VAN DAG TOT DAG mmmniE Hongaren vinden dat bezoek van Kroesjtsjev lang duurde Felle aanval van Strauss op Schroder's buitenlands beleid Schreeuwende Beier vindt protestantse minister te redelijk tegen Sovjet-Unie Checker trouwt zondag met Rina Lodders Labour wint verkiezing voor graafschapsraden WERELDNIEUWS !en Ze kozen voor de Sovjet-Unie uit egoïstische overwegingen Herdenkingszegels Verenigde Naties Vele wankele districten zwaaiden om ROOK NIET, ^t^raatótocl 3 Bmeenk pellets (Dp de ZATERDAG 11 APRIL 1964 Vasthoudend Voorproefje Kleinste kwaad Elias Sir Alec wil spoed achter de kanaaltunnel zetten De teerling is geworpen in Groot-Brit- tannië. De Britse premier, sir Alec Dou glas-Home, heeft een eind gemaakt aan alle speculaties over de vermoedelijke tijd van de verkiezingen voor het Lager huis. Zij worden in het najaar gehouden waarschijnlijk in oktober en niet in de zomer, zoals de leider van de Labour- partij, Harold Wilson, zo gaarne had ge wild. De beslissing van de leider van de Con servatieve Partij heeft nogal wat stof doen opwaaien. Een deel van de critiek is uiteraard voortgekomen uit de teleurstel ling van de oppositie. Die had belang bij verkiezingen op korte termijn, omdat zij meent dat de stemming in het land nu bijzonder ongunstig is voor de conserva tieven. Een opvatting die wordt bevestigd door het feit, dat de kiezers de Tories don derdag in de steek hebben gelaten bij de verkiezing voor de graafschapsraden. Bo vendien realiseert men zich bij Labour heel goed dat het bijzonder moeilijk en kostbaar zal zijn het hele apparaat van de partij nog een half jaar op volle toeren te laten draaien. Vooral de zomermaan den zijn daarvoor nauwelijks geschikt. Er is ook critiek buiten de partijen. Nie mand kan ontkennnen dat de premier het recht heeft voor de verkiezingen een da turn te kiezen die hem het beste voor komt, mits hij daarbij blijft binnen de ter mijn die de wet voorschrijft. Hij dient zich daarbij in de eerste plaats te laten leiden door het landsbelang. Home zou niet de eerste premier zijn, die zich bij zijn beslissing heeft laten beheersen door overwegingen van partijbelang. Het gaat echter niet aan, zo menen die „on partijdige" critici, te stellen dat het be lang van het land het best wordt ge diend door een conservatieve regering en dat die dus zo lang mogelijk moet aan blijven. Home speculeert erop, dat zijn partij er in zal slagen de eenheid in haar gelederen te herstellen. Die is zoek sinds het Pro- fumo-schandaal. De wijze waarop Home premier is geworden heeft de conserva tieve partij eveneens geen goed gedaan Er heerst felle onenigheid in de partij over het beleid van de regering inzake de verticale prijsbinding en de nu in behan deling zijnde wet op de prijsbeheersing. Hoe Home die breuken in zes maanden geheel kan herstellen, is vrijwel niemand duidelijk. Misschien hoopt hij dat het verbeterde economische klimaat het kiezerskorps gun stig zal stemmen. Misschien ook speelt hij met de gedachte dat zijn regering het komende half jaar zoveel mogelijk op de plaats rust kan maken om in ieder geval in het Lagerhuis de conservatieve schaap jes bijeen te houden. Een krachtig beleid is dan uitgesloten. Home heeft tijd geleend van de Britse kiezers. Zijn regering blijft langer zitten dan enige Britse regering in vredestijd sinds 1911. Nu de lente definitief is doorgebroken, begint de reeks der lentefestijnen zich af te wikkelen in de traditionele opeenvol ging: bollenzondagen, nationale feestda gen, Hemelvaartsdag, Vlaggetjesdag, Pink steren. Vandaag en morgen reeds zal de drukte op de weg het abnormale benade ren en dat gaat onverdroten door, tot de laatste bolbloem verwelkt is. Na een klei ne inzinking begint dan de vakantiedrukte, de uittocht naar het buitenland en de in tocht uit het buitenland. De seizoenen met de top aan verkeersdrukte en verkeers dode!) staan voor de deur. Ingewijden verwachten ook dit jaar weer een droevig record: jaarlijks wor den tientallen mensen méér