NZH stelt de interlokale lijnen straks open voor de stadsdienst Toeristische lijn zal Spaamdam met Zandvoort verbinden Geen Telstar-contractanten in IJmuidens strandvoetbal Burgerlijke stand Beverwijk VELO A.R. deBOER t FREQUENTIE VAN DE LIJNEN GROTER UIT THUIS Verzending van zeepost POLITIERECHTER Arend Reym Dames Full Speed contra SEW-team Stormvogels zaterdag tegen Hoofddorp Boys Schip voor marine van Nigeria Gem. Bibliotheek Velsen Telstar combinatie tegen Foreholte RAINCOAT MARKTPLEIN J eugd-amateurs wellicht wèl HAARLEMSE RECHTBANK Havenberichten Voor de Uitspraken VRIJDAG 10 APRIL 1964 7 en tóch Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden CrAKACrE i speciale show van de nieuwste Ford - modellen '64 KALVERSTRAAT 9 - IJMUIDEN-O. CONSTANT - verlovingsringen Medische verzorging tijdens het weekeinde OPEL en VOLKSWAGEN RIJSCHOOL voor alle rijbewijzen De Reisduif Zondag Kinheim-BSM Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen Twee debutanten zondag in ploeg van Velsenaren Watervliet naar de Koog Dè ƒ72.50 voor unieke mannenmode: ve. IJmondteam tegen Niloc 2 Nieuwe school van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart DE NOORD- EN ZUIDHOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. zal bij de ingang van de nieuwe dienstregeling op 31 mei enkele ingrijpende wijzigingen invoeren, waarvan een van de voornaamste is dat van de interlokale lijnen van de maatschappij binnen de grenzen van de Haarlemse agglomeratie nu ook door de passagiers op de stadslijn onder het normale stadstarief gebruik kan worden gemaakt. De N.Z.H. zal voortaan weer afzonderlijke zomer- en winterdienstregelingen publiceren. In de nieuwe dienstregeling is er zoveel mo gelijk naar gestreefd starre frequenties aan te houden. Zo zullen op de lijnen 46 en 50 volledige kwartierdiensten worden ingevoerd. Op de laatste twee lijnen wordt straks eenmansbediening toegepast. Enkele lijnen zullen vervallen, zoals het volkomen onrendabele lijntje 9, dat naar de Heemsteedse Rivierenbuurt voerde. Andere lijnen zullen met ingang van 31 mei ook wijzigingen ondergaan. Belangrijk vooral voor toeristen, is de zomerlijn van Spaarndam, Haarlem-noord, Haarlem-sta tion, Bloemendaal, Zandvoort, Heemste de-noord en Spaarndam vice versa, die straks wordt ingevoerd. Voor al deze plaatsen wordt hierdoor een rechtstreekse verbinding met Zandvoort en Bloemendaal geopend. Het openstellen van de interlokale lijnen in de stadsvervoersgebieden Haarlem en Leiden voor het lokale verkeer tegen het normale stadstarief betekent een belang rijke uitbreiding van het lokale net. De N.Z.H. streeft ernaar de stadsuit breidingen en de voortschrijdende bebou wingen in elke gemeente op de voet te volgen. De bollenstreek en Noordwijk zul len door middel van lijn 22 sneller met Den Haag verbonden worden. Deze lijn zal de verbinding onderhouden tussen Haar lem en Den Haag via Heemstede-De Glip, de Bollenstreek van Bennebroek tot en met Sassenheim, Voorhout, Noordwijk, Katwijk aan de Rijn en Wassenaar. De verbinding van de bollenstreek met Haarlem wordt van Sassenheim af, ver sterkt met de nieuwe lijn 23. Deze vormt een uurdienst tussen Noordwijkerhout, via Heemstede-De Glip naar Haarlem. Het interlokale net wordt verder met twee lijnen uitgebreid, die tot nu toe onder verschillende lijnnummers in het Haar lemse stadsnet voorkwamen. Deze wijzi gingen betreffende lijn 71 (vroeger Haar lem 8) van Santpoort (Antillenstraat) naar Haarlem (station) via Bloemendaal en Overveen; en lijn 90/91, die de reeds eerder beschreven ring Spaarndam-Haar- lem-Heemstede - Aerdenhout - Zandvoort- Bloemendaalse Strand - Overveen - Haar lem - Spaarndam zullen vormen. Door deze laatste zal dus Spaarndam een half- uurdienst met deze plaatsen hebben. Het stadsnet van Haarlem ondergaat behalve de openstelling van de interlokale lijnen voor het lokale verkeer ook enkele wijzigingen. Van lijn 1 (Haarlem-Noord - Heemstede) wordt de verbinding met de Glip aan Ijjn 3 gekoppeld. De bewoners van deze wijk krijgen bovendien door lijn 22/23 tegen lokaaltarief een snelle verbinding met Haarlem-station. Lijn 1 zal overdag een achtminutenfre- quentie krijgen, waardoor op het traject Haarlem-Noord - Houtplein in combinatie met de eveneens om de acht minuten rij dende lijn 5 een vierminutendienst ont staat. Lijn 2 wordt aan beide zijden ingekort. In Haarlem-noord zal de verbinding met Delftwijk voortaan door lijn 6 worden ge vormd, die een snellere rit naar de stad garandeert. „Daar de componistenbuurt zeer goed bediend wordt door lijn 80 is het onnodig het lijngedeelte tussen de Boer- haavewijk in Schalkwijk en de Willem Pij perstraat met het moeilijke oversteken van de Schipholweg te handhaven." Aldus de N.Z.H. De achtminutendienst van lijn 5 (Haar lem-noord - Parkwijk) wordt thans tot de gehele dag uitgebreid. Teneinde de bewo ners van Delftwijk een snellere verbinding te geven met het station en het Haarlem se stadscentrum zal lijn 6 worden doorge trokken van de Spaarnhovenstraat, via de Rijksstraatweg, de Jan Gijzenkade, de Generaal Spoorlaan, het Marsmanplein en de Dokter de Liefdestraat naar de Jan Campertstraat, het huidige eindpunt van lijn 2. De frequentie van lijn 11 (tussen station Haarlem en station Heemstede - Aerdenhout) wordt van een kwartier op twintig minuten gebracht onder handha ving van hetzelfde aantal bussen. Dit zou de regelmaat ten goede komen. Bovendien wordt, om de bewoners van het Bos- en Vaartkwartier te gerieven tussen de Leid' sevaart - Schouwtjesbrug en Houtplein - Tempeliersstraat de route van lijn 6 ge volgd dus Schouwtjeslaan, Uittenbosstraat, Wagenweg, Houtplein en verder naar het station-Haarlem. Lijn 8 wordt voortaan onder nummer 71 gereden. De reeds omschreven ringdienst Spaamdam - Zandvoort bestaat uit de combinatie van de oude lijnen 7, 15, 16 en 86. Ook zal de N.Z.H. de stadsdienst-Zand- voort meer betekenis geven. Zandvoort- noord zal dus beter bereikbaar zijn door de invoering van de lijn 90/91. Ook voor het aller laatste sportnieuws I 100 service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Tel. 5198 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten: s.s. „Statendam" (16 april). Argentinië: m.s. „Montferland" (13 april) en s.s. „Coracero" (15 april). Australië: m.s. „Werrastein" (15 april). Brazilië: m.s. „Cap. San Nicolas" (13 april) en m.s. „Rhöne" (15 april). Voorm. Brits-Oost-Afrika: m.s. „Yalou" (12 april) en m.s. „La Bourdonnais" (16 april). Canada: s.s. „Maasdam" (15 april). Ned. Antillen: m.s. „Oranje Nassau" (15 april). Suriname: m.s. „Jason" (15 april). Zuid-Afrika (Rep.) en Zuidwest-Afrika: m.s. „Stirling Castle" (12 april) en m.s. „Serooskerk" (15 april). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. AUTOSHOW OFFICIAL FORD-DEALER Vrijdag 10 t/m maandag 13 april houden wij een in ons bedrijf KALVERSTRAAT 9. 7,0 DEMONSTRATIEWAGENS AANWEZIG. U bent hartelijk welkom van 10.00 tot 22.00 uur - zondag van 10.00 tot 17.00 uur. ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 UMUIDEN Artsen: J. Noorda, M. K. Hofstedestraat no. 48, tel. 5652; P. H. J. de Weerdt jr., Oosterduinweg 8, tel. 6158. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Wijkverpleging: zuster C. Nap, Rem brandlaan 5, IJmuiden, tel. 02550-6195, voor IJmuiden en IJmuiden-oost; zuster G. Lammerts, Curagaostraat 18, Sant poort, tel. 02560-8756, voor IJmuiden- oost, Santpoort-noord en Santpoort-zuid; zuster J. Markerink, Geelvinkstraat 27, Yelsen-noord, tel. 02510-23936, voor Drie huis, Velsen-zuid en Velsen-noord. Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 154, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8960. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk: G. M. Soherpen- huysen, Prinsessenlaan 29, Beverwijk, tel. 02510-24244. SANTPOORT Arts: M. M. C. Trooster, W. Daniëlslaan no. 14, Santpoort-station, tel. 02560-8410. Apotheek: Sanitpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, tel. 02560-8249. BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen Ten Harmsen van De Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zaterdagmorgen 12 uur tot zondag 24 uur: J. A. Hommes, Plantage 154, Beverwijk, tel. 02510-26050; voor de artsen Fierstra jr., Fierstra sr., Melchior, Lange, Rolink, De Ruiter, Ver- burg, Versélewell de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdagmiddag 12 uur toto zondagmorgen 9 uur: A. Verburg Prinsessenlaan 5, Beverwijk, tel. 02510- 25551; van zondag 9 uur tot 24 uur: L. J. Vreeling, Vondellaan 29, Beverwijk, tel, no. 02510-23364. Tandartsendienst: Voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen: C. M. Scherpenhuysen, Prin sessenlaan 29, Beverwijk, tel. 02510-24244 Apotheek: Het gehele weekend: apotheek j H v. d. Kolk, Zeestraat 27, Beverwijk, tel. 02510-23820. „Zoiets zie ik wel eens in de herten kamp, waar een stel bokken rondloopt. Dat het ook in de binnenstad kan gebeu ren, wist ik niet en zeker niet dat mensen elkaar op die manier belagen", zei de Haarlemse politierechter woensdag tegen een 21-jarige bouwvakarbeider uit Haai>; lem die terecht stond omdat hij op 14 de cember een Amerikaan, die langs het Spaarne wandelde een kopstoot had gege ven. Een klap met de hand had de vreem deling een gescheurd oor bezorgd, waar voor hij in het ziekenhuis moest worden behandeld. De bouwvakker zei, dat hij op die dag tien glazen bier had gedronken, om een kleinigheid ruzie had gekregen met de Amerikaan en niet meer wist wat hij deed. De raadsman, mr. D. J. A. Viskil, zei dat de jongeman een primi tief reagerende knaap was, die tijdens het vorstverlet uit verveling gaat drinken en van het ene café naar het andere loopt. Conform de eis werd de bouwvakker tot een maand gevangenisstraf veroordeeld Een 30-jarige hotelbediende uit Diemen höd tenminste vijf glazen sherry en twee glazen bier gedronken voor hij zich achter het stuur van zijn auto zette en zo goed en zo kwaad als het kon deze over de Noord' zeekanaalweg in Haarlemmerliede had ge stuurd op 9 februari. De officier eiste drie weken gevangenisstraf en drie jaar ont zegging uit de rijbevoegdheid en de ver dachte kreeg drie weken en twee jaar ont zegging. „Het is een grof schandaal, dat u op die leeftijd nog zoveel drinkt en bovendien nog rijdt ook", zei de officier tegen een 67-jarige bedrijfsleider uit Hillegom, die terecht stond, omdat hij in kennelijke staat geraakt na het nuttigen van vijf of zes glazen jenever op 8 februari slinge rend over de rijksweg te Bennebroek had gereden. De officier eiste drie weken ge vangenisstraf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De politierechter ver oordeelde de man tot twee weken gevan genisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Vv A/ KERKWEG 67 - SANTPOORT TEL. (02560) 8930 en 8947 Full Speed, dat slechts één punt achter' stand op leidster VZV heeft in de tweede klasse dameshandbal west 1, ontmoet zon dag om 14 uur het team