Debat over de burgerrechten in Amerikaanse Senaat begonnen Groeiende weerstand tegen hernieuwde „filibuster" COR OLY btowmgds Zaterdagmorgen van 9 tot 12 uur Slag op Waterloo van 8 finalisten Ijjideïb* q? m COROLY A.R.deB0ERÖtaH3 Voorjaars- en Zomermantels overjarige bromfietsen Visknecht bekende inbraak aan de Kennemerlaan Schoolvoetbal gaf veel rekenwerk Havenberichten Verzending van zeepost Proeftuin Beverwijk moet verplaatst IMPERIALS v.a. ƒ49.50 v/a f 65.- t/m f 175.- LM WERELD Nog enkele VRIJDAG 3 APRIL 1964 7 Het adres voor AUTO-ACCESSOIRES bumpers mistlampen pechlampen enz. enz. BREESTRAAT 108, BEVERWIJK Telefoon 24627 Huisvestingsbureau Velsen naar Heidestraat 45; kosten: bijna 21 mille CrARACrE speciale show van de nieuwste Ford - modellen '64 KALVERSTRAAT 9 - IJMUIDEN-O. Medische verzorging tijdens het weekeinde CONSTANT - verlovingsringen „Vogelvreugd" is gezond en zeer actief Ds. J. de Vries overleden Havenverkeer Amsterdarp in vele kwaliteiten zoals: TWEED - CAMAYEUX - JERSEY - FOAMBACK - ALPACCA - enz. De nieuwste voorjaarskleuren, dessins en modellen. Maten 34 t/m 54. Diverse prijsklassen. MODEHUIS PLEIN 1945 TELEFOON 732 3 ijmuiden PLEIN 1945 TELEFOON 7323 r///s/s//////ss///////sss///s///////////////////ss/////s//////////////////s/s///////////j Breestraat 108 - Beverwijk Engels jacht is terecht Boven de 50 Beverwijk Kerkelijk nieuws (Van onze correspondent) WASHINGTON. De Amerikaanse senaat is begonnen met het werkelijke debat over het wetsontwerp inzake de burgerrechten, waarin rassendiscrimi natie in restaurants, hotels, door werk gevers of vakbonden, in scholen en stemlokalen wordt verboden. De afge lopen drie weken spraken de honderd senatoren alleen over de vraag of het debat over dit wetsontwerp zou worden geopend ja of neen, bij welke gelegen heid de zuidelijke senatoren, die tegen het wetsontwerp zijn, door urenlange redevoeringen voortgang van het werk beletten. Even eindeloze redevoeringen zijn te verwachten nu het wetsontwerp dan wer kelijk behandeld wordt, want alleen op die manier kunnen de zuidelijke senatoren een stemming over het ontwerp tegenhou den. Bij een stemming, dat staat vast, zal het wetsontwerp namelijk moeiteloos wor den aangenomen, daar tenminste zestig van de honderd senatoren zich er voor hebben uitgesproken. Het ziet er ditmaal naar uit dat het hou den van eindeloze redevoeringen om stem ming te voorkomen (een zogenaamde „fi libuster") reacties in het hele land zou opwekken. De negerleiders, onder wie pre dikant dr. Martin Luther King, hebben al aangekondigd met grootscheepse demon straties te zullen reageren als de senaat op 1 mei nog niet klaar is met het debat. Daarbij zullen ze zich niet aan de wet storen die betogingen zonder toestemming in de hoofdstad Washington verbiedt. „Eventueel moeten wij met wetsovertre dingen het nationale geweten wakker- schudden," zei King een dezer dagen. Indien deze wet niet wordt aangenomen breekt een tijd van sociale onrust voor Amerika aan, zo meent hij. Op dit laatste punt lijkt bijna iedereen het met hem eens te zijn, vooral omdat er nu al tekenen van een radicalisering van de rassenstrijd •an beide kanten zijn, die aanleiding ge ven tot grote zorg bij alle weldenkende Amerikanen. De negerorganisaties, die be reid zijn tot gewelddadige opstand, lijken te groeien. De „Black Muslims" van Muhammad, van wie de uitspraak bekend is dat het er niet toe doet of er tien miljoen negers in de strijd sneuvelen omdat er dan nog altijd tien miljoen over zullen zijn om van de verworven rechten te genieten, willen een eigen negerstaat op Amerikaans grondgebied en zijn fel gekant tegen in tegratie. Een soortgelijke toon slaat Mal colm X aan, een voormalige volgeling van Muhammad, die nu een zuiver politieke beweging opgezet heeft die hij „zwart na tionalisme" noemt. Ook hij schrikt niet terug voor geweld en ook