Grote veldslag in Jemen? Het hazepad J Wereldnieuws r NAAIMACHINES Van dag tot dag Mees ie meiforen „Naar de hel met jullie hulp" Russisch-Chinees incident in Algiers Studentenraad komt in Scheveningen bijeen ^^raatótoel J DONDERDAG 26 MAART 1964 3 Soekarno: En geen wonder:niemand wil gekreu keld achterblijven bij correcte collega's. Terlenka kostuums staan borg voor góed-staan heel de dag. Sterk, kreuk- herstellend en plooihoudend. Dat eist u. Dat gééft u: Charlotte treedt in november af Spionerende Rus uit Engeland gewezen 0/3 dz ENGEL Cri Stellweg „Het Hoge Duin" WIJK AAN ZEE - TEL. 02517-322 „CAROUSSEL TRIO" l J Vandaag wordt de viersterren-generaal b.d. I. H. Reijnders 85 jaar. Gisteren heeft men in ons blad kunnen lezen, welke rol hij in de vooroorlogse jaren in Nederland heeft gespeeld en waarom hij vlak voor het begin van de Duitse inval in Nederland als hoogste militaire autoriteit aftrad. Nu de krasse oud-militair wiens carrière plotseling eindigde op het moment waar op zij door een echte oorlog zou worden bekroond in nog steeds blakende gezond heid deze verjaardag viert, is het misschien aardig te vertellen dat schrijver dezes in 1935 de eer had, door generaal Reijnders te worden gevangengenomen. Niet omdat schrijver dezes zich daarop zou willen be roemen, maar wel omdat een dergelijke kleine anecdote wellicht 'n goede verjaar dagsattentie kan vormen voor een figuur die de zo zeldzame combinatie tussen een goed soldaat en een spiritueel mens bleek te vormen. Wij de luitenant verkenner en zijn wachtmeester reden in juli 1935 in een twee-persoons Ford anno 1933 over de Cal- dense Hei nabij Breda, waar grote ma noeuvres werden gehouden. De luitenant was in een zeer slechte bui, aangezien zijn wachtmeester-verkenner wél de houten driepoot van de veldkijker, maar niet de veldkijker zelf had meegenomen. Die kij ker zat ergens tussen de plunjezakken in een vrachtauto op 20 kilometer afstand. De luitenant had de opdracht, stellingen voor een batterij 7-veld uit te zetten en dat kun je zonder kijker niet, ook al ben je nog zo'n heldere luitenant. Hij stuurde zijn Ford door heidesloten en dennehout in de richting van het ver onderstelde front en we waren juist van plan op goed geluk wat vlaggetjes in de grond te steken, om de plaatsen te mar keren waar de stukken in stelling zouden moeten komen, toen van achter een denne- bosje twee lieden in veldgrijze overjassen op ons afkwamen. Een van hen vroeg de luitenant belangstellend, wat hij deed. De ander hield zich wat achteraf, maar aan zijn bijzonder nors gezicht was te zien dat hij de ontmoeting niet apprecieerde. „Ik zet stellingen uit", zei de luitenant korzelig, maar sprong toen plotseling in de houding, want hij bespeurde een hoeveel heid sterren op de veldmuts en de kraag van de vreemdeling, als hij zelden bijeen gezien had. „Dan kunt u zich die moeite besparen," zei generaal Reijnders. U bevindt zich niet alleen op vijandelijk gebied, maar boven dien nog in het hoofdkwartier van de op perbevelhebber van die vijand. Ik neem u en uw wachtmeester gevangen. Lever uw wapens in, uw kijker, uw kompas en alle andere instrumenten, en ga de vol gende drie dagen daar liggen." Daar, dat was op een comfortabel stuk je mosgrond onder een milde zon. Wij deden graag wat ons bevolen werd en de generaal was zo vriendelijk ons van uur tot uur op bijzonder gezellige toon op de hoog te te houden van de voortschrijdende ne derlaag der onzen. Wij dronken thee met hem en gaven hem nu en dan nuttige aan wijzingen, die het einde van de manoeu vres niet weinig versneld moeten hebben. Over de vermiste kijker werd niet ge sproken. Toen we onze driepoot terugkre gen en we opgelucht afscheid namen van de generaal en zijn staf om naar onze troepen terug te keren, zei hij echter: „Ik heb spijt dat ik jullie die stellingen niet heb laten uitzetten. Jullie