School voetbal in Velsen draait op volle toeren REIS EN PASSAGEBUREAU 115 teams nemen deel aan het handbal toernooi van IJmond Schelhaas en Walda hielpen Steyn in schaakstrijd Kijk Uit RBC's voorhoede munt niet uit door schotvaardigheid Duitse jongens stelen munitie Velsen en HBC kunnen twee punten uitlopen op Hillegom 1 Speeltuinvernielingen duren voort Betaling abonnementsgeld per giro Mutaties bij oud- katholieke kerk m HOTEL PLAN Journalist Oltmans door V.N. berispt Ook Engelse lijndienst op Australië Anti-joodse groep roerig in Brazilië Havenberichten A mateur-elftallen ZATERDAG 28 MAART 1964 5 N.V. VEREENIGDE SCHEEPSAGENTUREN Passage-agenten - Luchtvaart HOTELPLAN REIZEN Vakantiereizen 14-D. CRUISE vanaf Venetië naar Griekenland en Israël. BEZOEKREIZEN Telstar in Roosendaal niet verder dan 0-0 Defensie: hecht Luchtmacht is loodgieters dankbaar Gelijkspel tussen Kennemers en Beverwijk Derdeklassers l'ierdeklassers De regen speelt het Velsense schoolvoetbaltoemooi danig parten. De consulent voor de lichamelijke opvoeding in de gemeente Velsen, de heer A. H. Wede- meijer, had gelukkig het sportcomplex van Waterloo achter de hand. Hoe prettig deze uitwijkmogelijkheid is, bewees de gang van zaken tijdens de ochtend van donderdag. In de allerjongste E-afdeling moesten alle teams twee wedstrijden spelen. Volgens het programma zou tussen beide wedstrijden een pauze van een half uur zijn, maar de organisatoren vonden het onverantwoordelijk om de schoolvoetbaliertjes een half uur met hun natte kleding aan stil te laten staan. Door het inschakelen van de twee velden van Waterloo konden beide wedstrijden direct achter elkaar worden gespeeld. Het belangrijkst waren de wedstrijden in de E-afdeling, omdat daar de poule winnaars uit te voorschijn moesten ko men. Bij deze geplaatsten was ook de bekerhouder, Theo Thijssenschool. In een strijd van een half uur wist het favorie te aanvalskwintet liefst zes bressen te schieten in de verdediging van de Ir. Krijgerschool. Dit was zeer tot genoegen van de talrijke fans van de bekerhouders, die hun schoolgenoten zelfs met spandoe ken aanmoedigden. De andere geklasseerde teams zijn: Jan Ligthartschool, Jan Campertschool, St. Franciscusschool, Bethlehemsehool, Brederodesehool en Heilig Hartschool. De Brederodesehool heeft niet zo maar de eindstrijden bereikt. De Sant poortenaren bezorgden de toeschouwers de prettige verrassing van liefst.26 strafschoppen. Toen pas capituleerde het gelijkgeëindigde team van de Moerberg- school. De Titus Brandsmaschool was de achtste ploeg in de eindstrijd. Het lot wees deze school aan, ondanks het feit Tijdens de donderdagavond in het zeer goed bezette gemeentelijke ontspannings lokaal aan de Van Diepenstraat gehouden vergadering van de samenwerkende speel- tuinbesturen „Schulpen" en „De Meerwei- den" heeft de heer M. J. Marcus als voor zitter, opnieuw deprimerende geluiden la ten horen over de vernielzucht van de jeugd. Anderzijds was hij weer verheugd over de groeiende belangstelling van de speeltuinjeugd ten aanzien van het club werk, dat de laatste tijd met een flink aantal jonge krachten is toegenomen. Ondanks de vele vernielingen, die het bestaan van de speeltuin „Schulpen" reeds vernietigden en waar, ter voorko ming van ongelukken het speeltuinbestuur in arrenmoede