Tot nu toe kon alleen Veendam SHS op eigen veld bedwingen A. JONGELING Veel vraag naar Super Star-rozen voorjaarsgroente; 79 cent per stuk Voorlopig bestuur gevormd van Oud-Kath. Mannenvereniging Velsense politie kreeg nieuwe Verkeersongevallen-auto W Maar Telstar laat zich juist in uitduels gelden voor RIJLES Collecte in Velsen voor het spastische kind Bestuursschool Havenberichten Italiaanse arbeider liep in Velsen-N. tegen een bus op Cyprioot gedood bij incidenten Veiling Kennemerland In de vishal en op zee Oud-IJmuiden herleefde in fraaie dia's Met auto vijfmaal over de kop B. Fennis - vijftig jaar - loopt nog steeds marathon ZATERDAG 4 APRIL 1964 5 Zwaar karwei is „SUCCES" Groeneweg 45 Telefoon 4333 Herdenking bevrijding in St. Agathakerk „Us Memmetaal" met „Frijers op sicht" Gedeelde leidersplaats in jeugdschaaktoernooi Rebel Stolle bereikte in San Remo halve finale Lezing, over ontstaan van familienamen Restauratie kerk Naarden SCHILDERSBEDRIJF Evertsenstraat 1 - IJmuiden Telefoon 4866 Belg won elfde etappe in ronde van Tunesië Aanvulling kerkdiensten RECTIFICATIE PLEIN 1945 TELEFOON 73 2 3 Jour de Java weer tegen Quicksilver S Bij de hand Doordat Elinkwijk zondag j.l. een (kostbaar) punt tegen Excelsior verspeel de, kwam Telstar door zijn overwinning op RBC weer op de derde plaats terecht met één punt achterstand op Sittardia en SHS, welke clubs de eerste en tweede plaats delen. Een mooie prestatie van de whites, maar zij, die de ontmoeting tegen RBC van nabij hebben aan schouwd, weten hoe de overwinning op de Roosendalers aan een zijden draad heeft gehangen en hoever het vertoonde spel zelfs van het predikaat „middel matig" verwijderd bleef. Speciaal het spel van de voorhoede met haar wel zeer zwakke linkervleugel moet onzes inziens de leidende Telstar-kringen met zorg hebben vervuld. Weliswaar speel de ditmaal ook de verdediging niet altijd even sterk, maar haar capaciteiten zijn wel dermate bekend en van dien aard, dat we ten opzichte van dit deel van het elftal aan de bekende beste breister, die ook wel eens een steek laat vallen, willen denken. Na deze terugblik een blik naar datge ne, wat komende zondag wacht: de uit wedstrijd tegen SHS. Deze ontmoeting tot een goed einde te brengen wordt voor Tel star wel een van de zwaarste opgaven van dit seizoen, want op eigen terrein zijn de Hagenaars heel lastige tegenstanders. Tot nu toe is er nog maar één vereniging geweest, die op Houtrust op de volle buit beslag legde, n.l. Veendam. De club van De Munck bestond het 24 november van het vorige jaar SHS een 1-3 nederlaag toe te brengen. Wel waren er nog 3 teams, die het tot een gelijk spel wisten te bren gen, te weten Enschedese Boys (1-1), •T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) RIJBEWIJS VERNIEUWEN Maandag 6 april aanstaande begint in de gemeente Velsen de collecteweek van de dr. Phelps Stichting, de enige organi satie in Nederland die zich uitsluitend be zig houdt met de problemen rondom de spastici van alle gezindten. Reeds vele collectanten hebben zich bereid verklaard zich voor dit doel in te zetten; men kan zich alsnog opgeven als collectant bij de heer P. van Rensen, Kerkerinklaan 70 in Santpoort, tel. 02560-7463. De taak waarvoor destichting zich ge steld ziet is van landelijk belang en ver wacht mag worden, dat opnieuw zeer ve len hun bijdragen zullen leveren. Voor de ouders van spastische kinderen in ons land bestaat de steeds beklemmen de vraag: Wat moet er toch met ons kind gebeuren als