„Alleman": grap van het jaar Haanstra wint Prix de Joke Uitreiking 1 april in Zandvoort COR OLY uit VELO A. R. de BOER Betaling abonnementsgeld per giro Velser kunstkring ,Voor Allen" THUIS MOOI WEER OF STORM Huishoudelijke en gezinsvoorlichting Arend Reym Concert en toneel en dansen toe FILM EN FILMWERELD V olksuniver siteit in Velsen Voor Velsens Carillon Faillissementen IMPERIALS v.a. 49.50 P O L I T Voor de DONDERDAG 26 MAART 1964 11 Tweede troost en tóch Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Medische verzorging tijdens het weekeinde OPEL en VOLKSWAGEN RIJSCHOOL voor alle rijbewijzen 'A Examens „Twee in een klap" Het adres voor AUTO-ACCESSOIRES bumpers mistlampen pechlampen enz. enz. BREESTRAAT 108, BEVERWIJK Telefoon 24627 „Winst" CONSTANT - verlovingsringen r 1 BERT HAANSTRA, DE SUCCESVOLLE cineast en maker van de film Alleman is tot de beste grappenmaker van 1963 uitgeroepen. Op woensdag 1 april zal hij de daarvoor uit te reiken Prix de Joke 1964 in ontvangst mogen nemen. Haanstra zal op zijn tocht naar het hol van de practical jokers hotel Bouwes in Zandvoort worden vergezeld door zijn medewerkers Anton Kool haas, Simon Carmiggelt en Kees Hin. De jury van het 1-april-comité, die be staat uit de heren Peter Craghs, Simon van Sollem, Van Rooy en Edo van Tet terode, heeft zich de afgelopen dagen intensief bezig gehouden met de selectie van de practical jokes van 1963. Duidelijk bleek dat de film Alleman van Haanstra als dè joke gold. De film is volgens de jury van het 1-april-comité volkomen „joke-o-matic" vervaardigd. Haanstra heeft zich alle lagen en listen een practical joker waardig moeten ge troosten om de film te maken. Alleman wordt door het 1-april-comité als „joke" beloond, de film is dus niet op zijn tech nische of artistieke merites beoordeeld. Bert Haanstra is zeer ingenomen met de onderscheiding die hem tijdens de fees telijke bijeenkomst in Zandvoort zal wor den uitgereikt. Bert Haanstra heeft zojuist besloten om Alleman niet naar het film festival in Cannes te sturen. De buiten landse versie van de film kon niet op tijd gereed komen; zelfs het aangeboden uitstel van vijf dagen heeft niet mogen baten. „We halen het nooit", zegt Haanstra zelf een beetje moedeloos. Voor de cineast is er echter één troost: na Cannes komt over een maand het filmfestival van Ber lijn en het is zeker dat Alleman daarheen wel afgevaardigd kan worden. EEN TWEEDE TROOST voor Bert Haanstra en zijn medewerkers is natuur lijk dat hij de Prix de Joke heeft gekre gen. Het is de eerste maal dat een Neder landse film door een Nederlandse jury met 'n oer-Nederlandse trofee wordt bekroond Het is een bijzondere erkenning, want het zal lang duren voor er weer een film met deze prjjs onderscheiden zal worden. Bert Haanstra is zich daarvan terdege be wust. Om zeven uur komt hjj woensdag avond 1 april naar Zandvoort. De cineast zal dan bjj het Paaseilandbeeld Loeres van Edo van Tetterode een krans leggen. Om tien uur zal de jury, onder voorzitterschap van Simon (Oude Draaidoos) van Collem de prjjs uitreiken. Voor het eerst zulten dit jaar bij de uit reiking van de Prix de Joke eervolle ver meldingen worden gegeven. Twee Haar lemse fotografen, Henk de Mari en Theo van Houts, komen hiervoor in aanmer king. Zij hebben namelijk het Candid- camerawerk van Haanstra zonder dat deze het zelf wist op hun beurt mét een can- U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de Umuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 9.75, post- abonnees 10.2S. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. DE ADMINISTRATIE didcamera gevolgd en daarvan een repor tage gepubliceerd. Ook de fotograaf Frans van Lier kan een eervolle vermelding tegemoet zien. VERDER LIGT HET IN de bedoeling van de jury de maker van het bronzen Noormannenbeeld waarover in onze krant van 15 oktober is geschreven en dat nog steeds in het bezit is van de heer H. J. Cal- koen in Driehuis met een eervolle vermel ding te belonen. De maker van dit Noor mannenbeeld wordt woensdagavond 1 april uitgenodigd in Bouwes. Hij zal moeten kunnen aantonen dat hjj het beeld inder daad gemaakt heeft. Zo belooft het woensdag in Zandvoort, waar dan de nationale jokecoryfeeën bij een zijn een gezellige boel te worden, waarbij iedereen wel danig op zijn hoede zal zijn want tenslotte is het dan nog 1 april. Bert Haanstra Ook voor het aller laatste sportnieuws I 100 service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 Tel. 5198 Ook in het winterseizoen is een wandeling langs het UMUIDER STRAND en op de in aanbouw zijnde nieuwe pier een boeiende vrijetijdsbesteding. Een bezoek aan één der vier verwarmde STRANDPAVILJOENS is daarbij een gezellige onderbreking. Ruime parkeergelegenheid. Evenals in voorgaande jaren hoopt de stichting voor Huishoudelijke en Gezins voorlichting te Velsen weer een tentoon stelling te organiseren van voorwerpen, die in de afgelopen winter op de diverse cursussen zijn gemaakt. De tentoonstelling is te bezichtigen op maandag 20 en dins dag 21 april in het Cultureel Centrum aan het Moerbergplantsoen te IJmuiden, op woensdag 22 april in het gemeentelijk ver gaderlokaal te Velsen-Noord. Van september tot aan de kerstvakan tie werden niet minder dan 36 cursussen gegeven: naaien 13, Indonesisch en Chi nees koken 3, koken fijne keuken 2, bloem schikken 10, houtbewerking 4, lichaams- hygiëne 2, eenvoudige ziekenverpleging 1 en woninginrichting 1. De meeste van deze cursussen werden gegeven in IJmuiden en Velsen-Noord. Maar ook in Santpoort komt dit werk nu op gang. Hier werden bloemschikken, li- chaamshygiëne en woninginrichting gege ven. Er is nu ook een commissie Sant poort gevormd, die het cursuswerk inten sief ter hand zal nemen. De cursussen worden er momenteel in „De Duinpan" gegeven, maar als straks het pand aan de Hoofdstraat ter beschikking staat, denkt men ook naaicursussen te gaan geven. In januari werd opnieuw met volle cur sussen gestart. Weet u, dat het mogelijk is om onder deskundige leiding zelf uw tijdschriften in te binden? Het is slechts één van de vele cursusmogelijkheden: Op de tentoonstellingen in IJmuiden en Vel sen-Noord is er alles over te zien en te horen. Bovendien kan men zich steeds om inlichtingen wenden tot het bureau van de stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlich ting te Velsen, P. J. Troelstraweg 20, 5» De Velser Kunstkring „Voor Allen" heeft het programma voor het seizoen 1964-1965 samengesteld. Onderstaand geven wij hier van een overzicht. Serie A: 9 oktober Toneelgroep Studio; 20 november Toneelgroep Centrum, 29 ja nuari Het Zuidelijk Toneelgezelschap En semble; 4 maart Nieuw Rotterdams Toneel; 18 mei Nederlandse Comedie. Serie B: 2 oktober Nederlandse Oomedie; 80 november Het Zuidelijk Toneelgezel schap Ensemble; 22 januari Toneelgroep Studio; 11 maart Nieuw