Belgische artsen zoeken toenadering tot regering r HOE IS HET RB-66 had een ONTSTAAN? defect compas Volleyballers weer stap verder op lange weg Hengelo-Tokio Ook Stormvogelselftal gaat met Telstar mee naar Den Haag BOVENKAMP FURNITURE norac Staking heeft onsympathiek karakter Textielzaken willen 's maandags sluiten veilige beschermende Navo bestaat vandaag vijftien jaar JOHNSON VOOR TELEVISIE De opstellingen Geen nieuwe triomf voor Ripperda ZATERDAG 4 APRIL 1964 11 Onderwijstentoonstelling in Rotterdam Kort nieuws Compromisvoorstel van de SER wordt afgewezen Dit woord: HAZENPAD SPECULAAS Dit woord: SOEBATTEN Dit woord: SOES Nederlanders bliezen tegen Portugal stoom af Studenten waren minderen van Franse hockeyers Semi-profs A mateurs BDHG kampioen Haarlem en RCH ongewijzigd tegenover elkaar WATERPOLO (Van onze correspondent) BRUSSEL De staking van de Belgi sche artsen duurt voort. Uit verscheidene steden, bijvoorbeeld Antwerpen wordt ge meld, dat velen hun praktijk hebben her vat. Uit andere gemeenten, zoals Gent, komen berichten die erop wijzen dat de staking zich wat uitbreidt. Toch kreeg men gisteravond in Brussel de indruk, dat het nationaal verbond van syndicale ka mers van geneesheren enige toenadering tot de regering zocht. Deze had van haar kant niets laten ho ren. Er is gisteren ook niet, zoals iedere vrijdag vrijwel gebruikelijk, kabinetsraad geweest. Die gouvernementele rust heeft de stakende artsen kennelijk wat zenuw achtig gemaakt. Daarom had het Natio naal Verbond gisterenmiddag weer een persconferentie belegd. Daar heeft de voorzitter, de arts Wijnen zelf directeur van een kliniek voor de zoveelste keer sedert dinsdagnacht ver teld, dat het de schuld is van de regering, dat de staking is uitgebroken. Objectieve waarnemers konden in zijn uiteenzettingen weer de zekere vlegelach tigheid onderkennen, welke deze gehele actie van de zijde van de artsen ken merkt. Zijn uiteenzettingen hadden meer of min der tot thema: de ons opgedrongen oor log met de regering. Daarin, en in het misprijzen van de regering, vindt men ten denties die niet sympathiek aandoen. Ook heeft deze voorzitter medegedeeld, dat het Nationaal Verbond een brief aan de voorzitters van Kamer en Senaat had gericht. Daarin wordt meegedeeld dat de staking is uitgeroepen „om de werkelijke belangen van de zieken, de kwaliteitsge- neeskunde en de beginselen van het me disch handvest te verdedigen". De artsen hebben audiëntie gevraagd bij de voorzitters „teneinde, zoals het heet, in een realistische geest en met gezond verstand een oplossing te overwegen voor de dramatische problemen, die inzake so ciale voorzorg en volksgezondheid rijzen". Zij hebben reeds de kous op de kop ge kregen. De beide voorzitters hebben ge antwoord, dat zij terzake niet bevoegd zijn. Het zal dus wel niet voor de volgen de week zijn, voordat er nieuwe stappen zullen worden ondernomen door een van de partijen. Inmiddels heeft, zoals giste ren is bericht, het leger in een van de militaire hospitalen te Brussel tweehon derd bedden ter beschikking gesteld en in een van de Brusselse voorsteden zal het ministerie van Landsverdediging een noodhospitaal inrichten met 550 bedden en bemand met militair personeel. Voorlopig zal dat zeker ruimschoots voldoende zijn voor ernstige gevallen. Bo vendien zal het leger zonodig zorgen voor het vervoer van patiënten naar dat cen trum. Enige burgemeesters uit de provin cie Luik hebben aan de minister van Bin nenlandse Zaken gevraagd, zonodig sta kende geneesheren te mogen vorderen. Een beslissing daarover is nog niet geno men. WASHINGTON (AP) President John son heeft vrijdag ter gelegenheid van de herdenking van het vijftien-jarig bestaan van de NAVO voor de televisie verklaard, dat het streven naar „hechter partner schap" met de landen van