waren namelijk bezig je hele artillerie op jullie eigen voetvolk te richten." De luitenant glimlachte pijnlijk en maak te dat hij in zijn Ford kwam. En schrij ver dezes heeft hem gelukkig voor de rest Van zijn leven uit het oog verloren. Wel licht is hij nu iets hoogs bij de NAVO, mét kijker en al. En de generaal heeft het zeker aan zijn «igen gemoedelijkheid en menselijkheid te danken, dat hij de vijfentachtig heeft ge haald. Hij leve nog lang. ADEN (AFP) De Jemenitische roya listische strijdkrachten hebben dinsdag een aanval gedaan op de troepen van de Verenigde Arabische Republiek. Hier bij zouden vijfduizend Egyptenaren zijn gedood, terwijl aan weerszijden tweedui zend gewonden zouden zijn gevallen. De opperbevelhebber van de royalisti sche strijdkrachten zou, na Djebel Nakoun in de omgeving van Sanaa te hebben be zet, ook Sanaa zelf willen aanvallen maar prins Abdallah ben Hassan heeft zich hier tegen verzet. De royalisten hebben op de heuvels na bij Djebel Nakoun afweergeschut ge plaatst om Egyptische luchtaanvallen te kunnen afslaan. DJAKARTA (Reuter) President Soe karno heeft woensdag gezegd, dat Indo nesië het ook wel zonder hulp uit het bui tenland kan stellen. Op een plechtigheid in Djakarta, waar de eerste steen werd gelegd voor een gebouw, wees de Indone sische president tijdens een toespraak op de Amerikaanse ambassadeur, Howard Jo nes, en zei: „er is een land, dat dreigt zijn buitenlandse hulp aan Indonesië stop te zetten. Dat land denkt dat het Indone sië bang kan maken. Ik zeg U: loop naar de hel met jullie hulp". Leden van het di plomatieke korps hoorden het Indonesi sche staatshoofd verder zeggen, dat Indo nesië economisch niet zou instorten, omdat het rijk is aan natuurlijke hulpbronnen. ALGIERS (AFP) In de vergadering van de raad voor de Afrikaans-Aziatische solidariteit in Algiers heeft zich woens dagochtend een incident voorgedaan. De Russische afgevaardigde bleef na het uit spreken van zijn rede, waarvan de tekst van tevoren aan de pers was verstrekt, aan het woord. Voor de vuist weg weerlegde hij de stel lingen van de Chinezen over de vreedza me coëxistentie, 't stopzetten van de kern proeven en grensgeschillen. „Onze delega tie heeft hier veel Afrikaanse en Aziati sche vrienden gemaakt die ons hebben gevraagd niet met deChinese delegatie in discussie te treden", aldus de Russi sche afgevaardigde die verder zei, dat deze vrienden hadden gezegd „zeer goed te begrijpen dat de Chinese afvaardiging door haar lasterpraatjes al diep genoeg gezonken was". Een Afrikaanse afgevaardigde internum peerde de Russische spreker. De Chine se delegatie stond eveneens op en wilde spreken. De voorzitter schorste echter de zitting. Toen de vergadering werd hervat zei de Russische afgevaardigde niet te zul len antwoorden noch een discussie te zullen beginnen. „Ik zal mij beperken tot het herhalen van de oproep tot consolida tie van de beweging voor Afrikaans-Azia tische solidariteit. De strijdende Afrikaanse en Aziatische volken vragen niet om toespraken maar om werkelijke hulp". Hij herinnerde aan het komende bezoek van president Ben Bella aan Moskou en haalde een Algerijnse groenwitte vlag uit zijn zak. De afgevaardigden brachten hem staande een ovatie. IN VELE PRIJSKLASSEN Het is alléén Terlenka met het Terlenka etiket, want alléén de artikelen die A.K.U. goedkeurt verkrijgen het merk Terlenka. Artikelen die niet aan de A.K.U.