Scheepswerf wil stalen studentenkamers bouwen AGE 3 STAKEMAN EN IJSBOL Akkoord met Indonesië opent voor KLM perspectieven POLLE, PELLI EN PINGO Kort en Gedeserteerde soldaat in België aangehouden Eenheden kunnen in velerlei variaties tot gebouwen worden samengevoegd Theo van Eijck kwam niet Drie doden in het verkeer Nieuwe depressie unieke vakantie-mogelijkheden naar Portugal met de Willem Ruys ZATERDAG 4 APRIL 1964 Oriëntatiereis naar het Russische toneel Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk KONINKLIJKE ROTTERDAMSCHE LLOYD Technische hulp vr JOt/UE Financiële kwesties A mbonezen West-Irian KLM'landingsrecht T egenbezoek Ss Een 18-jarige militair die woensdag avond van de vliegbasis Gilze-Rijen deser teerde en daarbij een machinepistool met munitie meenam, is vrijdag in de Belgi sche stad Lier aangehouden. Hij was ge deeltelijk in burger gekleed en had het wapen en de munitie bij zich. Het bleek, dat hij België liftend was binnengekomen. Hij had 1.000 Belgische francs op zak Hij is aan de Nederlandse marechaussee overgegeven. Onder auspiciën van het Nederlands Centrum van het Internationaal Theater Instituut (I.T.I.) is een groep van drieën twintig Nederlandse theater deskundig en naar Rusland vertrokken voor een twee- weekse oriëntatiereis in Moskou en Le ningrad. Het gezelschap, dat onder meer bestaat uit toneelschrijvers, critici, regisseurs, de cor- en kostuumontwerpers, acteurs, een voordrachtskunstenares, een directeur van een balletschool en twee artsen met spe ciale belangstelling voor de balletkeuring, staat onder leiding van de directeur van het Nederlands Centrum van het I.T.I. Op maandag 20 april wordt de groep in Ne derland terug verwacht. De Nederlandse Dok- en Scheeps bouwmaatschappij te Amsterdam gaat behalve schepen nu ook studentenkamers bouwen. De scheepswerf wil kant en klare kamers afleveren, voorzien van centrale verwarming, verlichting en stof fering, die per vrachtauto naar de bouw plaats worden vervoerd en als reusach tige bouwstenen worden opgestapeld. Reeds is een plan ingediend bij de Stich ting voor Studentenhuisvesting te Amster dam voor de bouw van een tweetal stu dentenflats aan de Europaboulevard in de tuinstad Buitenveldert voor huisvesting van bijna 1.000 studenten. Beide gebouwen worden ruim 70 meter lang en krijgen 12 verdiepingen. De N.D.S.M. denkt deze ge bouwen in 40 weken te kunnen optrekken. Het bouwsysteem is ontworpen in samen werking met de Amsterdamse architect F. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Ensemble met „Robert en Bert ram en comp." van H. Heijermans. Regie: Jan Retèl. M.m.v. Ton van Duinhoven, Johnny Kraaykamp, Lou Steenbergen, Chris Baay, Tom van Beek, Liselotte Beek- meijer, Carla Dura e.v.a. Zondag en maan dag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „Poker" van Hugh Leonard. M.m.v. Cor van Rijn, Ton van Duinhoven, John Led- dy, Carla Dura, Ine Veen en Dini Sprock. Aula Teylers Stichting, zondag 15 u.: Bespeling van het 31-toonsorgel door An ton de Beer. M.m.v. Guus Hoekman (bas) en Jeanne de Vos en Bouw Lemkes (viool). BIOSCOPEN Cinema Palace. 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 o.: „Eddie zet zich schrap" 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.30 u.: „Boemelstudenten", a.l. Lido, 14 en 20 u.: „El Cid", 14 j. Zondag 11 u.: „The flute and the arrow", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De man met de vijf paspoorten", 14 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Vroeg rijp", 18 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „Feest op de farm", a.l. Maandag 20.15 u.: „Geen tijd voor tranen", 14 j. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce" 18 j. Zondag 11 u.: „A song to remember", a.l. Maandag 10.30 u.: „Niels Holgersson's wonderbare reis", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De stro pers van Alaska", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Kwaad bloed", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Wraak is zoet", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: ,,'t Is feest vandaag", a.l.; zon dag 11 u.: „Brazilië, land der toekojnst", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20.15 u.: „Carrousel van het nacht leven", 18 j. Zondag 14.30 u.: „De rode ka perkapitein", a.l. Van maandag tot en met donderdag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en 20.30-22.30 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prenten kabinet: „Perzische miniaturen". Tot 19 april. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van H. Wegener. (Tot en met 30 april). Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 20-21 uur: Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling „5 tot 500''; Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 uur. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 8 juni. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal, tentoonstelling van werken van Co Westerik.Geopend dagelijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot 19 april. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 10 mei „Passie en Ver rijzenis" (beeldhouwwerken, houtsneden, paramenten en miniaturen). Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg (Overveen). Tentoonstelling van wer ken van de dames P. Nieuwenhuis, I. Ra- husen, C. de Reede, R. van Goor en J. Du- cro. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Van 5 tot 26 april. Duin wij cklaan 12a, Bloemendaal: Ten toonstelling van geborduurde wandkleden van Hanne Meijer-De Heer. Van 14-17 uur en na afspraak (telef. 50473). Tot en met 11 april. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. Waag-Taveerne. Iedere vrijdag, zater dag en zondag van 201 uur het pro gramma „Wiedewagen" van Ronnie Pots dammer en Coby Schreijer. Minerva Theater, zaterdag 14.30 u.: Aer- denhouts Kindertoneel. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 3 april). ZATERDAG 4 APRIL City, 19 en 21.15 u.: ,,'s Nachts lokt de liefde". Stadsschouwburg, 20 u.: „Legioen des doods". Herv. Jeugdgebouw, IJmuiden, 20 uur: Opvoering door Herv. Toneelgroep van het toneelspel „Christien". Patronaatsgebouw, IJmuiden, 20 uur: Accordeonvereniging IJmuidens Roem, concert en cabaret. Pieter Vermeuienmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Concordia, Velsen-Noord, 29 u.: Har moniekapel De Eendracht en het Utrechts Byzantyns Koor. Gebouw Snelliusstraat 41, IJmuiden, 20 uur: Dansavond „Criterion" met muziek van „Johnny and his Ceelar Rockers". ZONDAG 5 APRIL City, 14.30 u.: „Yaqui Jack, de zwarte vechter"; 19 u. en 21.15 u.: ,,'s Nachts lokt de liefde". Stadsschouwburg, 15 u.: „Rusty en de spionnen"; 20 u.: „Legioen des doods". MAANDAG 6 APRIL City, 20 u.: „Konga de monstergorilla". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. Herv. Jeungdgebouw, IJmuiden, 20 uur: Accordeonvereniging IJmuidens Roem, concert en cabaret. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Kennemer Theater, 20 u.: „Het spel der vergissingen" door de toneelgroep De Nieuwe Komedie. Advertentie N.V. MIJ. „HOLSTER" - OVERVEEN Tel. 02500 - 60002, 57290 en 5783* Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook van Klingeren, het Rotterdamse architec tenbureau ir. De Weger en Bredero's Bouwbedrijf Nederland n.v. te Utrecht. De eerste stoot tot dit bouwplan gaf de rector magnificus van de universiteit van Amsterdam in de zomer van 1963, toen hij de N.D.S.M. een oordeel vroeg over de mogelijkheid om studenten te huisvesten aan boord van passagiersschepen. Het ge bruik van schepen bleek evenwel om velerlei redenen niet aantrekkelijk. De N.D.S.M. kreeg belangstelling voor het probleem van de huisvesting van studen ten. Een studententeam van twintig spe cialisten op verschillend vakgebied ont wierp onder leiding van architect