Geen triomftocht wachtte deze Noordpoolhedwinger iPANBA EN BE MEESTER* IB MEESTER PUZZEL NUMMER 27 DE SMARAGDEN RING Ij ROOK NIET. In Venetië dreigt watertekort... Ex-KLM-vliegers op F 27 bij Schreiner Anita's- kamelen SK0DA-TRABANT ZATERDAG 4 APRIL 1964 23 (A princess for Port Royal) door Frederick du Quesnay VIJFENVIJFTIG JAAR GELEDEN PLANTTE PEARY DE VLAG DER V.S. OP HET „DAK DER WERELD" Y** Neger redde zijn leven Triomf van het systeem TV-reclame door openlucht-reclame dagelijks overtroefd Gedood door Eskimo Het doel bereikt Ook in Den Haag een kampeertentoonstelling wMEENK PELLETS GARAGE BAKKER i i 32) Direct na de lunch was ze naar bo ven gegaan om wat te gaan slapen. Dat was twee volle uren geleden, maar ze kon de slaap niet vatten. Haar geest was volkomen in de war door een brief, die ze nu nerveus zat te verfrommelen. Men zegt altijd dat slecht nieuws snel reist, maar de ze brief had er maanden over gedaan om haar te bereiken en toch bevat te ze het meest onverwachte en ver schrikkelijke nieuws, dat men zich denken kon. Eerst was ze dolgelukkig, toen ze het handschrift herkende, maar na lezing wilde ze, dat deze brief maar nooit gekomen was. Hij was geschreven in een duidelijk hand schrift en verried niets van de ont roering, die ongetwijfeld de afzendster bij het schrijven moest hebben be zield. Hij was gedateerd januari 1673 en het adres van de afzendster was Newgate Londen, Engeland. Hij luid de: „Liefste Rebecca, „Ik geloof, dat jij de enige ware vriendin bent, die ik ooit heb gehad. Als je mijn vriendin bent, zal, wat nu volgt, je niets doen. Ik wil je har telijk danken voor je vriendschap en voor je goede raad, die je me lang geleden in Jamaica gaf hoewel je on getwijfeld overtuigd was, dat ik er toch niet naar zou luisteren. Misschien drong destijds je advies niet tot me door, maar raadgevingen blijven soms in de geest hangen lang nadat ze ge geven zijn, en op de meest vreemde momenten vinden ze hun weg naar het bewustzijn. Sind ik in Londen ben zijn je woorden dikwijls in me terug gekomen en ik heb ontdekt toen het te laat was dat er in jouw raad en voorbeeld iets was, dat ik wijzer had gedaan op te volgen. Je rotsvast geloof was een grote kracht voor je. Ik bid dat ik in God een machtige hulp moge vinden in het oordeel, dat ik morgen tegemoet ga. Het lijkt nogal vreemd voor mij om te spreken over God en godsdienst, maar misschien wil God zelfs mij vergeven, waar mensen slechts ver achten en veroordelen. Voor dat klei ne beetje zielevrede dat ik nu onder vind, heb ik jou ook dank te zeggen. Zoals je ziet liefste Rebecca, ik ben je veel schuldig. Dat moest ik je schrijven. Ik ken je en ik weet, dat als geen andere sterveling mij vergeeft, jij het zult doen. Niet dat het er overigens veel toe doet wat de mensen nu nog zeggen, want als je de ze brief ontvangt, zal ik ver verwij derd zijn van de woonplaatsen der mensen. Ik denk, dat al wat ik tot nog toe gezegd heb, weinig indruk op je zal maken, maar mijn ellende is zo overweldigend dat ik je smeek mij nog een ogenblik te verdragen. Ik ge loof, dat ik beter bij het begin be ginnen kan, niets verbergend, maar je details besparend. Toen ik in no vember in Londen kwam, ondervond ik een koude ontvangst van Morgan. Hij had zich rijke vrienden gemaakt met grote invloed waarvan hij, naar ik veronderstel, hoopte, dat ze hem op een of andere manier een voorspraak aan het hof konden verzekeren om zich veilig te stellen. Hij was erg boos, dat ik naar Londen gekomen was en vertelde me zonder omwegen, dat hij onder de gegeven omstandighe den niet met mij gezien kon worden. Hij maakte duidelijk, dat dit voor mijn eigen welzijn even goed was als voor het zijne, daar ook op mijn hoofd een prijs stond. Ik kon dat toen niet in het ware licht zien, maar voelde alleen een vreselijke ontgooche