iermans „Uitkomst" W 4 Veit Harlan overleden Opera-concert trok veel belangstelling Eton-scholieren speelden „Much ado about nothing" HAGAM HEEMSTEDE MH HET WEEKEINDE nu bij de Haagse Comedie MAANDAG 13 APRIL 1964 -*«ami 1 - p MP *mmmwgg. SWL rJLJI Het Franse liefdeslied PETER SELLERS HERSTELLEND Bachkoor uit Osnabrück zong in de Grote Kerk te Haarlem Rob du Bois nabeschouwingen In Coornhertlyceum Tentoonstelling van de stichting „Jong Haarlem vooruit" Contourgeopend Hans van den Bergh 7. Damshuizer Zaterdagavond concert van Haerlemsche Musyckcamer ZEPHYR 4 - 6 ZODIAC De radio geeft dinsdag HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. T elevisieprogramma WEEKABONNEMENTEN L- I „rn ■mf»W ijè wMMMHsli De verplaatsing van de tempels van Aboe Simbel is begonnen. Deze monumenten zouden verloren gaan als door de Asoewandam het Nijl- water een hoger niveau krijgt. De foto toont de werkzaamheden. Een der beelden is reeds uit de rotswand gezaagd. ««P1 Dinsdagavond zal het echtpaar Nico en Janine Knapper (zang met begeleiding van gitaar) in een van de zalen van café-res taurant Brinkmann optreden tijdens een bijeenkomst van de afdeling Haarlem en omstreken van de Alliance Frangaise. Als onderwerp van hun optreden kozen zj, „Het liefdeslied door de eeuwen heen". De Britse acteur Peter Sellers is volgens zijn vrouw voornemens een jaar vakantie te nemen om te herstellen van zijn hart aanval. De Zweedse actrice Britt Eklund deelde gisteren mede, dat het echtpaar, zodra Sellers in staat is te reizen, naar zijn woning in Surrey, Engeland en vervolgens naar Zwitserland zal gaan. Sellers is gis teren van de lijst der gevaarlijk zieken afgevoerd. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE In het kader van de tussen Haarlem en de westduitse stad Osnabrück bestaan de vriendschapsovereenkomst vindt sinds enige tijd op allerlei gebied culturele uit wisseling plaats. Ook de muziekschool van de Maatschappij tot bevordering der toon kunst doet hieraan mee: een ensemble van de muziekschool is naar Osnabrück geweest; zaterdagavond hoorden wij in de Grote Kerk een door de muziekschool georganiseerde uitvoering door het Bach- Chor Osnabrück onder leiding van Gün ther de Witt. Er stonden werken op het programma van Sweelinck, Buxtehude en Bach van alle drie zowel koor- als orgelwerken Günther de Witt bleek een voortreffelijk koordirigent: de discipline waarmee het koor onder zijn leiding zingt leidt ten minste wat betreft intonatie en klankaf weging tot haast vlekkeloze uitvoeringen. Zonder twijfel hebben wij bezwaar tegen de al te gescandeerde wijze waarop voor al in Sweelinck het metrum werd aange zet en tegen de betrekkelijke eenvormige en vlakke dynamiek die alle uitvoeringen kenmerkte, maar dat zijn verschijnselen die bijna alle Duitse koren met elkaar ge meen hebben: men accentueert in Duits land nu eenmaal graag het metrum, ook in muziek waar dat minder op zijn plaats is en men besteedt in dat land nu een maal minder aandacht aan de dynamische contrastwerking, dan wij dat van onze koren gewend zijn. Binnen het kader van de duidelijk, ty pisch Duitse opvattingen van de dirigent op het gebied van scandering en dyna miek kan over de prestaties van het Bachkoor, vooral in Sweelincks motetten uit de Cantiones sacrae en in Buxtehudes vijfstemmige Missa brevis slechts in su perlatieven worden geschreven. Daar bij moet speciaal gewezen worden op de uitzonderlijk fraaie sopraanstemmen. Merkwaardigerwijs waren het juist de so pranen, die door enkele zeer hinderlijke onzuivere intonaties Bachs dubbelkoor „Der Geist hilft unsrer Schwachheit auf' weinig goed deden. Waarschijnlijk heeft hier de lage temperatuur in de kerk de zangeressen parten gespeeld. De Witt wisselde het vocale gedeelte van het programma af met orgelwerken van dezelfde componisten. Helaas bleek hij echter een aanzienlijk