Een avond met Wim Sonneveld l 1 WBBBBTWÈBSSÊÊÊSÊË Concertgebouworkest in het nieuwe seizoen De stereofonie-apparatuur der omroepverenigingen René Sleeswijk en AVRO onderhandelen over vier televisieshows Amerikaanse meisjeskleding in Nederlandse vertaling AVRO-voorzitter vóór reclame in de televisie NEGEN MUZEN Elegant en sterk f 1,95 VRIJDAG 10 APRIL 1964 Veel-omvattend programma van ongelijk gehalte Plannen voor nieuwe Nederlandse speelfilm Dit is uw leven Pius XII en niet Pius XI auteur van de encycliek „Mit brennender Sorge"? m, W nabeschouwingen ••••••- Gesproken portret N.T.S.-journaal voor slechthorenden De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma EEN OPGETOGEN publiek heeft gisteren in de Haarlemse Stadsschouw burg „Een avond met Wim Sonneveld" beleefd. De zaal was uitverkocht en ook voor de herhalingen van vanavond, mor gen en zondag was al geen enkele plaats meer te krijgen, hetgeen onomstotelijk bewijst dat Sonnevelds populariteit nu wel een indrukwekkend hoogtepunt heeft bereikt. ALLEEN GEASSISTEERD door Marij ke Merckens en een combo van vier man heeft Sonneveld met deze nieuwe show dan ook opnieuw aangetoond dat hij een uiterst begaafd cabaretier is. Uit de ma nier waarop hij een liedje „brengt", een praatje maakt, een grapje vertelt, een type-tje uitbeeldt blijkt telkens weer zijn zeer veelzijdig talent en zijn indrukwek kend vakmanschap. Maar uit deze, overi gens heel smaakvol aangeklede, show blijkt nu en dan óók, dat Sonneveld niet altijd even kritisch tegenover zijn eigen prestaties staat en zijn eigen mogelijk heden herhaaldelijk onderschat. Dan ver valt hij in mimische herhalingen en ge makkelijke effectjes terwille van lach- grage toeschouwers en dan laat hij zich verleiden tot goedkope (soms aan ande ren ontleende) grappen en tot liedjes die bepaald beneden zijn niveau zijn. DIT NIEUWE PROGRAMMA is dan ook zeer ongelijk van gehalte. Het ver toont zoveel „ups" en „downs" dat het soms lijkt of Sonneveld om beurten de liefhebber van voortreffelijk cabaret en het meest kritiekloze provinciaaltje aan zijn trekken wil laten komen. Maar dat is een hachelijke onderneming, die op den duur onvermijdelijk afbreuk doet aan de kwaliteit en de persoonlijkheid van een kunstenaar. Een topprestatie van Sonneveld in dit programma is zijn intussen al natio naal vermaard geworden „Frater Ve nantius" (tekst van Michel van der Plas, muziek van Harry Bannink, leider van de combo). In dat nummer ziet en hoort men de volbloed cabaretier op zijn best: als vlijmscherp typeur, als parodiërend conferencier, als kostelijk hanteerder van de zuidelijke tongval. Hoe is het mogelijk dat een kunstenaar, die dit kan, zich laat verleiden tot het zingen van zulke nare kitsch als „De zomer van 1910", het bren gen van een flauwiteit als „Gerrit" en het uitspelen van een smakeloos geval als „De Lodewijken-tijd", alle drie op teksten van ene Hugo Verhage, wiens medewerking aan het programma alleen met „Nikkelen Nelis" niet helemaal ne gatief van betekenis wds. MAAR DAAR TEGENOVER staat dan weer die verrukkelijke „Huwelijksreis" van Jean Senn, door Sonneveld op mees terlijk ingehouden wijze gebracht, het grandioze nummertje „Croquetten" van Simon Carmiggelt, de ook alweer koste lijke „Tearoom-tango" van Michel van der Plas waarin Sonneveld zich eveneens van zijn beste acteurskant laat zien, het charmante „Margootje" van Annie M. G Schmidt, en nog meer van prima kwaliteit. Een vermelding apart verdient het scène tje aan het loket van een postkantoor, waarin Sonneveld schittert door zijn kor- te-maar-krachtige karakteriseringen. MARIJKE MERCKENS, aangekondigd als een nieuwe ontdekking van Sonneveld, vervulde haar assisterende taak met char me cn bepaald niet zonder talent. Sedert de première in Amsterdam is zij blijk baar wat meer losgekomen en zij laat nu wel degelijk zien dat zij zich tot een artieste zou kunnen ontwikkelen. De muzi kale leiding van Harry Bannink liet niets te wensen over. Simon Koster Naar aanleiding van de dezer dagen aangekondigde technische wijzigingen met het oog op stereofonische uitzendingen in het „H-complex" van de K.R.O.