Nederlands elftal ongewijzigd ten strijde tegen Oostenrijk Elek Schwartz: „Deze jongens moeten nieuwe kans krijgen" WITTE KRUIS Bos en Nabben persoonlijke kampioenen Noord-Holland STILBÉPAN Britse boksbond trekt zich uit de Europese Boks Unie terug Samenwerking tussen Haarlem Nicols, SC Haarlem en PVFS UITERST FIJNE POEDERVORM IS DIREKT OPLOSBAAR deze haarcream geeft geen kalkroos Nederlands korfbal team tegen België Molenbroek (VAS) beste schaker Stirling Moss niet in Tulpenrally Alkmaar gaf goed partij aan West Bromwich John Konrads tijdelijk blind tijdens zwemrecord-poging MAAKT U VLOT WEER FIT! WOENSDAG 8 APRIL 1964 15 Gutmann verrast Toernooi van Lasker Tini Wijnen en Van de Pol naar toernooi 71/2 in Spa Migraine? Kiespijn? Griep? Witte Kruis poeders helpen vlug en goed. De uiterst fijne poeder deeltjes worden onmiddellijk door het bloed op genomen èn... geven dus onmiddellijk verlichting! Witte Kruis poeders bevatten een speciale kom- binatie van uiterst werkzame bestanddelen die: pijnstillen, koortsweren, opwekken. Wetenschappelijk beproefd. Bovendien: géén salicylzuur.dat vaak „maag klachten" ver oorzaakt! Witte Kruis poeders zijn fantastisch goed. Voor kinderen en volwassenen! Amerikaanse Mustangs als debutanten in sterrit Kerkhoff behaalde jeugdschaaktitel Laatste schaakronde bracht geen verrassingen Klasse tekort (en maakt uw haar niet vet) „Roos" kan kalkroos zijn. Ga over op Stilbépan haarcream en (kalk)roos verdwijnt on middellijk. Tube v.a. fl.10. Pot v.a. f 1.50. Drie BDHG-hockeysters in team voor Antwerpen Zaterdagteam op 25 april en 9 mei in actie om Coupe Fernand Chanelle Winstone en Cooper Europese boksers in 1965 naar Oost-Duitsland raken hun titels kwijt commissie, de meest belachelijke commis sie in de Nederlandse sportwereld, aan over gehouden. SC Haarlem, de Nicols en PVFS gaan de dingen nu bij hun naam noemen. Men gaat er vanuit dat een veelbelovende spe ler in een veelbelovend team moet spelen. Bestaat de gelegenheid hiertoe niet in de eigen vereniging dan zoekt men naar een plaats in een der andere verenigingen. Nogmaals, op geheel vrijwillige basis. In geval van overschrijvingen op eigen hout je zal door de besturen van genoemde drie verenigingen overleg worden ge pleegd. Dit alles ter regulering van de overschrijvingen. Het ligt niet in de be doeling SC Haarlem en PVFS het volgend seizoen te versterken met een aantal routi niers van de Haarlem Nicols. Tijm (Ajax), Koeman (GVAV) en Bosveld (Sportclub Enschede). De spelers van het Oostenrijkse elftal zijn dinsdag begonnen met de training, welke wordt geleid door hun nieuwe voor lopige oefenmeester Bela Gutmann. Na twee uur geoefend te hebben zei Gutmann aangenaam verrast te zijn door de kwaliteit van de voetballers. „Hun con ditie, discipline en mentaliteit zijn veel beter dan ik dacht", voegde hij hieraan toe. Het team speelt te Kapfenberg in Stei- ermark een oefenwedstrijd. Gutmann zal dan drie opstellingen proberen. Verwacht wordt, dat de opstelling van het elftal niet voor donderdag bekendge maakt zal worden. Het Nederlands korfbaltwaalftal, dat op 18 april a.s. in Merksem tegen België uit komt, is als volgt samengesteld: aanval dames: Jetty Siebenlist (Westerkwartier) en Nellie Wagemakers (Het Zuiden); heren: Kees van Lunteren (Rhoda) en Harry de Voos (Westerkwartier); middenvak dames: Dinie van Vliet (Blauw Wit) en Ans van der Velde (Rhoda); heren: Kees van de Pieterman (ZKCi en Jan van Pareen (Blauw Wit); verdediging dames: Lucie Gerritsen (Westerkwartier) en Gerrie van de Waarden (Spangen); heren: Gerard Bos (HKV) en Wim de