wij er niet meer zijn? Hiervoor gaat nu de Phelps-stichting zo mogelijk op het terrein van bestaande re validatiecentra bungalows bouwen, waar deze gehandicapten in een soort „gezins verband" kunnen wonen en waar de mo gelijkheid steeds bestaat hen op elk ge bied terzijde te staan. Aan dergelijke bun galows is een zeer dringende behoefte, te meer daar deze zullen moeten worden gebouwd over het land verspreid, orn het contact met de ouders en familieleden door te verre afstanden niet te verliezen. De eerste twee zullen komen op het ter rein van het Zeehospitium te Katwijk aan zee, bedoeld voor spastici hoofdzakelijk uit noord- en zuid-Holland. Laat Velsen zich opnieuw een vriend van het spastische kind tonen! Op de agenda van de woensdag 8 dezer In Velsen te houden openbare raadsver gadering staat onder meer „de oprichting van een bestuursschool in Noord-Holland," waarvoor Haarlem de geschikste versti- gingsplaats is bevonden. Het bestuur van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten is het eens met de conclusie van de commissie die een studie over deze aangelegenheid heeft gemaakt en genoemd bestuur heeft ook het college te Velsen verzocht een desbetreffend voor stel aan de raad te doen, na goedkeuring waarvan Velsen zou deelnemen in een ont worpen gemeenschappelijke regeling. B. en W. van Velsen stellen de raad voor samenwerking te verlenen. VrUdag kwamen Jn IJmuiden aan: Archimedes van Antwerpen; Jacco, Koge; Volodarsky, Liepa- Ja; Doris, Antwerpen; Aardenburgh, Londen; Hoyanger, Londen; Folke Bernadotte, Bremen; Clemens Sartori Las Palmas; Wilca, Londen; Mercator, Hamburg; Luminence, Greenwich; Trey, Londen; Fermland, Duinkerken; Margriet L., Port Talbot; Magne Hugo Stinnes, Gabon. VrUdag vertrokken uit IJmuiden: Imke naar Hamburg; Nestor, Cürapao; Hanne S., Oskars- hamn, van Zaandam; Eminence, Leith; Brinda, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Lindisfar- ne. Rotterdam, van IJmuiden; Crinan, Port Tal bot; Lukas M., Nyköping, walsmateriaal van IJmuiden; Torres, Le Havre; Prins der Neder landen, Southampton; Maria W., Rotterdam; Kaap Falga, Manchester; Swilt, Harlingen; IJ- «troom, Bristol; Suederholm, Boulogne; Ampe- nan, Lissabon; Bilma, Rotterdam; Neerlandia, Gothenburg; Sophie Transoe, Londen; Libra, Stockholm; R. L Russ, Hamburg; Sam Ratulen- «ie. Hamburg; Gegra, La Guaira; Strabo, Kopen hagen; Sloterkerk, Kaapstad; Telstar, Huil; Aeneas, Rotterdam Zaterdag kwam in IJmuiden aan: Ladon van Antwerpen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Phidias naar Genua; Aardenburgh, Rotterdam; Rote, Malmö; Athelduke, Vlaardingen; Esso Emden, Hamburg; Bomma, Halden; Aquitaine Duin kerken. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Êlinkwijk (1-1) en Willem II (3-3), maar de acht andere verenigingen, die tot dus ver een bezoek aan Houtrust brachten, waaronder Velox en Vole wijekers, beten alle in 't zand. Dat de Hagenaars desondanks toch slechts één winstpunt meer hebben dan Telstar, komt doordat zij in hun 11 uit wedstrijden minder goed voor de dag kwamen. Deze serie ontmoetingen leverde n.l. 12 punten op (5 overwinningen, 2 ge lijke spelen en 4 nederlagen) De uit wedstrijd tegen Telstar op 3 november bracht hun een 0-1 overwinning, dank zij onoplettendheid in de Telstar-defensie. Uit al het hierboven gememoreerde blijkt duidelijk, dat we niet overdreven, toen we spraken over een zware opgave voor de Telstar-spelers. Het feit echter, dat de whites nog maar 2 van hun 11 uitwedstrij