Koningin zag resten van oude Maya-cultuur AGE Amsterdamse New York delegatie naar vertrokken Kort en bondig STAKEMAN EN IJSBOL POLLE, PELLI EN PINGO Fotografen en journalisten werden door een list weggelokt mmïïsmm Er komen steeds meer jonge alcoholisten in ons land Motortanker Lyng te water gelaten CHU-voorzitter verzet zich opnieuw tegen fusie met AR Nederlandse schepen beschadigd Ooievaar terug in Oudewater '-te Zes doden in het verkeer Kans op buien Ve v MAANDAG 13 APRIL 1964 i - Prins opende fabriek Geschenk: vier boten Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk 19 TRAPPEN Jg Sirf1 Aiiï WEERRAPPORTEN .5 I TERUG UIT PARIJS „CARESSE" MOLENDIJK De koningin en .prinses Beatrix hebben zondag in Uxmal overblijfselen van de oude Mayacultuur bezichtigd, ditmaal niet omzwermd door fotografen en journalis ten. Die waren namelijk door een list weggelokt. Het gezelschap was in luchtge- koelde autobussen naar Uxmal gereden, waar het nog warmer was dan in Mexico- City. De koningin was nog maai- hooguit tien minuten aan een rondgang bezig, toen de claxon loeide van de autobus die de jour nalisten en fotografen had vervoerd. Zij meenden dat de terugreis naar Merida zou worden aanvaard en daar niemand het ri sico wilde lopen in de brandende zon te voet naar Merida te moeten terugkeren, gingen alle journlaisten en fotografen de bus in. Na een poosje bleek dat een onbe kende hun deze kool gestoofd had. Of dat al dan niet opzettelijk was gebeurd kwam niet aan het licht. Maar vooral de foto grafen waren boos. „Zijn we daarvoor nu helemaal naar Mexico meegekomen?" vroeg een van hen bitter. Zondag is geen rustdag geweest voor het koninklijk paar en prinses Beatrix. Na een kerkdienst in de evangelische kerk in Mexico-City vertrok prins Bernhard naar Guintana Roo, waar hij een suikerfabriek in bedrijf stelde, die door Werkspoor was gebouwd. Koningin Juliana en prinses Beatrix gingen per vliegtuig naar Merida, drie uur vliegen van de Mexicaanse hoofd stad. en vandaar per autobus naar Uxmal. Zaterdag bezichtigden de koningin en de prinses een der woonwijken in Mexico-Ci ty, die door het Mexicaanse instituut voor Sociale Zekerheid zijn gebouwd. Deze on geveer twintigduizend inwoners tellende wijk was versierd met Mexicaanse en Ne derlandse vlaggen. Gezeten op een tribune, waar duizen den kinderen hen met Mexicaanse en Ne derlandse vlaggetjes toezwaaiden en met confetti wierpen, volgde het gezelschap een uitvoering van Mexicaanse zang, dans en muziek Mexicaans op één nummer na: het lied „De Mosselman, die woont in Scheveningen" gezongen in het Nederlands. In het hoofdgebouw werd de koningin een fraaie met zilveren motieven bewerkte schaal ten geschenke gegeven. Prinses Beatrix ontving een hanger van goud. Voor prins Bernhard was er een fraai bewerkte doos. Prins Bernhard bood zaterdagmiddag in de presidentiële residentie Los Pinos prof. A. Barrios, directeur van het departe ment voor agrarische aangelegenheden en Kolonisatie, een viertal boten, plaatsbie dend aan ongeveer zeventien personen, aan. De boten zuilen dienst doen in het zuidelijke district Campeche, waar aan de rivier Candelaria zes nederzettingen zijn gebouwd. De piins merkte op, dat de koningin en hij gehoord hadden van de verbindings moeilijkheden daar, waardoor het plan was gerezen twee boten met aanhangmo- tor ter beschikking te stellen. Twee in Mexico gevestigde Nederlands-Mexicaan se ondernemingen hebben de andere twee boten geschonken. Prof. Barrios bood koningin Juliana en prinses Beatrix een gouden penning met de beeltenis van onze vorstin aan. Zaterdag heeft de prins ook een bezoek gebracht aan de militaire academie. De koningin en prinses Beatrix bezichtigden het enorme universiteitscomplex in Mexi- co-City. Het bestaat uit 82 gebouwen, heeft 50 miljoen dollar gekost en herbergt 78.000 studenten. De gebouwen zijn ontworpen door 150 architecten, ingenieurs en kunste naars. De bouw ervan begon eind 1949. Het complex ligt temidden van een prach tig aangelegd park met een stadion voor 90.000 bezoekers. Er zijn een groot zwem bad en uitgebreide sportvelden, welke 'n onderdeel zullen vormen van de accom modatie voor de in 1968 in Mexico-City te houden Olympische Spelen. De rector van de universiteit bood de koningin boek werken aan over Mexicaanse hedendaag se schilders en Mexicaanse klederdrach ten. Koningin Juliana en prins Bernhard bezichtigden zondagmiddag bij Uxmal ruïnes van Maja-bouwwerken, die Stadsschouwburg, vandaag 19.45 u.: Operettegezelschap Diogé met „Eine Nacht In Venedig" van Joh. Strauss. Concertgebouw, dinsdag 20.15 u.: Con cert N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solisten: Anny Delorie (alt) en Guus Hoekman (bas). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Law rence van Arabië, 44-jr-I -r Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Paspoort der schande", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Maigret maakt xich kwaad'*, 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de vijf paspoorten", 14 j. Minerva, 20 u.: „Sodom en Gomorra", 14 j. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zwarte panter", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De grote •tilte", 18 j. Monopole (Zandvoort), tot en met woens dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en 20.30-22.30 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prenten kabinet: „Perzische miniaturen". Tot 19 april. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van H. Wegener. (Tot en met 30 april). Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Bach. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling „5 tot 500''; Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 uur. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 8 juni. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal, tentoonstelling van werken van Co Westerik.Geopend dagelijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot 19 april. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 10 mei „Passie en Ver rijzenis" (beeldhouwwerken, houtsneden, paramenten en miniaturen). Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg (Overveen). Tentoonstelling van wer ken van de dames P Nieuwenhuis, I. Ra- husen, C. de Reede, R. van Goor en J. Du- cro. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Tot 26 april. Kunstzaal Barteljoris, Barteljorisstraat 82: Foto's van Jacques Huinck. Tot en met 2 mei. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 10 april). MAANDAG 13 APRIL City, 20 u.: „De prostitutie". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel CentriM,' ÖagelijUs' '(beiialv^ zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. sri mmuü - islusHi IjuUr.ONÏ i-i DINSDAG 14 APRIL City, 20 u.: „De prostitutie". Stadsschouwburg, 20 u.: „De vijand was een generaal". Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen, Cultureel Centrum, 14 u.: Lezing en film over: „Wat doet de overheid met uw toekomst?" Nederlands Rode Kruis, Patronaatsge bouw, 20 u.: Uitreiking Landsteinermedail- les; cabaret. Aquarium Vereniging, 20 u.: Lezing over „Voedseldieren voor onze vissen". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; wijk centrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. (ook voor r.-k. biblio theek). R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. Om 20 u. in de zaal van de Gem. biblio theek, Plein 1945, ÏJmuiden, boekbespre king door de heer J. Duinker. Van de nieuw ingeschreven patiënten op de Nederlandse consultatiebureaus voor al coholisme was in de jaren 1956 tot '58 twintig percent niet ouder dan dertig jaar. In de periode 1960-'62 is dit percentage tot gemiddeld 32 gestegen. In Amsterdam was dit percentage in 1962 al gestegen tot 42 percent. Dertien percent van de alcoholis ten, die op het Amsterdamse bureau wer den ingeschreven, had nog niet de 21- jarige leeftijd bereikt. Dit is gebleken op. de studieconferentie, die dóór 'd'ewerkgroep ohflèrfinjs van de algemeen Nederlandse drankbestrijdings- organisatie zaterdag iin> Amersfoort is ge houden. Bepleit werd om in Nederland te komen tot een moderne en objectieve voor lichting over het alcoholprobleem. Op de scheepswerf v/h De Groot en Van Vliet in Slikkerveer is de motortanker Lyng te water gelaten. Het schip wordt gebouwd in opdracht van de Noorse re derij Odfjell in Minde. De Lyng is een