Raden en commissies met bestuurlijke bevoegdheden AGENDA 3 EUÜDampo Kleding die U staat en een betalingsregeling die U aanstaat! voor dames: voor heren voor kinderen Schreiner werkt aan luchtlijn Rotterdam-Eelde-Hamburg STAKEMAN 13 EN KJSBOL POLLE, PELLI EN PINGO en Noordwestgat bij Friesland is bijna schoon Veel instemming in Tweede Kamer Duikdemonstraties in aquarium Geen keuze tussen melkleveranciers: 1000,- boete HOOFDPIJNPOEDERS Avontuur van jonge Nederlanders al ten einde Vier doden in het verkeer Morgen koeler A. DE HOOP HAARLEM N.V. DONDERDAG 16 APRIL 1964 2 Zijlstraat 56 Telefoon 11828 RADIO - TELEVISIE Binnengemeentelijke decentralisatie Haarlem elsen-IJmuiden Beverwijk Dankzij deze ideale combinatie kopen vele gezinnen bij de H.K.C. Tot 250.— geen vooruitbetaling. Betaling vanaf ƒ2.— per week of ƒ8.- per maand. Géén rente Géén prijsverhoging ZOMERMANTELS - MANTELKOSTUUMS - SUÈDE KLEDING (in rood - blauw en bruin) REGENMANTELS (ook Terlenka) - JAPONNEN - ROKKEN - JUMPERS - VESTEN - SJAALS enz. KOSTUUMS - KOLBERTS - PANTALONS REGENJASSEN - SUÈDE JEKKERS - NYLON COATS - OVERHEMDEN (dassen, sjaals etc.). Teveel om op te noemen. ZIET ONZE ETALAGES I lansstraat 51-63 iwee Gestrand in België Vlees van kadavers werd tegen „concurrerende prijs" verkocht Kerkelijk nieuws WEERRAPPORTEN Ss o.a Nog deze week zal luitenant ter zee 2e klasse O. C. J. A. Zoethout zijn comman dant mijnendienst kunnen melden dat hij de Operatie Friese Zeegat tot een goed eind heeft gebracht. Ltz 2 OC Zoethout is commandant van het ondiepwatermijnen- vegerssquadron 205 van de marine. De vier onder zijn bevel staande oorlogsbodems zijn aan het begin van deze maand met de Operatie Friese Zeegat begonnen, dat wil zeggen dat zij ten noordoosten van Ameland een nieuwe vaarweg zijn gaan vegen vanuit de Lauwerszeer naar de „Kalverstraat van de Noordzee". Kalverstraat van de Noordzee is de bij naam van de E (Elbe) T (Texel)-route, een door het internationale scheepvaart verkeer druk bevaren waterweg. De nieu we vaarweg, die de vier bbdems bezig zijn mijnenvrij te maken, is in de loop van de laatste jaren ontstaan door het verlopen van de Wadden en banken op de Wierumer gronden. Ze is door de marine mensen met bekwame spoed Noordwestgat genoemd. (Zie ook pagina 13) Advertentie (Van onze parlementaire redacteur) Het voorstel van minister Toxopeus om de gemeenten de bevoegdheid te geven wijkraden en functionele commis sies in te stellen, heeft veel instemming in de Tweede Kamer gekregen. Met dit voorstel wil minister Toxopeus de decentralisatie binnen de gemeenten be vorderen. De raden en commissies, in te stellen door de gemeenteraden, zullen adviserende bevoegdheden hebben, maar kunnen bovendien regelende of bestuurlijke bevoegdheden krijgen. Minister Toxopeus ziet deze raden en commissies als een middel tot ruimer ge bruik van de in de burgerij aanwezige bestuurskracht, een visie waarmee de be windsman veel lof oogstte. „Het dragen van verantwoordelijkheid werkt stimule rend en karaktervormend," zei de anti revolutionaire woordvoerder de heer Kieft. „De commissies kunnen bronnen van volkskracht openen." De heer Visser (V.V.D.) waardeerde de eenvoud van het ontwerp. Hij hoopte dat de gemeenten zich een wijze zelfbeperking c Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: De Nederlandse Comedie met „De dans van de reiger" van Hugo Claus. M.m.v. Ton Lutz, Ellen Vogel, Paul Cammermans, Mien Duymaer van Twist, Hetty Verhoogt, Herman van Elteren en Fred van Vliet. Vrijdag 20 uur: Toneelgroep Studio met „De schaft" en „De zwanen" van Eric Brent Besemer, en „De stenen Salomo" van Henk Sparreboom. M.m.v. Frans Vorstman en Peter Oosthoek. Concertgebouw, vandaag 20 uur: Hef koninklijk mannenkoor „Caecilia" o.l.v. Anton de Meer. M.m.v. Miep van Luin (piano), Gerard Honig (tenor) en het jeugd koor Inter Nos. Minerva Theater, vrijdag 20.15 u.: Voor dracht van André Peters van zijn be kroonde novelle „De spion van Brahma". (Heemsteedse Kunstkring). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Law rence of Arabia", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Kerim, de xwarte sjeik", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De tijger van Malakka", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de vijf paspoorten", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Geef ze de ruim te", a.l. Rembrandt, 14 en 20 uur: „Irma la Douce", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De mus ketiers van de zee", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De grote stilte", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en 20.30-22.30 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prenten kabinet: „Perzische miniaturen". Tot 19 april. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerkspleiri): Tentoonstelling van tekeningen van H. Wegener. (Tot en met 30 april). Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Bach. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling „5 tot 500''; Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 uur. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 8 juni. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal, tentoonstelling van werken van Co Westerik.Geopend dagelijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot 19 april. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 10 mei „Passie en Ver rijzenis" (beeldhouwwerken, houtsneden, paramenten en miniaturen). Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg (Overveen). Tentoonstelling van wer ken van de dames P. Nieuwenhuis, I. Ra- husen, C. de Reede, R. van Goor en J. Du- cro. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Tot 26 april. Kunstzaal Barteljoris, Barteljorisstraat 32: Foto's van Jacques Huinck. Geopend op maandag van 13-18 uur en van dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. Raad Bennebroek, vrijdag 8 u.: Gemeen te raadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 10 april). DONDERDAG 16 APRIL City, 20 u.: „Een moeder klaagt aan". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Pieter Vermeulenmuseum. Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. VRIJDAG 17 APRIL City, 20 u.: „De zoon van Spartacus". Stadsschouwburg, 20 u.: „4 For Texas". Patronaatsgebouw, IJmuiden-O., 20 u.: Feestavond D.K.V. Felison, Heidestraat 45, 20 u.: Lezing over „Artistieke facetten van het glas", door K. Wasch. Petra-zaal, Spaamestraat, 20 u.: Inlei ding door J. Goedhart over „Arbeid en beloning". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; „De Brulboei": 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. DONDERDAG 16 APRIL Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor-theater, 19 en 21.15 u.: „Manne quins voor Scotland Yard". Scheybeeck, 17.30 u.: Openbare gemeen teraadsvergadering. VRIJDAG 17 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Lief de op Staatsbevel". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Man nequins voor Scotland Yard". W.B.-Theater, 20 u.: „Eddie slaat zich er door". Concordia, 20 u.: „In de vergulde os", door toneelclub „Plaatwellerij". Advertentie zouden opleggen bij het instellen van de raden en commissies. De heer Kolfscho ten (K.V.P.) vroeg zich af of de gemeen teraden niet te voorzichtig zullen zijn met de delegatie van de bevoegdheden. Er werden twee amendementen inge diend op het voorstel van minister Toxo peus. Het ene was afkomstig van de heer Kolfschoten, die minimaal één lid van de gemeenteraad wilde opnemen in elke func tionele commissie. Het andere werd inge diend door de heer Voogd (P.v.d.A.) en had tot doel de openbaarheid van de ver gaderingen van de raden te garanderen. Voorts wilde de heer Voogd een lid van het college van B. en W. tot voorzitter van die raden maken die meer dan alleen adviserende bevoegdheden hebben. „De openbaarheid spreekt mij wel aan," zei de minister in zijn antwoord tot de Kamer, maar voor de verdere inhoud van het amendement-Voogd