Tien percent zittenblijvers in de eerste klas l.o.-scholen AGE 3 STOUTENBEEK WONINGINRICHTING VERKOOPSTER Had spion Wennerström een helper in Den Haag? STAKEMAN IJSBOL EN iftj POLLE, PELLI EN PINGO en Doctoraal examen in het ziekenhuis A anpassingstnoeilijk heden door te hoge leerlingenschaal bij het kleuteronderwijs Gemeentesecretaris, Kamer- en Statenlid ook hoogleraar Geheimzinnige Dr. X" zou de thans in Italië wonende Otto Haase zijn HOOFDPIJNPOEDERS Stoel van 400 kilo als monument Water en vuur „Mr. Cap" is gaan boren Koel door zeewind ZATERDAG 11 APRIL 1964 2 Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk VRAAGT EEN PIANO'S VLEUGELS voos OUFANT6N T066AW6 V&K80D6M Baby-olifantje gestorven WERKRAPPORTEN ëS In het Canisius-ziekenhuis in Nijmegen heeft de 23-jarige P. Smeets uit Maas tricht doctoraal examen in de psycholo gie afgelegd. De heer Smeets overkwam onlangs een verkeersongeluk, waardoor hij met een ge broken been in het ziekenhuis werd opge nomen. Door de mewerkering van zijn pro fessoren kon het examen op de vastge stelde dag doorgaan. Zij voelden de kan didaat, die in bed lag, een uur lang aan de tand. Zij beraadden zich vervolgens een half uur en daarna deelden zij de heer Smeets mee, dat hij was geslaagd. Deze uitslag werd door familieleden, mede studenten, vrienden en vriendinnen, die naar het ziekenhuis waren gekomen, met gejuich ontvangen. Ruim tien percent van de kinderen in de eerste klas van de lagere scholen ongeveer 30.000 blijft zitten. Veertien percent van de kinderen die op de lagere school komen, zijn nog niet „schoolrijp". Dit verklaarde mej. M. A. Weyer, voor zitster van de landelijke vakgroep kleuter onderwijs van de Nederlandse Onderwij- c Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: „Een avond met Wim Sonneveld". Maandag 19.45 u.: Diogé met „Eine Nacht in Venedig" van Joh. Strauss. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Haar lems Operakoor en Haarlems PTT-man- nenkoor o.l-v. Bep Ogterop en P. J. Po't- gieser. Solisten: Nelly van Gelder (so praan) en Guus Hoekman (bas). Aan de vleugels Johan Kat en Lou Tervoort, aan het orgel Anton van Dalen. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein, 20.15 uur: Concert door Die Haarlemsche Mu- syckcamer o.l.v. André Kaart m.m.v. het Aerdenhouts Vrouwenkoor. Solisten: Vera Beths (viool), Werner Herbert (hobo), May Oranje-Den Uyl (sopraan) en Ans Wiersema en Feyna Duyckinck Sander (alt), Ans Bouter (piano). Grote- of St. Bavokerk, Grote Markt, 20 u.: Baoh Chor Osnabrüek o.l.v. Gün ther de Witt. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Law rence van Arabië", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „Briljanten des doods", 14 j. Van maandag af 19 en 21.15 u.: „Paspoort der schande", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Maigret maakt zich kwaad", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „Op het pad der zonde", 18 j. Zondag 11 u.: „The flute and the arrow", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De man met de vijf pas poorten", 14 j. Minerva, 20 u.: „Sodom en Gomorra", 14 j. Vandaag 14.30 en zondag 14 en 16.15 uur: „Leven in de brouwerij", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Zondag 11 u.: „A song to remember", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Gevecht om het zwarte goud", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zwarte pan ter", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De grote stilte", 18 j. Zondag 11 u.: „Brazilië, land der toekomst", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „De gekken trekken de kaart", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Tarzan in New York", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en 20.30-22.30 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prenten kabinet: „Perzische miniaturen". Tot 19 april. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van H. Wegener. (Tot en met 30 april). Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling „5 tot 500"; Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 uur. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 8 juni. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal, tentoonstelling van werken van Co Westerik.Geopend dagelijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot 19 april. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 10 mei „Passie en Ver rijzenis" (beeldhouwwerken, houtsneden, paramenten en miniaturen). Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg (Overveen). Tentoonstelling van wer ken van de dames P. Nieuwenhuis, I. Ra- husen, C. de Reede, R. van Goor en J. Du- cro. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Tot 26 april. Kunstzaal Barteljoris, Barteljorisstraat 82: Foto's van Jacques Huinck. Tot en met 2 mei. Duinwjjckweg 12a. Bloemendaal: Ten toonstelling van geborduurde wandkleden van Hanne Meijer-De Heer. Van 10-12 u. en 14-17 u. met uitzondering van vrijdag en zondagochtend. Tot en met 12 april. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. Waag-Taveerne: Iedere vrijdag, zater dag en zondag van 20-1 uur het program ma „Wiedewagen" van Coby Schreijer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 10 april). ZATERDAG 11 APRIL City, 20 u.: „Geheim agent OSS-117 en het mysterie van de verdwenen duiker". Stadsschouwburg. 20 u.: „The running man" (Voortvluchtig). Zomerlust, Santpoort, 20 u.: De muizen val", door toneelgezelschap Jan van Dom melen. Lariks, IJmuiden-oost, 20 u.: Feestavond D.K.V. Patronaatsgebouw, IJmuiden, 20 uur: Concert IJmuider Harmonie. Criterion, Snelliusstraat 411, 20 u.: Dan sen op muziek van The Silver Kings. ZONDAG 12 APRIL City, 14.30 u.: „De held van Troje"; 19 u. en 21.15 u.: „Geheim agent OSS-117 en het mysterie van de verdwenen duiker". Stadsschouwburg, 15 u.: „Kluchtig en luchtig"; 20 u.: „The running man" (Voortvluchtig). MAANDAG 13 APRIL City, 20 u.: „De prostitutie". Stadsschouwburg, 20 u.: „De vijand was een generaal". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 211 u. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.: Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.: filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. ZATERDAG 11 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Er helpt geen lieve vader aan"; 23.30 uur: „Marilyn Monroe stores". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het ge heim van de zwarte koffer". W.B. Theater, 20 uur: „Moed is het wachtwoord". ZONDAG 12 APRIL Kennemer Theater, 14.30 uur: „De kolos van Rhodos"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Er helpt geen lieve vader aan". Luxor Theater, 14.30 uur: „Ivanhoe"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Het geheim van de zwarte koffer". Luxor Theater, 14.30 uur: „De gevan gene van Zenda": 16 en 20 uur: „Kinder roof". MAANDAG 113 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Er helpt geen lieve vader aan". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „Winden waaien om de rotsen". Luxor Theater, 20 uur: „Kinderroof" zers Vereniging (N.O.V.) bij de opening van het congres, dat vandaag in het Evert Kupersoord in Amersfoort wordt gehou den. Mej. Weyer zag de slechte resultaten in de eerste klas van de lagere scholen als een gevolg van de veel te hoge leerlin genschaal bij het erkende kleuteronder wijs. Met veertig kinderen in één klas is het een leidster niet mogelijk zich voldoen de met iedere kleuter bezig te houden, meende mej. Weyer. Als de kleuterschool kleinere klassen had, zou het aantal zit tenblijvers in de eerste klas der lagere scholen veel kleiner zijn, omdat de aan passingsmoeilijkheden bij de kinderen zou den verminderen. „Het kleuteronderwijs en de kleuterleidsters zijn officieel erkend. De kleuterleidsters willen nu voor hun werk de volledige waardering en een off- ciële erkenning van de betekenis ervan," aldus mej. Weyer. Dat de kleuterleidsters geen vertrouwen in de regering hebben komt volgens haar vooral door het uit blijven van een actief regeringsbeleid ten aanzien van de verlaging van de leerlin genschaal bij het kleuteronderwijs. Zij ver wees naar het pas verschenen ANOF-rap- port waarin de behoefte aan kleuterleid sters tussen 1964 en 1980 wordt