Duitse liberalen willen Lübke niet herkiezen Nieuw proces voor Jack Ruby Scholte kwam prachtig terug en heeft weer kans op de titel Eindhovenaar verbeterde Nederlands record 4 7/1 TYBB moet wel met volle winst uit Baarn komen Beverwijk etappeplaats van de Ronde van Nederland 1964 froTTERSSÉfjil) .J.INIA Theo van Eyck na aankomst in arrest Verhouding CDU en FDP weer slechter Vooruitgang voor de kernstrijdmacht Drie kinderen overreden V.S. trekken troepen terug uit Duitsland Commissie wil meer zelfbestuur voor Zuid-Tirol Gaat Kroestsjev naar Cyprus? Brazilianen gaan Congres zuiveren Wereldrecords zwemmen in Blackpool Honda's race-auto naar Europa VVV voor faillissement Feijenoord vraagt Kment als trainer ZATERDAG 11 APRIL 1964 11 De SOCIETY uit haarlem en omstreken wordt steeds meer met and'ren verg'leken om goed gekleed te zijn, volgens de laatste modelijn, moet men bij CONSTAL T LAMP zijn licht opsteken Janssen ver achter in Omloop Provencal A. van Leeuwen arbitreert Bulgarije-Roemenië Officials naar Telstar-Sittardia 55 ct.) BESCHEIDEN INHAALPROGRAMMA HANDBAL Dit jaar toch nog kans op nationale ronde KORFBAL HOCKEY WIELRENNEN WATERPOLO (Van onze correspondent) AMSTERDAM Theo van Eyck, de 21-jarige matroos-electricien bij de Ko ninklijke Marine, die begin maart na een vlucht met een gestolen Nederlands mari ne-vliegtuig in Lybië landde, is in Neder- toestel uit Benghazi. De jongeman werd hij op Schiphol aan met het K.L.M.-Iijn- toestel uit Genghazi. De jongeman werd opgewacht door een groot aantal journa listen, maar de marechaussee, die op dracht had hem te arresteren, liet we ten dat hy niet met hen mocht spreken. Adjudant Veltman stapte met twee van lijn mannen in de cabine. Nadat alle pas sagiers het toestel hadden verlaten en een auto tot voor het vliegtuigtrap was gereden, kwam Theo van Eyck naar bui ten. Adjudant Veltman stond toe dat de jongeman voor persfotografen poseerde. De auto bracht hem vervolgens naar de marchaussee-kazeïne in Badhoevedorp, waar later een auto arriveerde met de vrouw en de ouders van Theo van Eyck en de burgemeester van Riel in Noord- Brabant, de woonplaats van de familie. Zij mochten bijna twee uur lang met Theo spreken, die later op de avond naar de vliegbasis Valkenburg werd overgebracht, waar hij in arrest is gesteld. Gistermiddag is uit Benghazi in Nederland teruggekeerd de Neder landse marineman en vliegtuigmon teur Theo van Eijck die enige weken geleden met een vliegtuig van zijn onderdeel een klandestien vluchtje maakte en naar Libië uitweek. Zijn arrestatie na aankomst op Schiphol verliep gemoedelijk. Onder bewaking van de marechaussee werd hij weg gevoerd. (Van onze correspondent) BONN Erich Mende, leider der Duit se liberalen, heeft de knuppel in het hoen derhok geworpen met de verklaring dat zijn F.D.P. definitief weigert een herver kiezing van bondspresident Lübke te steu nen. In juli moet de bondsvergadering, sa mengesteld uit leden van de Bondsdag en kiesmannen uit de landsparlementen, be slissen wie in de komende vijf jaar het vooral representatieve staatshoofd van West-Duitsland zal worden. En dat belooft ditmaal een moeilijke keus te worden. De F.D.P. wil Lübke niet. De C.D.U. heeft daarop verklaard alleen Lübke te willen. Rest dus de keuze van de sociaal democraten. Die zijn op de wip geklom men met de verklaring: „Wij willen een gemeenschappelijke kandidaat van de drie partijen. Maar