Diplomaat Stikker drukte op NAVO geheel eigen stempel Lof van Johnson voor mr. Stikker De tuberculose in de wereld Let op uw brievenbus Een persoonlijke groet van Keizerin Farah margriet Strauss beticht geallieerden openlijk van oorlogsmisdaden Nieuw Duits nationalisme komt aan de oppervlakte Zestien oud-SSers moeten nu uit de Duitse geheime dienst WERELDNIEUWS J r Van dag tot dag e Frans ambassadeur in Peking is nu voorgesteld Molotov cs uit de partij gestoten Opvolging zaak van intens overleg Hevig getwist om de Spaanse troon Amerika's top praat over wereldpolitiek Nieuwe aardschok in Alaska Overval op een bank in Brussel ^Pmat^toe/ Op de ZATERDAG 4 APRIL 1964 ANGLIA ƒ5150,— N.V. HAG AM HEEMSTEDE ZANDVOORTSELAAN 4-6, Tel. 38825 Kwaliteiten Kort nieuws U krijgt post van MARGRIET. Een fleurige folder, die geld waard is! Want het grootste en gezelligste damesblad van Nederland geeft elke nieuwe abonnee een kostbaar boek cadeau. Als tastbaar bewijs dat MARGRIET een échte vriendin is, die niet met lege handen komt! Van vrouw tot vrouw vertelt Keizerin Farah in Margriet over haar huwelijk, haar moederschap, haar taak als Majesteit. Een verhaal dat U van week tot week zal boeien als een roman. Het is één van de vele hoogte punten uit het blad, waarvan U méérdan ooit hoortzeggen: is VÉÉL GEZELLIGER! 3 Er hard pakt hen steviger aan dan Adenauer Gastspreker -. U merkt niets - anderen merken niets! tampons iï De Verenigde Staten en communistisch China hebben sinds 1958 enig contact met elkaar. De diplomatieke vertegenwoordi gers van beide mogendheden in Warschau hielden in die vijf jaar regelmatig gehei me besprekingen. Daaraan komt een ein de nu Peking zijn ambassadeur uit de Poolse hoofdstad heeft teruggeroepen. Hij wordt waarschijnlijk in Parijs benoemd. Via de geheime diplomatie heeft de deur tussen Washington en Peking dus jaren lang op een kiertje gestaan. Het verontrustende is niet. dat over het besprokene naar buiten nooit iets is uitge lekt. Het licht van de openbaarheid be moeilijkt in het verkeer tussen de rege ringen menigmaal het kweken van een goede sfeer. Het schijnt daarvoor vaak fel, veel te fel. Allerlei prestige-overwegingen gaan dan een rol spelen. Zij worden hoofd zaak en de zaak waarom het gaat kan daardoor danig in het gedrang komen. Dat geldt zeker voor een zo gevoelig probleem als de verhouding tussen de Volksrepu bliek China en de Verenigde Staten. Het verontrustende is, dat het contact- van-vijf-jaar klaarblijkelijk tot niets heeft geleid. Het is zelfs de vraag, of het tot een beter begrip van de wederzijdse stand punten iets heeft bijgedragen. Het lijkt niet uitgesloten, dat de rege ring van communistisch China er nu de brui aan heeft gegeven. Het terugroepen van haar ambassadeur in Warschau kan betekenen, dat Peking aan het informele contact met de Verenigde Staten via het kiertje dat de diplomatie zoveel jaren heeft opengehouden nu niet zo heel veel waarde meer hecht. De erkenning van de Volksrepubliek Chi na door Frankrijk heeft de Chinezen ein delijk een veel vastere voet gegeven in de westelijke wereld. Zij hebben daardoor Washington kunnen ruilen voor Parijs. Een Parijs, dat hun de basis biedt van een of ficiële erkenning. Aan het „illegale" kier tje in Warschau hebben zij geen behoefte meer. Hetfis bepaald ontmoedigend, dat de Ver- «nigde Staten er kennelijk niet in zijn ge slaagd in de loop van vijf jaar van het kiertje een kier te maken, waardoor zij de Chinezen een uitzicht op het Westen had den kunnen bieden dat zij niet meer wil den missen. Kroesjtsjev, erfgenaam van de Russische communistische revolutionairen van 1917, heeft in Boedapest een heel belangrijke kaart op tafel gegooid. Hij speelde iri het ideologisch geschil tussen Moskou en Pe king een troef uit, waarover men in het Westen niet te licht moet denken. Hij heeft zulk een nuchtere en