beter dirigent dan organist: zijn spel was slordig en ondui delijk van klank en daardoor ia pijn lijk contrast met de kwaliteit van het Bavo-orgel. En met de kwaliteit van het Bachkoor dat wij onder leiding van de voortreffelijke dirigent de Witt hier stellig nog wel eens zullen horen. De Duitse filmregisseur Veit Harlan is heden in een ziekenhuis op Capri over leden. H(j was 64 jaar. Harlan, die aan kanker leed, was gehuwd met de filmster Christine Söderbaum. Harlan maakte ondermeer de beruchte Nazi-film „Jud Süss". Veit Harlan en zijn echtgenote creëerden in de Nazi-tijd oergermaanse rollen in pro pagandistische kitschfilms, hij als regis seur, zij als actrice. In 1962 ontketende Harlan's regie van Strindberg's „Droom spel" een storm van protest, ondermeer Van de Joodse studenten aan de Akense universiteit en de Joodse gemeente van die stad. De voorstelling ging niet door. Har lan won echter het proces tegen de Joodse gemeente die het stuk had laten verbieden. De opvoeringen trokken toen volle zalen. In 1963 wilde het Zimmertheater ermee naar Maastricht, Heerlen en Kerkrade. Die voorstellingen werden afgelast omdat de schouwburgdirectie niet van Harlan's en Söderbaum's aandeel aan deze opvoering op de hoogte zou zijn geweest. De directie van 't Zimmertheater heeft steeds gezegd „een groot man weer een kans te geven, anders gaat hij kapot" AVRO's Zaterdagavond begon zoals ge woonlijk met een vervolg van de onein dige, maar toch ook wel onderhoudende serie, die nog altijd „Luipaard op schoot" I drongen. Grootheden als deze Amerikaan- se amusementsman schijnen deze sektie trouwens altijd op zijn kop te zetten; za worden met zoveel bombarie aangekondigd dat de kijker zich een kind-op-de-kermis gaat wanen, wie een bijzondere attractia wordt aangepraat. Eerst echter nog kwamen een afleve- is getiteld. Dansend temidden van de Pyg- r'ng van de Dick van Dyke-show, die een i 1,0 I lirot <11 in lnn/fn «1 ..1 I. J .1 i meeën was Michaela in ieder geval op haar grootst. Na het journaal kon Ageeth nog altijd één van de liefste omroep- sters met duidelijke blijdschap mede delen. dat haar omroep deze keer eens niet helemaal op het stramien van zijn wat al te lange niesbui was en het aloude quiz uur, waarin dokter Jan de Cler als Invaller deel uit maakte van de vier schaar, die uit drietallen telkens de juis te persoon moet zoeken. Wie het nog niet wist, zou er zonder al -aO li v Oil /.IJl I I j- zaterdags vertier zou voortborduren, want I voor "Publiciteit en tam-tam, ook wel I Qonrovrt<-ilr/M%*«w, J -i rit-. -r en dat hadden we ook al gezien nie mand minder dan Sammy Davis Jr. had zowel Pinky en Perky als Rijk de Gooyer voor één keer van het programma ver- achtergekomen zijn, dat Sammy Davis Jr. een superieure entertainer is, met tal van talenten begiftigd. De weieens gemaakte vergelijking met de one man-show van Toon Hermans gaat echter niet op, doet zelfs aan elk van deze groothe den onrecht. Moet Hermans het vooral hebben van zijn bruisende woordspelletjes, van zijn luchtige, vaak poëtische liedjes, Davis is voor alles een eminente zan- ger, musicus en tap-dancer, hoewel zijn imitaties van Maurice Chevalieter Nat King Cole en James Stewart ook koste lijk waren. Wij mogen wel aannemen, dat regisseur Zeer talrijke minnaars van opera-muziek uit Haarlem en omgeving hebben de ge legenheid aangegrepen om op het opera- concert, dat zaterdagavond door Haarlems r'0 Rooyens' in deze gemonteerde repor- Opera Koor en door Haarlems P.T.T.