West-Europa, de belangrijkste taak is. „Hieraan zal voor rang moeten worden verleend". Over de onafhankelijke politiek van pre sident De Gaule zei Johnson: „Wij kunnen geen tegenstrijdigheden vinden tussen nationaal zelfrespect en on derling van elkaar afhankelijk zijn in we derzijds vertrouwen. De Verenigde Staten zullen van hun kant nooit terugkeren naar de onveiligheid van gescheiden zijn". „De Verenigde Staten juichen de nieuwe sterkte van onze atlantische bondgenoten toe en zullen gaarne het nieuwe Europa tot onze deelgenoot maken op elk niveau van macht en verantwoordelijkheid", zo vervolgde Johnson. Verder heeft hij we derom bevestigd, „dat de vrede van heel Europa een hereniging van het Duitse volk in vrijheid vereist." Johnson verklaarde dat de NAVO, die is ingesteld als antwoord op het ijzeren gor dijn van Stalin en het verloren gaan van de Tsjechische vrijheid, een reeks grote De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Bot, heeft in Rotter dam de derde nationale onderwijstentoon stelling geopend in de Ahoyhallen. Zowel onderwijzers en leraren als ouders kunnen er de resultaten van de moderne pedagogische inzichten en van de huidige technische mogelijkheden tentoongesteld vinden. Op de tentoonstelling is veel aandacht besteed aan het B.L.O.-onderwijs (60.000 leerlingen in 1964) en aan de beroepskeuze, waaraan onder meer het Rijksarbeidsbu reau een stand heeft gewijd. Over dit onderwerp zullen ook lezingen worden ge houden. De expositie duurt tot 9 april en is ook des avonds geopend. gebeurtenissen en crises heeft doorstaan. Telkens zijn wij sterker tevoorschijn geko men." „Hoewel het gevaar is afgenomen, is het nog niet verdwenen. Wij moeten ons altijd verzetten tegen de verleiding tot verslap ping". Johnson heeft in feite De Gaulle voor gesteld dat Frankrijk zich opnieuw moet verplichten tot naleving van de oorspron kelijke principes van de NAVO. „Onze betrekkingen met de minder ont wikkelde landen zijn nog niet wat zij ho ren te zijn", zo besloot Johnson. De plechtigheid werd onder andere bij gewoond door Dean Acheson, de vroegere minister van Buitenlandse Zaken die in 1949 namens de Verenigde Staten het At lantische pact ondertekende. Eredoctoraat. Aan prof. W. Schermerhorn, directeur van het Internationale Oplei dingscentrum voor Cartografie, is een eredoctoraat van de universiteit van Milaan toegekend voor zijn bijdrage aan de technische ontwikkeling van de foto- grammetrie. De Mitex, de federatie van midden standsorganisaties in de textieldetailhan- del, streeft in samenwerking met de organisaties voor de woninginrichtings zaken naar een vijfdaagse werkweek met algemene winkelsluiting op maandag. De Mitex houdt thans een enquête onder ongeveer duizend detailvestigingen in Amsterdam met de bedoeling, dat van 15 mei tot 15 oktober deze zaken de maandagsluiting vrijwel zullen invoeren, als eerste stap om te komen tot een algemene sluiting in deze branches op maandag in het gehele land. Het in januari van dit jaar bekend geworden compromisvoorstel van de SER- commissie arbeidstijdverkorting in de detailhandel, waarin vertegenwoordigers van het grootwinkelbedrijf, de werk nemersorganisaties, de middenstandbonderr en de Co-op Nederland zitting hebben, wordt door de Mitex onaanvaardbaar ge acht omdat de commissie er van uit is gegaan, dat die arbeidstijdverkorting ge realiseerd moet worden zonder dat de ondernemingen gesloten zouden moeten worden. Volgens de Mitex zal aanvaarding van het compromisvoorstel leiden tot ondes kundige bediening van de klanten, omdat te veel hulpkrachten moeten worden aan genomen, een omzetdaling, als de winke liers er niet in slagen deskundige hulp krachten aan te stellen, kostenverhogingen en een ongebreidelde concurrentie tussen de ondernemers doordat men door het