Hagemeijer merkt in 1964 nog niets van het verlies van N.-Guinea Jont Fr.-Groningsche waarschuwt tegen onroerend-goed-koorts Namen van stakers in de bouw worden gepubliceerd Lagere resultaten van Wilton Fijenoord De Beurs Fa. B. ENGELENBERG Werkvoorraad met| 20 gestegen Sterke stijging van portefeuille Friesch- Groningsche Hoger overschot op betalingsbalans Produktiedaling Willem Barendsz Noteringen bleven nauwelijks op peil VMF-missie naar China vertrokken Ter toepassing nieuwe CAO Verdere daling in 1964 verwacht Verslaggeving aangepast Boeke en Huidekoper 12 (11) percent Etna richtte zich op aardgasverwarmmg SCHEEPVAARTBERICHTEN Kort economisch nieuws American Hotel weer 22 pet dividend Nieuwe fabriek van British Enkalon Gemeenteraad van Napels geschorst BIJ PK SYMBOOL VAN KWALITEIT MAANDAG 13 APRIL 1964 9 Begeman Serbadjadi HAARCREME fant-astisch! Grontmij In 4e kwartaal Van werelddeel naar werelddeel, 5.000 meter hoog. En de man in de cockpit voelt zich prettig met P.K. Opwekken de verfrissing die de aandacht ver scherpt. Mensen met verantwoordelijk werk op elk gebfed gebruiken bij voor keur P.K. Probeer zélf hoeveel beter alles gaat met P.K.Steek het bij u: de beste chewing-gum die er is! Top-quality chewing-gum from Wrigley's OFFICIeLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN „TENCOLINEUM" groen voor schuur en schuttingen Dividend 32 (30) pet De brutowinst op goederen, commissies en andere inkomsten over 1963 van Hage meijer en Co's Handelmaatschappij n.v. is, zoals uit de verlies- en winstrekening blijkt, gestegen tot 4,86 (v.j. f 4,44) mil joen. Uit voorzieningen dochteronder nemingen kwam vrij L72 miljoen (nihil). De onkosten stegen tot 1,4 1,32) mil joen, afschrijving investeringen bedroeg ƒ1,59 (ƒ0,26) miljoen. Aan het pensioen fonds personeel werd 300.000 (nihil) toe gevoegd. Het winstsaldo bedraagt 3,25 (ƒ2,83) miljoen. Voorgesteld wordt, zoals bekend, 25 percent dividend in contanten (onv.). De uitgifte van nieuwe aandelen, verband houdende met de overnametrans acties, heeft er toe geleid dat een agio werd verkregen. In verband met het in stand houden van de fiscale aanspraken, is een agio-reserve in de balans opgevoerd ter grootte van 1.801-000. Met 't verlies van de verkooporganisatie in West-Nieuw-Guinea is een belangrijke winstbron weggevallen, waarvan de con sequenties zich echter nag niet in 1964 zullen doen gevoelen. De directie heeft de laatste jaren de bij de organisatie be horende ondernemingen op een goede financiële en rendabele basis kunnen brengen, waaruit volgt dat deze bedrijven in de toekomst meer aan de winst zullen kunnen bijdragen. Het verlies van de orga nisaties in Irian-Barat wil de directie niet onderschatten, maar de resultaten bij de huidige ondernemingen geven haar reden de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. Het doel blijft gericht op de verdere uitbreiding van de dochterondernemingen, alsmede op de overneming van, dan wel participatie in, andere ondernemingen, om zodoende tot een verdere uitbouw van de organisatie te komen. In de jaarvergadering zal machtiging worden gevraagd tot uitgifte van nieuwe aandelen ter zake van eventuele overname transacties. Het bedrijfsresultaat van de n.v. Kon. Nederlandsche Machinefabriek v.h. E. H. Begemann heeft over 1963, blijkens de winst- en verliesrekening, weinig ver andering