Rotterdams To neel; 3 mei Toneelgroep Centrum. Serie C: 4 november Nieuw Rotterdams Toneel; 18 december Nederlandse Comedie; 18 februari Toneelgroep Centrum; 23 maart Het Zuidelijk Toneelgezelschap Ensemble; 23 april Toneelgroep Studio. Concertserie: 9 november Noordhollands Philharmonisch Orkest; 11 januari N.Ph.O.; 8 april N.Ph.O. Vrye voorstellingen: 28 september Hoofdstad Operette met „An der schonen blauen Donau"; 29 september idem; 24 fe bruari eventueel herhaling van 28 sep tember bij voldoende belangstelling. „TWEE BESTE VIJANDEN" In de filmserie van de Velser Kunstkring Voor Allen gaat woensdag 22 april de Britse amusementsfilm „Twee beste vijan den"; in City, IJmuiden. CHR. GEREF. KERK IJMUIDEN De dienst in de chr. geref. kerk te IJmui den op Goede Vrijdag vangt aan om 19.30 uur en niet, zoals eerder opgegeven te 20 uur. IJMUIDEN Artsen: H. Paleari, Pegassusstraat 25, tel. 8085; J. J. Wuite, Röntgenstraat 1, tel. 4953; W A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Deze drie artsen hebben dienst van zaterdagmiddag 13 uur tot dinsdag morgen acht uur; voor noodzakelijke spreekuurgevallen kan men bij genoem de doktoren terecht op de tweede paas dag van maandagmiddag twaalf uur tot half één 's middags. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80; ook op maandag 30 maart. Wijkverpleging, zondag en maandag: zuster M. v. d. Meulen-Van Gelder, Ka naaldijk 229, IJmuiden, tel. 02550-4378, voor IJmuiden en IJmuiden-Oost; zuster K. Langejan, Irissenstraat 14, Santpoort, tel. 02560-7477, voor Santpoort-Zuid, Santpoort-Noord en IJmuiden-Oost; zus ter I. C. Bovenkerk, Huis te Wissen- laan 17, Santpoort, voor Driehuis, Velsen- Noord en Velsen-Zuid. Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen 154, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8960. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk: C. Ph. Hamann, Vondellaan 27, Beverwijk, telef. 02510- 23017. SANTPOORT Artsen: zondag 29 maart J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Santpoort-Dorp, telef. 8310; maandag 30 maart Ph. J. Hase- lager, Hoofdstraat 137, Santpoort-Dorp, tel. 8570. Apotheek: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem-Noord, tel. 02500- 52956; ook maandag 30 maart. BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen Ten Harmsen van De Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zijlmans, van zaterdag 12 uur tot zondag 12 uur: J. Zijlmans, Van der Hoopstraat 187, Beverwijk, telef. 02510- 25666; van zondag 12 uur tot maandag 24 uur: G. J. Vos, Arendsweg no. 124, Beverwijk, tel. 02510-23586; voor de artsen Fierstra jr., Fierstra sr., Melchior, Lange, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. E. Fierstra, Wijkerstraatweg no. 194, tel. 02510-24987; van zondagmorgen tot maandagmorgen 9 uur: J. G. Lange, Dreef 3, Beverwijk, tel. 02510-24234; van maandagmorgen 9 tot 24 uur: M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44, Beverwijk, tel. 02510-23553. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemstede: C. Ph. Hamann, Vondellaan 27, Beverwijk, telef. 