alsmede voor het amendement-Kolfschoten had de bewinds man geen waardering. „Heb vertrouwen in wat de gemeenteraden zullen doen," zei de minister tot die Kamerleden, die hem vroegen of niet het gevaar bestaat dat de functionele commissies overheerst zullen worden door pressiegroepen. De functione le commissies zouden volgens de bewinds man vooral geschikt zijn om werkzaam heden over te nemen van stichtingen, waarin de gemeente is vertegenwoordigd en die een belang behartigen dat voor de hele gemeente van nut is. Met deze func tionele commissies heeft men in Engeland veel succes, zei de minister. Ook de opheffing van de gemeenschaps raad Zuilen kwam gisteren in de Tweede Kamer aan de orde. Deze raad is in 1954 zijn werk begonnen nadat enkele jaren te voren de gemeente Zuilen aan de ge meente Utrecht was toegevoegd. Met de minister was de Kamer van oordeel dat deze raad geen succes is geworden. De bewindsman beloofde ervoor te zorgen dat de gemeenschapsraad pas opgeheven zal worden als de gemeenten de bevoegdheid hebben de binnengemeentelijke decentrali satie door wijkraden en functionele com missies in te voeren. De gemeenschaps raad heeft zijn best gedaan. De proef is echter niet uit de verf gekomen. Vandaag stemt de Kamer over de voorstellen van minister Toxopeus, over de beide amende menten en over de opheffing van de ge meenschapsraad Zuilen. Advertentie nAARLIMSI KLEDING CENTRALE Schreiner Airways heeft het plan een nieuwe luchtverbinding Rotterdam-Eelde- Hamburg te openen, aangezien daarvoor naar men meent bij het Rotterdamse en Haagse bedrijfsleven voldoende belang stelling bestaat. Het vorig jaar begon deze luchtvaart maatschappij met een luchtlijn Groningen- Amsterdam-Rotterdam, maar voor het korte traject tussen Amsterdam en Rotter dam bestond vrijwel geen animo, zodat Op de eerste internationale visserij-ten- toonstelling NAVITO, die van 7 tot en met 18 mei wordt gehouden in de Houtrusthal- len te Den Haag, zal een groot aquarium worden geplaatst met een inhoud van 36.000 liter. In dit aquarium zullen leden van de Nederlandse Onderwatersport Bond demonstraties geven. Deze enorme watertank, de grootste die ooit voor een dergelijk doel in Europa is gebruikt, is zes meter lang, drie meter breed en twee meter hoog. Het stalen geraamte, dat een gewicht heeft van 3.000 kilo, zal per auto naar de Houtrusthallen worden vervoerd. Daar zullen de wanden van 16 mm. dik kunst glas er worden ingezet. 24-25. Stakeman bleef voor de sneeuwpop staan en nam beleefd zijn oude hoed af. Goeiendag! zei hij. Mag ik even ken nismaken ik heet Stakeman! Ik ben IJsbol, zei de sneeuwpop met 'n schorre stem, want hij was verkouden. Toen ze even met elkaar gepraat had den, begreep Stakeman, dat de sneeuwpop er al net eender aan toe was als hijzelf, voordat de toverspreuk hem veranderd had. IJsbol voelde zich ongelukkig, omdat hij daar maar onbeweeglijk en eenzaam moest staan.... men Rotterdam liet vervallen en Amster dam ais keerpunt aanwees. Tot dusverre is het een „Dove" van Schreiner, die vier maal per week deze luchtlijn Groningen-Amsterdam en op dinsdagen en donderdagen de verbinding Groningen-Hamburg onderhoudt. De lijn naar Amsterdam geeft Groningers de ge legenheid 's ochtends naar de hoofdstad te vliegen en 's avonds terug. Amsterdam se passagiers kunnen dus niet in één dag heen en weer naar Groningen. Als echter het pian voor een tweede binnenlandse lijn verwezenlijkt wordt zal een aan 28 passagiers plaats biedende Da kota driemaal per week 's ochtends in twee uur tijds van Rotterdam via Gro ningen naar Hamburg vliegen en's avonds weer terug naar Rotterdam. Bij groeiende belangstelling hoopt Schreiner voor de nieuwe luchtlijn de twee maal zo snelle F 27 Friendship te gebruiken, maar dat kan pas in het nasei zoen geschieden, omdat dit aan 48 passa giers plaats biedende toestel de hele zomer voor groepstoerisme naar de Middellandse Zee nodig is. De economische politierechter in Den Haag heeft de