereid. Reeds lang was het de rege ring Verwoerd een doorn in het vlees, dat buitenlandse correspondenten en ook de in de Engelse taal verschijnende opposi tiebladen in het land zelf haar hun cri tiek niet spaarden. De pers in Zuid-Afrika is nu al gebon den door allerlei beperkingen, onder het elastische mom van „beveiliging van de staat". De nieuwsgaring wordt daardoor vaak heel ernstig belemmerd. De opposi tie komt in de Zuidafrikaanse pers slechts mondjesmaat en verzwakt aan het woord. Verklaringen van negerleiders in het land mogen niet verspreid worden. Uitlatingen van de Zuidafrikaanse mi-i ttt t i Niet lekker? Koorts? Haal op tijd de dokter en geef gauw een paar veilige, prettige Sinaspril zuig- tabletjes. Veilig: speciale kin derdosering, bevat bovendien een stof die de gevoelige kindermaag beschermt. Prettig: frisse limo- nadesmaak - een oranje Sinas- prilletje gaat er zonder mokken in en helpt dan snel. MOSKOU (AFP) Het Russische blad „Prawda van Leningrad" meldt, dat de heid afglijden. Een ondemocratisch regi-1 sovjet-Unie luchtschepen gaat bouwen me kan zich een zo elementair democra- „het enige vervoermiddel door de lucht tisch recht als persvrijheid niet permit- dat, met de concurrentie van de supersoni- teren. De regeringsmaatregelen tegen de sche vliegtuigen, een toekomst heeft." gekleurde bevolking in het land kunnen Een eerste ontwerp voor 'n luchtschip is sinds jaren de toets der critiek niet door- inmiddels aanvaard. Een klein luchtschip staan. Verwoerd en de zijnen hebben nau- van vijftig meter lengte de „boswachter ,,T, l I van Leningrad," zal worden gebruikt voor welijks steekhoudende argumenten om die I iuchtf0tografie boven de wouden in het critiek te weerleggen. Daarom moet die Siberische district Komi. critiek nu de mond worden gesnoerd. Later hoopt men een luchtschip te bou- Wat zich dan aan onrecht, geweldple- wen dat driehonderd passagiers over de oceaan zal kunnen vervoeren. Aan boord ging en wanbeleid afspeelt, zal zo re-1 zaj men kunnen dansen en een bezoek deneert men waarschijnlijk binnenshuis brengen aan de bioscoop, blijven. De vuile was wordt niet voor ieder een te kijk gehangen. Dat is natuurlijk een misrekening. Vanachter het ijzeren gordijn dat straks Zuid-Afrika van de rest van de wereld afsluit zullen de berichten over wat er gebeurt toch de rest van de wereld bereiken. En omdat er geen vrije I Smith, hoogleraar in de rechtswetenschap nr-r ft om d, werdd ft v„ftUen P» wat er in Zuid-Afrika aan de hand is, jjerejd zjcb te belasten met diens verde zullen ook de officiële weerleggingen en diging in hoger beroep, als opvolger van mededelingen nóg meer dan nu met een Percy Foreman die zich na een conflict korreltje zout moeten worden genomen. .de Mie rarium voor zijn bemoeiingen. DALLAS (AFP) Hubert Winston Maanbrief natuurzuiver OPWEKKEND VERKWIKKENI (Van onze correspondent) LONDEN Zal de onstuimige minis ter Quintin Hogg, de vroegere Lord Hails- ham, die met de titel president van de troonraad, manusje van alles is in het Britse kabinet, in de cel van de toren on der de Big Ben worden opgesloten? Theo retisch bestaat die mogelijkheid omdat zijn loslippigheid hem parten heeft ge speeld. Hogg is vorige week in een rede te Chatham van leer getrokken tegen La bour. Hij heeft de socialisten trachten zwart te maken door te verklaren, dat een hunner hij doelde kennelijk op de linkervleugel zich sinds jaar en dag aan ondermijnende activiteiten schuldig maakt. Strikt gesproken kan Hogg door deze persoonlijke aanval op leden van de Labour-fractie de eer van het Lagerhuis hebben aangetast. Het Labourlid George Wigg, die de zaak- Profumo aan het rollen heeft gebracht en altijd als geweten van het Lagerhuis fun geert, was er als de kippen bij om