-eisen voldoen zullen veelal onder een soortnaam zoals polyester in de handel komen. GEKONTROLEERD PUBLIKATIE VAN A.K.U.. ARNHEM LUXEMBURG (AFP) Groot-hertogin Charlotte van Luxemburg doet november van dit jaar afstand van de troon ten gun ste van haar zoon prins Jan. Zij heeft dit meegedeeld in een brief aan de Luxem burgse premier Werner. Die las de brief woensdag in het parlement voor. In haar boodschap zegt de groothertogin, die 68 jaar oud is, dat de 45-jarige duur van haar regeringsperiode haar aftreden rechtvaardigt. Aanvankelijk was zij van plan in juni afstand te doen. Van 6 tot 9 mei zal in Scheveningen het nationale congres van de Nederlandse Studenten Raad worden gehouden. De lan delijke studentengroeperingen, die in de raad samenwerken en de verkozen grond- raden hebben ongeveer driehonderd ont werpresoluties ingediend. In deze resolu ties wordt het nieuwe beleid van de Ne derlandse Studenten Raad vastgesteld. Op het nationaal congres zal het beleid in zake deze vraagstukken voor de komende jaren vastgelegd worden. LONDEN (AFP) Wladimir Isofitsj Solomatin, lid van de Russische handels- Groot-Brittannië te verlaten. Dat heeft het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken meegedeeld. Waarom de Rus is uitgewezen wilde de woordvoerder van het ministerie niet zeg gen. Men neemt aan, dat hij beschuldigd Halverwege het vuilnisvat Het voorjaar is er weer en daarmee de krantjes, foldertjes en kaartjes van ijve rige neringdoenden, 's Avonds kruipen ze ongevraagd door de spleet van de voor deur naar binnen, soms met z'n vijven öf zessen tegelijk. Wat moet je met ze? Met die hele kleurige troep papier in je gang? Oprapen om te beginnen, al is het alleen maar om ze verder te transporteren naar het vuilnisvat. Een bundel rumoerig ge drukte lettertjes, plaatjes, cijfertjes in de hand, ga je op weg en gedurende de gang van voordeur naar vuilnisvat bereiken al licht enkelen daarvan je netvlies en daar het je het gegooi in de glazen, de eerste noten van het oude, overbekende liedje. Een dunne zwarte bies om twee regels stramme, rode letters. In een fractie van een seconde, al lopend, hebben je ogen van de letters reële taal gemaakt: „De ze krant is f 2,- waard". Nog een fractie en je hersenen zetten de woorden om in beelden, begrippen: rinkelend geld, waar de'. Voor niks. Zuinig zijn. Profiteren. Het doel van de neringdoenden, van hun werk, geld, tijd besteed aan het maken en ver spreiden van dit reclamekrantje, is al hal verwege bereikteerder dan de vuilnis bak: ons oorspronkelijk doel. Het krantje wordt in de keuken even omgevouwen. Weer biezen en letters en cijfers. „U kunt vijftig gulden" „U krijgt 5 waardebonnen cadeau". De knieval voor het gouden kalf der reklame is weer een feit want het krantje gaat nu helemaal open. Dat ja met die waardebonnen allerlei artikelen moet gaan kopen die je helemaal niet wou kopen en op de winkelprijs dan korting krijgt.dat je eerst alle mogelijke mal le vragen, o.a. over de hygiëne-zekerheid op de w.c., moet beantwoorden en dan een microsopisch kansje hebt op de fan tastische vakantie. Dat je voor die f 50,- minutieus elke komende adver tentie zult moeten spellen.dat hoor ja vervolgens, op één been en twee gesteun de handen op de keukentafel, meer dan halverwege de gang naar het vuilnisvat. Je had het vantevoren kunnen weten. Het is het tot vervelens toe herhaalde appèl, volgens alle klassieke spelregels, van de reklamemannen aan die bij onverzadig baar gebleken belustheid van ons op koop jes en nieuwigheden en aanbiedingen. We erkennen ze stuk voor stuk. Het smaak volle boekje van het bedrijf dat in staat is er wat tegenaan te gooien, zet aan tot tuinieren. Terwijl het kleine, particuliere bedrijfje het bij één dun kaartje laten moet als het tot hetzelfde opwekken wil. Maar beide komen met bolletjes en knolletjes, beide met plaatjes erbij hoe het worden gaat. Hoe gaat zoiets worden bij twee zulke ver schillend geleide bedrijven? Bij beiden het zelfde: vlekkeloos volmaakt en volmaakt onwaarachtig vlekkeloos. Behang is er weer, een boekje vol. In een glanzend krantje vertelt een dame die „levenskun stenares" is, over het gecombineerde wandrek, dat DE oplossing is voor klein- behuisden en voorts wat ieder buisje kos ten gaat. Ze weet dat heel secuur, ze is immers