Schoolvoetbal in Velsen is woensdag begonnen Bijzonder moeilijke maar sportieve oriëntatierit Tearns Strawberries met Pasen in Frankrijk en Engeland „Blijde' van Prenatal M. Lindner stopt (na 39 jaar) als voorzitter van Kennemers Vandaag komen „top"-elftallen in het veld Drie beroepen op ds. Rebel Rijmonders moesten eieren écht wel verdienen! Inbraak in een winkelpand Ploegstoffenshow in Santpoort Zilveren dollars zeer in trek In de vishal en op zee 13 DONDERDAG 26 MAART 1964 iüMipW Auto over de kop Kerkelijk nieuws Stelende zetter Het Velsense schoolvoetbaltoernooi Is dan eindelijk van start gegaan. Was dins dags de regen de grote spelbreker, woens dagmiddag hield Pluvius zich rustig en kon men het programma afwerken. Van daag komen voor het eerst de hoogste elf tallen aan de beurt in de afdelingen B en C. Wel kwamen de teams van de D-afde- ling in het veld. Het tweede team van de Willem de Zwijger ULO moest met 3-1 zijn meerdere erkennen in het derde team van de Lagere Technische School. De wedstrijd St. Joannes ULO IIICreutz- berg ULO II eindigde in gelijkspel (1-1). De toeschouwers hadden graag de wed strijd beslist gezien met strafschoppen, maar omdat volgens een poule-systeem gespeeld wordt, is een beslissende uit slag niet nodig. De meeste belangstelling trokken de elf tallen in de jongste afdeling E. De voet ballertjes, aangemoedigd door vriendjes, onderwijzers en familieleden, zetten zich volledig in. Getooid in uniforme shirts, het geen vooral voor de referees een ware uit komst was, moesten zij 2 keer een kwar tier opkomen voor de eer van de school. Ook in deze afdeling wordt volgens een poule-systeem gespeeld, zodat de penal ties bij gelijke spelen uitbleven. De uitsla gen waren: Jan Ligthartschool-Pleiaden- school 3-2; Theo Thijssenschool-Insinger- school 0-0; Jan Campertschool-.Juliana- school 0-0; Ossendorpschool-Prof. van der Leeuwschool 2-1; Watervlietschool-Bethle- hemschool 1-3; Claraschool-Clara Stern- school 1-2; Marnixschool-Beatrixschool 0-3; MIVO-school-St. Franciscusscnool 0-1; Titus Brandsmaschool-Gunningschool 1-0; Insingerschool-Ir. Krijgerschool 2-0; Adolf van Nassauschool-Heilig Hartschool 0-3 en St. Franciscusschool II-Moerbergschool 0-1. Vandaag wordt een belangrijk gedeelte van het toernooi afgewerkt. De scholieren beginnen al 's ochtends om 9 uur. De sterk ste teams komen in de namiddag in het veld. Om 15 uur spelen op Schoonenberg in de hoogste afdeling: Lagere Technische School-Groen van Prinsterer ULO en St. Joannes ULO-Creutzberg ULO. In de D- afdeling speelt Lagere Technische School III, dat gisteren het tweede elftal van de Willem de Zwijger ULO geen kans gaf (3-1) tegen het tweede elftal van de Pa piervakschool. De derde elftallen van de Creutzberg ULO en de Rijks HBS ont moeten elkaar om 16 uur. In de jongste af deling speelt bekerhouder Theo Thijssen- school om 16.20 uur tegen de Ir. Krijger- school. De wedstrijden Prins Bernhard HBS II- Rijks HBS II en Prins Bernhard HBS III- Willem de Zwijger ULO III, die door de regen dinsdag afgelast moesten worden, worden zaterdagochtend om 10 uur op het Waterloo-sportcompiex gespeeld. Indien de weergesteldheid het voetballen vandaag niet toelaat, dan zal ook dit programma naar zaterdagochtend verschoven worden, maar dan op de bijvelden van Schoonen berg. Woensdag zijn ook de schoolvoetbalwed- strijden in Beverwijk begonnen; de eerste veertien wedstrijden zijn gespeeld. De verrassing kwam al op de eerste dag: in poule E van afdeling E werd de be kerhouder 1963 verslagen met 2-1 door de St. Jozefschool uit Velsen-Noord. De