enkelschroef-motortan- ker, met een lengte van 54 meter, een breedte van 9.60 meter en een holte van 4 meter. Het brutotonnage ligt onder de 500 De deadweight zal ongeveer 850 ton bedragen. De voortstuwing zal geschieden door een MWM-dieselmotor van 800 pk, die het schip een snelheid kan geven van 11 knopen. in 1841 zijn ontdekt. De gebouwen moeten in de periode van 987 tot 1007 tot stand zijn gekomen. Mr. H. K. J. Beernink, voorzitter van de Christelijk Historische Unie, heeft op de algemene ledenvergadering van de fe deratie van christelijk-historische jonge rengroepen in Hattem verklaard, voor stander te zijn van samenwerking met an deren, vooral met hen, die de CHU het naast staan, maar tegen fusie te zijn, om dat met het verdwijnen van de uni ook het eigene daarvan verloren zou gaan. Hij meende ook, dat samengaan van an ti-revolutionairen en christelijk-histori- schen of vorming van een Nederlandse CDU nog veel meer van de door de jeugd zo versmade compromissen met zich zal brengen. Wij moeten aan 't Nederlandse kiersstel- sel niet tornen. Uit een oogpunt van even redige vertegenwoordiging bezien is het zuiverder dan welk stelsel in het buiten land ook, aldus mr. Beernink, die er nog op wees, dat bij terugkeer naar het oude districtenstelsel de CHU sterk in zeteltal zou achteruitgaan dan wel geheel uit de Kamer verdwijnen. De voorzitter van de federatie van chris telijk-historische jongerengroepen, de heer J. Baarda, gelooft niet dat een Nederland se christen-democratische unie op dit mo ment zou zijn te verwezenlijken. Hij pleitte verder voor herziening van het reglement op de krijgstucht en voor goede voorlichting door kerk en jeugdbe weging aan de aanstaande militair. De Nederlandse kustvaarder Lireco Is de haven van Rosslare, Ierland, binnenge sleept nadat het schip machinestoring had gekregen buiten de Ierse kust. Een ander Nederlands schip, de Morag, zorgde er voor dat de Lireco behouden binnen kwam. Het 499 ton metende motorschip „Myson" uit Rotterdam (NV Lijnzaad) is zaterdag avond in dichte mist in de mond van de Elbe in aanvaring gekomen met de 211 ton metende „Ariadne" uit Hamburg. Beide schepen werden beschadigd en lie pen Cuxhaven binnen. De „Myson" heeft een beschadigde voorsteven. In stromende regen en onder de wat ijl klinkende tonen van een hoog op het dakrestaurant manmoedig voortspelende Amsterdamse politiekapel is de uit ruim honderd leden bestaande heterogeen samengestelde hoofdstedelijke goodwill- delegatie zondagochtend drijfnat van Schiphol naar New York vertrokken. Daar wachtte de reeds eerder vertrok ken burgemeester Van Hall hen op als leider van deze „Promotion group", die gedurende de komende veertien dagen in New York op meh mag wel zeggen bij>- kans Amerikaanse schaal propaganda zal maken voor Nederland in het algemeen en voor Amsterdam in het bijzonder. Tot dat doel hebben onder andere de volgende instanties hun krachten voor de ze campagne gebundeld: de ANVV, het stadsbestuur van Amsterdam, diverse hoofdstedelijke instellingen (onder andere de Amsterdamse VVV en de Kamer van Koophandel) en tot slot het hoofdstedelijke bedrijfsleven. Hoogtepunten van het door Nederland te presenteren programma zijn vier con certen van het Concertgebouw-orkest (dat over tien dagen de missie nareist en twee dagen na deze delegatie de terugreis zal aanvaarden), de aanbieding van het ze- ventiende-eeuwse schuttersstuk „De weesmeesters van Amsterdam" van Nico- laes Eliasz, dat in bruikleen wordt gege ven aan het Metropolitan Museum, de pre mière in de VS van Joop Geesink's film .Amsterdam, mijn stad, mijn haven," een officiële ontvangst aan boord van de „Er MAANDAG 13 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u. helpt geen lieve vader aan". Luxor Theater, 19.30 u.: „Winden waaien om de rotsen" (één voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Kinderroof". DINSDAG 14 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Twee zijn schuldig". Luxor Theater, 19.30 u.: „Winden waaien om de rotsen" (één voorstelling). Het ooievaarsnest van het stadhuis van Oudewater is weer bewoond. Het manne tje is gearriveerd en verwacht mag wor den, dat nu binnenkort ook het wijfje van de vakantie in het zuiden zal terugkeren in Oudewater, Het ooievaarsnest in Oude water behoort tot de meest gefotografeer de en gefilmde van West-Europa. 