levenskunstenares? Een slager heeft de braadworst zeven centen goedko per weten te draaien dan ieder ander. Dat schreeuwt hij nu in letters van twee tot drie centimeters door alle' voordeursple ten. Bij drie stukken zeep die alle drie be loven de huid verrassend te verjongen en te verfraaien, wordt een kam cadeau ge daan. Voor niks? Nee, bij drie stukken te gelijk en dan drie cent extra. En de heren van de supermarket kwamen na lang en broeierig bijeenzijn op de goede gedachte ons een plastiek emmertje te schenken is van pogingen tot spionage. Hij zou I getracht hebben gegevens te verkrijgen Wanneer we onteerst 'voorzien"hebben van over het elektronische materiaal,^dat^uit v^gr verschiUende schoonmaakartikelen. (jaf was fat De neringdoenden heb- de Verenigde Staten in Engeland wordt ingevoerd. President Soekarno lijkt te zoeken naar een redelijke gelegenheid om de scherpe kanten van zijn avontuur tegen Maleisië af te slijpen. Hij heeft er in toegestemd weer met de premier van Maleisië, Toen- koe Abdoel Rahman, en met de premier van de Philippijnen, Macapagal, aan tafel te gaan zitten om te proberen tot een vergelijk te komen. Hij heeft daartoe een voorstel van Ma capagal waarin wordt aangedrongen op terugtrekking van de Indonesische guer rillastrijders op Borneo aanvaard. Dat was namelijk de eis die de Toenkoe had ge steld. Onder welke voorwaarden die eis werd ingewilligd is niet bekend gemaakt. Misschien wil Soekarno zich een kans scheppen zonder gezichtsverlies een soe peler houding aan te nemen. Het feit dat onlangs de Philippijnen openlijk hebben bedankt mee te doen aan de „confrontatiepolitiek" van het Indo nesische staatshoofd heeft Soekarno en zijn adviseurs er waarschijnlijk toe gebracht bedachtzamer te werk te gaan. Zijn politiek op lange termijn echter mag uit deze tactische manoeuvres niet worden afgeleid. ALLE MERKEN RUIME KEUZE Grote Houtstraat 181 Haarlem - Telefoon 14444 Als ik gewetensvol het ka lenderjaar ga determineren om te zien welke onvergan kelijke waarden de christelij ke feestdagen mij opleveren, kom ik tot de enigszins ver bijsterende conclusie dat ik het doen moet met een pover aantal weinig bemoedigende figuren, namelijk: Sinterklaas, de Kerstman en de Paashaas. De twee eerstgenoemden heb ben we achter de rug, de der de is nu op komst. Terwijl Sinterklaas en de Kerstman met enige inspanning nog als verheven menselijke personen zijn te onderscheiden, heeft de Paashaas in geen enkel op zicht enige relatie met mijn zieleheil of menszijn. Het is dan ook een beklemmende vraag, of zijn verering gedu rende twee vrije dagen enig nut kan hebben voor de ver dieping van het gemoed of de versteviging van de christe lijke beschaving. Weliswaar demonstreert het dier een mi raculeuze zelfbeheersing ten opzichte van eieren en een aan dieren volstrekt vreemde liefdadigheidszin, maar het lijkt mij toch overdreven om hem daarom alleen zo uitvoe rig en rijkelijk te fêteren. Een vers ontvangen Paas- kaart toont mij de Paashaas in gezelschap van drie donzi ge kuikentjes tegen een ach tergrond van een opgewonden bloeiende prunus. Zij kijken alle drie zo vroom alsof zij juist gedoopt zijn, wat ik moeilijk kan aannemen. Even min wil het er bij mij in, dat zij in staat zijn gedurende 'n bepaalde tijdsduur een ban derol vast te houden, waarop in gouden letters een bijzon der attente gelukwens staat. Ofschoon wij allen met Pa sen net als verderop in het jaarbest wat geluk kunnen gebruiken, heeft deze wens mij toch achterdochtig gemaakt. Ik ben mij namelijk gaan af vragen op welke manier die drie beesten ertoe kunnen bij dragen dat mijn Paasfeest „ge lukkig en zalig" zal worden. De haas zelf, getooid met blauw lint en blauwe wantjes, meen ik met Kerstmis te heb ben opgegeten en de drie schattige kuikentjes, die iets van de Peters Sisters in hun lachende snuitjes hebben, zul len