- tage van een recente nachtvoorstelling alle mannenkoor in de gemeentelijke concert- r?.c,ht heeft doen wedervaren aan de veel- zaal werd gegeven, hun hart op te halen zlJdigheid van deze Amerikaanse be- aan geliefde opera-muziek. Het ontbreken r°emdheid. Juist doordat de voorstelling van een dramatische samenhang of van I een reportage behandeld was, viel het 'n logisch zich ontplooiende toneel-situatie I ons ephter op, dat er zo weinig over kwam DE VOORSTELLING van Heijermans' „Uitkomst" die in het laatste Holland Festival als Nederlandse toneelmanifestatie zoveel opgang gemaakt heeft, is nu door de Haagse Comedie als het ware „overgenomen", enerzijds ook al weer omdat het op 3 december van dit jaar honderd jaar geleden zal zijn dat Heijer mans geboren werd, anderzijds omdat men met deze voorstelling ons land wil vertegenwoordigen bij het internationale Theatre des Nations in Parijs. IN MENIG OPZICHT is de fraaie voorstel ling van het vorig jaar onveranderd ge bleven: Enscenering en decors van Eric van Ingen en Wim Vesseur zijn zonder meer gelijk, terwijl ook de twee voor naamste rollen, die van de zwaan en van Jan, destijds al door leden van de Haagse Comedie werden vertolkt namelijk door Georgette Hagedoorn en Jules Royaards, Zij beiden gaven ook nu weer trefzeker de juiste toon mee aan hun uitbeeldingen een gestileerd volksaccent met een prach tig volgehouden ondertoon van straatjon- gensbravoure. Vooral de zwaan, die men vroeger ook wel eens in minder realisti sche opvattingen heeft gebracht, is in de prachtig natuurgetrouwe vormgeving van Lisette van Meeteren, een sfeervolle steun voor de voorstelling. Georgette Hagedoorn weet telkens razendknappe overgangen te vinden van de symbolische kant van de verschijning als drager van hogere aspira ties naar de kindervisie op de zwaan uit Jans koortsdromen. TALRIJKE ANDERE rollen waren uiter aard door de Hagenaren overgenomen en er is daarbij in ieder geval bijna nergens achteruitgang geboekt. Hoe voortreffelijk ook Mimi Boesnach de moederrol heeft ge speeld, er is geen twijfel aan dat ook Ida Wasserman op een meer ingehouden wijze, ontroerende accenten vond. Opmerkelijk sober, maar daardoor juist fascinerend EEN GROEP LEERLINGEN van de vermaarde Engelse jongensschool Eton College, zich noemend de „Eton College Players", heeft zaterdagavond in de aula van het Haarlemse Coornhertlyceum een voorstelling gegeven van Shake speare's blijspel „Much ado about no thing". De voorstelling was een onder deel van een kleine tournee door ons and de eerste waarmee deze groep zich buiten Engeland waagt die don derdag in Utrecht is begonnen en op 23 april, de vierhonderdste verjaardag van Shakespeare's geboorte, in Amstel veen zal eindigen. DE SPELERS, wier leeftijden uiteenlo pen van dertien tot achttien jaar, ver tolkten hun rollen gedisciplineerd en met veel enthousiasme. Hoewel de opvoering geheel in het teken van schools amateur toneel stond en niet volgens andere maat staven kan worden beoordeeld, gaven som mige leden van de groep al wel blijk van enig speeltalent. Aansluitend bij de tradi tie van het Shakespeariaanse toneel voor leerlingen van een jongensschool een gelukkige omstandigheid moesten ook de vrouwenrollen door jongens worden ge speeld en dat leverde verrassende resul taten op, al waren de lichaamsbewegin gen in enkele gevallen meer die van cri cket- of voetbalspelers dan van aristocra tische jongedames. DE REGISSEURS van de opvoering, de heren Prescott Hedley en Raef Payne, wa ren op het merkwaardige denkbeeld ge komen, het stuk niet (zoals Shakespeare voorschrijft) op Sicilië te laten spelen maar in Schotland, en niet omstreeks 1600 maar in september 1909. Dat de hoofdpersonen min of meer Ita liaanse namen dragen, dat een van hen gouverneur van Messina" wordt genoemd en zijn vriend des huizes „prins van Arra- gon", mocht daarbij hiet hinderen. Met blijmoedige veronachtzaming van alle lo gica was gouverneur Leonato van Messina in de kilt van een Schotse Hooglander ge stoken, droegen zijn jachtvrienden rokkos- tuums en sprak de jongere broer van de prins van Arragon met een Schots accent. In elk geval had dit arrangement het voor deel, dat er nu aan het hof van Leonato echte doedelzakmuziek