ondergaan ten opzichte van 1962. Het bedroeg 785.056 (v.j. 785.329). Na afschrijvingen etc. bedraagt de winst ter verdeling f 136.080 (onv.). wordt, zoals gemeld, een dividend van zeven percent. Voorgesteld onveranderd De Grontmij. N.V. (Grondverbetering en ontginningsmaatschappij) in De Bilt heeft een werkvoorraad van 387 mil joen, een toeneming van twintig percent ten opzichte van vorig jaar. Dit heeft de president-directeur van deze n.v., ir J. M. J. Hanraets, tijdens de zaterdag in De Bilt gehouden aandeelhoudersvergadering meegedeeld. De omzetstijging bedroeg vorig jaar zes percent. De bouwsom van de Grontmij-werken in Nederland was toen 85 miljoen. Ir. Hanraets ver wacht dit jaar een produktietoeneming tot 90 miljoen, waarmee de Grontmij de kostenstijgingen hoopt te kunnen op vangen. Het dividend over het afgelopen jaar werd vastgesteld op 8 (vorig jaar 7V2) percent. Ir. Hanraets deelde onder meer mee, dat in samenwerking met vier andere ondernemingen een maatschappij is op gericht, die in opdracht van de Neder landse Gasunie 90 km aardgasnet tussen Zutphen en Boxtel gaat aanleggen. De Grontmij neemt in deze maatschappij deel met 19 percent van de aandelen. Een Franse maatschappij, die gespecialiseerd is in buizenaanleg in de Sahara, heeft 55 percent van de aandelen. Op 1 mei wordt met het werk begonnen. Op 1 no vember hoopt men klaar te zijn. Dankzij verdere vraag naar hypothecair krediet is in 1963 de portefeuille van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank met b(jna ƒ105 miljoen gestegen tegen ƒ101 miljoen in 1962. Deze sterke stijging drukte wederom haar stempel op de resultaten van het af gelopen jaar. Zowel baten als lasten be wogen zich op een hoger peil dan in 1962. De cijfers over 1963 en 1962 zijn niet zon der meer vergelijkbaar, zo moet bij de post interest in aanmerking genomen worden, dat hier in 1963 een belangrijk hogere opbrengst uit deelnemingen js be grepen dan in 1962: deze opbrengst is vrij van vennootschapsbelasting. Over het verhoogde kapitaal kan over 1963 een gelijkblijvend dividend-percen tage worden uitgekeerd, terwijl ƒ375.000 De n.v. Cultuurmaatschappij Serbadjadi heeft over 1963 aan interest ontvangen 69.827 (v.j. 74.501). De onkosten beliepen 41.386 40.946), koersverschillen effecten 31.356 902). Het saldo verlies bedraagt 2.915 (v.j. winst 33.027). Het totale ver- liessaldo bedraagt thans f 3,05 miljoen. De deelname in de n.v. ïnteradlantico op Curagao werd beëindigd. Aan de jaarvergadering zal, zoals be kend, worden voorgesteld het geplaatste kapitaal door middel van afstempeling tot de helft, dat wil zeggen tot 2.424.000 terug te brengen en 't op de balans voorkomen' de saldo verlies met een gelijk bedrag te verminderen. Uit een door minister Witteveen (Finan' ciën) verstrekt overzicht blijkt, dat de lo pende rekening van de betalingsbalans in het vierde kwartaal van 1963 op kasbasis een overschot van 379 miljoen heeft op geleverd tegenover 352 miljoen in het zelfde kwartaal van 1962. Op transactie basis beliep dit overschot 176 miljoen tegenover 462 miljoen een jaar tevoren. De uiteenlopende ontwikkeling een vooruitgang op kasbasis van 27 miljoen tegenover een achteruitgang op trans actiebasis van 286 miljoen valt in hoofdzaak toe te schrijven aan mutaties in de korte handelskredieten. Deze mutaties hebben een belangrijk deel van de