Hogg ifl staat van beschuldiging te laten stellen. Hij had in zoverre succes dat de bepruik te „speaker'-voorzitter erkende dat de zaak in aanmerking komt om door de commissie, welke moet waken over de pri vileges van het Lagerhuis, te worden on derzocht. Wigg kreeg door deze uitspraak toe stemming tot het indienen van een motie om de kwestie naar de commissie te ver wijzen; deze motie werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Voordat de aangelegenheid aan de orde kwam verzocht de „speaker", overeen komstig het gebruik, minister Hogg de ka mer te verlaten. Deze stond op, maakte de voorgeschreven buiging en verdween. gende het onderzoek te laten schorsen. In de zeventiende eeuw kon een parlements lid, dat de eer van de kamer te na kwam, een grote geldboete krijgen. Men is er echter niet zeker van of deze wijze van bestraffing nog steeds bestaat. De „spea ker" kan iemand die de goede naam van de kamer aantast een openbare berisping geven. In het geval van een buitenstaan der kan deze in de vergaderzaal worden geroepen om ten aanschouwe van de volle kamer met gebogen hoofd zijn standje in ontvangst te nemen. Een kamerlid of een minister, die in Groot-Brittannië ook altijd een kamerlid is, kan worden geschorst of van het lid maatschap worden beroofd. Hogg's uitlating is een symptoom van JACKSONVILLE (AFP-Reuter) In Jacksonville in de Amerikaanse staat Flo rida, hebben zich dinsdag opnieuw inci denten voorgedaan, nadat de politie een middelbare school had ontruimd na een waarschuwing dat er een bom in het ge bouw was gelegd. Ongeveer duizend scholierennegers verlieten de klassen en staken voor de school een auto in brand van een journa list en twee fotografen. De drie konden zich uit hun voertuig bevrijden, maar werden daarna met stenen bekogeld. Bij ongeregeldheden na betogingen te gen rassenscheiding werden maandag een negervrouw gedood en drie mannen ge wond. Sindsdien zijn 250 mensen gearres teerd. Tot dusver hebben meer dan zeventig ne gers gevangenisstraffen of boetes gekre gen. Wigg kreeg echter nul op het request toen hij een motie indiende om Hogg han- BRUSSEL (ANP) De Belgische re gering heeft besloten de spoorwegtarieven te verhogen om het groeiende tekort bij de nationale maatschappij van de Belgi sche spoorwegen te dekken. Het tekort is voor 1964 begroot op 522 miljoen Belgische frank, ruim 37'/2 miljoen gulden. Uit de verhoging van de tarieven wor den extra inkomsten verwacht tot een be drag van bijna 440 miljoen frank, 410 mil joen uit het passagiersvervoer en dertig miljoen uit het goederenvervoer. (Van onze correspondent) (WENEN) Na de verklaring van Ot- I WASHINGTON (AP) De Franse bur- to von Habsburg, dat bij niet binnen twee gemeester van Marseille die de socialisti- jaar naar Oostenrijk zal terugkeren, heb- sche tegenkandidaat is van Charles de ben de twee regeringspartijen na langdu- I Gaulle bü de komende presidentverkiezing rige onderhandelingen volledig overeen- j heeft gezegd dat de Franse regering zijn stemming bereikt. telefoon heeft afgetapt en dat de politie rond z(jn huis surveilleert De rooms-katholieke Volkspartij heeft zich neergelegd bij de formulering van Gaston Defferre uitte deze beschuldi-gin- de socialisten. gen bij het verlaten van het Witte Huis De socialistische ministers zullen nu ook waar hij met president Johnson had ge- hun ontslag indienen, hetgeen hun colle- sproken. ga's van de Volkspartij al enige tijd ge- Defferre vertelde Amerikaanse verslag- leden hadden gedaan. gevers, dat het aftappen van zijn telefoon Het nieuwe kabinet zal op 2 april door en het patrouilleren van de politie rond ■taatspresident dr. Scharf met de rege- zijn huis niet democratisch is, maar dat ringszaken worden belast. De nieuwe coa- I het