Op de weg is het in Israel net zo onveilig als op een slagveld Aantal verkeersslachtoffers neemt hand over hand toe Kleding die U staat en een betalingsregeling die U aanstaat! voor dames: voor heren voor kinderen Luxemburgse lintjesregen over talrijke Nederlanders Alphenaar Tont SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVEN Nieuw kabinet in Egypte gevormd Zeg het met bloemen mmm Echo II is weer te zien Zweedse prinses komt op 15 juni naar Madurodam Corruptieschandaal beroert Ghanezen after shave lotion v. DUIYENB0DEN uxanex J A. DE HOOP HAARLEM N.V. DONDERDAG 26 MAART 1964 17 Roekeloos BANDRECORDERS PLATENSPELERS EN BANDEN KRUISWEG 47-49 HA.ARLEM Wanhopig I Veroverend fris 1 Dankzij deze ideale combinatie kopen vele gezinnen bij de H.K.C. Tot 250.— geen vooruitbetaling. Betaling vanaf 2.— per week of 8.— per maand. Géén rente Géén prijsverhoging ZOMERMANTELS - MANTELKOSTUUMS - SUÈDE KLEDING (in rood - blauw en bruin) REGENMANTELS (ook Terlenka) - JAPONNEN ROKKEN - JUMPERS - VESTEN - SJAALS enz. KOSTUUMS - KOLBERTS - PANTALONS REGENJASSEN - SUÈDE JEKKERS - NYLON COATS - OVERHEMDEN (dassen, sjaals etc.). Teveel om op te noemen. ZIET ONZE ETALAGES Jansstraat 51-63 Honden aan de lijn „De Lakens" Antikernbomdemonstratie Dajaktaal Legerpredikanten Lager leger aluminium jaloezieën Muziek in de auto Zijlstraat 56 Telefoon 11828 FORNUIZEN (Van onze correspondent) JERUZALEM. In Israel Is een paar jaar geleden een vereniging opgericht van nabestaanden van verkeersslachtoffers. Ze werd gesticht door ouders, die zelf een zoon hadden verloren, toen een vrachtauto vol schoolkinderen uit de kibboets Ein Gedi door woest rijden van de chauffeur kan telde. De ongewone organisatie heeft aller eerst de bedoeling veilig verkeer te bevor deren. Daarnaast wil ze van advies dienen bij het aanhangig maken van schadever goedingsprocedures. Het is helaas waar, dat aan een der gelijke vereniging in Israel de grootste be hoefte bestaat, meer dan waar ook elders ter wereld. Op de wereldlij st van verkeers ongelukken bezet dit land de topplaats. Zo was het tien jaar geleden. Zo is het nog, alle propaganda, alle waarschuwingen, alle acties en compagnes ten spijt. De kort geleden door het Centraal Bu reau voor de Statistiek gepubliceerde ge gevens laten zien, dat in het jaar 1962 tweehonderdvijftig mensen bij verkeers ongelukken in Israel om het leven kwa men, 2.021 zwaar werden gewond en iets minder dan 10.000 lichte kwetsuren op liepen. In vergelijking met het jaar tevoren be tekent dat een stijging met bijna zes per cent tegenover een bevolkingstoeneming van viereneenhalf percent. Vergelijkt men de situatie met die in de Verenigde Staten, dan blijkt, dat in Israel vier maal zoveel ongelukken gebeuren. Men kan zeggen, dat in 1962 op iedere duizend Israeli's vier in meer of minder ernstige mate bij verkeersongevallen be trokken zijn geweest. Ongeveer de helft daarvan werd overreden en ruim een derde kreeg letsel bij botsingen. Bijna tachtig percent van het totaal aantal verkeers ongevallen gebeurde in de steden. Tel-Aviv boekte een record met éénderde. In 1963 Werden in Israel 260 personen gedood en rond 10.000 gewond bij verkeersongelukken. En in de eerste twee maanden van dit jaar vonden in Israel 1.841 verkeersongelukken plaats, 18,1 percent meer dan in de over eenkomstige periode van 1963. Waaraan is dit alles te wijten? De eerste jaren na de stichting van de staat kregen de wegen de schuld. Ze waren inderdaad vrijwel zonder uitzondering gevaarlijk: «mal, bochtig en slecht geplaveid. Sinds dien is de wegverbetering energiek aan gepakt. Bochten zijn en worden rechtge trokken, de wegen verbreed en van een nieuw dek voorzien, gevaarlijke plekken duidelijk aangegeven. Enorme