materialistische de finitie gegeven van het doel van revoluties, dat hij er vele theoretici in zijn partij waarschijnlijk koude rillingen door heeft bezorgd. Zij hebben er namelijk geen en kel aanvaardbaar praktisch antwoord op. „Revolutie", zo zei hij, „is geen doel op zichzelf. Het enige doel van een revolutie is dat zij de mogelijkheid schept de ge wenste en begeerde produkten op tafel te brengen: goulasch en ballet, bijvoorbeeld." Dit zonder enige hartstocht gegeven ant woord aan de ideologische geestdrijvers die om hun theoretische doeleinden te be reiken desnoods de wereld in een puinhoop willen veranderen, zal ongetwijfeld niet het slot van de discussie in de commu nistische wereld zijn. Het is echter wel het antwoord dat de kloof tussen Moskou «n Peking definitief maakt. In feite staan •r nu twee wereldbeschouwingen tegen over elkaar. Het wereldcommunisme staat voor de keuze: de goulash en het ballet van Kroesjtsjev of het geweer van Mao Tse- Toeng. Twee april 1964 staat aan het eind van een tijdperk. En aan het begin van een nieuwe era. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllinillllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllll Off. dealer voor Haarlem en omstr. PARIJS (AP) De Franse regering heeft Lucien Paye benoemd tot haar eer- zte ambassadeur bij de regering van com munistisch China. De naam van Paye is voorgelegd aan Peking voor goedkeuring alvorens een formele benoeming volgt. Paye is vijftig jaar, voormalig Frans mi nister van Onderwijs en nu ambassadeur in Senegal. MOSKOU (Reuter) De voormalige Russische minister van Buitenlandse Za ken, Molotov, is evenals ex-premier George Malenkov en de vroegere eerste vice- premier Kaganovits.j uit de Russische communistische partij gestoten. Dit is vrijdag onthuld in de toespraak van de partijsecretaris Soeslov. De drie voormalige Russische leiders vielen in 1957 in ongenade, omdat zij lid waren van de „anti-partij groep". PARIJS Ofschoon sinds bijna twee jaren bekend was dat mr. D. U. Stikker zijn post van secretaris-generaal van de Noord-atlantische Verdragsorganisatie in Parijs om gezondheidsredenen zou moeten opgeven, is de verklaring die hij gisteren in de permanente raad voor de leden-am bassadeurs heeft afgelegd zich komende zomer terug te willen trekken toch nog als een verrassing gekomen Sedert de laatste maanden leek de se cretaris-generaal de gevolgen van zijn her haalde operaties geheel te boven te zijn gekomen en was zijn energie weer even groot als tevoren. De specialisten die hem indertijd in Washington in het ziekenhuis waar ook president Eisenhower en Foster Dulles werden behandeld, hadden geope reerd, en die mr. Stikker kort geleden opnieuw consulteerde, oordeelden echter anders. Zij adviseerden onze landgenoot binnen niet te lange tijd zijn uiterst zware taak toch maar liever aan een ander over te dragen. Mr. Stikker is na Lord Ismay en Paul Henri Spaak de derde secretaris-generaal die aan de NAVO, die dezer dagen juist haar vijftiende verjaardag viert, leiding heeft gegeven. Stikker had zijn eigen stijl en hij heeft zeer duidelijk zijn persoon lijke stempel op een ontwikkeling gedrukt die het einde van de koude oorlog inluid de. Na Lord Ismay, die als naaste mede werker en vriend van Winston Churchill in de oorlog van huis uit generaal was en de ietwat autoritaire Paul Henri Spaak die het Navoschip wel graag als de ka pitein bestuurde, toonde de diplomatieke en conciliante mensenkenner Stikker juist over de psychologische kwaliteiten en de brede ervaring te beschikken die op de ze belangrijke sleutelpositie in deze tijd werden vereist. Diplomatieke kwaliteiten waarop dan nog wel een extra beroep moest worden gedaan, omdat de periode-Stikker bij de NAVO juist samenviel met het nieuwe op treden als Frankrijks president van gene raal De Gaulle wiens bemoeienissen in de internationale