uitslagen van woensdag waren als volgt: Afdeling D: 1ste openbare ULO 2-Duin- wijk ULO 2 0-1. Afdeling C: Chr. Oosterwijk ULO 1-R.K. Brugschool 1 1-2. Afdeling E: R.K. Leerschool-Noorder- school 2-0; Da Costaschool-Apostel Pau- lussqhool 0-1; Zeewijkschool-W. Hooy- school 4-2; St. Jozefschool B'wijk-Juliana- school 8-0; Bethelschool-Don Boscoschool 2-2; Vondelschool-H. Hartschool B'Wijk 0-6; R.K. Leerschool 2-W. v. Graftschool 0-8; Pr. Bernharaschool-Maarten Luther- school 0-3; St. Jozefschool V'sen- Irene- school 2-1; H. Hartschool W.a.Z.-W. en De- kenschool 1-0; St. Bavoschool-J. Ligthart- school 1-1; Emmaschool-D. G. v. Krimpen- school 2-1. Ds. J. J. Rebel uit Haarlem-noord heeft beroepen ontvangen naar de christelijk- gereformeerde gemeent in Den Haag centrum, Amsterdam-west en Enschede- oost. Woensdagavond omstreeks halfacht is op de Amsterdamse weg een automobilist uit Heiloo met zijn wagen tweemaal over de kop geslagen, om via twee langs de weg staande bomen met de wielen omhoog op het rijwielpad terecht te komen. De be stuurde werd gewond maar kon, na in het Antoniusziekenhuis in IJmuiden te zijn on derzocht en behandeld, weer naar huis te rugkeren. Niet met zijn eigen wagen, want die staat, geheel vernield, op het erf van het hoofdbureau van de Velser politie. De zestig deelnemende équipes aan de nachtelijke oriëntatierit, die georganiseerd werd door de IJmuidense automobielclub „De Rijmonders" hebben het beslist niet gemakkelijk gehad. Liefst 10 équipes in de B-klasse werden door de wedstrqdcom- missie niet eens geklasseerd, omdat zij meer dan één uur te laat gearriveerd wa ren. Topscorer (zij het in negatieve zin) was de B-équipe Ketting met.1050 straf- punten. Tijdens de prijsuitreiking in Paviljoen Schoonenberg was veel gejammer te ho ren over de vele controles. De meeste van deze controles waren „zelfbedienings- contröles": de deelnemers moesten dan zelf de controlerende handeling op hun deelnemerskaart noteren. Door vele con- tröles moest er dikwijls hard aan getrok ken worden. De gemiddelde snelheid voor de B-klasse was 24 km per uur, terwijl de A-klassers 30 km. per uur mochten rijden. De geheime tijdcontrole in IJmui den was ingesteld op 34,6 km., hetgeen ruim boven beide gemiddelden is; toch overschreden velen deze limiet. Dat de tweede weg rechts altijd voorafgegaan wordt door een eerste weg rechts, kon den vele équipes niet begrijpen en zij na men prompt de derde weg rechts! De slimme jongens onder de rituitzetters had den in Santpoort van de „ij" van inrij den toegestaan een „u" gemaakt, waar door, volgens het wegenverkeersreglement, de weg links genomen moest worden. Maar wanneer men haast heeft, kijkt men niet zo nauwkeurig, hetgeen echter wel op strafpunten komt te staan. Voor velen was ook de finish een puzzel. In een winkelpand aan de Kennemerlaan is ingebroken. Er wordt niets vermist. De tnbreker heeft grondige inspectie gehouden op de eerste en tweede woonverdieping, waar hij onder meer heeft geprobeerd een goed afgesloten muurkast open te breken Van de na de oorlog opgezette uitwisse ling tussen sportverenigingen uit Velsen en de Engelse plaats Edmonton in het noor den van Londen is de laatste jaren alleen het kontakt tussen de hockeyverenigingen overgebleven. Elke twee jaar maakt de Kennemer hockeyclub Strawberries met enige tientallen dames- en herenleden een trip naar de Enfield hockeyclub (heren) en de Latymer womens hockeyclub. Het andere jaar komen de Engelsen naar Vel sen. Vroeger werd de uitwisseling in de Pinksterweek gehouden, tegenwoordig in de