Nog een pretendent voor de Spaanse troon AGENDA D VOOR LIEFHEBBERS Huishoudraad en CCO dringen aan op afschaffing van de verticale prijsbinding HUMPIETUMPIE Ongeluk van man pas na uren aan zijn echtgenote gemeld POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig ADLER Fa. B. ENGELENBERG Nieuwe huwelijksritus na Beloken Pasen Franz Josef von zich de enige Habsburg noemt rechthebbende Kleuter gered van verdrinkingsdood Weer debat over drinkwater in Delft Bewolkt en koud DONDERDAG 26 MAART 1964 2 S Met de paasdagen naar TRESLONG - HILLEGOM 8 umer - cabaret - dansant ƒ18.50 p. c. GROOT BAL 5 Res.: 02520-5347 Diner - cabaret - dansant Haarlem V elseti'IJmuiden Beverwijk VAN EEN KLEINE EXQUISE DRONK U proeft het meteen: Hero Speciaal is 'n klasse apart. Fruitzuiver - puur genieten. Inderdaad 'het van het' voor de fijnproevers. Kies uw smaak: Jus d'Orange, Jus d'Ananas, Jus de Grape fruit, Zwarte bessen, Rode bessen, Frambozen en Meikersen, Appelsap (Jus de Pommes), Tomatensap (Jus de Tomates) cocktail en naturel. Jus d'Orange, Appelsap en Tomaten sap ook in voordelige gezinsflessen (party-bottles). OFFICIeLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN „FLEXA" SCHILDERFEEST Een jaar voor ex- gemeente-ontvanger Naaimachines WEERRAPPORTEN o.a o o o o De Nederlandse bisschoppen hebben gis teren in hun bisschoppenconferentie be> slist, dat de nieuwe huwelijksritus, waar' toe besloten is door het concilie en die vastgelegd is in de constitutie over de li turgie, na Beloken Pasen van kracht zal worden. Na 4 april zal het huwelijk niet meer worden ingezegend voor de mis, maar is de ritus geplaatst tussen preek en offerande. De voornaamste veranderingen zijn: Plaatsing van het huwelijksritueel tus sen preek en offerande. Tot dusver was dit voor de mis. Het gehele ritueel is in het Nederlands. Tot dusver waren enkele delen, zoals bij voorbeeld de zegening der ringen, nog in het latijn. Het bruidspaar knielt niet meer bij het eigenlijke moment van het huwelijksri tueel, maar staat als teken van eigen actieve betrokkenheid bij dit sacrament. De andere veranderingen betekenen voornamelijk een aanpassing van het ver loop van het ritueel aan zijn nieuwe plaats In de mis. Van de plechtigheid voor de mis is thans alleen nog maar de be groeting van het bruidspaar door de pries ter overgebleven. De rest is geheel ge plaatst tussen preek en offerande. Door deze verplaatsing is een duidelijke eenheid gebracht in de ontvangst van het huwelijkssacrament en de huwelijksmis. De inleidende onderrichting in de woord dienst van epistel, evangelie en preek komt nu beter tot zijn recht. In het vroe gere ritueel kwam de onderrichting pas na de huwelijkssluiting. Ja ma a AA—A 2de paasdag f 3.50 entree. 5 Tijdens diner en bal: muziek v. d. Heeft en Freddy Hull, m.m.v. WLLY ALBERTI. MILLY SCOTT, en Freddy Hull, m.m.v. BUENO DE MES QUIT A ""M000M00M00Af0000000000000000000000000000A WENEN De Oostenrijkse aartshertog Franz Josef Karl von Habsburg heeft ver klaard, dat hij de wettige pretendent is voor de troon van Spanje en de aanspra ken van prins Hugo Carlos de Bourbon- Parma, de verloofde van prinses Irene, op de Spaanse troon bestrijdt. Hij verklaarde dat Hugo Carlos geen wettige aanspraken heeft op de titel her tog van Madrid, noch op de naam Carlos, het symbool van de Spaanse carlistische royalisten. „Ik ben de jure koning van Spanje en niemand anders heeft het recht zich de leider van de Carlistische partij te noe men," aldus de aartshertog. Hij zei, dat zijn aanspraken op opvolging van de laatste Carlistische koning, zijn grootvader Carlos VII, en op