wij zullen die kandidaat stellen". Het probleem is nu dit: bij de eerste twee stemmingen is een absolute meerderheid nodig en daarover beschikt de C.D.U.1C.S.U. in de bondsvergadering niet. Pas bij de derde stemming valt de be slissing voor de kandidaat met de meeste stemmen. Maar zo'n uitslag is niet be moedigend: de winnaar wordt een partij president en dat komt zijn prestige niet ten goede. Het prestige van president Lübke is, vriendelijk gezegd, toch al niet zo hoog als dat van zijn voorganger, de liberale pro fessor Theodor Heuss, die voor Duits- lands morele rehabilitatie veel heeft ge daan. Lübke heeft niet dezelfde „uitstra ling". Nu is het dat niet zo zeer waar het de liberalen om gaat. Op Lübke's vraag aan Mende: „wat hebben uw liberale heren toch tegen mij?", zei de F.D.P.-chef- „we hebben constitioneel-politieke bedenkingen. Alleen in uitzonderingsgevallen stemmen we in WASHINGTON (AFP) De Amerikaan se permanente afgevaardigde bij de NA- VO-raad, Thomas Finletter, heeft ver klaard dat bij de besprekingen in Parijs over de eventuele vorm van een multila terale kernstrijdmacht „zeer aanzienlijke vooruitgang" is geboekt. Het overleg in Parijs is van verkennende aard. De eigenlijke onderhandelingsfase zou volgens Finletter mogelijk nog aan het eind van dit jaar of anders begin volgend jaar kunnen ingaan. Finletter deed deze mededelingen na president Johnson verslag te hebben uit gebracht over de besprekingen. Hij zei nog, dat de gedachten momenteel uitgaan naar de vorming van een vloot van vijfentwintig schepen met elk acht Polarisraketten van het type A-3. een tweede termijn van vijf jaar toe". In werkelijkheid schuilt de liberale tegen zin elders. Lübke houdt niet van de li beralen en is een voorstander van de „grote coalitie" tussen christen-democra ten en sociaal-democraten. Het ziet er voor president Lübke dus niet aangenaam uit. De vriendelijke grij ze politicus, die zich aanvankelijk tegen stribbelend tot staatshoofd liet benoemen, heeft er inmiddels de smaak van te pak ken gekregen. Hij zegt nu: ,,Zo nodig kandideer ik ook in een verkiezingsge vecht". Maar omdat dit weer slecht voor het prestige is, zoekt men in Bonns po litieke broeikas naar een voor iedereen aannemelijk gewas. De F.D.P. heeft twee outsiders, de vice- president van de Bondsdag, Thomas Deh- le, maar die heeft zelfs licht neutralis- tische aanvallen, en de minister van Jus titie, Ewald Bucher, die zowel liberaal als katholiek is en decoratief grijs haar op het hoofd heeft. Anderen noemen Eugen Gerstenmaier, de vrijzinnige christen-democraat die pre sident van de Bondsdag is. Hij is aan vaardbaar voor S.D.P. en F.D.P., maar niet voor zijn eigen partij, de C.D.U. Een ding staat nu vaster dan ooit: de verhouding tussen de coalitiepartners C.D.U. en F.D.P. wordt nooit meer wat zij was. Of liever gezegd: wat zij had moeten zijn en nooit helemaal geworden is. DALLAS (AFP) Jack Ruby, de ter dood veroordeelde moordenaar van Lee Oswald, krijgt waarschijnlijk een nieuw proces. Zijn advocaat, Burleson, heeft daartoe een verzoek ingediend. Men gelooft dat dit verzoek, zoals gebruikelijk, zal wor den ingewilligd. Drie kinderen zijn gisteren slachtoffer van het verkeer geworden, doordat zij plotseling de rijweg opliepen. In Rotter dam werd de 4-jari@e Caroline van Goch door een vuilnisauto overreden. In Naald wijk kon een automobilist een 6-jarig dochtertje