becijferd en waarin wordt gewezen op de mogelijk heid in 1968 en in 1973 de eerste stap pen naar een verantwoorde leerlingen- schaal te doen. De omvang van de kleu terleidstersopleiding zal daarvoor ruim verdubbeld moeten worden en dat zal vlug moeten gebeuren. De kleuterleidsters zijn het wachten op verbetering moe, zei mej. Weyer, die besloot met een beroep op de regering, er voor te zorgen dat zij het vertrouwen van de kleuterleidsters terug krijgt. Een vlot, beschaafd meisje met enige jaren ver koopervaring wacht hier de interessante, zelfstan dige baan, in de enorm gesorteerde afdeling woningtextiel onze klanten te adviseren. Ervaring in deze afdeling is niet vereist, daar met een ruime inwerkperiode rekening zal worden ge houden. Zij zal bij ons een prettige werkkring vinden en gunstige sociale voorzieningen. Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan ons kan toor, Breestraat 74-84. Dr. M. Troostwijk, sinds 1948 secretaris van de gemeente Groningen, is benoemd tot gewoon hoogleraar in het administra tief recht bij de juridische faculteit van de rijksuniversiteit te Groningen. Dr. Troost wijk is lid van de Eerste Kamer voor de P.v.d.A. en lid van de Provinciale Staten van Groningen. HAARLEM - Z1JLWEG 57 - TEL. (02500) 11036 (Van onze correspondent) DEN HAAG. In het Zweedse proces Wennerström is een geheimzinnige „Dr. X" opgedoken. Dit meldt het Zweedse weekblad „Idun Vecko-Journalen". Deze Dr. X", die volgens het blad de inlich tingen van de Zweedse kolonel Wenner ström voor fantastische bedragen kocht en ze voor nog grotere sommen weer aan Moskou verkocht, is zeer waar. schijnlijk Otto Haase, een Duitser, die in het bezit was van een Nederlands paspoort en die tijdens de bezetting in Den Haag woonde. Kolonel Wennerström werd in juni van het vorige jaar in Stockholm gearresteerd nadat hij een jaar lang door de Zweedse geheime dienst was geschaduwd. Na dat jaar wist deze dienst dat kolonel Wenner ström, algemeen geacht lid van de Stock- holmse society, zeer gezien bij de hoogste Zweedse autoriteiten, een spion was, die vijftien jaar lang uiterst geheime gegevens aan de Russen had geleverd. In Stockholm is nu het proces begonnen tegen de lucht machtkolonel, die zijn daden reeds heeft bekend. Het proces wordt achter gesloten deuren gevoerd wegens de vele staatsge heimen die ter tafel zullen komen. Het Zweedse weekblad meldde gisteren, dat Wennerström een medewerker heeft gehad, die het blad niet bij naam weet te noemen, maar die beschreven wordt als een lange, wat slordig geklede man, „Dr. X". Deze geheimzinnige doctor zou ge- 16-17. Daar stond onze vogelverschrikker Stakeman nog altijd, zielig en onbeweeg lijk... Maar toen kwam kabouter Libbelom haastig de weide op, recht op Stakeman af. Uit de verte zwaaide hij al opgewon den met de handen. Het komt in orde, Stakeman! hijgde hij, toen hij voor hem stond. Nu stak hij de handen op, trok een plech tig gezicht en zei de toverspreuk, die grootmoedertje hem had opgegeven. Daba... doeboe... dieboü durende de oorlog met een Nederlands paspoort in Den Haag hebben gewoond. Hij werkte daar voor de Duitsers. Het Zweedse blad weet verder te mel den dat „Dr. X", die zeer rijk is, thans in een Italiaanse enclave in Zwitserland Campione, woont en dat hij zich nog steeds bezighoudt met het verkopen van zeer ge heime gegevens aan de meestbiedende. Er zijn goede redenen om aan te nemen dat het hier gaat om Otto Haase, die tijdens de oorlog als „Verwalter" Joodse zaken in Den Haag beheerde. Het Zweedse blad schrijft dat „Dr. X" weliswaar na de oor log was gestraft, maar dat hij, wegens zijn goede relaties in de allerhoogste kringen, reeds na twee jaar werd vrijgelaten. Haase heeft na de oorlog inderdaad tweeëneenhalf jaar gevangen gezeten, maar is toen van verdere vervolging ontslagen „Herr Doktor Haase", zoals hij zich tijdens de oorlog in Den Haag liet noemen, had zich deze titel zelf aangemeten. Hij heeft geen enkele universitaire opleiding gehad Tijdens de bezettingsjaren onderhield hij zowel met Duitse instanties als met ille gale groepen contacten. Hij stond onder andere in relatie