den verloren Elinkwijk (2-0) en Sittar dia (2-1) is mogelijk voor hen een goe de steun in deze zware strijd. Op zaterdag 2 mei 1964 zal in het kader van de herdenking van de bevrijding in de St. Agathakerk aan de Breestraat te Beverwijk een bijeenkomst worden ge houden. Een gemengd koor, samengesteld uit leden van „Zang en Vriendschap", het Toonkunstkoor, het katholiek gemengd koor en het koor van de Bisschoppelijke Kweekschool zal een uitvoering geven van het „Requiem" van G. Verdi. Mede werking aan deze uitvoering verlenen het Frysk Symphonie-orkest uit Leeuwarden en de solisten Corry Bijster (sopraan), Agaath Denker (alt), Simon van der Geest (tenor) en David Hollestelle (bas). Het ge heel staat onder leiding van de Bever wij kse dirigènt Lou Tervoort. De Friese toneelploeg „Us Memmetael" in Beverwijk geeft dinsdagavond 7 april in het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Schans een opvoering van „Frijers op sicht", een vrolijk blijspel van F. Jaasma. Dit zal de laatste bijeenkomst zijn in dit seizoen. Vooraf zullen de verslagen van de secretaris en de penningmeesteresse wor den behandeld Verder is er een bestuurs verkiezing. Aftredend, doch herkiesbaar zijn: mevrouw A. Bakker-Hoekstra, pen ningmeesteresse, Th. Bouwhuis, 2e secre taris en F. S. de Vries, voorzitter. De resultaten van de zevende ronde van het toernooi om het jeugdkampioenschap schaken in Rotterdam luiden: Jansen Toorman 0-1, MarcusSimon remise, De WildeVan der Berg remise, Van Baar- leGreben remise, KerkhoffRee 1-0, NoordaTimman 1-0, SchoutenDamen 1-0. De stand in de kopgroep is thans: 1. Kerkhoff en Van Baarle 5 pnt., 3. Damen en Greben pnt., 5. Timman, Noorda en Schouten 4 pnt. Fred Stolle, één van de Australische tennissers die wegens rebellie uit het na tionale Davis-cupteam verbannen zijn, heeft vrijdag de halve finales bereikt van het toernooi in San Remo. Hij versloeg de Deense nummer één Joergen Ulrich met 62, 64. De uitslagen van de overige partijen voor de kwartfinales waren: Pietrangelie (It.)Stuck (Did) 64, 62. Lunquist (Zweden)Bungert (Did) 64, 86, Merlo (It.)Helmrich (Did) 6—4 86. Voor de afdeling Kennemerland van de Nederlandse Genealogische Vereniging heeft de heer Buitenhuis uit Amsterdam vrijdag een causerie gehouden over het ontstaan van familienamen. Er was veel belangstelling voor deze lezing. Deze inte resse komt ook tot uiting in het steeds groter wordende aantal leden van de af deling, die zich uitstrekt van Hillegom tot Den Helder. Het ledental is thans 240. Dat men voorzichtig moet zijn met het maken van een gevolgtrekking is dobr de heer Buitenhuis met voorbeelden aangetoond. Het typerende is, dat de echte „naam- puzzelaars", niet veel geven om namen van het begin van onze jaartelling aff. Veel meer gaat men uit van namen voor Christus. Bij het oversteken van de Wenckebach- straat in Velsen-Noord is vrijdagmorgen een Italiaanse arbeider pardoes tegen een autobus opgelopen. De man werd met ernstige hoofdwonden in het Roode Kruis- ziekenhuis in Beverwijk opgenomen. De kerkvoogdij van de Nederlands Her vormde Gemeente en het gemeentebestuur van Naarden hebben van de minister van O. K. en W. bericht ontvangen dat men in Den Haag akkoord gaat met de plan nen tot restauratie van de Grote Kerk in de vesting Naarden. De kerk is vooral bekend geworden door de jaarlijkse traditie van de Matthaus- passionuitvoeringen. Een deel van deze kerk is rond 1950 reeds gerestaureerd. Men wil nu de rest van het bedehuis en ook de toren