02510- 23017. Apotheken: 28, 29 en 30 maart: Apotheek J. Kroonenberg, Van der Hoopstraat 123, Beverwijk, tel. 02510-26815. KERKWEG 67 - SANTPOORT TEL. (02560) 8930 en 8947 De accordeonvereniging „IJmuidens Roem" geeft op zaterdag 4 april een uit voering in het Patronaatsgebouw, IJmui- den-oost. De aanvang is gesteld op 20 u. Op deze avond treden op: het jeugdorkest, een accordeontrio, het dans- en show-or kest „The Savages" en een toneelgroep van de Sectie toneel van de Velser Ge meenschap, met „De aardschok," van Ot to Harting. De avond wordt besloten met een bal. (C i t y). Aan de lopende band vervaardigen de Italiaanse studio's historische drama's, meestal met als centrale figuur een onoverwinnelijke held, die voor de gemakkelijke herkenbaarheid afwisselend Hercules of Ursus, maar in de meeste gevallen Maciste wordt genoemd. Niet zonder reden overigens, want Maciste was al een kassamagneet vóór de eerste wereldoorlog. Hij was de sterke slaaf in „Cabiria", een historisch kijkspel uit 1913, dat door niemand minder dan Ga- brielle d'Annunzio was geschreven en door Giovanni Pastrone werd geregisseerd. Die eerste Maciste werd toen gespeeld door een gespierde dokwerker uit Genua, Bartolomeo Pagano geheten, die zijn filmcarrière begon als figurant met een weekinkomen van tien gulden, maar die kort na zijn optreden als de slaaf Ma ciste, die de schone christenmaagd Cabiria uit de arena redt, op ongeveer eén miljoen per jaar werd getaxeerd. Pagano is als Maciste blijven optreden in ontel bare films, waarin hij steeds weer de rol speelde van de sterke en goedhartige reus, die de onschuld in bescherming neemt. Toen de Amerikanen in 1944 lang zaam in Italië opmarcheerden, troffen ze ergens in de Apennijnen, in een afge legen villa Bartolomeo Pagano aan als een welgestelde grijsaard, die nog altijd royaal van de opbrengsten van zijn Maciste-creaties kon leven. ZIJN NAAM schijnt hij echter niet ge patenteerd te hebben, want daar wordt nu een willekeurig en verwarrend gebruik van gemaakt. Telkens als er een krach tige man optreedt in een van die on waarschijnlijke avonturenfilms, waar de Italianen opnieuw de smaak van te pakken hebben gekregen. Zo ook in „Maciste, gla diator van Rome" van de regisseur Mario Costa, waarin Gordon Scott de Maciste-rol vervult; opnieuw als Romeinse slaaf, die de dochter van een op bevel van keizer Ca- racalla uitgemoorde vorstelijke familie van haar vierde jaar af in bescherming neemt, om haar door vele gevaarlijke avonturen heen veilig in de armen te lei den van een (terecht) verliefde Roberto Risso. De liefhebbers van dit genre kun nen deze onderhoudende avonturenfilm van vrijdag tot en met zondag gaan be kijken. VERVOLGENS WORDEN van maandag tot en met woensdag twee goede oude be kenden op bet witte doek tezamen ge bracht: de geestige Britse acteur David Niven en de temperamentvolle show-ve dette Doris Day. Beiden zijn al niet zo jong meer en qua filmtype eikaars tegen voeters, maar dat maakt hen juist ge knipt voor deze rolprent, waar zij de va der en de moeder van een Amerikaanse Doorsnee-familie in uitbeelden: tien jaar getrouwd, redelijk tevreden en gelukkig, omgeven door alle Modem Comfort en een bijzonder roerige kinderschaar. Alles is dus pais en vree, totdat David Niven als de pater familias de weg naar het succes betreedt. Als kleine en onbekende leraar in de dramaturgie wordt hij namelijk uit verkoren tot toneelcriticus van een der ze ven belangrijkste New Yorkse kranten, in welke kwaliteit hij ieder toneelstuk en el ke acteur of actrice naar het hem goed dunkt kan maken of breken. Hoewel hij aanvankelijk een eerlijk en integer criticus tracht te zijn, stijgt het besef van zijn macht hem toch al spoedig naar het hoofd. Bewierookt en gevleid wordt