met de chef van het Duitse commando, dat gedurende de laatste oorlogjaren in Den Haag belast was met de opsporing van verzetsgroepen, de poli tiecommissaris Frank, wiens opsporing na de oorlog werd verzocht, maar van wie na de roerige bevrijdingsdagen nimmer meer iets werd vernomen. Frank verdween één dag voor de capitulatie met een „Schnell- boot" uit Scheveningen. Haase is, nadat hij ruim twee jaar in de gevangenis in Scheveningen had doorge bracht, op vrije voeten gesteld na een uit gebreid onderzoek van de Haagse Politieke Opsporings-Dienst. De procureur-fiscaal bij het Bijzondere Gerechtshof in Den Haag stelde hem buiten vervolging. Haase werd toen als ongewenste vreemdeling naar Duitsland uitgeleid. Hij is daarna niet meer in Nederland geweest. Het is de politie bekend dat Haase momenteel inder daad in Italië woont. Ook zijn leeftijd 62 jaar stemt overeen met de leeftijd van de volgens het Zweedse blad geheim zinnige „Dr. X" is een aanwijzing dat ,Dr. X" identiek is met Otto Haase. m PER ETUI VAN 6 EN 12 WAT STAAT DAARIKZIE ZOV6R- SCHRIKKEUJK. ^MISSCHIEN H61/PT DIT 80RD 061, DAAR STAAT 66M I H6 DAAR, 46 VERTRAPT MUN HEI/6 TUIN IWM'A De laatste dagen hing het baby olifantje Rhena in de takels omdat de behandelende arts het niet verant woord vond dat de gebroken poot van het dier het enorme gewicht van het lichaam te torsen zou krijgen. Het baby-olifantje „Rhena" van Ouwe hands dierenpark, dat dinsdagavond de rechtervoorpoot brak is gestorven. „Rhe na" was de derde olifant, die in de loop der jaren wegens een gebroken poot door de faculteit der diergeneeskunde in Utrecht werd behandeld. Slechts een van deze drie dieren is in leven gebleven. Een ruim 400 kilo zware stoel van uit Nieuw-Guinea afkomstig Merbauhout is als monumentaal symbool van de meubelin dustrie in het centrum van Oirschot (N.B.) geplaatst. Het gevaarte is drie meter hoog en staat met zijn poten onwrikbaar in een cementen voetstuk geplaatst. Dit laatste is gebeurd omdat de bijna 100 kilo zware vurenhouten voorganger tot tweemaal toe door studenten kon worden weggesleept. Vrijdagmiddag is de bovenverdieping van het hoofdkantoor van de waterleiding maatschappij Noord-West Brabant in Oudenbosch volledig uitgebrand. De brand is ontstaan toen een van de ambtenaren bezig was een drukmachine te reinigen. Het reinigingsmiddel vatte vlam en veroor zaakte een steekvlam. In een ommezien stond de gehele» bovenverdieping in lich ter laaie. De vrijwillige brandweer van Oudenbosch was na een uur tijd de fel uitslaande brand meester. Bij een brand in een stal en een schuur in Vaikenswaard zijn vijf koeien, twee vaarzen, twee ossen en 65 varkens omge komen. Ook een nieuwe tractor en enige landbouwmachines gingen verloren, even als de voorraad hooi, stro en kunstmest. De schade wordt getaxeerd op 60.000. De oorzaak van de brand is onbekend. In een moutfabriek in Sittard vatte vrij dagmiddag door oververhitting twintig ton gekiemde mout vlam, doordat de ventila toren bleven stilstaan. De hevige rookont wikkeling, de vrij geïsoleerde ligging van de fabriek en de geweldige hitte bemoei lijkten het blussingswerk ten zeerste. De brandweer was vier uren in touw om de vuurzee meester te worden. Het grootste deel van de fabriek was toen in de as gelegd. De schade wordt op 200.000 ge raamd. Gisteren is de „American Overseas Petroleum Limited", de exploratiemaat schappij van de Caltexgroep, begonnen met een boring met het booreiland „Mr. Cap" in de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. Het booreiland wordt bemand door een permanente staf van 40 man en wordt be voorraad per helikopter vanaf het vlieg veld Eelde en per schip vanuit de Duitse zeehaven Emden. Stalhouderij blijft. De stalhouderij van da heer E. Hemmes in Groningen, de laat ste in het noorden, blijft behouden als resultaat van een actie, waarbij voldoen de gelden bijeen zijn gebracht om de stalhouderij te blijven exploiteren. Van de gemeente Groningen is toestemming verkregen om de stalhouderij voorlopig onder te brengen in een van de stads- boerderijen. De stalhouderij beschikt over dertien koetsen en voorts