van SEW. De dames uit Nibbinxwoud nemen een be scheiden plaats op de ranglijst in. De op stelling van Full Speed: Rina Voogt; Riet Aarts, Bep van Zon, Wil de Boer, Lenie Apeldoorn en Hennie Groeneveld; Ria Hil bers, Truus Relik, Jo Orsel, Nel Toon en Elly Waalboer. Het honkbalseizoen zal in Velsen zater dagmiddag om 15 uur officieus worden ge opend. Op het enigszins aan honkbal aan gepaste veld aan de Koningsweg in Vel- sen-Noord ontvangt eersteklasser Roos- wijk plaatsgenoot en tweedeklasser Ter- rasvogels. De raadsman, mr. R.K.P. Kalbfleisch, bracht in zijn pleidooi naar voren, dat de man op zijn leeftijd nog een zeer harde werker was en ernstig zou zijn gehandi capt als hij niet meer zou mogen rijden. Door een administratieve vergissing van de competitieleider van de KNVB, die zowel voor Waterloo als voor Storm vogels een thuiswedstrijd vaststelde, treedt het team van Stormvogels reeds om 4 uur zaterdagmiddag op het hoofdveld van Schoonenberg aan tegen Hoofddorp Boys. Stormvogels had zaterdag kampioen kunnen worden wanneer Renova zondag niet van IEV (4-1) en Waterloo van THB (3-2) gewonnen hadden. Nu kunnen de IJmuidenaren hun kampioensvlag 19 april hijsen na de beslissende strijd tegen con current Renova op het Schoten-terrein in Haarlem-Noord (aanvang 14 u.). Naar aan leiding van een officiële waarschuwing te gen THB is de Stormvogelsspil Luppens voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. Hierdoor ttan Lup pens zaterdag niet tegen Hoofddorp Boys mee doen, maar wel in de belangrijke strijd tegen Renova. Hierdoor is de opstel ling van de blauwwitten gewijzigd: Van Gooi; Van der Stelt en Freriks; Haver kamp, Kloosterman en De Graaf; Maarle- veld, Wortel, Cleeren, Kiewiet en Glas. De leden van de postduivenvereniging De Reisduif te Beverwijk hebben een laat ste bespreking gehad met betrekking tot het komende vliegseizoen. De voorzitter, de heer G. van der Winden, deelde mede, dat 1800 ringen uitgereikt zijn: eeh record! Het gaat dit jaar weer duurder worden: geeft men een duif uit Beverwijk mee naar Rozendaal, dan kost dit 25 cent, gaat de duif over de Belgische grens, dan wor den de kosten verdubbeld. De eerste vlucht vanuit Beverwijk is op zondag 19 april, vanaf De Zilk; 22 april gaan de duiven naar Leiden; 26 april worden de duiven in Delft losgelaten; drie dagen daarna in Dordrecht en op 3 mei is Rozendaal aan de beurt. Het zijn alle oefenvluchten. Een goede week later wor den de duiven ingekorfd voor de grote vluchten. Voor de eerste klasse HVB wordt zondag op Rooswijk gespeeld de wedstrijd Kin- heimBSM. Kinheim speelt met: M. Sel- len; W. Sellen en De Reus; Effern, Nijman en Brederveld; Smit, Mosk, Snijders, Boonstra en Waagmeester. Op de Schiedamse werf Wilton Fije noord is de kiel gelegd voor het eerste vaartuig van de Nigeriaanse marine, een luchtafweer- en onderzeebootbestrijdings fregat, dat meteen het vlaggeschip moet worden. Het fregat gaat tevens dienen voor het vervoer van Nigeriaanse autori teiten bij officiële bezoeken aan het bui tenland. De ontwerpers van het schip de Nederlandse Verenigde Scheepsbouw- bureaus in Den Haag hebben rekening gehouden met deze bijzondere taak door het schip een groot aantal luxe salons te geven. Het vaartuig krijgt een accommo datie voor 200 bemanningsleden en zal een snelheid van 26 knopen kunnen ontwikke len. De Koninklijke Marine zal toezicht houden op de bouw van het schip. De kiellegging werd namens de presi dent van Nigeria bijgewoond door de heer Chiazor, de commandeur van de Ni geriaanse marine, twee Nigeriaanse ma rine-officieren, die tijdelijk in Den Helder zijn gedetacheerd, en enige hoge