paasweek. Dit jaar is het de beurt van Strawberries naar Engeland te gaan. Voor het eerst wordt de reis niet meer met de dagboot Hoek-Harwich gemaakt, maar is een chartervliegtuig afgehuurd. Vrijdag middag om vier gaan de Velsense hockey ers op Schiphol aan boord van het vlieg tuig, dat hen naar Southend zal brengen. Vandaar gaat de reis met een bus naar Londen. Martin Air Charter zal de hockey- ploeg dan een week later op zaterdag weer op Schiphol afzetten. Alle leden van Strawberries zullen wor den ondergebracht bij de Engelse gast vrouwen en gastheren. Voor Paaszaterdag staan de officiële herenwedstrijd in de mor genuren en dameswedstrijd des middags op het programma. Zondag en maandag wordt deelgenomen aan een hockeytoer- nooi. Dinsdagavond heeft de revanchewed strijd voor de heren plaats en donderdag avond voor de dames. Op woensdag wordt der traditie getrouw een bustocht gemaakt en vrijdagavond zal 't afscheidsfeest wor den gehouden, vermoedelijk in het gezelli ge clubhuis van de Enfield hockey- en cricketclub. Ook naar Frankrijk Strawberries gaat met de paasdagen te> vens een oud kontakt hernieuwen met de Sporting Club de l'Ouest. Reisleider van de te trip is de heer J. J. Wichman. De reis wordt met een autobus gemaakt, die reeds vrijdagmorgen om zes uur uit Velsen ver trekt. Ruim dertig hockey(st)ers reizen dan naar Angers. Dinsdag wordt de terugreis gemaakt. Voor het tournooi in Frankrijk heeft -de organiserende vereniging SCO behalve Strawberries uitgenodigd Staines H.C. Engeland, Gold Weiss Duitsland, Dou ai Etudiants Club France-Nord en J. F. Cholet. Het tournooi zal zaterdag en zon dag worden gehouden. Paasmaandag kun nen de Strawberrianen Angers bekijken. Dinsdagavond om elf uur is het gezelschap in Velsen terug. Vierde veld In het Sportpark Schoonenberg krijgt Strawberries de beschikking over een vier de speelveld. Pogingen in deze richting werden reeds eerder gedaan. Thans heb ben B. en W. aan het verzoek van Straw berries voldaan. Het huidige oefenveld zal speeld worden en door verplaatsing van het hek aan de mr. Van Houtenlaan komt een strook terrein vrij, die tot oefen veld zal gaan dienen. Deze was bij het gymnasium Felisenum, maar vele rallyrijders draaiden snel het splinternieuwe parkeerterrein bij Schoo nenberg op en misten daardoor drie con troles. De prijzen (eieren) moesten echter wel „verdiend" worden. De uitslag van deze oriëntarierit was: A-klasse: 1 équipe Rolvink 230 straf punten; 2 équipe Kick 260: 3 équipe Stille broer 261; 4 équipe Van der Brink-Sweers 295 en 5 équipe Westerwal-Van der Lin den 300. B-klasse: 1 équipe Buit 243 strafpunten; 2 équipe Broekhuyzen 260 3 équipe Wo- nink 356; 4 équipe Van Baar-Mulder 400; 5 équipe Peek 443: 6 équipe Hin-Kroo- ne 450: 7 équipe Westerop-Willemsfloet 474; 8 équipe De Jong-Homburg 519: 9 équipe Luiting jr.-Te Napel 552 en 10 équi pe Doevedans 586. De heer P. Swier, die de prijzen uit reikte, bedankte de controleuses en con troleurs, van wie er twee ook met eie ren bedacht werden. Laat, vermoeid maar voldaan keerde het IJmuidense rally legioen naar huis terug (Van onze modeverslaggeefster) Hoe aantrekkelijk en verzorgd de aanstaande moeder er tegenwoordig uit kan zien, bleek woensdag tijdens de voorjaarsshow van Prénatal in Haarlem. De ont werpen, veelal van Parijse huize en in Amsterdam uitgevoerd, hadden die lichte toets die het „blijde in de verwachting onderstreept. Vrolijke streepdessins en gedistingeerde bloem motieven gaven de toon aan in de collectie. Het voor deel van de lengtestreep is, dat het het zwaarder wor dende