Eerste jaar van Holec was niet onbevredigend van duivenboden - DE BEURS - Dividenden Handel met Sovjet-Unie voor Verenigde Staten voordelig M. Ruppert wil weer in top van de KLM UIT DE VERSLAGEN Zeer goed van orders voorzien Winstmarge van Misset gedaald Recordomzet van bloemen en planten in 1963 Bos en heide door vuur geteisterd Staatssecretaris Bakker komt naar Noord-Holland Permanente Meubelshow Weer gouden Kronen in omloop SCHEEPVAARTBERICHTEN „Schelde" verliet sleep om kustvaarder te helpen Ruim 6.000 nieuwe woningen in februari Bloemisten vragen 150.000 voor reclame Dr. de Ouay commissaris bij Van der Grinten Nationale schuld steeg 600 min Tels (Hagemeijer) gaat in onroerend goed VRIJDAG 10 APRIL 196 4 21 Orenstein en Koppel NSU Carp's Garen Gillissen Parkhotel niet ontevreden het nieuwste en steeds actueel geëxposeerd op de spaarne 11 Hoopvol Paus Paulus stuurt een telegram naar Spaak WALL STREET Uit het eerste jaarverslag van de samenwerkende elektrotechnische fa brieken Holec (houdster van Heemaf en Hazemeyer) blijkt dat de resultaten over 1963 niet onbevredigend zijn. Het ex ploitatiesaldo beloopt 10.82, de winst voor aftrek van belastingen 4.57 mil joen. Hiervan wordt 2.12 miljoen ge reserveerd voor belastingen, waarna een netto-concernwinst resteert van 2.45 miljoen. De nettowinst van Holec n.v. na reservering door de werkmaatschap pijen van 2.1 miljoen bedraagt 2.95 miljoen. Voorgesteld wordt zoals be kend een dividend van 14 percent. Over 1962 keerden Heemaf en Hazemeyer elk eveneens 14 percent uit. Bij Hazemeyer is de bedrijvigheid in 1963 zeer groot geweest. Alle afdelingen waren ruim van werk voorzien. Begin 1965 zal in Amsterdam het nieuwe kantoor met fabriekshal in gebruik genomen kun nen worden. Heemaf ontving in de loop van het jaar weer belangrijke opdrachten voor levering in binnen- en buitenland. De fabriek te Dortmund was het gehele jaar zeer goed bezet. De activiteit in de telefoonfabrikage liep terug en ook over 1964 zal hierin geen verbetering optreden. Van de autobanden industrie werden opdrachten ontvangen voor fabrieken in Pakistan. Portugal en Italië. Belangrijke ontwikkelingen kwamen gereed, die de concurrentiepositie van het bedrijf op verschillend gebied zullen ver sterken. Bij Smit Slikkerveer is een volledige be zetting van de fabriek in 1964 gewaar borgd. Wat dé Europese markt betreft is van belang, aldus het verslag, dat Heemaf in Duitsland en Hazemeyer in Frankrijk een eigen vestiging hebben. De werkmaatschappijen beschikten eind 1963 over een zodanige orderportefeuille, dat de bezetting der bedrijven voor ge ruime tijd gewaarborgd is. Het totaalbedrag aan openstaande opdrachten beloopt f 102 miljoen. Ook de binnenkomst van orders in de eerste maanden van 1964 is, volgens de directie, bevredigend. Geïnvesteerd werd 4,8 miljoen. Afschrijvingen op basis van de vervangingswaarden bedroegen 5,9 miljoen. Het aantal werknemers der in Holec verenigde vennootschappen was ruim 5.000. Orenstein en Koppel heeft, volgens het Jaarverslag, over 1963 een bruto-resultaat behaald van handel, fabrikage en verhuur van f 3,03 (v.j. 2,62) miljoen. De algemene kosten stegen van 1,74 miljoen tot f 2,17 miljoen. Als saldo winst resteert 468.023 443.600). Zoals bekend, wordt een divi dend voorgesteld van 14 percent, waarvan 9 percent in contanten en 5 percent des gewenst in aandelen (v.j 14 percent in contanten). Aan de algemene reserve wordt (onv.) 150.000 toegevoegd. De gang van zaken in de eerste maanden van het nieuwe jaar was bevredigend. On danks de sterke stijging van lonen en sala rissen ziet de directie met vertrouwen de resultaten tegemoet. Over 1963 verantwoordt de n.v. Neder- landsche Scheepvaart Unie aan dividenden: totaal 7,99 miljoen en wel van Stoom vaart Maatschappij Nederland 3,58 mil joen, Koninklijke Rotterdamsche Lloyd 2,13 miljoen en