volledig gaan restaureren, waar mee een bedrag van ongeveer anderhalf miljoen gulden gemoeid zal zijn. Het rijk zal een deel van de kosten op zich nemen. i NICOSIA (AFP) Vrijdag hebben Griekse Cyprioten geschoten op Britse VN- militairen, die ingrepen bij een incident tussen Turken en Grieken in het dorp Ayos Theodorus. Dit is het tweede incident sinds de komst der VN-troepen op het eiland. Ook in drie andere dorpen hebben zich incidenten tussen Grieken en Turken voor gedaan. Daarbij werd een Turkse Cyprioot gedood en liepen twee Turkse en een Griekse Cyprioot verwondingen op. Aangesloten HUISSCHILDERWERK KONSTRUKTIEWERK BEHANGERIJ DEKORATIE REKLAME ONTWERPEN KLEURADVIEZEN GLASHERSTEL GLASPLATEN GLAS IN LOOD GLASVERZEKERING bij de Nederlandse Vereniging van Rijks- en Gemeenteleveranciers. Aan de veiling Kennemerland in Bevers wijk ném de vraag naar voorjaarsgroen ten deze week toe. Doordat de aanvoeren kleiner-Werden liepen de prijzen aanzien lijk op. Dit in tegenstelling met de res tanten winterprodukten waar geen vraag meer naar is. Voor de glasspinazie, waar van de aanvoer vrijdag 500 kisten bedroeg, betaalde men van 90 tot 108 cent per kilo. De radijs, ook 500 kistjes, ging zelfs grif voor export weg met prijzen tot 47 cent per bosje. Ook het witlof waarvan de aanvoer snel afneemt, lag hoog in prijs, met 1.26 per kilo als hoogste notering. Toch is er nog een winterprodukt dat in de volle belangstelling staat en dat is de prei. Hiervoor betaalde men tot 1.32 per kilo. De aanvoer is niet zo heel groot meer. Voor enige kistjes spruiten had men ook wel interesse, de geschoonde kwamen tot 1.46 per kilo, terwijl de ongeschoonde het tot goed een gulden per kilo brachten. Waspeen is niet erg ge vraagd, boven de 40 cent per kilo werd er niets verkocht. De verschillende kool soorten hadden weinig aftrek meer. Wel zocht men nog enige kistjes grote uien die dan tot 23 cent per kilo kwamen. De kasrabarber was zelfs goed aan de prijs en werd nog tot 1.55 per bos verkocht. De prijzen waren: spinazie 90108, ra barber 36—155, radijs 35—47, prei 56—132, witlof 78126, spruiten 90146, waspeen 25—38, rodekool 8—16, uien 10—23, peen 4—11. De vrij hoge prijzen die men voor de paasdagen aan de bloemenveiling betaal de, waren deze week voor bepaalde soor ten zelfs nog hoger. De aanvoer werd kleiner en voor het beetje handel dat aan de veiling kwam, kwamen de kopers uit het hele land, want er is overal heel weinig handel. De tulpen gingen grif weg voor prijzen die varieerden van 1.50 tot 3.80 per bos. De kasnarcissen kwamen deze week boven de twee gulden per bos, het waren de Carlton die tot 2.05 gingen. Van de koude grond komen nu verschillende kléine partijtjes waarvoor men van 50 tot 70 cent per bos betaalde. De irissen gingen vlot weg. De Yellow Quèen kwam tot 2.70 per bos, anjers varieerden van 28 tot 64 cent per stuk. Een partij rozen, Super Star, bracht 79 cent per stuk op. De Nymph kwam tot 1.12 per tak. Freesia lag tussen de 75 en 180 cent per bos, voor de anemonen betaalde men tot 1.25 per bosje. De eerste violen kwamen aan de veiling, waarvoor 4.50 per kist werd betaald. Nu de snijbloemen zo duur zijn gaan ook de potplanten vlot van de hand en brengen vooral de azalea's hoge prijzen op. Vrijdag Vrijdag werden in IJmuiden aangevoerd: 0770 kisten vis, waarvan 1293 kisten tong en tarbot, 5 heilbot, 654 schol, 25 schar, 6 bot, 1345 haring, 1410 makreel, 300 schel vis, 235 wijting, 490 kabeljauw en gul, 12 leng, 990 koolvis en 5 