functio narissen van de Koninklijke Marine. Nigeria, dat nog niet zo lang onafhan kelijk is, beschikt op het ogenblik over één schip: de „Queen Wilhelmine", een patrouillevaartuig van de Koninklijke Ma rine, dat in 1942 door president Roosevelt aan koningin Wilhelmina werd aangebo den. Nederland gaf het schip het vorig jaar voor enige tijd in bruikleen aan de Nigeriaanse marine. Deze gebruikt het thans om het Nigeriaanse marinepersoneel vertrouwd te maken met de kneepjes van het vak. TROUWBOEKJE en SPAARBANKBOEKJE horen bij elkaar Nieuwe aanwinsten van de Gemeente- Bibliotheek Velsen zijn de volgende boeken: Nederlandse en vertaalde romans en no vellen: Eelssema, Geluk komt vroeg of laat; Michiels, Het boek Alfa; Oosterbroek- Dutschun, Zorg over Zonderland; Sluys- mans, Habis afscheid van Nieuw-Gui- nea; Vestdijk, Bericht uit het hiernamaals; Barnes, De holle kroon; Edelman, Jacht op KuprinGlaskin, De man die een ander werd; Golon, Angélique en de sultan; In- nes, Een eiland in de oceaan; Knight, Het huis met de paradijsvogel; Ledward, Het was op een zomerdag; Nathan, De betover de reis; Oliver, Licht over het groene land; Turnbull. De dag zal komen; Wouk, Hawke de schrijver; Caldwell, Wij die leven; Grass, Kat en muis; De Vreede, Oorlog en liefde. Buitenlandse romans en novelen: Young, The fifth passenger. Studieboeken: Kaufmann, Het geloof van een ketter; Borgert, De kerk en haar mogelijkheden; Baas en Vermeulen, Huis bezoek; Kaptein, De inzegening van het tweede huwelijk; Mayne, De gemeenschap pelijke markt; Hemsing, Moderne opvoed kunde; Dröseher, Wat dieren doen en waar om; Sluys, Zaalhandbal; Euwe en Meiden, Meester tegen amateur; Van Helsdingen- Boelmans ter Spill, Zieken tóch bezig; Noordzij, Het verzorgen en kweken van Australische prachtvinken; Hendriks en Blok, Sportvissen van voorn tot haai; Schaafsma, Rail en maatschappij; Holm, Kleurentelevisie zonder formules: Hoff mann, Neue Einfamilienhauser; Adhémar, Meesters der prentkunst in de 18de eeuw; Koekoek, Beter smalfilmen; Van Tricht, Over de Tageore-vertalingen van Frederik van Eeden; Stresau, Thomas Mann und sein Werk; Gastenboek van Singel 262; May, Tijd voor magnetisch vuur; Wybinga, Barakkenkamp; Haasse, Een draad in het donker; Beckett, Gelukkige dagen; Mer- veilles de France. Nieuwe aanwinsten Gemeentebibliotheek afdeling teenagers: Nederlandse romans: J. van Lennep, De roos van Dekama; W. Scott, Ivanhoe; A Winkler-Vonk, Een baantje bij de krant Studieboeken: D. J. Bastmeijer; Automo biel-dieselmotoren; P. M. J. Gerris, Ma- terialenkennis voor automonteurs; Radio Electronica 1963; Pierre Kemp; Reinaert de Vos; R. J. Donovan, Luitenant Kennedy; H. van der Horst, Fa ja Lobbi. Ean Telstar-combinatie duelleert zondag middag op Schoonenberg met Foreholte, spelend in de derde klasse van het district West II van de KNVB. Bij Telstar maken twee spelers hun debuut: de ex-rechts buiten van VSV Gerrits, en de Bever wij ker Keur. Beide spelers fungeren als binnenspelers. De overige Telstarspelers komen uit het tweede team of uit de jeugd. De opstelling van Telstar voor dit vriendschappelijke duel, dat om half drie aanvangt, luidt: Kaan; Rijnders en Van Duijn; Versluys, De Goede en Glas; André, Gerrits, Cleeren, Keur en Seegers. Het twaalftal van de korfbalvereniging Watervliet, dat zondag van Haarlem won en daaraan zijn behoud in de eerste klasse KNKB heeft te danken, ontmoet zondag in Koog-Bloemwijk het team van het Zaanse ZKV. Watervliet verschijnt met de dames B. Hessen, B. Hoen, H. van de Ree, G. Kaebisch, C. Zandbergen en S. Meijer-Sanders en de heren Hartman, Veerbeek, Scholting, D van Ladesteijn, J. van