Koninklijke Paketvaart Maatschappij 2,28 miljoen. Over 1962 ontving de N.S.U. 7,16 miljoen. Zoals ver meld, wordt voorgesteld op de gewone aan delen 7,8 percent dividend (v.j. 7 percent). De laatstbekende vlootgegevens van voor noemde drie scheepvaartmaatschappijen luidden: 113 schepen, metende 883.032 brt. De relatief te geringe stijging van de opbrengst uit abonnementen van de uit geversmaatschappij C. Misset n.v. is, blij kens 't verslag, de voornaamste verklaring van de gedaalde winstmarge over 1963. De nettowinst ad 530.479 bedraagt 4,8 per cent van de omzet, tegen 540.091 of 5,1 percent in 1962. De omzet periodieken, drukwerk en boeken steeg 6,4 (6,9) per cent tot 11,16 10,49) miljoen. De directe kosten stegen met 10,7 (6,4) percent tot 8,61 7,78) miljoen. Afgeschreven werd ƒ.1,02 (ƒ0,98) miljoen. Interest en diverse baten brachten op 127.209 f 79.885). Voor belastingen werd gereserveerd 1 1,3) miljoen. Aan de algemene reserve werd 130.000 147.700) toegevoegd. Voorgesteld wordt, zoals bekend, een onveranderd dividend van 18 percent. De overneming van het volledige aan delenkapitaal in n.v. Uitgeverij A. Roelofs van Goor in Amersfoort geschiedde om 'n bredere basis aan de uitgeversactiviteiten van de vennootschap te geven. Door de in trede van de eerste fotografische zet machines werden in het produktieproces reeds bevredigende resultaten bereikt. De directie houdt zich bezig met reële ver bouwingsplannen. Zij neemt aan, dat deze plannen binnenkort verwezenlijkt kunnen worden. Het resultaat over 1963 van J. A. Carp's Garenfabrieken was, blijkens het verslag, bevredigend. Vooral in het tweede halfjaar is de vraag naar de artikelen van de ven nootschap groot geweest. De totale omzet was circa vijf percent hoger dan in 1962, ondanks de daling der verkopen in het Verre Oosten. Deze was gedurende de laat ste jaren echter niet meer zo belangrijk. Het saldo bedrijfsrekening verbeterde tot 1.46 (v.j. 1.31) miljoen. Na afschrijvingen ad 690.941 666.540), resteert een saldo winst van 978.113 1.38 miljoen). Voor gesteld wordt, zoals bekend, achttien per cent dividend (18 percent, plus 12 percent herkapitalisatiedividend, alsmede 20 per cent in aandelen ten laste van reserves). De omzet in de korte periode van het lo pende boekjaar is bevredigend. De brutowinst over 1963 van Arnold GI- lissen's bank is, blijkens de winst- en ver liesrekening gedaald tot 841.571 (v.j. 899.709). Hiervan werd verkregen uit interest 341.378 354.732), provisie 341.027 380.780), effecten, syndicaten, arbitrage, deelnemingen etc. brachten op f 159.167 164.198). De onkosten daalden tot 634.220 655.349). Hierna resteert een winst vóór belastingen van 207.351 244.361). Voorgesteld wordt, zoals be kend, een onveranderd dividend van zeven percent. De resultaten in het eerste kwartaal 1964 stemmen, niettegenstaande de hogere on kosten, tot tevredenheid. Zij geven een lichte verbetering te zien ten opzichte van 1963. Op de Nederlandse veilingen is het af gelopen jaar voor 127,6 miljoen gulden aan snijbloemen en voor ruim 18,7 miljoen gulden aan potplanten omgezet, hetgeen een stijging met 13,7, respectievelijk 2,1 miljoen gulden ten opzichte van 1962 be tekende. De totale veilingomzet is in de afgelopen tien jaar bijna verdrievoudigd. De omzetstijging in 1963 (negen percent) is niet alleen te danken aan een grotere afzet, maar ook aan de hogere prijzen die ondermeer het gevolg waren van de lange en koude winter. De export van snijbloemen nam in 1963 met 10,4 miljoen gulden toe tot 92,7 mil joen, terwijl die van potplanten met 2,8 tot 19,1 miljoen gulden steeg. Duitsland was weer verreweg onze grootste afnemer, daarna volgden voor de bloemen Zweden en voor de planten België en Luxemburg. Dit is meegedeeld door de secretaris van de vereniging „De Nederlandse Bloemis terij", mr. P P. A. Teunissen, die van middag op de