het hertog dom Madrid formeel erkend zijn door de Spaanse regering en dat beide rechten aan hem waren overgedragen door zijn moeder, infante van Spanje en dochter van Carlos VII. De vader van aartshertog Franz Josef was aartshertog Leopold Sal- vator van Oostenrijk. „De Spaanse rege ring heeft verklaard, dat alle anderen die aanspraken maken op mijn titel en naam bedriegers en usurpators zijn," aldus de aartshertog. Franz Josef is een afstammeling in de Spanse linie van het huis van Habsburg- Lotharingen. die teruggaat tot Leopold van Toscane (1797-1870). Na de tweede wereld oorlog werd aan alle Habsburgers hun ti tel in Oostenrijk ontnomen. Franz Josef zei, dat hij tot deze mede delingen had besloten nu de vader van Hu- go Carlos, de Franse prins Xavier de Bour bon Parma, na de verloving van zijn zoon met prinses Irene bekendheid had gege ven aan diens aspiraties als troonpreten dent. „Teneinde deze aspiraties kracht bij te zetten is de naam Carlos onwettig toe gevoegd aan het geboortebewijs van Hugo, hetgeen twee jaar geleden in Parijs ge beurd is," aldus aartshertog Franz Josef. „Maar de Spaanse regering heeft een onderzoek ingesteld, dat duidelijk bewijst, dat ik de enige wettige drager van deze naam ben en dat usurpators proberen de leiding van de Carlistische partij in han- c BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De zeven gladiatoren van Sparta", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De blikken ridder", a.l. LIdo, 14, 19, en 21.15 u.:„ Vier voor Texas", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Charade", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Koning der koningen", a.l. Vrijdag geen voorstelling. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Van zaterdag af 10.30 u.: „Niels Hol- gersson's wonderbare reis", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Dreigend tromgeroffel" 14 j. Studio, 10.30 u.: „Wraak is zoet", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: ,,'t Is feest vandaag", a.l. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „Eddy schiet met scherp", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: „Perzische miniaturen". Tot 19 april. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Frieda Holleman. Tot en met 31 maart. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zon dags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 20-21 uur: Ravel. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Eerste etage: Tentoonstelling „5 tot 500"; Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Van Looy (ingang KL Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal, tentoonstelling van werken van Co Westerik. Geopend dagelijks van 10-17 U. en zondags van 13-17 u. Tot 19 april. Kunstzaal Barteljoris: Tentoonstelling van werken van C. J. Kemper. Geopend op maandag van 13—18 u. Dinsdag tot en met zondag van 9—18 u. Tot en met 28 maart. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon- «telling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 10 mei „Passie en Ver rijzenis" (beeldhouwwerken, houtsneden, paramenten en miniaturen). Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg, Overveen): Tentoonstelling van wer ken van Dirk Breed. Dagelijks geopend van 1017 u.: en zondag van 1417 u. Tot 28 maart. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster. Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. Waag-taveeme: Iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 20-1 u. het programma „Wiedewagen" van Coby Schreyer en Ronnie Potsdammer. Raadhuis Heemstede, vandaag 16 uur: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Bennebroek, vandaag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). DONDERDAG 26 MAART City, 20 u.: „Het meisje der zonde". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Cultureel Centrum, 20 u.: Lezing over cactussen en vetplanten. VRIJDAG 27 MAART City, 20 u.: „Maciste, gladiator van Rome". Stadsschouwburg, 20 u.: „Het geheime teken van d'Artagnan". ZATERDAG 28 MAART City, 19 en 21.15 u.: „Maciste, gladiator van Rome". Stadsschouwburg, 20 u.: „Het geheime teken van d'Artagnan". DONDERDAG 26 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Pi raten van het recht". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Geluid loos als de nacht". VRIJDAG 27 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Pi raten van het recht". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Geluid loos als de nacht". W.B. Theater, 20 u.: „Onder terreur". ZATERDAG 28 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Pi raten van het recht"; 23.30 u.: „Gevaarlijke puberteit". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Geluid loos als de nacht". W.B. Theater, 20 u.: „Onder terreur". den te krijgen door psychologische druk." De aartshertog legde er de nadruk op, dat hij niets zal ondernemen tegen de hui dige Spaanse regering van Franco of te gen de Spaanse wetten. „Ik erken en res pecteer de beslissing van 1948 van het Spaanse volk door generaal Franco te machtigen zijn opvolger te kiezen en te beslissen wie koning van Spanje zal wor den," zei hij. „Alleen generaal Franco heeft de bevoegdheid deze beslissing te ne men. Welke zijn beslissing ook moge zijn, ik zal haar eerbiedigen. Ik bezoek hem elk jaar en hij is altijd zeer hartelijk voor mij." tenslotte zei Franz Josef, dat zijn Carlistische partij de grootste en sterkste in Spanje is met afdelingen in alle pro vincies. „De groep van Xavier bestaat al leen maar in de provincie Navarra," ver klaarde hij. In Parijs heeft een lid van de familie van prins Xavier de Bourbon Parma reeds gereageerd op de verklaring van aartsher tog Fanz Josef Karl von Habsburg. „Hij is slechts één van de vele Spaanse troon pretendenten. De Spaanse regering heeft geen enkele aanspraak op de Spaanse troon formeel erkend. Het standpunt van de Spaanse regering is dat het Spaanse volk hierover zal beslissen als het juiste ogenblik is aangebroken," aldus dit fami lielid van prins Xavier. Loonzakjes gestolen. In Den Haag is een 25-jarige kantoorbediende van een schoonmaakbedrijf in Rotterdam aan gehouden, die er met 33 loonzakjes met een totaal bedrag van 1500,vandoor gegaan was. Bij zijn aanhouding had hij nog 600,over. SPECIAAL SO JAAR TOPKWALITEIT I9i4-1964 "et MET 3*''S De Nederlandse huishoudraad en het Consumenten Contact Orgaan (CCO) heb ben in een brief aan de staatssecretaris van economische zaken aangedrongen op maatregelen, die de geleidelijke opheffing van de verticale prijsbinding tot doel heb ben. De consumentenorganisaties menen, dat het stelsel van vaste prijzen de con currentie beperkt en aan de consument minder keuzemogelijkheden biedt. Zij ver trouwen er op, dat de staatssecretaris zich niet zal laten weerhouden „thans alle maatregelen te nemen, die een kritieke ontwikkeling van het prijspeil kunnen te genwerken"' en dat hij niet zal schromen op te treden tegen de verticale prijsbin ding in de daarvoor in aanmerking ko mende sectoren. r~ >*f€- 'nf? -«V Het Consumenten Contact Orgaan en de Nederlandse huishoudraad hebben reeds in 1960 in nota's hun standpunt over de ver ticale prijsbinding uiteengezet. Toen merk ten zij op, dat bij afweging van de voor- en nadelen, die