hij gelooft dat de negers in Amerika alleen echt kans kunnen krijgen ais zij een eigen gemeen schap kunnen vormen. Zowel Muhammad als Malcolm X hamert gaarne op racisti sche aambeelden. Zij verheerlijken de zwarte huidskleur en schilderen elke blan ke af als een duivel. Aan de andere kant lijkt ook de blanke onwil te groeien om tot echte integratie over te gaan. Opvallend is de steun, die een Democratische afgevaardigde uit de staat Michigan heeft gekregen die tegen de wet op de burgerrechten stemde in het Huis van Afgevaardigden. Bij andere ge legenheden bleek dat ook in het noorden angst bestaat voor integratie van woon wijken, vooral omdat men aanneemt dat huizen in een gemengde wijk in waarde zullen dalen. En in New York, waar meer negers dicht op elkaar wonen dan waar ook in de Verenigde Staten, heeft de ver houding tussen blank en zwar* zich toe gespitst door de eis van de negers ook de scholen in blanke wijken te integreren, wat neerkomt op het aanvoeren per bus van negerleerlingen uit andere wijken en op transporteren van blanke kinderen naar scholen ver uit de buurt. Dr. Marthin Luther Kina Dat in het zuiden op tal van plaatsen de mentaliteit nog lang niet rijp is voor gelijke behandeling van alle Amerikaanse burgers kwam tijdens de paasdagen nog tot uiting, toen in Jackson in de staat Mississippi twee methodistische bisschop pen en zeven predikanten werden gearres teerd toen zij een poging deden negers mee te nemen in geheel blanke methodis tische kerken. Aan de andere kant was er op dit terrein ook een verheugend be richt tijdens de paasdagen de evange list Billy Graham zag kans in de stad Birmingham in de staat Alabama 35.000 mensen bijeen te krijgen in het voetbal stadion voor een paasdienst, waarin hij pleitte voor het beëindigen van haat en vooroordeel. Van deze 35.000 aanwezigen was naar schatting de helft zwart en de helft blank. De Velsense politie heeft een 19-jarige visknecht uit IJmuiden aangehouden, die ervan verdacht werd dinsdagmiddag de inbraak te hebben gepleegd in een woning aan de Kennemerlaan in IJmuiden, waar bij 3500 werd ontvreemd. De jongeman, die tegenover de politie heeft bekend, wordt verder verhoord omdat het niet on waarschijnlijk is dat hij meer op zijn kerfstok heeft. Het gestolen geld kon ge heel worden achterhaald. De recher che kwam de visknecht op het spoor na dat zij van omwonenden een signalement had gekregen. De man was namelijk dins dagmiddag gezien in een van de brandgan gen achter de Kennemerlaan. Nu het kantoor van de gemeente-ontvan ger te Velsen is verplaatst naar het per ceel Lange Nieuwstraat 775 te IJmuiden, kan het pand Heidestraat 45 worden in gericht voor het huisvestingsbureau. Dit bureau heeft reeds geruime tijd met ruimtegebrek te kampen. Een ander be langrijk voordeel van deze verplaatsing is, dat het huisvestingsbureau in het cen trum van de gemeente komt te liggen, dicht bij het nieuwe stadhuis. In verband met de nieuwe bestemming en als gevolg van beschadigingen, welke gedurende de tijd dat het pand leeg staat, zijn aangebracht, dienen voorzieningen aan het pand getroffen te worden: hier voor is nodig een bedrag van 20.760. B. en W. hebben de raad een krediet tot dit bedrag gevraagd. AUTOSHOW OFFICIAL FORD-DEALER Vrijdag 10 t/m maandag 13 april houden wij een in ons bedrijf KALVERSTRAAT 9. DEMONSTRATIEWAGENS AANWEZIG. U bent hartelijk welkom van 10.00 tot 22.00 uur - zondag van 10.00 tot 17.00 uur. IJMUIDEN Artsen: R. J. Hauer, Genestetlaan 4, Driehuis, tel. 4203; A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, tel. 6388. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Wijkverpleging: zuster A. N. Enklaar, Rambonnetlaan 19, IJmuiden, tel. 02550- 8163, voor IJmuiden en IJmuiden-Oost; zuster G. Kolkman, Brederodestraat 2, Haarlem, tel. 02500-62044, voor Sant poort-Zuid, Santpoort-Noord en IJmui- den-Oost; zuster A. de Ruyter, Hage- lingerweg 175, Santpoort, tel. 02560- 6054, voor Driehuis, Velsen-Zuid en Velsen-Noord. Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen 154, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8960. Tandartsendien&t voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk: J. van Ipenburg, Velserhooftlaan 1, Santpoort, tel. 02560- 8656. SANTPOORT Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 02560-8320. Apotheken: Apotheek Krijnen, Ekster- straat 100, Haarlem-Noord, tel. 02500- 51959; Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, Bloemendaal, telef. 02500-57903. BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen Ten Harmsen, De Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur: dr. F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, Beverwijk, tel. 02510- 24169; voor de artsen: Fierstra jr, Fier- stra sr., Melchior, Lange, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Vis ser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: dr. M. H. A. Melchior, Noorderwijkweg 1, Beverwijk, tel. 02510-23340. Tandartsendienst: Voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, uitsluitend voor spoedgevallen: J. van Ipenburg, Velser hooftlaan 1, Santpoort, tel. 02560-8656. Apotheken: zondag- en nachtdienst: Apotheek H. van der Kolk, Zeestraat 27, Beverwijk, tel. 02510-23820. De Jan Campertschool plaatste zich don derdag als laatste finalist in het Velsense schoolvoetbaltoernooi. In de eerste halve finale-poule van de E-afdeling waren de Jan Lighthartschool en Jan Campertschool gelijk geëindigd. In het toernooireglement staat, dat in dit geval het doelgemiddelde de doorslag moet geven. De actieve schoolvoetbalcom- missie, bestaande uit de heren A. H. Wedemeijer (voorzitter) Ad. Blum, H. J. Smit, A. de Graaf en P. Kleve, had nooit verwacht dat een elftal als doelgemiddel de. 1-0 zou hebben. Maar de jongens van de Jan Campert school dachten hier anders over. De Jan Ligthartschool moest dinsdag bekampt worden; resultaat(:) 0-0. De volgende tegenstander op dezelfde dag was de St. Franciscusschool; resul taat: 0-0. De derde en beslissende wedstrijd in de ze halve finale poule speelden de Driehui- zers, waarover eens een van Velsens grootste sportpromotors, de heer G. J. Bremerkamp de scepter zwaaide, tegen nota bene bekerhouder Theo Thijssen- school. Maar de ijzeren defensie van de Jan Campertschool gaf geen krimp. Zelfs tegen de bekerhouder wensten zij geen doelpunten toe te staan. Wanneer de aanvslinie de tot nu toe ge voerde beleidslijn doorgetrokken had, dan waren complicaties uitgebleven. Hoewel een doelgemiddelde van 0-0 voor statis tici werkelijk om van te smullen is. In dat geval zou de Jan Ligthartschool vier punten uit drie gehad hebben en de Drie- huizer voetballertjes drie uit drie evenals de gelijke spelenkoning, St. Fransciscus- school. Maar tot onsteltenis van de toer- nooileiding produceerde 't aanvalskwintet het enige doelpunt tegen bekerhouder Theo Thijssenschool, dat hierdoor uitgeschakeld werd voor een finaleplaats. De doelgemiddelden moesten dus beslis sen: de Jan Campertschool had een fa meuze score van 1-0 en de Jan Ligthart een doelgemiddelde van 4-2. Dit laatste was een klare zaak: 4:2=2. Maar welke uitkomst geeft: 1 En het is gevon- ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 4XS - TELEF. 