betekent dat hij een kans heeft de ver— litieregering staat onder leiding van dr. kiezingen te winnen. Blijkbaar meent hij, Josef Klaus, die dr. Alfons Gorbach als dat De Gaulle en de Franse regering be- kanselier zal opvolgen. De regeringscri- zorgd zijn. sis heeft een maand geduurd. De socialis- Defferre, die Engels spreekt met een ten hebben geëist dat het regeringspro- zeer zwaar Frans accent, verklaarde dat gram de verklaring bevat dat de twee president Johnson niet in een positie ver regeringspartijen eens en voor altijd heb-1 keert om hem succes te wensen, ben afgesproken dat zij de kwestie-Habs-1 Deferre zei, dat hij met Johnson over de buitenlandse politiek had gesproken en over de betrekkingen tussen Frankrijk en de Verenigde Staten. Hij zei, dat hij de Franse politiek zal veranderen als hij president zou worden, Hij wil de monoloog tot de geallieerden, met inbegrip van de Verenigde Staten, veranderen in overleg met deze landen. Hij wil proberen Europa economisch en politiek te verenigen en is voorstander van Engelands toetreding tot de Euromarkt een stap waarover De Gaulle zijn veto heeft uitgesproken. Zijlstraat 56 Telefoon 11828 De Engelse Raad voor de Veiligheid wil dat Beatle-bewonderaars haarnetjes gaan dragen. Dragers van de woeste haardos van de zangers, zo heeft de raad verklaard, lopen gevaar gescalpeerd te worden, omdat hun haar in machines vast kan raken. Om dit te bewijzen heeft de raad 50.000 aanplakbiljetten in fabrieken laten aanbrengen waarop wordt getoond hoe een zeventienjarige jongen zijn beatlekapsel in een machine kwijt raakte. De biljetten hebben als opschrift: „Pas op met lang haar". James Type, de veertigjarige directeur van de raad ver klaarde: „Lang haar bij het werk is een ernstig dubbel gevaar. Het raakt vast in machines en het zien wordt er door belemmerd. Het wordt tijd om ernstig te overwegen haarnetjes te gebruiken. Vrouwen dragen netjes. Ik zie niet in, waarom jongens met meisjesachtig haar dat ook niet zouden kunnen doen". De kost van een reis naar de maan zal altijd hoog blijken. De afstand is te groot. En zelfs toeristenklas zal boven de beurs van de gemiddelde man blijven, om van eerste-klas niet te spreken. Er zullen concurrerende raket-maat schappijen zijn met enorme tekorten op hun balansen. „Het jaar 1922 was teleur stellend voor onze onderneming. Een groot aantal raketten vloog met onbezette plaat sen, de gemiddelde bezetting van de nieu we grote RC 12's was 48.2 percent waar door de vaste lasten onevenredig op de passage-prijzen d~ukten. Ook de ontslag aanvrage van onze vorige president hielp de maatschappij dit jaar weinig. Ons grondpersoneel deed ook ditmaal zijn taak tot grote voldoening en geen lof is te groot voor de bemanningen, die de reis naar de maan meer dan negen honderd maal ondernamen, met slechts twee gerin ge afwijkingen, één gedwongen landing op ruimtestation 15, waaruit voor de maat schappij ernstige extra-landingskosten voortvloeiden, en een onvrijwillige onder dompeling in de Noordzee. Passagiers en bemanning konden gered worden, doch de raket ging verloren." Door de scherpe concurrentie moeten de maatschappijen vooral op bijzaken als maaltijden en de aantrekkelijkheid van vrouwelijk personeel bouwen. „Naar de maan met een Nederlandse raket. Hon derdvijftien duizend kilometer boven Am sterdam, maar u zit even knus als aan uw eigen haard. Trek in een hartig haring hapje, geserveerd met een gratis glas je never door een jeugdige stewardess die in al uw behoeften voorziet? Ach, ik had niet gedacht, dat het zo geriefelijk zou zijn. Een proeve uit ons toeristen-menu (soep f 3,- extra): Saucijzenbroodje, keuze uit haring sla met ei of warme worst, fazant met komkommerpuree, Waddenforel met bo tersaus of Reerug