maar zelf de gesloopte res ten heeft verwijderd, kunnen de beide be sturen gelukkig een blijvende activiteit ont wikkelen in het opvangen van hun jeugd in „De Pan" als clubgebouw. Maar ook dit onderkomen is helaas niet gespaard gebleven. De lieve jeugd heeft het be staan zelfs de eikehouten toegangsdeur in te trappen en wel zodanig, dat deze deur volkomen uit de zware scharnieren werd gelicht. Maar, zo was de klacht van de heer Marcus, „de omwonenden hebben weer eens niets gemerkt". Gelukkig is het daarbij gebleven. Maar de vernielzucht heeft nieuwe prooi ge vonden in de afrastering- van speeltuin „De Meerweiden" aan de Geelvinckstraat. Nu worden hier gaten in het gaas geknipt of ingetrapt, met als gevolg, dat de speel- werktuigen straks aan de beurt zullen zijn. Toch blijven de besturen moedig vol houden totdat er eindelijk eens een bete re tijd aanbreekt en men met minder zor gen het werk, dat de jeugd ten slotte geldt, met meer voldoening kan voortzetten. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. XJ bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 9.75, post- abonnees f 10.25. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. DE ADMINISTRATIE De leden van de oud-katholieke gemeen te van de H. Engelmundus te IJmuiden zal het ongetwijfeld interesseren, dat het episcopaat van de oud-katholieke kerk van Nederland met ingang van een na der te bepalen datum een aantal mu taties heeft bekend gemaakt, waarbij al le betrokkenen op een of andere wijze binding met IJmuiden hebben gehad. Deken mr. J. W. Key van de oud-katho lieke parochie van de H.H. Anna en Ma ria (Kinderhuissingel) te Haarlem, die eni ge tijd geleden wegens gezondheidsrede nen zijn pastoraat heeft moeten neerleg gen, zal worden opgevolgd door pastoor M. J. Aarents thans pastoor te Amers foort. Pastoor Aarents was vroeger kape laan te IJmuiden. Pastoor J. Visser, IJmuidenaar van ge boorte, wiens ouders nog in IJmuiden wo nen, is thans benoemd tot pastoor te Amersfoort, terwijl de oud-kapelaan van de IJmuidense gemeente, pastoor A. J. Rinkel, thans te Krommenie opvolger wordt in het pastoraat te Arnhem. Mgr. J. van der Oord, bisschop van Haarlem, heeft bij de uitvoering van de mutaties belast met het deservitoraat van de parochie te Krommenie, die bovendien Castricum omvat pastoor A. Zwart te Zaandam. De laatste is evenzeer geboor tig en afkomstig van IJmuiden. dat zij in de Jan Ligthartschool hun meer dere moesten erkennen. Het beste voetbal was uiteraard in de hoogste afdeling te zien. Zowel de Lagere Technische School als de St. Joannes ULO overwonnen hun tegenstanders slechts met één goal verschil. De Driehuizense goalie hield zijn doel dicht, terwijl zijn Creutz- bergcollega slechts één doelpunt moest laten passeren. Ondanks enthousiaste aan moedigingen verloor het eerste elftal van de Creutzberg ULO slechts met 1-0 van de St. Joannes ULO. In de andere wed strijd in de B-afdeling waren de doelpun ten niet zo duur. De Groen van Prinsterer ULO verloor met 3-2 van de Lagere Technische school. Het reserve-elftal van de Lagere Techni sche School won met 2-1 van het tweede team van de St. Joannes ULO. Doch de ze wedstrijd zal dinsdag overgespeeld wor den, daar het team van de winnaars be> stond uit.12 spelers. De strijd tussen de hoogste elftallen van