politiek de Atlantische be ginselen herhaaldelijk voor zeer zware be proevingen zouden stellen. De heer Stikker heeft gisteren in de permanente raad bij zijn anticiperend af scheidswoord nog eens gewezen op het feit dat hij de eniga in dit gezelschap was die vijftien' jaar geleden zijn handtekening had PARIJS (Reuter) President Johnson van de Verenigde Staten heeft in een bood schap aan de secretaris-generaal van de NAVO, mr. D. U. Stikker, zljft „grdte spijt" uitgedrukt over het besluit van de secretaris-generaal om zijn ontslag te ne men. De Amerikaanse president zegt in zijn boodschap dat mr. Stikker op doeltreffen de wijze en met verbeeldingskracht het werk voor de ontwikkeling van de kracht van de NAVO heeft geleid, terwijl hij de rol van de organisatie aan de veranderen de wereldsituatie trachtte aan te passen. PARIJS (Reuter) Don Jaime, hertog van Segovia, heeft vrijdag generaal Fran co het recht betwist, een nieuw staats hoofd te benoemen. Het Spaanse volk moet zich volgens hem in vrije verkie zingen over de opvolging van Franco kun nen uitspreken Don Jaime gaf in zijn woonplaats, Pa rijs, een communiqué uit waarin hij ver klaart: „ik ontzeg generaal Franco het recht, over de toekomst van het Spaanse volk te beslissen." Hij zegt voorts, zich bij voorbaat aan de wil van het Spaanse volk te onderwerpen. Don Jaime is de oudste zoon van wijlen koning Alfonso de dertiende van Spanje. Hij deed in 1933, toen hij nog doofstom was, afstand van zijn rechten op de troon, maar kreeg in 1949 zijn stem terug waardoor deze rechten volgens hem weer zijn hersteld. Generaal Franco heeft de successierech ten van don Jaimes broer, don Juan, er kend, maar men gelooft algemeen dat diens zoon, prins Juan Carlos, het eerst in aanmerking zal komen voor de troon. mogen plaatsen onder de geboorteacte van deze machtigste alliantie die de weste lijke wereld tot dusver heeft gekend. Al liantie die, zoals hij verder ook nog op merkte, een systeem van politiek overleg en ruggespraak heeft geïntroduceerd dat een gans nieuwe dimensie aan de inter nationale betrekkingen zou geven. Of de vacature die nu binnen enkele maanden officieel gaat bestaan een agen dapunt zal vormen op de aanstaande mi nisterconferentie volgende maand in Den Haag geloofde men in Parijse Navokrin- gen gisteren echter te moeten betwijfelen. Voor de benoeming van een secretaris-ge neraal worden gemeenlijk geen officiële kandidaten gesteld, ofschoon ze uiteraard officieus nu al wel zijn genoemd. De twee namen die thans opnieuw cir culeren zijn die van de Noorse minister van Buitenlandse Zaken Halvard Lange en van zijn Italiaanse oud-collega Gaetano Martino. Samen met de Canadees Lester Pearson vormden zij in 1956 het trio van wijze mannen dat toen een rapport moest opstellen en uitbrengen over de uitbreiding van de Atlantische samenwerking ook op andere dan de strikt militaire gebieden. Het is echter gebruikelijk dat officieuze kandidaten achter de schermen eerst de neuzen van hun mogelijke supporters tel len alvorens eventueel met hun ambities in het daglicht te treden. En ook op dit belangrijke punt wordt een beslissing in de NAVO slechts met algemene stemmen opgenomen. De ruime maand die ons nu nog slechts van de conferentie in Den Haag scheidt, is hoogst vermoedelijk een veel te korte termijn om die unanimiteit te kunnen verwezenlijken. GENEVE (AFP) De strijd tegen de tuberculose is het thema van de wereld- gezondheidsdag van woensdag aanstaan de. Er zijn in de wereld nog vijftien mil joen mensen die aan besmettelijke tuber culose lijden. Jaarlijks sterven meer dan drie miljoen mensen aan de ziekte. Het aantal sterfgevallen aan tuberculose is echter in de ontwikkelde landen tussen 1950 en 1960 sterk teruggelopen. Jaarlijks ontdekt men in de wereld twee tot drie miljoen nieuwe gevallen van tuberculose. In de minder ontwikkelde landen is één op de honderd mensen waarschijnlijk door besmettelijke tbc aangetast. Dienst. De Finse luchtvaartmaatschappij „Finnair" heeft een dienst geopend tus sen Helsinki en Leningrad. Het is de eerste buitenlandse maatschappij die op Leningrad vliegt. De Russische Aeroflot vliegt tweemaal per week dezelfde route. 