met Bosbessen. Flapoor van de Kok of Warme Wentelteefjes met stroop, Coupe Jet, Gemengde Vruchten, koffie. En gelegenheid uw brieven te dic teren en uw zaken op comfortabele wijze af te wikkelen. Ach, dat is toevallig dat u ook hier aan boord bent. Mijn firma wil de naderende verkiezingsstrijd waarbij de juist een hogedrukketel naar Argentinië Britse politici geen blad voor de mond verkopen en nu kunnen wij deze kwestie plegen te nemen. Ze zijn meesters in het gezamenlijk terstond rond maken. Mag ik beschimpen van hun tegenstanders. In u een cognac aanbieden(Dranken van vele verkiezingscampagnes is het vaak de eersteklas merken tegen gereduceerde pnj- tactiek van de Conservatieven de vader- zen verkrijgbaar. Maak. ook gebruik van landsliefde van de socialisten in twijfel te onze export-faciliteiten). Vijf dagen in ge- trekken en de kiezers bang te maken voor mak en kalmte, zetel klapt neer om co de revolutie, die van hun kant nog altijd chette te vormen, de maan ligt links oe- zou dreigen. Zulks tot grote verontwaar- neden u acht maal zo groott te zweven diging van Labour, dat zich met man en Engels ontbijt, dagelijks i ff macht tegen dit soort demagogie trachtte broodjes uit onze eigen boord-bakkery. te verweren. Voortdurende televisie- en radio-program ma's." In feite, heeft het dus helemaal geen zin om naar de maan te reizen en kan men beter zijn geld sparen om zijn straatbelas ting te betalen. Het enige voordeel zal voorlopig zijn, dat buren en kennissen en verdere vijan den er mee getroefd kunnen worden. „Wij waren dit .jaar met vakantie in Puggeren bij Zwaalst En u?" „Mijn man en ik waren dit jaar op d» vnnnn Ach men wil ook wel eens wat tegenpartij »<-.«- liberalen hebben in het Europese parle ment verklaard dat verzoeken van Spanje ICCTl. En daarvoor besteden machtige staten om toelating in de een of andere vorm ieder jaar ac^ en negentig duizend mïl- tot de Europese gemeenschap alle aan-1 dacht verdienen. Van Europese socialisti sche zijde is echter nogmaals met alle klem betoogd dat er voor 't huidige Span je geen plaats in de gemeenschap is. De Spaanse kwestie werd aan de orde gesteld door de gaullist Terrenoire. Deze verklaarde dat de Belgische minister Fa- yat, die als voorzitter van de Europese raad een beknopt verslag over de minis teriële activiteit had ingediend, het neteli ge Spaanse probleem niet had aangeroerd. Dat was voor hem aanleiding te verklaren dat de Spaanse aanvrage, die onlangs is hernieuwd, niet zonder meer terzijde kon worden geschoven. De ministers hebben nog nooit verkennende besprekingen met adspirantleden of geassocieerden gewei gerd en mogen dat nu ook niet doen. De Westduitse afgevaardigde Margulies verklaarde daarna als woordvoerder van de Europese liberale fractie dat Spaanse pogingen om de banden met Europa nau wer aan te halen, moeten worden aange moedigd. Dit standpunt werd gedeeld door zijn christen-democratische landgenoot Burgbacher die overigens niet voor de christen-democratische fractie als geheel sprak. De Belgische socialistische senator De housse sprak echter bij voorbaat een so cialistisch veto over toetreding of associa tie van Spanje uit. De socialisten weige ren niet omdat het ondemocratisch is, zo zei hij, maar omdat het anti-democratisch is. joen roebollars. LAUSANNE (Reuter) De Zwitserse zenuwspecialist dr. Gerard Savoy is dins dag tot zeven jaar cellulaire gevangenis straf veroordeeld voor moord op een van zijn patiënten, de Amerikaanse miljonaire mevrouw Winifred Marjorie Bird. De vriend van mevrouw Bird, de in Roemenië geboren Nicholas Sturdza die zichzelf de titel van „prins" had toege eigend werd tot vier jaar cellulair ver oordeeld wegens diefstal van juwelen van mevrouw Bird ter waarde van 250.000 dol lar. Sturdza