18-19. Nauwelijks had kabouter Libbelom de woorden driemaal uitgesproken of er gebeurde iets:... Stakeman begon zowaar te bewegen. Libbelom kon bijna z'n ogen niet gelo ven. De vogelverschrikker, die daar altijd maar stijf en houtig op hetzelfde plekje had gestaan, bewoog z'n armen en benen en z'n hoofd. Ik... ik kan me bewegen! juichte hij. Ja, de toverspreuk had gewerkt. Er was leven gekomen in de houten stokkenpop; hij begon vol vreugde rond te dansen, ter wijl Libbelom met grote ogen toekeek... WAT STAAT BR OP DAT BoRPt POIW6 VOOR Ol/IFANTEN T066AM6 VER BODEN 0H| >1U(ST| IKKAN NAMELIJK OOK N16T DAAROM MOET >16 MIJN TUIN N06 NIET V6R- L6£6N PI b" COPENHAGEN HIJ ZAL 6BTER PlAATJES KUNNEN L6Z6N - IK6A EEN MUIS SCHILDEREN 1 „Oranje," die dan in de New Yorkse ha ven ligt en een serie modeshows aan boord van dit vlaggeschip door manne quins van de stichting Amsterdam Fashion Week. Tijdens het bezoek zal burgemeester Van Hall op 21 april zijn zestigste verjaardag vieren. Hij wordt voor het leiden der dele gatie bijgestaan door wethouder drs. J. M. den Uyl, de directeur-generaal voor mid denstand en toerisme, drs. 0. Wijsen, ANW-directeur J. A. Risseeuw, en de voorzitter van de Amsterdamse K. van K. mr. D. A. Delprat. Onder de deelnemers bevindt zich voorts de pianiste Pia Beck, die met haar Ame rikaanse trio de feestelijkheden muzikaal zal opluisteren. Zij zal echter pas midden mei naar Nederland terugkeeren. Reeds zijn 35 kisten met propaganda materiaal en geschenken (totaalwaarde 45.000) naar New York verzonden. De de legatie zal drieduizend grammofoonplaten uitdelen met een klankbeeld over Amster dam aan de ene en muziek van het Con certgebouworkest aan de andere kant. Het hele gezelschap wordt gehuisvest in het Waldorf Astoria-hotel te New York. Bij een frontale botsing tussen twee per sonenauto's op de provinciale weg Rotter- dam-Oostvoome nabij de gemeente Geer vliet is zondagmiddag het zesjarige jon getje Seltenreich uit Rotterdam om het leven gekomen. Het jongetje zat in een auto met vijf volwassenen en vier kin deren. Er zijn bij het ongeluk zeven mensen ernstig gewond en twee licht. De gewonden zijn opgenomen in Rotterdamse zieken huizen. Het zevenjarige meisje Elly Thoone is zaterdag op de kruising Midden-Peelweg- Meerselseweg in Venray door een vracht auto aangereden. Zij is in het ziekenhuis aan de opgelopen verwondingen overleden. De 51-jarige journaliste Lyda Winkel uit Amsterdam is zondagavond om het leven gekomen, toen zij nabij Guignes, in het departement Seine et Marne,» met haar auto in een bocht slipte en tegen een brug leuning reed. Zondagavond is de 75-jarige heer J. Vro lijk uit Woubrugge in Leiderdorp door een achteropkomende personenauto geschept en om het leven gekomen. Het slachtoffer liep rechts langs een onverlichte buiten weg. Zondag is in het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam overleden de 61-jarige B. van der Greef uit Schoonhoven, die op tweede paasdag tijdens het oversteken van de pro vinciale weg te Krimpen aan de IJssel door een auto werd aangereden en daarbij zeer ernstig werd gewond. In het Haagse ziekenhuis Zuidwal is overleden de 73-jarige D. F. Lupgens uit Den Haag. De bejaarde man werd woens dagavond 8 april ernstig gewond, toen hij, door het niet verlenen van voorrang, met zijn fiets door een personenauto werd ge grepen. Drieling getrouwd. In Reusel (N.-B.) zijn de 23-jarige drieling-zusters Adriana, Henrica en Petronella Lauwens op de zelfde dag in het huwelijk getreden. Adriana trouwde met Petrus Schoofs uit Bladel, Henrica kreeg Arnold van den Oetelaar uit Veldhoven tot man en Petro nella kreeg Albert van Baelen uit Poe- derlee (België) tot levensgezel. De meis jes komen uit een gezin van dertien kinderen. Kerk in 3 weken. In Hoensbroek wordt een kerk gebouwd uit betonelementen. De montage zal niet meer dan drie weken in beslag nemen. Het gebouw wordt samengesteld uit 26 betonnen muurpan den van 9 meter lengte en 13 betonnen dakschalen. Deze schalen zijn elk 25.5 meter lang en wegen 18 ton