F. van Klingeren doosvormige eenpersoons ka mers, die als „bouwstenen" tot een ge bouw kunnen worden samengevoegd. Stalen muren De bouweenheid, die 2.000 kilo weegt en een oppervlakte heeft van 5'A bij 2,70 me ter, omvat een woongedeelte, een halletje en een toilet. Het woongedeelte heeft een ingebouwde hang-legkast, een radiator voor centrale verwarming, een flink raam en een buitendeur met een balkon. In het halletje is een verlaagd plafond voor kof ferberging. In het toiletgedeelte bevinden zich een wastafel, een douche en een w.c. De zijwanden en het plafond van de ka mer zijn van plaatstaal, versterkt door ribben, de vloer is van houtvezelplaat op een balklaag. De gangpui en de gevelpui bestaan uit een houten raamwerk, gevuld met panelen en glas. Op de bouwplaats worden de eenheden met een kraan op de reeds tevoren gereed gekomen fundatieplaat opgesteld en daar na aan elkaar gekoppeld. De ruimten tus sen de verschillende eenheden worden dan volgestort met beton. Voor de vormgeving van de gebouwen die volgens dit systeem worden ontworpen, staan vele mogelijkheden open, namelijk stroken, carrees, stervormen, opstellingen in H-, L- en T-vorm in hoog- of laagbouw. Door deze vele variatiemogelijkheden heeft de architect een grote vrijheid het project aan te passen aan de plaatselijke situatie. Het ontwerp, dat is ingediend bij de Stichting voor Studentenhuisvesting te Am sterdam, heeft een woongedeelte met 40 eenheden per verdieping in elk gebouw. Twee eenheden op elke verdieping zijn in gericht als ontbijtkeuken met een aanrecht met gootsteen en berging voor bestek en ander eetgerei. Op het woongedeelte sluit het trappenhuis aan met twee liften. Daar vóór ligt nog een in staalconstructie opge trokken toren, waarin ruimten voor het houden van dispuutvergaderingen e.d. zijn ondergebracht. De bouwkosten van dit systeem zijn vooralsnog hoger dan die van het traditio nele bouwsysteem. Er wordt echter een enorme arbeidsbesparing op de bouwplaats bereikt. De 21-jarige matroos-electricden Theo van Eijck, die drie weken geleden met een gestolen Nederlands marine-vliegtuig van Malta naar Benghazi vloog, is nog niet in Nederland teruggekeerd. Om vier uur gis termiddag waren op Schiphol maatregelen getroffen om hem te ontvangen nadat be kend was geworden dat de matroos in Benghazi een vliegpassage voor de reis naar Amsterdam had geboekt. De marechaussee kreeg opdracht de ma troos bij aankomst aan te houden en over te geven aan de militaire autoriteiten, die hem naar het vliegveld Valkenburg zouden brengen, waar hij in arrest gesteld zou worden. De vrouw en de ouders van Theo van Eijck waren niet naar Schiphol gekomen. Zij hadden geen geloof gehecht aan het bericht over zijn komst. 4-5. Hela.wie kwam daar door het winterse, kale bos aangewandeld? Dat was kabouter Libbelom. Hij droeg een dikke, wollen das om z'n hals en had de handen diep in de zakken van z'n jasje gestoken. Toen hij op het weiland kwam, bleef kabouter Libbelom staan bij de eenzame vogelverschrikker. Hallo! zei hij. Wie ben jij, als ik vragen mag? Ik ben Stakeman.en ik vind het hier koud en vervelend', zuchtte de ander. Belangrijke en zonnige dagen: 11 en 20 juni. Want dan vaart de Willem Ruys uit voor 'n 9 en 7-daagse cruise naar Portugal. Heerlijk zonnige vakanties-op-zee met een verblijf in Casablanca of Vigo. En op beide cruises... Lissabon - de sprankelende hoofdstad! Maar het kan ook anders! Wellicht kiest U de eerste cruise naar Lissabon - dan heeft U Casablanca óók gezien - en neemt U de tijd... 8 volle Portugese dagen voor Uzelf! Ook kunt U gebruik maken van ons speciaal tourarrange ment. En dan? Huiswaarts met de tweede cruise op de Willem Ruys! Derde mogelijkheid: U neemt de auto mee aan boord en na 5 dagen genieten op zee begint Uw autotocht dwars door Europa. Of andersom: eerst auto vakantie in Spanje en Portugal en dan op 17 of 24 juni in