bedragen werden aan dit alles ten koste gelegd. De algemene toestand is nu zo, dat geen automobilist of motorrijder de weg als excuus voor een ongeluk kan aanvoeren. Toch wordt dat in het groot gedaan. De Israeli geeft niet toe, dathij de weinige goeden natuurlijk niet te na gesproken van veilig rijden geen notie heeft. Buiten landers houden hier hun hart vast bij het zien van zo veel wegpiraten, die zich aan hun medeweggebruikers niets gelegen laten liggen. Het meest tiert de roekeloosheid bij autobus- en taxichauffeurs. Israel kent, als in Turkije, het systeem van de „sjei- roet"-taxi, merendeels zevenpersoons wa gens van Amerikaanse of Franse huize, die de dienst tussen de steden onderhouden en waarin men een plaats kan huren tegen een tarief dat ongeveer het dubbele is van dat van de autobus. Deze taxi's rijden met de bus om het hardst, zodat niemand er zijn leven zeker in is. Net als de autobussen behoren zij aan coöperaties. De buschauffeur gedraagt zich in de regel, alsof de weg er alleen voor hem is. Een al of niet gemotoriseerde weggebruiker voor hem is hem een doom in het oog en als verontwaardigd claxon neren niet helpt zal hij doorgaans niet aar- CAIRO (AFP) In het Egyptische blad „Al Achram" is woensdag de samenstel ling van het Egyptische kabinet bekendge maakt. De lijst telt elf vice-premiers, 22 ministers en drie onder-ministers. Er zijn negen nieuwe namen bij. Mahmoed Faoezi bezet het ministerie van Buitenlandse Zaken, Abdel Wahab Bechri dat van Oorlog. De portefeuille van Financiën en Economische Zaken wordt beheerd door Abdel Moneim Kajssoeni. Een aantal ministers uit het vorige ka binet is in nieuwe functies benoemd. Zo heeft Salah Hedaja, voormalig minister voor Wetenschappelijk Onderzoek, de lei ding gekregen van de Organisatie voor kernenergie. Rajakowitsch. In het ministerie van Jus titie in Den Haag heeft de Weense of ficier van Justitie, dr. Ernst Kovacz, besprekingen gevoerd met de rijks recherche en met de directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie over de zaak-Ra jakowitsch. Rajako witsch is een Oostenrijker, die de depor tatie van meer dan 100.000 Nederlandse joden mede op zijn naam heeft staan. Hij heeft zich een jaar geleden bij de Weense justitie aangemeld. zelen om zich door onverantwoordelijk ge manoeuvreer doortocht te verschaffen. Ook de motorrijders zijn beruchte brok kenmakers, in het bijzonder zo leert de statistiek de mensen tussen de 25 en 30 jaar. En als „Vierter im Bunde" is er de voetganger, die maar al te vaak demon streert, dat hij zich door zucht tot lijfs behoud niet laat hinderen. In Israel worden gemiddeld vier maal zoveel voetgangers aangereden als in West- Europa. Wie meent, dat dit ov#rdreven is, moet bij voorkeur eens een wandeling ma ken door de hoofdstraten van Tel-Aviv. Zebrapaden zijn ook hier te lande bekend, maar de meeste automobilisten Jeruza lem vormt een gunstige uitzondering zien de witte strepen klaarblijkelijk aan voor een mysterieuze decoratie van het wegdek. De voetganger, die in zijn naïeviteit meent dat hij hier te doen heeft met een voor hem bestemd hulpmiddel om veilig aan de overzijde te belanden, komt in vele gevallen tot de ontdekking, dat die mening door het gemotoriseerde deel van de be volking niet wordt gedeeld. Het gros daarvan is niet bereid hem voorrang te verlenen, zodat hij zijn fortuin elders gaat zoeken, waar geen zebra's zijn en op die manier stelt hij zijn leven nog meer in de waagschaal. Veilig verkeer of beter: het gemis daarvan is het onderwerp van een groot percentage van de ingezonden stukken, die in de dagbladen gewilde lectuur vormen. Iedereen is er van overtuigd, dat an deren schuldig zijn. Iedereen klaagt steen en been over het feit, dat