-studio het technische hart van de studio wijst de N.R.U. er op, dat geleidelijk aan in de studio's van alle omroepverenigingen nog wijzigingen en verbeteringen zullen worden aangebracht. Deze taak is opge dragen aan de technische dienst van de N.R.U., en zal enige jaren vorderen. Begin 1963 ontstond, mede door toe doen van de N.R.U., de mogelijkheid over de FM-zender Lopik een stereofonisch programma uit te zenden. Vanzelfsprekend toonden de omroepverenigingen hiervoor direct belangstelling en werden proef- uitzendingen verzorgd. Stereofonische ap paratuur, aangebracht door de N.R.U., bevond zich reeds in het toen nieuwe deel van de VARA-studio. Verder beschikten al spoedig de AVRO en de N.C.R.V. over stereofaciliteiten. Aangezien in de K.R.O.- studio de technische mogelijkheden voor stereo-uitzending minimaal waren, besloot de N.R.U., mede door andere factoren ge leid, in deze studio de stereofonering van het „H-complex" het eerst uit te voeren. Inmiddels is dit werk gereedgekomen en is begonnen met de stereofonering van het Vara-H-complex. Daarna volgt in de N.C.R.V.-studio en AVRO-studio hetzelf de werk. Zodra deze werkzaamheden dit jaar gereed zijn gekomen, zullen de ove rige stereofoneringswerkzaamheden wor den uitgevoerd. ROTTERDAM HAFBO-directeur Paul Keijzer heeft plannen voor een nieuwe Ne derlandse speelfilm. Zijn Ceasar-Produc tiemaatschappij heeft een komedie in het waarin Paul Cammermans en Bueno de Mesquita de hoofdrollen zullen spelen. De nieuwe film van Kees Brusse, „Men sen van Morgen", zal na Pinksteren, ver moedelijk eind mei, in première gaan. De ze produktie van Rdui Meijer is geïnspi reerd op Bernard Bliers „Hitier.con- nais pas", een indringende reeks gesprek ken met jongeren Brusse brengt een aan tal door psychologen geselecteerde jonge lui voor de camera's, die hij laat vertel len over hun ervaringen en opvattingen, Op maandagmiddag 13 april wordt het VARA-programma herhaald dat werd op gebouwd rondom het leven van auteur, dichter en journalist dr. Jef Last. Gast vrouw Letty Kosterman ontvangt dr. Jef Last en de mensen die hij in zijn boeiende en bewogen leven ontmoette, in het pro gramma „Dit is Uw leven". Het werd eerder uitgezonden op 30 maart jl. ROME (AP) Volgens het Italiaanse weekblad Vita heeft kardinaal Pacelli, de latere paus Pius XII, de beroemde ency cliek tegen de nazirassenleer „Mit Bren nender Sorge" voor zijn voorganger ge schreven. Het artikel is van de hand van mgr. Qurino Paganuzzi, die tijdens de oorlog een belangrijk aandeel had in de hulpverlening aan mensen in Duitsland en Polen. Mgr. Paganuzzi schrijft dat voordat de encycliek in 1937 verscheen Pius XI sa men met kardinaal Pacelli, (ie toenmali ge staatssecretaris, twee Duitse kardina len („.Faulhaber en, ik kan mij niet pre cies herinneren of het Schulte van Keu len of Bertram van Breslau was") in par ticuliere audiëntie had ontvangen. „De bejaarde paus was zichtbaar inge nomen met de goedkeuring van de twee Duitse kardinalen, maar op een gegeven ogenblik wees hij naar kardinaal Pacelli en zei: „Bedankt hemhij heeft alles gedaan.nu is hij het die alles doet". In het omstreden toneelstuk van Rolf Hochhuth „De plaatsbekleder" wordt Pius XII beschuldigd als paus niet krach tig genoeg de vervolging van de joden door de nazi's veroordeeld te hebben. (Van onze radio- en t.v.