Kennedy-era loopt nu toch ten einde in Amerika's hoofdstad Johnson omringt zich met mensen van ander slag voorbeter wonen' 't binnenhuis ,wees mooi in de lente met De Gaulle overweegt nieuwe wereldreizen Calapso wellicht beklaagde in derde het proces -Colombo Sovjet-Unie beschuldigt West-Duitsland opnieuw Spanning om Maleisië minder? Industrieproduktie opnieuw gestegen Washington niet op het programma dat tot 1967 lijkt te zijn volgeboekt Godsdiensttwist in India laait hoog op De koningin zal dr. Soebandrio ontvangen Jongens gooiden met brandende proppen Belg veroorzaakt een dodelijk ongeluk Trottoirtje voor een hulppostkantoor meubeltoonzale n 1ste en 2deetage Azië WOENSDAG 25 MAART 1964 5 Experiment Bobby niet terug Persoonlijke volgeling julianapark 58 - 60 - 62 - haarlem - telefoon 54530 vrij te bezichtigen CBS-cijfers 1963 A frik a Oost-Europa Geen plannen Scherpe critiek op activiteit van ambassade Nieuwe initiatieven? OFFICIAL DEALER KONINGINNEWEG 44-48 Telefoon 13609 (Van onze correspondent) WASHINGTON. - Met de dag wordt duidelijker dat president Johnson niet van plan en ook niet in staat is de Ken- nedy-stijl van werken en handelen voort te zetten. Terwijl de eerste weken na de dood van Kennedy eind november vorig jaar vol waren van verklaringen dat de stijl, de politiek en de jonge intellectuele medewerkers van de vermoorde presi dent niet uit Washington zouden ver dwijnen staat nu wel vast dat een straffe wind van verandering de Amerikaanse hoofdstad in zijn greep heeft. Nog het minst op de principiële punten van poli tiek beleid. Johnson heeft Kennedy- plannen als de strijd tegen de armoede, de wet op de burgerrechten, de GATT- onderhandelingen en de Vietnam-poli- tiek overgenomen en voortgezet. Het duidelijkst zijn de veranderingen in de uitvoering en wat betreft de uitvoerders van dit beleid. Van de jonge briljante intellectuelen, <lie In Kennedy's gevolg begin 1961 het Witte Huis introkken zijn Sorensen en Schlesin- ger al weg. Een andere prominente advi seur Kenneth O'Donnell vertrekt binnen kort. Perschef Pierre Salinger, die ook de persportefeuille behartigde tijdens Kenne dys verkiezingscampagne, is afgetreden om te kunnen meedingen naar een van de twee senatorenposten van de staat Ca- Hfornië, enzovoort. Het zijn niet zozeer ménsen, die John son niet wilde of kon gebruiken, maar het zijn mannen, die hun briljante carrières in andere takken van de maatschappij in 1961 of het jaar daarvoor opgaven om mee te werken aan 't fascinerende Kennedy- experiment.' dat er op neerkwam door scherpzinnige analyse en denken op lange termijn en in historische termen aan de Verenigde Staten een nieuw gezicht te ge ven en aan de vrije wereld nieuwe impul sen voor samenwerking en behoud van de vrede. Dat experiment is. hoe groot de goede wil van Johnson ook moge zijn, door de dood van Kennedy voortijdig beëindigd, hetgeen voor de Sorensens en de Schlesin- gers wel moest betekenen dat zij afscheid namen van het Witte Huis. Hun ambitie ging uit naar politiek creatief denkwerk, niet naar het manipuleren van de macht •is zodanig. In mindere mate gelden deze overwegin gen ook voor andere Kennedy-mensen, die nog steeds in Washington zijn, zoals Wal ter Rostow en McGeorge Bundy, beiden deskundig in de buitenlandse politiek. Of zij echter na de verkiezingen van de aan staande herfst weer deel zullen uitmaken van de ploeg van de eventueel dan herko zen Johnson is de vraag. Het is echter mo gelijk, want Johnson is in de buitenlandse politiek niet zo beslagen, afhankelijker dus van adviseurs en medewerkers, en dat geeft mensen als Rostow en Bundy meer armslag. Een nog belangrijker vraag is of minis ter van Buitenlandse Zaken Dean Rusk na de verkiezingen op zijn post zal willen blij ven. Het is een publiek geheim dat hij van zijn salaris van 25.000 dollar niet rond kan komen en dat hij sinds de dood van Ken nedy overweegt terug te keren naar een baan als voor zijn ministerschap, toen hij tussen de 50.000 en 75.000 dollar per jaar verdiende. Wie hem