ons via de diepvriesinstal laties waarschijnlijk in de loop van het jaar als kip wor den opgediend. Van de chris telijke inslag die het woord „zalig" aan dit tafereeltje geeft, blijft op die manier bij zonder weinig over. De over vloedige voorraad eieren on der de prunus kan er ook niets mee te maken hebben. Ofschoon eieren-eten niet on christelijk kan worden ge noemd, is er toch moeilijk een positief zaligmakend element in te bespeuren. Mijn achterdocht concen treert zich rondom de vraag, of het Paasfeest zo weinig po sitiefs oplevert, dat gegrepen moet worden naar de gedres seerde dierenwereld om al thans nog iets van zijn be- staansargumenten te redden. Nu wil ik niet beweren dat f eestprentjes zich zouden moeten bezighouden met re ligieuze situatietekeningen, maar dat zou dan ook weer een terugval naar verouderde opvattingen zijn, waarvoor we liever gespaard willen blij ven. Op dat gebied zijn name lijk in het verleden prestaties geleverd, die ernstig tot de onkerkelijkheid moeten heb ben bijgedragen. Zo herinner ik mij eens als 'kleine jongen een kleurige af beelding van De Biecht onder ogen te hebben gehad, die al le gezonde kinderen van die leeftijd ongetwijfeld moet hebben geïnspireerd tot het voornemen om zo weinig mo gelijk te biechten, zodra zij als volwassenen daartoe de kans zouden krijgen. De plaat vertoonde een slank, in flu weel met kant gekleed, jonge tje van blijkbaar uitstekende huize, in twee verschillende situaties. Op de ene tekening zag men hem arm in arm met de gehoornde duivel, terwijl zijn hart (dat door een merk waardige biologische speling bovenop zijn fluwelen jasje was komen te liggen) over de gehele oppervlakte zwarte vlekken vertoonde. Op de tweede tekening liep hij on der de liefkozende arm van een helder verlichte engel, nog steeds met zijn hart bloot, maar dat hart was nu vlekke loos rose. En tussen de twee tekeningen in bevond zich een soort doorgangshuisje, waarin een monnik verscholen zat: een wasinrichting blijkbaar, waarvan de nijvere geestelijke de apparatuur bediende. Dan maar liever een Paas haas en kuikentjes. Maar er moet toch ergens een gouden middenweg zijn, die voert door de opwekkende werke lijkheid van datgene wat Pa sen betekent voor de mens, die het trouwhartig viert. Het is een bijzonder zwakke zaak, dat de hoogtepunten in het menselijk leven zo gemak kelijk en zo massaal kunnen worden geannexeerd door de ontwerpers van volstrekt zin neloze symboliek. Er is onge twijfeld ook daardoor een steeds groeiende categorie goede, welwillende en ge wetensvolle mensen cfie de toch al zo moeizame greep op de resultanten der christelijke levensbeschouwing verliest. Het is zeker niet alleen de taak der kerken, om die chris telijke uitgangspunten van onze maatschappij te belich ten, al matigen zij zich dat monopolie wel eens aan. Er zijn open gemeenschappen van universeel denkende niet- christenen en christenen, die evenveel recht hebben op de maatschappelijke erkenning van het feit dat het eerste Paasfeest een bevrijding van alle mensen is geweest en dat de herdenking daarvan een bij uitstek maatschappelijke be ginselverklaring mag en moet blijven. Als onze samenleving inder daad van mening is, dat zij zich ten aanzien van die waarachtige betekenis van Pasen heeft vergist en dat zij niet langer verplicht is, het Paasfeest als een algemeen menselijke intrede in een ge heel nieuw cultuurperk te beschouwen, moet zij aan de andere kant consequent zijn en bijvoorbeeld het commu nisme tegemoet treden onder de leuze: „Leve de Paashaas!" Dan moeten de zich op hun christelijke beschaving be roemende staatslieden aan de conferentietafels verklarën, dat zij en hun volken liever de atoomdood ingaan dan hun Paaseieren prijs te geven. Meent die samenleving ech ter dat zij zich niet vergist heeft, dan dient zij blijvend te beseffen dat het Paasfeest