de Hugo de Groot ULO en de Willem de Zwijger ULO, die gespeeld werd op C-klasse-niveau, werd door de „Zwijgers" met 20 gewonnen. Wij kunnen ons niet meer herinneren, dat de Willem de Zwijger ULO, altijd een troef in de B-afdeling, ooit lager dan deze klasse gespeeld heeft. Het hoogste elftal van de Prot. Kohnstamm VGLO versloeg met de kleinste cijfers de scholieren van de Pa piervakschool (1-0). In de D-afdeling klasseerde het derde elftal van de Lagere Technische School zich in de eindronden door het reserve team van de Papiervakschool met 4-1 te verslaan. De uitslagen waren: Afdeling B: Lagere Technische School IGroen van Prinste rer ULO I 3-2 en St. Joannes ULO I Creutzberg ULO I 1-0. Afdeling C: Hugo de Groot ULO IWil lem de Zwijger ULO I 0-2; Lagere Tech nische School IISt. Joannes ULO II 2-1 (deze wedstrijd wordt overgespeeld) en Papiervakschool IProf. Kohnstamm V GLO I 0-1. Afdeling D: Willem de Zwijger ULO II Elout van Soeterwoude VGLO I 1-3; Lagere Technische Echool III-Papiervak- school II 4-1 en Creutzberg ULO IIRijks HBS III 1-1. Afdeling E: Titus BrandsmaschoolPlei- adenschool 3-0; Prof. GunningschoolJan Ligthartschool 0-1; OssendorpschoolJan Campertschool 0-2; Prof. van der Leeuw- schoolJulianaschool 1-1; Clara Stem schoolWatervlietschool 0-2; Bethlehem sehoolClaraschool 41MlVO-school- Marnixschool 3-0; St. Franciscusschool Beatrixschool 40; PleiadenschoolProf. Gunningschool 1-0; Jan Ligthartschool Titus Brandsmaschool 2-1; Julianaschool Ossendorpschool 2-2; Jan Campertschool Prof. van der Leeuwschool 1-0; Bethle hemsehoolClara Stemschool 2-0; Water vlietschoolClaraschool 4-2; Beatrixschool MlVO-school 0-1; MarnixschoolSt. Franciscusschool 0-4; EmmaschoolHei lig Hartschool 0-1; MoerbergschoolBre derodesehool 0-0; Adolf van Nassauschool Emmaschool 3-1; BrederodesehoolSt. Franciscusschool II 1-0 en Ir. Krijger- schoolTheo Thijssenschool 1-6. Programma: Op het Waterlooterrein is vrijdagmor gen de achterstand van dinsdag ingehaald. Om 10 uur speelden de Prins Bemhard HBS II tegen de Rijks HBS II (Afd. G) en de Prins Bemhard HBS III tegen de Wil lem de Zwijger ULO III (afd. D). Het programma van dinsdag vermeldt in de hoogste afdeling om drie uur de top> wedstrijden Groen van Prinsterer ULO Prins Bernhard HBS I en Creutzberg ULO IRijks HBS I op Schoonenberg. Tij dens de ochtenduren wordt de eerste ron de van de eindstrijden in de jongste E- afdeling afgewerkt. KANAALSTRAAT MARKTPLEIN - 71 - TELEFOON 49 41 TELEFOON 56 44 - - IJMUIDEN IJMUIDEN met voordelige „BUDGETREIZEN" Prijzen vanaf 375. Ouders van emigranten, per schip of vliegtuig. VAREN EN VLIEGEN - AANTREKKEL. REIS NAAR GRIEKENLAND Heenreis per schip, terugreis per vliegtuig; van 630.— tot 1205.—. NEW YORK (AP) Een functionaris van de Verenigde Naties heeft een mondelinge berisping gegeven aan de Nederlandse jour nalist Willem Oltmans. Deze berisping van de onderdirecteur van een afdeling van de informatiedienst van de V.N., de Amerikaan Osgood Caruthers, had betrek king op het optreden van Oltmans bij het bezoek van mevrouw Marguerite Oswald aan het gebouw van de V.N. De Nederlandse journalist zou bij die ge legenheid verscheidene journalisten heb ben uitgenodigd om mevrouw Oswald vra gen te stellen. Mevrouw Oswald is door journalisten ondervraagd over haar cam pagne