dan zal opvolgen is duister. Adlai Stevenson, de tweemaal door Eisenhover verslagen Democratische kandidaat voor het presidentschap, lijkt niet meer in aanmerking te komen. Eerder hoort men de namen van de zuidelijke (en ook segregationistische) senator William Fulbright en van de minister van Defensie McNamara. Vast staat als dat de huidige minister van Justitie Robert Kennedy na de ver kiezingen niet terugkeert op zijn post. Dat betekent echter niet dat het al zeker is dat „Bobby" niet meer in Washington zal zijn. De sterke Kennedy-vleugel in de Demo cratische partij zou graag zien dat hij kan didaat wordt voor het vice-presidentschap naast Johnson. En de kans dat dit be- beurt is verre van denkbeeldig. De presi dent lijkt wel niet zo gesteld te zijn op de jongere Kennedy-broer, maar het zou heel goed mogelijk zijn dat hij de stemmen van de Kennedy-vleugel in de partij hard nodig heeft bij de verkiezingen. Bobby als kandidaat voor het vice- presidentschap (een extra belangrijke po sitie als men bedenkt dat Johnson enige jaren geleden al eens een ernstige hart aanval heeft gehad) zou een garantie zijn dat Johnson deze stemmen kreeg, want de loyaliteit, die miljoenen tegenover John F. Kennedy voelden, lijkt overgegaan te zijn op diens jongere broer. Overwegingen, die bij Johnson extra sterk zullen gaan tel len als de Republikeinse partij een kan didaat mocht benoemen als Nelson Rocke feller, die door zijn progressief-liberale denkbeelden aantrekkingskracht zou heb ben op Democraten van het Kennedy-type. Bobby lijkt zijn plannen nog niet te heb ben uitgestippeld. Deze intelligente, in po litiek opzicht vaak keiharde man is nog altijd zo diep geschokt door de dood van zijn broer dat het de vraag is of hij op korte termijn eigen politieke ambities zal ontwikkelen. Want deze harde vechter voor rassenintegratie, deze vaak onheb belijke leider van de verkiezingscampagne voor zijn broer en volgens velen arro gante Witte-Huisadviseur gaat sinds no vember van het vorige jaar door Was hington als een verlegen student, die alle houvast is kwijtgeraakt. Nóg twee namen van prominente figu ren uit de Kennedy-era worden genoemd in de rij van veranderingen. Die van mi nister van Binnenlandse Zaken Stewart Udall en van onderminister van Buiten landse Zaken Averell Harriman. Tot de verkiezingen zullen zij echter nog wel aan blijven, al was het alleen maar uit Johnsons wens het Amerikaanse volk diets te maken dat het Kennedy-regime nog steeds werkelijkheid is. Dat dat niet het geval is blijkt onder andere uit de nieuwe benoemingen van Johnson. Waar een Kennedy-man ontslag neemt volgt een persoonlijke volgeling van de huidige president hem op. Het is het systeem van: overal vertrouwelingen in de zadel helpen dat alle Amerikaanse pre sidenten hebben gevolgd. Het is een sys teem dat een nieuwe wind doet waaien, vooral in het huidige geval, waar de ver trouwelingen van Johnson zelden kunnen bogen op de intellectuele kwaliteiten van hun voorgangers. Enigszins een uitzondering op die regel is George Reedy, de nieuwe perschef, die al sinds dertien jaar doorgaat voor de enige intellectueel uit Johnsons staf. Zo lang hoort Reedy, die sociologie gestu deerd heeft en jarenlang journalist was bij United Press, al tot de naaste mede werkers van de huidige president. Hij schreef in die periode talloze redevoerin gen en trad op als perschef voor Johnson, toen deze nog leider van de Democra tische fractie in de Senaat was. Sinds vo rig jaar november is Reedy al een van Johnsons intiemste adviseurs, ook al had hij officieel een andere, vrij ondoorzichti ge functie in het Witte Huis. Wat Reedy echter tot 'n typische Johnson-vertrouwe-' ling maakt is dat hij zijn carrière geheel aan de loyaliteit tegenover zijn meester te danken heeft, en niet al, zoals de bril jante mannen rondom de vermoorde pre sident, naam had gemaakt aan universi teiten of in andere sectoren van het Ame rikaanse leven. DJAKARTA (AP) De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soe- bandrio, heeft