93 (Van onze correspondent) BONN Frans Josef Strauss, leider van de C.S.U., de Beierse vleugel van Westduitslands grootste regeringspartij, heeft in München verklaard: „De vijan den van mijn land hebben in de tweede wereldoorlog ook oorlogsmisdaden be gaan". Strauss, de voormalige Westduitse minister van Defensie, zei dat hij wel voor de berechting van Duitse oorlogsmisdadi gers is. Maar hij voegde eraan toe: „Ons vertrouwen in de rechtspleging wordt ge schokt wanneer die berechting eenzijdig alleen hier wordt voltrokken". De Beierse slagerszoon, die als minis ter viel, nadat hij zich in de Spiegel-affai- re aan de Duitse persvrijheid had vergre pen, bracht in de bakermat van het natio naal socialisme niet de durf op te verkla ren, welke geallieerde oorlogsmisdaden hij graag berecht zou willen zien: de aan de Russen toegeschreven massamoord op Poolse officieren in Katyn, het nutteloze bombardement op Dresden, of de kernbom op Hiroshima. Maar hij riep wel de Duitsers op „het (Van onze correspondent BONN De grondwet van de Duitse Bondsrepubliek zal niet langer door ex- SS'ers worden beschermd. De minister van Binnenlandse Zaken, Höcherl, heeft in een brief aan de parlementsfracties van de drie politieke partijen meegedeeld dat de zestien ex-SS'ers die in de West duitse geheime dienst werken, zullen wor den overgeplaatst. Höcherl deelde mee, dat deze ambtena ren die bij Hitler's elitekorps dienden in de nazi-tijd geen strafbare handelingen hadden gepleegd, maar dat hij het toch wenselijk vond niet langer gebruik te ma ken van hun diensten bij het „ambt tot bescherming van de grondwet," zoals de Duitse geheime dienst plechtstatig heet. Het bureau is de laatste tijd hevig in opspraak gekomen, omdat het op eigen houtje misbruik maakte van de facilitei ten die de geallieerden nog steeds in West- Duitsland hebben tot het afluisteren van telefoongesprekken en het openen van brieven. De Westduitse grondwet-beschermers hebben tot taak de nieuwe democratie te beschermen tegen extreem rechtse en ex treem linkse elementen. Tenzij men de ex-SS'ers op grond van hun persoonlijke ervaring als specialisten in het rechtse extremisme gebruikte, wekt het verbazing dat men voor deze bij uitstek politieke dienst mensen aanwierf die indertijd vrij willig de nationaal-socialistische runente kens op de kraag droegen. Hun verwijdering onder het motto: beter later dan nooit is inmiddels te danken aan het feit dat Erhard de teugels heeft overgenomen van Adenauer en dat hij aanzienlijk krachtiger optreedt tegen mensen met „een bruin verleden" in de openbare diensten. Adenauer, die de ondertekenaar van de Neurenberger rassenwetten, dr. Hans Globke, als zijn rechterhand gebruikte, heeft evenals de voormalige minister van Defensie, Strauss, verklaard: „men moet wel degelijk onderscheid maken tussen de gewone SS en de Waffen-SS. De laatste heeft zich nooit schuldig gemaakt aan het vermoorden van joden en gijzelaars. Zij bestond in het algemeen uit uitsteken de soldaten". Van deze uitspraak maakt de Hl AG, de hulporganisatie van oud- SS'ers, nog steeds dankbaar gebruik. verleden te vergeten en op goede voet met hun buurlanden verder te leven". Het werd niet helemaal duidelijk of hij daar mee bedoelde dat de Duitsers het de ge allieerden niet al te kwalijk mogen nemen dat zij soms hardhandig hebben gerea geerd in de door Hitler-Duitsland ontke tende roofoorlog. Strauss fungeerde als katholiek gast spreker op het congres van de protestant se werkgemeenschap der C.D.U.