Vries (Rhoda); reserves dames: Henny van Teunenbroek (Archi pel) en Annie de Niet (Pluto); heren: Lu cas van Krieken (HKV) en Theo van Zee (Ons Eibernest). Het schaaktoernooi van Lasker is ge wonnen door Molenbroek van de Amster damse schaakvereniging VAS. In de ere- groep stond hij slechts VHS' eerste bord speler Spinhoven een remise toe. Spin hoven verloor zowel van Steijn (Kijk Uit) als zijn clubgenoot Van der Tak, terwijl Van der Tak op zijn beurt zijn meerdere moest erkennen in Steijn. De eindstand werd derhalve: Molenbroek 2'A punt, Steijn 2 punten, Van der Tak 1 punt; Spin hoven V2 punt. Daar men bij Lasker een promotie- degradatieregeling toepast zal Spinhoven zijn plaats moeten prijsgeven aan de hoogst geëindigde speler in de reserve- groep. De Alkmaarder Kayser werd hier eerste met '2Vs punt voor Rot 2 punten; Suiker 1 punt en Abraham 'A punt. In afdeling I werd de eindstand: Dekker 3 punten; Van Hoek 1V« punt; Hart 1 punt en Van Heyningen 'A punt. Aan het toernooi werd door 92 schakers deelgenomen. De Schenk-wisselbeker werd gewonnen door Heere van de organiseren de vereniging. De Nederlandse biljartkampioen Tini Wijnen en Piet van de Pol zullen Neder land vertegenwoordigen in het Europees kampioenschap anker kader 71/2, dat van 30 april tot en met 3 mei in Spa wordt ge houden. De verdere deelnemers zijn titel houder Ceulemans en Van den Branden (beiden België), Burgener (Zwitserland) Galvez (Spanje), Lutgehetmann (Duitsland) en Galmiche (Frankrijk). Intussen heeft de KNBB bericht ontvan gen dat het wereldkampioenschap anker kader 71/2, dat van 19 tot en met 24 mei in Genève zou worden gehouden, niet doorgaat. ook verkrijgbaar in tabletten en cachets. Bij uw apotheker of drogist. Stirling Moss, die direct nadat het re glement uitkwam liet weten sterk geïnte resseerd te zijn in de Tulpenrally, zal niet starten in de sterrit van de RAC- West. De Engelse oud-coureur, die zich vorig jaar uit de wedstrijdsport terugtrok, overwoog met een Ford Cortina deel te nemen aan de Tulpenrally, die van dins dag 21 tot en met donderdag 23 april met Noordwijk-aan-zee als start en finish wordt gehouden. Hoewel de inschrijving nog niet is ge sloten pas na zaterdag 11 april zal het organisatiecomité de balans opmaken heeft het wedstrijdsecretariaat de aanmel ding van een groot aantal cracks ontvan gen. Vast staat de Franse Ford Falcon equipe Henri Greder - Martial Delalande, winnaar in 1963, zal starten. Ook de Ierse Cooper-rijder Paddy Hop- kirk, die de Rallye Monte Carlo 1964 op zijn naam bracht, heeft ingeschreven, evenals de Zweed Erik Carlsson, die twee voudig winnaar van de rit naar Monaco is, doch in de Tulpenrally nog nooit heeft kunnen zegevieren. De nieuwe Amerikaanse Ford Mustang, een wagen met sportief allure die half april in New York wordt uitgebracht, zal in de rally zijn wedstrijddebuut maken. Vier Mustangs, uitgerust met 8-cilinder- motoren, zijn ingeschreven. De negentienjarige Rotterdammer Kerk hoff is in zijn woonplaats jeugdschaak- kampioen van Nederland geworden. Door in de laatste ronde remise te spelen tegen De Wilde kwam hij op een totaal van 6'/i punt hetgeen door zijn concurrenten niet kon worden behaald. De eindstand luidt: 1. Kerkhoff 6'A pnt., 2. Van Baarle 6 pnt., 3. Damen 6 pnt., 4. Timman 5'A pnt., 5. Ree 5V2 pnt., 6. Noorda 5lA punt. Bos van de Alkmaarse schaakvereniging VVV in de hoofdklasse en Nabben van Het Oosten in de 1ste klasse z(jn persoon lijk kampioen geworden van de Noord hollandse schaakbond. Toen zaterdag in Alkmaar de laatste ronde begon wist Bos zich reeds zeker van de