sterke achteruitgang van het saldo van in- en uitvoer op transactiebasis ge compenseerd. Doordat bovendien de netto ontvangsten uit hoofde van het diensten verkeer 470 miljoen tegenover 404 miljo enin het vierde kwartaal 1962) en kapitaalopbrengsten 338 miljoen tegen 205 miljoen in het vierde kwartaal 1962) toenamen, kon de lopende rekening op kasbasis de geringe verbetering van 27 miljoen te zien geven. Ook voor het gehele jaar 1963 waren de verschillen tussen de overschotten op de lopende rekening op kas- en op transactiebasis ten gevolge van de mutatie in de korte handelskredieten aanzienlijk. De produktiecijfers van de „Willem Ba rendsz" per 29 maart 1964 luiden als volgt traan 7705 (v.j. 10.367) ton, spermolie 2333 (2334) ton, vleesmeel 923 (1217) ton, be vroren vlees en lever 967 (1003) ton en Japans vries schip 6142 (7019) ton. De vrij flauwe tendens die zich sedert medio januari op het merendeel van de wereldgoederenmarkten heeft gemanifes' teerd, hield in maart aan. Over het alge' meen bleven de omzetten aan de lage kant, terwijl de noteringen op een enkele uitzon dering na zoals bij koper zich niet of nauwelijks wisten te handhaven. Dit staat in het overzicht goederenmarkten over maart 1964 van de Nederlandse Overzee Bank. De weinig geanimeerde stemming houdt volgens sommige handelskringen m. ook verband met het feit dat tegen eind 1963 en begin van dit jaar in de mees te sektoren niet onbelangrijke aankopen werden verricht, mede met het oog op verwachte prijsstijgingen. Voort kan ten deze worden gewezen op de in een aantal Westeuropese landen genomen anti-infla toire maatregelen, terwijl ook de verho ging van het officiële disconto in Engeland per eind februari de marktstemming niet gunstig beïnvloedde. In haar jaarverslag 1963 wijst de direc tie van de Friesch-Groningse Hypotheek bank op het gevaar dat teveel nadruk ge legd wordt op produktie, gericht op wo ningen met een minimum aan woongerief, die als gevolg van de stijgende woonbe- schaving, een kortere economische levens duur zullen hebben. Het zou juister zijn aldus de directie de woningproduktie meer te richten op de knelpunten van vraag en aanbod. Bouw in de vrije sector van huizen waarnaar i kapitaalkrachtige vraag bestaat, zou op lange termijn algemeen economisch ge zien, minder verspilling betekenen en te vens op korte termijn bijdragen tot even wichtiger verhoudingen in deze sector van de onroerend-goed-markt. Voorts blijft het streven naar evenwicht op de huurmarkt, mede door 'n huur- en subsidiebeleid dat zich richt op een beperking van de vraag Met een negental medewerkers is de di recteur van de V.M.F. Stork-Werkspoor, de heer M. H. Damme, zaterdagochtend per K.L.M. naar Moskou vertrokken om vandaar in een lijnvliegtuig van de Rus sische luchtvaartmaatschappij Aeroflot over Siberië naar de Chinese volksrepu bliek te vliegen. In Peking, Shanghai en Korea gaat deze missie pogen de handel uit te breiden, die de V.M.F. reeds met Rood-China voert. „In 1961 ben ik er voor het eerst ge weest," aldus de heer Damme bij zijn vertrek, „en sindsdien hebben wij van Chi na een opdracht tot levering van een com plete kunstmestfabriek gekregen, die wij in de komende 2 jaar hopen af te leveren Er is een bedrag van 20 tot 25 miljoen gulden mee gemoeid". Gedurende het ko mende bezoek zal de missie geen moeite doen om nieuwe verkoopcontracten af te sluiten, doch zich uitsluitend bezig houden met de technische voorbereiding voor ver dere verkopen. Terwijl de V.M.F.