Intensiever onderzoek naar verloop in werkgelegenheid AGE 3 -Koffie KREMER Ylliimol STAKEMAN EN IJSBOL POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Nieuw ziekenhuis voor Leiden Man slachtoffer van kolendampvergiftiging Dag van de verpleging wordt gevierd op 12 mei Verkeersplan in honderd gemeenten zeer urgent Zwarte Zee brengt booreiland naar Hamburg Nog geen uitspraak in Kampense moordzaak Expositie over eilandfauna Zes doden in het verkeer r Enorme invoer van „Kneusjes" uit Duitsland Inschrijving buitenlandse medische studenten nu op de bon Politiemuseum voor Den Haag Onderscheiding voor moedige Vlieger Weer regenkans WOENSDAG 15 APRIL 1964 Dr. Mansholt opende arbeidsbureau IJmond Haarlem elsen-IJmuiden Beverwijk Bewaart uw jeugdige charme! zo, daar hebben we Kerkelijk nieuws WERKRAPPORTEN is De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. A. J. H. Bartels, heeft vandaag het door de christelijke ver eniging voor ziekenverpleging „Het Dia- conessenhuis" in Leiden gebouwde nieuwe ziekenhuis (316 bedden) geopend. In de kapel van het diaconessenhuis hield hij een toespraak, waarin hij nog eens wees op het eerder al door dr. Muntendam vertolkte standpunt, dat het ziekenhuis een zekere omvang moet be houden wil het als klinisch centrum van behandeling de mogelijkheid bieden tot concentratie van specialismen. De 71-jarige tuinier G. Griffioen te Woerden is levenloos te bed aangetroffen. Hij was tengevolge van kolendampvergif tiging overleden. De alleenwonende man heeft vermoede lijk na het bijvullen van de nog vrij nieu we haard niet opgemerkt dat er kolen gruis tussen de klep van de vultrechter zat, waardoor deze ongeveer 1,5 cm. open bleef staan. De man sliep in de kamer, waar zich de brandende haard bevond. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek gaat in samenwerking met de ar beidsbureaus dit jaar voor het eerst ge detailleerde gegevens verzamelen van de in Nederland werkzame personen. In de toekomst zullen twee maal per jaar tel lingen worden gehouden. De directeur-generaal voor de arbeids voorziening, dr. ir. D. Mansholt, heeft dit vanmiddag gezegd in de toespraak bij de officiële opening van het gewestelijk ar beidsbureau „IJmond" te Beverwijk. De gegevens zullen de besluitvaardig heid bij het treffen van algemene beleids beslissingen vergroten. Verder zullen be paalde demografische ontwikkelingen, in samenhang met technologische, financiële en monetaire invloeden beter gevolgd kun nen worden. Dit betekent volgens dr. Mansholt dat bepaalde prognoses aan betrouwbaarheid zullen winnen, waardoor het mogelijk zal zijn dreigende verstoringen van een par tieel karakter op te vangen. De nieuwe methodiek zal er, naar hij hoopte, toe lei den dat Nederland in deze aan de spits van de wereld komt te staan. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Theater met „Mag ik met u mee spelen?" van Marcel Achard. M.m.v. Shireen Strooker, Piet Kamerman, Jan Gorissen en Joop Keesmaat. Donderdag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „De dans van de reiger" van Hugo Claus. M m.v. Ton Lutz, Ellen Vogel, Paul Camer- mans, Mien Duymaer van Twist, Hetty Verhoogt, Herman van Elteren en Fred van Vliet. Minerva Theater, vandaag 20 u.: Toneel groep Centrum met „Twee in een klap" van Philip Levene. M.m.v. Wim van den Heuvel, Maxim Hamel, Karin Haage, Els van Rooden, Matthieu van Eysden, Ben Hulsman, Rob Milton, Jan Grefe, Jan Hundding en Henk Admiraal (Neder landse Jeugd Gemeenschap). Concertgebouw, Koninklijk Mannenkoor „Caecilia" o.l.v. Anton de Beer. Solisten: Miep van Luin (piano), Gerard Honig (tenor). M.m.v. het jeugdkoor Inter Nos. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Law rence van Arabië. 