en een vierjarig zoontje van de tuinder Hanemaaijer niet meer ontwijken hoewel hij zo sterk remde dat zijn wagen eten slag in de rondte draaide. Het meisje was op slag dood, het jongetje werd zwaar gewond. Een 2-jarig meisje D. van Eekelen in Stampersgat (N.B.), dat in de grasberm speelde, werd door een vracht auto overreden toen het plotseling de weg opliep. WASHINGTON (AFP) Het Ameri- kaanse ministerie van Defensie heeft be kendgemaakt, dat de laatste eenheden van de strijdkrachten die in 1961 met het oog op de crisis om Berlijn naar West-Duits- land werden overgebracht, naar de Ver enigde Staten terugkeren. Het gaat om drie bataljons artillerie, een bataljon tanks en een regiment pantserwagens, te zamen ongeveer 5.100 man. Het ministerie deelde voorts mee, dat de eenheden die in het raam van een oefening naar Europa waren gezonden omstreeks 2.400 man inmiddels naar Amerika zijn teruggekeerd. „Voor het ogenblik" wordt geen nieuwe oefening van dit soort overwogen. Van de zijde van de Westduitse rege ring zijn geen bezwaren tegen deze terug trekking ingebracht, aldus de Amerikaan se bekendmaking. De militairen behoren niet tot het normale contingent, dat de V.S. in het raam van de NAVO in Europa heeft gestationeerd. De bondsregering is ervan overtuigd, dat Washington dit con tingent onverminderd zal handhaven, zo lang dit in het belang van de gemeen schappelijke verdediging wordt geacht. ROME (Reuter) Een Italiaanse com missie, die sedert 1961 zoekt naar een oplossing van de moeilijkheden in het na de eerste wereldoorlog aan Italië toegeval len en voorheen tot Oostenrijk behorende Zuid-Tirol, heeft een aantal voorstellen bekendgemaakt. Zij beveelt aan de gelijkwaardigheid van het Duits en het Italiaans in de betrok ken provincie nadrukkelijk vast te leg gen en de Duitse benaming voor de pro vincies Bolzano en Trento te schrijven als Trentino-Südtirol. De provincie Bolzano met een overwe gend Duits sprekende bevolking en de aangrenzende provincie Trento, waar Ita liaans wordt gesproken, dienen volgens de commissie uitgebreide bestuursbevoegd heden te krijgen. De commissie is echter van oordeel dat de huidige regionale bestuursvorm van Trento en Alto Adige gehandhaafd moet blijven. Voorts moet de Duitssprekende bevolking gelijkelijk zijn vertegenwoor digd in openbare functies en de rechter lijke macht. NICOSIA (AFP en Reuter) Premier Kroesjtsjev van de Sovjet-Unie zal volgen de maand Cyprus bezoeken. Die verwach ting is uitgesproken door het blad „Cyprus Mail". Het Engelse dagblad geeft toe, dat het geen officiële bevestiging heeft kun nen krygen. Het voegt er aan toe dat de regering van Cyprus van plan is de pre mier van de Sovjet-Unie binnenkort uit te nodigen. In kringen van die regering wordt erop gewezen, dat president Makarios onlangs in een vraaggesprek heeft gezegd, dat Cy prus de Russische leider gaarne zal ont vangen. De Britse regering beschouwt het garan tieverdrag voor Cyprus nog steeds van kracht. Dat heeft zij meegedeeld aan de regering van Turkije. De regering van Inönu had Londen een nota gestuurd, waarin de eenzijdige opzegging van het verdrag door president Makarios werd af gewezen. Driehonderd Grieken in Turkije hebben opdracht gekregen hun werkzaamheden in het land te staken. Onder hen bevin den zich artsen en tandartsen. Het besluit berust op een 34 jaar oude wet, die be paalde beroepen uitsluitend voer Turkse