voorzitter en de secretaris van de plaatselijke commissie voor de melksanering in Oegstgeest veroordeeld tot een boete van duizend gulden, waarvan 750 voorwaardelijk. Verdachten zouden hebben verzuimd de hand te houden aan de melk- en zuivelverordening. Daarin wordt bepaald, dat de klant een onbelem merde en reële keus uit melkleveranciers moet hebben. Met deze verordening is niet in strijd de regeling inzake de rationalisatie in de melkbezorging. Daarin is bepaald dat de klant de keus moet hebben uit tenminste drie melkleveranciers. Advertentie PER ETUI VAN 6 EN 12 KABOUTERS we HALEN zeeR08 814 WROUW 8I6MAMS AF - POOR HET 80S IS HET KORTER' TOT ZIENS - IK LOOP I/LU6 POOR HET 80S KABOUTER OH, MAAR IN HET 80S IS HET DONKER 1462-A Een avontuurlijke reis van twee jonge Nederlanders is dinsdag in België geëin digd. Een achttienjarige inwoner van Al melo en een zeventienjarige inwoner van Leeuwarden meldden zich toen bij de po litie in de Belgische plaats Deinze. Zij ver klaarden hun geld en papieren te zijn kwijtgeraakt. Op 5 april waren zij uit een instelling in Apeldoorn ontvlucht, waar zij door de kinderrechter onder toezicht wa ren geplaatst. Via België had het tweetal een uitstapje naar Parijs gemaakt. Het geld raakte ech ter op en vermoeid en hongerig meldden zij zich op de terugreis bij een post van de marechaussee. Zij werden ter beschik king van de Belgische justitie gesteld om naar Nederland te worden teruggezonden. In Delft is gistermiddag een ongeluk ge beurd, dat het leven heeft gekost aan de 21-jarige A. de Groot uit Nootdorp. De jon gen fietste op de Brasserskade te Delft met naast zich zijn elfjarig zusje. Op het moment dat zij werden ingehaald door een vrachtauto, begon het meisje te slin geren en raakte de fiets van haar broer. De jongen viel en kwam onder een der achterwielen van de vrachtauto. Tijdens zijn overbrenging naar het ziekenhuis is hij overleden. Mevrouw A. Stevens-Störzer en haar achttienjarige zoon uit Budel zijn gister avond om het leven gekomen, toen hun auto op de niet-beveiligde overweg in Weert aangereden werd door een lege per sonentrein. Gistermiddag omstreeks vijf uur is op de Oranjelaan te Beek en Donk een ern stige aanrijding gebeurd, waarbij de heer Van Lith om het leven is gekomen. De algemene inspectiedienst van het ministerie van Landbouw en Visserij heeft in samenwerking met de veterinaire in spectie van de volksgezondheid een inval gedaan in een landbouwbedrijfje van twee gebroeders te Zwartebroek, gemeente Bar- neveld, waar de kadavers en delen van tientallen gestorven kalveren en ook van varkens werden aangetroffen. De gebroeders bleken deze kadavers bij boeren in de omgeving te hebben opge kocht. Het ministerie van Landbouw heeft meegedeeld dat het kadavervlees werd uit gebeend en aan een tussenpersoon te Amersfoort werd verkocht, die dit „vlees" tegen „concurrerende" prijs aan consu menten heeft afgezet. Het aangetroffen destructiemateriaal waaronder een half vergaan varken is in beslag ge nomen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Gramsbergen (toez.) S. Brandsma te Veghel; te Zalk en Veecaten J. Kooien te Reeuwijk; te Oud-Loosdrecht M. J. v. d. Berg te Zundert ;te Weesp (vac. F. G Bosboom) (toez.) J. Vos te Rijssen. Aangenomen naar Hengelo (Gld.) (2de pred.pl.) J. J. v. Thiel te Delfstrahuizen. Bedankt voor Delft (vac.-J. v. Rootse- laar) G. Boer te Huizen (N.-H.); voor Put ten (vac.