per stuk. Ze worden met een speciale wagon, die de N.S. pas heeft gekocht, van de fabriek in Venray naar Hoensbroek vervoerd. Expresgoed. De Nederlandse Spoorwegen hebben de normen voor het aannemen van expresgoed met ingang van 3 mei vereenvoudigd. Tevens zijn enige ver ruimingen aangebracht in de mogelijk heid tot vervoer als expresgoed. De lijst van goederen die niet als expresgoed mogen worden aangenomen, vervalt. Voor oningeschreven kranten zal geen gewichtsbeperking meer gelden en de gewichtsgrenzen voor expresgoed zijn verruimd. Dodelijk ongeluk. De 67-jarige heer N. Zendveld uit Heilo is tijdens werkzaam heden bij Wessanen en Laan in Wormer- veer tussen een lift en een zoldering be kneld geraakt en op slag gedood. De heer Zendveld was na zijn pensionering blij ven werken om te sparen voor een va kantie in Australië, waar hij kinderen heeft wonen. Hoogleraren. Tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren aan de universiteit te Groningen, om onderwijs te geven in de Romaanse taalkunde en filologie, in het bijzonder de Franse taalkunde en de middeleeuwse Franse filologie en letter kunde, is benoemd dr. W. Noomen, thans wetenschappelijk hoofdambtenaar-A aan de gemeentelijke universiteit te Amster dam. Aan de Vrije Universiteit zijn be noemd prof. mr. H. D. van Wijk te Am stelveen tot gewoon hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid voor het geven van onderwijs in het Nederlands administratief recht en het recht van de lagere publiekrechtelijke lichamen; en drs. H. Linnemann, te Cairo, tot buiten gewoon lector in de faculteit der econo mische wetenschappen voor het onder wijs in de economische problematiek der ontwikkelingslanden. Diplomatieke dienst. Mr. S. G. M. baron van Voorst tot Voorst is benoemd tot ambassadeur bij het Luxemburgse hof. De heer M. F. Vigeveno is benoemd tot ambassadeur in Joegoslavië. Mr. dr. R. H. Pos, ambassadeur te Havana, is tevens benoemd tot gezant in de republiek Haiti. llllllllllllllllllülllllillllllllllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Het K.N.M.I. deelt mee: Tussen een krachtig hogedrukgebied, dat van de Ame rikaanse oostkust over de Azoren tot bij Portugal reikt, en een depressiegebied bij IJsland is op de oceaan een krachtige westelijke luchtstroming ontstaan. De westelijke winden hebben de vochtige lucht, die zondag in ons land veel regen veroorzaakte, weer verdreven en drogere lucht aangevoerd. In deze lucht kwamen maandagmorgen echter nog veel wolken voor, maar ook opklaringen. Over de oceaan komt een zwakke storing snel naar West-Europa. Onder invloed hiervan kun nen morgen plaatselijk enkele buien val len en zal de wind weer toenemen. In de temperatuur komt niet veel verande ring. O-- Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. v Neerslag: laatste 24 uur. - o isd Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg regen zwaar bew. w geheel bew. wnw zwaar bew. w mist w zwaar bew. w geheel bew. wzw regen wzw wzw a S 7 9 10 9 10 II 12 12 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Madrid Mallorca geheel bew. regen zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. motregen motregen motregen zwaar bew. half bew. geheel bew. regen zwaar bew. zwaar bew zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. regen onbewolkt mist zwaar bew. onbewolkt z 4 zzw 9 windst. 11 w zw w wnw w zw w zzw nw nno zw zw zw z zw zo wzw 10 14 12 10 12 13 15 15 19 19 16 17 17 18 19 21 18 windst. 18 windst. 19 no 17 windst. 19 windst. 22 9 11 8 10 9 6 2 10 0,8 6 0,8 1 0 0.8 12 9 2 3 0.8 0 0 0 2 0,4 0,1 0,5 0 0,7 0,8 0 0 0 0 zijn wij weer tot uw dienst met de nieuwe lijn en variaties. SALON BEAUTÉ HAUTE COIFFURE Santpoorterpl. 1 - Haarlem - Tel. G0643 Dinsdag 14 april Zon op 5 46 uur, onder 19.36 uur. Maan op 7.06 uur, onder 22.22 uur. Maanstanden 19 april 05.09 uur eerste kwartier 26 april 18.50 uur volle maan Hoog en laag water In ÏJmuiden Maandag 13 april Hoog water 4.15 uur en 16.35 uur. Laag water 12.20 uur en uur. Dinsdag 14 april Hoog water 4.55 uur en 17.13 uur. Laag water 0.37 uur en 13.04 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te ÏJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2