voorjaarsvergadering van deze vereniging in Utrecht het jaarverslag over 1963 uitbracht. In de jaarvergadering van de NV Park hotel en -restaurant is meegedeeld dat men niet ontevreden is over de resulta ten in het eerste kwartaal van het lopende boekjaar. Na de verbouwing heeft de be zettingsgraad zich in gunstige zin her steld, o.m. dankzij het feit dat buitenlan ders in de koude paasdagen meer naar de stad dan naar het platteland trokken. De individuele boekingen, en die via de reisbureaus voor de komende zomermaan den, rechtvaardigen z.i. eveneens optimis me. Wel heerst er nog enige bezorgdheid over de kostenstijging. De verbouwings- kosten bedroegen 357.119. Gistermiddag is een belangrijk recreatie gebied in de Leenderhei bij Heeze, waar zomers duizenden verpozing zoeken, door een felle brand verwoest. Veertig hectare bos en hei rond het diepmeerven, behoren de tot de Heezerbossen, werden een laaien de vuurpoel. De brand werd bestreden doo de brandweerkorpsen van Heeze, Leende, Geldrop en Eindhoven, die tot gisteravond zeven uur in actie waren. Er bleven slechts half verkoolde bossen en zwartgeblakerde vlakten over. Vermoedelijk is de brand ontstaan, doordat kinderen met vuur speel den. Ook de brandweer van Roermond is donderdagmiddag, geholpen door 400 mi litairen, uren in touw geweest om een zwa re bos- en heidebrand die op de Melicker- heide bij Roermond was uitgebroken, te bedwingen. Tachtig hectare hei en jonge dennen ging verloren. Het vuur ontstond toen militairen een stuk schiethei aan het afbranden waren. De vlammen sloegen, opgejaagd door een harde wind, over naar een nabijgelegen heidecomplex. Door te genvuren aan te leggen slaagden de brandweer en de militairen erin het vuur na drie uur tot staan te brengen. De Ko ninklijke Marechaussee stelt een onder zoek in, naar de oorzaak van de brand. Staatssecretaris drs. J. A. Bakker (Eco nomische Zaken) zal op 15 en 16 april zijn reeks werkbezoeken voortzetten met een bezoek aan de provincie Noord-Hol land. Tijdens dit bezoek zal de heer Bak ker besprekingen voeren met provinciale en gemeentelijke autoriteiten en met ver tegenwoordigers van het bedrijfsleven voornamelijk over de industrialisatie, de middenstand en het tourisme in deze pro vincie. complete interieurverzorging t/o damstraat en teyler museum gedempte oude gracht 108-110 telefoon 16657-17165 kruisstraat 22 - tel. 17206 VASTE MARKT Het Damrak heeft zich van een gunstige zijde laten zien. Vrijwel alle hoofdfondsen openden boven het voorgaande slotniveau. A.K.U. vormde een uitzondering door '/i punt lager te noteren op 534, waarna 533% werd gedaan. Later op de middag trok de koers aan tot 535 Hoogovens werd verhandeld van 670 tot 672, tegen woens dag als slotkoers 666% Dit fonds werd hoofdzakelijk voor Westduitse rekening uit de markt genomen. De inhoud van het gepubliceerde jaarverslag, alsmede het feit dat de directie van Hoogovens niet ontevreden is ten aanzien van de resul taten over het eerste kwartaal 1964, droe gen tot de vaste stemming bij. Philips plus 80 cent op 152,80. Kon. Olie 60 cent hoger Sinds gisteren zijn er weer echte gouden kronen verkrijgbaar (bij de Amsterdamsche Bank) in een onbeperkt aantal. Het zijn twee gouden penningen geslagen bij de Rijksmunt in Utrecht, die de beeltenis van twee Amsterdamse bouwmeesters, Hendrick de Keyser en Jacob van Campen, dragen. Op de achterkant staat de keizerskroon en het stadswapen van Amsterdam. De beel tenissen op de kronen zijn het ontwerp van de heer G Brinkgreve (lid van de Amsterdamse gemeenteraad). De zogenaamde „gouden kronen van Amsterdam" zijn geslagen uit het fijn ste muntgoud van 237i karaat (duka tengoud). Ze wegen 4 gram en hebben een diameter van 22 mm. De detailprijs bedraagt 39. Daarvan komt vijf gulden ten goede aan de restauratie van mo numenten. Een commissie bestaande uit burgemeester