Haarlemse arts trok „illegaal" bij tandheelkundig instituut A G E 3 STAKEMAN EN IJSBOL nonrun Almelo's burgemeester vraagt aandacht voor problemen van buitenlandse arbeiders POLLE, PELLI EN PINGO en Wdïg) TRESLONG HAARLEMSE RECHTBANK Twee boetes van 1000 geëist Supp-hose* Vier doden in het verkeer Vragen van Kamerlid over de Opera Zwak koufront -J VRIJDAG 10 APRIL 1964 2 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Bloederig Geld terug grote Libelle- troeven re Fantastisch Ingeschakeld Virus geïsoleerd bij leukemie-patiënten Gemeenteconferentie van dg Raad vari Europa zee rob heeft eew uiTv/N- van duivenboden Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll WEERRAPPORTEN ës Ongeveer vier uur, verdeeld over de ochtend en late middag, is de Haarlemse rechtbank donderdag bezig geweest met de behandeling van de zaak tegen een 65-jarige arts uit Haarlem. Deze stond in beroep terecht tegen het vonnis van de kantonrechter, die hem wegens overtreding van de wet op de tandheelkundige inrichtingen, had veroordeeld tot het betalen van boetes van 500 onvoorwaarde lijk en 500 voorwaardelijk. De arts is van begin 1962 tot half juli 1963 in een tandheelkundige inrichting in Haarlem werkzaam geweest zonder hiervan de inspecteur van de volksgezondheid in kennis te hebbep gebracht. Bovendien was het een instituut dat reclame maakte, wat ook in strijd is met de wet. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, achtte de feiten bewezen en eiste tegen de arts tweemaal een boete van 1.000 subsidiair drie maanden hechtenis en verbeurdverklaring van het in beslag genomen instrumentarium. De prothese-service van het instituut werd door middel van gerichte propagan da, brochures die in Noord- en Zuid- Holland werden verspreid, met de volgen de inhoud bekendgemaakt: „Wist u dat wij in een dag muurvast zittend, veder licht nylon of plastic kunstgebit kunnen plaatsen zonder verhemelteplaat met va- cuümwerking en automatische stabilisatie? Wij verstrekken u adressen van doktoren waar u uw tanden absoluut pijnloos onder slaapnarcose kunt laten verwijderen en direct een kunstgebit in kunt laten brengen". Mensen die hierop ingingen, kregen be zoek van twee heren van instituut. Adspi- rant-patiënten konden meteen „happen" en kregen een explicatie van de werkwij ze. Vaak ook werden patiënten van huis gehaald en thuisgebracht. De arts verklaarde dat zijn patiënten via relaties kwamen. „De een zegt het de ander". Van overal kwamen ze: uit Koe dijk, Alkmaar, Hengelo, Brussel, en zelfs Australië en Canada. Van door het insti tuut gemaakte reclame wist hij niets af. c Stadsschouwburg, tot en met zondag 20 u.: Een avond met Wim Sonneveld. Concertgebouw, zaterdag 20 u.: Haarlems P.T.T. Mannenkoor en Haarlems Opera Koor. M.m.v. Anton van Dalen (orgel), Nel lie van Gelder (sopraan), Guus Hoekman (bas). Nieuwe Kerk, zaterdag 20.15 u.: „Die Haerlemsche Musyckcamer" o.l.v. André Kaart. M.m.v. het Aerdenhouts Vrouwen koor. Solisten: Vera Beth9 (viool), Werner Herbert (hobo), May Oranje-den Uyl (so praan), Ans Wiersma (alt), Feyna Duyn- kink Sander (altl, Ans Bouter (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Lawrence van Arabië", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Briljanten des doods", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Maigret maakt zich kwaad", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „Op het pad der zonde", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de vijf paspoorten", 14 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstelling. Zaterdag 14.30 u.: „Leven in de brouwerij", a.l.; 20 u.: „Sodom en Gomorra", 14 j. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Gevecht om het zwarte goud", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De grote ■tilte", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 u.: „Hatari", 14 j. Van zaterdag af 20 u.: „Gekken trekken de kaart", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en 20.30-22.30 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prenten kabinet: „Perzische miniaturen". Tot 19 april. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van H. Wegener. (Tot en met 30 april). Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling „5 tot 500''; Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 uur. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 8 juni. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal, tentoonstelling van werken van Co Westerik.Geopend dagelijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot 19 april. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 10 mei „Passie en Ver rijzenis" (beeldhouwwerken, houtsneden, paramenten en miniaturen). Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg (Overveen). Tentoonstelling van wer ken van de dames P. Nieuwenhuis, I. Ra- husen, C. de Reede, R. van Goor en J. Du- cro. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Tot 26 april. Duinwijckweg 12a. Bloemendaal: Ten toonstelling van geborduurde wandkleden van Hanne Meijer-De Heer. Van 10-12 u. en 14-17 u. met uitzondering van vrijdag en zondagochtend. Tot en met 12 april. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. Waag-Taveerne: Iedere vrijdag, zater dag en zondag van 20-1 uur het program ma „Wiedewagen" van Coby Schreijer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 10 APRIL City, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent OSS- 117 en het mysterie van de verdwenen duiker". Stadsschouwburg, 20 u.: „The running man" (Voortvluchtig). Patronaatsgebouw, ÏJmuiden, 20 uur Concert IJmuider Harmonie. Kalverstraat 9, ÏJmuiden, 10-22 uur Grote Ford Show. Gymn. Paulinum, Driehuis, 20 u.: Tuin bouw Studie Club. ZATERDAG 11 APRIL City, 20 u.: „Geheim agent OSS-117 en het mysterie van de verdwenen duiker". Stadsschouwburg, 20 u.: „The running man" (Voortvluchtig). Zomerlust, Santpoort, 20 u.: „De muizen val", door toneelgezelschap Jan van Dom melen. Lariks, IJmuiden-oost, 20 u.: Feestavond D.K.V. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: lQ.tot 12 uur. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekwegi 96: 10 t$t, 12 en. 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9-30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 10 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Er helpt geen lieve vader aan". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het ge heim van de zwarte koffer". W.B. Theater, 20 u.: „Moed is het wacht woord". ZATERDAG 11 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Er helpt geen lieve vader aan"; 23.30 uur „Marilyn Monroe stores". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het ge heim van de zwarte koffer". W.B. Theater, 20 u.: „Moed is het wacht woord". De arts diende de narcose, na nauwkeu rig medisch onderzoek, toe en trok daar na. Dat valt onder zijn bevoegdheden. Bo vendien interesseerde het trekken van tan den en kiezen hem. Als chirurgisch-assi- stent van een professor verdiepte hij zich na zijn artsen-studie in deze kunde, die hem tijdens zijn praktijk in Indië goed van pas kwam. Ook kreeg hij een ander- half-jarige opleiding voor keelchirurg. Een hobby van de arts is het verzamelen van (gave) tanden en kiezen, die hij in een lysoloplossing in zijn spreekkamer tentoongesteld heeft. Af en toe geeft hij wat elementen aan studenten om deze voor hun studie te gebruiken. De arts verdiende met het extraheren, waaraan een narcose-injectie voorafging, een bedrag van 50,-. Het honorarium aanvankelijk