-medewerker) Enkele ogenblikken vóór in het Amster damse theater Carré gisteravond het doek opgetrokken zou worden voor „The Sound of Music" hadden wij een gesprek met René Sleeswijk. „Maandenlang zei hjj hen ik nu al aan het onderhandelen met de directie van de AVRO-televisie over een eventuele samenwerking voor het komen de seizoen. YVi.j deden dat in het striktste geheim cn met de duidelijke afspraak dat er voorlopig geen ruchtbaarheid aan ge geven zou worden. Wij hadden daar onze redenen voor. En nu staat er ineens al lerlei onwaars en onelegants in een och tendblad." De gang van zaken is als volgt. De onderhandelingen om te jjomen tot een co- produktie van vier shows met Willy Wal den en Piet Muyselaar zijn in een verge vorderd stadium, maar de contracten zijn nog niet getekend en er kan nog van al les gebeuren. De AVRO zal met toestem ming van Sleeswijk, maar zonder diens directe medewerking, in het komende sei zoen verder nog vier shows maken met Corry Brokken als centrale figuur. ff J met een aflevering die zeer toepasselijk Pi/a Hp npntpnnr begon in een populair zangconcours, uit- 1 'CIUBIIIBMUI geschreven door een groot Horeca-bedrijf. Veel nieuwe geluiden hoorden wij niet, De heer en mevrouw Pronk, die in hun wel min of meer geslaagde imitaties, pension aan de Hilversumse Boomberg- Een korte reportage uit een Amsterdam laan een paar Spanjaarden opnamen, die se school voor lucht-akrobaten deed be- later carlisten bleken te zijn, hadden wei- slist weldadig aan. nig te zeggen óf ze wilden het niet; in in een „woord vooraf" liet de VARA ieder geval zijn zij ook eens op de t.v. weten, dat de honderd jaar geleden ge- geweest, zij het dan in een mislukt vraag- boren Duitse toneelschrijver Frank We- gesprek van „Achter het nieuws". De dekind, een bohemien, in zijn werk bij confrontatie met (Ik) Jan Cremer voorkeur de tegenstelling tussen de ge- „ik ben stuntman" leverde eveneens niale enkeling en de verburgerlijkte maat- weinig nieuws op, al was zij zeker zo schappij behandelde. In het daaropvolgen- amusant als het door hem geschreven, de spel van deze auteur, getiteld „De veelbesproken boek. Wij weten nu, dat heldentenor", zou deze tegenstelling zij hij geen ghost-writer heeft, dat hij „de het niet erg evenwichtig uitgewerkt Haagse litteraire kliek" tegen zich heeft ook weer het hoofdthema zijn. Van die en dat de nieuwe druk van zijn boek een tegenstelling nu, van een geniaal mens gulden duurder gaat worden, omdat de en van typisch burgermansfatsoen heb- benzine van Cremers sportwagen „eruit ben wij in dit tragikomische werk, een moet komen". In deze woordenrijke af- van de minst gespeelde uit het de laatst» levering van de VARA-rubriek waren de tijd weinig opgevoerde oeuvre van Wede- Opsterlandse verklaringen over de zoge- kind, heel weinig gemerkt. Wel was de naamde gemeente-classificaties nog wel enkeling van dit stuk, de Kammersanger het boeiendst. Oskar Gerardo, in fel contrast met hen Berend Boudewijn en Ellen Blazer ver- die zijn gunsten zochten, de nuchtere en volgden hun programma „UIT", dat de eerlijke man gebleven, die hij reeds als kijker duidelijk wil stimuleren uit te gaan, behangersknecht was. De verschijnselen, die Wedekind terloops hekelde, kunnen wij in het hedendaagse kunstleven zeker ook nog aantreffen (troostende gedachte: er is niets nieuws onder de zon), maar vervat in de vorm en in de taal van dit 19e eeuwse stuk deden zij nauwelijks dra matisch aan. Regisseur Theun Lammert- se wilde het spel waarschijnlijk geen ge weld aan doen, zodat het zijn ongeschikt- „Ik was destijds doodsbang voor de te-, - levisie. Ik dacht dat het theaterbezoek zou beid voor /een tv-uitzending behield, bet zijn afgelopen als de mensen de revue bestond namelijk goeddeels uit vier ellen- thuis konden zien. Nu hoef ik daar niet lange dialogen, onderbroken door enige meer bang voor te zijn. Het publiek is niin of meer komische scenes. En het langzamerhand zo vertrouwd geraakt met bood, zich afspelend in een ruimte, ook het bestaan van ampex-opnamen