mr. G. van Hall, wet houder dr. Th. Elsenburg en ir. R. Meischke, directeur van de rijksdienst voor de monumentenzorg, zal bepalen welke gebouwen van dit geld geres taureerd moeten worden. Verwacht wordt dat de kronen die geen wettig betaalmiddel zijn als sieraad en souvenir hun weg zullen vinden of in de collecties van ver zamelaars terecht zullen komen. Key en Kramer stelt aandeelhouders voor over het boekjaar 1963 een onveranderd dividend van tien percent in contanten uit te keren. Daarnaast stellen zij voor ten laste van de agioreserve vijf percent in aandelen uit te keren. De Vereenigde Touwfabrieken in Rotter dam is van plan aandeelhouders voor te stellen een dividend uit te keren van 15 percent (onv.). De Koninklijke Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek stelt voor het dividend over 1963 onveranderd te bepalen op 10 percent. Aagtekerk pass. 9 Djeddah n. Akaba. Acila 9 te Rotterdam Acmaea 9 te Stanlow n. Ardrossan. Acteon 9 ter hoogte van Ouessant n. Rotterdam. Adara 8 130 m n o. Abrolhos n. Rlo Grande. Adrastus 9 30 m. n.n.w. Malta n. Londen. Aegis 9 v. Madras n. Kp. Haitfeb. Agamemnon 9 te Puerto Plata v. Cristobal. Alblasserdijk 9 500 m. w.z.w. Azoren n. Liverpool Aldabl 9 v. Rotterdam n. Bremen. Alhena 9 165 m. z. Kp. Verd. ell. n Las Palmas. Alkaid 9 20 m. o.z.o. Bermuda n. Valencia. Alkes 9 v. New Orleans n .New York. Almdijk 9 v Aden n. Suez. Alnatl 9 te Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alnitak 9 te Antwerpen. Ammon 9 v. Willemstad te Aruba. Amsteldlep 9 300 m. z. Loulsiade n. Dairen. Amstelhoek 9 287 m. o. Aden n. Hamburg. Amstelmolen 9 dwars Wadapoint n. Yokohama Amstelstad 9 400 m. z.z.o. Yokohama n. Australië. Andijk 9 loo m. n o. Kp. Hatteras n. Le Havre. Angolakust 9 v. Port Harcourt n. Douala Annenkerk 9 dwars Lissabon n. Antwerpen. Area 9 200 m. z. Bombay n. Karachi, Archimedes 9 v. Hamburg n. Bremen. Arendskerk 9 260 m. w.z.w. Kreta n. Port Said. Ares 9 430 m. zw. Ouessant n. eL Havre. Argos 9 te Halia. Artemis 9 v. Thames n. Amsterdam. Asterope 9 420 m. w.z.w. Finist. n. St. Lawrence. Attis 9 200 m. z.w. Ouessant n. Le Havre. Atys 9 275 m. z.w. Ouessant n. Curasao. Barendecht 9 dwars Albany n. Perth. Batu 8 V Walvisbaai n. Charleston. Bawean 9 150 m. z.z.w. Taiwan n. Shanghai. Bennekom 8 v. Kingston n. Belize. Burl S. Watson 9 60 m. z. Barcelona n. Marseille. Calamares 9 te Tela v. New York. Caltex Amsterdam pass. 9 Ouessant n. Bahrein. Caltex Arnhem 9 v. Port Said n. Stockholm. Caltex Delft 9 v Dlamai n. Pladju. Caltex Delfzijl pass 9 Dover n. Manchester. Caltex Madrid 9 400 mijl w.n.w. Fremantle naar Whangarei. Caltex Naples 9 200 m. n.n.o. Aden n. Suez. Caltex Nederland pass. 9 Kreta n. Sidon. Calt. Pernis pass. 9 Kp. De Gata n. Killingholme. Caltex The Hague 9 dwars Dumai n Palembang. Camphuys 9 v. Mombasa n. Zanzibar. Ceres 9 v. Curacao n. Cristobal. Charis 9 v. Amsterdam n. Bremen. Clnulia 9 300 m. z.w. Horta n. Curasao. Congokust 9 50 m. n o Ouessant n. Le Havre. Crania 9 440 m. n.w. Horta n. Rotterdam Dahomeykust pass. 9 Vlissingen n. Bordeaux. Daphnis 8 v. Paramaribo n, Port of Spain. Diogenes 8 ten anker Pisco v Matarani. Doelwijk pass 9 Algiers n. Rotterdam. Drente 9 50 m. o. Kuria Muria n. Abudhabi. Eemland 9 dwars Rio Parana n. Hamburg. Elizabeth Broere 9 540 m. z.w. Kandia n. Kandia. Eos 9 v. Gibraltar n. Oran. Esso Amsterdam 9 250 m. w. Flores n. Rotterdam. Esso Den Haag 9 112 m. n.o. Tripoli n. R'dam. Esso Rotterdam 9 200 m. o.z.o. Kp. Leeuwin naar Perzische Golf. Forest Hill 9 120 m. n.n.o Port Sudan n. Aden Fravizo 9 v. Klaipeda n. Norresundet. Friesland SSM 9 v. Hull n. Gent. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse minister van Financiën, Douglas Dillon, heeft verklaard dat de handel in niet-strategische goederen met de landen van het communistische blok onder nor male voorwaarden even winstgevend voor de Verenigde Staten kan zijn als voor de communistische landen. Hij zei dit tegen de senaatscommissie voor Buitenlandse Betrekkingen. Dillon is geen voorstander van het verstrekken van kredieten van meer dan vijf jaar aan de Sovjet-Unie. Kredieten met een langere looptijd dan vijf jaar zouden nadelig zijn voor de Verenigde staten. Dillon zei, dat de verkoop van Ameri kaans tarwe aan de Sovjet-Unie „voor ons van even veel belang is geweest, als het voordeel dat de aankoop van Amerikaan se tarwe de Sovjet-Unie wellicht heeft ge bracht." Op een vraag van senator Wil liam Fulbright antwoordde Dillon, dat de tarwetransactie met de Sovjet-Unie de Verenigde Staten een winst van 125 mil joen dollar heeft opgebracht en dat de Sovjet-Unie tot zes april reeds 85 miljoen dollar had betaald. Amerikaanse ondernemingen hebben zich verplicht graan ter waarde van 134 miljoen dollar aan de Sovjet-Unie te leve ren, waarvan tien miljoen dollar naar de buitenlandse scheepvaartmaatschappijen gaat. Minister Dillon noemde de tarweverko- pen aan de Sovjet-Unie een „hoopvol te ken." De regering van de Sovjet-Unie is er zijns inziens van overtuigd dat ze aan de toenemende vraag naar consumptiegoede ren gevolg moet geven. „De Sovjet-Unie was niet verplicht Amerikaans tarwe te kopen maar in dat geval had het brood er gerantsoeneerd moeten worden," aldus Dillon. Dillon meent dat de handel met de Sov jet-Unie moet worden aangemoedigd, maar dat de Verenigde Staten op hun hoe de moeten blijven. Het werkelijke pro bleem van de handel met de Sovjet-Unie is, dat de Russen langlopende kredieten wensen met een lage rente en dat de Ame rikaanse regering hierop niet kan ingaan vóór de Russen hun leen- en pachtschuld hebben voldaan. De onderhandelingen hierover werden voor het laatst in 1960 gevoerd. Gaasterkerk 9 360 m n.o. St. Helena n. Kaapstad. Gabonkust 9 v. Freetown n. Abidjai. Ganvraedes 9 te Santa Marta v. Port Limon. Garoet 9 v. Hamburg n. Bremen. I Geeststar 9 170 m. w.z w Landsend n. Barbados. Gooiland 9 te La Libertas. Graveland 9 v. Bremen n. Hamburg. Groote Kerk 9 170 m. n.w. Perim n. Bushire. Guineekust 9 te Pointe Nolre. Gulf Hansa 9 150 m. n.n.o. Benghazi n. R dam. Gulf Hollander 9 126 m. n.w. Mekka n. Suez. Gulf Swede 9 250 m. z.z.w. Ouessant n. Landsend. Hector 9 180 m. w. Kreta n. Gibraltar. Hercules 9 375 m. n.o. Curasao n. Curacao Hilversum 9 540 m. w.n.w. Azoren n. Bremen. Hollands Diep 9 180 m. z.o. Suez n. Londen. Hollands Duin 9 240 m. o.z.o. Saigon n. Yokohama. Hoogkerk 9 v. Genua n. Port Said. Isis 9 v. Brighton n. Amsterdam. Ittersum 8 300 m. n. Norfolk. Jagersfontein 9 300 m. z.w. Lissabon n. South.ton. Kalvdon pass. 9 Balboa n. Acajutla. Karachi 9 te Amsterdam. Karakorum 8 te Houston. Katelysia 9 20 m. n.o. Kuria Muria n. Abadan. Katsedijk 9 te Hamburg. Kenia 9 te Karachi n. Kandia. Kerkedijk 9 te Rotterdam Korendijk 9 670 m. w. Landsend n. Antwerpen. Korenia 9 650 m. o.z.o. Socotra n. Suez. Korovina 9 v. Abadan n. Bahrein. Kossmatella 9 400 m. z.o. Bangkok n. Bangkok. Krebsia 9 in Suezkanaal n. Avonmouth. Kryptos 9 te Curacao v. Puerto Miranda. Kylix 8 te Gothenburg n. Helsingborg, Limhamn. Laarderkerk 9 v. Hamburg n. Rotterdam. Laga 9 v. Istanbul n. Izmir. Leiderkerk 9 v. Marseille n. Genua. Lelykerk 9 150 m. o. Gibraltar n. Rotterdam. Leto 9 375 m. n.n.o. Fayal n. Liverpool. Liberiakust 9 te Bremen. Loppersum 9 te Antwerpen v. Amsterdam. Maasdam 9 v. Cobh n. Southampton Madisonlloyd 9 v. Aden n. Singapore. Markab 9 29 m. o.n.o. Bari n. Venetië. (Van onze correspondent) De splinternieuwe Delfzijlse kustvaar der „Lucy" van de rederij Wijnen Barends kreeg in de afgelopen nacht machinesto ring toen het schip zich op 25 mijl ten oosten van Startpoint in het Engelse Ka naal bevond. De sleepboot „Schelde" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst kwam vanmorgen