-missie zich in Pe king bevindt, zal daar onder leiding van de oud-vice-president van Unilever, de heer Sidney J. van den Bergh, op 22 april ook de officiële Nederlandse Handelsmissie van de centrale kamer van handelsbevordering aankomen, die eveneens met communis tisch China nauwere handelsrelaties wil aanknopen. De raad van de samenwerkende pa troonsverenigingen in de bouwbedrijven te Amsterdam heeft van drie aan nemingsbedrijven bericht ontvangen van een staking, die op bouwobjecten is uit gebroken. Daarbij verstrekten deze be drijven lijsten met de namen en adressen van de stakende werknemers. De N.V. Handelsonderneming Meyer's Metselbedrijf te Duivendrecht meldde 53 werknemers, die op 6 april het werk aan de bouw van het laboratoriumgebouw van het Wilhelminagasthuis en van 459 wonin gen aan de Ookmeerweg in Amsterdam hebben neergelegd, de N.V. Heytak te Am sterdam meldde 26 stakers, die werkten aan een hoogbouwobject aan de Osdorper- weg te Osdorp (zij staken sedert 6 april) en de N.V. J. P. van Eesteren te Rotter dam meldde 153 werknemers van het ob ject voor de Nederlandsche Bank, die op 25. maart in staking zijn gegaan De bouwbedrijven melden deze namen, zoals bekend, in het raam van hun streven de nieuwe C.A.O. juist toe te passen en stipt na te leven. Door bekendmaking van de namen en adressen der stakende werk nemers wil men voorkomen, dat de sta kers bij een ander bouwbedrijf gaan wer ken. De lijsten der stakers worden gepu bliceerd in twee bladen, nl. „Bouwbelan- gen" en „Cobuw" en zij worden naar alle bouwbedrijven gezonden, alsmede naar de directie van het gewestelijk arbeidsbureau voor het gebied, waar de betrokken arbei ders wonen. Aan de leden van de samenwerkende pa troonsverenigingen zijn richtlijnen gegeven voor de naleving van de nieuwe C.A.O. Doclstraat 39- Haarlem - Tel. 1323? De in 1963 door de Dok- en Werf- Maatschappij Wilton Fijenoord bereikte resultaten zijn in overeenstemming ge bleken met de in het vorige verslag ge uite verwachtingen. De bedrijfsbezetting was redelijk, maar de financiële resul taten gaven een daling te zien. De finan ciële verslaggeving werd aangepast aan de eisen des tijds, waarmee de directie meer aan de open reserves kan worden beoogt een ruimer inzicht te verschaffen toegevoegd dan over 1962. De open reserves stegen met 1.7 min. van ƒ27.1 min. tot 28.8 min. Het voor gestelde dividend bedraagt (onveranderd) 72 per aandeel van 1.000 waarop 20°/o ls gestort. De Koninklijke Handelmaatschappij v/h Boeke en Huidekoper N.V. stelt aandeel houders voor over 1963 een dividend in contanten uit te keren van 12°/o. Het vorig Jaar werd ll°/o uitgekeerd. De vergadering is op 28 mei. in de financiële positie van de n.v. Van daar dat vergelijkende cijfers ontbreken. Het saldo bedrijfsrekening was groot 9.4 miljoen en het saldo overige baten en lasten 3.5 miljoen. Ten behoeve van afschrijvingen werd 8 miljoen onttrok ken aan de voorziening voor vernieuwing en modernisering. Aan de extra reserve werd onttrokken 1.9 miljoen. Als saldo ter verdeling resteert 7.02 miljoen. Op de preferente aandelen wordt voorgesteld zoals gemeld, vijf percent en op de gewone en de prioriteitsaandelen dertien percent dividend (v.j. 16 