aanbieden van nog betere en nog aan lokkelijker arbeidsvoorwaarden zal trach ten eikaars personeel weg te kopen. Bij een algemerie maandagsluiting daar entegen behoeft volgens de Mitex niet gevreesd te worden voor omzetderving, zullen geen moeilijkheden ontstaan bij het opstellen van het arbeidsrooster en kun nen de prijzen gunstig beïnvloed worden doordat geen extra personeel behoeft te worden aangesteld. In een aantal plaatsen hebben de zaken in de textiel- en woninginrichtingbranche reeds vrijwillig de maandagsluiting inge voerd, onder meer in Vlissingen, Bode graven, Rotterdam-Overschie en Drach ten. In Drachten heeft men dit bereikt door de verplichte halve-dag-sluiting vol gens de Winkelsluitingswet van de woens dag naar de maandagmiddag te brengen, waarna de zaken besloten om ook de maandagochtend gesloten te blijven. De Mitex, die van het standpunt uit gaat dat het grootwinkelbedrijf in het streven tot maandagsluiting meegaat, is er van overtuigd, dat de Amsterdamse actie zal slagen indien 70 percent van de geënqueteerde vestigingen gunstig rea geert. De haas geldt van oudsher als het type van het vreesafchtige dier. Iemand een haas noemen wil zeggen: iemand als een lafaard beschouwen. Vroeger was het zelfs een strafbaar feit iemand voor een haas uit te schelden. In de 17e eeuw waren er allerlei uitdrukkingen om het begrip vluchten uit te drukken, waarvan nu nog slechts de laatste gang baar is. Men zeide: haas-op spelen, het hazevel aantrekken, de hazebenen aan doen, hazevet aan de schoenen doen en het hazepad kiezen. Ze betekenen alle: zich uit de voeten maken. Een voorbeeld van typisch-Hollandse humor is de naam hazenpad voor de door de Duitsers tijdens de bezetting aangelegde autoweg van Den Haag naar de Duitse grens. Er worden drie verklaringen gegeven van het woord speculaas, de naam van de bekende kruidige sinterklaaskoek. De eerste zegt: het woord is een ver bastering van spekkenklaas, waarin spek betekent: snoepgoed, suikergoed en klaas: Sinterklaas. De tweede ver klaring wijst op relaas naast relatie en meent dat speculaas komt van specula tie, een woord dat bij Wolff en Deken vaak voorkomt in de betekenis: zin, welbehagen. „Ik heb er m'n spikkelatie aan", zegt Blankaard en hij bedoelt: „Ik heb er plezier in." Dan zou spe culaas dus betekenen: koek die velen lekker vinden. De derde verklaring denkt aan het woord speculatius in de betekenis toeziener als titel van een bisschop. De oude speculaaspop zou dan een bisschop hebben voorgesteld. Alle drie verklaringen missen vol doende grond. WIESBADEN (AP) Het Amerikaanse verkenningsvliegtuig van het type RB-66 dat tien maart boven Oost-Duitsland door Russische jagers werd neergeschoten, is uit de koers geraakt door een defect kom pas en een navigatiefout. De bemanning geloofde in de juiste koers te vliegen. Tot die conclusie is de commissie van on derzoek gekomen. Zij merkt tevens op dat de coördinatie van de bemanning te wen sen overliet. Die heeft nagelaten met de andere instrumenten te controleren, of de juiste koers werd gevlogen. De bemanning zal zich voor een lucht macht-commissie moeten verantwoorden. Die zal dienen uit te maken of zij mag blijven vliegen. Het Maleise woord sobat betekent: vriend. Sobatten of soebatten is dus in letterlijke zin: iemands vriend zijn of althans doen alsof een ander je beste vriend is. Wij gebruiken het werkwoord dat reeds in de 17e eeuw in het Ne derlandse taalgebruik was opgenomen, in de betekenis: dringend, aanhoudend, vleiend smeken. Hebben wellicht de In landers met het woord sobat de Hol landers begroet? Vroeger gebruikte men soebatten ook in de betekenis flikflooien, dat samen gesteld is uit flikken en flooien, twee werkwoorden die elk afzonderlijk en daarna tezamen betekenen: vleien, pluimstrijken. En pluimstrijken