6321 De leden van de volièrevereniging „Vo gelvreugd" in Beverwijk hebben hun ver trouwen in het bestuur te kennen gegeven door de aftredende bestuurders opnieuw te benoemen. De jaarverslagen getuigen van een prima verenigingsleven. De ver eniging is financieel gezond. De voorzit ter, de heer P. Nan, zei dat het bestuur nog steeds zoekende is naar een zaal voor de zomertentoonstelling. Men wil een ex positie houden die, ook landelijk bekeken, er zal mogen zijn. den getal beter, slechter of gelijk aan 2? Een beslissingswedstrijd was het resul taat van het vele rekenwerk, omdat alle uitkomsten onbevredigend waren. Lange tijd leek het erop dat de uitslag 0-0 zou worden. Het publiek verheugde zich al op de populaire strafschoppen, maar twee mi nuten voor het einde viel de beslissing. De voorhoede van de Jan Campertschool had dé opening gevonden in de verdedi ging van de Jan Ligthartschool (1-0), het geen een plaats in de finale betekende. Deze uitslag mag verdiend genoemd worden. Slechts in de eerste minuten van de strijd was de Jan Ligthartschool ster ker, maar daarna hadden de Driehuizers een licht overwicht. Programma zaterdagochtend Alle vier finales worden op het Water- loo-terrein gespeeld. De organisatoren ver wachten bij redelijk weer veel belangstel ling voor de afsluiting van dit tot dusver geslaagde schoolvoetbaltoernooi. Traditie getrouw zal wethouder H. de Boer de strijd leiden in de allerjongste afdeling, indien de uitslag van een medisch consult bevredigend is. 9 uur: finale C-afdeling: Willem de Zwijger ULO IPrins Bernhard HBS II. 9.30 uur: finale E-afdeling: Bethlehem- school-Jan Campertschool. 10 uur: finale D-afdeling: Willem de Zwijger ULO II-Lagere Technische School III. 10.30 uur: finale B-afdeling: Prins Bern hard HBS I-St. Joannes ULO I. In Apeldoorn is overleden ds. J. de Vries, Nederlands hervormd predikant aldaar. Hij was 54 jaar. Ds. De Vries diende de ge meenten van Nieuw Velp, Beverwijk en Rotterdam-Vreeswijk. In april 1946 werd hij achtste predikant in Apeldoorn. In de week van 22 tot en met 28 maart zijn in de hoofdstedelijke haven binnen gekomen 139 zeeschepen (381.176 brt) en vertrokken 135 zeeschepen (322.424 brt). In maart kwamen 679 zeeschepen de Am sterdamse haven binnen (1.704.894 brt) en vertrokken er 637 (1.400.881 brt). Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Imke van Rotterdam; Zaanstroom, Shoreham; Deborah, Londen; Klaus Mink, Gothenburg; Waalborg Mantyluoto; Yildun, Freetown; Lukas M., Great Yarmouth, voor IJmuiden; Neder-Waal, Antwer pen; Lingestroom, Londen; R. L. Russ, Antwer pen: Lindisfarne, Pepel, voor IJmuiden; Esso Emden, Hamburg; Brinda, Londen; Hondsbosch, Londen; Gitana, Londen, voor IJmuiden: Jean E.. Londen; Telamon, Le Havre; Aquitaine, Le Havre; Rijnstroom, Hull; Libra, Rotterdam; He- riot, Leith. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Marie W. van Londen; Gruno, Londen; Phidias, Rotterdam; Anja, Stroet; Crinan, Port Talbot. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Stentor naar Rotterdam; Hayling, Dieppe; Cieszijn, Do nal: World Charme, St. Laurens; Conquistador, Taranto, van IJmuiden; Vechtborg, Runcorn van IJmuiden; Ardetta( Rotterdam; Agais, Hamburg; Spes, Stettin, van Zaandam; Vizcaya, Rotterdam, van IJmuiden; Transoceana, Canada; Rossen, Gothenburg; Lenie, Bremen; Havelland, Bremen; Brage, Calais; Kolomma, Rotterdam; Idona. Rot terdam; Hanseat, Huil; Greifswald, Emden; Mar tha Ahrens, Rotterdam; Blisworth, Londen; Bar- hoeft, Emden; Brage, Takoradi; Cadans, Middles brough; Rigel, Rotterdam; Stuttgart, Antwerpen; Oranjestad, Antwerpen; Maarsbergen, Rotter dam; Hubro. Hamburg; Hanne Muller, Aarhus; Gage Lund, 'Londen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Eos naar Rotterdam; Faience, Rotterdam, van IJmuiden; Zaanborg, Slite, van IJmuiden (Indien achter de scheepsnaam en de hu ven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten: m.s. „Kerkedijk" (8 april). Argentinië: m.s „Louis Lumière (7 april). Australië: m.s. „Blumenthal" (6 april) Brazilië: ms „Talisman" (8 april) en ms „Louis Lumière" (7 april). Canada: m.s. „Harpefjell" (8 april). Chili: m.s. „Buntenstein" (8 april). Indonesië: m.s. „Darmstadt" (9 april). Ned. Antillen: m.s. „Baarn" (7 april). Nieuw-Zeeland: m.s. „Main Lloyd" (5 april). IJmuiden (City). In de Duitse film van Hans Dieter Bove ,,'s Nachts lokt de