Lissabon aan boord. Voor een ontspannende zeereis naar huis. Met de Willem Ruys. U ziet het: er zijn duizend-en- vier mogelijkheden tot een vakantie-trip in eigen stijl. Naar Portugal. Met de Willem Ruys. Vraag daarom inlichtingen bij de erkende passage- en reisbureaus en bij het Hoofdbureau Passagedienst van de Rotterdam - Veerhaven 4 - Telefoon 11 48 00 De gisteren gesloten mantelovereen komst met Indonesië opent voor de KLM het perspectief van een tweede landing per week in Djakarta. Daartegenover zou dan staan de tweemaal wekelijkse komst naar Schiphol van Convair-990 straalvlieg tuigen van de Garoeda Indonesian Air ways. Al van voor de hervatting van de oude „Indiëlijn" op 4 mei van het vorige jaar dateert het KLM-verlangen ooit twee maal in de week naar de Indonesische hoofdstad te mogen vliegen, toen omdat men dit een betere propositie voor de rei zigers achtte. Nu is daar nog bij gekomen dat de Amsterdam-Djakartalijn een on voorwaardelijk succes blijkt te zijn. Minister Soebandrio heeft gisteren met zijn ambtgenoot Luns ook gesproken over technische hulp van Nederlandse zijde bij het verbeteren van de landingsbanen van Kemajoran, het vliegveld van Djakarta. Deze baan is op zichzelf in goede condi tie, maar te kort om zware straalvliegtui gen te permitteren op te stijgen met de volle brandstoflast die nodig is voor verre vluchten, bijvoorbeeld naar Sydney. Daar om vliegt de Australische maatschappij Quantas heen wel van Sydney via Djakar ta naar Singapore en verder naar West- Europa. maar slaat zij op de terugreis tussen Singapore en Sydney Djakarta over. Zou de landingsbaan van Kemajoran ver lengd worden naar verluidt is daar der tig miljoen voor nodig dan zou het o.a. voor de KLM technisch mogelijk worden de Sydney-lijn, die nu Van Bangkok via Manilla loopt, te verleggen naar de route Singapore - Djakarta. Of de KLM hier economisch iets voor voelt, is een geheel andere zaak, een kwestie trouwens die niet actueel is omdat de eventuele verbetering van Kemajoran zeker enige jaren vergen zal. Voor een verdubbeling van het aantal vluchten met Djakarta als einddoel voelt de KLM, zoals gezegd, wel veel en hier voor bestaan uiteraard geen technische be letselen. Waar men één keer per week landt, kan men ook twee keer landen als het mag In het officiële communiqué over de besprekingen tussen minister Luns en zijn Indonesische ambtgenoot wordt gezegd dat beide ministers een diepgaande en openhartige gedachten- wisseling hebben gehad over de nieu we verhouding tussen beide landen. Het is gebleken dat er bilateraal geen politieke geschilpunten zijn die de ontwikkeling van vriendschappelijke betrekkingen belemmeren. Besloten is dat zo spoedig mogelijk nog dit jaar tot uitwisseling van ambassadeurs zal worden overgegaan. De beide ministers hebben een overeen komst ondertekend, waarin is vastgelegd dat hun regeringen technische samenwer king tussen beide landen zullen bevor deren. Deze samenwerking zal omvatten de uitwisseling tussen beide landen van kennis en ervaring in ruime zin, al dan niet vergezeld van materiële hulp. In het kader van de overeenkomst zullen experts beschikbaar kunnen worden gesteld en concrete projecten van uitgebreide tech nische bijstand kunnen worden uitgevoerd. De overeenkomst sluit ook de mogelijk heid in tot het wederzijds verlenen van „fellowships" voor aanvullende studie. De ministers beschouwen deze overeen komst als een belangrijke algemene basis waarop een toekomstige samenwerking ter PAT WORDT IN "DE KEUPER VERBRAND WAAR IS HET VUlti PAT HEBBEN OP66VEE6D JA, DAN KAN HET NIET WEGWAAIEN bevordering van de wetenschappelijke en economische vooruitgang kan worden ont wikkeld. De beide ministers zijn tevens overeen gekomen dat binnen drie maanden ambte lijke delegaties van het Koninkrijk der Nederlanden en de Republiek Indonesië in Den Haag of Djakarta zullen bijeen komen om de tussen