die tot doel heeft te bewijzen dat haar zoon, Lee Harvey Oswald, onschul dig is aan de moord op president Kennedy. In antwoord op vragen van journalisten zei Caruthers, dat hij tegen Oltmans gezegd had, dat hij mevrouw Oswald als zijn gast kon meebrengen, maar alleen op voor waarde dat hij geen ruchtbaarheid aan het bezoek zou geven. Oltmans zou die voor waarde hebben aanvaard. Met Pasen genieten van zon en strand zal voor ons dit jaar wel een onbereikbaar ideaal blijven. Niet zo in Amerika waar duizenden studen ten al bijeen zijn in Fort Lauerdale om er zoals elk jaar gezamenlijk aan het strand de paasdagen door te brengen. En het gaat er gezellig toe, zoals de foto laat zien. De „Peninsular and Orientlines Ltd" heeft besloten van begin januari 1965 af de directe verbinding van Nederland met Au stralië in stand te houden. Met vijf passagiersschepen zullen vijf vaarten worden gemaakt van Vlissingen naar Freemantle, Adelaide, Melbourne en Sydney en vier in omgekeerde richting. Enkele schepen zullen doorvaren naar Nieuw-Zeeland. De handbalvereniging IJmond heeft een druk paasweekeinde wegens het deelnemen hedenmiddag in de Dr. Prinsen-sporthal te Heemskerk aan een internationaal zaal- handbaltoernooi, dat zij organiseert en het houden van een monster-veldhandbaltoer- nooi op het Koningsveld te Velsen-Noord, dat tweede paasdag van half tien tot half zes zal duren. Om half drie vanmiddag is het inter nationale zaalhandbaltoernooi te Heems kerk begonnen, waarin behalve IJmond deelnemen de Haarlemse club Rapiditas met een damesteam en de Zweedse ver enigingen I.K. Götadal en Göteborgs Skid- klubb, ook alle met één team. Als aan vulling worden gespeeld de juniorenwed- De wedstrijd SchelhaasWalda was de afgelopen speelavond het topduel in de on derlinge competitie van de IJmuider schaakclub Kijk Uit. Deze spelers vormen de naaste bedreiging voor leider Steijn en zouden dus onderling kunnen gaan uitma ken wie voorlopig de beste kansen zal be houden. In een aantrekkelijke partij had Schelhaas aanvankelijk wel enig initiatief maar hij kreeg toch niet voldoende vat op de stelling om tot voordeel te kunnen ko men. Er werd afgewikkeld naar een toren eindspel dat in remise resulteerde. Voor Steijn uiteraard een gunstige uitslag, zijn voorsprong op Schelhaas bedraagt nu IV2. punt, terwijl Walda op 2V2 punt achter stand ligt. Een sterk spelende Lanser zag men in zijn partij tegen Wijdoogen in ge wonnen positie, maar toen kwam hij op de onzalige gedachte een stuk weg te geven. Voor Lanser was er daarna geen redden meer aan en deze gaf dan ook op. De voetballiefhebbers uit deze contreien beleven wél spannende dagen: VVB en Stormvogels lijstaanvoerders, respectieve lijk in 2 A en 4 C en Telstar weliswaar nog niet aan het hoofd van de eerste divisie, maar dan toch met een alleszins reële kans om straks één van de twee begerenswaar dige plaatsen, die naar promotie leiden, te bezetten. De eerste hindernis, die de Velsenaren op tweede paasdag krijgen te nemen, is RBC. Zo op het oog lijkt deze hindernis niet al te lastig de Roosendalers be haalden in hun 22 wedstrijden 21 winst punten doch als we bedenken, dat deze zuidelijke voetballers in de 7 wedstrijden, die zij sinds de intrede van dit jaar speel den, geen enkele keer geklopt werden ze behaalden