burger bestemt. RIO DE JANEIRO (AFP en Reuter) De Braziliaanse minister van Oorlog ad miraal Costa de Silva, heeft een „insti tutionele wet" afgekondigd, waardoor de president de komende zestig dagen leden van het Congres hun mandaat kan ont nemen. De wet, die is ondertekend door de drie ministers van de strijdkrachten, werd geproclameerd, nadat het Congres eerder op de dag een wet van dezelfde strekking niet had willen goedkeuren. De beide Kamers van het Braziliaanse Congres zullen zaterdag de nieuwe presi dent en vice-president van Brazilië kie zen. Beiden zullen de verantwoordelijk heid dragen voor de uitvoerende macht tot de presidentsverkiezingen van 1965. De Amerikaanse regering heeft de Bra ziliaanse regering laten weten dat zij be zorgd is over de perscensuur, die in Bra zilië wordt uitgeoefend na de val van Goulart. Dit is meegedeeld door een woord voerder van het ministerie van Buitenland se Zaken. In de loop van deze week werd uit Brazilië gemeld, dat officieren be last zijn met het onderzoek van telegram men van de buitenlandse correspondenten in Brazilië. Dank zy een formidabel herstel in de tweede helft van zyn party tegen Spiel- mann heeft Scholte vrijdagmiddag zijn kansen op de Europese titel in het kader 47/1 in eigen handen kunnen houden. Evenals de avond tevoren tegen Van Has sel had Scholte ook nu weer een haast hopeloos lykende achterstand tegen de uit stekend spelende Spielmann. Maar juist toen vermande Scholte zich en sleepte op wonderbaarlijke wyze de partij uit het vuur (279-300). Nu heeft daaraan ook wel meegewerkt het feit, dat Spielmann nog nooit in een officiële wedstryd van de Eindhovenaar heeft kunnen winnen. Zelfs toen de Duitser in zijn 13de beurt tot 260- 182 was uitgelopen, voelde hy zich nog niet In het openingsnummer van de zwem wedstrijd Groot-BrittanniëRusland voor dames en heren, die in Blackpool wordt gehouden, heeft de Britse Jill Norfolk het wereldrecord op de 110 yards rugslag ver beterd en gebracht op 1 min. 9,8 sec Het oude record stond op naam van de Japanse Satako Tanaka, die op 23 februari van het vorig jaar in Perth 1.10,- zwom. In het tweede nummer, de 220 yards schoolslag voor heren, sneuvelde ook een wereld record. De Rus Georgy Prokopenko liet een tijd afdrukken van 2.31.4, waarmee hij het record van de Japanner Marito Suge- matsu twee seconden scherper stelde. De Russische 4 x 110 yards wisselslag-ploeg, bestaande uit Mazanov, Prokopenko, Kus- min en Senichenkov, noteerde een tijd van 4 min. en 8 sec. Het oude wereldrecord stond met 4.09.3 op naam van de Ameri kaanse Indianapolis Athletic Club. Na de eerste dag leidt de Russische ploeg met 60-47. De Japanse Hondafabriek maakte van daag bekend met haar nieuwe formule 1 racewagen te zullen starten in de grote prijs van Italië, 6 september in Monza te verrijden. Daarnaast bestaat er een kans dat de wagen van de zo vermaarde race- motorenfabriek al op 17 juni in de grote prijs van België debuteert. zeker van zyn zaak want Spielmann kent de grillen van de Brabander maar al te gtfed. Toen Scholte, die tevoren irritant slecht had gespeeld en daaraan zijn houding had aangepast, dan ook verrassend met een sterk opgebouwde serie van 80 zijn achter stand in een klap wegwerkte, was Spiel mann praktisch een geslagen man. Zijn enigszins fortuinlijke winst tegen Spiel mann had Scholte zoveel zelfvertrouwen gegeven, dat hij enkele uren later