liefde" komen opnieuw jonge mensen aan bod, die het spoor zijn kwijt geraakt. Hoofd persoon in dit drama is de door het le ven verwende dokterszoon Bobby Elkins, die meisjes en jonge vrouwen in het ver derf stort en zich zelfs niet laat beke ren door de vlijtige analiste, die op het laboratorium van zijn vader werkt. Het einde is de gebruikelijke dood door schuld in een raceauto, wat een passend slot is voor een onderhoudend, maar weinig ori gineel filmverhaal. Van vrijdag tot en met zondag. Nadat zondagmiddag dan nog als tradi tionele matineefilm „Yaqui Jack, de zwar te vechter", heeft gedraaid, volgt van maandag tot en met woensdag „Konga, de monstergorilla", met welke sensatio nele historie de spanningen van de des tijds zo vermaarde „King Kong" nog wor den overtroffen. Dit kan worden afgeleid uit de intrige, welke betrekking heeft op een waanzinnige geleerde, die de jung le zijn geheim ontfutselde om een gif te kunnen brouwén, waar hij zelf op een vreselijke manier aan ten gronde gaat. Geen wonder met al die griezelige vlees etende planten en de gorilla als een af grijselijk monster. En om dan van al die gruwelen weer enigszins bij te komen wordt het weekprogramma donderdag af gesloten met de lieflijke operettefilm „Das Dreimadlerhaus". (Stadsschouwburg) „Legioen des doods" (zaterdag en zondag) betekent edelmoedigheid en dappere daden. Als ka pitein Le Blanc van het legioen na het verlies van bijna al zijn manschappen en na harde gevechten zijn gevangenen ein delijk in het hoofdkwartier komt afleve ren, blijkt de politieke situatie intussen zodanig te zijn gewijzigd, dat de gevan gene met de eerbewijzen van een gevier de gast wordt onthaald. Deze spannende film, met als tendenz de zinloosheid van BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: André, z. van G. Wieringa en A. C. de Groot; Gerard P., z. van H. Alberts en M. Oldenbeuving; Margaretha J., d. van C. G. Böhm en T. Pauw; Regina M. S., d. van A. M. van der Werf en J. A. M. Geipel; Albertus J. L, z. van J. I. Henneman en G. C. Steltenpool; Jeannette T., d. van P. de Jong Pen en J. Welles; Adriane S. M., d. van G. L. J. Janssens en A. van der Kolk: Johannes C. D., z. van D. Koren en C. Dijk; Yvonne, d. van J. Snel en E. Mossel; Es ther M., d. van B. A. M. Kruijze en W. X. Lenden; Peter, z. van A. de Wijs en E. Bakker. ONDERTROUWD: H. Cordes en A. C. Kuijpers; E. J. A. Snijders en M. W. Beu- mer; G. Colthoff en C. van Es; A. C. Eg- gink en B. C. S. Muller; W. G. van Wetten en M. L. C. Wijtenburg. GETROUWD: W. H. S Schoone en L. van der Giezen; G. Gerrlich en Y. Heister kamp; J. A. de Reus en G van den Berg; F. J. M. van Berghe en K. E. de Ruig; T. A. J. de Graaf en M. M. Duinmeijer; H. M. Sehaaper en J. M. Diemeer. OVERLEDEN: A. M. Assendelft, 59 j., wed. van J. M. v. Velthuijsen; W J. Stel- tenpöhl, 87 j., geh. met A. M. Kors; A. P. ten Berghe, 93 j., wedn. van C. W. E. van der Lans; N. Aardenburg, 33 j., ongeh.; J. R. Rijtma, 73 j., wedn. van E. J. Heuve- link; A. Pannevis, 93 j., wed. van B. Bol: D Kruir 89 j., wedn. van G. J. F. V-eugde; T. Stroobach, 85 j., ongeh.; C. Duijn, 74 j., geh. met H. Welage. Het Engelse jacht „Alicia" dat op 25 maart uit Harwich is vertrokkenmet be stemming Kopenhagen en waarvan men niets meer had gehoord, is terecht. Het schip is via binnenwateren op weg naar Kopenhagen. De Velsense politie heeft woensdag 23 automobilisten geverbaliseerd wegens het overschrijden van de maximum snelheid van 50 km per uur. de oorlog, zal geen enkele liefhebber te leurstellen. Tenslotte kan dan dinsdag en woensdag de bekende avonturenfilm „Mui terij op de Caine" met Humphrey Bo- gart en Jose Ferrer nog eens worden bekeken. Intussen draaide zondagmiddag nog „Rusty en de spionnen". (Lu x o r) „De wet van het zwaard". welke romantische film hier tot en met zaterdag wordt vertoond, is een bewer king van het bekende