nauwelijks een dag voorbijgaat zonder doden en ernstig gewonden. Maar niemand schijnt te willen begrijpen, dat aan alle ellende het volledig gebrek aan verantwoordelijkheid bij het weggebruikend publiek ten grondslag ligt. Eerbied voor het leven bestaat ook in Is rael, maar op de openbare weg komt deze elementaire eigenschap nauwelijks tot ui ting. De weinige redelijke weggebruikers en de overheid zitten met de handen in het haar. Alle mogelijke acties voor veilig ver keer, alle aanlokkelijke oproepen om te solliciteren naar de eretitel van „heer in het verkeer", alle politietoezicht, alle straf fen, uitgedeeld door rechterlijke colleges, alle pakkende radipleuzen, alle aangrijpen de affiches van kinderen, die net nog niet onder de wielen kamen, alle waarschu wingsborden, alle films en alle voordrach ten van deskundigen hebben niets ge holpen. De cijfers getuigen daarvan maar al te welsprekend. Het aantal ongelukken per één miljoen afgelegde kilometer bedroeg in 1960 voor Nederland 2,1, voor Israel 6,2^ Of dit cijfer voor Nederland nu is gestegen weet ik niet. Ik weet wel, dat de situatie in Israel in dit opzicht steeds bedroeven- der wordt. Het is duidelijk, dat hier hoofdzakelijk roekeloosheid de schuld is. Als de door- snee-Israeli zich achter het stuur van auto, bus, motor of scooter heeft gezet, kan men hem beter uit de weg blijven. Zijn tech nische vaardigheid vervaagt dan maar al te vaak de grens tussen toelaatbare virtuo siteit en moorddadige wegpiraterij. Hij kent geen wegmanieren en wat erger is hij is ook niet bereid ze te leren. Dat het cijfer der getroffenen hier zo ontzettend hoog ligt, is zoals gezegd, in de eerste plaats te wijten aan een gebrek aan verantwoordelijkheid. Het ligt ook zij het in mindere mate aan het onvol doende politietoezicht ook in Israel be staat een vlucht uit het politiekorps en de milde straffen, waarmee verkeersdelin- quenten meestal naar huis gaan. Wie niet horen wil moet voelen. De be schamende situatie, zoals die momenteel bestaat, blijft voortduren, zolang de wet de rechter de mogelijkheid onthoudt om afschrikkende straffen op te leggen. De buschauffeur, die ongeluk over een gezin heeft gebracht door zijn onverschil ligheid, lacht smalend om de boete, die hem wordt opgelegd, niet alleen, omdat zijn inkomsten hoger zijn dan die van de meeste intellectuelen, maar ook, omdat in de regel de coöperatie betaalt, en niet hij. En de taxichauffeur, die brokken maakt, deert het niet of hij een voorwaardelijke gevangenisstraf tegen zich hoort uit spreken. Hier kan slechts de strengste be rechting helpen, inclusief intrekking van het rijbewijs voor goed. Maar die gevallen zijn hier, wonderlijk genoeg, met een lan taarntje te zoeken. en bestel tijdig! Exclusief verkrijguaar bij de kapper De kunstmaandienst van de sterrenwacht te Utrecht deelt mee dat de Amerikaanse ballonsatelliet Echo II omstreeks de paas dagen weer in ons land te zien zal zijn bij helder weer. Vandaag komt de Echo II om 21 uur 3 en om 22 uur 55 over; op 27 maart om 20 uur 38 en om 22 uur 30; op 28 maart om 22 uur 6 en om 23 uur 52; op 29 maart om 21 uur 41 en om 23 uur 30; op 30 maart om 21 uur 16 en om 23 uur 4; op 31 maart om 20 uur 51 en om 22 uur 39; op 1 april om 20 uur 22 en om 22 uur 14 en op 2 april om 19 uur 57 en om 21 uur 49. In al deze gevallen beweegt de kunst maan zich van het noorden naar het zuiden. Prins Bernhard zal zaterdag in Den Haag de opening verrichten van de minia tuurstad Madurodam. De miniatuurstad heeft nu ook een jeugdige gastvrouw, de 18-jarige Doris van Beeck Calkoen. Bij de nieuwe aanwinsten zijn een perscentrum, een deel van de Jordaan, enkele vlieg tuigen, een duwboot, een autoproefbaan van Ford en een vangrail op de autoweg. Ook