hij een on uitstaanbaar pedante snob, hetgeen hem niet alleen de haat van heel Broadway op zijn hals laadt, maar ook zijn huwelijk in gevaar brengt, omdat zijn vrouw een bijzonder aardige en frisse vertolking van Doris Day hem op deze dubieuze weg naar de top niet wenst te volgen. Hoe het allemaal na veel geharrewar toch weer op zijn pootjes terecht komt vermoedde U al; de despoot komt tot inkeer en iedereen leeft nog lang en gelukkig. Het is alle maal buitengewoon amusant en men zal dus stellig veel plezier beleven aan de dikwijls spitse dialogen en het efficiënte spel der hoofdrolvertolkers. DIT PAASPROGRAMMA wordt dan rondgemaakt met „De duivel van Diabolo" (zondagmiddag), „Robin Hood en de pira ten" (maandagmiddag) en „Ontspoorde vrouwen" (donderdagavond), welke films precies geven wat door de respectieve ti tels wordt beloofd. (Stadsschouwburg). Het is 1632 en in Frankrijk is de strijd in volle gang tussen kardinaal De Richelieu, die aan de kant van de koning staat en een groep edelen, die koning Lodewijk XIII vijandig is gezind. D'Artagnan en Porthos, de twee dappere musketiers hebben van de kardinaal opdracht gekregen de leiders van de samenzwering op te sporen. Dit is het uitgangspunt van de Italiaanse „man tel en degenfilm" „Het geheime teken van d'Artganan", waar in eastmancolor en totalscope spectaculair wapengekletter en spannende degengevechten de legendari sche musketiers begeleiden in hun strijd tegen de opstandelingen. Wie evenals wij een zwak hebben voor deze turbulente films kunnen van vrijdag tot en met zon dag in de Stadsschouwburg terecht. EEN ECHTE GEZELLIGE film voor de feestdagen is „Rose Marie," een spran kelende verfilming van de gelijknamige operette, welke vooral in de dertiger jaren in de oorspronkelijke vorm buitengewoon populair is geweest. Zoals men zich mis schien herinnert is de titelheldin een zes tienjarige jongedame die in de wildernis is opgegroeid, waarna haar verdere opvoe ding ter hand wordt genomen door een potige sergeant van de Royal Northwest Mounted Police. Een gerede aanleiding voor componist en tekstschrijver om pels jagers, „roodjassen" en indianen in het geding te brengen, die allen door grootse natuurtaferelen werden omgeven. Com pleet met de gemakkelijk in het gehoor liggende muziek is het een charmante mu sical geworden, waarvoor de liefhebbers zich maandag en dinsdag kunnen melden Voor de afwisseling draait dan maandag middag nog „Met de drie Stooges de lucht in," een daverende filmklucht, waarin het trio bekende dwazen zich weer dapper weert. Beverwijk. L u x o rEen vrijgekomen inbre ker wil nog éénmaal een grote slag slaan om daarna een veiliger bestaan te kiezen. Met twee nieuwe makkers brengt hij dit plan ten uitvoer, maar bij een poging tot roof van de opbrengst van het Casino in Monaco wordt een miniscuul foutje hem noodlottig. „Geluidloos als de nacht" is de titel van de uitstekend gespeelde film, waar dit verhaal in werd ondergebracht, Jean Gabin vervult bovendien de hoofdrol, een reden te meer om deze door Henri Verneuil vakkundig gemaakte thriller tus sen donderdag en zondag te gaan zien. IN 1922 CREëERDE Fritz Lang de fi guur van de mysterieuze dr. Mabuse, niet vermoedend daarmee een van die in let terlijke zin onsterfelijke en legendarische figuren van het witte doek in het leven te hebben geroepen, die hun bestaan in de bioscopen tientallen jaren weten te rek ken. In de film „Dr. Mabuse contra Scot land Yard" van Paul May herleeft Mabu se in de gedaante van een zenuwarts, die zich meester weet te maken van een elektronisch apparaat, waarmee hij zijn wil aan anderen kan opleggen. Hij gaat ermee in Engeland opereren en vindt hier aldus automatisch Scotland Yard tegen over zich, die een felle strijd met de ge leerde moet voeren om te voorkomen, dat deze de Engelse regering zal omverwer pen om de macht in handen te nemen. Het einde is dat Mabuse weer in een krankzinnigengesticht wordt opgesloten, waar hij hoogst waarschijnlijk opnieuw uit zal weten te ontsnappen, om in een vol gende Mabuse-film weer andere loze stre ken te bedrijven. Van maandag tot en met woensdag. Na het sluiten van het lopende kursus- programma zal de commissie van be stuur van het Volksuniversiteitswerk een wijziging en uitbreiding ondergaan. De nieuwe commissie van bestuur is als volgt samengesteld: de heer B. Timmers, Tols- duinerlaan 2, Velsen, voorzitter; mevr. G. G. M. Pastoor-Wolters, Dr. Kuyperlaan 31 Velsen, eerste sekretaresse; mevr. Th. C. de Clercq-van Lennep, van Tuyllweg 29, Velsen, tweede sekretaresse; mr. C. A. J. M. Ontzigt, Vinkenbaan 72, Santpoort, eerste penningmeester; drs. J. H. Bier- ling, Satumusstraat 72, IJmuiden, tweede penningmeester; dr. A. B. Nederlof, Van Tuyllweg 33 Velsen, gedelegeerde van het dagelijks bestuur van de Velser Gemeen schap. Amsterdam (Gem. Un.) Doctoraal examen ecnoomie Th. J. Hintzen en R. R. Grijsen (Amsterdam). Amsterdam (V.U.) Doctoraal rechten: W. Talkema (Amsterdam). Doctoraal no tariaat: J. J. R. Polman (Katwijk aan Zee). Doctoraal sociologie: W. H. J. de Baer (Amsterdam). Leiden. Doctoraal pedagogiek: mevr. O. H. Steenstra-De Muinck Keizer (Lei den). Doctoraal psychologie: mej. M. J. G. M. Brockel (Eindhoven) en mej. E. A. J. Buining (Den Haag). Kandidaats psy chologie: mej. L. C- A. van Walsem (Heemstede). Doctoraal klassieke taal en letterkunde: mej. A- M. C. Altepost (Rot terdam). Doctoraal Chinees: mej. S. Paul (Leiden). Doctoraal westerse sociologie mej. A. E. Aalders (Den Haag). Doctoraal geneeskunde: A. J. Bosch (Rotterdam). Arts: H. van Aarem en Oh Djie Hoo (bei den Leiden). Nijmegen. Doctoraal klassieken: B- J. H. Bekhuis O-Carm. (Deventer) en A. F. van der Schoot O.F.M. (Heerlen). BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Gertjan, z. van J. v. Leeu wen en E. Fransen; Josepha M., d. van P. T. Rood en C. v. Wonderen; Leonardus H. J., z. van F. A. J. Schellevis en H. A. Schel vis; Piet J„ z. van C. van- den Kommer en M. E. Kuijt; Edwin, z. van P. Schager en H. de Vries; Carolina H., d. van A. de Pree en A. M. Smit; Edwin, z. van P. J. Nijs en A. P. M. Putter; Judith, 'd. van P. O. Ca- paan en M. A. Blekendaal; Leendert C., z. van J. D. Pronk en A. Vrolijk; Mar jon, d. van A. Luijt en J. H. van Duin; Annemieke, d. van D. G. Waasdorp en J. Meertens; Hendrick, z. van C. Singerling en C. Ja cobs; Theodora M., d. van P. N. Tromp en T. M. J. Hendriks; Erwin, z. van W. A. Hörchner en H. Lem; Johannes E. M., z. van G. H. Marsmans en H. C. v. Seters; Anna M„ d. van C. van Beek en A. A. Zwart; Anna M., d. van A. van der Pal en M. P. A. v. d. Winkel; Johan D., z. van P. van Noortwij'k en G. W. Boekenstijn. ONDERTROUWD: J. W. van Otterloo en M. M. Tabak; N. Groot en M. Prijs; H. M. Stam en M. H. van Bugnum; P. J. Blondeel Timmerman en K. Zwart; H. de Jong en E. M. Binkhorst. GETROUWD: W. A. N. Koetsier en H. R. M. Pal; J. H. A. de Boer en H. C. M. Bakker; J. Tweehuisen en M. de Bie. OVERLEDEN: R. Postma, 64 j., geh. met T. Hellinghuizer; A. Heldoom, 80 j„ geh. gew. met N. Vlottes; E. Salverda, 2 mnd. Een leuk initiatief is genomen door een bekende familie in Velsen. Een grote fa milie, waarvan de voorouders teruggaan tot ver in de geschiedenis van Velsen. De familie Pirovano. Lang geleden heeft Vel sen een stadsomroeper gehad, Pirovano. Een man, die met de bel rond ging en het laatste nieuws vertelde. Als zijn bel klonk en hij zijn stem verhief, luisterde iedereen. Een van de leden van deze grote fa milie dacht onlangs: stadsomroepers zijn er niet meer; moderner middelen zijn daarvoor in de plaats gekomen. Maar als straks de stemmen van de klokken van ons eigen carillon ih de toren van het nieuwe stadhuis zullen klinken, zal weer, net als vroeger, ieder luisteren. En toen ontstond het plannetje: alle leden van de grote Pirovano-familie samen een klok aan dit carillon te laten schenken. Men ging aan de slag. Links en rechts gevraagd en gebeld en allen waren en thousiast. Het laatste bericht is: U kunt op een Pirovano-klok rekenen! Een alleraardigst initiatief, waarvoor men heel dankbaar is. Een initiatief, dat inmiddels alweer door een ander echt IJmuidens geslacht is overgenomen. De naam van deze tweede familie mogen wij nog niet noemen, omdat men eerst al het geld bij elkaar wil hebben. Maar ook hier gaat het om een grote familie en het enthousiasme is er. Ook uit die hoek wordt een familie-klok verwacht. Intussen zijn er ook weer nieuwe gif ten binnengekomen tot een bedrag van 384,81. De arrondissementsrechtbank te Haar lem heeft op dinsdag 24 maart 1964 geen faillissementen uitgesproken. Bij beschikking van de arrondissements rechtbank te Haarlem van 10 maart 1964 is met ingang van 4 februari 1964 voor de tijd van zes maanden, definitief surséance van betaling verleend aan: Gerard Ema nuel Sluizer en Ilse Dorothea Goldmann, echtgenote van G. E. Sluizer voornoemd, beiden wonende te Vogelenzang, gem. Bloemendaal, Tweede Doodweg nr. 15. Bewindvoerder: mr. J. W. Rutgers, advo caat en procureur te Haarlem. In de Stadsschouwburg te Velsen wordt woensdag 1 april, in de serie van de Velser Kunstkring Voor Allen, opgevoerd door de Toneelgroep Het Centrum: „Twee in een klap", een thriller in drie bedrij ven van Philip Levene. „We gingen met een brommer. Ik reed en hij zat achterop. Als er dan een dame aankwam, rukten we het tasje uit haar handen", aldus bekende een 19-jarige grammofoonplatenperser uit Haarlem van morgen voor de Haarlemse politierechter, mr. J. D. Vink, de werkwijze, die de of ficier van justitie, mr. G. W'. F. van der Valk Bouman, in zijn requisitoir noemde. „Een zeer ernstige straatroverij". Zowel de grammofoonplatenperser als de initiatiefnemer, ^en 25-jarige jongeman, die op een verjaardagsfeestje met elkaar TEN SLOTTE wordt het witte doek op de matinees van de beide paasdagen be heerst door Rock Hudson en Piper Laurie in een Oosters sprookje, dat „Het gouden zwaard" werd genoemd. Rock speelt de jongeman Haroen die naar Bagdad komt om de dood van zijn vader te wreken en daar Piper Laurie ontmoet in de charman te gedaante van prinses Khairoezan, een speelbal van allerlei hofintriges. Haroen heeft zich onderweg echter voorzien van een zwaard, dat later het Gouden Zwaard van Damascus blijkt te zijn en met zijn toverkracht veel goede diensten bewijst bij de elkaar snel opvolgende avonturen. (W. B.