figuur van de vrouw in positie camoufleert. Maar daarnaast liet de show tal van andere elegante oplossingen zien: geplooide of geplisseerde zijnaden, die kunnen worden uitgelegd, knoopsgaten-elastiek langs de tailleband waardoor de rok kan worden ver wijd, breedte-pasjes boven de buste. Belangrijk bij positiekleding is vooral, dat zij de vrouw niet belemmert in haar bewegingsvrijheid. Jur ken, pakjes en mantels vielen danook ruim. Ze konden echter in een wip weer op normale maat worden ge bracht door de zijnaden in te nemen en het bijbehoren de ceintuurtje erom heen te slaan. Veel aandacht was besteed aan de hals. Hoge, nauwe kraagjes, die vooral in de zomer mateloos kunnen irriteren, waren ver meden. Daarvoor in de plaats waren van de hals af liggende kraagjes gekozen. Sommige modellen hadden a la Cardin een diepe halsuitsnijding, waarin een stukje stof was gezet van contrasterende kleur. Naast deux, en trois pièces, complets en japonnetjes werden ook overgooiers getoond: klassieke stokpaardjes in de po- sitiekledingmode. Waarom moeten de schouderbanden van deze modellen toch altijd zo breed zijn, vragen we ons af. Wat smaller zouden ze de overgooier zoveel aardiger doen staan. Ook aan de uitgaande vrouw was gedacht. Een aantal Zwitserse en Deense modellen omhulden het blijde geheim van de aanstaande moeder met nylon en zuiver zijden stoffen. Zeer modieus was een toiletje met een 7trapeze rugdecolleté, dat eindigde in twee doorzichtige Twee modellen uit de voorjaarsshow van Prénatal. Links Shawlslippen. een jurkje uit spijkerhroekstof met hondeorenkraag, rechtf A1 met al een collectiei waarop Prénatal en de aan een gebloemd linnen japonnetje met V-hals. 1 41 Mi i-i-" VWiiVVViV, IIUMiUf» staande moeder trots kunnen zijn. In hotel „Velserend" te Santpoort hqj>- ben woensdagmiddag 175 leden van de af delingen Santpoort en IJmuiden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen haar ogen uitgekeken op wat men met de bekende Ploegstoffen, befaamd em hun kwaliteit en fraaie dessins, kan doen, in dien jonge couturiers als Franc Gavers uit Amsterdam en Ernst Jan Beeuwkes uit Den Haag ermee aan het werk gaan. De show was georganiseerd door „De Muurbloem" in Haarlem in nauwe sa menwerking met „De Ploeg". De collectie bestond uit creaties van de meest uiteenlopende aard, zoals voor sport, vrije tijd, strand en ook geklede pakjes, japonnen. Het was een zeer aparte show, een show met een „eigen gezicht" een fraai kleuren- en lijnenspel, dat vrijwel geheel dit moet ons van het hart was afgestemd op de jeugd met slanke figuurtjes, waarbij de prachtige stoffen en dessins volkomen tot hun recht kwa men. Voor de iets oudere vrouw en in het bijzonder voor de Nederlandse vrouw in de meeste gevallen evenwel niet draag baar. Met deze stoffen als materiaal, kregen de couturiers alle gelegenheid hun fanta sie uit te leven. Zij zochten het vooral in elegante draperieën, waarbij „De Ploeg" hun de vrije hand had gelaten iri de keu ze van stoffen en modellen. Ook werden er enkele modellen getoond, vervaardigd van stoffen van „Het Paapje", alsmede van Zweedse en Noorse stoffen. Franc Govers maakt bij zijn creaties graag gebruik van rugdécolleté's. De na men van de getoonde creaties waren alle afkomstig uit het zonnige zuiden. De ac cessoires, zoals handgeweven tassen en oorhangers waren van de „De Muurbloem" en gaven aan de diverse creaties een apart cachet. Een pakje van Franc Go- vers met verlaagde taillelijn en plooirok „Promenade" gemaakt van reseda twen cotton deed het ook bijzonder goed. Hoewel wij van deze