aan het stelsel van vaste prijzen zijn verbonden, de nadelen voor de consument overwegen en dat het der halve gewenst is van overheidswege tegen het stelsel maatregelen te nemen. De consumentenorganisaties ondersteu nen daarom nu het voornemen van de staatssecretaris van economische zaken om geleidelijk op te treden tegen de ver- Dos'lstrn.M 3? Haarlem Tel 15237 76-77. Bertje was helemaal ontdaan. O, hoe moest dat nu? Hij kon toch niet zo raar klein blijven. Maar gelukkig., buiten klonk het ge zoem van een motortje. En daar vloog Humpietumpie weer de kamer binnen. Ik bedacht me opeens, dat ik je nog moest vergroten! lacht hij. Hier, neem maar gauw dit tabletje, dan is 't weer in orde! Bertje zuchtte van verlichting en slikte gauw het tabletje in... ticale prijsbinding. Zij menen, dat de ver ticale prijsbinding de vrije concurrentie ten aanzien van een wezenlijk element, namelijk de prijsvorming bij de detail handel, op een ontoelaatbare wijze aan tast. Ook delen de consumentenorganisaties de visie van de staatssecretaris, dat de concurrentie-beperkende werking van de verticale prijsbinding in diverse opzichten een verstarrende invloed op het aanbod heeft. In het recente verleden, nl bij de koelkastenaffaire is duidelijk aangetoond, hoezeer behoefte kan bestaan aan 'n door breking van de individuele verticale prijs binding, aldus de brief. Door de vaste prijzen zijn vele consu menten prijs-lui geworden. Zij zijn de prijs te uitsluitend gaan beschouwen als een maatstaf voor kwaliteit. Een eigen prijspolitiek door de detailhandel zal meer keuze-mogelijkheden voor de consument bieden en maakt voor degene, die met een geringere mate van service genoegen wil nemen een lagere aankoopprijs mogelijk. „De argumenten, die thans ter verde diging van de verticale prijsbinding wor den aangevoerd, berusten op overigens met elkaar in tegenspraak zijnde ver onderstellingen aangaande eventuele scha delijke uitwerkingen van de vrije concur rentie en leveren naar de mening van de. consumentenorganisaties stellig niet in al le gevallen een voldoende rechtvaardiging op voor het in stand laten van het stel sel van de verticale prijsbinding". Snel ingrijpen van de directrice van het protestantse bejaardencentrum „De Bette- kamp" te Varsseveld, mej. G. Colenbran der, en de concierge van dit tehuis, de heer H. Jansen, heeft het vierjarige zoon tje van kapper Helmink uit dit dorp van de verdrinkingsdood gered. Ondanks herhaalde waarschuwingen was de jongen met enige vriendjes aan het spelen bij de vrij diepe vijver, die tussen de gebouwen van het bejaardencentrum ligt. Toen de jongens zich ontdekt waan den, kozen zij het hazenpad behalve het kapperszoontje dat vermoedelijk van schrik in het water viel. Dit werd niet gezien, maar een bewoon ster van het huis zag plotseling klompjes op het water drijven en sloeg alarm. De directrice en de concierge spoedden zich naar de vijver waar de concierge onver' vaard een duik in het water nam en inder daad op de bodem het jongetje Helmink vond, dat reeds geen teken van leven meer gaf. Nadat de directrice met succes kunstmatige ademhaling had toegepast, kon de jongen in een bed van het tehuis van de schrik bekomen. De 45-jarige ex-gemeenteontvanger van Kloosterburen en Leens is wegens verduis tering door de rechtbank in Groningen ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Hem was ten laste gelegd dat hij 32.000 gulden ten nadele van de gemeente had verduisterd. De familie van de 72-jarige H. Dekker in Amsterdam is er niet weinig verbol gen over, dat de echtgenote pas na uren lange ongerustheid en vrees dinsdagavond