-C.S.U. in München. De voornaamste spreker was Duitslands protestantse minister van Bui tenlandse Zaken Schroder. Deze verklaarde dat de Bondsrepubliek gaarne bereid is met zijn oosterburen te onderhandelen over uitgebreide culturele uitwisseling. Door het betoog van Strauss, zal Schröders oproep niet veel weerklank vinden in landen als Polen en Tsjecho- slowakije. Voor deze landen is het namelijk een gebiedende voorwaarde dat zij eerst te horen krijgen dat zij van Duitse gebieds- aanspraken verschoond zullen blijven, voor zij op hun gemak van Duitse cultuur kunnen genieten. Wat Strauss hardop gezegd heeft, is on getwijfeld datgene wat vele volwassen Duitsers denken. Op velerlei gebied begint de laatste maanden een onderstroom van nieuw Duits nationalisme aan de opper vlakte te komen. Schijnbaar paradoxaal valt dat samen met de reeks processen tegen nazi-oorlogs misdadigers, waarvan het Auschwitz-pro- ces in Frankfort het grootste is. Deze pro cessen worden alleen door de Duitse jeugd werkelijk toegejuicht, mogelijk op de Freudiaanse grond, dat zoons er in het algemeen geen bezwaar tegen hebben dat hun vaders schuldig worden bevonden. De vaders, voorzover zij niet zelf terecht staan, zien in deze processen juist een verontschuldiging. De werkelijke daders WASHINGTON (Reuter) President Johnson heeft met de republikeinse en de mocratische partijleiders vrijdagavond be langrijke ontwikkelingen in de wereldpo litiek besproken. De nationale veiligheids raad nam aan het gesprek deel. Er is geen vorige gelegenheid bekend, waarbij overleg tussen congresleiders en de nationale veiligheidsraad, het hoogste Amerikaanse lichaam voor buitenlandse, militaire en defensiepolitiek, had plaats gehad. worden nu berecht menen zij. Andere Duitsers mogen daarom niet meer lastig worden gevallen met gezeur over al of niet passieve, collectieve medeplichtigheid. ANCHORAGE (ALASKA) (Reuter) In Anchorage in Alaska dat op goede vrij dag zwaar werd getroffen door een aard beving, is vrijdagavond een nieuwe aard schok gevoeld, die een halve minuut aan hield. De bewoners van gebouwen, die een week geleden werden beschadigd, vlucht ten naar buiten. Er is voor zover bekend, geen schade aangericht. Er is ook geen melding gemaakt van slachtoffers. De aan de Grote Oceaan gelegen gebieden van de Verenigde Staten zijn gewaarschuwd voor mogelijke vloedgolven die door de be ving kunnen zijn veroorzaakt. BRUSSEL (AP) Een bijkantoor van de kredietbank in de Brusselse buiten wijk Anderlecht werd vrijdagmiddag door drie gewapend' mannen overvallen. Ze maakten zich met 360.000 francs uit de voeten. De mannen waren gewapend met auto matische pistolen. Ze ontsnapten in een Franse auto. Feestje Eigenlijk ben ik er nog steeds niet ach ter wat een feestje nu is. Of feest, mag ook. Want het eerste is toch maar in het klein, wat het andere in het groot is. Vroeger, in mijn onbezonnen jeugd, dacht ik dat het iets feestelijks was. D.w.z. iets met muziek waarop je écht kon dansen, champagne waar je niet dron ken van werd, een prachtige jurk, en een heer geen man of jongen, maar een ech te heer die je plechtig ten dans vroeg, aan wie je je hart kon verliezen, omdat hij zijn hart aan jou verloor, met wie je fluisterend sprak, met als gevolg liefdes brieven en een happy ending. Zo ben ik natuurlijk niet meer, stel je voor, maar het heeft lang geduurd, voor dat ik besefte dat mijn feestje geen feest je was, maar een bakvissenhersenschim. Met het gevolg, dat ik nog altijd tussen twee feeststoeten op de grond zit, doch omdat een feestje nu eenmaal iets is dat je moet kennen in je leven, wil je erbij horen, ben ik enkele malen op pad ge gaan om dit fenomeen te bestuderen. En zo was het dan: Tegen tienen zijn alle gasten zo ongeveer ter plaatse, be halve enkele ongenodigden die pas om één uur verschijnen. Om te beginnen krijgen ze een kopje koffie, als passende onder grond. Iedereen