bij de „Lucy" aan maakte vast en sleept het schip nu naar Southampton. De „Schelde" was dicht in de buurt van de „Lucy" toen deze meldde hulpeloos rond te drijven. De kustvaarder was met een lading houtpulp op weg van Finland naar Bridgewater. De „Schelde" sleepte met de „Rode Zee" een tanker van Cura sao naar Rotterdam. De „Schelde" verliet de sleep om eerst de „Lucy" te helpen. Na de kustvaarder naar Southampton ge bracht te hebben keert de „Schelde" naar de sleep terug. Vanmorgen is de 226 brt. metende Deen se kustvaarder „Majlith" op de Noordzee voor Hoek van Holland in moeilijkheden geraakt. Vier sleepboten en de reddings boot „President Wierdsma" zijn uitgevaren naar de kustvaarder, die water maakt en in zinkende toestand zou verkeren. In februari 1964 zijn 6.047 nieuwe wonin gen gereedgekomen. In februari 1963 wer den 799 nieuwe woningen opgeleverd. Het aantal in de eerste twee maanden van 1964 gereedgekomen woningen bedraagt 11.232, tegen 2.080 in de overeenkomstige periode van 1963. Med. Sprinter 9 140 m. z z.w. K. Finist. n. Dieppe. Maron 9 v. Bremen n. Amsterdam. Meerkerk 9 100 m n.o. MasShwa n. Aden. Meliskerk 9 te Port Suciar.. Memnon 9 v. Bremen tè Hamburg. Mentor 9 te Tunis v. Alexandrië. Mohamed Reza Shah.9 v. Suez n. Mena al Ahm. Montferland 9 v. Bremen n. Hamburg. Muiderkerk 9 v. Gdansk n. Hamburg Munttoren pass. 9 Gibraltar n. Nederland. Musi 9 te Songkla. Mijdrecht 9 640 m. z. Hongkong n. Nagasaki. Myladv pass. 9 Vlissingen n. Gent. Naess Command. 9 550 m. z.w. Azoren n. Fawley. Neder-Waal pass. 9 Kp. Finisterre n. Dakar. Nista 8 v. Tuapse n. Bombay. Nijkerk 9 250 m. w.z.jv. Kangeroe eil n. Aden. Ondina 9 dwars Ouessant n. Mena al Ahmadi. Onoba 9 dwars Masirah n. Mena al Ahmadi. Oranje 9 v. Kingston n. Port Everglades. Oranje Nassau 9 te Southampton. Oranjestad 9 v. Amsterdam n. Suriname. Peperkust 9 te Rotterdam Philidora pass. 9 Kuria Muria n. Mena al Ahm. Philippia 9 in Suezkanaal n. Milazzo. Pr. Fred. Hendr. 9 90 m. z.w. K. Race n. Montreal. Prins Maurits pass. 9 Majorca n Civ. Vecchia. Prins der Nederl. 9 370 m. z.w. Flores n. Curacao. Pr. Willem v. Oranje 8 v. Three Riv. n. Montreal. Prins Willem III 9 v. Akab. n. Aden. Prins Willem IV 9 te Londen v. Hamburg. Prins Willem V 9 v. Glasgow n. Montreal. Pygmalion 9 126 m. z.z.w. Ouessant n. Antwerpen. Raki 9 v. Port Said n. Malta. Reza Shah the Great 9 710 m. z.w. Azoren naar Punta de Palma. Roggeveen 9 780 m. z.w. Colombo n. Singapore Rotte 9 v. Port Said n. Ceuta Rotterdam 9 v. Panamakanaal n. Rotterdam. Ruys 9 v. Santos n. Buenos Aires. Sambas 9 v. Rangoon n. Singapore. Sanana 8 v. Calcutta n. Singapore. Sarpedon 7 te Port Esqulvel. Schiedijk 9 600 m. z.w. Azoren n. Boston. Schielloyd 9 v. Supe te Huarmey. Sepia 9 te Le Havre. Servaaskerk 9 70 m. o. Valencia n. Antwerpen. Simonskerk 9 te Marseille. Sinabang 9 50 m. z. Makassar n. Newcastle. Sinoutskerk 9 te Hongkong. Skadi 9 v. Liverpool n. Marseille. Slamat 9 v. Hsingkang n.^Tandjong Mani. Sliedrecht 9 v. New Orleans n. Rotterdam. Sloterdijk 9 174 m. n. Dakar n. Kaapstad. ^noratps Q tp RPÜ7P Stad Delft 9 410 m. z.z.w. Palmas n. Las Palmas. Stad Gouda 9 170 m. z.z.w. L. Palmas n. IJmuld. Stad Kampen 9 te Pepel. Stad Maastricht 9 v. Rio de Janeiro n. Emden Stad Utrecht 9 750 m. w.n.w. K. Blanco n. Saude. Stad Zwolle 9 700 m. z.w. Ierland n. Oslo. Statendam 9 v. New York n. Southampton. Statue of Liberty 9 10 m. z.o. Crois n. Rotterdam. Straat van Diemen 9 v. Durban n. Singapore. Str. Franklin 9 390 m. z.z.o. Colombo n. Singapore. Str. Lombok 9 370 m. n.w. Fremantle n. Maurit. Straat Torres 8 v. Durban n. Lourenco Marques. Sumatra 9 100 m. n.w. Dominicaanse republ. naar New Oleans. Tacana 9 te Mobile v Corpus Christi. Tamara 9 te Kharg eiland. Telamon 9 v. Hamburg n. Bremen. Thuredrecht 9 500 m. o Bahia Blanca n. Durban. Tjimanuk 9 110 m. n.w. Kaapstad