Ladesteijn en Van den Brink. fY WW PK -.t, Italiaanse stijl 1 model Taunus, zware poplin, staande kraag en lederen knopen. Raglan mouw. Geheel tegenge- voerd I M Spelers van de semiprofclub Telstar krijgen geen toestemming van het bestuur van Sportclub Telstar om deel te nemen aan de strandvoetbalcompetitie in IJmui den. Het bestuurslid belast met de voor lichting, de heer W. Mooy, deelde dit de strandvoetbalcommissie mede. Dit speelverbod geldt voor de contract spelers. Of de jeugd-amateurspelers van Telstar onder dit verbod vallen, is nog niet bekend. Na het zware seizoen kan het Telstarbestuur de contractspelers on mogelijk tijdens het gesloten seizoen toe staan om de voetballen op het strand, omdat zij een rustperiode nodig hebben. Dit is dan de alleszins begrijpelijke ar gumentatie van Telstar. De strandvoet balcommissie heeft daarom ook besloten om deze spelers te weren in het strand voetbal. Stormvogelsbestuur voetbalt: Hoewel de beslissing van de afdeling Haarlem van de Kon. Ned. Voetbalbond nog moet afkomen, staan in het team van de Boekaniers drie bestuursleden van Stormvogels opgesteld. Van het dagelijks bestuur ontbreekt in feite alleen voorzit ter P. Nan op het appèl. Secretaris Jos de Waard zal proberen als goalie het doel GEBOREN: Godelieve B. J., d. van H. J. Blokker en A. M. A. Bohuslav; Theodoras M., z. van E. N. van Gooi en C. M. Bleijen- daal; Michel H. B., z. van H. J. Duijm en J. M. H. Ellenbroek; Ingrid M., d. van J. W. Bakker en H. Sehellevis; Monica M. M„ d. van G. Vogelzang en A. G. de Ruijter; Jolanda Y., d. van J. V. Verkerk en B. M. van der Hoek; Comelis J. J., z. van C. J. Aardenburg en E. M. van Tunen; Geertje J. W., d. van T. Emmaneel en H. Kerssies; Monica M. ,d. van A. T. van Ombergen en D. F. M. van der Pol; Willem A., z. van A. M. C. H. C. Banga en M. J. Jellesma; Wou ter T., z. van J. J. Dijkstra en D. Oei; Rem- mert, z. van C. de Groot en M. Prins. ONDERTROUWD: O. A. W. van den Vanmorgen heeft de rechtbank uitspraak gedaan in een zaak tegen een 36-jarige boekhouder-verkoper uit Haarlem die in de zitting van 26 maart terecht stond we gens verduistering en belastingfraude. Te gen hem was een straf geëist van respec tievelijk negen maanden met aftrek, drie maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar en een boete van 20.000 subsidiair zees maanden. De straf die de boekhouder vanmorgen werd opgelegd luidde vier maanden met aftrek en 10.000 subsidiair 100 dagen gevangenisstraf. Hij werd vrijgesproken van verduistering. Een 20-jarige arbeider uit Beverwijk, die terecht stond omdat hij samen met een vriend een portefeuille met ongeveer 1500 uit een huis aan de Alkmaarder- weg in zijn woonplaats zou hebben gesto len, werd veroordeeld conform de eis: zes maanden gevangenisstraf. Haak en M. H. A. Meijer; W. J. Dirks en M. D. Vessies; W. van Hoolwerff en J. M. Vanacker; T. de Gelder en A. A. Duijn; J. Stijnman en A. M. Rosier; C. J. Niesten en E. C. Kaptein. GETROUWD: F. G. van Sprang en C. E. J. Maathuis; J. J. Timmer en E. C. M. van Lieshout; T. J. Schouws en N. C. M. van Straten; C. G. van Rijn en A. M. J. van Eetvelde; A. Sloterdijk en M. A. Strave; N. Groot en M. Prijs; H. J. N. Verhoef en J. G. Romeijn. OVERLEDEN: G. Tabak, 86 j., geh. gew. met M. M. Schenk; A. P. C. Janssens, 74 j., geh. met A. C. von Franquemont; M. Tromp, 52 j., geh. met J. van der Does; C. van der Plas, 56 j., geh. met E. Vis; J. R. van Bruggen, 68 j., geh. met A. Kooijman; P. Crombeen, 43 j., geh. met G. M. Langen- dijk; J. van Etten, 72 j:, geh. gew. met G. T. Staring; R. E. Hilgen, 49 j., geh. gew. met A. Blom; J. de Keizer, 89 