percent). Aan het perso neel wordt uitgekeerd 2.65 miljoen. Door de wijziging in de financiële ver slaggeving zal het jaarlijkse saldo van de bedrijf srekening, blijkens het verslag, in mindere mate dan voorheen beïnvloed worden door de toevalligheid van het in enig jaar voor afrekening komen van ge reedgekomen orders. Per ultimo 1963 komt de extra reserve thans met 15.8 miljoen op de balans voor. Om enige vergelijking met 1962 mogelijk te maken, vermeldt het verslag als indicatie, dat het saldo van de bedrijf srekening en de overige baten en lasten (in 1963 12.9 miljoen) ongeveer 20°/o blijft beneden het saldo van 1962, in dien in dat jaar dezelfde methodiek was toegepast als in 1963. Voor de afdeling algemene werktuig bouw kan een toenemende produktie wor den verwacht. De Nederlandse pijpleiding constructie combinatie, waarin Wilton deelneemt, kreeg opdracht voor het leg gen van 130 km. gaspijpleiding van de Nederlandse Gasunie. De afdeling reparatie begon 1964 met een goede werkbezetting, die, naar men verwacht, kan worden ge handhaafd. Hoewel dus ook in 1964 op een redelijke werkbezetting kan worden ge rekend, moet toch worden verwacht dat de financiële resultaten verder zullen terug lopen, niet alleen omdat het prijspeil van de orders zeer concurrerend zal zijn, maar nog meer door de kostenstijging in het be drijf. Alleen reeds de loonronde van 1 janu ari betekent voor Wilton een kostenstij ging van 6 miljoen per jaar. De patroons weten aan de hand van deze aanwijzingen, wat hun bij een staking te doen staat voor wat betreft het bekendma ken van de namen enz. der stakers. Ten aanzien van de werkwilligen, voor wie er ten gevolge van staking geen werk is, moeten de patroons allereerst overleg plegen met hun organisatie over de moge lijkheid en wenselijkheid betreffende even tueel ontslag of in dienst houden. Dit over leg dient ook om te bereiken, dat bij col lega's tijdelijk werkgelegenheid voor deze groep kan worden gevonden. Bij langzaam-aan acties moeten de pa troons wederom allereerst overleg plegen met hun organisatie. De mogelijkheid be staat, aldus de richtlijn, om de langzaam- aan-werkers te sommeren hetzij in het bijzijn van getuigen, hetzij per aangeteken de brief, hun normale arbeid op behoor lijke wijze te verrichten. Weigeren zij aan de sommatie zoals ver zocht gevolg te geven dan kunnen zij wor den ontslagen op staande voet. Wenst men I niet tot ontslag over te gaan, dan luidt het advies alleen over de gewerkte uren het kale uurloon betalen, dus zonder de 10 percent „franchise" (tariefdervingstoe- slag zoals bedoeld in artikel 16 lid 3 van de c.a.o.). een eerste economisch en sociaal deside ratum. De directie waarschuwt tegen een zeke- onroerend-goed-koorts. Op de markt van woon- en bedrijfsruimten is door ve lerlei overheidsingrijpen het prijsmecha- chanisme grotendeels uitgeschakeld. Da spanningen die hierdoor ontstaan, ontla den zich op dat beperkte segment van de totale onroerend-goed-markt, waar vrije of vrijkomende woon- of bedrijfsruimte wordt aangeboden. „Het is zorgwekkend, dat vele, op het gebied van onroerend- goed belegging, onervarenen hun oordeel teveel laten beïnvloeden door incidentele winsten, die in de laatste jaren in on roerend goed in een opgaande markt zijn gemaakt, en op die basis de aantrekke lijkheid van belegging in onroerend goed overschatten". Bovendien