mag bovendien tien jaar lang Zwitserland niet binnenkomen. Beide veroordeelden moeten bovendien de proceskosten van 39.200 Zwitserse frank aan de erfgenamen van mevrouw Bird be talen. Advertentie Nu de Paasdagen naderen, hebben duizen den huisvrouwen de verheugende ontdek king gedaan dat een dure tijd heel wat goedkoper kan zijn. Wij spraken met ver scheidene huisvrouwen die dit feit ten volle beaamden. Zij doen al hun inkopen voor de komende feestdagen op de markt. Daar vinden zij een overvloed van smake lijke zaken - heerlijke traktaties, maar ook gewone levensmiddelen. Zij verklaar den dan ook zonder uitzondering dat kopen op de markt geld-verdienen is. Op de markt is van alles véél - en stukken voordeliger. Marktkoopman en straat handelaar weten vanouds wat een huis vrouw toekomt en dat is te merken aan de ruime keus en de prijzen. Om van de gezelligheid van het markten nog maar niet eens te spreken. Verstandige huis vrouwen, menen wij, gaan dan ook voor de Paasdagen volop inkopen doen op de markt, want OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD Manoeuvres. President Nasser heeft het begin bijgewoond van de zogenoemde lentemanoeuvres van het Egyptische le ger in de omgeving van het Suezka- naal. Het zijn de belangrijkste oefenin gen die de strijdkrachten van de Ara bische republiek ooit hebben gehouden. Het voornaamste onderdeel van de oefe ning is het oversteken van het kanaal naar de Sinaf-woestijn. Schenking. De Verenigde Staten hebben 6,1 miljoen dollar geschonken voor de voltooiing van eer kinderziekenhuis in Karkow. Cholera. In de omgeving van Nagpoer in Midden-Indië heeft een cholera-epidemie 44 mensenlevens geëist. 229 mensen lij den aan de ziekte. Diefstal. De Londense politie zocht dins dagavond naar twee inbrekers die in een woning in de Londense wijk Bayswater zijn binnengedrongen en juwelen ter waarde van 800.000 gulden hebben ge stolen. Persvrijheid. Volgens een rapport van een subcommissie van de inter-Amerikaan- se persvereniging bestaat er in zes La- tijnsamerikaanse landen Cuba, Haiti, Guatemala, Honduras, Paraguay en Boli via geen persvrijheid en wordt deze vrijheid in Brazilië ernstig bedreigd door monopolies. Lawine. Van een groepje van vijf Duitse alpinisten, dat maandag in het Noord- italiaanse Ortlegebergte door een lawine werd bedolven zijn drie leden om het le ven gekomen. Onvoorzichtig. Door onvoorzichtigheid van een jonge arbeider is in de Zwit serse plaats Neuchatel een loods met een zestigtal zeiljachten in de as gelegd. De schade wordt geschat op 700.000 frank ruim 600.000 gulden De ar beider die de brand veroorzaakte, liep zware brandwonden op. Smokkelaars. Een Londense rechter heeft dinsdag boeten van meer dan 100.000 gul den en gevangenisstraffen tot veertien jaar opgelegd aan zeven Britten ze# mannen en een vrouw voor het smokkelen van 400.000 Zwitserse horlo ges naar Engeland. Dompteurs. Twee dompteurs zijn dinsdag avond gewond, toen een tijger tijden» een repetitie in het beroemde Parijse Cirque d'Hiver wintercircus hen aanviel. Bom. Een dertienjarige schooljongen kwam om het leven en elf kinderen werden gewond, toen een bom in de bus werd geworpen die hen van school naar huis bracht. De aanslag had plaats op onge veer zestien kilometer van Georgetown in Brits Guyana toen de bus die 24 kin deren vervoerde, stopte om twee kin deren uit te laten stappen. Vertrouwen. Het bestuur van de „team ster" de Amerikaanse vakbond van transportarbeiders heeft met algeme ne stemmen een resolutie aangenomen, waarin het zijn vertrouwen uitspreekt in bondsvoorzitter James Hoffa, die deze maand veroordeeld is tot acht jaar ge vangenisstraf voor pogingen tot omko ping van een jury.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3