in Bangkok gezegd, dat In donesië een Philippijns compromis voor stel heeft aanvaard om de Maleisische cri sis tot een oplossing te brengen. Het heeft hieraan een aantal voorwaarden verbon den. Hij ging daarop nier verder is. In het Philippijnse voorstel wordt aan gedrongen op de terugtrekking van de In donesische guerrillastrijders uit Maleisisch Borneo, het beginnen van besprekingen tussen de Philippijnen, Indonesië en Ma leisië om hangende politieke geschillen op te lossen en op een topconferentie van de drie regeringshoofden. De Nederlandse industriële produktie is het afgelopen jaar opnieuw gestegen. De groei is echter iets kleiner dan die welke in 1962 ten opzichte van 1961 werd gereali seerd. Het door het CBS berekende index cijfer voor de industriële produktie (1958 100) bedroeg voor het afgelopen jaar 139 en was hiermee zes punten hoger dan het cijfer over 1962. In 1962 steeg het index cijfer met een punt meer, nl. met 7 punten. De ontwikkeling in de verschillende be drijfstakken was natuurlijk niet gelijk. De sterkste stijging werd genoteerd voor de papier-, textiel- en chemische industrie. De papiernijverheid bereikte over het afgelopen jaar een produktie-indexcijfer van 151, zestien punten meer dan in 1962. Ook voor de textielindustrie werd een scherpe stijging genoteerd en wel van 12 punten. Dit in tegenstelling met 1962 toen de produktie in vergelijking met '61 vrijwel gelijk bleef. (Van onze correspondent) PARIJS Met een klein miljoen ande re Parijzenaars heeft ook generaal Charles De Gaulle Parijs verlaten om de paasda gen buiten, in zijn kasteeltje in Colombey- les-deux-Eglises, door te brengen. In de ministerraad heeft hij gisteren echter eerst nog een opgewekt reisveraal ge daan van zijn ervaringen in Mexico en de Franse Antillen, van waar hij dins dag was teruggekeerd. Het schijnt dat de president van de Franse republiek zich zeer diep getroffen heeft getoond door de geestdriftige ontvangsten die hem overal ten deel gevallen zijn. Zijn entourage beschouwde deze langdu rigste en ook vermoeiendste reis die de 74-jarige generaal tot dusver ondernomen had, vooral als een fysieke en politieke test en in Parijs wordt aangenomen dat het Franse staatshoofd, gesterkt door zijn Mexicaanse avonturen, nieuwe werelrei- zen overweegt, waarvoor hij tijdens zijn korte paasvakantie de plannen verder zou kunnen uitwerken. Reizen is voor De Gaulle niet alleen een verzetje of een tijdverdrijf om nieuwe en frisse indrukken op te doen of zijn ge zichtsveld te verruimen. In zijn staatkun dige filosofie en politieke strategie vervul len die reizen, in binnen- of buitenland, ook een zeer concrete functie. Zijn „di recte democratie", waarin het parlement op stal is gezet, staat of valt met de per soonlijke contacten, die hij slechts op zijn reizen leggen of stimuleren kan. En nu het steeds duidelijker wordt dat De Gaul le's politieke ambities zich allerminst tot Frankrijk of zelfs maar tot Europa be perken, ligt het dus ook voor de hand dat hij als politieke toerist zijn vleugels eveneens ver over de Franse grenzen wil uitslaan. Tot dusver staat officieel alleen nog maar vast dat hij in het komende najaar Zuid-Amerika zal bezoeken, waar al elf landen in zijn reisschema staan geno teerd. Het jaar 1965 hoopt de generaal dan voor Afrika te reserveren, dat hij in drie etappes zal bezoeken. Na eerst, in twee verschillende reizen, de voormalige Franse koloniën in Centraal- en Zwart Afrika te hebben bezocht, zouden eind vol gend jaar dan Marokko, Tunesië en Al gerije op zijn komst mogen rekenen. De Gaulle verwacht, dat de politieke situatie in Algerije dan wel voldoende zal zijn opgeklaard om het oude project van de Mahreb, de statenbond van de drie Noordafrikaanse landen, in daden te kun- NEW DELHI (AP) Christenstammen gewapend met pijl en boog hebben lich gemengd in de godsdienstonlusten in het oosten van India. Het aantal slachtof fers van deze onlusten is tot bijna drie honderd gestegen. Leden van de Adivasistam in de staat Bihar, die