houdt men ten onrechte geen rekening met de mogelijkheid dat, wan neer de overspanning op de bouwmarkt achter de rug is, de reële bouwkosten wel eens zeer aanmerkelijk zouden kunnen da len. De directie wijst op twee bijzondere omstandigheden tengevolge waarvan de bouwkosten thans hoger liggen dan in een evenwichtiger toestand het geval zou zijn. Ten eerste het huidige hoge belonings- peil in de bouwvakken, wat een gevolg is van de grote behoefte aan bouwvakarbei ders ten tweede de onbevredigende pro- duktiviteit in de bouw tengevolge van knel punten op het gebied van personeels- en materiaalvoorziening en het mondjesmaat afgeven van rijksgoedkeuringen, wat de doorlopende planning en specialisatie van bouwbedrijven bemoeilijkt. Het verslag be vat cijfermateriaal, die aantonen dat da Nederlandse prijzen in de onroerend-goed- sector niet lager zijn dan in andere lan den. Hoewel verschillende factoren de resul taten van de Koninklijke Ijzergieterijen en Emailleerfabrieken „De Etna" N.V. on gunstig dreigden te beïnvloeden, is de di rectie er, blijkens het jaarverslag, in ge slaagd gunstige resultaten te bereiken. Het exploitatiesaldo op de winst- en ver liesrekening bedraagt 7.8 (v. j. 7.3) min. De interestrekening leverde een voordelig saldo op van 172.000 179.000). Afschrij vingen vergden 1.9 1.6) min., belastin gen 2.65 2.75) min. Na een donatie aan de reserve diverse belangen ad 500.000 (onv.), komt het saldo winst uit op 2.96 2.73) min. Voorgesteld wordt een divi dend van 32 (v. j. 30) percent. In 1963 is een koortsachtige activiteit ontwikkeld bij het speurwerk. Een gas fornuis moest worden ontworpen, dat met zeer geringe kosten op aardgas kan wor den omgebouwd. Men meent er thans in geslaagd te zijn een aardgas-convector te ontwerpen, die het in energiekosten kan opnemen tegen de kolenhaard en de olie- convector. De afzet van deze produkten ziet men met vertrouwen tegemoet. De markt in olie-apparaten heeft Etna prijs- gegeven. De teruggang in kolenapparaten hoopt zij in aardgasapparaten terug te winnen. Aagtekerk 11 te Suez. Aalsum 11 te Mirl. Acmaea 11 v. Liverpool n. Ardrossan. Adara 10 70 m. z.o. Rio de Janeiro n. Rio Grande. Aegis 12 te Kp. Haitien. Agamemnon 10 104 m. n.w. Pto. Rico n. Tenerife. Almkerk 11 te Le Havre. Aludra pass. 12 Rio Grande do Sul n. Santos. Amerskerk 12 te Hongkong. Ammon 12 v. Carupano n. Georgetown. Amstelkroon 12 v. New Westminster n. Victoria. Amstelsluis 11 900 m. o. Montevideo n. Durban. Amstelveen 10 v. Hsingkang n. Moji. Annenkerk 12 v. Antwerpen n. Rotterdam. Area 11 rede Karachi. Aristoteles 12 v. Callao n. Pisco. Attis 10 te Le Havre. Avei'dijk 11 "vAden n. Mombasa. Banda 11 te Bombay. Bawean 12 te Shanghai. Beninkust 11 rede Lagos. Breda 11 v. Willemstad n. La Guaira. Calamares 11 te Cristobal. Caltex Nederland 12 v. Sidon n. Europoort. Camerounkust 12 te Lagos. Camitia 12 te Willemstad. Carrillo 12 te New York. Cartago 13 te Santa Martha. Castor 11 te Rhodos. Celebes 11 te Bahrein. Ceres 12 v. Balboa, 13 te Buena Ventura. Charis 11 v. Bremen n. Antwerpen. Chiron 10 v. Paramaribo n. Amstetrdam. Cinulia 10 740 m. z.w. Horta n. Curasao. Congokust 11 te Antwerpen. Crania 10 970 m. w. Finisterre n. Rotterdam. Dahomeykust 11 te Bordeaux v. Antwerpen. Daphnis 11 v. Port of Spain n. Amsterdam. Delphina 11 v. Monrovia n. IJmulden. Delft 13 te