is weer: de pluisjes van iemands kleren strijken. Een soes of soesje is een zacht en luchtig gebak dat gevuld wordt met room of kaassaus. Men heeft gepoogd het woord te verklaren uit het Franse chou a la crème: roomsoesje en voor deze verklaring pleit dat men het woord in het Nederlands der 18e eeuw placht te spellen: choes. Anderen menen dat het woord soes in verband moet wor den gebracht met werkwoorden als soe zen en suizen. Zij vergelijken soes dan met andere lekkernijen als de Franse vol au vent, met iets lekkers dat Haagse wind schijnt te heten en dat anderen Haagse bluf noemen en met de naam van een luchtig gebak dat als nonne- veest wordt aangeboden en dat in het Frans pet de nonne heet, wat nonne- windje betekent. De Russische minister van Defensie, Ma- linovsky, heeft Oostduitse jachtvliegers verteld, dat de kompassen van de RB-66 die tien maart is neergeschoten nauwkeu rig werkten. Hij wees de Amerikaanse le zing van de hand. Er zijn uit het wrak films gehaald, zo vertelde hij, die bewij zen dat het toestel een spionagevlucht maakte. De bemanning van het vliegtuig heeft nog steeds geen toestemming gekre gen de pers inlichtingen te geven. Vrijheid. Elf Grieken die in november 1962 in Egypte wegens spionage voor Israel werden veroordeeld tot gevangenisstraf fen variërend van 25 tot twee jaar, zijn vrijgelaten en worden naar Griekenland uitgewezen. Norac neutrali seert veilig het over tollige maagzuur. Norac legt een be schermend laagje op Uw gevoelige maagwand. De apotheker of drogist heeft Uw doosje Norac oo z'n toonbank staan. Een produkt van de N.V. Algemeene NORIT Maatschappij Hengelo-Tokio, een afstand van duizen den kilometers, maar voor de Nederland se volleyballers een steeds tastbaarder wordende werkelijkheid. Want vrijdag avond in het stadion Veldwijk, wederom tot berstens toe volgepropt met enthou siaste supporters, wonnen onze landgeno ten met een op drie plaatsen gewijzigd team (Jurriaan Koolen-Hans van Wijnen- Jan Oostenbaan-Jacques de Vink, Rob Groenhuizen-Dinko van der Stoep was de basisopstelling) met ruim verschil van de Portugezen. En het dient gezegd, dat de Nederlan ders die donderdag tegen de Italianen enorm voor de dag kwamen, het nu lo gischerwijze wat gemakkelijker opna men. Immers, de Portugezen hadden de dag tevoren tegen Frankrijk niet kunnen imponeren. Ook vrijdag zat er een be stuurslid van het Nederlandsch Olympisch Comité in de persoon van KNVB-voorzit- ter Toon Schroder langs de lijn en hij was, evenals chef de mission Simon de Wit, die na de wedstrijd tegen Italië de Nederlan ders hartelijk complimenteerde met het •vertoonde spel tevreden. Coach Henk Blok, die indruk maakt door rijn weloverwogen beslissingen en advie zen, liet tegen Portugal de teugels wat vieren, trok zelfs „smasher-par-excellen- ce" Jacques de Vink terug en liet voor hem in de plaats de 17-jarige hbs-er Fred Constanse optreden. En al haalde het Ne derlandse spel niet het niveau Van een dag tevoren, de nerveuze Portugezen werden in drie sets verslagen met 15-5, 15-5, 15-6, wederom imponerende cijfers. Onze landgenoten begonnen de eerste set «en beetje weifelend. De combinaties in Nederland smasht langzaam maar zeker de twijfel van het NOC in gru zelementen. Ook gisteravond slechts stralende gezichten in de examen commissie, want de volleyballers ver sloegen Portugal met 30. Vandaag wacht hen de vuurproef tegen Frankrijk. aanval en verdediging klopten niet altijd, maar het werd toch 3-0, 5-1, 9-5 en met een serie „molenwieken" van Rob Groen huizen 15-5. In de tweede set hetzelfde beeld. Beter spel van de Nederlanders, die met 7-3, 10-5, 15-5 de zege tot zich trokken, dit al les in een tijdsbestek van nog geen 16 mi nuten. En zo gingen onze landgenoten op de ingeslagen weg voort, rukten de verde diging