over vijf koetsen uit het Nationale Rijtuigmuseum in Leek. Horlogedieven. In Amsterdam zijn da magazijnchef, diens assistent en een schoonmaakster van een groothandel in horloges aangehouden wegens diefstal van horloges ter waarde van enige duizenden guldens. Bij huiszoekingen werden ook voor enige duizenden gul dens aan uurwerken gevonden. Belastingfraude. Een 47-jarige technisch ambtenaar uit Bilthoven is wegens be lastingontduiking tot een boete van 5.000 veroordeeld. Hij had extra inkomsten genoten door het verrichten van tekenwerk voor woningen, waarvan hij de plannen later met nog enkele andere deskundigen zelf moest goed keuren. Daardoor verdiende hij enkele duizenden guldens, die hij niet aan de fiscus had opgegeven. Voor „Europa 1. 2. 3.". In het kader van de jeugdactie „Europa 1. 2.3." zullen op 13 april in de Euromast te Rotterdam aan een aantal Nederlandse teenagersterren onder wie Anneke Grönloh, Rob da Nijs en Johnny Lion de eerste exem plaren van een grammofoonplaat wor den aangeboden, waarvan de opbrengst is bestemd voor de jeugd in de ontwik kelingslanden. Op de grammofoonplaat is muziek opgenomen van Jan Burgers' New Orlean Syncopaters met zang van Ilonka Biluska. Harten van steen. In Delft is men begon nen de bomen langs de grachten, die door aanrijdingen ernstig werden be schadigd, een stenen hart te geven. De ontvellnigen, die het gevolg zijn van aanrijdingen, leiden vaak tot diepe won den in de stam, waardoor gevaar ont staat, dat de boom dood gaat. In de gaten worden nu stenen gemetseld, dat wordt afgedekt met een pleisterlaag. Ambassadeurs. In Oeganda is een Neder landse ambassade met zetel te Nairobi, de hoofdstad van Kenia, ingesteld. De heer W. P. L. G. de Boer, ambassadeur in Nairobi, is tevens benoemd tot am bassadeur in Oeganda met als stand plaats Nairobi en tot ambassadeur in de republiek Tanganyika, met eveneens standplaats Nairobi. De heer E. L. Hech- termans, ambtenaar van de buitenlandse dienst is benoemd tot ambassadeur in de republiek Ghana. De heer O. F. baron Bentinck van Schoonheten,' ambtenaar van de buitenlandse dienst, is benoemd tot gezant in Tsjechoslowakije. Het K.N.M.I. deelt mee: Ons land bevindt zich aan de rand van een hogedrukgebied, waarvan de kern bij de Azoren ligt, maar dat een uitloper heeft naar West-Europa. Er is over het algemeen weinig wind. Morgen overdag kan het door zeewind aan de kust koeler zijn dan in het binnenland. Het front van een depressie bij IJsland komt over Ierland en Schotland naar de Noordzee. Het kan morgen de be wolking tijdelijk doen toenemen, voorna melijk in de kustprovincies, maar er wordt geen regen van enige betekenis verwacht. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. "o-g a Neerslag: laatste 24 uur. o SE 2 ,S •of Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt mist onbewolkt zwaar bew. licht bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. sneeuw geheel bew. geheel bew. mist onbewolkt regen geheel bew. licht bew. half bew. mist onbewolkt zwaar bew. half bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt half bew. zwaar bew. geheel bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. nw 9 windst. 13 windst. 10 w 14 nnw 15 windst. 17 n 16 no 18 z 2 w 5 windst. 5 wzw 9 wnw 11 z 13 windst. 10 windst. 19 w 19 windst. 19 windst. 20 nnw 16 z 17 wzw 20 z 18 n 19 windst. 19 windst. 18 ozo 19 windst. 21 ozo 15 no 21 nno 19 windst. 19 no 18 n 18 0 0 0 0 0 0 0 0 3 1 3 0,2 0 0,1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Zondag 12 april Zon op 5.50 uur, onder 19.32 uur. Maan op 6.21 uur, onder 19.30 uur. Maandag 13 april Zon op 5.48 uur, onder 19.34 uur. Maan op 6.42 uur, onder 20.56 uur. Maanstanden 12 april 13.37 uur nieuwe maan 19 april 05.09 uur eerste kwartier 26 april 18.50 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 11 april Hoog water 3 uur en 15.19 uur. Laag water 10.55 uur en 23.18 uur. Zondag 12 april Hoog water 3.39 uur en 15.56 uur. Laag water 11.37 uur en 23.57 uur. Maandag 13 april Hoog water 4.15 uur en 16.35 uur. Laag water 12.20 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2