Wereldcommunisme moet een keus maken: goulash of geweer Kloof Pekitig-Moskou is niet meer te overbruggen AFLUVIT Artis- python weigert voedsel H00RT0ESTELLEN Amsterdam tevreden over proef met parkeermeters SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVEN r Kat mauwt een deuntje mee Ziekenfondsbijdragen Op 13 april wordt een blauwe zone99 ingesteld op de Keizersgracht „Mensen met te lange vingers bij P.T.T." Feest in het 350 jaar oude Maassluis r 5 Ja, ook U cjfuxajlex V, v. DUIVENB0DEN J VRIJDAG 10 APRIL 1964 Onbevredigend kunt verkouden worden. Zelfgenoegzaamheid Penibel Minder inwoners, hogere uitkering RFFRVI IFT N V Koningstraat?, ULL.nVLIL.1 lla Va Maarlpm Tfil Haarlem, Tel. (02500) 16171 van alle binnen- en buitenlandse fabrikaten. Voorlichting over Indië Vluchtelingencongres Verstoorde nachtrust aluminium jaloezieën Tekort aan kleuterleidsters Officier van Justitie: Eén organisatie van pleegouders „Het Hoge Duin" WIJK AAN ZEE - TEL. 02517-322 Kerkelijk nieuws (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) Wie wil weten waarom de Sovjet-Unie en China het wereldcommunisme hebben gespleten kan in twee zinnen het antwoord vinden. De ene werd door Kroesjtsjev in Boedapest uitgesproken. Hij zei: „Als wij de mensen niets beters beloven dan revo lutie alleen zullen zij ons vragen of het niet beter zou zijn eens een goede goulash te eten". De andere zin kan men nu dagelijks in de Chinese kranten vinden Hij komt uit de vroegere werken van Mao Tse-Toeng en hij luidt: „Het geweer is de bron van alle macht". Het zou verkeerd zijn te 'concluderen dat de Russische goulash-communisten alleen maar willen eten en de Chinese geweer communisten alleen maar willen schieten. Beiden willen eten, maar de Chinezen ge loven dat men zich met het geweer het snelst en het gemakkelijkst toegang tot de goulash verschaft. Niet dat zij er per se mee willen schieten. Zij willen alleen niet het bij voorbaat terzijde leggen, maar er mee dreigen. De Chinezen zijn niet oorlogzuchtiger dan anderen. Zij geloven alleen, evenals sommige generaals in het Westen, dat oorlog vermoedelijk onvermijdelijk is. En zij geloven met hun tegenvoeters dat de vijand zwakke zenuwen heeft, zodat men hem onder druk moet zetten om de huidi ge onbevredigende toestand in eigen voor deel te doen verkeren. Hoe anders is de Russische optiek. Kroesjtsjev vindt de huidige toestand be vredigend geooeg om haar te willen con solideren. Dat betekent vermindering van druk, ontspanning, het zoeken naar een modus vivendi, waarin men meer aan dacht aan de goulash kan schenken. Het betekent de bevestiging van de status quo, een vergelijk met de Verenigde Staten waarbij ieder het zijne behoudt. Nu is die status quo voor China hoogst onbevredigend. Het voelt zich niet hele maal zonder reden door de Verenigde Sta ten in zijn bestaan bedreigd. Maar meer nog: wanneer de V.S. en de Sovjet-Unie tot een modus vivendi komen, de huidige toestand bevriezen, dan betekent dit dat China vastgelegd wordt in zijn huidige si tuatie van onzeker, onderontwikkeld land. Stel dat in het gunstigste geval na de bijlegging van het ideologische Oost-west conflict begonnen zal worden aan de op lossing van het Noord-Zuid-conflict, aan de schreeuwende ongelijkheid in welvaart verdeling, dan nog zal China de rol moe ten spelen van de handophouder. Niet zijn macht, maar zijn ellende zal bepalen wat het kan krijgen. De meeste onderontwikkelde landen, die van macht niet hoeven te dromen, zijn met dat cri terium tevreden. China niet. En wat doet U dan? Loopt U ge woon door? Gaat U direct naar bed? Of slikt U iets? Natuurlijk slikt U iets. Maar het is van 't grootste be lang wat U slikt. Afluvit is een modern middel tegen