per maand doodgereden, en dat ondanks jaarlijks uit gebreider voorzorgsmaatregelen en waar schuwingen. Hoe weinig het ook helpt, we moeten het blijven herhalen: Rijdt voorzichtig! Rijdt het hele jaar voorzichtig, maar begint er morgen mee om nog voorzichtiger, oplet tender, humaner, beleefder en geduldiger om te gaan met uw uiterst gevaarlijke in strument, dat auto heet. Realiseert u voortdurend, dat een mensenleven alles overtreft in kostbaarheid en dat niets on herstelbaarder is dan de dood. Ruilt niet de minuten tegen het risico van schuld aan de dood van een medemens. Verliest liever wat tijd dan uw levenslange gewe tensrust. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllïïlllllllllllHlllllHlllllllllllllllllllll Als de onderhandelingen het verwachte verloop hebben, zal de Belgische artsen staking waarschijnlijk begin volgende week eindigen. Deze staking heeft, zoals duidelijk gebleken is, weinig sympathie ontmoet buiten de kring der stakers en zelfs kennelijke antipathie. Dat maakt de positie van de stakers tamelijk zwak, waarbij nog komt dat binnen die kring der stakers een onbehagelijk gewetens conflict om zich heen grijpt. Dit alles zal zijn invloed op de formule van het uit eindelijke akkoord niet missen, in die zin, dat het de artsen waarschijnlijk geenszins zal brengen wat zij oorspronkelijk ervan verhoopten. Voor de medische stand in België is de ze affaire eerder na- dan voordelig ge weest, als men de gevolgen op langere termijn in aanmerking neemt. De socia lisatie van de medische hulp in België zal er immers niet door vertraagd maar eerder versneld worden, want de vakbon den zijn wakker geworden en hebben zich opgeworpen als partners in de goedkeu ring van het te sluiten akkoord, omdat zij vrezen dat dit de belangen van de werk nemer onvoldoende zal respecteren. Met deze vakbonden, de regering en de zieken fondsen (plus de afkeuring des volks) te genover zich zullen de artsenorganisaties een zware dobber hebben om hun mate riële belangen ongeschonden uit het troe bele Belgische water op te vissen. geeft u de garantie voor een heerlijke en verkwikkende vakantie of een ontspannend weekend. 70 km gezellig zeestrand Bergen, bos sen. rivieren en valleien In de Ardennen Het rustige Kempenland Watersport, tennis, golf Wereldvermaarde Kunst steden «Folklore Schitterende festivals en kunstmanifestaties (Brussel, Luik, Spa. Mons, Oostende, Knokke, Ant werpen, Gent, Doornik, Namen...) Voor treffelijke Hotels en Restaurants. GRATIS VERKRIJGBAAR: Nieuwe brochures: Ardennen, Kunst steden, badplaatsen, schilderachtige streken Hotelgids 1964 Camping - Caravanning (280 terreinen) Brochure Vakantie voor Allen (Adres sen van 200 goedkope pensions) Kalender der Merkwaardige Gebeur tenissen Festivalfolder 1964. Een gul onthaal wacht u In het prachtige en zo boeiende België, bron van levens vreugde. Inlichtingen en documentatie: bi) uw Reisbureau of het Nationaal Belgisch Verkeers- bureau, Leidseplein 7. Amsterdam. Tel. 020-245959. maar de Hongaren vrezen dat er binnen kort ook een breuk kan ontstaan in de verschillende communistische partijen. Men twijfelt derhalve aan het nut van een topconferentie, wanneer het succes niet van tevoren vaststaat. Discussies, verwij ten en principiële verschillen van mening zijn op zo'n conferentie niet uitgesloten. (Van onze correspondent) WENEN Tijdens het bezoek van Kroesjtsjev hebben de Hongaren het ge voel gehad dat zij opnieuw een stuk we reldgeschiedenis meemaakten. De laatste keer was dit het geval tijdens de misluk te revolutie in 1956, maar toen ging de strijd tussen het democratische Westen en het communistische Oosten. Nu echter waren zij getuigen van een gropt conflict in het communisme zelf. Het is duidelijk dat zij de partij van Moskou kozen, want Kroesjtsjev beloofde vrede, coëxistentie en welvaart, ook al is die wel vaart voorlopig beperkt. Dit is tevens de reden waarom zij zich langzamerhand met Kadar hebben verzoend. Hij heeft hun ten minste meer