circa half tien ervan in kennis werd ge steld, dat haar man die middag een on geluk was overkomen en dat hij in het zie kenhuis „Zonnestraal" te Hilversum ter verpleging was opgenomen. Hij had een hersenschudding en een beenbreuk als ge volg van 'n aanrijding door een personen auto in de Roelof Hartstraat te Amster dam. Een nabij de plaats van het ongeval wonenende juwelier zou hebben verteld, dat het slachtoffer ruim een half uur bloedend op straat heeft gelegen, alvorens naar een ziekenhuis te worden overge' bracht. Van de zijde der Amsterdamse GG en GD wordt hieromtrent gezegd, dat het on geval om zeven minuten over drie aan de dienst werd gemeld en dat een ambulance wagen uit de Vallenierstraat door 't druk ke verkeer in zeven minuten op de plaats van het ongeluk aankwam. De eerste hulp werd verleend, spalken werden aange- MSN MOÉT IN DE SOMEN KUM- MEN, OM ROST TE VINDEN ZO, LOOP MAAR ACHTER DÉ NéEN, FIKKtEi NIET SPÉLEN.Iv BAASJE SLAAPT 1446-E. bracht, waarna de man naar het Wilhel- minagasthuis werd vervoerd. Volgens de politie meldt het rapport, dat het ongeluk om drie uur is gebeurd, en dat men als steeds terstond de GG en GD telefonisch heeft verwittigd. Over het pas zo veel uren later inlichten van de echtgenote zegt de politie geheel volgens de geldende regel te hebben gehandeld, die inhoudt dat de familie pas wordt ge waarschuwd als vaststaat waar en in welk ziekenhuis het slachtoffer van een onge luk ter verpleging is opgenomen en haar dit wordt gemeld. Over de reden waarom de heer Dekker van het Wilhelminagasthuis naar het Hil- versumse Zonnestraal is overgebracht en over het haar zo laat ter kennis komen daarvan, kon de politie geen verklaring geven. Opnieuw is gisteravond in de gemeente raad van Delft de slechte smaak van het drinkwater, dat van Rotterdam wordt be trokken, onderwerp van discussie ge weest. Aanleiding was het voorstel van burgemeester en wethouders om een be zwaar van de cabaretier Jules de Corte voor kennisgeving aan te nemen. Onder applaus op de publieke tribune verzette prof. ir. Le Poole (V.V.D.) zich hiertegen. Hij vond dat het bezwaarschrift moest worden gezien als een aansporing voor B. en W. om alles te doen om Delft goed drinkwater te verschaffen. Wethouder Baars (bedrijven) zei dat het college geen aansporing nodig heeft en hij herhaalde dit toen een ander lid van zijn misnoegen kennis had gegeven. Aan het eind van de vergadering hield ir. J. van der Vegt (V.V.D.) een interpel latie. Hij vroeg het college te bevorderen dat openbare fonteinen worden aangeslo ten op de leiding, die Haags water naar Delft kan voeren. De wethouder zette ech ter uiteen dat dit op grond van de bepalin gen in de waterleidingwet onmogelijk is, en wel op hygiënische en bedrijfstechni- sche gronden. Wensen van studenten. De studentenraad van de Vrije Universiteit te Amsterdam is voorstander van een algemeen beur zenstelsel, waarbij de normale l^oogta van de toelage gekoppeld wordt aan een te creëren indexcijfer voor het levensonderhoud van studenten en van een totale ziekteverzeekring in een speciaal fonds, dat geen enkele student op medische gronden mag uit sluiten. De studentenraad van de V.U. heeft deze en andere wensen neerge legd in een resolutie, die zal worden ingediend op het nationale congres van de Nederlandse Studentenraad dat van 6 tot 9 mei in Scheveningen wordt ge houden. Hondsdolheid. De bestrijding van de honds dolheid, waarvan de eerste gevallen zich in de tweede helft van 1962 in Nederland voordeden, heeft meer dan drie miljoen gulden gekost. Dit blijkt uit de memorie van toelichting, die de minister