Montreal. Diogenes 11 te Huacho. Dongedijk 12 v. Londen n. Bremen. Dorestad 10 130 m. o.n.o. Curagao n. Curagao. Drente 11 te Abu Dhabl. Echo 12 te Rotterdam. Eemhaven 11 te Livorno. Eos 11 v. Oran n. Algiers. Friesland SSM 11 v. Terneuzen n. Leith. Garoet 11 v. Bremen n. Amsterdam. Goeree 10 v, Wilmington n. Montreal. Grebbedijk 11 te Antwerpen v. Rotterdam. Gulf Hollander 12 te Suez. Hathor 11 v. Lorenco n. Cristobal. Helicon 11 v. Kingston n. Puerto Limon. Hercuues 12 te Oranjestad. Hollands Dreef 12 v. Balboa n. Japan. Inca 10 300 m. z. Havana n. Galveston. Isis 10 30 m. n.w. Barbados n. Amsterdam. Izalco 12 te Houston. Jagersfontein 13 te Antwerpen. Kabylia 12 te Cristobal. Kalydon 11 te Acajutla. Karakorum pass. 11 Str. Florida n. Philadelphia Karimun 11 te Penang. Katelysia 12 te Abadan. Kennemerland 11 v. Cabedelo n. Amsterdam. Kerkedijk 11 te Antwerpen. Kloosterdijk 11 v. New Orleans n. Antwerpen. Koningswaard 10 v. Curagao n. Puerto Miranda Kopionella 11 te Miri. Korenia 13 v. Aden n. Suez. Kosicia 11 v. Kingston n. Bermuda. Krebsia 10 v. Suez n. Avonmouth. Kreon 12 te Mackenzie. Kryptos 13 te Curagao. Laarderkerk 11 v. Rotterdam n. Amsterdam. Laga 11 v. Izmir n. Malta. Leiderkerk 11 v. Genua n. Port Said. Lelykerk pass. 11 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Leto 11 te Liverpool. Limburg 11 v. Vancouver n. Seattle. Maashaven 11 v. Bathurst n. Dakar. Maaslloyd 12 te Lorenco Marques. Mainlloyd 12 v. Le Havre n. Cristobal. Mediterranean Sprinter 12 te Rotterdam. Meerkerk 11 v. Aden n. Madras. Memnon 11 te Antwerpen. Mentor 11 v. Tunis n. Antwerpen. Muiderkerk 10 te Hamburg. Mylady 11 te Vlaardingen. Naess Tiger 12 v. Mena al Ahmadi n. Suez. Nieuw Amsterdam 11 v. St. Croix n. New York. Noordwijk 12 te Rio de Janeiro. Onoba 11 te Mena al Ahmadi. Oranje 11 te Port Everglades. Osiris 11 v. Port of Spain. Pacaya 12 te Huachno. Pendrecht 11 v. Singapore n. Shanghai. Peperkust 11 v. Rotterdam n. Amsterdam. Pericles 11 v. Talcahuano n. Antofagasta. P. G. Thulln 10 in Str. Magelhaen n. Pta. Arenas, Philidora 13 v. Mena al Ahmadi n. Suez. Philine 12 v. Rotterdam n. Banias. Pieter S. 11 te Rotterdam. Polydorus 10 v. Pandjang n. Singapore. Prins Joh. Will. Friso 10 v. Hamburg n. Bremen Prins Willem II 12 te Famagusta. Pygmalion 11 te Antwerpen. Raki 11 te Malta. Riouw 13 te Dar es Salaam verwacht. Rondo 11 te Aden. Rotterdam 13 te New York. Rotti 13 te New Orleans. Rijndam 12 v. Montreal n. Southampton. Sarpedon 11 te Petitgoave. Scheldelloyd 12 te Kota Baru. Schouwen 12 te Tenerife. Seinelloyd 13 v. Dunedin n. Bluff. Serooskerk 10 v. Bremen n. Antwerpen. Servaaskerk 13 te Antwerpen verwacht. Sinon 13 te Port au Prince verwacht. Socrates 11 te Puerto Cortez. Solon 10 630 m. o. Kp. Kennedy n. Baltimore Straat Chatham 11 v. Kobe, 12 te Nagoya. Straat van Diemen 11 70 m. z.w. Europa eil. naar Singapore. Straat Frazer 13 te Kaapstad verwacht. Straat Lombok 11 1000 m. w.n.w. Fremantle naar Mauritius. Straat Malakka 11 v. Hongkong n. Sihanoukville. Straat Mozambique 14 te Cantos verwacht. Straat Rio 11 v. Hongkong n. Singapore. Sumatra 11 te New Orleans. Telamon 12 te Rotterdam. Tjiluwah 14 te Hongkong verwacht. Togokust 13 rede Lagos Triton 11 v. Port of Spain n. Miami. Ulysses 11 v. Tampa n. New York. Van Linschoten 10 630 m. n.o. Durban n. Durban. Van Spilbergen 11 v. Melbourne