overwinningen op Excelsior (10) en Willem II (01) en speelden vijf maal gelijk dan mogen de Telstarspelers zeker niet denken, dat ze tegen de Bra banders een walk-over tegemoet gaan. Integendeel, we menen zelfs, dat de wit te voorhoede heel goed voor de dag zal moeten komen, want de RBC-defensie is na die van Telstar de minst gepasseerde in de eerste divisie (22 tegenpunten in 22 wedstrijden). In 9 ontmoetingen zagen de tegenpartijen waaronder Telstar geen kans de RBC-doelman te passeren en slechts twee clubs, te weten Velox en Vole- wijekers, slaagden erin drie goals te scoren. De komende tegenpartij van Telstar zou dan ook zeker een hogere plaats op de ranglijst hebben ingenomen, wanneer haar voorhoedespelers zich wat schotvaardiger hadden getoond: 25 doelpunten in 22 wed strijden vormen nu juist niet een aantal om daarover naar huis te schrijven. In niet minder dan 9 ontmoetingen zag de Roosen- daalse voorhoede geen kans te scoren, in 8 ontmoetingen werd slechts één doelpunt genoteerd en alleen op 6 oktober van het vorige jaar schoot de zuidelijke aanvals- linie bepaald uit haar slof door de doelman van Willem II niet minder dan zesmaal het nakijken te geven. Uit bovenstaande gegevens valt onzes inziens te concluderen, dat Telstar deze ontmoeting zeker niet behoeft te verliezen, maar dat de voorhoede van de Whites goed voor de dag zal moeten komen, wil men de Brabantse voetballers niet aan hun tiende gelijke spel helpen. HANAU (DPA) Een jeugdbende heeft de afgelopen maanden een grote hoeveel heid munitie van het Amerikaanse leger in Wolfgang bij Hanau ontvreemd. De jongens, die allen jonger dan acht tien jaar zijn, hadden een omvangrijk ar senaal aangelegd van brand-, rook- en traangasbommen, alsmede handgranaten en geweerpatronen. Het kostbaarste stuk van hun buit be stond uit een besturingsinrichting voor ra ketten, die de jongens lieten verdwijnen, toen alle aandacht gericht was op een pa rade voor bondspresident Lübke. De diefjes verschaften zich herhaalde malen toegang tot het Amerikaanse depot door prikkeldraad door te knippen en zich door een lichtkoker in de munitiebun ker te laten zakken. De autoriteiten in West-Duitsland halen thans opgelucht adem, want tot aan de arrestatie van de jongens dacht men, dat er politieke drijf veren achter deze diefstallen zaten. In de afgebroken positie heeft De Jong tegen Gordijn met toren en pion tegen paard en loper goede winstkansen. In de tweede groep was het duel van de dag de partij Van MaanenBeekhuis. Een onstuimig opdringende Beekhuis zou in dit duel zijn aanval inzetten op de leiders positie van v. Maanen. Na nauwelijks tien zetten stond Van Maanen reeds reddeloos verloren. Een voortreffelijk gevecht werd geleverd aan het bord van Verkooyen en Van Nieuwenhuizen (remise). Kramer jr. heeft zijn aangekondigd herstel niet waar kunnen maken. Verliespartijen tegen De Haas en v. Nieuwenhuizen drukten hem steviger op de laatste plaats. De ranglijst luidt hier nu: Van Maanen, A12 8 Bontenbal -14 8 Beekhuis 11 iVz Heidenreich 13 iVz Van Pelt 11 6Vi v. Nieuwenhuizen (1) 12 6Vi. Doomenbal '11 6 Verkooyen 14 6 Zeijlmans 12 5 De Haas9 4 Vis (1) 12 4 Kramer jr13 3 (1) onbesliste partij. In de derde groep zorgde rode lantaarn drager Zonderman voor opmerkelijke re sultaten. De afgebroken partij tegen