als een ander mens aan de tafel kwam om even met de Spanjaard Aguilera af te rekenen. Dat hij echter na zijn matige spel in de drie voorgaande ontmoetingen zijn Neder' lands record, dat sinds het in mei 1963 te Veldhoven gehouden nationale kampioen schap op 50 stond, zou breken, had ook Scholte niet verwacht. In de derde beurt bouwde hij aan een prachtige serie. Op 125 kwam een einde aan de wandeling van de hevig transpirerende, maar weer in zich zelf gelovende Scholte, die, belust op de verbetering van het record, in de vijfde beurt de nog ontbrekende 127 caramboles even trefzeker bij elkaar tikte. Glunderend nafn de teruggekomen Scholte het dave rende applaus van de toeschouwers in ont vangst. Lambert van Leur, die zijn planken koorts nog niet had weten te onderdruk ken, kwam door een kansloze nederlaag (300-102 in veertien beurten) tegen de kwikzilveriig vlugge Clement van Hassel die zeer ruim spelend een serie van 115 scoorde en royaal won. Later werd deze prestatie overtroffen door zijn jonge land genoot Schrauwen met een sterker ge speelde reeks van 138. Gezien zijn opvat ting van het spel geldt deze Vlaming nog steeds als een van de voornaamste kan didaten voor de titel en niemand zal ver wonderd opkijken als dit kampioenschap op een finale SchrauwenScholte zou uit draaien. Van de concurrenten van Scholte leed Van Hassel een verrassende nederlaag (278-300) tegen Spielmann maar Rudolph en Schrauwen, van wie de laatste Gal- miche met een prachtige serie van 140 op de knieën kreeg, handhaafde zich. Rudolph speelde tegen Van Leur, die graag Scholte had willen helpen door de Duitser te ver slaan. Maar Rudolph was in een zeer pro- duktieve bui en bovendien stootte Van Leur soms te slordig, zodat de Keulenaar Voetbal. Valencia heeft zich woensdag geplaatst voor de halve finales van het internationale voetbaltoernooi der jaar- beurssteden ten koste van Ujpest (Boeda pest). Valencia komt in de halve finales uit tegen FC Köin. In. de andere halve finale ontmoeten elkaar Real Saragossa en FC Luik. onnodig vaak goede aanvangsstoten kreeg en in 14 beurten met ruim verschil (190- 300) won. pnt. alg. gem. Na de vierde ronde luidt de stand: 1. 8 13,95 2. Schrauwen 6 18,63 3. 6 13,90 4. 4 14,08 5. Van Hassel 12,83 6. 2 10,95 7. Galmiche 2 7,62 8. 0 5,11 De Fransman Darrigade heeft uit een peloton van vijftien renners in de eind sprint de derde etappe van de omloop van de „Provencal", een rit over 256 km van Digne naar Draguignan, gewonnen. De Fransman Annaert heeft de leiding in het algemeen klassement overgenomen van zijn landgenoot Poulidor. De Nederlander Jan Janssen eindigde op de 29e plaats met een tijd van 7.54.17, een achterstand dus van 21 min. 2 sec. op de winnaar. Hierdoor zakte hij in de algemene rangschikking van de vierde naar de 22e plaats. Zijn totaaltijd is nu 19.55.27. De tweede Nederlander in de wedstrijd, Jaap de Waard, heeft de strijd gestaakt. De Venlose eerste divisie club V.V.V. verkeert in ernstige financiële moeilijkhe den. Het bestuur is daarom genoodzaakt geweest de gemeente Venlo te verzoeken op korte termijn een overbruggingskre diet van 50.000 te verstrekken om de ze competitie nog uit te kunnen spelen en de gelegenheid te geven voorbereidingen te treffen voor de nieuwe competitie. Naast deze f 50.000 vraagt V.V.V. hulp en medewerking om tot oprichting van een stichting te komen met daarnaast nog de toezegging