bedroeg het 25,- kreeg hij van de tandtechnicus. „Ik vind het on begrijpelijk dat een arts een honorarium, en bovendien een klein honorarium, van een tandtechnicus in ontvangst neemt", merkte de president, mr. H. J. Ferwerda, op. Toen er vorig jaar op 17 juli een inval werd gedaan door de Haarlemse politie en de inspecteur van de volksgezondheid voor Nederland, was men in het instituut van een bloederig schouwspel getuige. Een re chercheur beschreef de toestand tijdens de zitting. „Er was een patiënt in de bad kamer. Daar lag overal bloed, en watten en gaas met bloed. Een patiënt was nog onder narcose. Een lag op 'een rustbed bij te komen. In een emmer vonden we tanden en kiezen. Ook gave elementen". Zestien werden er gisteren voor de pre sident uitgepakt. Van de zestien waren er elf goed of konden door plomberen wor den hersteld. Ze zouden, aan de vorm te zien, aldus de inspecteur, aan één patiënt hebben toebehoord. De dokter zei dat de slechte tanden en kiezen in de vuilnisbak werden gegooid; de goede bewaarde hij voor z'n verzameling. Hij heeft er enkele duizenden. Hij verklaarde dat hij slechts trok als de toestand hopeloos was. Hij trok alléén. Niet, zoals patiënten vaak dachten, de tandtechnicus, omdat deze vaak bij hen stond als ze bijkwamen. Op een keer na, toen een collega de dokter verving en de tandtechnicus zijn krachten beproefde op het gebit van een 34-jarige P.T.T.-ambte- naar uit Alkmaar. De lezing van deze patiënt luidde: Via een behandelde kennis kwam hij in con tact met de heren van het instituut. Zij vertelden hem alles over de behandeling en lieten hem, toen hij toe stemde in een nieuw gebit, alvast thuis „happen". In Haarlem "kreeg hij zijn „beurt". Hij werd op een stoel vastgebonden en kreeg zeven injecties. Hij was echter immuun voor de verdoving en de tandtechnicus be gon te trekken: 28 tanden en kiezen in elf minuten. Hij bleef echter pijn houden. „Niet goed, geld terug" had men hem bij het instituut gezegd. Daar herinnerde hij hen aan en hem werd een bedrag van 375.- geretourneerd. Daarmee was ech ter de pijn nog niet vergeten. De bedrijfs arts kwam eraan te pas en deze verwees de patiënt naar een kliniek in Utrecht om zich onder behandeling van een professor te stellen. Daar kwamen de overgebleven brokstukken bloot. Wél tevreden waren de medische pa- ui tgebnelds SPIJSKAART onhKIPETEN S6.i° doqelljk» DINER.en SOIREE. DANSANTE HIU.EGOM res-.o2no.ni7 14-25. En wat kreeg kabouter Libbelom te horen van z'n grootmoedertje? Een toverspreuk! Onthoud die goed! zei ze. Ga naar Stakeman en zeg driemaal de toverwoor den, die ik je heb gegeven! Libbelom bedankte z'n opoe-tje en her haalde in zichzelf de spreuk, om die voor al niet te vergeten. En toen spoedde hij zich door het bos weer terug naar de wei de. De elegante steunkous f 17.90 2 ruiwx Onzichtbaar dun Gegarandeerd laddervrij 4 x sterker - f 2.95 tiënten, die door de arts ook tandheelkun dig waren behandeld. Enkelen waren als getuigen ter zitting aanwezig en staken hun waardering voor de hulp van ver dachte niet onder stoelen of banken. De 42-jarige assistente van de arts ver klaarde dat de dokter „fantastisch trok" en dat de tandtëchnicus „niet kon trek ken", maar dat hij wel de Alkmaarder had behandeld. Van het onderwerp „re clame" en van het bestaan van het in stituut wist zij niets af. De arts had haar altijd voorgehouden dat er „nooit recla me voor een arts mag worden gemaakt". Rekeningen voor behandeling schreef zij alleen uit als er tijd voor jvas. Per jaar zouden er honderd gevallen zijn. Op door slagen van enkele rekeningen, die zij als bewijsstuk meebracht had zij („ter ver duidelijking") de kosten van behandeling apart bijgeschreven. Zij zei ook dat ze had gehoord dat de tandtechnicus wel