ling en vernedering. Nooit in mijn le ven was ik nog zo diep vernederd en gekwetst. Als ik er aan dacht welke zorgen en angsten ik had doorstaan en hoezeer ik hem liefhad, was dit alles heel moeilijk te dragen. Ik besloot hem los te laten en veranderde van adres, zodat hij, zelfs al zou hij het willen, mij niet zou vinden. In dat be sluit heb ik volhard en ik heb hem dan ook niet vrijwillig teruggezien. Ik was dus voor niets naar Londen gekomen, maar ik wilde niet direct naar Jamaica terugkeren. Ik dacht, dat ik Lady Preston wel eens kon gaan vragen of ze mij Roms ring wilde verkopen. Je zult je herinneren, dat ik Lady Preston wel eens kon gaan vragen of ze mij Toms ring wilde verkopen. Je zult je herinne ren, dat ik je daarvan verteld heb en je weet ook, dat ik haar van Ja maica uit twee brieven geschreven had, waarop ik geen antwoord kreeg. Toen ik haar opzocht, weigerde ze hem aan mij te verkopen, maar ik ver langde er zo erg naar hem te be zitten, dat ik besloot hem te stelen. O, waarom heb ik dat toch gedaan. Daardoor ben ik nu in deze toestand geraakt! Er zou de volgende avond een bal zijn; ik ging er heen en werd betrapt toen ik de ring uit de kleerkast van Lady Preston roofde. Ik werd aan de justitie overgegeven. Het was allemaal vreselijk. Wat me nog het diepst van alles trof, was dat Harry ook op het bal was en mijn schande zag. Hij keek mij aan alsof hij me nooit eerder gezien had! Zo, lieve Becky, heb ik het recht vaardige loon voor mijn daden ge kregen? Had ik naar jouw raad geluisterd, dan zou ik nu rustig bij jou in Port Royal zitten in plaats van in deze ge vangenis, mijn proces, als je dat zo kunt noemen, verliep slecht. Het von nis was de strop. Morgen bij het aanbreken van de dag zal mijn vonnis voltrokken wor den ik ben bijna zeven weken in de gevangenis geweest, maar kon niet eerder de moed vinden je te schrijven. Nadat ik gegrepen was, was ik verschrikkelijk eenzaam en terneergeslagen; niemand zal ooit we ten hoe alleen ik was. Enkele dagen later zag ik een monnik, die de ge vangenen elke dag placht te bezoeken. We zijn vrienden geworden en ik zal hem altijd dankbaar blijven, omdat hij mij midden in mijn wanhoop weer hoop gaf zoals ik jou altijd dank baar zal zijn, liefste Becky, omdat je lang geleden een klein zaadje van geloof in mijn hart geplant hebt, Nu zijn we tenminste zusters in hetzelf de geloof. Het zal je blij maken, dat te weten. Ik heb mijn notaris in Port Royal gevraagd het zo in te rich ten dat de meeste van mijn bezittin gen aan jou vermaakt worden. Wat er aan contant geld over is, en dal zal nog wel heel wat zijn, is voor Morgan bestemd. Hij heeft mij vele geschenken gegeven, ik zou willen dat die naar hem terugkeerden. Als zijn zaak slecht mocht aflopen want voor zover ik weet is hij nog niet voor het gerecht geweest. Aan Pear ly, mijn slaaf en de andere jongen geef ik de vrijheid met ieder vijfhon derd pond sterling. Ik hoop, lieve Bec ky, dat mijn huis en meubilair je wat comfort zullen geven. Als je het zou willen verkopen, moet je er een goede prijs voor maken en dan hoop ik, dat het geld je voldoening mag geven. Het is heel laat, liefste. Ik ga nu eindigen en de rest van de nacht doorbrengen met bidden. Als ik mor gen naar Tyburn ga, zal er sneeuw op het land liggen. Ik zal vergezeld worden door Father Paul. Ik zal niet bang zijn en rustig naar het schavot gaan. Ik sterf tenminste in Engeland ik was er altijd bang voor om in Jamaica te sterven, Waarom, zou ik je niet kunnen zeggen. Er zijn slech tere oorden en ik heb daar de enige persoon ontmoet, die zich ooit bezorgd gemaakt heeft over mij, namelijk jij. God zegen je, liefste Becky. Bid voor je vriendin. MARY CARLETON EINDE IW\SWV/WV\A/\/\#WWVtAAAA/WWWWl#lAAAA/WWWWlUV\AA4WWW%AA#WW\M\A/V\A^A*IAA/W\AAMAAAAAAAAAAAA#lA#%AA#\* „EINDELIJK: DE POOL! Een oude droom, die ik twintig jaar gekoesterd heb, - is werkelijkheid geworden. Eindelijk!" Geen wonder, dat Robert Peary glom van trots toen hij deze vreugdevolle woorden in zijn dagboek kon schrijven op 6 april 1909 nu 55 jaar geleden! De 52-jarige oud-kapitein-ter-zee van de Amerikaanse marine had voordien al expedities geleid met een soortgelijk doel, maar steeds was het hem weer mislukt soms in de steek gelaten door zijn manschappen dan weer terug gedreven door kou en honger of door verwondingen. Acht van zijn tenen waren afgevroren, de twee overige had hij maar laten wegnemen om zich beter in evenwicht te kunnen houden. Nu stond hij met vier Eskimo's en zijn hondendrijver Matthew Henson op het uiterste topje van de wereld. Was de poging om de Noordpool het eerst te be reiken voor Peary het grote doel, bij Henson lag dit enigszins anders. Henson was namelijk een neger en in de Verenigde Staten was de gedachte, dat een of andere neger ontdekkingsreiziger kon zijn in die jaren gewoonweg absurd. HENSON had Paery reeds vergezeld op een expeditie door de jungle van Midden- Amerika in 1887 en hij had het er uitste kend afgebracht. Maar toen Peary zijn aandacht ging richten op de Poolzee, had hij er aan getwijfeld of een neger het verblijf op die onafzienbare vlakten zou kunnen overleven Van het eerste ogen blik af echter bewees Henson, dat de ne ger in dit opzicht beslist niet voor een blanke onderdoet. Hij doorstond de lage pooltemperaturen namelijk uitstekend, sprak „eskimoos" als een eskimo (nie mand beheerste die taal zo goed als hij), kon een slee maken en een koppel pool- honden leiden. De Eskimo's noemden hem „miy Paluk", wat zoveel betekent als „broeder"! Eens redde Henson Peary's leven. Beiden verkeerden in levensgevaar toen ze op een keer midden in een troep wilde muskusossen terechtkwamen. Peary schoot maar verwondde slechts één van de dieren. Toen het aangeschoten dier daarna woedend op de ontdekkingsreiziger aanstormde, schoot Henson de os dood, vlak voor Peary's voeten, met de laatste kogel in zijn geweerZo was de man, die Peary had uitgekozen om hem te ver gezellen en de eer te delen, als eerste Amerikaan een vlag te hebben geplant op de Noordpool! DE EXPEDITIE bestond uit zes blanke Amerikanen: Bob Bartlett, Ross Marvin, Geonge Borup, Donald MacMillan, dr. J. H. Goodsell en Peary. Dan waren er nog de neger Matt Henson en een stuk of wat eskimo's. Zij vertrokken in 1908 met het schip „Roosevelt" uit New York en pik ten onderweg de eskimo's en 246 honden op. Juist toen de vijf maanden durende poolnacht begon, kwamen ze aan op Cape Sheridan, Ellesmare Island, in het uiter ste noorden van Canada. Henson onder wees in die langdurige poolnacht de blan ke „nieuwelingen" de kunst van het over winteren. Daarna, in februari 1909, wa ren ze klaar om te vertrekken. Alle voorgaande expedities van Pea* ry waren gestrand op onvoldoende hardheid van zijn mensen en op het voedselprobleem. Dit keer had hij ech ter de juiste mensen uitgezocht en een geheel nieuw bevoorradingssysteem uitgedacht. De expeditie werd gesplitst in zes teams, elk met twee of drie eskimo's, acht honden en 500 kg voed sel. Elke groep had niet slechts vol doende voedsel voor zichzelf maar kon - - vi I-.. 