verkoudheid en griep. Het verhoogt Uw weerstand en bevordert het her stel als U reeds ziek bent. Bovendien is Afluvit een van de allersnelste middelen die er bestaan: twee dra gees slikken en over een uur is U een ander mens! Afluvit is alom verkrijgbaar in plastic flacons met 20 dragees. Een kat heeft een vergadering van de Peruviaanse Kamer van Afgevaar digden in de war gestuurd. Toen de voorzitter het woord nam kondigde het dier zijn aanwezigheid, onder grote hilariteit van de afgevaardigden, met gemiauw aan. De vergadering werd geschorst om de indringer, die zijn toevlucht had gezocht onder de presi dentiële zetel, te vangen. Met stokslagen op het bureau trachtte men hem te verjagen, doch hij bleef zitten waar hij zat. Men besloot hem verder met rust te laten en het debat te hervatten. Nauwelijks waren de eerste woorden weer gesproken of het gemiauw begon weer. De voorzitter besloot toen de vergadering te sluiten, waarna de jacht opnieuw werd ingezet. De kat wist op het nippertje te ontkomen en verdween in de richting van de vergaderzaal van de Senaat. Wanneer de Chinezen nu zeggen dat de ontspanningstheorieën van het Kremlin op de vuilnisbelt van de historie thuishoren en dat „Kroesjtsjev de grootste capitulant van de wereldgeschiedenis is", dan heb ben zij, van hun nationale standpunt uit gezien, daarin het grootste gelijk. Even groot als het nationale gelijk dat Kroesjt sjev tot zijn ontspanningspolitiek drijft. Nu proberen beiden hun gelijk naar goed communistisch gebruik met argumenten uit de leninistische koran te bewijzen. Dat lukt de Chinezen beter dan de Rus sen. Maar de ideologische discussie wordt academisch. Niet alleen de geleidelijke slechting van het Oost-West-conflict, ook de breuk Moskou-Peking en de toenade ring Peking-Parijs bewijzen hoezeer de ideologie verbleekt naast harde feiten van en geografische aard. De Chinezen die niets hebben, verwijten de Russen zelfgenoegzaamheid en kort zichtigheid. Zij verwijten hen ideologisch èn praktisch verraad aan het socialisti sche kamp en de socialistische toekomst van de wereld. Zij geloven dat als de nucleair bewapende Sovjet-Unie, als leider van het socialistische kamp, kordaat op zijn stuk was blijven staan het westelijke kapitalisme op den duur in elkaar gezakt zou zijn. Zij geloven niet zij kunnen het als marxisten niet geloven dat het Westen al of niet met de Sovjet-Unie ooit iets wezenlijks zal doen aan de ontwikkeling van de onderontwikkelde landen als het daartoe niet door macht gedwongen wordt. En zij schreeuwen dat hun Aziati sche, Afrikaanse en Latijns-Amerikaanse broeders ook toe. Voor de Chinezen blijft daarom de kern bewapening een kernpunt. Zij zijn door de Russen nooit goed behandeld. Stalins ad viezen hebben al of niet moedwillig het grootste deel van de Chinese kaders in de armen van Sjang Kai-Sjeks beulen ge dreven. Maar ze vatten zulke dingen niet persoonlijk op. Het beslissende moment in het Chinees-Russische conflict kwam toen de in 1957 toegezegde Sovjethulp voor de ontwikkeling van Chinese kernwapens in 1959 werd ingetrokken. Toen vorig jaar te Moskou het verdrag tot het stopzetten van de kernproeven werd getekend, was de situatie bezegeld De verdragsluitende partijen verplichten zich immers andere landen niet te helpen bij de ontwikkeling van kernwapens. Chi na's enige kans om de lange kronkelweg der economische ontwikkeling af te snij den door eigen macht te gebruiken was teniet gegaan. Er rest de Chinezen nu nog maar een penibele mogelijkheid: het zichzelf groot- hongeren. Iets dat in de Sovjet-Unie het stalinisme en bij ons de industriële revo lutie heette: het i'fïruifeh vón mensen te gen machines, de geforceerde technische ontwikkeling ten koste van grote