couturier vele ge slaagde modellen zagen, hebben ons de creaties van de talentvolle Ernst Jan Beeuwkes na de pauze toch nog meer kunnen bekoren, waarvan de foto 'n over tuigend voorbeeld is. Zijn creatie „Cannes" was een geraf fineerd model, een japon aan de voorkant geheel strak en aan de rugzijde met een zwierig bolero-effect. Als garnering maakt Beeuwkes soms gebruik van de zadel- Opvallend bij dit ploeg stof pakje in grijs en wit zijn de mooie halslijn, de afkledende bies van het jasje en de raglanmouw. Het is een ontwerp van couturier Jan Beeuwkes. steek. De show werd afgesloten met en kele avondtoiletten van Jardin des Mo des-stoffen: gedistingeerde creaties zeker ook door het fraaie materiaal. Door de activiteit van de'Huisvrouwen vereniging afdeling Santpoort waren wij woensdagmiddag volop in de gelegenheid wat er met Ploegstoffen ook bij de mode 1964 bereikt kan worden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Vriezenveen (toez.) J. H. Binnekamp te Goudriaan; te Ootgensplaat P. J. Bos te Sprang; te Hengelo (Gld.) (2de perd.pl.) J. J. v. Thiel te Delfstrahuizen; te Garijp Jac. Smit te Ee c.a. Bedankt voor Bovenhardinxveld J. Smit te Lopik. Geref. Kerken Beroepen te Hilversum (7de pred.pl.) dr. G. P. Hartvelt te Delft; te Westerbork J. W. Broersma te Vijfhuizen. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Ten Boer B. v. Riet te Pie- terburen; te Rouveen T. Boersma te Urk. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Harderwijk J. Brons te Bun schoten-Spakenburg en J. Keuning te Veenendaal. Geref. Gemeenten Bedankt voor Yerseke A. Vergunst te Rotterdam-C. In het laatste nummer van „De Róód- Zwarte", het clubblad van „de Kenne mers", lazen we, dat de heer Max Lind ner het voornemen heeft op de eerstko mende jaarvergadering van de vereniging zijn voorzitterszetel ter beschikking te stellen. In november van het vorige jaar bereikte de heer Lindner de A.O.W.-leef- tijd en hij meent, dat nu de tijd gekomen is om de voorzittershamer in andere han den over te geven. De heer Lindner kan op een lange en belangrijke staat van dienst terugzien. Hem werd door de ledenvergadering van 21 augustus 1935 de belangrijke post van voorzitter toevertrouwd en na elk perio diek aftreden zag hij zijn mandaat ver nieuwd, een bewijs, dat de leden vertrou wen stelden in hun energieke voorzitter. Bij zijn aftreden heeft hij er dus 39 jaren „trouwe dienst" op zitten. In dit tijdsbe stek heeft hij vele ups and downs meege maakt en het ledental met ruim 400 leden zien vermeerderen. Tot de „downs" reke- WASHINGTON (AP) Tot grote con sternatie van een lange rij wachtende ko pers heeft de Amerikaanse schatkist woensdag plotseling de verkoop van zilve ren dollars stopgezet. Er zijn nog drie mil joen muntstukken in voorraad. De run op zilveren dollars begon vorige week, toen bekend werd dat de schatkist de kluizen had geopend om de zilveren dollars die in de tachtiger jaren zijn ge munt en die nooit in omloop zijn gebracht, uit te geven. Voor muntenverzamelaars hebben deze stukken een waarde van twee dollar of meer per stuk. Een machinezetter van een drukkerij in Velsen-noord, die door de politie werd ver hoord omdat hij werd verdacht van dief stal uit een busje in de verkoopruimte, heeft thans tegenover de politie bekend, dat hij vorig jaar driemaal geld uit de kassa van de drukkerij heeft gestolen, tot een totaal bedrag van duizend gulden. Pas nu bereikte ons een foto van de drie geredde opvarenden van de vis sersboot „Jobeka", die enige dagen geleden door een onbekend gebleven schip op de Noordzee werd