doet alsof hij vergif moet slikken en de gezichten staan dan ook op aanhoudend koud met windkracht 8. Om elf uur verschijnt de gastheer echter met een aantal volle flessen en komt ie dereen plotseling tot warmte en leven. De pick-up laat de ene donderende plaat na de andere horen, men praat hard, een danspaar tracht met mal gehops de an dere gasten te vermaken, waarbij een ge deelte van het glaswerk sneuvelt. Op en kele sombere drinkers na heeft men een uitzonderlijk plezier, behalve de gastvrouw, die rond rent met stoffer en blik. Dan komt de fase van het medelijden met die ene stille drinker, die teveel van het goede gehad heeft, en die onder luid ach, ach-geroep ergens op een bed ge dragen wordt. Let op, het is altijd de man die tweehonderd pond weegt, die dat gebeuren moet. Daarna de laatste fase, hoogtepunt van de avond: de knokpartij tussen twee lieden die elkaar sedert lang latent niet gemogen hebben. Meestal is dat dan meteen het einde van het feest; de barometer zakt zienderogen naar een lag-ik-maar-vast-in-mijn-bedtoestand. En vraag je de volgende dag: Was het een fijn feest? Dan krijg je te horen: Nou, gewoon, hè, een feestje. Nee, ik kan er nog steeds niet bij. Is dit nu echt een feestje? Of was ik dron ken? Lizzij Sara May n Miljoenen moderne vrouwen voelen zich met o.b. tampons veilig altijd en overall Sport, fietsen, dansen, baden. Alles kunt u blijven doen. Heerlijk vrij en ongehinderd door gordel. Geen ver band of spelden. Onmerkbare Bescherming o.b. tampons, inwendig gedragen, voelt men niet - ziet men niet en merkt men niet. Gemakkelijke toepassing Bij o.b. tampons heeft men geen schuifkoker nodig. Men kan ze mee nemen in het kleinste tasje en na ge bruik altijd ongemerkt wegdoen. Onopvallend en absoluut safe o.b. tampons tekenen zich niet af onder nauwsluitende kleding of bad- pak enu kunt zich veilig voelen onder alle omstandigheden. Medisch verantwoord Wetenschappelijk onderzoek in Ame rika en vele West Europese landen heeft aangetoond,dat deo.b. methode aan alle eisen vande moderne maand- hygiëne voldoet. de moderne maand hygiëne Per pakje van 10 tampons (voldoende voor maandelijks gebruik) Normaal f 1.15, Speciaal f 1.40 Naasting. Een groep van 39 Indonesiërs onder leiding van een vrouw staat te recht omdat zij zonder machtiging Brit se plantages bij Bandoeng had overge nomen. De beklaagden zeiden te hebben gehandeld in het belang van de staat. De rechter noemde het motief „goed en va derlandslievend", doch de methode acht te hij verkeerd. Leven. De gemiddelde levensduur van de Japanners is in de afgelopen zeventien jaar voor de mannen van vijftig tot 62 jaar en voor de vrouwen van 54 tot 71 jaar gestegen. Spionage. Twee Egyptenaren die ter dood waren veroordeeld voor spionage ten gunste van Israel, zijn in Cairo opge hangen. Zij zouden inlichtingen aan de Israëliërs hebben verkocht. Staking. Het werk in alle Italiaanse ha vens lag woensdag stil door een staking van de havenarbeiders. Postzegels. De Deense postzegelhandelaar Holger Aaskov is in Leipzig voor „een omvangrijke overtreding van de Oost- duitse douanebepalingen", tot negen maanden gevangenisstraf veroordeeld. Aaskov, die al enige maanden in hech tenis werd gehouden, heeft in het pro ces bekend bij bezoeken aan Oost- Duitsland postzegels te hebben inge voerd en uitgevoerd. Hij zei niet te hebben geweten dat hij deze postzegels bij de douane had moeten aangeven. Preek. De Deense Lutherse dominee Soe- bye is in zijn ambt geschorst, omdat hij in een paaspreek zijn eigen bisschop een „ellendeling" had genoemd en bovendien had uitgeroepen: „weg met het konings huis leve de revolutie". Voorts had hij zijn gehoor opgewekt deel te nemen aan een protestbetoging tegen het kapitalis me en de NAVO. De geestelijke was ver baasd over zijn schorsing.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3