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 3.502.40, gr. tong 65.47, grm. tong 5.765.26, kim. tong 6.265.51, kl. tong I 7.53—7.20, kl. tong II 6.39—6.09, tarbot I 86.80. Per 50 kilo: tarbot IV 196165, kim. schol 52, kl. schol 5249, kl. schol II 46 13, schar 3611, bot 87.50, verse haring 22.8014.20, makreel 469, gr. schelvis 4130, grm. schelvis 4633, kim. schelvis 7236, kl. schelvis I 9051, kl. schelvis II 5227, wijting 4731, gr. gul 50, kl. gul 51, kl. koolvis zw. 2416.50. Per 125 kilo: gr. kabeljauw 15668, gr. koolvis zw. 5851, gr. leng 7166. Vrijdag werden de volgende besommin gen, in guldens, gemaakt: KW 32 13.950, KW 99 11.440, KW 124 6440, KW 109 1170, KW 61 1260, KW 193 8800, KW 128 4690, KW 112 500, UD 79 8710, IJM 62 1470. De Belg Van Rooy zegevierde zaterdag in de elfde etappe van de wielerronde van Tunesië, een 172 km lange rit van Sfax naar Soussa. Van Rooy legde de afstand af in 3 uur 52 minuten en 7 seconden. Hij versloeg in de sprint de Oostduitser Buzke en de Roemeen Moinceanu, die respectie velijk tweede eft derde werden. De uitslag was verder: 4. Chappe (Fr.) 3.52.23, 5. Vyn- cke (Belg.) z.t. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 u.: ds. J. A. Tiemens (voorber. H. Avondmaal); 5.00 u.: ds. G. Assies; Petrakerk, 9.30 u.: ds. G. Assies (voorber. H. Avondmaal), medewerking van de jeugd; 7.00 u.: Bijzondere dienst, ds. M. Meijering van Edam; Ichthuskerk, 9.30 u.: ds. W. Die- persloot (voorber. H. Avondmaal); 5.00 u.: ds. W. Diepersloot. De gedachte die al enige tijd leefde onder enige enthousiaste oud-katholieke IJmuidenaren om te komen tot het op richten van een oud-katholieke mannen- vereniging in de parochie van de H. En- gelmundus is vrijdagavond in het oud katholiek verenigingsgebouw voor een aan tal belangstellenden nader toegelicht. Hoe wel nog niet officieel tot het stichten van een dergelijke vereniging is besloten heb ben de heren Joh. Blokland, C. van Os, J. Zwart, C. Breet en A. Jagtman een voor lopig bestuur gevormd. Gisteravond is gebleken dat voor een der gelijke vereniging inderdaad wel belang stelling is, maar ook dat er nog vele vragen beantwoord dienen te worden wil de voor genomen verenigingsvorm echt van de grond komen. Het begin werd echter ge maakt en dit was bevredigend temeer om dat verschillende suggesties omtrent aard en vorm, doch evenzeer inzake het wezen van een dergelijke vereniging onder de loep zijn genomen. Het is de bedoeling om ingaande 17 april, de volgende bijeenkomst in het oud-katholiek verenigingsgebouw, te houden en zodoende dan vrijwel elke week door middel van denksport, bordsport en klaverjassen alsmede moge lijk ook handwerkarbeid een vriendenkring te maken, zoals ook vrouwenverenigingen haar stimulerende taak hebben op het ge bied van vrijetijdsbesteding Men heeft he voornemen om bovendien cultureel werk zaam te zijn door lezingen en voordrachten op velerlei gebied. Voorts wordt gedacht aan diavertoningen en alles wat de toe komstige leden maar kan interesseren. Gisteravond kregen de aanwezigen, on der wie pastoor Glazemaker, een voor proefje van een dergelijke bijeenkomst met de vertoning door de heer J. Pruis van bij zonder interessante dia's van het oude IJmuiden omstreeks de eeuwwisseling tot heden. De oude foto's van bekende plek jes uit het vroegere IJmuiden met onder andere de eerste vishal, de kersverse vis sershaven van die tijd, de machtige puin hopen van 1945 en de verrijzenis van nieu we delen in IJmuiden als contra-objecten van