dit jaar zijn er twee tentoonstellingen van kleinplastiek: op 1 mei komt er een expositie van oud-leerlingen van de Jan van Eyk-Academie, op 15 juni een ten toonstelling van Zweeds kleinplastiek. De Zweedse prinses Christine zal de opening verrichten. hkc HAARLEMSS KIEOIN9 CENTRALE Ter gelegenheid van de ondertekening van het Nederlands-Luxemburgs verdrag over samenwerking op het terrein van de diplomatieke vertegenwoordiging zijn veel Luxemburgse onderscheidingen uitgereikt aan Nederlandse regeringsfunctionarissen. De minister-president mr. V. G. M. Ma- rijnen is benoemd tot grootkruis in de or de van de eikenkroon, de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. van Aart- sen en de staatssecretaris van Buitenland se Zaken, de Block, tot grootkruis in de orde van verdienste. Met belangstelling las ik in uw blad van 19 maart, dat ook de politie nu eindelijk in Heemstede tot de overtuiging is gekomen, dat het met loslopende honden in Heem stede ergerlijk is. Een jaar geleden vroeg ik in een ingezonden stuk het gemeente bestuur van Heemstede, om evenals dit in Amsterdam en Haarlem het geval is ook in Heemstede een aanlijngebod voor honden uit te vaardigen. Inderdaad is het ergerlijk dat vele hondenbezitters hun dieren hele dagen laten loslopen met alle gevolgen vandien voor de trottoirs en vooral ook voor de tuinen. Het gemeente bestuur van Heemstede gaat er prat op, dat de gemeente fraai en schoon dient te zijn, doch hieraan is nogal wat te ver beteren. Opnieuw doe ik een dringend beroep op het gemeentebestuur om een aanlijngebod voor honden uit te vaardigen en er dan ook voor te zorgen dat de politie goed toeziet op de naleving ervan. Niet eerder zullen vele eigenaren van honden leren te vermijden, dat hun medemensen last van hun „huis"dieren hebben. D. B. VAN DER BURG, Heemstede. Dezer dagen werd ik opmerkzaam ge maakt op een passage in een artikel over het kampeerterrein „De Lakens" 'in uw editie van 13 maart. Hieruit kan worden geconcludeerd dat reeds in 1963 voornoemd kampeerterrein vergroot werd met 6 ha. Deze mededeling moet berusten op een misverstand „De Lakens" werd in 1963 niet vergroot. Wel is aan het gemeente bestuur van Bloemendaal vergunning ge vraagd tot een dergelijke uitbreiding doch hierop is tot nu toe nog geen antwoord ontvangen. Zou de gevraagde toestemming worden verleend dan zou dit, gezien het grote tekort aan goede kampeergelegen- heden, een belangrijke aanwinst betekenen voor deze vorm van recreatie. De directeur van de Stichting „Het Nationale Park de Kennemerduinen", DR. IR. E. C. M. RODERKERK N a s chr if tInderdaad berust de mededeling in onze bladen van vrijdag 13 maart (is het de datum?) op een mis verstand. Het bestuur van de Stichting „Het Nationale Park de Kennemerduinen" heeft in 1963 bij het gemeentebestuur van Bloemendaal een verzoek ingediend om het kamperterrein „De Lakens" met zes hectare uit te breiden. Abusievelijk ver meldden wij dat deze uitbreiding reeds een feit was. Het stichtingsbestuur heeft echter nog geen reactie van Bloemendaal gekregen. De uitbreiding zou echter zo als de directeur van de stichting schrijft wel in belangrijke mate in het tekort aan goede kampeeraccommodatie aan de kust kunnen voorzien. Redactie. In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatle aan de redactie worden toegezonden: voorwaar den tot publikatle zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of Initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en ln begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatle te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens la met daarin vervatte meningen of argumenten. Op 19 maart zijn de vertegenwoordigers van het Comité 1961 voor de Vrede en de