dat de gemeente be reid zal zijn een zelfde bedrag in te bren gen als van bedrijven en particulieren ont vangen wordt. Hierbij denkt men aan een gegarandeerd minimum van 150.000 en aan een maximum van drie ton. Omdat de liquiditeitsmogelijkheden van V.V.V. thans geheel uitgeput zijn, wordt gevraagd de gemeenteraad eventueel in een spoedzitting bijeen te roepen om de kredietaanvraag te behandelen. Als het gevraagde krediet niet verleend zou kun nen worden, gaat het ongetwijfeld de li quidatie van V.V.V. als semi-prof club be tekenen, daar na de reorganisatie van fe bruari 1963 van particuliere zijde reeds tijdelijk lopende leningen zijn verkregen tot een totaal bedrag van 121.000. Hier mee zijn echter alle mogelijkheden uitge put. Een delegatie van Feijenoord heeft vrij dagmorgen, met medeweten en goedkeu ring van het bestuur van DOS, een onder houd gehad met de Oostenrijker Wilhelm Kment, oefenmeester van de Utrechtse eredivisieclub. Hoewel nog geen beslis sing werd genomen is het zo goed als ze ker dat op korte termijn overeenstemming zal worden bereikt. De Enschedese scheidsrechter Andries van Leeuwen zal zondag 31 mei in het Vassilevski stadion van Sofia de ontmoe ting BulgarijeRoemenië leiden. Als grensrechters zullen in deze wedstrijd voor de voorronden van het Olympisch voetbal toernooi D. van Male (Amstelveen) en Nieuwenhoff (Eindhoven) fungeren. Voor de op zondag 19 april te spelen wedstrijd TelstarSittardia worden of ficials en scheidsrechters van de Haar lemse Voetbalbond in de gelegenheid ge steld op vertoon van hun diploma een toegangsbewijs af te halen aan het pavil joen Schoonenberg uitsluitend op donder dagavond 16 april van 7—8 uur. .HiSsaSBBBÊSjrV Tpden'hogsl"cn Keelpij V Uilwerking frappant Voor het amateurvoetbal is zondag een bescheiden inhaalprogramma vastgesteld. Van de tweedeklassers uit Haarlem en wijde omgeving komt alleen TYBB in het veld. De Yellows moeten op bezoek bij Baarn en daarvan ditmaal winnen het eerste treffen ging met een 1-0 score verloren om definitief in veiligheid te kunnen komen. Het degradatiegevaar is voor TYBB in 2 B nog niet helemaal af gewend. TYBB komt in de volgende opstelling: Woonings; Van Honschoten en Van der Linden, Schornagel, Veldhuizen en Pe- besma; Stouthart, Van der Klugt, Jansen, Van Dijk en Meier. ETO trekt in de derde klasse C naar Zaandam om leider ZVV te bekampen. Voor eigen publiek in Hoofddorp bleven de ETO-ers des tijds met 3-1 aan de winnende hand. Zij zullen dit keer met een gelijkspel al tevreden zijn. Hoofddorp Boys gaat in de vierde klasse C op bezoek bij kampioenspretendent Stormvogels, waarvan de Boys in eigen home enigszins verrassend met 1-0 wonnen. Voorts wordt in deze afdeling de wedstrijd Waterloo St. Pancratius gespeeld. Wederom gaan de dames van De Blin- kert naar Arnhem, nu om UDI te verslaan. Voor de heren van IJmond is er nog maar weinig hoop op redding. Zondag om 12 uur ontmoeten de Velsenaren op eigen terrein de ploeg van Niloc 2. De Amsterdammers staan op de voorlaatste plaats met vijf punten voorsprong op IJmond. De heren van De Blinkert moeten om 2 uur op het Noordersportpark in De Amsterdamse zakenman Kurt Vyth heeft nu definitief besloten de ronde van Nederland pas in 1965 geldelijk te steunen. Na een onderhoud met vertegenwoordi gers van de KNWU heeft hy voor volgend jaar een garantiebedrag van 60.000 toe gezegd. Dat betekent overigens