titel. Zijn enig overgebleven concurrent Steijn van Kijk Uit speelde tegen de onttroonde kampioen Kayser vooruit omdat Steijn en Kayser zouden meespelen in het Lasker-toernooi in Uitgeest. De winst kwam tenslotte bij Kayser terecht. De nieuwe kampioen Bos deed het toen in zijn laatste partij tegen Nijhof (Pur- merend) kalm aan en kwam tot een rus tige remise. Doordat Van der Vegt (De Pion) zijn laatste partij tegen Luder zon der te spelen gewonnen gaf kon de KTV'er nog naast Steijn op een gedeelde tweede plaats komen. De best geklasseerde Haarlemse schaker werd Van Driel (VHS). Wegens het late uur gaf hij een gunstig staande partij in de laatste ronde tegen Apel remise het geen hem een overigens onbelangrijke ge deelde vierde plaats kostte. De eindstand ziet er als volgt uit: X. Bos 7 5'/i 7. Eiserman 7 M 2-3. Luder 7 4'/« 8-9. Blokker7 3 Steijn 7 4Mol 7 3 4-5. Kavser 7 4 10-11. Appel 7 2'/i Nijhof7 4 Van der Vegt 7 2'/i Van Driel 7 3'/i 12. Bakkenes 7 l'lt In de eerste klasse werd Nabben een sterk kampioen. Hij begon het toernooi met een nederlaag maar won daarna alle partijen. Hoewel de KSC'er Van Driel in de laatste ronde felle tegenstand bood, kwam hij toch tegen Nabben klasse te kort. Een verrassing op de laatste dag was de nederlaag van de Beverwijker Boer (Pat Mat) tegen Peet (De Uil). De eindstand luidt: 1. Nabben 7 6 7-9. Griinfeld 7 J 2. Ten Geuzen- Hall7 3 dam 7 5 Sterk jr. ..7 3 3. Peet7 4'/t 4-5. Boer7 4 10. Brandsma.. 7 2V« Van Driel ..74 11. Smith7 2 6. Vis7 31/, 12. Otte 7 l'/t De beslissingswedstrijd bij de jeugd in de eerste klasse tussen Dekker en Kooi man moest worden uitgesteld nu Dekker in Diever met een Noordhollands team deelnam aan wedstrijden tegen teams van andere onderbonden van de KNSB. De spelers Van der Linden, Van Rongen, Dek ker, De Vries en Van Vuure behaalden slechts een gelijkspel tegen de Haagse jeugd. Winnaar werden de jeugdspelers van de Brabantse ploeg, voor Den Haag. De uitslagen van de wedstrijden in de laatste ronde van de persoonlijke NHSB- kampioenschappen zijn: Senioren, hoofdklasse: BosNijhof re mise, KayserSteijn 1-0, Van der Vegt— Luder 0-1, Appel-Van Driel remise, MolBlokker remise, BakkenesEiser man 0-1. lste klasse: NabbenVan Driel 1-0, PeetBoer 1-0, GriinfeldVis 0-1, Ten GeuzendamBrandsma 1-0, SmithSterk jr. 1-0, HallOtte 1-0, OtteVis remise, BrandsmaGrünfeld remise. „Deze ploeg moest een nieuwe kans hebben", zei Elek Schwartz kort nadat hij op het bordes voor het KNVB-sportcen- trum te Zeist het team, dat zondag Oos tenrijk ontmoet, bekend maakte. „Het elf tal heeft tegen België als geheel voldaan. Daarom heb ik niets gewijzigd. Dat zou niet juist zijn geweest. De ploeg moet nu bewijzen goed voetbal te kunnen spelen". De bondscoach heeft het zijn discipelen op de centrale training van dinsdag niet lastig gemaakt. Na een kleine anderhalf uur voornamelijk conditie-oefening te hebben gedaan liet Schwartz zijn spelers alweer de kleedkamer opzoeken. Piet Kruiver, die vorige week zondag een lichte rugblessure opliep, was al eerder ver trokken. Lambert Verdonk, de verrassen de debutant in de ontrpoeting tegen Bel gië, kwam zelfs in het geheel niet in actie. Van de kant af volgde hij de verrichtingen van zijn teamgenoten. Veel last had de PSV-er overigens al niet meer van de pijn in zijn lies, zodat de bondscoach het niet nodig vond te wachten met de bekendma king van het elftal. Nog tweemaal zullen de spelers deze week naar Zeist moeten reizen. Na de be trekkelijk lichte oefeningen van deze zon nige dinsdag volgt donderdagmiddag een meer intensieve training. Ook vrijdag