4 Advertentie Over het nut en de wenselijkheid van reclame op de beeldbuis lopen de menin gen uiteen. Wij willen ons hier dan ook niet in deze discussie mengen. Zonder ook maar één woord ten nadele van re clame op de TV te willen zeggen, kunnen wij echter wél vaststellen dat er in Neder land honderden plaatsen bestaan waar reclame in de meest daadwerkelijke en beste betekenis bedreven wordt, die TV-reclame in vele opzichten de baas is: de markt. Nergens immers vindt het publiek zo een grote hoeveelheid artikelen tegen zulke lage prijzen als déér, nergens bestaat een dergelijke mogelijkheid tot kiezen, keu ren en vergelijken. Marktkoopman en straathandelaar staan borg voor uitste kende kwaliteit (zij hebben niet voor niets zo veel vaste klanten) en nergens is het zo gezellig en voordelig als op de markt, want OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD 133. Onverschrokken stapte Joris de rumoerige klas binnen en sloot de deur achter zich. De heer Ambrosius bleef ontdaan op de gang achter. „Dit gaat verkeerd", kreunde de opvoeder. „De onverbeterlijke, ondankbare bengels zullen vast een slechte indruk maken op de hoofdinspecteur-generaal. En wie krijgt dan de schuld? Ik natuurlijk! Hij zal zeggen, dat mijn opvoedsysteem niet deugt!" Hij wrong de handen en hernam: „Maar voor deze bengels helpt geen enkel systeem. Zij kennen geen dankbaarheid jegens hun opvoeders. Het enige, waar zij aan denken, is streken uithalen, lawaai schop pen en.Hij brak af, getroffen door de stilte, die er plotseling heerste. Geen geluid kwam er uit de klas en dat was iets ongewoons in het Tehuis voor Moeilijke Knapen. Het maakte de opvoeder nog ongeruster dan het lawaai van zoéven. Hij stak de hand uit naar de deur knop, maar herinnerde zich bijtijds, dat de inspecteur- generaal hem op het hart had gedrukt; om buiten te blijven. Voorzichtig gluurde hij toen maar door het sleutelgat en wat hij daar zag, deed zijn adem stokken. Daar zaten de moeilijke knaapjes, onherkenbaar van braafheid, als model-leerlingen in hun banken! bovendien ook nog de hele groep enke le dagen lang van eten voorzien. Ze moesten 600 kilometer reizen. ZODRA de voedselvoorraden van een slee waren verbruikt, moest die groep te rug. Bartlett en Borup gingen voorop als verkenners, de anderen volgden de dag daarna. Ze trokken over bevroren stro men tot het weer plotseling omsloeg en de temperaturen hoger werden. Het ijs brak en er ontstonden grote stukken open water. Een van deze stukken open water „Big Lead" noemden ze het hield hen zo'n tijd op, dat de eskimo's de moed begonnen te verliezen. Peary monterde hen een beetje op door wedstrijden te or ganiseren in hardlopen, springen en wor stelen, wat de eskimo's geweldig vonden. Dr. Goodsell, wiens medische hulp no dig was op de basis, werd het eerst te ruggezonden. Daarna MacMillan, die be vroren voeten had opgelopen. Vervolgens Borup en toen Marvin, die niemand ooit terug heeft gezien. Lange tijd heeft men verondersteld; dat hij door het ijs was ge zakt en verdronken. Maar in 1926 deed een van de eskimo's van dat team op zijn doodsbed een bekentenis. Hij had Marvin neergeschoten na een twist over voedsel. Tenslotte waren er op 2 april alleen nog Peary en zijn groep, bestaande uit Hen son en vier eskimo's, over. Voor hen lag de Noordpool. Op 3 april vorderden ze 45 kilometer met de 52-jarige Peary aan het .-i.-L <v.y hoofd. De dag daarop moesten ze zich met pikhouwelen een weg banen door de ijsafzettingen. Zij schoten toen slechts dertig kilometer op. INTUSSEN was „opschieten" het mot to geworden. Het ging allemaal nog zon der gevaar maar als de wind van rich ting veranderde kon het best zijn, dat ze op de terugweg voor open water zouden komen te staan. In zijn haast vergat Hen son, ongeveer dertig kilometer van de NoordMol, zijn „overwinteringservaring", gleed hit op dun ijs, dat onder het ge wicht van zijn val brak. Het ijskoude wa ter trok hem in zijn zware kleding snel naar beneden en telkens wanneer hij pro beerde zich aan het ijs op te trekken, brokkelde de rand af. Hij zou zijn ver dronken indien niet een van de eskimo's er na veel moeite eindelijk in geslaagd was hem uit het wak te trekken. Die middag deed Peary lialf-sneeuw- blind en met pijnlijke ogen een zorg vuldige meting met zijn sextant. Hij mat Horizontaal: 1. vergelding van goed met kwaad; 5. kledingstuk; 10. achting; 