kon worden ge speeld en aardige Schotse dansen werden gedanst De merendeels jeugdige toeschouwers hebben zich bij deze voorstelling best ver maakt, ook al kwam Shakespeares tekst niet altijd even duidelijk over het voet licht. was ditmaal de vader van Frans van der Lingen. Bob de Lange was uiteraard voor treffelijk als de komische wasbaas, terwijl Jules Croiset, Joris Diels en Annie Leen- ders in hun kleine rollen alleszins volde den. Minder gelukkig leek mij Sonja Brill in de rol van Jans oudere, opstandige zuster Sien. De rauwheid van het volks meisje die hier vereist is, ligt ver buiten haar bereik. Voor het overige kan ik naar aanleiding van deze reprise die het afgelo pen weekeinde in de Koninklijke Schouw burg te den Haag plaats had, niet anders dan herhalen wat ik schreef bij de festi- De stichting „Jong Haarlem.vooruit" gaat weer een tentoonstelling houden, die een beeld geeft van de op de cursussen bereikte resultaten en vervaardigde voor werpen. De tentoonstelling wordt zaterdagmid dag 18 april om half drie geopend in de aula van het stedelijk gymnasium aan de Prinsenhof 3 in Haarlem. Na de opening houden enkele cursisten een modeshow van de door hen gemaakte kleding (cursus kostuumnaaien). De expositie is zaterdag open van 19 tot 22 uur en zondag van 14.30 tot 17 uur. In aanwezigheid van verscheidene ge nodigden onder wie tal van exposerende kunstenaars is zaterdag in het stedelijk museum „Het Prinsenhof" te Delft de salon „Contour 1964" geopend door de heer R. W. D. Oxenaar, directeur van het rijks museum Kröller Müller te Otterlo. „Contour", die tot 11 mei duurt, is ge organiseerd door de krinig Vereniging voor Schone Kunsten te Delft en wordt thans voor de dertiende maal gehouden. Zij om vat schilderijen, grafiek, beeldhouwwerk en keramiek. Dit jaar is de nadruk gelegd op het non-figuratieve in de beeldende kunst. Er nemen 48 kunstenaars aan Con tour deel. valvoorstelling van vorig jaar, namelijk dat wij hier met een heel merkwaardige kant van Heijermans* dramatisch talent te maken hebben. TERWIJL HET eerste bedrijf inzet als het gebruikelijke schrijnende volksrealis- me dat veel van Heijermans' werk typeert, krijgt het stuk gaandeweg ook in letterlij ke zin een hoger vlucht, wanneer de dro men van de zieke jongen uit dit proleta riërsmilieu zichtbaar gemaakt worden. Heeft de inhoud van dit tweede gedeelte dus een meer poëtische, symbolische draagwijdte waarbij de door Jan aan de hemel geplukte sterren de concretisering voorstellen van het streven naar „uit komst" uit de grauwe werkelijkheid waar toe het gezin veroordeeld is, daar mist men ditmaal de sterkste troef uit het ove rige dramatische oeuvre van Heijermans: de hechte constructie. Er ontbreekt na de expositie eigenlijk iedere lijn aan het ge beuren en allerhande details zijn eigenlijk onbegrijpelijk en hebben ook geen enkele functie in de afwikkeling der gebeurtenis sen. Desalniettemin zijn een aantal van de scènes zo vol van een simpel maar in ho ge mate eerlijk sentiment dat men toch ademloos en met een brok in de keel blijft toekijken. TOCH BLIJFT het de vraag of men in het Parijse Théatre des Nations, voor een publiek dat de tekst niet verstaan kan, met deze voorstelling nu wel veel eer kan inleggen, hoe fraai de uiterlijke kant) en met name de hachelijke vliegepisode met de zwaan) ook is verzorgd. Blijft immers niet Heijermans' vermogen om mensen onmiskenbaar te typeren in hun aard en milieu door de manier waarop zij zich uiten, een van de sterkste en blijvend waardevolle karakteristieken van zijn kunst en zal men van dat aspect in het Théatre des Nations niet juist geheel ver stoken blijven? was blijkbaar voor hen geen bezwaar om volop te genieten van bekende melodieën uit beroemde opera's. Trouwens, de echte kenners zullen bij het luisteren naar de uitgevoerde fragmenten ongetwijfeld hun