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21 15 u.: „Pas poort der schande", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Kerim, de zwarte sjeik", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Maigret maakt zich kwaad", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De tijger van Malakka", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de vijf paspoorten", 14 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstelling. Donderdag 20 u.: „Geef ze de ruimte", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zwarte panter", 18 j. Van donderdag af 14 30, 19 en 21.15 u.: „Musketiers van de zee", 14 j. Studio, 14.15. 19 en 21.15 u.: „De grote stilte", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en 20.30-22.30 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prenten kabinet: „Perzische miniaturen". Tot 19 april. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van H. Wegener. (Tot en met 30 april). Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Bach. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling „5 tot 500''; Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 uur. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 8 juni.. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal, tentoonstelling van werken van Co Westerik.Geopend dagelijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot 19 april. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend, van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 10 mei „Passie en Ver rijzenis" (beeldhouwwerken, houtsneden, paramenten en miniaturen). Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg (Overveen). Tentoonstelling van wer ken van de dames P. Nieuwenhuis, I. Ra- husen, C. de Reede, R. van Goor en J. Du- cro. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Tot 26 april. Kunstzaal Barteljoris, Barteljorisstraat 32: Foto's van Jacques Huinck. Tot en met 2 mei. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. Raadhuis Bloemendaal, donderdag 14.15 uur: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 10 april). WOENSDAG 15 APRIL City, 20 u.: „De prostitutie". Stadsschouwburg, 20 u.: „De vijand was een generaal". Pieter Vermeuienmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 16 APRIL City, 20 u.: „Een moeder klaagt aan". Stadsschouwburg', geen filmvoorstelling. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12-30 u.; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 u. R.K. bibliotheek, donderdag gesloten. Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Twee zijn schuldig". Luxor Theater, 19.30 u.: „Winden waaien op de rotsen" (één voorstelling). DONDERDAG 16 APRIL Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Manne quins voor Scotland Yard". Scheybeeck, 17.30 u.: Openbare gemeen teraadsvergadering. In een toelichting op de nieuwe maatre gel zei dr. Mansholt onder meer dat de directie voor de arbeidsvoorziening naast jde primaire taak van de arbeidsvoorzie ning nog een tweede belangrijke taak heeft die logisch uit de eerste voortvloeit, na melijk het observeren van de arbeids markt. Dit observeren moet in ruime zin worden opgevat, niet alleen het arbeids marktonderzoek, maar tevens het signale ren van onregelmatigheden en het advise ren omtrent mogelijke maatregelen. Het beeld van de arbeidsmarkt moet vol doende gedetailleerd zijn, met een lande lijk beeld kan niet worden volstaan. No dig is een inzicht in de situatie van de afzonderlijke gebieden en bedrijfstakken opdat de problemen kunnen worden be grensd en gelocaliseerd. Het gemis aan voldoende gegevens wordt echter, aldus dr. Mansholt, bij de directie voor de arbeidsvoorziening dagelijks ge voeld. Het stemde hem dan ook tot dankbaar heid, dat met de nieuwe methode gevolg kan worden gegeven aan het advies dat door de commissie voor de statistiek aan