12. koor van zangers; 13. soort gebakje; 15. jongensnaam; 17. gem. in Zeeland; 18. graafschap in Engeland; 20. oorlogsgod; 22. voedsel; 23. soort onderwijs (afk.); 25. Waarover de Venetianen zich ook zorgen mochten maken, de waterstand in hun stad was voor hen nimmer een probleem. Water was er altijd in over vloed, is dat nog en zal er wel tot in lengte van dagen zijn, zo dachten zij in hun onwetendheid. Als een donderslag bij heldere hemel kwam voor hen dan ook het bericht, dat het gemeentebestuur daar niet zo zeker van is. Een deskundig onder zoek heeft namelijk uitgemaakt dat er te veel water wordt gepompt uit de onderste bodemlagen van de lagunen- stad. In die rotsachtige lagen, op 100 meter diepte, is het grondwaterpeil sinds 1943 met niet minder dan vier meter gezakt met als gevolg dat de rotslagen zelf beginnen in te klinken, aldus de experts die verder vaststelden dat Venetië zelf ook aan het verzakken is, namelijk 30 centimeter in de afge lopen honderd jaar. Scheef zakkende fundamenten en scheurende muren in diverse delen van de Dogenstad bewij zen dat dit een bijzonder ernstige zaak is en de gemeentelijke autoriteiten hebben dan ook thans een aantal stren ge maatregelen genomen om het water verbruik in de stad zoveel mogelijk te beperken. Zo mogen de fonteinen nog slechts een paar uur per dag werken, evenals de watersproeiers en tuinslan gen in particuliere tuinen, terwijl het oppompen van water uit particuliere putten helemaal verboden is. Helpt dat nog niet, dan zal men eventueel moeten overgaan tot het instellen van een rant soeneringssysteem voor hotels, kantoren en privé-woningen in de stad. Dit alles dringt temeer daar een te grote ont trekking van water aan de bodem tot steeds verdere verzilting van de onder grond zal leiden, met alle gevolgen van dien. water in Friesland; 26. rivier in Italië; 27. letsel; 31. uitroep; 32. voorzetsel; 34. klipzwaluw; 41. nevenschikkend voeg woord; 42. lidwoord; 43. da capo (afk); 44. uitroep; 45. Europeaan; 47. rivier in Duitsland (zijtak Rijn); 49. klank; 51. ontkenning (Eng.); 53. kraam; 55. telwoord; 58 scharnier (Z.-N.); 59. metaalsoort; 60. gemeente in Gelderland. Verticaal: 1. schaaldier; 2. nieuw (Gr.); 3. slijk; 4. heden; 6. bijwoord; 7. haar vlecht; 8. achting; 9. dorp in Noord-Brab.; 11. familielid; 14. teken dat in de psalmen voorkomt; 15. sint (afk.); 16. echtgenote van 11 vert.; 17. turfland; 19. zuster; 21. buitenhaven; 24. voorzetsel; 27. spore- plant; 28. papegaai in N.-Zeeland; 29. in- sekt; 30. denkbeeldige inhoudsmaat; 33. lichaamsdelen; 35. stad in Arabië; 36. water in Z.-H.; 37. voorzetsel; 38. meisjes naam; 39. telwoord; 40. Indogermaanse stam; 45. hoogte nabij een moeras; 46. onbekende; 47. deel van de bijbel (afk.); 48. verdikking der opperhuid; 50. uitroep; 52. rund; 54. ontkenning (spreekt.); 56. lid woord; 57. dam langs een water. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen voor donderdag a.s. in ons bezit te z(jn. De Haagse wethouder mr. M. Vrolijk heeft in de Houtrusthallen de kampeer tentoonstelling „Kamp Houtrust 1964" ge opend. De wethouder vroeg zich op grond van de enorme omvang van het kamperen af, of het houden van een centrale ten toonstelling als „Hiswa - Goed Kamp" in Amsterdam nog wel voldoende voor Ne derland is. Hij meende van niet, omdat daar door het enorme bezoek „het rustige voorpret hebben van kamperen" onm gelijk is. „Kamp Houtrust" (van 38 april) toont een grote variëteit in tenten, caravans en kampeerartikelen. Het instituut voor volksontwikkeling en natuurvrienden „Nivon" geeft er in brede zin voorlich ting. Aanwezig zijn voorts de Ned. Jeugd herberg Centrale, de Ned. Chr. Reisver- eniging en kamptechnische instructeurs. Tijdens de tentoonstelling worden shows .van kamp- en strandkleding gehouden. een positie van 89 