-t heater). Deze week is het programma voor dit theater onderver deeld in drie avonturenfilms, waarvan de eerste „R2 onder terreur" vrijdag en za terdag wordt vertoond. De beide paasda gen zijn bestemd voor „Briljanten des doods", de verfilming van een der ontel bare detectiveromans van Edgar Wallace, waarbij voor de middagvoorstellingen „Pijlen der Kiowa's" werd gereserveerd. Deze laatste film is een episode uit de strijd tegen de indianen, met Jeff Chand ler als een menselijke majoor Brady, die indianen met indianen bestrijdt. (Kennemer theater). Elders in deze rubriek hebben wij reeds enige aan dacht besteed aan de legendarische film held Maciste, welke opmerkingen worden bevestigd door „Maciste vecht tegen de sjeik" welke film hier van maandag tot en met woensdag draait. Hier zijn dan van vrijdag tot en met zondag vertonin gen aan voorafgegaan van „Piraten van het recht", ook al een sappige avonturen film met Amadeo Nazzari en Renato Bal- dini, met voor de afwisseling in de voor stelling van zaterdagnacht de gebruike lijke realistische film „Gevaarlijke puber teit". Op de matinees van beide paas dagen draait dan nog de vrolijke musical „Immer will ich dir gehören", voor welke zang en dans ditmaal Heidi Brühl, Peter Weck en Trude Herr verantwoordelijk mogen worden gesteld. in contact kwamen, waren weinig mede deelzaam. Ze zouden vorig jaar april drie keer de tasjesroverij hebben bedreven, ds opbrengst was tweemaal gedeeld. De laat ste buit hield de 25-jarige verdachte. De officier eiste tegen hem een gevan genisstraf van zes maanden wegens dief stal en tegen de jongste drie maanden wegens medeplichtigheid. Hiervan zei de raadsman, mr. B. J. Lambers, dat hij het nut van een preventieve hechtenis niet inzag. „De jongen heeft zichzelf aangege ven. Het gevaar voor herhaling wordt juist groot als hij wordt opgesloten". De raadsman van de 25-jarige verdach te, mr. D. Aten, vroeg om clementie in de vorm van een voorwaardelijke straf. Zijn cliënt, die al een strafblad heeft, had een moeilijke jeugd gehad en wil zich met serieuze toekomstplannen weer een plaats in de maatschappij waardig maken. De politierechter veroordeelde beide ver dachten tot gevangenisstraffen van respec tievelijk zes maanden met aftrek en twee maanden met aftrek. „Deze straatroverij is zeer ergerlijk en moet gestraft worden", was zijn laatste waarschuwing. Tot vier maanden gevangenisstraf waar van twee voorwaardelijk, een proeftijd van drie jaar en toezicht van de r.k.-re- ciassering, veroordeelde de politierechter een 32-jarige chauffeur uit Velsen wegens verduistering van 2.000,- ten nadele van zijn werkgever. De officier had vijf maanden waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en toezicht geëist. Als chauffeur op buitenlandse trajecten had hij in Zwitserland 1880 Zwitserse francs van klanten geïncasseerd. Inplaats van het bedrag mee naar Holland te ne men, had hij er daar sigaretten goedkoop voor gekocht met de bedoeling deze Duits land binnen te smokkelen en ze daar te verkopen. „Ze zijn er veel duurder". Bij de grens echter had hij de sigaretten aan een andere chauffeur gegeven. Een restantje van het geld, 100, had hij in Amsterdam opgemaakt, tijdens een zwerfperiode om geld te lenen om zijn werkgever schadeloos te kunnen stellen. ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11