aange varen. De drie mannen hebben zeven uur in de Noordzee rondgedreven eer zij door het Zweedse vaartuig „Birgit Ragne" werden opgepikt. Voordat zij hun schip verlieten hadden zij precies dertig seconden de tijd gehad om noodsignalen uit te zenden. Links de vissers in de reddingsboot, midden en rechts: de uitgeputte mannen wor den aan boord geholpen. nen we o.m. de drie degradaties van het eerste elftal. Tweemaal tot nu toe al thans vond het elftal de kracht om de degradatie ongedaan te maken en nu hoopt men in de kringen van de rood-zwarten maar, dat het „driemaal is scheepsrecht" dit seizoen ook voor „De Kennemers" in vervulling zal gaan, opdat men de schei dende voorzitter het mooiste cadeau, dat hij zich wensen kan, zal kunnen aanbie den, nl. promotie naar de tweede klasse. Woensdag Woensdag werden in IJmuiden aange voerd 10.000 kisten vis, waarvan: 79 kisten tong en tarbot, 8 heilbot, 24 tongschar en schartong, 503 schol, 17 schar, 4 bot, 3672 haring, 904 makreel, 555 schelvis, 635 wij ting, 665 kabeljauw en gul. 46 leng, 6 haai, 12 poon, 2590 koolvis en 283 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 5.80—4.10, grote tong 7.46— 6.78, grootmiddel tong 7.566.78, klein- middel tong 7.86—7.13, kleine tong één 9.478.83, idem twee 8.197.20. Per 50 kilogram: schartong 47—20, klein- middel schol 59—33, kleine schol één 63 38, idem twee 7124, schar 2923. bot 12, verre haring 15.60—11, makreel 39—9, grote schelvis 56, grootmiddel schelvis 5642, kleinmiddel schelvis 5547, klein» schelvis één 5843, idem twee 57—28, wijting 41—22, grote gul 60—51, kleine gul 40, kleine leng 38—33, ham 162—112, poon tjes 32—31, lommen 35—31, kleine koolvil zwart 25—16, idem wit 45. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 200102, grote koolvis zwart 5141, idem wit 122, grote leng 86—76. In IJmuiden werden woensdag de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 159—27.100, KW 121—21.740, KW 49— 13.100, KW 128—2150, HD 74—9500, VL 7—12.850, VL 131—19.890. Aanvoer van donderdag In IJmuiden hebben woensdagmorgen 62 vaartuigen 7.710 kisten vis, 4.100 kilo gram tong en 1.500 gladde kabeljauwen aangevoerd. Bij de aanvoer waren: 460 kis ten schelvis, 20 radio, 540 wijting, 420 gul en kabeljauw, 1.180 koolvis, 1.460 haring, 1.950 makreel, 1.140 schol, 50 tarbot, 190 va ria. Prjjzen van donderdag Per kilogram, in guldens: heilbot 4,20— 3,10, tarbot 7,406,80, grote tong 6,996,62, grootmiddel tong 6.605.98, kleinmiddel tong 6,97—5,99, tong I 8,02—6,90, tong II 7—5,90. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 72 70, middel kabeljauw 8274, grote koolvis 4643, middel koolvis 4639, grote leng 68—61, wolf 90. Per tien stuks: grote kabeljauw 6238, middel kabeljauw 4228. Per hoop: vleet 14094, rog 5428. Per 50 kilogram: grote schelvis 4133, middel schelvis 3328, kleinmiddel schel vis 4735, schelvis I 4743, schelvis II 4227, schelvis III 2217, koolvis I 2017, koolvis II 1914, gul I 4734, gul II 35 31, gul III 3120, grote schol 4036, middel schol 3728, kleinmiddel schol 3326, schol I 38—27, schol II 38—19, schol III 22—15, schar 3116, bot 86,50, poon 3226, ge stripte wijting 28—21, dichte wijting 25 16, tarbot 220114, griet 140124, haring 1611, makreel 4312, tongschar 150114, ham 152—124, leng I 31—25, lom 28—25, wolf II 4642, kleine heilbot 150, kuit 16—6. Scheveningen In Scheveningen zijn woensdagmorgen aangevoerd: 10 kisten schelvis, 400 wijting, 40 gul en kabeljauw, 420 koolvis, 700 ha ring, 400 makreel, 720 schol en 4.100 kilo gram tong.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13