fantasie ingeschakeld hebben om de ver van de sfeer en van de binding, die Davis zo makkelijk met de zaal tot stand mocht brengen De NCRV, wier zondagavonduitzendin- I gen veelal een gedwongen, ernstig karak ter hadden, verraste ons gisteravond met tolkte muziek met haar bedoelde drama- e®n aardige, tragi-komische film, getiteld tische werking intensief te kunnen onder- V?en kwestie van gezag". Boekte Danny gaan. In 't vastgestelde programma moes- I eens 6 en wereldsucces met de uitbeel- ten door een indispositie van de sopraan- van een ser'e dagdromen van Walter soliste Nelly van Gelder wijzigingen wor- I Mitty, nu veroverde Ernie Kovacs ons den aangebracht. De sopraan Dolores Ra- met een dagdroom van een corrector, die vich had men bereid gevonden in haar I erachter kwam, dat een stethoscoop hem plaats op te treden. Ziekte onder de zan- dokter maakte; en het charmante was, dat gers van het P.T.T.-mannenkoor belette dle droom op de vrije zaterdagen van de voorts dirt ensemble alles tot uitvoering te werkelijkheid werd, totdat hij ontmas- brengen wat het zich had voorgesteld. I d en ontdekt werd als een klein, maar Waarschijnlijk door een misverstand tus- I mena'. 'n ieder geval geschikt voor sen de dirigent de heer P. J. Potgieser en I huwelijk. de zangers van dit koor liep de inzet van e ""dij oenen ogen, die gisteravond het het Priesterkoor uit Mozarts opera „Die gesprek „Onder vier ogen" volgden, moe- Zauberflöte" vast. Er zat niets anders op ten ^ve' geboeid gekeken hebben naar de dan opnieuw te beginnen en deze keer ver- markante kop van dokter J. J. Pilon, de liep de vertolking naar wens. Verdienste- ®e<Tetaris van het Nes Ammin projekt. lijk klonk hierna „O ïsis und Osiris" en s zonder de weieens falende uitlichting het slotkoor uit „Die Zauberflöte", even- zonder de al te grote close-ups, die ons als later op de avond het Jagerskoor uit J, v°rige uitzendingen weieens hinderden, „Der Freischütz" van Carl Maria van Setuigde het gelaat van deze arts van een Weber. Bevorderlijk voor de klank zal het boeiende en uitzonderlijke persoonlijkheid, ongetwijfeld zijn, wanneer de dirigent I fingesprek met Jan van Hillo beves- I tigde de oren, wat de ogen zagen. zaterdagavond-concerten meer streeft naar een rustiger dynamiek, scherper dictie en geprononceerde melo dische vormgeving. Tezamen met de zan gers van het operakoor vertolkte 't P.T.T.- mannenkoor onder leiding van de heer Potgieser met daverend succes het solda ten-koor uit „Faust" van Gounod. Indruk maakte het Slavenkoor uit Verdi's „Nabuc- co" in de uitvoering door de twee volledige koren. Prijzenswaardig, behoudens enige De van de onrust, was verder de voordracht van Haerlemsche Musijckcamer in de Nieuwe .Einzug der Gaste" uit de opera „Tann- Kerk verheugen zich in de gunst van het hauser" van Richard Wagner, eveneens Publiek. De combinatie van het kameror- onder leiding van de he.-r Potgieser. Na kest met het Aerdenhouts Vrouwenkoor de pauze nam de dirigente Bep Ogterop de eveneens onder leiding van André Kaart' directie van de kooruitvoeringen op zich. verbreedt de mogelijkheden voor een inte- Dit had tot resultaat een mooie, evenwieh- ressante programmakeus en schept een tige vertolking van koren uit Verdi's „La prettige afwisseling tussen instrumentale forza del Destino" door de zangers van I ®nvocale onderdelen die men in de „of- beide koren, een aantrekkelijke uitvoering ficiële" concertzaal (waar het symfonisch van een gedeelte uit „Andréa Chenier" van concert en het oratorium een gescheiden Giordano door de zangeressen van het bestaan voeren) helaas moet missen, operakoor, dat in zijn geheel nog een Ditmaal hoorde men eerst het Concert effectrijke vertolking gaf van een koor uit voor viool en hobo van J. S. Bach, een Boitos „Mefistofele" en een gedeelte uit meesterwerk van de klasse der bekende Rossini's „Mosé". vioolconcerten, de Suites en de Branden- Bijzonder gewaardeerd werd de klank- burgse Concerten. De kunst van de expres- rijke uitvoering van het kerkkoor uit de fi.eve arabeske vindt er een hoogtepunt in, opera „Cavalleria rusticana" van Mascagni er ls T611 getuige yan het huwelijk van aan het slot van de avond door de gecom- §eometrie en melodie. De solopartijen off .dealer voor Haarlem en omstreken ZANDVOORTSELAAN 4-6 - TEL. 38825 bineerde koren. Gaarne vermeld ik de be wogen heldere solozang van de sopraan Dolores Ravich en de sonore indrukwek kende vertolkingen van de bas Guus Hoek- werden vervuld door twee jonge musici, beiden leerling van het Amsterdams Mu- zieklyceum, de hoboïst Werner Herbert, en de violiste Vera Beths, die voor da HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte grammofoonmuziek. 7.55 Over weging. 8.00 Nieuws. 8.15 Voor de jeugd. 8.20 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Nieuws. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Licht baken, lezing. 10.25 Moderne grammofoon muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Volaan.voor uit, lezing. 12.00 Angelus. 12.04 Draaior gelklanken (gr.). 12.20 Amusementsmu ziek (gr.). 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Voor de boeren. 12.45 Platennieuws. 12.55 Katholiek nieuws. 13.15 Lichte grammofoonmuziek. 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. 14.10 Rielek- sen.gevarieerd programma (herha ling van zaterdag jl.). 15.10 Voordracht. 15.30 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.00 Voor de zieken. 16.30 U hebt voor rang: godsdienstig programma. 17.00 Voor de jeugd. 17.35 Voor de padvinders. 17.50 Reg. uitz.: Nieuws uit de Ned. Antillen, door H. Dennert. 18.00 Voor de tieners. 18.20 Uitzending van de Pacifistisch So cialistische Partij: Vragen en antwoor den. 18.30 R.V.U.: Zoeklichten op het to neel, door drs. G. J. de Voogd. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Licht en semble. 19.50 Lichte grammofoonmuziek. 20.00 Kamerkoor en orgel: moderne liede ren. 20.30 William Shakespeare en het kort begrip van de tijd(II), lezing. 21.20 Moderne kamermuziek (opn.). 22.00 De zingende kerk: bespreking van kerkmuziek uit ver schillende stijlperiodes. 22.20 Het Konink lijk bezoek aan Mexico. 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws. 22.40 Vreemd een keuze uit woord, zang en dans van el ders en.anders. 23.10 Licht ensemble K. met zangsolisten. 23.55-24.00 Nieuws. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Programma overzicht. Aansluitend: lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnas tiek. 9.10 De groenteman. 9.15 Gewijde mu ziek (gr.). 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boek bespreking. 10.0C Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Lichte orkestmuziek. 12.20 Regerings uitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte orkestmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of gram mofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Dansorkest en zangsolisten. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Lichte grammofoonmuziek. 15.30 Alt en piano: Klassieke en moderne liederen. 16.00 Mexi co en Nederland door vriendschap verbon den, klankbeeld. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Lichte grammo foonmuziek voor de teenagers. 18.00 Nws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Johan Wil lem Friso Kapel. 18.45 Dansmuziek. 18.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle: gesprokén brief uit Parijs. 19.10 Fragmen ten uit de opera Alcina (gr.). 20.00 Nws. 20.05 Hou je aan je woord: een program ma vol speelse invallen en literaire spits vondigheden. 20.45 Moet u eens luisteren, cabaretprogramma. 21.15 Viool en piano: klassieke en moderne muziek. 21.45 Jonge Politici in Indonesië: interviews. 22.15 Actualiteiten. 