n. Durban Tjitjalengka 9 610 m. z.o. Colombo n Port Louis. Togokust 9 v. Lower Buchanan n. Abidjan. Triton 8 v. Puerto Cabello n. Port of Spain. Tweelingen 9 te Rotterdam. Utrecht verm. 9 v. Penang n. Belawan. Van Linschoten 9 v. Reunion n. Durban. Van Waerwijck 9 v. Whampoa n. Djakarta. Viana 9 540 m. o.n.o. Mauritius n. Singapore. Videna 9 350 m. w.z.w. P. Said n. Band. Mashur. Vlieland 9 dwars Madras n. Abadan. VI 1st 9 te Vancouver. Weslertoren 9 405 m. z.z.w. Manilla n. Yokohama. W Alton Jones 9 450 m. w.z.w. Aescension naar Trinidad. Willem Ruys 9 480 m. n.n.w. Fremantle (best.). Wonorato 9 te Matarani. Wonosari 9 14 Om. o.n.o. Taiwan n. Tabaco. World Heath 9 250 m. z.w Bombay n. Mena. Zaanland 9 100 m. n.w. Lissabon n. Las Palmas Zeeland 9 v. Rotterdam n. Hamburg Zonnekerk pass. 9 Messina n. Genua. Zwijndrecht 9 500 m. n.w. Horta n. Avonmouth. KLEINE VAART Adine 12 te Portsmout verwacht v. Gibraltar. Alcetas 9 te Rotterdam v. Gandla. Amyntas 9 rede Ryeka n. Triëst. Ank T. 7 v. Casablanca n. Barking. Bab T. 8 v. Barking n. Delfzijl. Batavier-5 pass. 9 Kp Spartel n. Las Palmas. Binnenhaven verm. 9 v. Kenitra n. Agadir. Bonafide 9 te Downsing n. Vlaardingen. Calchas 9 ter Hoogte v. Iraklion n. Cartagena. Coccinelle 9 te Rouaan. Dongeborg pass. 9 Terschellingerbank n. Wisby, Elsa 8 v. Gent te Goole. Erasmus 9 te Dieppe v. Agadir Geestdam 9 dwars Blakeney n. Antwerpen Gramsbergen verm. 9 v. Workington n. Livorno Grebebstroom pass. 9 Goeree n. Amsterdam. Helvetia S. 9 10 m. z.w. Smlthknoll n. Burghead Kaap Falga 8 te Birkenhead. Kerkslngel 9 op Thames n. Danzig. Lauriersgracht 9 in Finse Golf n. Hamina Leuvehaven 10 te Aarhus verw. v. Kopenhagen. Libertas 9 dwars Majorca n. Antwerpen. Marianne 7 te Gent. Mauritssingel 9 v. Bayonne n. Ipswich. Meidoorn 9 te Guernsey n. Rotterdam Nassauhaven 10 te Rotterdam verw v. Antwerp. Phidias 9 50 m. o.z.o. Malaga n. Genu Rochab 9 100 m. z.w. Ouessant n. Dieppe. 'Sandenburgh 9 50 m. w. Bayonne n. Bayonne. Stanislas pass. 9 Kp. Blanc n. Tripoli. Statenlaan verm 9 v. Algiers n. Kenitra. Taras 9 50 m. n. Minorca n. Cartagena. Thaletas 9 30 m. z. Kreta n. Antwerpen, Ubbergen 10 te Amsterdam verw. v. Klaipeda. Vanda 7 te Chatham v. Rotterdam. Vermeersingle 9 t. anker Kingslynn v. Hamburg. Waverstroom 9 dwars Algiers n. Rotterdam. Westerdok 6 te Liverpool. Westersingel 9 40 m. n. Ouessant n. La Pallice. Willy 8 15 m. z. Smalls n. Liverpool. IJselhaven verm. 10 v. Malaga Zevenbergen verm. 10 v. IJmuiden. Op de algemene vergadering van de ver eniging „De Nederlandse Bloemisterij" is besloten, dat het bestuur het produktschap voor siergewassen zal verzoeken, een be drag van 150.000 uit de areaalheffing bloemkwekerij te bestemmen voor in 1965 te voeren onpersoonlijke reclame en voor lichting in het binnenland. Men wil daar door het gebruik van bloemkwekerij- produkten stimuleren. In de aandeelhoudersvergadering van de chemische fabriek L. van der Grinten te Venlo is prof. dr. J. E. de Quay tot commissaris benoemd. Over de bedrijfsresultaten in het lopen de boekjaar sprak men zich met gematigd optimisme uit. Vooral werd gewezen op de invloed van de loonstijging, die voor de onderneming in de orde van grootte van drie tot vier miljoen gulden ligt, waarvan slechts één vierde door prijsver hoging worden opgevangen. De Nationale schuld is in het afgelopen jaar met 607 miljoen gestegen tot 20.297 miljoen, zo blijkt uit het verslag van de stand van de staatsschuld op 31 december 1963. De binnenlandse gevestigde schuld steeg met 137 miljoen tot 14.090 miljoen en de binnenlandse vlottende schuld daal de met f 223 miljoen tot 5.744 miljoen. Het resultaat was, dat de totale binnen landse schuld met 914 miljoen steeg tot 19.834 miljoen. De buitenlandse schuld daalde met 307 miljoen tot 463 miljoen, MONTE CARLO (AP) De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Paul