n. Bunburry Videna 11 v. Suezkanaal n. Mena al Ahmadi. Vitrea 12 te Bandar Mashur. Vlist 12 v. Vancouver n. Port Hueneme. Waingapoe 13 te Singapore. Willem Ruys 14 te Melbourne verwacht. Wltmarsum 11 te Houston. Wonogiri 11 te Belawan v. Singapore. Wonorato 11 te Callao. Wonosari 11 v. Tabaco, 12 te Manilla. Wonosobo 12 v. Bangkok n. Hongkong. World Heath 11 55 m. n.n.o. Muscat n. Abadan. Zaankerk 11 v. Aden n. Suez. Zaanland 11 v. Las Palmas n. Montevideo KLEINE VAART Ank T. 10 100 m. n.o. Villano n. Londen. Calchas 11 40 m. n. Malta n. Algiers. Inspecteur Mellema pass. 10 Hebriden n. Mostyn. Philetas 10 120 m. n.w. Tel Aviv n. Tel Aviv. Spolesto 11 25 m. z.o. Flamborohd. n. Vlaardingen. Westereems 11 te Villano n. Bordeaux. Willy Böhmer 11 200 m. n.n.w. Cristobal naar New Orleans. In 1963 werd bij de Haagse Nutsspaarbank blij kens het jaarverslag 257,8 miljoen ingelegd en I 214,9 miljoen terugbetaald, zodat het spaarover schot bedroeg f 42,9 miljoen. Aan rente werd per ultimo 1963 op de spaarrekeningen 12.7 miljoen bijgeschreven. Het spaarderstegoed steeg dus met 55,6 miljoen en beliep ultimo 1963 403,8 miljoen. I Door de nadelige gevolgen van de lang durige vorstperiode van begin 1963 en van de opnieuw slechte en koude zomer, als mede door de voortdurend oplopende kos ten, die door hogere inkomsten niet vol doende konden worden goedgemaakt, heeft het exploitatiesaldo van American Hotel N.V. blijkens het jaarverslag, niet geheel in de verwachtingen beantwoord. Het gemiddelde bezettingspercentage daalde van 95 tot 92. Het exploitatiesaldo liep terug van 291.000 tot 247.000. Dit saldo kon worden verhoogd met het in 1963 terugverdiende koersverschil op deel nemingen ad ƒ16.000. Derhalve meent de directie een onveranderd dividend van 22 percent, waarop reeds ad interim vijf per cent werd betaald, voor te kunnen stellen. Als winstsaldo resteert 166.000 168.000). In een zo sterk op individueel dienstbe toon ingesteld bedrijf zal het compenseren van de kosten door efficiency-verhogende maatregelen slechts ten dele te verwezen lijken zijn. Aan verdere prijsverhogingen zal men derhalve niet kunnen ontkomen. British Enkalon Ltd., de in Noord-Ierland gevestigde dochteronderneming van A.K.U. zal binnenkort op haar fabriekscomplex te Antrim beginnen met de bouw van een fabriek voor Enkalon-tapijtgaren en En- kalon-technisch garen. Tot nu toe fabri ceerde British Enkalon alleen Enkalon- textielgaren. Dit is de tweede uitbreiding van het complex te Antrim sedert de in bedrijf stelling in 1963. De nieuwe uitbrei ding zal in eerste aanleg werk geven aan 200 personen. NAPELS (AP) De Italiaanse regering heeft de gemeenteraad van Napels ge schorst, omdat hij niet in staat is de stad te besturen. Aan de uit tachtig leden bestaande raad is opdracht gegeven, alle werkzaamheden te staken. Prefect Guido Mattucci heeft de bevoegdheid gekregen, inplaats van de raad te handelen tot een nieuwe raad kan worden gekozen. President Antonio Segni zal een formeel decreet tot ontbinding uitvaardigen. Het is de derde maal in zes jaar dat voor Na pels een dergelijk optreden plaatsvindt. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 536—637 674—680 A.K.U Hoogovens Kon. Olie154,80—155 Philips 155,90—156,20 Unilever 144,50—144,90 Slot 2de tijdv. 679 154,80 156, 144,90

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9