woedend zijn over berichten van Mohammedaanse terreur tegen chris- tenstammen in aangrenzend Oost-Pakis- tan, hebben mohamedanen aangevallen en twee dorpen in brand gestoken. De Beatles, Engelands meest omstre- den viertal, hebben in het Scala theater in Londen een uitvoering gegeven voor een groep weeskinde ren. De gitaren bleven in de kleed kamers de Beatles zijn n.l. in het zelfde theater bezig met opnamen voor hun eerste film maar de verfktiasten kwamen te voorschijn. Zij leerden de kinderen eieren be schilderen met grappige koppen die onveranderlijk een Beatlekapsel droegen. Van links naar rechts: Ringo Starr, John Lennon, Paul McCartney en George Harrison. nen omzetten. Aangezien hij de presi dentsverkiezingen van 1965 slechts als een formaliteit beschouwt, waarvan de uit komst niet twijfelachtig kan wezen, speelt de generaal ook al met reisplannen voor een verdere toekomst. In 1966 kan Zuidoost-Azië aan de beurt komen met landen als Pakistan, India, Thailand, Cambodja, Zuid-Vietnam en In donesië. Noord-Vietnam en China schij nen, ondanks dat de diplomatieke betrek kingen die onlangs met Parijs zijn her steld, toch nog niet rijp te worden ge acht om voor een staatsbezoek van de Franse president in aanmerking te ko men. Voor 1967 heeft de ondernemende Fran se staatsman-generaal het oog reeds ge slagen op de Sovjet-Unie en haar satellie ten achter het ijzeren gordijn, dat tegen die tijd, naar zijn verwachting, dan ein delijk moet zijn opgehaald. Zoals men ziet heeft de Franse presi dent, die de meest bereisde Roel onder de twintigste-eeuwse staatslieden wil wor den, nog heel wat grote plannen in de pen om zich aan zoveel mogelijk volken te tonen. Opmerkelijk kan slechts worden genoemd dat de generaal bij zijn politiek- toeristische projecten alleen de Verenig de Staten over het hoofd schijnt te hebben gezien, terwijl een persoonlijke ontmoe ting met president Johnson nu juist door alle diplomatieke waarnemers nog steeds als een vitale wenselijkheid van de aller eerste orde voor de westelijke eenheid naar voren wordt geschoven. (AFP) De Franse minister van Voor lichting, Peyrefitte, heeft in antwoord op vragen meegedeeld dat president De Gaul le, met uitzondering van de aangekondig de reis naar Latijns Amerika, absoluut geen reisplannen heeft. (Van onze correspondent) ROME De derde dag van het proces tegen de moordenaars van Bruno Colombo heeft een verrassing opgeleverd, die er wellicht op zou kunnen uitlopen dat er nog een derde beklaagde komt: de stu dent Calapso, die destijds in verband met deze zaak ook herhaaldelijk genoemd werd doch die thans alleen als getuige is ge dagvaard. Hij zal op 1 april, wanneer het proces wordt hervat het wordt onder broken met het oog op het paasfeest gehoord worden. De eerste persoon die gisteren door de president werd verzocht om voor hem te verschijnen was opnieuw Prisco, die nog enkele aanwijzingen moest geven, voorna melijk over een emmer van plastic die hij uit het magazijn van het hotel waar in hij in Amsterdam woonde, zou hebben gestolen. Hij herinnerde zich dat niet, maar hij zei: „Misschien heb ik hem ge bruikt om er mijn regenjas in te wassen of ook wel om de auto van Colombo schoon te maken." Eigenaardig was dat Prisco daarna ver klaarde dat hij maandag niet onwel was geworden doordat hij niet bestand zou zijn tegen het proces, maar doordat hij aan een maagziekte lijdt. Deze Prisco maakt een ongehoord ongunstige indruk, eigen lijk ongunstiger dan Sguazzardi, in al zijn uitlatingen. Die jongen is blijkbaar bijzon der gehard tegen alle mogelijke dingen. Privê-detective De belangrijkste getuige was de broer van het slachtoffer, Italo Colombo, die, nadat hij lange tijd geen bericht van zijn broer Bruno had ontvangen, naar Neder land was gegaan en daar de hele zaak heeft uitgezocht, als een soort privé-detec- tive. Hij heeft Sguazzardi in de bar in Amsterdam ontmoet en heeft na enige tijd begrepen dat deze knaap wel wat meer afwist van wat er met zijn broer was ge beurd. Hij heeft ten slotte de