een mondiale nationale feestdag is, met een betekenis van alge mene en doodgewone mense lijkheid. Of men bidt voor een kruis dan wel psalmen zingt, of men* zich humanist dan wel vrijdenker noemt, voor allen geldt de eenvoudige waarheid dat Pasen een puur weten schappelijk vast te stellen drempeloverschrijdiing voor de hele mensheid heeft betekend, waarbij de relatie tussen materie en geest en de be- staanseenheid van tastbare en ontastbare kernen werd vast gesteld. Einstein heeft veel later pas de weg geopend voor de inpassing van wetenschap pelijke vondsten in de profetie van Pasen, maar onze samen leving schaamt er zich nog steeds voor, in de wetenschap bevestigingen te vinden van de universele hoofdzaken der oeroude menselijke intuïtie. Terwijl grote geleerden in fysica en filosofie elkander treffen op de enkele hoofd punten die tot dusver in het bestaansvraagstuk zijn opge lost, blijft de principiële chris ten zich koppig verheffen boven de wolken in zijn sprookjesachtige wereld van klapwiekende hermafroditen en blijft de godloochenaar zich koppig buigen naar de wormen in het zand. Daartussen ligt het leven, zo menselijk als het maar kan in alles wat het levert en omvat, zich demon strerend in de wormen zowel als in de sterren, maar op aarde past de intelligente mens er wel voor op de draad te onderscheiden, die beiden verbindt. Men zou hem eens kunnen uitlachen Het is de doem van onze wereld, dat zij de mensen dwingt de moeizame weg te gaan naar de waarheid met een vluchtig geloof en zware twijfels in de ransel, maar langs de soliede mijlpalen van beton, die de zoekers en vin ders oprichten. Hoe vluchtig dat geloof is, demonstreert de populariteit van de Paashaas. Hoe vermoeiend de zware twijfels werken, demonstreert de uitputting van de mense lijke spiritualiteit als het erom gaat, zekerheden te formu leren. Maar dat alles neemt niet weg, dat men zich moet blijven realiseren hoe bepaal de gebeurtenissen en feiten in het verleden zich boven dog ma's en stellingen hebben ver heven tot eigendom van allen. Wie zou willen beweren dat hij zich volkomen gelukkig en tevreden voelt met zijn geloof in de Paashaas, zou ik willen eren met een echte moderne Paas-onderscheiding; wij noe men hem voortaan: Het Ei. ben dit alles weer tot onze kennis ge bracht; ze hebben zich weer even gemeld, gezorgd voor een klein opfrissertje van hun naam in onze gedachtenwereld. Het sta peltje kan nu de vuilnisbak in. Het doel is bereikt. Van weerskanten. Unieke ligging - exclusieve visge rechten. Beide paasdagen optreden van het bekende Vliegramp. Een Belgische straaljager van het type F-84 is woensdag bij Darmstadt neergestort. De piloot kwam om het le ven. Noodsprong. Een Oostberlijnse 28-jarige ingenieur is in Straat Messina van een Oostduitse passagiersschip in zee ge sprongen en door een vissersboot in Reg- gio de Calabre aan land gebracht. Hij heeft daar politiek asiel gevraagd. Studenten. In Seoel demonstreerden woensdag voor de tweede achtereenvol gende dag ongeveer 20.000 studenten te gen de onderhandelingen van de Zuid- koreaanse regering met Japan over her stel van de diplomatieke betrekkingen. De politie moest traangas gebruiken en in de lucht schieten om zich tegen da met stenen gooiende studenten te ver weren. Vliegweg. Een zestal in 1961 van Engeland gekochte Viscounts zal geregelde passa- giersverbinden gaan onderhouden in communistisch-China. De voordien ge bruikte Russische Iljoesjins waren aan merkelijk langzamer. De Britse schroef- turbine-toestellen zijn de eerste die com munistisch-China buiten de communisti sche wereld koopt. Overstroming. Overstromingen hebben duizenden bewoners van de Fijieilanden in de Stille Oceaan dakloos gemaakt. Twee eilandbewoners zijn verdronken. Veel bananenaanplant is door het water weggespoeld.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3