nog niet, dat de ronde voor dit jaar geplande datum 15 t/m 20 september van de baan is. In tegendeel, een comité van vier heeft zich er voor gespannen om ook in 1964 een ronde van Nederland te doen verrijden. Het zijn: Fred Hartog, Herman Krott, Ko te Paske en Ton Vissers. Men is met de organisatie al een aardig eind op weg. Zeker zes Nederlandse bedrij ven zegden al toe een ploeg te adopteren en verder heeft Vissers, de vice-voorzitter van de beroepsrennersbond, van enkele buitenlandse ploegleiders toezeggingen ge kregen. Louviot (St. Raphael) beloofde in principe met een ploeg te zullen komen evenals Demuer (Pelforth). Ook werd al toezegging verkregen van ploegleider Cools van de Belgische équipe Mann. Ver der willen ook de Duitse ploegen van Tor pedo en Ruberg graag starten. Men ziet de Nederlandse ronde namelijk als een goede voorbereiding voor de grote klassiekers in het naseizoen: Parijs-Tours en de ronde van Lombardije. Drie van de zes etappeplaatsen zijn al bekend: Heerlen, Helmond en Beverwijk. Verder wordt onderhandeld met Medem- blik, Zundert, Breda, Zeist, Amersfoort en Kerkrade keus te over dus. staat worden geacht Vriendschap te ver slaan. Ook Zandvoortmeeuwen heeft een kleine kans, nu het wisselvallige Con cordia op bezoek komt (aanvang 12.45 u.). Aan de van Oosten de Bruynstraat speelt Rapiditas om 10.45 uur tegen Tonido en zal zich zeker niet laten verrassen. Bij de dames wordt IJmondConcordia, 11 uur, een interessante strijd tussen twee praktisch gelijkwaardige tegenstanders. Full Speed ontvangt om 2 uur de SEW- reserves en zal zeker als overwinnaar uit de strijd tevoorschijn komen. ADO ont moet in Breezand Vliegens Vlug en zal met veel moeite wel een punt kunnen veroveren. Voor de afdeling Haarlem staat de be langrijke dames wedstrijd De Blinkert 1— Rapiditas op het programma (Noorder sportpark 13.10 uur). Beide ploegen heb ben goede kansen op het kampioenschap. Watervliet gaat zondag op bezoek bij ZKV, en dat zal wel een zege voor de bezoekers worden. HaarlemBlauw Wit 2 is de strijd der degradanten. In de tweede klasse speelt Oosterkwartier tegen Nieuw Flora, hetgeen een winst voor eerstge noemde betekent. Aurora gaat op bezoek bij DVD in Amsterdam. Beide clubs zijn nog in degradatiegevaar. Voor de be zoekers zou een gelijkspel reeds van veel betekenis zijn. BDHC speelt zondag in de interim competitie twee wedstrijden tegen RBC, zoals in het programma stond vermeld, maar de inhaalwedstrijd tegen Gooi (11 uur op Aelbertsberg). HBS speelt de laat ste competitiewedstrijd. Om het degrada tiegevaar definitief te ontlopen, zullen de Bloemendaalse meisjes in Amstelveen van Amsterdam moeten winnen. Voort» worden in alle afdelingen en in de dis trictscompetitie een of meer inhaalwed strijden gespeeld. Op het parcours in het „Van der Aart sportpark" rijdt „De Kampioen" zondag de vierde rit van het nederlaagtoernooi met het hoofdstedelijke RKWV „Amster dam" als tegenstander. De C-klassers star ten om negen uur voor een rit over twin tig ronden, terwijl de A- en B-klassers om tien uur verrtekken voor een race over respectievelijk vijftig en veertig ronden. De meisjes wedstrijd NVADWT opent vanavond het waterpoloprogramma in het Haarlemse Sportfondsenbad. Dan volgen er twee damesduels: HaarlemHPC 2 en DWRNVA 2. De heren sluiten het pro gramma af: HaarlemNjord en HPC HVGB.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11