welvaart en consumptiegoe deren bezorgd dan zijn voorganger Rakosi. De Hongaren zijn dus voorstanders van Moskou uit egoïstische overwegingen en uit zelfbehoud. Zij stellen zich echter de vraag hoe dit conflict met Peking zal ein digen. Het woord „breuk" is reeds geval len en nu wacht men in Hongarije af of Peking op een topconferentie als ketter of als renegaat zal worden veroordeeld. Het overwicht van Kroesjtsjev op de on middellijke satellieten is groot genoeg Van onze correspondent) BONN. Frans Josef Strauss, West- Duitslands voormalige minister van De fensie, heeft de oorlog verklaard aan de minister van Buitenlandse Zaken Schro der. Uit alle politieke kanonnen vurend, schreef de Bayern Kurier, het blad van Strauss: „Schröders opvattingen zijn niet langer representatief voor de meerder heid van het Duitse volk". De aanval betrof Schröders rede op het congres van de protestantse werkgemeenschap der C.D.U. in München over de ver houdingen met Oost-Europa. Schroder had zich daar met bijzonder veel reserve uitgesproken voor een ver betering op lange termijn van de betrek kingen met de Oosteuropese landen. Zijn rede was, naar algemeen westelijke cri teria, eerder aan de voorzichtig terughou dende kant. Voor Strauss echter, groot liefhebber van de koude oorlog, klonk zij blijkbaar als verraad aan de Duitse na tie. Strauss, die zich als gastspreker van het congres al had onderscheiden door te klagen over de geallieerde misdaden in de tweede wereldoorlog, heeft nu de krant van de C.S.U. in stelling gebracht. Hoe vasthoudend Schroder tegenover het oostblok is, blijkt uit het antwoord dat de Bondsregering vandaag heeft ge publiceerd op het bijzonder scherpe Tass- memorandum van enige tijd geleden, dat de Bondsrepubliek de agressiefste staat van Europa noemde. De bondsregering antwoordt daarop dat NEW YORK (AFP) De Verenigde Na ties zullen ter gelegenheid van het twintig jarig bestaan van de organisatie, in 1965, een serie postzegels uitgeven die tevens in het teken zal staan van „het jaar van de internationale samenwerking". De postzegel vertoont twee handen die in elkaar slaan, het embleem van de Ver enigde Naties en de leuze: „vrede en vooruitgang door samenwerking". PENNSAUKEN (New Jersey) (AP) Chubby Checker en de Haarlemse Rina Lodders zullen zondag om twee uur 's mid dags plaatselijke tijd in de Lutherse kerk in Pennsauken in de Amerikaanse staat New Jersey, in de echt worden verenigd. De verloving van de twist-zanger en de voormalige miss World werd in december van het vorige jaar bekend gemaakt. Dit is het ontwerp van de nieuwe Europazegel 1964 vervaardigd door de Franse kunstenaar George Be- temps. Zijn zegel werd dezer dagen gekozen uit de inzendingen van de 22 aangesloten landen. Het symbool van de organisatie vormt het hart van de bloem op de zegel. De 22 blaadjes stellen de aangesloteh lan den voor. De zegel wordt op 14 sep tember van dit jaar in omloop gebracht. zolang de Sovjet-Unie doorgaat met het beledigen en belasteren van Duitsland, een werkelijke ontspanning niet mogelijk is. Die wordt slechts gediend door een za kelijke toon in de meningsuitwisseling. Bonn zegt zich bewust te zijn van het mateloze leed dat Hitler over Europa heeft gebracht en wil dat naar vermogen goedmaken. Het wil vrede en geen oor log. Het wil ook, zo zegt de verklaring streven naar een redelijke oplossing van. de problemen tussen de bondsrepubliek en de Sovjet-Unie. In de oren van de C.S.U.de Beierse zusterpartij van de C.D.U.klinken zulke stellingen blijkbaar als een dolkstoot in cfo Duitse rug. De aanygl van de katho liek Strauss op de protestant Schroder bedreigt uiteraard de samenwerking tus sen C.D.U. en C.S.U. hd Reeds hebben C.D.U.