ont beringen. Maar waar het Westen en de Sovjet- Unie zich hun leiderspositie verworven op een relatief goedkope manier, daar moet China zich groothongeren op industrieel en nucleair militair gebied om een machtsachterstand in te halen. Misschien zal door het zelf genererend effect van het Russische en Amerikaanse potentieel die achterstand steeds groter worden, welke inspanningen China zich ook getroost. Er klinkt uit de vulgaire scheldpartijen van de doorgaans niet vulgaire Chinezen inderdaad een toon van machteloosheid, van vertwijfelde woede van zoveel ver raad. De Chinezen zien in de Russen wat arbeiders in de vorige eeuw bij ons in vakbondsleiders zouden hebben gezien, die het stakingsrecht uit handen legden. De breuk waarvan een leidende Nederlandse diplomaat mij in 1958 nog verzekerde dat zij slechts bedoeld was om ons zand in de ogen te strooien is on herstelbaar. Zij maakt China tot ee vogelvrije rebel, die gevaarlijk zal zijn totdat zijn bestaan en zijn ontwikkeling worden verzekerd en de feiten hem tot de conclusie brengen dat zijn gelijk tot onge lijk is geworden. In het Staatsblad is een koninklijk be sluit gepubliceerd om voor gemeenten met een afnemend inwonertal bij de vast stelling van de algemene uitkering uit het Gemeentefonds rekening te kunnen houden met de invloed van dit verloop. Voor deze gemeenten kunnen zich ge durende enige tijd moeilijkheden voordoen bij de aanpassing van hun uitgavenniveau aan de verlaagde inkomsten. Volgens de nieuwe regeling wordt met ingang van het uitkeringsjaar 1963 voor gemeenten, waarvan het aantal inwoners in het af gelopen kalenderjaar met meer *dan 1 percent is afgenomen, het bedrag per in woner van de algemene uitkering gedu rende vijf jaar met een geleidelijk af lopend badrag verhoogd. Deze regeling geldt ook voor gemeenten waarvan het inwonertal is gedaald tengevolge van grenswijzigingen. Voor deze verhoging zullen jaarlijks naar verwachting ongeveer 75 gemeenten in aanmerking komen. Het totaalbedrag van de verhogingen wordt voor 1963 ge raamd op 1,1 miljoen, waarvan een deel in mindering van de garantie-uitkeringen zal komen. Dat ook het pad van een dierenverzorger niet altijd over rozen gaat bewijst het nog al benauwde gezicht van Artis-oppasser Jan van Moorse l (links) bij het voede ren van een python die weigert te eten. Dat gebeurt dan nu met de trechter waarbij de heer Van Moorse l tot taak heeft, het vier meter lange, ijzersterke ser pent tijdens deze operatie vast (en uit de knoop) te houden, een karweitje dat hem op een bloeduit storting in de rech terarm kwim te staan, veroorzaakt door het gespierde slangenlijf. Een troost heeft de oppasser: de python behoeft slechts eens per tien dagen gevoed te wor den. Het dieet bestaat dan uit gemalen hart en ei, gemengd met vitamine-olie en en kele andere verster kende middelen. Roofoverval. Tegen een 20-jarige jongen uit Rauwerd (Fr.), die ruim een jaar ge leden een roofoverval pleegde op een bejaarde landbouwer in Kubaard en daarbij 600,buitmaakte, is een jaar en drie maanden gevangenisstraf geëist. Bezoekt ons of bel ons op voor het vrijblijvend geven van Inlich tingen thuis. Dagelijks geopend van 9-17.30 uur. 