de minister van Socigle Zaken en Volks gezondheid in januari 1962 werd uitge bracht. De minister was van mening dat, in verband met de toenemende dynamiek van het Nederlandse bedrijfsleven, een meer intensieve waarneming van het ver loop in de werkgelegenheid van veel be lang is. In navolging van tal van andere lan den zal ook in ons land 12 mei, de ge boortedag van Florence Nightingale, voort aan als dag van de verpleging worden ge vierd. Het initiatief daartoe is genomen door de publiciteitscommissie, uitgaande van de federatie van Nederlandse vereni gingen, die de belangen van de verpleging en de verplegende behartigen. De bedoeling is de verplegenden zich op die dag te doen bezinnen op hun persoon lijke relatie tot hun werk, degenen die pas in de verpleging zijn de idealen voor ogen te stellen die velen van hen bezielden bij de keuze van dit beroep en jonge mensen die nog geen keuze deden attent te maken op de Waarden die het beroep van verplegende vertegenwoordigt, zowel in geestelijke als in materiële zin. Het is dus geenszins de opzet aldus de federatie hiervan een dag te ma ken, waarop de verplegenden met een bloemetje of andere vriendelijke attenties moeten worden verrast. De directeur-gene raal van de volksgezondheid, prof. dr. P. Muntendam, behoorde tot de eersten die instemming betuigden met het plan van de federatie. Advertentie Volgens ir. H. M. Goudappel, hoofd van het adviesbureau voor verkeersonderzoek en verkeersplanning in Delft, wordt met uitzondering van de vier grote gemeenten in maximaal tien gemeenten thans enigs zins serieus aan verkeersplanning gedaan. Ir. Goudappel meent dat een verkeers plan in ongeveer honderd Nederlandse ge meenten mét,meer dan twintigduizend in woners een urgent belang is. Op de tweede dag van de zevende na tionale verkeerstechnische leergang van de A.N.W.B. in Utrecht pleitte de heer Goudappel vanochtend voor een zelfstandi ge verkeersplanologische dienst in elke Nederlandse gemeente van enige om vang. Ir. Goudappel meent dat op de cen trale overheid een zeer dringend beroep moet worden gedaan de middelen ter be schikking te stellen om als eerste aanloop een integrale verkeersstudie van twee of drie („gemiddelde") Nederlandse steden te subsidiëren. De zwaarste zeesleper ter wereld, de Nederlandse „Zwarte Zee", heeft dinsdag een sleepreis van tachtig dagen voltooid, waarmee het schip het booreiland „Mister Louie" uit de Verenigde Staten naar Ham burg heeft overgebracht. Het booreiland zal in Bremerhaven voor het werk voor het Noordzee-eiland Borkum worden klaar gemaakt. In de eerste weken van mei zal in op dracht van het Duitse Noordzee-consor- tium naar aardgas en olie worden ge boord. Het booreiland meet 60 bij 42 me ter en heeft een landingsplaats voor hef- schroefvliegtuigen. De twaalf pijlers waar op het rust moesten voor het transport uit elkaar genomen worden. Met het eiland kan tot 4500 meter diepte worden geboord. In de zaak tegen een 28-jarige fabrieks arbeider uit Kampen, die in de nacht van 19 op 20 augustus 1963 zijn 54-jarige oom D. Kanis met een schaar zou hebben dood gestoken toen deze in bed lag, is nog geen uitspraak gevallen. De rechtbank te Zwolle besloot de zaak voor nader onderzoek aan te houden tot de zitting van 26 mei, waar dan prof. dr. J. Kloek, geneesheer-directeur van de ob servatiekliniek te Utrecht, als getuige-des- kundige zal worden gehoord. De verdachte, die geestelijk gestoord is, had in een nerveuze bui zijn spanningen afgereageerd, waarvan zijn oom die bij hem in huis woonde, het slachtoffer werd. De officier had veertien dagen geleden tien jaar gevangenisstraf met aftrek geëist en daarna terbeschikkingstelling van de re gering. Vitamol-produkten zijn snel tot een wereldbegrip geworden. Dit succes is het beste bewijs