ko men de spelers in het sportcentrum in ac tie. De ploeg zal niet, zoals vorig jaar ge bruikelijk was, enkele dagen in een trai ningskamp blijven. Aangezien de spelers zich maar moeilijk kunnen vrijmaken en weinig gelukkig zijn met een langduriger verblijf in Zeist, geeft de bondscoach er de voorkeur aan dat ze 's avonds weer de eigen haardstede opzoeken. De opstelling ziet er als volgt uit: doel: De voetbalclub Alkmaar, leider van de tweede divisie A, heeft dinsdagavond "te Birmingham in een vriendschappelijke wedstrijd met 2-1 verloren van de Engel se eerste-divisieclub West Bromwich Al bion. Bij de rust was de stand nog ge lijk 1-1. Het enige Nederlandse doelpunt in de wedstrijd, die door ruim 9400 toe schouwers werd bijgewoond, werd in de veertiende minuut gemaakt door midvoor De Vries uit een pass van Hanek. Voor West Bromwich scoorden Foggo in de ne gende minuut en Jones in de zevende mi nuut van de tweede helft. Twee minuten voor het einde kwam Alkmaar nog heel dicht bij een gelijk spel, maar het schot van linksbuiten Van Rijssel stuitte af op de paal. Tot een van de beste spelers van het veld behoorde Alkmaars doelverdedi- ger Van Drecht, die verscheidene prach tige reddingen verrichtte. ©AGRA N.V, DIEMEN De „British Boxing Board of Control", de Britse boksbond heeft zich teruggetrok ken uit de Europese Boks Unie (EBU). Onslow Fane, zelf voorzitter van de EBU, verliet deze organisatie, waarvan hij 16 jaar lang deel heeft uitgemaakt, met de mededeling dat Engeland zich niet kon verenigen met de beslissingen die de laatste jaren door de Europese Boks Unie zijn genomen. Fane noemde verder de volgende gron den: 1. Hij had kritiek op de wijze waarop de vroegere secretaris van de EBU, de Fransman Edouard Rabret, na 15 jaar, uit zijn ambt was ontzet. 2. Het slinkse spel van verschillende na tionale boksbonden onder elkaar bij het aanwijzen van kandidaten voor een Euro pees titelgevecht. 3. Het invoeren van ook bij het ama teur boksen gebruikelijke gewichtsklassen. Vele nationale bonden hebben te kennen gegeven grotere interesse te hebben voor het amateurboksen. Het profboksen is op de tweede plaats beland en daarom is het niet juist nog langer lid van de EBU te zijn, die in de eerste plaats de belangen van de beroepsboksport behartigt. Het terugtrekken van Engeland uit de EBU is voor de huidige Europese kam pioenen, vedergewicht Howard Winstone en zwaargewicht Henry Cooper niet erg gelukkig. Zij zullen hoogstwaarschijnlijk hun titels ter beschikking moeten stellen Het Nederlandse zaterdagelftal zal zijn wedstrijden voor het toernooi om de Coup Fernand Chanelle, waaraan voorts nog de zaterdagteams van België en Frankrijk deelnemen, op 25 april en 9 mei spelen. De ontmoeting Nederland-Frankrijk, die is vastgesteld voor 25 april, zal op het terrein van Quick Boys in Katwijk worden gehouden, de wedstrijd België-Nederland op 9 mei in Hasselt. De ontmoeting Frankrijk-België besluit voorts op 16 mei dit drielandentoernooi, dat de laatste drie jaar door Nederland werd gewonnen. Het Nederlandse zaterdagteam speelt in mei ook een tweetal wedstrijden tegen het amateurelftal van Saarland. Donder dag 21 mei komen de ploegen in Zwolle tegen elkaar uit, woensdag 27 mei in Leeuwarden. Bela Gutmann, sinds kort oefen- meester van het Oostenrijkse elftal, doet zijn nieuwe discipelen voor hoe het moet. Pieters Graafland (Feijenoord); achter: Haak (Feijenoord), Schrijvers (DWS), Kraay (Feijenoord) en Veldhoen (Feijen oord); midden: Van Wissen (PSV) en Mul ler (Ajax); voor: Bergholtz (Feijenoord), Kruiver (Feijenoord), Nuninga (GVAV) en Verdonk( PSV). Reserves: Lagarde (Sportclub Enschede), Het Nederlands dames-hockeyelftal dat zaterdag 18 april in Antwerpen tegen Bel gië speelt, ziet er als volgt uit: Jo Jurissen (BDHC); Jeanne Brouwer (BDHC) en Len Nolte (EMHC); Fuus Ver loop (SCHC), Anke Dienske (Deventer) en Jetske de Pater ;Fit); Wien van der Oord (Quick), Emilie Hoogeveen (BDHC), Heieen van Rooy (Voordaan), Ans Beyer (PW) en Rietje Kuper ('s-Hertogenbosch). Het dames B-hockeyelftal dat zondag 19 april in Osnabrück tegen de Duitse B- ploeg speelt, is als volgt samengesteld: Teddy Sybesma (Fit); Hanneke Moolen- burgh (BDHC) en Trinette Huender (Keep Fit); Astrid Keers (Kieviten), Mieke van Bodegom (BDHC) en Gepke Heep (LHC); Martien van Rappard (RW), Marjolein Bakker (HDM), Marijke Lanzing (BDHC), Marjoke Houtkoper (BDHC) en Conny Heynis (Amsterdam). De oudste honkbalvereniging van Haar lem SC Haarlem en Haarlems jongste formatie Haarlem Nicols gaan sa menwerken. Ook de Haarlemse vereni ging PVFS is bij deze samenwerking be trokken. De achtergronden voor deze sa menwerking moeten gezocht worden in de grote concurrentie die in de Haarlemse honkbalwereld bestaat. Er zal een com missie worden benoemd die alle jeugdige spelers der drie genoemde verenigingen speltechnisch gaat beoordelen. De rappor ten die deze commissie zal uitbrengen kun nen aanleiding worden tot het overgaan van enkele jonge spelers naar een hoger geplaatst team. Dit laatste uiteraard op ge heel vrijwillige basis Door de drie vereni gingen is een Amerikaanse coach aange vraagd, terwijl nog overwogen wordt ge zamenlijk een clubblad uit te geven. Hetgeen SC Haarlem, Haarlem Nicols en PVFS van plan zijn is een experiment. Of het een succes gaat worden kan nie mand voorzien. Toch heeft het experiment waarde. In het Nederlandse honkbal waar clubpromotie nog steeds hoogtij viert en naar onze mening nog steeds hoogtij moet vieren heeft de spelerspromotie in de voornaamste centra zijn intrede Het bestuur van de internationale ama teur boksfederatie (A.I.B.A.) heeft tijdens een vergadering in Rome besloten de Europese amateurkampioenschappen voor 1965 toe te wijzen aan Oost-Duitsland. De wedstrijden zullen van 23 tot en met 29 mei worden gehouden. Een foto van de Haarlem Nicols in de nieuwe kostuums. Staande: Gé Hoogenbos (manager) Herman Beidschat, Nico Heemskerk, Simon Heemskerk, Jules de Piere (coach), Gé Oosterbaan, Ton Terneu- zen, Piet de Nieuwe, Jan Schaefer (coach). Gehurkt: Martin Willepen, Dolf de Zwart, Fred Ausma, Leo Kops, Ben Tromp, Boudewijn Maat, Jan Molleman, Roel Hopman. reeds lang gedaan. In Haarlem en Am sterdam maar ook in Rotterdam en Den Haag. Daar wordt over gemopperd door clubs die geen spelers overkrijgen, komen er wel spelers dan zwijgen diezelfde clubs. De honkballers hebben er zelfs een ronsel- De Australische zwemmer Jon Kon- rads, zowel in 1956 als in 1960 winnaar van een gouden medaille tijdens de Olym pische Spelen, heeft dinsdag in Sydney een poging om het Australisch record op de 1500 meter vrije slag te verbeteren op moeten geven omdat hij tijdelijk zijn ge zichtsvermogen verloor. Een dokter, die hem kort daarop onderzocht, was van me ning dat suikergebrek de oorzaak van de tijdelijke blindheid vormde. De 21-jarige Konrads gaf zijn recordpo ging op na 900 meter. Tegen zijn trainer Don Talbot zei hij: „na 400 meter kon ik niet al te goed meer zien en bij het laatste keerpunt dat ik nam, zag ik de bassin- wand niet meer. Al enkele banen lang voelde ik me duizelig en het werd steeds erger."

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15