's Zaterdags van 9-13 uur. Met een zekere verbazing, soms met ergernis, verwondert zich de in aantal dus oplaag niet te onderschaten groep lezers-en-kijkers, die onze voormalige Indische, „koloniale" verhoudingen van nabij kennen, over vooral de televisie uitzendingen over de (verloren) „gordel van smaragd". Mensen die er nooit ge weest zijn, of hun halve kennis uit roman netjes over ctie „vage dessa" halen, ver meten zich documentaires, drama's of reportages in mekaar te zetten, welke dan weer gerescenseerd worden door critici dieevenmin ooit in de Oost geweest zijn! Zo hield onlangs een eenzijdige be lichting van dr. L. de Jong over de Japan se bezeting óók onnauwkeurigheden in, welke uw (overigens meestal rake) nabe schouwing verdoezelde door aan te stippen, dat de samensteller ondermeer de Jappen kampen niét uit ondervinding kende. Rijst de begrijpelijke vraag: „Waarom begint zo iemand er dan over?" Wie geen verstand bijvoorbeeld van muziek heeft zal door geen redactie aangewezen worden om een con cert te verslaanJongstleden zaterdag werd (bij monde van een Indische actrice) aangestipt, dat een baboe (huishoudster) een, vooroorlogs, loon zou ontvangen van een tientje in de maand. Hoewel het niet uitgesloten is, dat binnen het in-Indië- geboren en daarmee verwante milieu lagere lonen werden uitgekeerd dan door de Europeaan of blanda, is deze mededeling toch bezijden de waarheid! Een inlandse chauffeur kreeg f 80,in de maand ;een djongos of huisjongen onge veer 25,de baboe anak (kindermeid) 20 25,per maand. Voorts de kebon (tuinman) 25,de baboe djahit (huis naaister) 30,en de kokkoe voor één maal per dag koken 30,of meer. Moge deze normen voor althans de huidige be grippen (te) laag lijken, in de praktijk waren de inheemsen happig op zulke be trekkingen het hoofdvoedsel, rijst, kwam in „tempo doeloe" oftewel toenter tijd op 25 cent per katti nassi van ander half pond. In de kampong was het moge lijk een maaltijd te bereiden voor of van ƒ0,25. Trouwens over de hele linie was de levensstandaard dusdanig laag, dat de in dienstbetrekking zijnde Maleise of Ma- doerese of Javaanse krachten in vrij gun stige omstandigheden verkeerden, verge leken althans bij de bevolkingsgroepen, aangewezen op zuiver het eigen thans vrije Indonesische milieu. Vooral nu de banden met (vroeger óns) Insulinde her steld worden en men hoopt tot handelsver dragen te komen, wil het de insiders-in- Indische-aangelegenheden ongewenst voor komen onjuiste of, erger, verwrongen ge gevens via de ether te verspreiden. Hoe men het ook bekijke, er is in, voor en mét Indië (ook) veel goeds en groots tot stand gebracht! Mevrouw M. SCHUHMACHER- CAETS VAN BAETENBURGH, u Haarlem. Naar aanleiding van het artikel over het vluchtelingscongres in Bonn in uw blad merk ik op. dat het hier gaat om de aanspraken van een bevolkingsdeel, dat op gewelddadige en gruwelijke wijze van zijn grond en andere eigendommen werd beroofd. Het lijkt mij niet juist dat nu te doen voorkomen als wensen tot revanche. Zoals bekend is, al werd daaraan in Nederland door de eigen moeilijkheden en door de afkeer van de Duitse hande lingen minder aandacht gewijd, ging de opmars (begin 1945) van de Russische legers gepaard met de grootste gruwelen. Hieraan deden ook Polen mee. Als gevolg daarvan verliet de bevolking in paniek haar bezittingen. (Oorlogsmisdaden zijn geen Duits monopolie geweest). Na afloop van de strijd konden de ge- vluchten niet terugkeren. Het land ooste lijk van de Oder en Neisse werd aan Polen in beheer gegevne tot het vredes verdrag gesloten zou zijn. Polen verloor een aanmerkelijk gebied, na de tweede wereldoorlog (namelijk gebied ten oosten van de „Curzonlijn") aan Rusland, waarop het evenwel uit een nationaal oogpunt geen recht had. Er was dan ook geen reden om Polen voor dit verlies schadeloos te stellen met gebieden reeds eeuwen door Duitsers bewoond. Wel hadden de Polen door de oorlog veel geleden, maar dit gold ook voor andere landen. De overwinnaars hebben na de oorlog de omstreden gebieden onder Pools beheer gesteld, wat nu zeker moeilijk te ver anderen is. Maar voor vrede en rust kan het grote nadelen opleveren. Ir. P. N. MAX, Haarlem. Naschrift. Het historische beeld dat u geeft is om het heel zacht te zeggen