ridderverhaal van Lancelot, wiens enorme moed en vaardig heid hem eenmaal tot kampioen van de koning maakten. De traditionele zondag- middag-knokflim heet hier „De dodende vuist", waarna de rest van dit weekpro gramma van zondag tot en met woensdag wordt rondgemaakt met „Spartacus", welke spectaculaire film in deze kolommen al meermalen werd besproken. Het oordeel luidde toen, dat in de orde-van de histo rische avonturenfilms dit produkt bepaald geen slecht figuur slaat, omdat het de ac tie op zulk een voortreffelijke wijze uit buit en aldus de geschiedkundige werke lijkheid in een grootse verbeelding een indrukwekkend gezicht geeft. Men moet dan ook respect hebben voor de vele mas sascènes, die dramatisch fraai in de film zijn verwerkt, waarbij het karakterspel deze „Spartacus" bovendien het onmisba re reliëf verleent. (Kennemer Theater). Het gaat er Spaans toe in de Franse film „Spaan se driften", een al weer enige jaren oude rolprent van Roger Vadim, de vroegere echtgenoot van Brigitte Bardot, die zijn toenmalige vrouw de rol toebedeelde van het onervaren Franse meisje, dat bij haar oom en tante op een Spaans landgoed de vakantie komt doorbrengen. Daar is zij al gauw getuige van een gevecht tussen de ze grafelijke oom, die een verwoed vrou wenjager is en Lamberto, een jongeman uit het dorp, die de geschonden eer van zijn z.uster wil komen wreken. Lamberto wordt buiten gevecht gesteld, maar keert later weer terug om de graaf te doden. Op zijn vlucht voor de politie wordt hij vergezeld door Brigitte-Ursula, die al op het eerste gezicht verliefd op hem is ge worden en in het slotgevecht vangt zij dapper de kogels op, die voor de moor denaar zijn bestemd. Dit gebeurt dan al lemaal in de voorstelling van zaterdag- nacht. De rest van dit programma bestaat uit vertoningen van de thriller „Het eenzame spookkasteel" (van vrijdag tot en met maandag); „De tiran van Californië" (zon dagmiddag) en „De vüand kwam *s nachts" (dinsdag en woensdag). (W.B.-t heater). Heidi Brühl en Guy Williams mogen vrijdag en zaterdag het programma van dit theater openen met hun „vlammende" avonturenfilm „Cap tain Sinbad", waarna de voorstellingen van zondag en maandag zijn bestemd voor hen die eens ouderwets willen griezelen. Deze dosis Oosters mysticisme wordt hun dan toegediend via „Terreur van de Ro de Draak", waar niet alleen een rode, maar ook een filmdraak in moderne uit monstering achter schuil gaat. Zondagmid dag gaat dan nog de sensatiefilm „De geheime brigade". Blijkens het jaarverslag 1963 van de proeftuin „De Duinstreek van Holland" te Beverwijk heeft ook deze proeftuin veel te leiden van het bouwverbod in de streek Kennemerland waar de proeftuin gelegen is. Doordat de proeftuin in het uitbreidingsplan ligt zal hij moeten ver huizen. De overplaatsing wordt zelfs ur gent, omdat de ruilverkaveling voor de deur staat. Mede door deze moeilijkheden hebben in 1963 geen grote investeringen plaatsgevonden. In het verslagjaar hebben vele leden gebruik gemaakt van de gelegenheid om hun kassen gratis van industrievuil te laten ontdoen. Er werden proeven geno men met gekoelde aardbeienplanten, be stemd voor de zomerbeplanting. Ook de teelt van aardbeien in rolkassen onder zwart plastic is ter hand genomen. Voorts zijn verschillende proeven met groenten genomen, zowel buiten als in de kassen. Het afdekken van waspeen in de winter maanden heeft een grote belangstelling gehad. Men heeft zich in 1963 eveneens ver diept in de bloemen- en bloembollenteel ten. Bij de bloementeelt hadden vooral de chrysanten en de pioenbloemige ranon kels en bij de bloembollenteelt de cro- cussen, irissen en tulpen de aandacht: er werden vergelijkende proeven genomen. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Harderwijk J. Keuning te Veenendaal te Dokkum M. Vlietstra te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7