23.00 Venster op de heden daagse muziek: discussie. 23.Ï55-24.00 Nws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.15 Lichte muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.20 Kamer muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio (Om 15.00 Nieuws). 15.45 Lichte muziek. vei iiuiniugcu vau uc uao v_ruus iiuvn.- I t* -i "v* «v man. En eindelijk wil ik met waardering jmse muzlekliefhebbers al geen on- gewagen van de handige, muzikale bege- e, meer ls- h™ optreden was een leiding van de pianisten Johan Kat en Lou e? een onbevangen aanvoelen Tervoort en de organist Anton van Dalen. t °glca waarme® de Polyfonie „ge stuurd moet worden. Lofwaardig was ook P 7wannximilc !iet aandeel van de Musijckcamer die de I laatste tijd een verjonging heeft onder gaan. Twee delen uit de „Symphonia Sacra'» van Heinrich Schütz (1585-1672) werden door het vrouwenkoor gebracht op de ingetogen wijze die past bij deze god vruchtige muziek. Er was een treffende overeenkomst tussen de sobere dimensies van het kerkinterieur dat Pieter Saen- redam, die meester van het picturale con trapunt, inspireerde en de muziek van t Schütz die gespeend is van alles behalve 17.15 Lichte muziek. 17.45 Klassieke en mo- de weini§e lijnen die voldoende zijn voor derne muziek, met zang. 19.00 Nieuws, ee2 innerhjke resonans, weerbericht en radiokroniek. 19.40 Lichte Persoonlijk werd ik minder bekoord muziek. 19.50 Beroepsbelangen van de Mid- °°f. RQeQ j-lge Mlsere van J- A- ^as- denstand, lezing. 20.00 Klassieke orkestmu- se (1699-1783), die een enorm vruchtbaar ziek. 20.45 Chansons. 21.30 Jazz. 22.00 Nws h°°fdzakebik werk en berichten. 22.15 Zuidamerikaanse volks- 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Duitse les. 16.24 Lichte muziek. 16.50 Klas sieke muziek. 17.00 Nieuws en weerbericht. muziek. 22.35 De zeven kunsten. 22.50 Licht programma. 23.00 Nieuws. 23.05 Belgische muziek. 23.55-24.00 Nieuws. Aansluitend Voor de zeelieden. VOOR MAANDAG CVK-IKOR-RKK: 19.30 Jeugdprogram ma over de Bijbel. 19.45 Kenmerk, veer tiendaags magazine van de kerken. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Uit zending van de Boerenpartij: 20.30 Varié té, T.V.-filmpje. 20.40 De jongen met de trompet, speelfilm. 22.25 Jivaro, documen taire film. 22.55-23.00 Journaal. VOOR DINSDAG NOT-NTS: 14.00-14.25 Schooltelevisie: De zaam te Dresden en Wenen. De Italia niserende stijl van Hasse heeft weinig ,body". en maakt veel gebruik van cli chés, die eens levende denkbeelden waren bij Bach en Pergolesi. Het zingt allemaal wel fijn, en de welluidendheid vindt in da kerkakoestiek een goede voedingsbodem. Men keerde op aarde terug na de pauze, met „A sketchbook of Women" van de Engelsman Thomas Pitfield, een reeks van twaalf karakterschetsen (in huiselijk- parodiërende trant). Pitfield schreef zelf de tekst die de verdienste heeft dat zij ge makkelijk in de mond ligt en vocaal bruik bare motieven oplevert. Ritmische grap jes geven kleur aan dit prentenboek (het slagwerk en de piano dragen hiertoe bij, naast het strijkorkest). De uitvoering was fris en had de lichte toets die vereist werd. De sympathieke stem van May Oranje den Uyl gaf reliëf aan de belangrijke so lo-partij. Deze sopraan had zich ook in het werk van Hasse onderscheiden, tezamen met de dames Ans Wiersema en Feyna boog staat gespannen. KRO: 19.30 Kijk op Duyckinck Sander (alt). De obligaat piano kunst: actualiteit en wetenswaardigheid op I s wer^ werd gespeeld door Ans het gebied van kunst en kuituur (dl. 27). gunae NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Brand punt. 20.40 Jan en Alleman. 21.05 En zij I leefden nog lang en gelukkig? documentai re. 21.40 Een uur met Hitchcock, T.V.- film. NTS: 22.30 Journaal. KRO: 22.35-23.05 Gesprek over het veelomstreden toneel-1 stuk Der Stellvertreter, dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6