nogal vertekend- Aan de op mars van de Russische legers (1945) was echt iets voorafgegaan. Duitse legers en Duitse terreurorganisaties hadden een groot deel van Europees Rusland vertrapt en in bloed gedrenkt. Men kan dat niet maar even „vergeten". De oorlogsmisdaden zijn geen Duits monopolie geweest. Zij zijn echter wel een Duitse primeur ge weest in de jaren 19391945. De Duitse vluchtelingen betaalden en betalen de droeve prijs voor een oorlog die niet is uitgelokt of begonnen door de mogend heden die uiteindelijk en ten kostevan onnoemelijke offers en onpeilbaar leed de overwinning behaalden. Die hadden, nadat het laatste schot was gelost, te handelen vanuit de situatie die zij toen vonden. Dat hebben zij gedaan in het raam van de niet zo grote mogelijkheden die zij hadden. Zij konden daarbij de ge schiedenis niet ongedaan maken. Redactie. In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatle aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatle zijn; Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of Initialen). De brief moet gesteld zijn ln behoorlijk Nederlands en ln begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatle te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Ik woon in een nette buurt, maar er gebeuren toch ook dingen die wel te ver mijden zijn. Is het soms nodig bij nacht en ontij de motor van een auto te laten razen? Weten deze mensen niet dat deze handelwijze bij een onbelaste motor zeer nadelig is en bovendien benzineverspilling is? En dan spreek ik nog niet over de nachtrust die wreed wordt verstoord. Is het hier soms stoer doen of onkundig zijn? L. R. VAN HOVE, Haarlem. De beste service bij Ged Oude Gracht 108 - 110 Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 16657 Vraagt prijsopgaaf In een rapport over het kleuteronder wijs berekent de Algemene Nederlandse Onderwijzersfederatie (ANOF), dat er dit jaar een tekort van ongeveer 500 kleuter leidsters zal ontstaan. Op 1 januari 1963 telde het kleuteron derwijs in Nederland 421.500 leerlingen van 4, 5 en 6 jaar. In 1970 zal dat aan tal opgelopen zijn tot ongeveer 479.000, al dus het rapport. In 1980 zullen het er on geveer 570.000 zijn. Thans zijn er onge veer 12.700 kleuterleidsters in functie. In 1980 zal het korps een omvang van ruim 28.000 moeten hebben als het maximum aantal leerlingen per klas op 25 wordt ge steld. Over de proef met de parkeermeters, die sinds 19 maart in de hoofdstad is genomen zijn de stedelijke autoriteiten zeer tevreden. Bij de 260 parkeermeters komen er op 13 april nog 150 in gebruik: 114 twee-uur meters en 36 een-uurmeters. Bovendien begint dan de proef met een blauwe zone waarin de parkeerschjjf verplicht is op de Keizersgracht tussen Vijzelstraat en Leid- sestraat, waar plaats is voor 130 voer tuigen. De parkeerschjjven zjjn verkrijg baar op alle politiebureaus. De toegestane parkeerduur bedraagt hier anderhalf uur met een uitloop tot twee uur. De bezetting van de eerste 260 parkeer meters was bijzonder hoog. Eén meter kan per week maximaal 50 kwartjes opbrengen. In de eerste week bedroeg dit gemiddelde 46 kwartjes en in de tweede week 49 kwartjes, dus een bezetting van bijna hon derd percent. Bij de meters voor het Cen traal Station lag dit zelfs boven de hon derd percent. Het gebeurt daar vaak dat een meter binnen één uur tweemaal wordt gevuld. De gemeente Amsterdam heeft deze eerste weken een klein kapitaaltje verdiend aan mensen die vergeefs pro beerden de meter met dubbeltjes en cen ten in te schakelen. Wegens allerlei over tredingen deelden de parkeerwachters dagelijks gemiddeld 50 bekeuringen uit. Hoewel er alleen personenauto's bij de meters mogen worden geplaatst, worden bestuurders van bestelwagens die binnen het parkeervak blijven niet bekeurd. Bij de invoering van de parkeermeters heeft de De officier van Justitie bij de rechtbank in Rotterdam heeft in zijn requisitoir te gen een wegens diefstal terechtstaande P.T.T.