eens patiënten thuis van tanden en kiezen verloste. De officier zei in zijn requisitoir dat de feiten wel vaststonden en dat verdachte ze ook toegeeft. De arts was helemaal bij de tandheelkundige inrichting ingescha keld. „Ik neem aan dat verdachte meer ervaring heeft als een doorsnee-arts. maar het was in strijd met de wet wat hij deed. Hij is in z'n medische ethiek ern stig tekort geschoten en ook al door de medische tuchtraad beboet". De officier requireerde het vonnis van de kan tonrechter te vernietigen en eiste eerder genoemde straf. De raadsvrouwe, mr. Scheltens-Chabot, zei in haar pleidooi dat haar cliënt niet heeft geweten, dat hij zijn werkzaamhe den ter kennis van de inspecteur van de volksgezondheid moest brengen. Hieruit volgt, aldus de raadsvrouwe, op grond van het niet kennen van de wet, ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak op donderdagmorgen 23 april om half tien. In een ziekenhuis te Rotterdam is over leden de 63-jarige in Haarlem geboren Italiaan C. G. Scova-Arighini, die in Rot terdam woonde. Hij was met zijn fiets in de tramrails geslipt en met zijn hoofd tegen een aanhangwagen geslagen, waar door hij een schedelbreuk opliep. Eveneens in Rotterdam overleed de 25-jarige fabrieksarbeider W. T. Buijt die bij het oversteken van de weg tegen een tram was opgelopen. In Strijbeek is de 7-jarige Marietje Ei bers om het leven gekomen bij een ver keersongeluk. Het meisje was al praten de met haar vriendinnetjes en zonder op te letten een drukke verkeersweg opge- fietst. De bestuurder van een Belgische bestelauto kon het meisje, een dochter tje van een wachtmeester der marechaus see, niet meer ontwijken. Het kind was op slag dood. In Doesburg is het driejarig zoontje van de familie Jansen op de markt on der een vrachtauto geraakt die achteruit reed, juist op het moment dat het jonge tje uit het ouderlijk huis kwam en de weg opliep. LONDEN Britse geleerden, verbonden aan het instituut voor kankeronderzoek in Mill Hill in Londen zijn er in geslaagd een virus te isoleren van patiënten lijdende aan acute leukaemia (bloedkanker). Er wordt echter de nadruk op gelegd dat het niet bekend is of dit virus kanker veroorzaakt en men kan dus ook niet zeggen of deze ontwikkeling zal kunnen leiden tot de ge nezing van de gevreesde ziekte. I L* f 1 HJ I 1*41 f >1 J I STRAATSBURG (ANP) Tot voorzitter van de vijfde Europese gemeentenconfe rentie, die in Straatsburg wordt gehouden is herkozen de Luxemburger Henry Cra- vatte, voorzitter van de gemeentelijke commissie van de raadgevende vergade ring van de Raad van Europa. Donderdag zijn in de voltallige vergadering ontwerp resoluties aangeboden van de beide Ne derlandse rapporteurs: mr. J. M. Rave- sloot, burgemeester van Almelo en de heer W. F. P. Osse, burgemeester van Schoonebe'ek. De ontwerp-resolutie van de heer Rave- sloot over het vrije verkeer van werkne mers behandelt de tijdelijke aanwezigheid van buitenlandse arbeidskrachten in ge meenten in de lid-staten van de Raad van Europa. In het bijzonder wordt aandacht gevraagd voor het menselijk aspect van deze kwestie. Hoewel de verantwoordelijk heid daarvoor in de eerste plaats berust bij de lokale ondernemingen waarbij zij werkzaam zijn, rust ten aanzien van het opvangen en de maatschappelijke begelei ding van deze buitenlanders ook een taak op de gemeentebesturen. Noordzakelijk is namelijk door voorlichting, zowel van de bevolking als van deze tijdelijke inwoners, het zo noodzakelijke begrip voor de ander te kweken. Daarnaast is er het vraagstuk van de huisvesting van deze arbeidskrach ten, voor het geval zij hun gezin willen laten overkomen, en wanneer zij kinderen hebben dat van het schoolonderricht. Er is dan ook een gezamenlijke inspan ning noodzakelijk