van de Portugezen die nog van 5-2 tot 6-5 terugkwamen, uiteen en maakten er tenslotte een wel zeer eenzijdig geheel van: 15-6. In de tweede wedstrijd van vrijdag won Frankrijk met 3-0 (15-11, 15-7, 15-9) van Italië, waardoor het duel Nederland Frankrijk vandaag beslissend zal zijn voor de bezetting van de eerste plaats. Het Nederlandse studenten hockeyteam is vrijdag in het toernooi van Münster ge start met een 40 nederlaag tegen Frank rijk. De ruststand was 20. Duitsland ver loor met 21 van Engeland. Haarlem (thuis tegen RCH): Van 't Kruys; Duwel en Maas; Boom, Beren- dregt en Wentink; Jaski. Clavan, Peijs, Van den Berg en Jonker. RCH (uit tegen Haarlem): Van der Voort; Nanai en Honout; Dahrs, Ko ning en Euwes; Doesselaar, Van den 'Berg, Engelsma, Maslo en Meijer. EDO (uit tegen ZFC): Amama; Dissel- köter en Berends; Nijman, Krooder en Koene; Jonker, Van Dusschoten, Peters, Wiertz en Spiers. Telstar (uit tegen SHS): Stuy; Van Kampen en Pirovano; Hendriksen, Kort en Brom; Farenhorst, Daniëls, Immers, Van Wooning en Dikstaal. HFC (thuis tegen Watergraafsmeer): Van der Meulen; Van der Maessen en Van Baasbank; E. Thole, Tekelen- burg en Ch. van Schouwenburg. Geerling, Molenaar, Lindeman, Bouw man en G. Koenders. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen TYBB): Vlug; Stokman en Oosterbaan; Jan sen, Stobbelaar eft Kraayenoord; Kei ler, De Waard, Nijkamp, Schilpzand en Paap. TYBB (uit tegen Zandvoortmeeuwen): Woonings; Van Honschoten en Van der Linden; Schornagel, Veldhuizen en Van der Klugt;'Stouthart, Blom, Jansen, Van Dijk en Meyer. Hillegom (thuis tegen Velsen): Van der Waal; Blokker en Duyzers; Arnoldi, Tol en Van der Berg; Dirk de Jong, Snoeks, Bob de Jong, Van Braam en Peetoom. Ripperda (thuis tegen Quick A.): Pethke; Heesemans en Bouman; Koene, Boekelaar en Dreyer; Peters, Stringer, Van der Haak, Van Steyn en Hazeth. HBC (thuis tegen Ultrajectum): War merdam; De Graaf en Hageman; Böhm, Brouwer en Joh. Duindam; Rotteveel, Kemp, Duivenvoorden, C. Duindam en Veenboer. Schoten (uit tegen UW): Hooning; Buter en Verschure; Kossen, Van Elk en De Ridder; Kops, Kollaard, Flader, Blom en Otte. Het wordt zondag een belangrijke dag voor het gouden BDHC. Men mag immers aannemen, dat de Bloemendaalse dames zondagochtend (de wedstrijd begint om elf uur aan de Zomerzorgenlaan) van Amster dam winnen. En dat betekent opnieuw een afdelingskampioenschap. Voor het dames team van HBS staan er spannende mo menten te wachten. De ploeg verkeert in degradatiegevaar en zal dus moeten win nen van Be Fair, dat geen kans meer heeft op de titel. Een klein kansje bezit Kieviten wel en het zal die willen ver dedigen bij Alliance. Maar dat zal niet zo gemakkelijk zijn, omdat de Haarlemse dames de twee punten uit de laatste wed strijd ook hard nodig hebben om zich vei lig te voelen. 14N?w ifi ift f De Haarlemse derby tussen Haarlem en RCH houdt schone beloften in. Gast heer Haarlem klimt de laatste tijd ge stadig, doch de Racing behoeft maar achterom te blikken om met verdubbel de ijver elke wedstrijd bijzonder serieus te nemen. Thuisclub Haarlem treedt in dezelfde samenstelling aan als vorige week tegen KFC. Bons heeft inmiddels zijn straf (twee weken plus twee weken voorwaardelijk) uitgezeten; hij neemt zondag desondanks plaats op de reserve bank. Merkwaardig genoeg hield de KNVB spil Koster van Leeuwarden, naast Bons de tweede zondebok, de hand boven het hoofd. De ex-EDO-speler bleef ongestraft RCH, dat eerder in dit seizoen thuis naar 4-1 liep, handhaafde eveneens zijn (sterkste) formatie, met Dahrs weer als rechtshalf. Een tweede wedstrijd dus in het 4-2-4 systeem. Tegen ZFC gaf dat geen al te grote moeilijkheden, tegen Haarlem valt dat nog te bezien Voor eigen publiek moet kampioens pretendent Hillegom het zondag in de tweede