-besteller gezegd dat het de laatste tijd vrij vaak voorkomt dat brieven of pakketten, die door P.T.T. moeten wor den besteld, zoekraken. Het is te vrezen dat dit in de toekomst steeds vaker zal gebeuren, zei de officier, die van een P.TT..-rechercheur had vernomen dat door het ernstige personeelsgebrek waarmee de P.T.T. te kampen heeft dikwijls mensen met te lange vingers in dienst van het bedrijf komen. De besteller moest terecht staan omdat hij een jaar lang vele malen brieven of postpakketten had geopend en de inhoud ervan, wanneer het geld betrof, in eigen zak had gestoken. De officier eis te een gevangenisstraf van twaalf maan den, waarvan drie maanden voorwaarde lijk. In de algemene ledenvergadering van de Nederlandse Vereniging van Pleeg ouders, welke op 18 april in Rotterdam wordt gehouden, komt een voorstel aan de orde tot opneming van de stichting „Naar het Gezin" in de N.V.P. Bij de huidige ontwikkelingen in de kinderbescherming is er behoefte aan één organisatie van pleegouders en adspirant- pleegouders, aldus wordt in de toelichting op dit voorstel gezegd. De stichting zal in de N.V.P. de functie van werkgroep krijgen. De voorgenomen fusie zal kunnen leiden tot een betere coördinatie van de werkzaamheden van de N.V.P. en de stichting. politie scherper toezicht uitgeoefend op t parkeren in de buurt van de meters. Als gevolg hiervan werden 2500 processen- verbaal opgemaakt in veertien dagen, aanzienlek meer dan normaal. De uitbrei ding van de mogelijkheden voor de kort- parkeerders met meters en schijven gaat 13 april om 8 uur 's morgens in. Op 14 mei zullen in Maassluis de feeste lijkheden beginnen ter gelegenheid van het feit dat deze gemeente 350 jaar ge leden zelfstandig werd. Op het feestprogramma staan onder meer een reünie van oud-Maasslujzers, een muziekfeest en sportevenementen met op 30 mei een voetbalwedstrijd tussen een elftal van oud-internationals en een elftal van Maassluizers. Het hoogtepunt van de festiviteiten zal een openluchtspel zijn. Dit spel, „Parels in een Kroon", werd geschreven door Ton Hij dra. Het zal worden opgevoerd onder regie van Willem van der Loos. Het spel, waaraan zeshonderd Maassluizers zullen meewerken, geeft de geschiedenis van Maassluis in hoofdzaken weer. Daarbij zal gebruik worden gemaakt van alle facet ten van het toneel. De première is op vrijdag 15 mei. Daarna volgen nog twee of drie opvoeringen. Binnenkort zal wor den begonnen met de bouw van het toneel dat als achtergrond de Grote Kerk van Maassluis krijgt. Het Kerkplein zal voor dit doel worden omgevormd tot een open luchttheater, waarin ongeveer drieduizend personen het spel zullen kunnen volgen. Voor uw recepties - lunches - diners en vergaderingen. Sprookjesachtige ligging - uniek voor uw gasten en relaties. Specialiteit exclusieve visgerechten. Bedankt voor Zwaagwesteinde (toez): J. W. Zimmerman te Usquert en Rottum; voor Garijp: Jac. Smit te Ee (Fr.); voor Eindhoven (wijkgem. Woensel, 11de pred.- plaats): K. v. d. Sloot te Pietersbierum- Wynaldum; voor 't Harde: C. den Boer te Sliedrecht. Benoemd tot bijstand in' het pastoraat te Acquoy: M. Brinksma, a.s. emeritus predikant te Helium. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Rotterdam-Kralingen: W. Heerma te Nunspeet. Bedankt voor Drachten: J. Kievit t« Nodrdeloos. Doopsgezinde Broederschap Beroepen te Texel: L. Koopman, voor heen zendingspredikant te Sorong (Nieuw- Guinea) die dit beroep ook aannam.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5