j., geh. gew. met J. van Oorschot. Het heren-elftal van de handbalvereni ging IJmond ontvangt zondag op Konings veld Miloc 2. De IJ mond-dames ontvangen Concordia uit Haarlem. De opstellingen zijn: dames IJmond: B. de Graaf; M. de Vries en E. Kruidenberg; L. van der Meij, L. Blom en J. Slijser; H. Dijk, A. Eckhard, W. Hartog, G Groenhof en N. Blok Heren IJmond: Van der Pol; Wolters en Huijser; Beentjes, Dijkers en De Vries; Wassenaar, Minnes, Sauer, Klesser en Groenhof. van de Boekaniers schoon te houden, ter wijl penningmeester Jack Mooy als veld- speler acte de présence geeft. Doch als re- serve-doelverdediger is hij bijzonder wel kom, omdat hij ook onder de lat zijn sporen verdiend heeft De mentor van het reserve team van Stormvogels, Piet Heilig, die alles in het werk stelt om dit team voor de reserve eerste klasse te behouden (dit speelt drie klassen hoger als het eerste elftal van de blauwwitter!) poogt als voorhoedespeler de vijandelijke verdedi gingen zwaar op de proef te stellen op het IJmuidense strand. De coach van dit team heeft op het groene veld zijn repu tatie opgebouwd. Naast de zorg om het eerste team van Stormvogels kampioen van de vierde klasse te maken (misschien al op zondag 19 april) zal de secretaris van de technische commissie en redac teur van het Stormvogels Nieuws, Aria Bakker, trachten voor het strandvoetbal- team „De Boekaniers" een goede coach te zijn. In Rotterdam-Zuid heeft de 15-jarig» Pieter Kreuk, leerling van de dagnijver heidsschool voor de Rijn- en Binnenvaart, de eerste paal geslagen voor het nieuw» school- en internaatsgebouw „Oranje- Nassau" van de stichting Koninklijk On derwijsfonds voor de Scheepvaart. Wanneer de „Oranje-Nassauschool" ge reed is zal de totale leerlingencapaciteit van de dagnijverheidsscholen van het Ko ninklijk Onderwijsfonds voor de Scheep vaart rond 900 bedragen. Binnenkort zal ook worden begonnen met de bouw van een nieuwe dagnijver heidsschool in Amsterdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: King Fisher van Londen; Martha Ahrens, Hamburg; Neerlandia, Gothenburg; Dintelborg, Swansea; Ruhr Hamburg; Admiraal Nelson, Londen; Kul- merland, Hamburg; Bodenstein, Antwerpen; Rijn stroom, Huil; Frans van Seumeren, Hamburg; Dollard, Swansea; Zevenbergen, Newport, coil» voor IJmuiden; Virna, Dagenham; Jongkind, Fa- roe; Swift, Londen; Germania, Hamburg, naar Buitenhuizen; Gitana, Londen; Cygnus, Free town; Amasus. Londen; Johannes, Vaborg, hout voor Zaandam; Ernst Schroder, Hamburg; Lu- ban, Klaipeda; Grebbestroom, Rouaan; Traviata, Dagenham; Karchi, Bremerhaven; Clione, Noord zee, bijlegger IJmuiden; Heriot, Leith; Atlas, Rotterdam; Lucie Schulte, Rotterdam; Mutter- segen, Vaenersborg; Res Nova, Londen. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Flevo van Antwerpen; Auriga, Bremen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Alster- kamp naar Palermo, walsmateriaal van IJmui den; Dongeborg Visby, kunstmest van IJmuiden; Jason, Hamburg; Armin, West Hartlepool, wals materiaal van IJmuiden; Orecrest, Port Talbot; Deborah, Londen; Oranjestad, Southampton: Barlby, U.S.A., John V„ Honfleur; Dintelborg, Alblasserdam; King Fisher, Harlingen; Charis, Bremen; Lissabon, Bremen; Lionne. Pernis; Mar tha Ahrens, Rotterdam; Frans vain Seumeren, Zelzathe; Nero, Le Havre; Lizard, Rotterdam, van Zaandam; Baden, Oslo; Leonidas, Leixoes; Mercator, Rotterdam; Skauvann, Rotterdam, van IJmuiden; Lahn, Aarhus Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Imke naar Rotterdam; Otto Priess, Karlshamn, walsmateri aal van IJmuiden; Traviata Immlngham. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7