Henri Spaak, die herstellende is van een spoedeisende heelkundige ingreep in het ziekenhuis van Monaco, heeft een harte lijk telegram met de beste wensen van Paus Paulus VI ontvangen. Spaak, een socialist die in België be kend staat om zijn enigszins abti-klerikale standpunt, ontving het telegram via de bisschop van Monaco. op f 154,80, waarna f 155 werd gedaan. Unilever verbeterde bijna twee gulden tot f 143,50 Van de koerswinst ging later op de middag een paar dubbeltjes af. Aan vankelijk was de handel in de hoofdfond sen levendiger ten opzichte van die van woensdag, doch later werd het weer kalm. VERHANDELDE FONDSEN 9 april 8 april Totaal 467 441 Hoger 215 (46,0%) 187 (42,4°/o) Lager 144 (31,5%) 161 (36,5°/o) Gelijk 105 (22,5%) 93 (21,1%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Hoogovens 671-681 gl Kon. Olie155 -155,40 gl Philips 152,40-153,50 gl Unilever 143,10-143,60 gl Stemming Verdeeld. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U. 53372 533 Hoogovens 67667974 6751 Kon. Olie154,60—154,80 154,40 Philips 152,80—153,20 152,40 Unilever 142,90 Vorige slotkoers A'dam Rubber.... 123 H.V A 1667. A.K.U 53574 Deli Mij 129,20 Hoogovens 672Vj Philips Gem. Bez 152,60 Unilevei 143,35 Dordtsche Petr. 715 K. Ned. Petr Mij. 154,95 Holl. Am. Lijn 12174 K.L.M 78,— K.N.S.M 154'/* Ned. Stoomv Mij. 143 Ommeren, Phs. v. 283 Scheepv. Un. Ned. 144 201,— 112,- 228,— Unitas 535,50 Ver. Bezit v. 1894 134,50 Amsterd Bank 37574 Ned. Handel Mij 354 Rotterd. Bank 336 Twentsche Bank 30572 Albert Heijn 605 Amstel Brouwerij 417'/i Berkei's Patent 2447j Bols 1085 Bührm.-Tetterode 771 396 Ford 950 Gelder Kon. Pap. 198 Gist Spir.f. Kon 335 Van der Heem 350 Heinekens Bier 521 Hoogenbosch Sch 348 Indola 468 Kon. Zout-Ketjen 8657s Muller Nat. Bezit 320 Ned. Kabelfabr. 419 Philips Pref 56,10 Stokvis 193 Thomassen Dr 725 Ver Machinefabr 20574 Wessanen 449Vj Wilton Fijenoord 265 Zwanenberg-Org 968 Billiton Mij. II 457 Aluminium Ltd... 327i American Motors 1678 Anaconda 4678 Bethlehem Steel. 3878 Cities Service 65 General Motors. 81 Kennecott Copper 817. Republic Steel 47 Shell Oil 47% U.S. Steel 587s Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Wall Street heeft ook gisteren een onge animeerde stemming te zien gegeven. Sporen waren hierbij verder in reactie, nu de dreiging van een staking naderbij komt. De verliezen liepen van fracties tot onge veer twee dollar per aandeel. Ook staal- waarden, non ferro's en olies waren lager. Van de 1362 verhandelde fondsen waren er 602 lager, 484 hoger en 276 sloten onver anderd. De omzet beleip 5,3 miljoen share» tegen 5.380.000 shares woensdag. De Dow Jones-indices: industrie 821,35 2,84), sporen 193,47 1.12) en openbare nutsbe drijven 138.26 0.19). De aandeelhoudersvergadering van d® KLM zal in laatste instantie beslissen over het toetreden van de heer M. Rup pert, lid van de Raad van State en oud voorzitter van het CNV tot de te vormen raad van commissarissen. Hij heeft zich bereid verklaard opnieuw zitting in deze KLM-top te nemen. Zoals men weet heeft ook oud-premier prof. dr. J. E. de Quay zich reeds be schikbaar gesteld als president-commis saris. Minister mr. J. van Aartsen is er ondertussen nog niet aan toe kandidaten voor de KLM-top te noemen. L. E. Tels en Co.'s Handelmaatschappij zal aandeelhouders voorstellen de statuten te wijzigen. De wijziging zal de doel omschrijving uitbreiden tot de handel, exploitatie en administratie van onroerend goed. Daarnaast wordt voorgesteld van het maatschappelijk kapitaal ad 10 mil joen vijfduizend gewone aandelen ad 1000 gulden nominaal te vervangen door vijf duizend zes percent cumulatief preferente aandelen. Zoals bekend, heeft Hagemeijer en Co.'» Handelmaatschappij onlangs de meerder heid van de aandelen Tels en Co. ver worven.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 21