en tele- weinig mogelijkheden voor een wat ui - recordings, dat men het klappen van de gebreide beeldwisseling, die het zo hard zweep wel kent. De kijkers weten, dat al- nodig had. Geroemd mogen wel worden les van tevoren is opgenomen in een tele- de creaties van Ko van Dijk en Max visie-studio en zij blijven naar het thea- Croiset. De eerste vertolkte zeer beheerst ter komen. Willy Walden werkt nu al de rol van de gevierde zanger; de twee maanden in „Erie Sikkes" van de KRO-te- de bood hem zeer sterk- tegenspel als levisie en de mensen denken nu heus niet: Prof- Duhnng, de „uitgespeelde we gaan niet naar Carré, want we kun- terde opera-componist, nen Willy Walden nu ook thuis op het scherm zien. In tegendeel; ze lopen har der naar Carré, is onze ervaring." Om zich helemaal veilig te stellen heeft René Sleeswijk met de AVRO afgespro ken dat de televisieprogramma's van Wal den en Muyselaar in geen enkel opzicht zullen lijken op het werk dat ze in de revue doen. Voor de AVRO-uitzendingen Het schema van de programma's die het Concertgebouworkest gedurende het sei zoen 1964/65 zal uitvoeren is reeds nage noeg geheel vastgesteld, zowel voor de vijfenveertig, in drie series verdeelde, abonnementsconcerten, als voor de onge veer dertig andere in Amsterdam en dertig elders uit te voeren concerten. In het bomende seizoen zal het Concertgebouw orkest bijzondere aandacht schenken aan Mozart, de jongere tijdgenoot van Haydn, die in het aflopende seizoen de centrale figuur was. Van Mozart worden zes karak teristieke symfoniën uitgevoerd. (Van onze modeverslaggeefster) Bobbie Brooks, een Amerikaans confec tiebedrijf speciaal afgestemd op de tiener en twen, is sinds een jaar ook in Neder land een begrip. Het Nederlandse filiaal presenteerde donderdag in Amsterdam zijn hoogzomercollectie: een aantal leuke separates voor het jonge meisje, dat niet modieus maar wel sportief en gemakke lijk gekleed wil gaan. Zo'n compleet stel separates bestaat uit rok en blouse, lange broek, short en jack, die onderling verwis selbaar zijn. Oneindig veel mogelijkheden dus om te combineren. Maar de separates zijn ook afzonderlijk te koop. De modellen mochten dan voor Europa vertaald zijn, zoals dat heet, ze bleven echt Amerikaans. Ruitjes en strepen wa ren geliefkoosde dessins. De rokken waren wijd of gérend en hadden grote zakken over de volle breedte van het rokpand. Daarop werden effen denim blouses gedra gen. Steeds terugkerend détail was d? ve tergarnering op de heupen of door het hals split. Het laatste nieuwtje uit Amerika, de „cowboy-look" was er ook. Wijde kaki- kleurige rokken, waarop blouses met borstzakjes. Een schertspistool en een cowboyhoed maakten het cowboy-meisje compleet. Vooral voor de vrije tijdskleding zijn de ontwerpen van Bobbie Brooks ideaal. Zo zagen we leuke heupbroeken met voor sluiting, lange witte shorts, blauwe jacks met manchetten aan de mouwen en non chalante streeptruien. Ook aan het strand kan het jonge meisje met een Bobbie Brooks model voor de dag komen. Aar digste ontwerp uit deze serie was een wit badstof jurkje boven de knie met rood-wit- blauw tricot boordje en halssplit. De modellen zijn van maat 32 tot 44 verkrijgbaar Voor het jonge meisje dé kans er voor weinig geld bijzonder aan trekkelijk uit te zien. AVRO-BESTUUR NOORD-HOLLAND. Bij de onlangs gehouden verkiezingen ter voorziening in een aantal vacatures in de gewestelijke besturen van de AVRO is tot lid van het gewestelijk bestuur Noord- Holland gekozen de heer J. P. Sehulting te Hilversum. Een tweede belangrijk bestanddeel van het repertoire wordt gevormd door een reeks grote werken uit de eerste helft van de twintigste eeuw, namelijk Bartóks Hertog Blauwbaards Burcht" (1911) en „Concert voor Orkest" (1943), Strawinsky's „Le Sacre du Printemps" (1913), Ravels „L'Enfant et les