klasse B van West I opnemen tegen Velsen (2-2) Een zware strijd voor de voetballers uit het bollendorp die zij nog niet hebben gewonnen. HBC komt Hillegom op de ranglijst het meest nabij en zal daarom in eigen home tegen Ultra jectum (1-2) geen misstap mogen begaan. Het lot van hekkesluiter Ripperda is vrij wel bezegeld en de thuiswedstrijd tegen Quick A. uit met 4-2 door de Haar lemmers gewonnen zal ongetwijfeld geen nieuwe triomf opleveren. Schoten verkeert eveneens in degra datiegevaar en zal kost wat kost in Utrecht van UW (1-2) moeten winnen. Zandvoortmeeuwen treedt in de badplaats als gastheer op van TYBB (2-3) en daar bij hebben de Yellows het meeste belang bij de overwinning. Het programma wordt gecompleteerd met de wedstrijd Baam Celeritudo. De Haarlemse clubs in de vierde klasse C van West I spelen allemaal thuis; Onze Gezellen krijgt bezoek van staartploeg Wijk aan Zee (1-0), Bloemendaal treedt als gastheer op van St. Pancratius (1-3), Renova kruist de degens met IEV (2-1) en hekkesluiter THB moet het (op de normale tijd van halfdrie) opnemen tegen Waterloo, waarvan de eerste keer met 5-1 werd verloren. Hoofddorp Boys en plaatsgenoot ETO zijn voor de competitie vrijaf. Ze spelen zondagmiddag om half drie een vriend schappelijke jubileumwedstrijd ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van Hoofddorp Boys. Een ongewijzigd HFC mag voor eigen publiek zelfs niet gelijk spelen tegen staartploeg Watergraafsmeer. De Amster dammers zullen het degradatiegevaar nauwelijks nog kunnen afwenden. HFC moet daartoe echter wel in staat worden geacht ZFC-EDO is met recht de derby tussen de staartploegen. De Zaandammers, die afgelopen zondag tegen RCH aanvallend wel erg zwak voor de dag kwamen, hut selden de ploeg op enkele plaatsen door elkaar. Zo voert Blok in plaats van de falende Van Helvert thans de aanval aan. De Haarlemmers brengen geen nieuwe ge zichten in dit voor beide clubs zo belang rijke duel. Uit IJmuiden en omstreken zullen zeker 4500 Telstarfans zondagmorgen Haag- waarts koersen. In een van al die bussen (voorlopig een sliert van zeven gevaarten) ijlt het eerste elftal van Stormvogels, plotseling vrijaf, naar Houtrust. Tegen stander SHS, die ook op een plaats in de eredivisie mikt, telt een invaller, te weten linksback Roosendaal, vervanger van de geblesseerde Toon Valkenhoff. Het elftal van de Hagenaars ziet er als volgt uit: Pothof; Teske en Roosendaal; Henk de Visser, Anderiesen en Theo Valkenhoff; Hup, Fransz, Leen de Visser, Mick Clavan en Trommel. Telstar hield de opstelling voor deze krachtproef van de hoogste orde gelijk aan die van vorige week zondag, toen de voor hoede het lelijk liet afweten Maar de elf Velsenaren kennen de inzet op Houtrust, misschien prikkelt hen dat tot bijkan» bovenmenselijke prestaties. Met de dameswedstrijd HaarlemDWR wordt vanavond om 8 uur in het Sport- fondsenbad in Haarlem het waterpolo- programma ingezet. De dames van Njord binden vervolgens tegen de reserves van HPC de strijd aan. De drie overige heren wedstrijden zijn: HPC 3DWT 2, Hille gom 2Haarlem 2 en DWTHVGB. Fauteuil: BIRTHE official DANSK STIL M0BEL dealers in uw omgeving haarlem oosten compl. woninginrichting barteljorisstraat 13-17 woninginrichting van basten gr. houtstraat 155 lias* woninginrichting e. tissing hereweg 148 Wegen, auto's, huizen, bungalows, flats. Nauwelijks van elkaar te onder scheiden. Wat een geluk voor mensen, die geen „massa" willen zijn. Zij zijn er: de original dansk stil merbel kreaties. Aan tijd noch stijl gebonden. Even voortreffelijk passend in een bouwsel van beton en glas als in een achttiende eeuws patriciërshuis. Naar eigen smaak en inzicht te kombineren, weergaloos zitkomfort biedend. ilt banken tafels f a u t e u

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11