Nederlandse Vredesraad opnieuw bijeen gekomen voor een nadere uitwerking van de plannen voor de antikernbomdemon stratie op 4 april in Amsterdam, die zij samen organiseren. Met voldoening maken zij bekend, dat mevrouw dr. A. Romein- Verschoor en dr. J. J. Buskes, Theun de Vries en prof. dr. J. de Graaf de deel nemers tijdens de slotbijeenkomst in het oude RAI-gebouw zullen toespreken. Mevrouw Enny Mols-de Leeuwe zal haar medewerking verlenen als declamatrice. Het Comité 1961 voor de Vrede en de Nederlandse Vredesraad roepen alle Ne derlanders op zaterdag 4 april om half twee bijeen te komen op het verzamelpunt van de demonstratie: het Havengebouw (De Ruyterkade, achter het Centraal Station) in Amsterdam. De route is als volgt: N.Z. Voorburgwal, Raadhuisstraat, Rozengracht, Bilderdijkstraat, Bosboom Toussaintstraat, Nassaukade, Leidse Bosje, Stadhouderskade, Eerste en Tweede Van der Helststraat, oude RAI-gebouw. De deelnemers aan de besprekingen, die tot dit resultaat hebben geleid, prijzen zich gelukkig, dat zij de moeilijkheden, die bij een dergelijke beginnende samenwerking vanzelfsprekend optreden, hebben kunnen oplossen. Zij zijn er van overtuigd, dat deze geest van samenwerking de grond slag zal zijn voor een krachtige en over tuigende demonstratie op 4 april. Zij hopen, dat deze demonstratie de inleiding zal zijn van een verdere gezamenlijke krachtsinspanning in dienst van de vrede. Voor het Comité 1961 voor de Vrede G. J. DE BRUIJN, E. M. BUTER sr, TH. VAN TIJN. Voor de Nederlandse Vredesraad Volkelcomité G. MAAS, A. M.WEBER-DE HONDT, J. DE BOO (Volkelcomité). In uw blad van 14 maart wordt onder het hoofd: „Nieuw Testament in Dajak taal" verteld, dat het N.T. in de Dajaktaal door het B.F.B.S. en het moedige werk van aartsdeken Howes is gereedgekomen, ter wijl verder wordt medegedeeld, dat het H.T. oorspronkelijk in 1912 is uitgegeven. Hiermee wordt een verkeerde voorstelling van zaken gegeven. Het gaat hier om een vertaling in het Dajaks, naar het land Dyak (Dajak) of Beta, dat in het bergland van Serawak (Noord-Borneo) gesproken wordt. In Ngadja-Dajak, de taal van de Dajaks in het zuiden van Indonesisch Borneo is de bijbel al verschenen in 1858, een herzien N.T. (herziening van dr. Epple) in 1926, een herziene bijbel (even eens van dr. Epple) in 1954. De vertaling was van dr. Hardeland (in dienst van het N.B.G.), uitgegeven door hetzelfde genoot schap. Het herziene N.T. van 1926, de bijbel van 1954 zijn respectievelijk uitgegeven door het N.B.G. en door J.I.P.F. (Joint In donesian Publication Fund), dat door het N.B.G. wordt beheerd. Aartsdeken P. H. H. Howes is een anglicaans gieestelijke, die 25 jaar in Borneo heeft gewerkt bij de S.P G. (Society for the Propagation of the Gospel), een van de grote Engels-Anglicaanse zendingsge nootschappen. NEDERLANDSCH BIJBEL GENOOTSCHAP, Amsterdam. In het Haarlems Dagblad van 13 maart wordt gesproken over het conflict tussen ds. Bos en „zijn legerpredikanten". Voor de beoordeling van de omvang van dit conflict is het misschien nuttig te weten dat het conflict slechts bestaat met het hoofd opleiding en enkele medestanders. De overgrote meerderheid der leger predikanten staat achter de hoofdleger- predikant. C. C. DAS, Heemstede. In tegenstelling tot wat uw televisie criticus op 23 maart schrijft zou ik willen zeggen: „De heer Noordhof had het tot twee keer toe over een kogelleger, en hij behoort daardoor tot de weinige Neder landers die het juiste woord gebruiken". „Lager" is namelijk een germanisme, ter wijl „leger" als Nederlands equivalent door de Normalisatie-commissie vastgesteld. Overigens, indien de heer Noordhof zo zou zijn verengelst, zou hij „lager" noch „leger", doch „bearing" hebben