Sortilèges" (1925), Hinde- mith's „Symfonie Mathis der Maler" (1934) en Sjostakowitsj's vijfde symfonie (1937). Van de koorwerken noemen wij de „Auferstehungs Symfonie" van Mahler, „II Canto Sospeso" van Luigi Nono. „Anti- fone" van Hans Werner Henze. William Waltons „Variaties op een thema van Paul Hindemith" en Honeggers „Concerto da Camera". De Nederlandse muziek is vertegen woordigd met werken van Pijper, Henke- mans, Schat „Dansen uit het Labyrint", Heppener, Landré (die in het komende seizoen 60 jaar) en Flothuis (die dan 50 jaar wordt). Van Marius Flothuis wordt een nieuw werk voor blaaskwintet en strijkorkest uitgevoerd, gecomponeerd in opdracht van het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen. De dirigenten die de concerten in het komende seizoen zullen leiden zijn: Ber nard Haitink, Eugen Jochum. Peter Erös, Pierre Boulez, Istvan Kertesz en George Szell. Werken die het Concertgebouworkest in het komende seizoen voor het eerst zal uitvoeren zijn „Antifone" van Henze, „Eclogues" van Heppener, de tweede symfonie van Escher, de Johannes Pas sion van Bach en de eveneens reeds ge noemde werken van Peter Schat, Nono, Walton en Flothuis. Van de Beethoven-cyclus zullen twee concerten door Bernard Haitink worden geleid; één staat onder leiding van Anton Kersjes, voor het eerst voor het Concert gebouworkest. Voorts bevat het schema een kerstmatinee (op 26 december) o.l.v. Joop van Zon. In het najaar van 1965 loopt de zeven jarige ambtstermijn van de Franse presi dent De Gaulle af. Bij de presidentsver kiezingen die dan gehouden worden is De Gaulle's voornaamste tegenstander Gaston Deferre, de 54-jarige socialistische burge meester van Marseille. In het Gesproken Portret dat door de VARA op zondagmor gen 12 april wordt uitgezonden, geeft de auteur Lucas Kleyn een bondige levens schets en een karakteristiek van deze pre sidentskandidaat. Het portret wordt weer gesproken door Joop Koopman. Damshuizer Standpunt „positief geworden" De AVRO heeft nu een positieve en niet zal dan ook geput worden uit oud tekst- meer aarzelende houding tegenover recla- materiaal en speciaal voor de televisie ge schreven scènes. Bij de V AR A-televisie was gisteren of- I voorzitter van de AVRO in het jongste ficieel nog niets bekend van het omroep- nummer van de AVRO-bode. me in de televisie en radio, ingenomen. Dit schrijft mr. L. H. Slotemaker, de overstapje, dat Corry Brokken voor het komende seizoen van plan is. Tussen de In dit orgaan herinnert mr. Slotemaker omroepen bestaat de afspraak dat men ,,r aan, hoe enkele jaren geleden bij d» geen onderhandelingen aanknoopt met ar- omroeporganisaties, inclusief de AVRO, tiesten die voor een andere sectie werken oen negatieve houding bestond tegenover of gaan werken. In het laatste geval heeft ilet vraagstuk van de reclame in de tele- de eerst-onderhandelende partij een visie. „Een negatieve houding, die even claim" op de betrokken artiest en deze wei langzaamaan overgegaan is in een aar claim wordt pas opgeheven wanneer daar van uitdrukkelijk aan alle omroepen be zelende benadering." De AVRO heeft nu een positieve houding ingenomen, zo deelt elegant." richt is gezonden. De VARA, die kosten mr slotemaker mee. „Reclame in de te- poch moeiten hééft' gespaard om de Corry levisie en later ook in de radio is Brokken-shows met succes te lanceren, noodzakelijk voor het Nederlandse be was verbaasd en teleurgesteld over de be- r}rijfsleven," aldus de AVRO-voorzitter. richten dat zij wenst over te stappen naar We'] zaj dm reclame aan bepaalde voor de AVRO. „Wij hebben het zelf uit de waarden moeten voldoen, in welk verband krant moeten lezen," zei men ons gisteren in orgaan gewezen wordt op het op bij de VARA. „Wij vinden dat niet erg aanvaardbare wijze brengen van die re clame: niet teveel, niet opdringerig en op redelijke tijdstippen. Bij