van allen, die direct of indirect bij de aanwezigheid van deze ar beidskrachten betrokken zijn. In de ont werp-resolutie wordt in verband daarme de de instelling bepleit van plaatselijke co- mité's, samengesteld uit vertegenwoordi- DIM66EDAAN! A SWMSTE'. ZO, EN WAT IS Her"? HU IS TOCH Dfc 1 A ClIAlCTcl i457 HET IS EEN SCHOEN PO&TSMACHtNer) OHDM HOEFT HU ZWN HAMDEN NIET UIT CUM ZAKKEN TE NEMEN' EfióENS tS ER IETS NIET 60ED, WANT ZIJN 6HE 8EEM IS IN HET6IPS1 KNAP'. gers van het gemeentebestuur, het be drijfsleven, de plaatselijke afdelingen van de vakbeweging, de pers, het arbeidsbn reau en vrijwillige krachten uit de burge rij, alsmede uit representanten van ter plaatse werkzame buitenlanders om een en ander te helpen verwezenlijken. De ontwerp-resolutie van de heer Osse behandelt de ruimtelijke ordening en ont wikkeling van grensgebieden. Beide ontwerp-resoluties zijn in de com missievergaderingen aanvaard. Op de openingszitting was aanwezig de permanente vertegenwoordiger van Neder land bij de Raad van Europa, W. J. D. Philipse. Het Nederlandse Tweede-Kamer lid jkvr. mr. C. W. I. Wttewaall van Stoetwegen en het Eerste-Kamerlid J. Tjalma wonen de conferentie bij als waar nemers van de Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa. Op de eerste conferentiedag werd de in 1963 toegekende prijs van Europa aan het gemeentebestuur van Aubenas uitgereikt voor zijn bijzondere activiteiten op het ge bied van de Europese eenwording in het kader van de internationale contacten van deze gemeente, onder meer met Delfzijl. In hetzelfde jaar werd de gemeente Alme lo voor soortgelijke activiteiten onder scheiden met de Europa-wimpel van de Raad van Europa. Het Tweede-Kamerlid de heer Willems (P.v.d.A.) heeft de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer Van de Laar, schriftelijke vragen gesteld over het besluit van het bestuur van de stichting De Nederlandse Opera deze stichting te ontbinden en dit besluit ter goedkeuring aan de overheid over te- leggen. Het kamerlid vraagt, in hoeverre de staatssecretaris tevoren op de hoogte is gesteld van het voornemen van het be stuur van de Nederlandse Opera een re organisatie door te voeren, die thans tot een ontbindingsbesluit leidt. Ook wil hij weten, welke oorzaken het bestuur van De Nederlandse Opera tot dit besluit hebben gebracht en, welke gevolgen deze eventu ele ontbinding voor de geëngageerden zal hebben. Welke plannen bestaan er ten aan zien van een „nieuwe" Nederlandse Ope ra; is het waar. dat wordt overwogen de ze opera buiten Amsterdam te vestigen, en welke motieven liggen dan aan deze overweging ten grondslag, zo vraagt het kamerlid. De heer Willems wil tenslotte weten, of de staatssecretaris bereid is, alvorens een beslissing te nemen, met de Kamer op geëigende wijze in overleg te treden en hierbij of te voren de Kamer zo volledig mogelijk in te lichten, met na me ook over de wijze, waarop het voort bestaan van een Nederlandse Opera kan worden verzekerd. Graf uit 2000 voor Chr. Te Exloo (ge meente Odoorn, Dr.) is even buiten het dorp een grafheuvel gevonden van on geveer tweeduizend v o or Christus. Bij de grafheuvel is de steenmantel bloot gelegd. Uit verveling.Uit verveling hebben vier jongemannen, twee 19-jarige stof feerders, een 20-jarige banketbakker en een 19-jarige elektricien in Tilburg vier jaren langs 's avonds inbraken ge pleegd en vernielingen aangericht. Het viertal heeft reeds 24 inbraken bekend. Behalve in bedrijven en particuliere woningen drongen zij onder meer bin nen in het paleis-raadhuis, het wethou dershuis en een museum. Aan geld werd voor enige duizenden guldens buitge maakt. Bovendien werden allerlei goe deren gestolen. In vele gevallen werd uit pure baldadigheid een grote rava ge