Amsterdam se politie erop attent gemaakt dat er een moord gebeurd moest zijn en ook gezegd wie hij verdacht als de schuldige. Het was opvallend met welk een grote nauw keurigheid en kalmte deze man dit alles uiteenzette. Na hem werd de enige Nederlandse ge tuige gehoord, Hans Essing, eigenaar van een klein hotel waar de twee studenten Prisco en Calapso hebben gewoond. Hij beschreef ze als niet al te aanbevelens waardige jongelui. Deze hotelhouder schijnt een bijzonder sypipathiek man te zijn, want toen Calapso enkele weken bij hem gewoond had en naar Italië terug moest en geen geld had, heeft hij niet al leen goedgevonden dat de jongen vertrok zonder zijn kamer te betalen, maar hij heeft hem ook het geld voorgeschoten voor de reis naar Rome. Daarna is Ca lapso teruggekomen, samen met Prisco. Zij hebben toen nog een tijdje in het ho tel gewoond, maar de andere klanten en ook de eigenaar waren eigenlijk niet erg op hen gesteld, omdat er voortdurend klei ne dingen gestolen werden in het hotel. Levensmiddelen, maar ook wel kleinighe den uit kamers van andere gasten. Belangrijk verschil q Op een zeker ogenblik kwam toen het punt waarover de grootste opwinding ont stond, want Essing vertelde dat op de avond van de 13de, de 14de of de 15de november, een andere Italiaan Orioli, die ook bij hem woonde, hem had ver teld dat er twee studenten buitengewoon vuil en nat waren thuisgekomen, met zwaar bemodderde schoenen, en dat zij daarna de badkamer van het hotel gewei- (Van onze correspondent) BONN Er gaat nu geen dag meer voorbij of Moskou schiet diplomatiek met scherp op de bondsrepubliek. Het laatste salvo: de Pravda beschuldigt de repatrië ringsafdeling van de Westduitse ambassa de in Moskou ervan in de Sovjet-republiek Litouwen Duitssprekende Litouwers aan te werven voor repatriëring naar Duitsland. De Duitse ambassade heeft dat ontkend. Men verklaarde er wel dat er tienduizend aanvragen tot repatriëring bij de ambassade liggen van wat men vroeger „Volksduitsers" zou noemen. Aan deze ernstige beschuldiging is de laatste weken het een en ander voorafge gaan: het Tass-memorandum waarin de bondsrepubliek de agressiefste staat van Europa werd genoemd, het uitwijzen van de economische specialist van de ambas sade, Naupert, b,et retourneren van nota's en de eis van Moskou dat West-Berlijn uit gezonderd moet worden van 'n eventueel cultureel akkoord tussen de Sovjet-Unie en de bondsrepubliek. Deze diplomatieke campagne, die een soort eenparig versnelde beweging te zien geeft, schept zorgen in Bonn. Men pro beert haar hier officieel te bagatelliseren. Kanselier Erhard zei zwakjes, dat er geen sprake is van een verharding in de Duits- Russische betrekkingen. En de anders zo gevatte regeringswoordvoerder Von Hase snoerde zich de mond door te zeggen dat „de bondsrepubliek geen lust heeft een po lemiek aan te gaan om te antwoorden op een zo doorzichtige propagandacampagne". Is het louter een propagandacampagne? Of is het een soort psychologische voor bereiding tot nieuwe diplomatieke Rus sische initiatieven inzake Duitsland? Men begint in Bonn met dit laatste rekening te houden. En dat zou een deuk kunnen slaan in de zelfverzekerheid waarmee vooral de C.D.U. de laatste weken haar eisen kracht bijzette tot de Duitse her eniging, niet alleen van het in tweeën, maar ook van het in drieën gedeelde rijk. Minister Schroder verklaarde onlangs triomfantelijk dat die krachtige eis „de Russen zenuwachtig maakt". En serieuze kranten als „Die Welt" en de Frankfurter Allgemeine" vielen Erhard bij toen deze de gebieden achter de Oder-Neisse-grens terugvroeg. „Die Welt" bestond het zelfs erop te wijzen, dat het akkoord van Mün- chen, waarbij het Sudetenland „Heim ins Reich" keerde, volgens het internationale recht nog steeds geldig is. Op deze krachtige toon heeft minister Gromyko nog krachtiger geantwoord met zijn verklaring in Helsinki, „dat iedere herziening van de huidige grenzen in Europa onvermijdelijk oorlog zou beteke nen". dig smerig hadden gemaakt. Orioli heeft