Fr. van Maanen leverde een gelijkspel op waarna hij er in slaagde de ongeslagen v. d. Berg met het eerste verlies te con fronteren. In groep 4 was het een grote dag voor de gebroeders Arisz. Beide broers kwamen tot mooie overwinningen. De uitslagen zijn: Groep 1: Wijdoogen Lanser 1-0; Schelhaas—Walda remise; GordijnDe Jong afgebroken. Groep 2: Kramer jr.Van Nieuwenhuizen 0-1; De HaasKramer jr. 1-0; Van Nieuwenhuizen Verkooyen remise; Van MaanenBeek huis 0-1. Groep 3: Fr. van MaanenZon derman remise; v. d. BergZonderman 0-1; v. d. DoelKoomen afg.; Wolthuizen Van Alfen 0-1. Groep 4: Baas—Kramer sr. 0-1; Van Zwieten sr.J. van Vuure 0-1; H. AriszRamsteijn 1-0; RobbenL. Arisz 0-1. Bondscompetitie: Pat Mat 2Kijk Uit 3 3-4 voorlopig. BUENOS AIRES (Reuter) De Bra ziliaanse politie heeft bekendgemaakt dat bandieten die in augustus een ziekenhuis overvielen, twee leden van het personeel doodden en er met veertien miljoen pesos vandoor gingen, leden van de anti-joodse nationalistische organisatie „Tacuara" zijn geweest. Zeven Argentijnen en een Joegoslaaf, allen jonger dan dertig jaar, zijn in ver band met deze overval gearresteerd. Vijf verdachten worden gezocht. Bij de opsporing heeft ook politie van andere landen meegewerkt. De bandie ten hebben gestolen bankbiljetten in Ma drid, Lissabon, Rome, Napels, Amster dam, Parijs en Londen ingewisseld. strijden IJmond-IEV (dames) en Rapidi- tas-IJmond (heren). Het Koningsveld zal maandag een groots opgezet monstertoernooi herbergen, dat traditiegetrouw door IJmond wordt gehou den maar waarbij dit jaar geen buiten landse deelnemers zullen zijn. Niet min der dan 115 teams zullen in het strijdperk treden voor senioren, junioren, aspiranten en welpen, waarvan de senioren alleen elf handbal en de overige afdelingen zeven handbal zullen spelen. Dit betekent een verdeling over 28 poules en meer dan duizend deelnemers. Dit evenement vindt plaats op twee elf en acht zevenhandbalvelden, waardoor het gehele complex van het Koningsveld in beslag wordt genomen. Aan dit grote toernooi nemen deel: AHC '28 uit Den Haag; BDC uit Soest; Con Brio uit Opmeer; Concordia, Haar lem; Full Speed, IJmuiden; HBC, Heem stede; IEV, Velsen-Noord; Laren, Laren; ODIN, Heemskerk; Olympia, Wieringer- werf; Rapiditas, Haarlem; Samen Eén, Hoofddorp; Tavenu, Duivendrecht; Unitas, Amsterdam; The Victory, Weesp; Vriend schap, Eindhoven; WVGV, Weesp; IJmond, Velsen-Noord; Zaanstreek, Zaandam en Zandvoortmeeuwen. Donderdag kwamen In IJmuiden aan: Bornrif van Londen; Marathon, Rotterdam; Canopus, Rotterdam; Jean E., Londen; Hercules, Rotter dam; Loulea, Le Havre; Rijnstroom, Grimsby; Zaanstroom. Dagenham; Kilo, Le Havre; Theresa, Porsgrun, fërromangaan voor IJmuiden; Schulau, Swansea; Ruby, Londen; Lauriergracht, Hamina; Saint André, Le Havre; Seefalke, Gothenburg. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Alphard naar Rotterdam; Theano, Rotterdam; Artillero, Monrovia; Eastwood, Immingham, van IJmuiden; Oosterburgh, Rotterdam; Axel, Karlshamn, wals- materiaal van IJmuiden; Deborah, Londen; Nep- tunus Goole; Blisworth, Londen; Fiona, Odense, gort van Wormerveer; Hudson Firth, Blyth; Mar tha Ahrens, Hamburg; Iron Barque, Oxelosund; Philitas, Rotterdam; Oranjefontein, Bremen; Adele Hagenah, Antwerpen, van IJmuiden. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Caribia van Antwerpen; Areas, Rotterdam; World Charm, Baton Rouge; Hans R., Rotterdam, naar Zaan dam; Vogtland. Bremen; Lebu, Rotterdam; He- riot, Leith; Marathon, Gdynia; Sagitta, Teigne- mouth; Trans Oceanica Francesia, Baton Rouge; Mitras, Aarhus; Roland Ruus, Ipswich; Margrit Angelika, Gdynia; Ubbergen, Klaipeda; Minerva 2, Swansea; Aegir, Londen; Tor, Londen; Jonan, Par; Geziena Hendrika, Par; Roerdomp, Rotter dam; Eos Kopenhagen; Ampenan, Bremen; Le- nie, Swansea; John Kruse, Karlstad; Hinde, Lon den; Anholt, Rotterdam; Globe, Londen; Tempo, D., Hull; Fr. van Seumeren, Hamburg; H. Buis man, Jersey, Sophie Transoe, Teignemouth; Kul- merland, Antwerpen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Draco naar Rotterdam; Hoorneboeg, Norresundet; Elsa Ess- berger, Aruba. Marie, Tubern; Willemijn. Rot terdam; Geestland, Barbados; Inge, Narvik; Schwarzenbek, Cristobal; Forel, Londen, wals- materiaal van IJmuiden; Dorset, Trinidad; Schok land, Poole, kunstmest van IJmuiden; Schulau, Gent; Hoe Vinces, Harlingen; Rudolf Karstens, Bremen; Prinsenbeek. Kramfors. van Zaandam; Marlin, Bilbao, coils van IJmuiden; Neslandla, Gothenburg; Vliestroom, Bristol; Noordwijk, Rio de Janeiro, van IJmuiden; Caribia, Kopenhagen: Buka, Londen; Wera, Randers; Baden, Oslo; Le bu, Bremen; Vogtland, Antwerpen; Dalla, Bre men; Aria. Helsingfors; Accres, Kopenhagen; Si- non, Nassau; Gaasterkerk, Las Palmas; Minerv» 2, Rotterdam. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Sherathan van Safi: Marie Christine, Oslo, cokesbreeze voor IJmuiden: Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Teresa naar Stord, van IJmuiden; Donau S., Vejle, walsma- teriaal van IJmuiden; Horizon, Gothenburg, wals- materiaal van IJmuiden; Lycurgos, Buen. Aires; Elshout, Kopenhagen; Canopus, Flekkefjord; Areas Lissabon. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De beide loodgieters, die bij het herstel len van lekkage in een woning aan de Kinderdijkstraat in Amsterdam toevallig in de kelder zeven pistool-mitrailleurs von den, die onlangs op Soesterberg van de luchtmacht waren gestolen, hebben een brief van de staatssecretaris van Defen sie ontvangen, waarin deze hen dankzegt voor de goede diensten de Koninklijke Luchtmacht bewezen. De staatssecretaris biedt de loodgieters uit waardering een vliegtocht aan boven Nederland met een vliegtuig van de koninklijke luchtmacht. Het was voor de VVB'ers de vorige zon dag een bijzonder prettige dag, omdat ze zelf met 21 van SDW wonnen en leider Zaandijk zowaar met 42 voor QSC het hoofd moest buigen. Het gevolg van een en ander was, dat VVB weer de leiding in 2 A kon nemen, maar hierbij dient te wor den aangetekend, dat DWV met 22 punten uit 16 wedstrijden er relatief beter voor staat en Zaandijk zij het dan met één wedstrijd minder gespeeld eenzelfde aantal verliespunten heeft als VVB. Tweede paasdag hebben de VVB'ers vrij af. We veronderstellen, dat ze dan in gro ten getale de wedstrijd DEMZaandijk gaan bijwonen en dan vurig zullen duimen voor de Beverwijkers. De kans, dat deze handeling succes zal hebben, lijkt ons niet alleen maar denkbeeldig, want de DEM- ploeg is de laatste tijd uitstekend op dreef, hetgeen resulteerde in 7 punten uit de laatste 4 wedstrijden. Op 12 januari hield