van Landbouw, mr. B. W. Biesheuvel, aan de Tweede Kamer zond bij zijn wetsvoor stel tot wijziging van de begroting van zijn departement over het jaar 1963. Toeristen in Den Haag. Den Haag heeft in 1962 140 miljoen gulden aan het vreem delingenverkeer verdiend. Door het „multiply-effect" (het hotel koopt groente voor zijn leverancier, die op zijn beurt weer benzine koopt voor de auto waar mee hij die groente brengt) is de waarde van het toerisme te stellen op het vier voudige, dus rond 550 miljoen. „Medon" verloor roer. Het motorschip „Me- don" (4500 ton) van de KNSM, dat onder weg is van Venezuela naar Canada, heeft op de Atlantische Oceaan op 400 mijl oostelijk van New York zijn roer ver loren. De weersomstandigheden zijn van dien aard dat er geen direct gevaar be staat, zo deelde de rederij in Amsterdam mede. Duitse onderscheiding. De commissaris der koningin in de provincie Overijsel, ir. J. B. G. M. ridder de van der Schueren, is benoemd tot grootofficier in de Orde van Verdienste van de Duitse bonds republiek wegens de vele contacten die hij heeft gelegd tussen Overijsel en Dren te en de aangrenzende Duitse gebieden. Gewichtig transport. In Delfzijl arriveerde met een kustvaarder uit Genua een cilinder van negentig ton, bestemd voor de coöperatieve strokartonfabriek in Appingedam. Het gevaarte wordt op het fabrieksterrein acht meter opgehesen om in een nieuwe fabriekshal op zijn fundamenten geplaatst te worden. OOOOOOOOOOOOCXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOQ® ADLERETTE de wer kelijk lichtgewicht machine met Sterna door en door service. Alleenverkoop voor Haarlem en omstreken Het K.N.M.I. deelt mee: Een kleine depressie, die woensdag de Noordzee bereikte, heeft zich sindsdien maar weinig verplaatst. Door luchtdruk stijgingen boven 't noorden van de Noord zee kwam het zwaartepunt van de depres sie langzaam dichter bij de Waddeneilan den. De luchtdruk stijgt nog steeds boven het noordelijk gedeelte van de Noordzee en Scandinavië, zodat de kern van de depres sie over of dicht langs ons land naar het zuiden zal trekken. Daardoor zal er nog geruime tijd veel bewolking zijn en plaat selijk enige regen. De wind zal naar noord tot noordoost gaan draaien, waardoor het koude weer aanhoudt. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. -5 o i VS Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon motregen wnw motregen w zwaar bew. w motregen zw motregen w geheel bew. zw zwaar bew. w zwaar bew. w onbewolkt licht bew. onbewolkt geheel bew. onbewolkt onbewolkt motregen zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. regen regen geheel bew. motregen regen regen regen regen geheel bew. geheel bew. zwaar bew. onbewolkt half bew. motregen onbewolkt zwaar bew. licht bew. no windst. w o wnw nw w wnw nnw nnw nw a S 8 8 9 8 10 10 11 11 12 3 5 6 5 5 10 10 11 10 13 15 windst. 11 nw 14 o 10 windst. 12 n 16 wnw 13 windst. 9 windst. 11 zo 8 verand. 17 zo 14 windst. windst. 20 ono 21 no 15 no 20 ti 16 si 0,3 0,1 0 0,1 4 0 5 0 0,3 0,3 3 2 2 30 23 5 14 5 12 30 9 0 0 0 0 1 0 8 0 Vrijdag 27 maart Zon op 6.27 uur, onder 19.05 uur. Maan op 18.19 uur, onder 6.46 uur. Zaterdag 28 maart Zon op 6.25 uur, onder 19.07 uur. Maan op 19.31 uur, onder 7.03 uur. Maanstanden 28 maart 3.48 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 26 maart Hoog water 2.51 uur en 15.10 uur. Laag water 10.42 uur en 23.10 uur. Vrijdag 27 maart Hoog water 3.32 uur en 15.48 uur. Laag water 11.28 uur en 23.51 uur. Zaterdag 28 maart Hoog water 4.0.9 uur en 16.24 uur. Laag water 12.09 uur en uur.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2