invoering van reclame in de televi sie wordt, aldus de AVRO-bode, een goed doel bereikt: „namelijk de bevordering van de Nederlandse bedrijfs- en industrie- De Nederlandse Televisie Stichting zal belangen, die uiteindelijk en indirect ons rekening gaan houden met de moeilijkhe- aner belang zijn." In het artikel keert mr. den die doven en slechthorenden hebben slotemaker zich tegen de zogenoemde com- om uitzendingen te volgen. Vroeg in 1965, merciële televisie, die hij onderscheidt van of iets eerder, zo blijkt uit een medede- „reclame in de televisie" waaronder hij ling uit de kring van de Vereniging van verstaat: onafhankelijk van het program- Slechthorenden, zal men hiermee een be- ma uitgezonden reclame-spots. gin maken door het weekjournaal te her- jn pet artikel wordt meegedeeld, dat la- halen voorzien van compuete ondertiteling ter nader zal worden ingegaan op de uit ten behoeve van de kijkers met gehoor- werking van het positieve AVRO-stand- stoornissen. punt, waarbij „natuurlijk ook met de be- Functionarissen van de Vereniging heb- iangen van de Nederlandse pers rekening ben verder vernomen dat de problemen moet worden gehouden." van de dove of slechthorende kijkers momenteel worden bestudeerd door het overlegorgaan van de omroepverenigingen. Bij de N.T.S. bleek men nog niet bereid om nadere mededelingen te doen over Microtheater in Den Haag. Den Haag krijgt de plannen met het Weekjournaal. Het is bekend dat de B.B.C. reeds vele jaren lang bij haar programma opzet rekening houdt met de moeilijkheden van de slecht horenden, daarbij werkend met adviezen van deskundigen. 402 m. 746 kc.s. 7.00- HILVERSUM I. 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke kamermuziek (gr.). 7.45 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Djinn: gevarieerd programma. 12.00 Ange lus. 12.04 Katholiek nieuws. 12.10 Liedjes over het Verre Westen. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht in strumentaal kwartet en zangsoliste. 12.50 Regeringsuitzending: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktberichten. 13.18 Musi cerende dilettanten (mannenkoor). 13.40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Me- tropole-orkest. 15.40 Licht instrumentaal kwartet. 16.00 Grensland, uitzending voor jonge mensen. 16.15 Jazzmuziek met com mentaar. 16.40 De Springplank. 17.00 Lich te orkestmuziek. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Instrumentaal Octet. 18.00 Kunstkro niek. 18.30 Instrumentaal ensemble en zang. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 Moderne orkestwerken (stereofoni sche opnamen) 20.30 Rieleksen: amuse mentsprogramma. 21.30 Buurman's krant: berichten van buitenlandse corresponden ten. 21.50 Bric a Brac, cabaret. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Kruispunt: discussie over de verschij ningsvorm van de kerk in de wereld van vandaag. 23.10 Klavecimbel-recital: klas sieke muziek. 23.25 Klassieke kamermu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en postduiven- berichten. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. ca. 8.30 Tips voor trips en vakantie. 9.00 Loon naar werken, lezing. 9.10 Klassieke grammofoonmuziek. 9.20 Klassieke gram mofoonmuziek. VPRO9.40 Bijbelse mi niaturen, lezing. 9.55 De school van mor gen, praatje. VARA: 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Geknipt voor herha ling. 11.00 Licht orkest en zangsolisten met vocale ensemble. 11.25 Techniek en leven, discussie. 12.00 Dansorkest met vo caal ensemble en zangsolisten. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw, en postduivenberichten. 12.33 Sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Voor de jeugd. 14.10 Voor de twintigers. 14.45 Artistieke Staalkaart. 15.15 Radio Jazz club. 13.45 Waarheen na de zesde klas?, lezing. 16.00 Operafragmenten (gr.). 