DEM de Zaankanters op eigen terrein naast zich (11) en we zien niet in, waarom ze zulks op Adrichem wederom niet zouden doen. In 2 B zorgde HBC zondag j.l. voor een grote verrassing door Hillegom een (twee de) nederlaag toe te brengen. Nu kunnen de bollenmensen met hun 4 punten voor sprong op Velsen en HBC en met nog slechts 6 wedstrijden voor de boeg inderdaad een stootje velen, maar toch kunnen we ons indenken, dat men in de kringen van laatstgenoemde twee clubs weer wat moed heeft geput, temeer omdat het tweede paasdag best eens zou kunnen zijn, dat Hillegom tegen Zandvoortmeeu wen wederom het hoofd zou moeten bui gen. En als dan HBC en Velsen hun uit wedstrijd respectievelijk tegen Schoten en Celeritudo zouden winnen uitslagen, die wij voor zeer wel mogelijk houden dan zou de Hillegomse voorsprong tot slecht9 twee punten gereduceerd zijn. Voor tweede paasdag staat in 3 A de belangrijke wedstrijd De Kennemers Beverwijk op het programma. Beide clubs waren in hun laatste wedstrijd de rood zwarten tegen Succes (30) en de rood- witten tegen VIOS (12) de kluts wat kwijt, maar men kan er van verzekerd zijn, dat ze in de komende derby weer hun beste beentje zullen voorzetten. De eerste ont moeting won De Kennemers destijds met 01, maar ditmaal voelen we meer voor een gelijkspel. ADO gaat bij DTS op bezoek. De DTS'ers zijn de laatste tijd slechts matig op dreef 2 punten uit 8 wedstrijden en daar van de Heemskerkers juist het tegendeel beweerd kan worden, houden we het op een ADO-zege. Velsen (uit tegen Celeritudo): Rutte; Van den Pieterman en Hynen; Nijs- sen, Schoorl en Van Schagen; Van der Poll, Böhm, Weber, Hoogzaad en Blüm. DEM (thuis tegen Zaandijk): W. Aar denburg; Nooy en Schram; Oort- huyzen, Van den Brink en Willems; Zonjee, Pijnen, Vessies, J. Aarden- burg en Kleef. Stormvogels (uit tegen Wijk aan Zee): Van Gooi; Van der Stelt en Freriiks; Kloosterman, Luppens en De Graaf; Maarleveld, Kiewiet, Cleeren, Haver kamp en Glas. Beverwijk (uit tegen De Kennemers): Van der Does; Niesten en Winands; Opzeeland, Minneboo jr. en Hooger- werf; Numan, Kluft, Minneboo sr., Schelvis en Plezier. De Kennemers (thuis tegen Beverwijk): Dijcks; Minks en Peggeman; Ver hagen, Van Gerven en Van der Graaf; Kops, Jonker, Van Duyven- bode, Beeldman en Noordermeer. IEV (uit tegen NAS): Flipsen; Metse laar en Ivens; Feijen, Vink en Bak ker; Beentjes, H. de Reus, Vendel, J. de Reus en B. Kramer. Onze Gezellen haalde de vorige zondag een lelijke streep door de Stormvogels rekening door met 13 van de blauw- witten te winnen. Deze nederlaag, gevoegd bij de schamele 21 overwinning van een week daarvóór op hekkesluiter THB, heeft bij menigeen de vraag doen rijzen, of de Vogels dan toch nog in het gezicht van de haven zullen stranden. Tweede paasdag spelen ze uit tegen Wijk aan Zee. Het is waar, de badmensen staan er niet best voor met hun 7 punten uit 16 wedstrijden, maar toch zijn we er van overtuigd, dat de Vogels de punten zeker niet cadeau zullen krijgen. Voor IEV is de uitwedstrijd tegen NAS vastgesteld. In Velsen-Noord bleven de Halfweggers destijds met 23 meester van het terrein en we geloven, dat ze ook dit maal de beste papieren hebben. Voor VSV en Waterloo zijn ditmaal geen wedstrijden vastgesteld.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5