voor de doelmatigheid van de vitamine- huidverzorging. Het ontbreken van vitaminen leidt tot verslapping van de huid. Zij gaat schilferen en verwelkt. Daarom moet u uw huid de waardevolle, „leven" gevende vitaminen door middel van Vitamol toedienen. Vitamol-crèmes dringen snel en diep in de huid door, stimuleren de intensieve bloedcirculatie, vernieuwen en versterken de huidcellen, garanderen het natuurlijke vochtgehalte en houden de huid daardoor jong, strak en gezond. DE SUCCESVOLLE VITAMINE-HUIDVERZORGING Crème Hydratante, een wonder van fijnheid, maakt uw huid jeugdig. Crème Cellulaire doet 's nachts haar werk als een goede fee. Tube f 6.75 „De vreemde Eilandbewoner" is de ti' tel van een nieuwe tentoonstelling in de zalen van het Zoölogisch Museum te Am sterdam, die zeker een jaar voor het pu bliek toegankelijk zal zijn. De tentoonstel ling, die een beeld geeft van de fauna op de eilanden over de gehele wereld, wordt door de organisatoren in het bijzonder voor biologen zeer interessant geacht, maar ook voor schoolkinderen, die in de gelegenheid zullen worden gesteld in groe pen deze expositie te gaan zien. De expo' sitie omvat onder meer opgezette exempla ren van vaak uitzonderlijke vormen van diersoorten, die men op de eilanden kan aantreffen, onder andere die van de niet- vliegende vogels. Drie Nederlandse bouwvakarbeiders zijn om het leven gekomen en een vierde werd gewond toen hun auto in de nacht van dinsdag op woensdag in Grundsteinheim, bij Paderbom in Noordrijn-Westfalen, uit de bocht vloog en tegen een boom botste. De omgekomen arbeiders zijn afkomstig uit Goirle en Tilburg. Zij werkten in Kassei en waren op de terugweg na Nederland. De slachtoffers zijn P. Vromans (Goirle), B. Hendriks (Goirle) en A. D. de Rooy (Tilburg). In een ziekenhuis werd opge nomen de heer H. J. Vromans, een broer van de overleden P. Vromans. Hij is ern stig gewond. In het Noordlimburgse plaatsje Venray is de 51-jarige mevrouw T. Schols-Vosters dinsdag om het leven gekomen toen zij door een trein werd vermorzeld. Mevrouw Schols, moeder van drie kinderen, stond te wachten op de trein naar Venlo. Toen de remmende trein naderde kwam zij terecht tussen het perron en de trein. Dinsdagmiddag is de veertienjarige scholier Ton Koot uit Wassenaar bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Via een opening in de heg stak hij op de fiets over van de [oostelijk van de rijks straatweg gelegen secundaire weg naar die aan de andere zijde. Aan deze kant naderde juist op dat moment een vracht auto met aanhangwagen. De jongen werd aangereden en was op slag dood. De 76-jarige heer H. ten Holt uit Den Haag is vanmorgen in het ziekenhuis Zuid- wal overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk. Hij werd zaterdag op de Laan van Meerdervoort in Den Haag aan gereden door een personenauto, toen hij op de fiets plotseling naar linksuitweek. 22-23. Stakeman was zo blij over de ver andering, die de toverspreuk hem gebracht had, dat hij een heel eind ver door de besneeuwde weilanden holde. Hij vond het ook zó heerlijk, dat hij zo maar lopen kon, nadat hij altijd maar stokstijf op hetzelfde plaatsje had gestaan! Maar toen stond hij toch even stil, om wat uit te rusten na al dat rennen. Op dat ogenblik ontdekte hij een sneeuwpop, die daar onder een kale knotwilg stond. Stakeman klom over een hek en stapte op de sneeuwman af... 46 MOET DE OLIFANT AAN H6T SCHRIKKEN MAKEN - HU VERTRAPT EIK6 DA6 MIJN TUINTJE - EN HIJ IS ALLEEN 8AN6 VOOR MUTZEN WAAROM NEEM JE DAN 66EN ECHTE MUIS? J461-D. ©PIB ("omdat DE MUIZEN VOOR OLIfANTEN) BAN6 TMN \~_\y SCHILDPADJE - HOE 6AAT HET DAN 8ENIKD0S NU EEN MO(S „Alleen al over de grenspost Bergh worden 2500 tweedehandsauto's per maand van Duitsland in Nederland ingevoerd en de meeste hiervan zijn „kneusjes". In Kerkrade worden er nog meer geïmpor teerd. De prijzen van deze auto's zijn in Duitsland aan de hoge kant, maar toch wordt aan de invoer in Nederland stevig verdiend, want de importeurs ontduiken door middel van valse facturen en kwi tanties de invoerrechten en de omzetbe lasting". Dit heeft de heer J. Muijsson van de douanerecherche gisteren opgemerkt als getuige bij de behandeling van gevallen van zulke frauduleuze invoer door de rechtbank te Arnhem. Hiervoor stond terecht een 36-jarige koopman te Utrecht, die wordt verdacht van de invoer van zeven auto's met be hulp van valse invoerdocumenten. Hij kocht onder meer vijf auto's voor 7300 DM in Duitsland en gaf ze aan voor een wparde van 1700 DM. Hij tekende de kwi tantie met de naam „Von Hagen". „Dergelijke frauduleuze invoer is immo reel, niet alleen omdat deze verdachte 's rijks schatkist benadeelde, maar ook door de ongelukken die kunnen gebeuren met deze onbetrouwbare auto's. Van zulke kneusjes worden vaak de lasnaden on zichtbaar gemaakt" zei de officier van jus titie mr. F. O. Leüsink, die wegens frau duleuze invoer en valsheid in geschrifte tien maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar eiste. Bij Koninklijk Besluit is bepaald, dat de inschrijving van personen, die geen Neder lander zijn, aan de openbare universiteiten voor de colleges en praktische oefeningen in de faculteit der geneeskunde voor onbe paalde tijd niet mag plaatsvinden behou dens van geval tot geval te verlenen mach tiging van de minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen. De bijzondere universiteiten hebben zich bereid verklaard aan een inschrijvingsbe perking van buitenlanders voor de medi sche faculteit medewerking te verlenen. Er zal daartoe gezamenlijk overleg tussen de medische faculteiten plaatsvinden over de aantallen buitenlandse studenten, die aan elke faculteit kunnen worden ingeschreven Deze maatregel sluit aan op de instel ling van een plaatsingscommissie eerste jaarsstudenten geneeskunde, waarvan eer der melding werd gemaakt. De bepaling geeft de mogelijkheid het aantal in te schrijven buitenlandse studenten aan te passen aan de capaciteit van de betrok ken faculteit nadat in de plaatsing van de Nederlandse eerstejaarsstudenten is voor zien. Met een van misdrijf afkomstig inbrekers werktuig heeft vanmorgen burgemeester mr. H. A. M. T. Kolfschoten slot en paneel van een deur gekraakt, bijgestaan door „vaklui" als de hoofdcommissaris J. H. A. K. Gualtherie van Wezel en aangemoe digd door ir. Folmer, hoofd van de afde ling criminele zaken van het ministe rie van Justitie. Zo opende de burgemees ter het nieuwe politiemuseum. De permanente expositie geeft een goe de indruk van het werk van de Haagse po litie in het algemeen en van het speur werk van de technische opsporings- en herkenningsdienst in het bijzonder. Aan de wetenschap van het voorkomen van mis daden en aan de politieopleiding is ook aandacht besteed. Testpiloot kapitein-vlieger M. G. Janssen die op 16 januari een brandende Star- fighter-straaljager aan de grond zette en zodanig manoeuvreerde dat Hengelo of Enschede aan een ramp kon ontkp- men, is op de vliegbasis Twenthe onder scheiden. Hij ontving voor het front van de troep uit handen van de bevelhebber luchtstrijd krachten, luitenant-generaal Zielstra, een tevredenheidsbetuiging alsmede een zilve ren plaquette voor moedig vliegerschap, de eerste welke aan een Nederlandse pi loot is uitgereikt en die speciaal naar aan leiding van deze gebeurtenis is ontworpen. Twee jaar. Tegen een 22-jarige bankwer ker uit Utrecht is twee jaar gevangenis straf geëist omdat hij, toen hij dronken was, een toevallige voorbijganger te lijf was gegaan. Hij sloeg de 50-jarige man tegen de grond en schopte hem in het rechteroog, dat