aangericht. Commandant. Brigade-generaal F. A. Palm is eervol ontheven van zijn func tie van commandant van de elfde pant serinfanteriebrigade. Hij is benoemd tot commandant van de eerste divisie Ze ven December en tijdelijk bevorderd tot generaal majoor. Tot commandant van de elfde pantserinfanteriebrigade is be noemd kolonel C. Knuist. Nieuw station. De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat heeft de Neder landse Spoorwegen nu officieel toestem ming verleend een nieuw station te bou wen nabij de stadswijk Lombardije in Rotterdam. In afwachting van het ge reedkomen ervan zal een tijdelijke halt» Rotterdam-Lombardije met ingang van 31 mei voor het reizigersverkeer open gesteld worden. Hoogleraar. Tot gewoon hoogleraar in de afdeling der scheikundige technologie aan de technische hogeschool in Eindho ven is benoemd prof. dr. D. Heikens, bui tengewoon hoogleraar aan de rijksuni versiteit in Groningen. Sedert 1959 wal hij reeds als wetenschappelijk hoofd ambtenaar-A in dienst van de technische hogeschool te Eindhoven bij de groep chemische technologie van de afdeling der scheikundige technologie. Oplichting. Na anderhalf jaar is de Haagse politie erin geslaagd een 38-jarige koop man te arresteren. Hij verkocht televisie toestellen op afbetaling, maar leverde gewoonlijk een tweedehands toestel in- plaats van een nieuw. In acht gevallen streek hij wel het geld op, maar leverde geen toestel. de nieuwste collectie kroonkarpetten dessokarpetten brink en campino kanetten steeds uit voorraad leverbaar gedempte oude gracht 108 - 110 tel. 16657 - 17165 kruisstraat 22 - tel. 17206 Het K.N.M.I. deelt mee: Boven Zuid-Europa ligt een gebied van hoge luchtdruk, waarvan het centrum zich van de Alpen naar Joegoslavië verplaatst. Samenhangend hiermee dringt een zeer zwak koufront West-Europa binnen. De lucht achter dit front is minder warm dan de lucht waarin we ons nu bevinden. De temperatuur gaat dus iets naar beneden. Op de noordelijke helft van de oceaan is de depressie-activiteit toegenomen. De depressies blijven echter op grote afstand van ons land en zullen daarom het weer hier te lande niet kunnen beïnvloeden. Het blijft morgen dan ook droog. Aan gezien zich van de Azoren tot het Alpenge bied een gordel van hogedruk handhaaft, zal de wind morgen uit westelijke richtin gen blijven waaien. Maximum-temperaturen O0 binnen- en buitenland. eS d Neerslag: laatste 24 uur. .5 o SU 8 21 Den Helder licht bew. wzw 9 0 Ypenburg onbewolkt zw 13 0 Vlissingen onbewolkt zzw 10 0 Eelde onbewolkt zw 14 0 De Bilt mist z 12 0 Twente onbewolkt zzw 15 0 Eindhoven onbewolkt z 14 0 Z.-Limburg onbewolkt z 14 0 Stockholm regen z 4 0 Oslo mist windst. 4 0 Kopenhagen zwaar bew. zw 7 0 Aberdeen half bew. nw 11 0 Londen zwaar bew. zzw 15 0 Amsterdam licht bew. zzw 12 0 Brussel onbewolkt z 15 0 Luxemburg onbewolkt no 16 0 Parijs onbewolkt n 17 0 Bordeaux onbewolkt windst. 20 0 Grenoble licht bew. windst. 19 0 Nice licht bew. nnw 15 0 Berlijn mist wnw 11 0 Frankfort licht bew. O 18 0 München onbewolkt zzw 14 0 Zürich mist windst. 12 0 Genève onbewolkt windst. 15 0 Locamo mist windst. 16 0 Wenen onbewolkt wnw 8 0 Innsbruck mist wnw 15 0 Belgrado zwaar bew. w 0 Rome onbewolkt windst. 17 0 Ajaccio lichëbew. ono 18 0 Madrid zwaar bew. windst. 16 0 Mallorca half bew. no 19 0 Zaterdag 11 april Zon op 5.53 uur, onder 19.31 uur. Maan op 6.01 uur, onder 18.06 uur. Maanstanden 12 april 13.37 uur nieuwe maan 19 april 05.09 uur eerste kwartier 26 april 18.50 uur volle maan Hoog en laag water in ÏJmuiden Vrgdag 10 april Hoog water 2.21 uur en 14.39 uur. Laag water 10.12 uur en 22.40 uur. Zaterdag 11 april Hoog water 3 uur en 15.19 uur. Laag water 10.55 uur en 23.18 uur.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2