-sprekers verklaard dat de Beierse' C.S.U. nauwelijks het recht kan opeisen „voor de meerderheid van het Duitse volk" te spreken. Of in Strauss geval: te schreeuwen. Maar Strauss staat met zijn afkeer van Schroder niet alleen Adenauer praat wat zachter. Maar met zulke gedachten houden slechts weinig Hongaren zich op het ogen blik bezig. De meesten denken niet com munistisch en zijn politiek ook niet ge ïnteresseerd. Zij beschouwen Kroesjtsjev en Kadar als het kleinste kwaad. Kroesjt sjev is voor hen een realist en een sluwe boer, die soms een goede mop vertelt. Maar zij vonden het toch vreemd, dat die man als een soort koning in hun land rondreisde en zich in redevoeringen een vrijheid veroorloofde die niemand anders zich kon permitteren. Zeker, hij sprak met sympathie over Johnson en Kennedy en misschien was dit wel een handige tac tiek, omdat hij weet dat de meeste Hon garen in alle geval meer bewondering heb ben voor de Amerikanen dan voor de Rus sen. Ook is het zeker dat Kroesjtsjev de Hon garen beloofd heeft dat hij in de Sovjet- Unie orde op zaken zal stellen en er voor zal zorgen dat de Hongaren de beloofde staalsoorten, machineonderdelen en andere artikelen zullen krijgen die wel beloofd waren door de Sovjet-Unie, maar die nog steeds niet zijn geleverd. De Hongaren weten dat Kroesjtsjev niet almachtig is en ze vinden zelfs dat hij zich aan grootspraak schuldig maakt en veel te veel belooft. De Hongaren vinden ook dat zijn bezoek lang genoeg heeft ge duurd. In het begin waren er nog wel wat nieuwsgierigen opgekomen om hem te zien, maar in de laatste dagen, vooral in de steden Miskolc en Kazincbarcika kreeg Kroesjtsjev alleen communistische jeugd groepen en opgetrommelde arbeiders uit fabrieken te zien. Het is bekend dat Kroesjtsjev graag op reis gaat en ook graag redevoeringen houdt. Maar een bezoek van tien dagen is te lang. Dit is ook de verklaring waar om hij in de laatste dagen steeds minder belangstelling gepoot. Bovendien verviel Kroesjtsjev in herhalingen. (Van onze correspondent) LONDEN Labour heeft de verkiezin gen voor het bestuur van Londen, thans geconcentreerd in de nieuwe Raad voor Groot-Londen, op beslissende wijze gewon nen. De verdeling is: Labour 64 zetels en de conservatieven 36 zetels. De liberalen, noch een van de andere partijen, noch on afhankelijke kandidaten, slaagden er in om maar één zetel te veroveren. Opnieuw is bewezen dat het Engelse districtensys teem in wezen een tweepartijenstelsel is. Door deze labouroverwinning wordt de po litieke traditie volgens welke Londen nu al dertig jaar onafgebroken door de socia listen wordt bestuurd voortgezet. Deze verkiezing had een bijzondere be tekenis, omdat door de vergroting van de diverse gemeentelijke districten en van het gehele Londense bestuursgebied het niet zeker was dat Labour de macht zou behouden. Aanvankelijk had de Labour- partij uit vrees voor een conservatieve meerderheid zich zelfs met hand en tand verzet tegen het plan van de regering om afschaffing van de oude graafschapsraad en diens vervanging door het nieuwe be stuurslichaam. Het feit dat een aantal conservatief ge zinde randgemeenten weigerde door Groot- Londen te worden opgeslokt, was een be langrijke factor dat de politieke constella tie van het Londense bestuur thans onver anderd is gebleven. Verder was deze ver kiezing, samen met die in de andere graafschappen, een soort generale repeti tie voor de komende algemene verkiezin gen, hoewel de veel lagere opkomst van de kiezers in een plaatselijke stembus strijd als deze, definitieve gevolgtrekkin gen onmogelijk maakt. De socialistische positie is vooral in de industriële Midlands aanzienlijk versterkt. Labours nettowinst in het gehele land is 97 zetels, de liberalen wonnen zeven ze tels. Het belooft echter weinig goeds voor de conservatieven dat in deze verkiezingen tal van wankele Tory-districten naar La bour zijn omgezwaaid. Behalve de verove ring van Lancashire door Labour, verwierf dit na negen jaar ook weer de politieke controle in het graafschap Staffordshire. In Londen bemachtigde Labour dertig van de politiek twijfelachtige zetels, terwijl de conservatieven slechts drie van deze ze tels inpalmden. Ook de komende strijd om de parle mentszetels zal voornamelijk in de