beide mogendheden hangende financiële vraagstukken te be spreken. Bij dit overleg zullen de finan ciële vraagstukken, welke tussen beide landen zijn gerezen ten gevolge van po litieke gebeurtenissen in het verleden, worden besproken. De delegaties zullen ernaar streven een gezamenlijk voorstel bij de beide regeringen in te dienen, ten einde te geraken tot een oplossing van deze problemen. De Indonesische minister nam op zich de nodige regelingen te treffen voor de hervatting van de repatriëring van nog in Nederland woonachtige Indonesiërs uit de Molukken en hun gezinnen, die naar Indonesië wensen terug te keren. Overeenstemming werd bereikt over het instellen van een gemengde commissie, bedoeld in artikel XX lid 3 van de over eenkomst inzake West-Irian van 15 augus tus 1962. De commissie zal worden belast met het uitbrengen van advies aan de wederzijdse regeringen betreffende de op 1 mei 1963 bestaande Nederlandse conces sies en eigendomsrechten in genoemd ge bied en zal haar werkzaamheden spoedig aanvangen. Indonesië heeft in pricipe ingestemd met het Nederlandse verzoek om landings rechten te verlenen voor een tweede we kelijkse vlucht van de Koninklijke Neder landse Luchtvaart Maatschappij (K.L.M.) op Djakarta. Nederland heeft ingestemd met het Indonesische verzoek tot het ver lenen van landingsrechten in Nederland ten behoeve van de Indonesische lucht vaartmaatschappij Garudo (G.I.A.). Beide ministers verklaren gaarne dat de besprekingen en onderhandelingen op de meest hartelijke wijze zijn gevoerd en dat zij bevredigende resultaten hebben bereikt. Zij zijn van mening dat hiermede een gezonde basis is gelegd voor de nieuwe betrekkingen tussen de beide landen. De Indonesische minister van Buiten landse Zaken en Buitenlandse Economi sche Betrekkingne heeft zijn ambtgenoot, mr. J. M. A. H. Luns, uitgenodigd tot een tegenbezoek aan Indonesië. Mr. Luns heeft de uitnodiging aanvaard. De datum van het bezoek zal later worden vast gesteld. Op de weg van België naar Valkens- waard is gistermiddag de 62-jarige me vrouw Dijksman - Noordergraaf uit Loos duinen bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Zij zat in een auto die bestuurd werd door haar 65-jarige echtgenoot. Deze verliet de weg, maar wilde erop terugke ren juist toen een Belgische auto een ande re wagen wilde inhalen. Er volgde een frontale botsing, waarbij mevrouw Dijks man om het leven kwam. Haar man werd zwaar gewond. De 20-jarige bestuurster van de Belgische auto kwam er met lichte kwetsuren af. In Oostvoorne is vrijdagavond de 68-ja- rige mevrouw B Noordhoek-Klop om het leven gekomen bij een auto-ongeluk. Zij lifte mee met een personenauto, die in een bocht aangereden door een tegemoetko mende personenauto. Mevrouw Noordhoek was op slag dood, de 32-jarige bestuurder van de auto werd zwaar gewond. In Huybergen is het 4-jarige meisje Pe- tronella Maas, dat plotseling de rijweg om liep, aangereden door een personenauto. Het meisje was vrijwel terstond dood. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Tegen rassendiscriminatie. De in januari door het 14-jarige Amsterdamse meisje Maddy Tolud, Leerlinge van een mulo- school, opgerichte anti-rassendiscrimi natie-club, zal op 18 april in het Ko ninklijk Instituut voor de Tropen in Amsterdam haar eerste ledenvergade ring houden. De club, die begon met een bestuur van vier schoolmeisjes en zeven leden, is thans uitgegroeid tot een ver eniging met 750 leden. Niet alleen uit Nederland kwamen de aanmeldingen, maar ook uit België, Luxemburg en Turkije. Realistische oefening. Op 7 april wordt in de Watergraafsmeer in Amsterdam een grote B.B.