destijds, lieten heel wat oude bekende IJmuidenaren en oude buurten zién, zoals de „veertig" en de Kanaalstraat toen deze nog een smalle straat was, die aan een kant was bebouwd. De collectie van oude en nieuwe foto's was voortreffelijk samen gesteld en het is de bedoeling deze collec tie de volgende keer te vervolgen. De aanwezigen hebben zich voorgenomen om aan het tot stand komen van de nieuwe vereniging hun medewerking te verlenen en daaraan zoveel mogelijk rucht baarheid te geven. De bedoeling is dan verder tot aan einde juni wekelijks bijeen te komen, waarbij in de bijeenkomsten afwisseling wordt gebracht om dan in september of oktober officieel en zo mogelijk eerder tot oprichting van de oud-katholieke mannen- vereniging te kunnen overgaan. Als straks naar men hoopt, een goede kern zal zijn gegroeid, zal onder meer de contributie regeling ter sprake worden gebracht. Uiterlijk valt er aan de nieuwe ver keersongevallenauto van de Velsense politie weinig bijzonders te zien. In wendig is de wagen echter bijzonder ingenieus uitgerust met talrijke hulp middelen die hun nut bij een ongeval kunnen bewijzen. Zondagmiddag op de draversbaan Mere- veld zullen Quicksilver S en Jour de Java opnieuw tegen elkaar ten strijde trekken. Onder dezelfde voorwaarden won Jour de Java op deze baan van de veteraan, die nu mits gereden door J. Wagenaar jr. zijn revanche kan nemen. Stal Voordouw (Jour de Java, Midas G) is goed voor de tweede plaats, gevolgd door Winston Spen cer en Mitchouka. Outsider is Young Six. Van niet veel minder gehalte is het ama teursnummer, dat over de wel zeer korte afstand gaat van 1600 meter en achter de auto wordt gestart. De felle verdediging van Zampa van Papenhoef bij zijn laatste optreden ligt vers in het geheugen, zodat hij bij een herhaling nu kan winnen van Xeres en Zilo. Outsider in dit grote veld is X Bond. In het zevende nummer met trio valt de keuze op de trouwe All Prise, die het echter tegen Abdullah Hanover en de zeer succesvolle Aleid Williams bijzonder zwaar zal krijgen. De opkomende Zingaro zou op een wat zware baan kunnen ver rassen. Goede papieren heeft stal Geersen voorts met Benno Signal, die onder zijn leiding debuteert. Door te verwachten ver betering van dit paard zal Blauwe Valk genoegen moeten nemen met de tweede plaats en Arminius met de derde. Outsider is de keuze Strooper uit Bonnie K en Bente Victoria. Ook Dooyeweerd zal zijn kop positie in de groep der trainer! kunnen verstevigen door met Cromwell het num mer voor 3-jarigen te winnen. De goede C Alkestis en Corinna Hollandia zullen de plaatsen bezetten. Outsider is Chéri de Kinley. Met Bonheur Perdu ligt 'n tweede zege binnen zijn bereik, daar dit paard be trouwbaarder is dan Bosuiltje en Beloma. De sterk verbeterde Zeno M D kan zijn tweede seizoenzege boeken door Baronet en Alie Belwin in de Driel-prijs achter zich te houden. Outsider is Arie, die een niet onbevredigend seizoendebuut maakte. De schimmel Youngstar zal de Duiven-prijs voor zijn rekening kunnen nemen, gevolgd door de beter gaande Adeltraut en Renny Parisien. Het openingsnummer brengt als gewoonlijk weer tal van debutanten, die echter het onderspit zullen delven tegen Cunera, Brero Harvester en Ciaudette. Een verrassing kan komen van Batonnist. Vijfmaal met een auto over de kop slaan en er dan nog met slechts enige schaafwondjes af komen, dat géluk bij een ongeluk had vrijdagmorgen een der tigjarige technicus uit Leiderdorp op de rijksweg Velsen-Haarlem. Bij het in aan