20.05 En nu.Antwerpen, gevarieerd pro gramma. 21.00 Socialistisch commentaar. 21.15 Metropole orkest. 22.00 Langs verge ten weten, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit de aktua- liteit. 22.50 Te waar om mooi te zijn, ca baretprogramma. 23.20 Lichte muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Nieuwe grammofoon platen. 13.00 Nieuws. 13.20 Schudden voor gebruik. 14.00 Nieuws. 14.03 Voor de jeugd. 14.20 Muscicarama, programma voor film liefhebbers. 15.00 Nieuws. 15.03 Hoorspel. 16.08 Lichte muziek. 16.25 Belgische mu ziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Ad Te Levavi: liturgische gezangen. 17.25 Jeugdkoren. 17.45 Engelse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Kerkorgelrecital. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Cabaretprogramma. VOOR VRIJDAG KRO: 19.30 De Drempel, programma voor jonge studenten. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 Berlin in Berlin: muzikaal program ma. 21.15 Bonanza, TV-film. 22.05 De Li turgie van de H. Mis, documentaire. NTS: 22.35-22.40 Journaal. Experimentele uitzendingen (tweede net) VARA: 20.25 Concert, experimenteel Hon gaars filmpje. 20.40 Kettingreactie, speel film. 21.30-21.50 Narciso Yepes, bespre king over de verschillende aspecten van het gitaarspel. VOOR ZATERDAG AVRO: 15.00 Jazz Scene USA. 15.30 Uit de voeten. 16.30 In het TV-lab. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Luipaard op schoot. NTS: 20.00 Journaal en weerover zicht. AVRO: 20.20 Dick van Dyke Show (dl. 13). 20.45 AVRO's Quiz Uur. 21.45 Sam my Davis Jr., muzikale show. 22.50 In Avro's Televizier. NTS: 23.10-23.15 Jour naal. Experimentele uitzendingen op het twee de net (kanaal 27). NTS: Eurovisie: 21.00-23.00 Europees kampioenschap Biljarten 47/1 te Düren. binnenkort de beschikking over een „microtheater" met 98 zitplaatsen. Daar toe wordt een bestaand pand aan het Westeinde verbouwd. De stichting jeugd theater „Het Masker" wil theater „In de Steeg" in de weekeinden zelf bespelen, maar er zullen ook andere kunstenaar» en amateurtoneelverenigingen kunnen optreden. De artistiek directeur van „Het Masker", de heer Sjef van Leeu wen, wil er ook instructieve program ma's voor de schooljeugd brengen. Nederlands Dans Theater. Het Nederlands Dans Theater geeft op 13 april in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag de première van het ballet „Sol'y Som- bra". Het is een choreografie in drie delen van Benjamin Harkarvy op het concert voor gitaar en orkest van de moderne Spaans-Engelse componist Mauricio Ohana. Roger Chailloux heeft decor en kostuums ontworpen. De tech- techniek welke door de choreograaf wordt gebruikt is gebaseerd op moderne en klassieke dansen en vrije improvisa tie. Er is geen enkele poging gedaan om een echte Spaanse dans te repro duceren; wel is getracht om bepaalde kenmerken van het leven in een klein Spaans stadje uit te beelden. Aan het ballet wordt door het gehele ensemble medegewerkt. Utrecht koopt Paulus Bor. Het gemeente bestuur van Utrecht heeft voor de ste delijke verzameling van het Centraal Museum kortgeleden voor 75.000 een hoofdwerk van de Utrechtse schilder Paulus Bor (pl.m. 1600—1669) aange kocht. Het schilderij stelt Jezus in de Tempel voor. De Vereniging Rembrandt tot Behoud en Vermeerdering van Kunst schatten in Nederland is bereid voor deze aanwinst een schenking van 10.000 gulden te doen. B. en W. van Utrecht stellen de gemeenteraad voor deze schen king in dank te aanvaarden. Residentie-Orkest Het Residentie-Orkest zal onder leiding van Willem van Otter- loo van 14 tot en met 25 april een tour nee maken door Duitsland. Het orkest zal tien concerten geven in Hannover, Hamburg, Bad Homburg, Frankfurt- Hochst, Offenburg, Neurenberg, Stutt gart, München, Hanau en Rheydt.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 17