-paraatheidsoefening gehou den in samenwerking met bedrijf sploe- gen van de Nederlandse Vereniging Zelfbescherming Bedrijven. De oefening waaraan tótaal bijna 1000 mensen zul len meedoen, gaat uit van een vliegtuig ongeluk en een spoorwegongeluk, die „zeer realistisch zullen worden nage bootst". De spoorwegen hebben enkele afgekeurde wagons ter beschikking ge steld, die op het emplacement Water graafsmeer in brand worden gestoken. Juweiendiefstal. Uit de bungalow van een familie in Breda is voor een waarde van ongeveer 10.000 gulden aan juwe len en sieraden gestolen. De bewoners waren niet thuis toen de diefstal werd gepleegd. In de woning werd alles over hoop gehaald. In een tas vond de in breker een biljet van 100 gulden en een sleutel van de brandkast. Conducteur bedreigd. Wegens bedreiging van een conducteur heeft de rechtbank een Bredanaar veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. De man had in de trein van Roosendaal naar Breda de conducteur toegevoegd: „Ik zal je buiten- stompen", nadat de conducteur hem een waarschuwing had gegeven omdat hij zich in de restauratiewagen had mis dragen. Mislukte overval. De dikke portefeuille, waaruit een caféhouder in Hoek van Holland een briefje van 100,voor 'n bezoekster wisselde, wekte de begeerte op van twee jongens, die in het café zaten. Zij sloegen de caféhouder met een fles op het hoofd, maar toen dit niet het door hen verwachte gevolg had, zetten zij het op een lopen. De knapen, 19 en 17 jaar, zijn later in Rotterdam gepakt. Burgemeester. Tot burgemeester der ge meente IJlst is benoemd de heer B. W. Cazemier, hoofdcommies op de secre tarie te Ommen. De heer Cazemier is 47 jaar en lid van de C.H.U. Het K.N.M.I. deelt mee: In Zuid-Europa, waar de luchtdruk laag is, heeft zich bij Italië een nieuwe depres sie geformeerd, die zich in noordelijke richting naar Oostenrijk of Tsjechoslowa- kije verplaatst. Hierdoor nemen de lucht- drukverschillen het komende etmaal weer iets toe en wordt de aanvoer van koude lucht uit het Oostzeebekken versterkt. De wind draait daarbij naar richtingen tussen noord en noordoost. De regenkansen wor den door het naderbij komen van de de pressie weer groter. In de koude lucht is het in Noord-Denemarken vrijwel onbe wolkt. Er is een kleine kans dat gedurende het weekeinde het opklaringsgebied zich over het uiterste noorden van het land uit breidt. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen oo ,B <4 binnen- en buitenland. o? d W H L. d Neerslag: laatste 24 uur. S o S 0) V Den Helder geheel bew. 0 3 14 Ypenburg geheel bew. ono 3 6 Vlissingen geheel bew. no 3 11 Eelde geheel bew. ono 3 6 De Bilt geheel bew. no 3 5 Twente motregen no 4 6 Eindhoven geheel bew. no 4 6 Z.-Limburg mist ono 5 U Helsinki zwaar bew. nnw 4 0 Stockholm onbewolkt windst. 9 0 Oslo licht bew. windst. 8 0 Kopenhagen zwaar bew. nno 5 0 Aberdeen zwaar bew. nnw 7 0 Londen motregen nno 4 5 Amsterdam motregen ono 4 8 Brussel mist n 3 8 Luxemburg mist nno 9 6 Parijs mist nno 5 0 Bordeaux zwaar bew. wzw 8 1 Grenoble geheel bew. nw 17 0 Nice regen windst. 16 0,1 Berlijn motregen no 5 2 Frankfort geheel bew. nno 10 0,4 München geheel bew. nnw 13 0 Zürich geheel bew. n 15 0 Genève regen windst. 14 0 Locarno zwaar bew. nno 12 1 Wenen regen nno 20 5 Innsbruck regen wnidst. 19 2 Belgrado geheel bew. ozo 24 0 Athene licht bew. zzzo 19 0 Rome zwaar bew. windst. 17 1 Ajaccio regen windst. 15 0,2 Madrid zwaar bew. windst. 12 0,5 Mallorca licht bew. nnw 15 0 Lissabon onbewolkt nnw 13 1 Zondag 5 april Zon op 6.06 uur, onder 19.20 uur. Maan op 3.02 uur, onder 10.47 uur. Maandag 6 april Zon op 6.04 uur, onder 19.22 uur. Maan op 3.47 uur, onder 11.47 uur. Maanstanden 5 april 06.45 uur laatste kwartier 12 april 13.37 uur nieuwe maan 19 april 05.09 uur eerste kwartier 26 april 18.50 uur volle maan Hoog en laag water In IJmuiden Zaterdag 4 april Hoog water 8.06 uur en 20.34 uur. Laag water 3.29 uur en 15.52 uur. Zondag 5 april Hoog water 8.58 uur en 21.37 uur. Laag water 4.06 uur en 16.42 uur. Maandag 6 april Hoog water 10.08 uur en 22.57 uur. Laag water 5.06 uur en 17.55 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2