bouw zijnde viaduct sprong een van de achterbanden van zijn personenauto. De wagen raakte aan het slingeren en sloeg daarna enige keren over de kop. De Vel sense ongevallendienst heeft de bestuur der ter plaatse verbonden. De auto was uiteraard rijp voor de sloop. (Van onze sportredacteur) Zondag is de atleet Bas Fennis jarig en hij viert dat met een wedstrijd in Den Haag over 15 km. Nu is dat op zich zelf nog niet zo merkwaardig, wel als men weet dat de Haarlemmer vijftig jaar wordt. Een afstand van 15 km. is overigens maar een peuleschilletje voor de heer Fennis, want hij is een specia list op de marathon (42 km.). De heer Fennis vader van 4 kinde ren, 24, 12, 8 en 3 jaar oud is een vaste deelnemer aan het kampioenschap van Nederland marathon. In 1962 werd hij vijftiende, zijn beste prestatie op deze monsterafstand. Natuurlijk mikt de atleet van de HAV Haarlem niet op een landskampioenschap. Zijn enige vurige wens is de marathon te lopen binnen de drie uur en daar is hij al vlak bij, want zijn snelste tijd was drie uur en drie minuten. „Ik hoop dat het dit jaar in Vlissingen lukt, anders volgend jaar maar", waarmee hij te kennen gaf er nog niet mee te willen stoppen. Tweemaal per week traint hij nog 's zondagsmorgens start hij met zijn vrienden Van de Pol, Van de Bosch en Kitsero om zes uur al voor een „loopje" naar Schiphol en terug langs de Ring vaart Vroeger deed hij veel aan wielrennen, in de tijd van de Voortings en Peters. De heer Fennis is ploegbaas bij de N.V. Hin, waarbij hij regelmatig nachtdienst heeft, hetgeen zijn presta ties nog opmerkelijker maakt. Het wagenpark van de Velsense politie is dezer dagen uitgebreid met een dienst auto waar menig politiekorps in den lande haar om zal benijden. Het is een wagen die speciaal uitgerust en ingericht is om gebruikt te worden bij verkeersongeval len. Het nieuwe voertuig een omge bouwde Volkswagenbestelauto is met recht „van alle gemakken voorzien". De witgelakte wagen is uitgerust met een blauw en een oranje zwaailicht. Op het dak is een verstelbaar toestel aange bracht waaraan zoeklichten bevestigd kunnen worden. Tot de inventaris behoort onder meer een meetwagentje met teller waarmee bandensporen tot op 5 cm nauw keurig opgemeten kunnen worden. Verder zijn er brandblusapparaten, fakkels, een dommekracht met een drukvermogen van vier ton om bekneld geraakte slachtoffers te bevrijden, een uitgebreide gereedschaps kist, een luidspreker, reddingsmaterieel, dekens en tal van andere hulpmiddelen. De beschikbare ruimte in de auto is op vindingrijke wijze benut om al deze zaken niet alleen op te bergen, maar ook direct bij de hand te kunnen hebben. De verkeersongevallenwagen heeft bin nen een tafeltje met enkele zitplaatsen dis o.a. bij het horen van getuigen en het op maken van rapporten diensten kunnen bewijzen. In het vervolg hoeft dit dus niet meer in de openlucht, vaak in slechte weersomstandigheden, te gebeuren. De wagen heeft doorgaans een beman- nig van vier politiemannen. Inspecteur A. J. Wijnstroom, het hoofd van de verkeersdienst, is dan ook zeer in zijn nopjes met de nieuwe aanwinst. Hij zei: „Wij zijn een van de zeer weinige politiekorpsen die een dergelijke auto rijk zijn, Het is ons nu mogelijk om nog sneller en beter hulp te bieden bij verkeersonge lukken. Ook voor het politiepersoneel dat met het onderzoek van een ongeval is be last betekent de wagen een grotere be scherming van hun eigen veiligheid".

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5