graden en 57 minuten drie minuten van de Noordpool. Een volgende waarneming toonde aan dat ze hun doel hadden bereikt.Maar de volgende dertig uur „schoot" Peary da zon nog eens dertien keer om de juiste plaats van de Pool te bepalen want hij was heel precies op dit punt! HET WAS een ceremonie zonder enig vertoon. De eskimo's stonden paf. Hadden ze zich daar nu zo druk voor gemaak? Ze bouwden een sneeuwzuil, Peary haal de de Amerikaanse vlag onder zijn kleren te voorschijn en zette deze op de zuil. Ze namen een foto en vertrokken toen in zui delijke richting. De terugweg was ongeveer zevenhon derd kilometer. Het ijs begon te breken, het voedsel raakte langzamerhand op en Peary, die na het bereiken van zijn doel zijn laatste krachten verspeeld scheen te hebben, moest op een slee worden ver voerd. Ze gingen voort in geforceerde marsen, soms achttien uur in één ruk! Onderweg verdronk een van de eskimo's maar verder ging alles goed. In septem ber nog kwamen ze terug in New York. Maar.geen uitbundig welkom was hun beschoren. Integendeel want dr. Frederick A. Cook, een vroegere collega van Pea ry, had juist voor Peary's terugkomst be kendgemaakt, dat hij een jaar tevoren de Pool had bereikt met twee eskimo's. Cooks dagboek werd door experts onderzocht maar niet „toereikend" verklaard, zodat Peary tenslotte toch nog in de annalen van de geschiedenis terechtkwam als de eerste ontdekkingsreiziger, die de Pool had bereikt. Hij werd toen alsnog gehuldigd en gefêteerd maar het nieuwtje was er voor het grote publiek toen al lang af en daardoor verloor de huldiging voor de dappere Poolreiziger veel van de glans en glorie die hij er zich ongetwijfeld van had voorgesteld. lekker'en verfrissend (.0.65 Verkrijgbaar b\j de betere drogist Op 10 april zullen de Fokkerfabrieken een nieuwe Friendship F 27 aan Schreiner Aerocontractors n.v. overdragen. De machine is bestemd voor een Zweedse maatschappij, maar Schreiner krijgt er tijdelijk de beschikking over. Voor het eerst zal nu een F 27 Friend ship onder Nederlandse vlag gebruikt wor den voor Nederlandse passagiers door een Nederlandse maatschappij. Schreiner belast zich in het komende seizoen met het groepsvervoer van toe risten naar het Middellandse Zeegebied met de aan 48 passagiers plaats biedende F 27. Met toestemming van de Zweedse maatschappij is de machine voorzien van Schreiner's kleuren. Zij heeft de Neder landse registratie PH-SAF gekregen. Vol gend jaar maart zal de door Schreiner bij de Fokkerfabrieken bestelde F 27 gereed zijn. Drie van de zes vliegers die in het komende seizoen de F 27 zullen besturen heeft Schreiner overgenomen van de KLM. Zij hebben reeds een training gehad bij de Zweedse maatschappij, die over zes Friendships beschikt. Schreiners nieuwste aanwinst zal op 11 april 40 bedevaartgangers naar Lourdes brengen. In mei verwacht Schreiner de grote DC-7 machine, die hij van een Deense maatschappij voor een jaar gaat huren. Met dit toestel zal hij ook toeristen naar de Nederlandse Antillen brengen. ROZENSTRAAT 49-55 b(j station Haarlem - Tel. 21275 - 12979 ROME (AP) De dierentuin van Rome heeft er in toegestemd, de filmactrice Anita Ekberg van twee kamelen af te helpen. De een of andere bewonderaar van de blonde sexbom in Tunesië, blijk baar volkomen ondersteboven van haar charmes, stuurde haar kortgeleden alg (symbolisch?) geschenk een paar jonge kamelen. Anita en haar Amerikaanse echtgenoot, Rick von Nutter, hebben echter in hun woning te Rome geen plaats voor de ka melen. Zij hebben de dieren daarom tij delijk overgedragen aan de dierentuin. Volgens de directie van de dierentuin zal de Zweedse filmactrice de jeugdige woe stijnschepen vandaag persoonlijk brengen om zich ervan te overtuigen dat ze goed worden ondergebracht.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 23