later tegen de politie gezegd dat dit niet juist is, maar dat dit feit gebeurd is op 8 november of daaromtrent, dus juist een week vroeger. De advocaat Dell'Ora, die de belangen van de familie Colombo be hartigt, merkte op: „Het verschil in de ze data is de reden waarom Calapso op het ogenblik niet ook op het beklaagden bankje zit." En toen zei het openbaar mi nisterie: „Er is altijd nog tijd voor hem om daarop te komen." Want als dat voor val met die bemodderde schoenen en dat vuil inderdaad gebeurd is na de moord, dan betekent dat Calapso zo niet aan de moord zelf, dan toch heeft deelgenomen aan het begraven van het lijk in het Am sterdamse bos. Het ligt in de bedoeling dat de koningin audiëntie zal verlenen aan de minister van Buitenlandse Zaken van Indonesië, dr. Soebandrio, tijdens diens bezoek aan Nederland, zo heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag thans meegedeeld. De Indonesische minister komt op 1 april om 10 uur op Schiphol aan. Des middag» brengt hij bezoeken aan de minister president, aan de voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaal, en aan de minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns. Minister Luns biedt 's avonds zijn In donesische ambtgenoot een diner aan in Scheveningen. De volgende dag is geheel gereserveerd voor zakelijke besprekingen in het ministerie van Buitenlandse Zaken, 's Avonds geeft minister Soebandrio voor Nederlandse autoriteiten een ontvangst in kasteel Oud-Wassenaar, waar de minister logeert tijdens zijn verblijf in Nederland. Minister Soebandrio wordt bij zijn be zoek aan Nederland vergezeld door zijn echtgenote, die plaatsvervangend minister van Volksgezondheid is, door mr. Soedjar- wo Tjondronegoro, tweede plaatsvergan- gende minister van Buitenlandse Zaken de heer Oemarjadi, vierde plaatsvervan gende minister van Buitenlandse Zaken, generaal Moersid, plaatsvervangend minis ter voor de strijdkrachten, de heer Isman, ambassadeur te Cairo, de heer Harsono Reksoatmodjo, ambassadeur te Tokio en de heer Ganis Harsono, woordvoerder van het Indonesische ministerie van Buiten landse Zaken. Baldadig gestoei van jongens in de Tweede Jan Steenstraat te Amsterdam is gistermiddag zover gegaan dat de knapen met in benzine gedoopte en aangestoken proppen poetskatoen gingen gooien. Het gevolg was dat een passerend knaapje, de achtjarige Hans Speudel, door zulk een prop werd geraakt. Zijn moeder heeft hem eerst naar een apotheek en vandaar naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis gebracht, waar Hans met ernstige brandwonden in zijn gelaat ter verpleging is opgenomen. Het gerechtshof te 's-HertogenboscH heeft een bedrijfsdirecteur uit Ukkel (Bel gië) wegens het door roekeloos rijden ver oorzaken van een verkeersongeluk op de rijksweg Breda-Tilburg onder Hulpen, waarbij een dode te betreuren viel, ver oordeeld tot 3.000,boete subs, ze» maanden hechtenis en twee jaar intrek king van het rijbewijs. Op 11 maart eiste de advocaat-generaal tegen hem twee maanden gevangenisstraf en twee jaar intrekking van het rijbewijs. De rechtbank te Breda had hem in eerste instantie veroordeeld tot 5.000,boet» subs, zes maanden hechtenis en twee jaar intrekking van het rijbewijs. Lonneker, een ten noorden van Ensche de gelegen dorpje, heeft een merkwaardi ge primeur. De kantoorhouder van het hulppostkantoor heeft er zelf een trottoir- tje voor de brievenbus en de postzegel automaten laten aanleggen, omdat de pro vincie (eigenaresse van het modderige stukje grond), de gemeente Enschede en de PTT weigerden dit te laten doen. De kantoorhouder, de heer E. J. Jeur- sen, heeft eerst langdurig en nadrukkelijk de overheidsinstanties trachten aan te zet ten tot het aanleggen van het trottoir, maar na een serie weigeringen heeft hij zelf 100,- op tafel gelegd. De inwoner» van Lonneker stellen de service op prijs, want zij kunnen nu bij slecht weer met droge voeten brieven posten en postzegel» draaien. HSUPRJÜi Fa. E. de Graaff

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5