later operatief verwij derd moest worden. Rechterlijke macht. Mr. H. Schuurman, rechter in de rechtbank in Rotterdam, is benoemd tot raadsheer in het ge rechtshof te Amsterdam. Tot rechter in de rechtbank te Groningen is mr. H. L. Wedeven benoemd, advocaat en procu reur in Leeuwarden. Mr. J. C. M. Leyten, substituut-griffier bij de rechtbank in 's-Hertogenbosch, is tot rechter in die rechtbank benoemd. Bekeken. Een inwoner van Loosdrecht ging naar Winterswijk om daar het stuk bos, dat hij samen met zijn broer had gekocht, eens te bekijken. In het bos is hij waarschijnlijk onvoorzich tig geweest met sigarettenpeukjes, waar door het bos in vlammen opging met een aangrenzend stuk, dat aan een ander toe behoort. NAVO-samenwerking. De chef-staf van de Nederlandse marine, vice-admiraal A. H. J. van der Schatte Olivier, heeft in Bonn met zijn Duitse ambtgenoot, vice-admiraal A. Zenker, de samen werking van de Duitse en Nederlandse marine in het kader van de NAVO be sproken. De Nederlandse officier zal in de loop van zijn vijfdaags bezoek aan West-Duitsland de Westduitse minister van Defensie, K. von Hassel en hogs 1 Westduitse marine-officieren ontmoeten. Hij zal voorts een bezoek brengen aan Hamburg, Sleeswijk-Holstein en de marine-installaties aan de Noordzee kust. qlorix I het voordeligste middel om gootsteen en i toilet fris en helder te houden in handigs plastic flacon Geref. Kerken Beroepen te Rotterdam-Zuid (vac.-A. L. Bos) P. Sijtsma te Nederhorst den Berg en (vac.-H. Dijkstra) H. v. Rhijn te Leeu warden. Aangenomen naar Bleiswijk F. Spoelstra te Schermerhorn. Beroepen te Vleuten-De Meern H. Gil huis te Balk. Bedankt voor Amsterdam-W. (vac.-J. Wiersema) en voor Harderwijk (vac.-wijlen A. Dereksen) Jac. Boonstra te Middelburg. Het K.N.M.I. deelt mee: Een in betekenis toenemend hogedruk- gebied, dat over Frankrijk naar het oos ten beweegt, beïnvloedde ook het weer in Nederland. Het hogedrukgebied vertraag de de doortocht naar West-Europa van een storing, die vanochtend nabij de in gang van het Kanaal lag. Langzaam komt de storing echter toch verder. In verband hiermee wordt de kans op regen later groter. Voordien zullen er echter flinke opklaringen voorkomen bij zuidelijke win den. De temperaturen kunnen daardoor enige verdere stijging ondergaan. Maximum-temperaturen u> i-S d £3 J binnen- en buitenland. W H t, d Neerslag: laatste 24 uur. B. o 5U S 0) a S Den Helder geheel bew. ZW 9 2 Ypenburg geheel bew. zw 12 2 Vlissingen half bew. zzw 9 0.3 Eelde zwaar bew. zw 11 1 De Bilt geheel bew. zw 12 2 Twente zwaar bew. zw 13 3 Eindhoven zwaar bew. zzw 13 6 Z.-Limburg half bew. zzw 12 4 Helsinki mist windst. 6 0 Stockholm half bew. wzw 12 0 Oslo zwaar bew. zzo 12 0,1 Kopenhagen zwaar bew. w 9 2 Aberdeen onbewolkt zzo 12 0 Londen half bew. z 15 0,1 Amsterdam geheel bew. zw 12 2 Brussel onbewolkt z 13 1 Luxemburg half bew. z 11 0,2 Parijs onbewolkt O 14 0,1 Bordeaux half bew. windst. 16 0 Grenoble onbewolkt windst. 15 4 Nice licht bew. nnw 17 0 Berlijn licht bew. wzw 11 3 Frankfort zwaar bew. zzo 13 0 München licht bew. zzw 12 3 Zürich onbewolkt windst. 12 2 Genève onbewolkt windst. 13 2 Locarno onbewolkt nw 19 0 Wenen onbewolkt wnw 16 Innsbruck onbewolkt wnw 13 Belgrado zwaar bew. nnw 22 2 Ajaccio onbewolkt ono 18 0 Madrid licht bew. windst. 22 0 Mallorca half bew. windst. 20 0 Lissabon onbewolkt nw 23 0 Donderdag 16 april Zon op 5.42 uur, onder 19.39 uur. Maan op 8.13 uur, onder uur. Maanstanden 19 april 05.09 uur eerste kwartier 26 april 18.50 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 15 april Hoog water 5.33 uur en 17.54 uur. Laag water 1.17 uur en 13.45 uur. Donderdag 16 april Hoog water 6.14 uur en 18.41 uur. Laag water 1.56 uur en 14.26 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2