gebruikt. C. A. P. F. GROENEVELD, Haarlemmerliede. Naschrift: Inmiddels reeds door de heer Damshuizer rechtgezet. Redactie. Verder werden de volgende onderschei dingen toegekend: Grootofficier in de orde van de eiken kroon: mr. J. A. G. Baron de Vos van Steenwijk (directeur-generaal politieke za ken van het ministerie van Buitenlandse Zaken), mr. R. B. baron van Lyndon (chef directie kabinet en protocol van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken) en dr. W. P. H. van Oorschot (directeur-generaal voor de buitenlandse economische betrek kingen van het ministerie van Economi sche Zaken). Grootofficier in de orde van verdienste: mr. C. J. van Schelle (chef directie Eu ropa van het ministerie van Buitenland se Zaken) en drs. J. H. W. Hoogwater (plaatsvervangend directeur-generaal voor de buitenlandse economische betrekkingen van het ministerie van Economische Za ken). Commandeur in de orde van de eiken kroon: K. A. Kalshoven (hoofd van de af deling bilaterale samenwerking van het ministerie van Economische Zaken). Com mandeur in de orde van verdienste: mr. G. Hubée (assistent-juridisch adviseur van het ministerie van Buitenlandse Zaken), mr. J. W. A. Huilbregtse (hoofd van de hoofdafdeling Benelux van de directie in tegratie van het ministerie van Economi sche Zaken) en drs. J. H. Kramer (chef van de directie verdragen van het ministe rie van Buitenlandse Zaken). Officier in de orde van verdienste: mr. H. O. Fraser (hoofd van het bureau West- Europa van de directie Europa van het ministerie van Buitenlandse Zaken). De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 1X0 - Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 18657 Vraagt prijsopgaaf. Prinses Irene is momenteel in Parijs, samen met haar verloofde. Ten huize van diens zwager, prins Edouard de Lobkowicz, poseerde het verloofde paar voor fotografen. De autoradio heeft een zusje gekregen. Een Duitse fabriek heeft een apparaat ge ïntroduceerd, dat, aangebracht onder het dashboard van een auto, muziekbanden afspeelt. Eén spoeltje levert vier uren muziek. Voor wie de nieuws- en weer berichten wil horen is in het apparaat een middengolf-ontvanger ingebouwd. Een autoradio wordt dikwijls gestoord door tunnels, hoogspanningskabels en andera objecten op of langs de weg. De met da nieuwe afspeelapparatuur geproduceerde muziek is uiteraard storingvrij. Het toerental is gestabiliseerd. Bewegin gen van de auto hebben geen invloed op de muziekweergave. Het nieuwe toestel is ongeveer anderhalf maal zo duur als een gewone autoradio. De fabriek heeft negen cassettes met elk vier uren speelduur in de handel gebracht met popuaire en klassieke muziek. ACCRA (Reuter) De Ghanese pers dringt aan op een snelle en drastische ac tie tegen alle betrokkenen bij een schan daal over het uitgeven van invoervergun ningen, dat dezer dagen door een officiël® commissie van onderzoek aan het licht is gebracht. De commissie, die door president Nkroe- mah was benoemd, kwam tot de conclu sie dat beweringen, dat bij de uitgifte van invoervergunningen onregelmatigheden hadden plaatsgevonden in grote trekken op waarheid berusten. Vijf Ghanese ambtenaren zijn ontslagen. Tijdens het onderzoek kon worden vastge steld, dat een aantal ambtenaren van het ministerie van Handel de twee jaar gele den ingestelde invoerbeperkingen had ver onachtzaamd en dat zij onregelmatighe den hadden gepleegd bij het verstrekken of aanvragen van vergunningen. Een aantal bedrijven was verder in het leven geroepen met als belangrijkste oog merk invoervergunningen te verkrijgen en deze dan aan andere zaken te verko pen tegen een prijs van tussen tien en twintig percent van de waarde van de be trokken goederen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 17