poli' De Britse Labourpartij heeft de ver kiezingen voor de Londense graaf schapsraad gewonnen. Labour heeft in die raad de absolute meerder heid. Een nieuw Labourlid van deze raad, William Fiske, steekt niet on der stoelen of banken met de uitslag best tevreden te zijn. tiek wankelstaande, zogenaamde marge districten, worden uitgevochten. Een nieu we analyse van de graafschapsverkiezin gen betekent voor de conservatieven in zoverre een troost dat op basis van de jongste cijfers een labouroverwinning veel minder daverend zou zijn dan zij aanvan kelijk vreesden. Labour zou, indien er onmiddellijk al gemene verkiezingen zouden worden ge houden, waarschijnlijk met een lagerhuis meerderheid van niet meer dan 65 zetels in plaats van zoals eerst werd aangeno men tussen 150 en 200 zetels uit de bus komen. In Londen was de omzwaai van Labour iets minder dan 5l/2 percent. Veel, zo niet alles, zal afhangen hoe de grote massa zich zal gedragen, die bij de graafschaps verkiezingen nog is thuisgebleven. De to ries hopen op een wonder. Lekker en verfrissend (.0. Om over na te denken Een toneelcriticus schreef onlangs dat hij Molnars Sprookje van de wolf een kinderachtig stuk vindt en dat een stuk dat nu slecht is, vroeger natuurlijk ook slecht was. Dat is iets om even over na te den ken. f In de eerste plaats gaat deze criticus uit van de stelling dat wat hij een slecht stuk vindt, ook een slecht stuk is. Dit lijkt mij, om te beginnen, een, zacht ge zegd, aanvechtbare stelling. In de tweede plaats wil het mij be- scheidenlijk voorkomen, dat het niet zo heel zeker is (ziet, hoe voorzichtig ik mij uitdruk!) dat wat nu slecht is, een halve eeuw geleden ook slecht moet ge weest zijn. Ik vermoed dat het vliegtuig waarmee de eerste vlucht over het Ka naal gemaakt is voor onze begrippen een bijzonder slecht vliegtuig is; was het dat toen ook? Ik vermoed dat de grot waarin mijn bet-over-stenen-grootvader woonde, nu een als uitermate slecht onderkomen onbe- woonbaax verklaard zou ivorden; was het daarom toen ook een slecht huis? Naar mijn gevoel gelden deze mijne vragen niet alleen voor vliegtuigen en wo ningen en voor alle andere materiële za ken die zo duidelijk voor de hand liggen, doch evenzeer voor alles< wat men on der het opschrift Cultuur kan samenvat ten. Moet alles niet in het kader van zijn tijd geplaatst, gezien en beoordeeld wor den? Waren alle schilders, schrijvers, beeld houwers, componisten, die in hun tijd als grote kunstenaars vereerd werden, per se slechte kunstenaars omdat wij hen, in on ze tijd, niet meer kunnen waarderen? Moet het per se ons oordeel van den ja- re 1964 zijn, dat de maat en de toon aan geeft en dat bepaalt wat goed of slecht is? Zou het niet kunnen zijn dat wat wij nu goed vinden, in het jaar 3964 slecht gevonden wordt? Of wat wij nu vergui zen dan bewonderd wordt? Zou het niet kunnen zijn dat Jan Wol kers over een halve eeuw gezien wordt zoals wij J. P Hasebroek zien? Of dat onze achter-achterkleinkinderen Harry Mulisch zullen lezen zoals wij dat Jus tus en Maurik doen? Het is maar een vraag. Een retorische. Want ik geloof dat niemand in staat is hierop een antwoord te geven voor een achterachterkleinzoon dit doet. Ik herinner mij wel dat de stukken van Molnar in mijn prille jaren van toneel vervoering openbaringen van modern, van ultramodern toneelschrijven waren. Precies zo onthullend als Pinter en Beckett en Albee nu. Ik vind Albee's Woolf een goed, een prachtig stuk; net zo goed en prachtig als ik al die jaren geleden Molnars Wolf heb gevondert,. Is de hooggeachte toneelcriticus van hierboven er helemaal zeker van, dat over vijftig jaar een toneelcriticus niet zal schrijven dat Albee's werk slecht is en dat het, omdat het in 2014 slecht is, in 1964 natuurlijk ook slecht geweest is? LONDEN (AP) De Britse premier Sir Alec Douglas-Home heeft aangedron gen op een versnelling van de behande ling van de plannen voor de bouw van een tunnel onder het Engelse kanaal die een verbinding moet vormen tussen Engeland en Frankrijk. Sir Alec zei dat zijn rege ring graag zo spoedig mogelijk wil door gaan met alle aspecten van de planning in de tunnelbouw. Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming wil u de weg wijzen door voorlichting te geven Sexuele voorlichting Geboorte regeling Geboortebevordering Onderzoek voor het huwelijk Moei lijkheden in het huwelijk Orale- Anticonceptie Secretariaat Linnaeusstraat 60 IJmuiden. Tel. 7567 Voorduinstr. 47 rd„ Haarlem. Tel. 55643 Wolkbreuk. Bij een wolkbreuk zijn in Transvaal acht negers om het leven ge komen. Asiel. Vier leden van een Hongaars reis gezelschap dat in Oostenrijk een vakan tie doorbracht, hebben besloten niet naar hun land terug te keren. Reis. Secretaris-generaal Oe Thant van de V.N. zal op 26 april naar Parijs gaan, waar hij van 27 tot 29 april deel zal nemen aan het werk van de commis sie voor Administratieve Samenwerking van de V.N. Tijdens zijn verblijf in de Franse hoofdstad zal Oe Thant de of ficiële gast van de Franse regering zijn. Hij zal ook door generaal De Gaulle worden ontvangen. Gevangenis. Takao Isjimoto, een 25-jarige in Noord-Japan tot vijf jaar gevange japanner, is vrijdag in Foekoesjima nisstraf veroordeeld voor een poging premier Ikeda in november j.l. dood te steken. Straf. In White River in Oost-Transvaal zijn twee blanken en twee zwarte poli tiemannen veroordeeld tot boeten omdat zij in juni drie negers bij een ondervra ging hadden mishandeld. Zij hadden de verdachten onder andere aan elektri sche schokken onderworpen. Napoleon. Russische deskundigen onder zoeken in de omgeving van Smolensk een meer, waarin Napoleon bij zijn terug tocht uit Moskou goud, zilver en andere kostbaarheden zou hebben gegooid. Men heeft al geconstateerd dat er zich op de bodem voorwerpen bevinden en dat het water een ongewoon hoog goud- en zil vergehalte heeft. Monument. In Moskou zal een monu ment worden opgericht ter herdenking van de eerste ruimtevlucht van de mens. Het borstbeeld stelt Gagarin voor met ruimtehelm plus een meteoriet van wit metaal, die de oneindigheid van de ruimte symboliseert. Het zal geplaatst worden op een metalen pyloon, die vijf entwintig meter hoog is. Chaplin's autobiografie. De autobiografie van Charles Chaplin „Mijn Autobiogra phic" zal worden gepubliceerd in Ame rika, Engeland en Frankrijk in oktober van dit jaar, aldus heeft Chaplin be kendgemaakt. Chaplin verklaarde te genover de pers: „Ik geloof dat de hoofdstukken over mijn jeugd bijzonder belangwekkend zullen zijn. Het zal de waarheid zijn". Hij is bezig aan enkele filmscripts en hoopt dat enkele van zijn kinderen erin zullen optreden als de films ooit opgenomen worden. Hij is van plan zijn 75ste verjaardag rustig thuis in Zwitserland te vieren. Aanslag. Een sluipschutter heeft in Balti more in Amerika een aanslag gepleegd op mevrouw Verda Welcome, die als eni ge kleurlinge lid is van de Senaat van de Amerikaanse staat Maryland. Me vrouw Welcome, een van de voornaam ste bepleiters van een nieuwe staatswet waarbij rassendiscriminatie in winkels en hotels is verboden, werd slechts licht gewond. De politie vond vijf patronen, doch geen schutter. Culturele prijs van Apeldoorn. De cultu rele prijs 1963 van de gemeente Apel doorn, een litteraire aanmoedigingsprijs voor jongeren van 16 tot en met 19 jaar, ter grootte van 500,is ge wonnen door de 16-jarige Nico Goverts. Hij is leerling van het Christelijk Ly- Het bekroonde werk is het ge- „Horizon". De jujy bestond uit Wit, Jan H. de Groot en dr. J. Elemans. Eervolle vermeldingen wer den toegekend aan mej. E. M. Zoete voor haar verhaal „De toeschouwer" en aan de heer W. Daub voor het proza fragment dat hij inzond onder het motto „Hojo". Zij ontvangen elk een boekenbon. Botsing. Vijf mensen zijn om het leven ge komen en minstens twintig gewond, doordat een autobus bij Trujillo in Noord-Peru in botsing kwam met een vrachtauto. ceum. dicht ds. J.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3