-H. G. Abma) W. L. Tukker te Katwijk aan Zee. Doopsgez. Broederschap Aangenomen naar Wieringen-Twisk- Medemblik mevrouw da. T. Blanksma- v. d. Zwaag te Pingjum. Reiskosten. Er bestaat geen algemene regeling omtrent het aandeel in de reis kosten van leden van het koninklijk huis dat ten laste van den lande kan worden gebracht, indien deze reizen niet het karakter dragen van een officieel staatsbezoek Dit deelt minister Luns mee in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de begroting van Buitenlandse Zaken. De reizen, die prinses Beatrix in 1962 en 1963 naar verscheidene Aziatische landen maakte kostten respectievelijk rond 185.000 en 135.000. Onder deze bedragen val len ook de uitgaven die werden gedaan voor de voorlichtingsactiviteiten die met de reis verband hielden. Israel. Een groep van 65 leden van de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke Gevangenen is gisterenmiddag met een speciaal El-Al toestel voor een twee- weeks verblijf in Israel gearriveerd. Kennedy-HBS. In Dongen is de nieuwe rooms-katholieke John F. Kennedy- HBS in gebruik genomen. Kind verdronken. In Alkmaar is de vijf jarige Bennie de Wit spelenderwijs in het Noordhollands Kanaal gevallen. Het kind werd enkele minuten later in bewusteloze toestand op het droge ge bracht. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis werd zuurstof toegediend, doch bij aankomst in het ziekenhuis bleken de levensgeesten te zijn ge weken. Burgemeester. Tot burgemeester van Hoogeveen is benoemd de heer J. H. de Goede. De heer De Goede is geboren op 30 augustus 1908. Hij is gereformeerd en zijn politieke richting is A.R. Hij is sedert 1 mei 1958 burgemeester van Hardenberg en daarvoor was hij burge meester van Gramsbergen. Lichaam van vrouw gevonden. In da gracht langs de Geerweg te Delft is het lichaam gevonden van de 68-jarige me vrouw J. van der Kieft uit die plaats. Vier maanden. De procureur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam heeft tegen een 46-jarige nu in Friesland wonende aannemer wegens het veroor zaken van een dodelijk verkeersongeluk vier maanden gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. De rechtbank had de aannemer eveneens tot deze straf veroordeeld. Bij het ongeluk kwam de 55-jarige prof. dr. R. van Dijk, hoogleraar aan de Vrije Universiteit, om het leven. Zijn vrouw liep ernstige verwondingen op. De aan nemer werd als gevolg van de opgelopen verwondingen blijvend invalide. Hij was reeds vijf keer voor zijn rijexamen ge zakt. Toen het ongeluk gebeurde reed hij zonder rijbewijs. Boerderij brand. De boerderij van de heer E. Bleuning te Wachtum (gem. Dalen) is door brand verwoest. De brand ont stond op de zolder van de juist ge restaureerde boerderij. Twee jonge kal veren kwamen bij de brand om. De schade wordt op ongeveer 50.000 ge schat. UIC AJ>tJ "3ff' ?cs~ iiiiiniiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Het K.N.M.I. deelt mee: Zuidoostelijke v/inden voerden vandaag tamelijk warme kontinentale lucht aan. De zuidoostelijke luchtstroming ontstond tussen een hogedrukgebied boven Oost- Europa en een lagedrukgebied boven het oostelijke deel van de oceaan eh de Brit se eilanden. Dit lagedrukgebied heeft in de afgelopen dagen zijn invloed voortdu rend in oostelijke richting uitgebreid. Het is waarschijnlijk dat het in de komende 30 uur een weersomslag in Nederland zal bewerkstellingen, waarbij de temperaturen morgen tengevolge door het draaien van de wind naar zuid tot zuidwest lager dan vandaag zullen zijn. Ook zullen er enkel® regen- of onweersbuiten voorkomen. Maximum-temperaturen o» i ot - d binnen- en buitenland. d Li 3 Neerslag: laatste 24 uur. O 5X3 2 ai a Den Helder zwaar bew. z 12 0 Ypenburg zwaar bew. zzo 15 0 Vlissingen zwaar bew. ozo 14 0 Eelde geheel bew. ozo 14 0 De Bilt zwaar bew. zo 15 0 Twente licht bew. zo 15 0 Eindhoven zwaar bew. zo 14 0 Z.-Limburg half bew. zo 17 0 Helsinki mist z 2 0 Stockholm half bew. zw 11 0 Oslo mist windst. 10 0 Kopenhagen half bew. zzo 13 Aberdeen zwaar bew. zzw 14 0,1 Londen regen z 13 0,3 Amsterdam half bew. zzo 15 0 Brussel zwaar bew. zzo 17 0 Luxemburg licht bew. ozo 16 0 Parijs zwaar bew. ozo 18 0 Bordeaux licht bew. ozo 22 0,3 Grenoble zwaar bew. nno 19 0 Nice geheel bew. nnw 16 0 Berlijn licht bew. zo 15 0.3 Frankfort half bew. no 16 0 München licht bew. windst. 15 0 Zürich licht bew. windst. 17 0 Genève half bew. wnw 16 0 Locarno geheel bew. windst. 19 0 Wenen onbewolkt zo 15 0 Innsbruck onbewolkt wnw 20 0 Rome zwaar bew. windst. 21 0 Ajaccio zwaar bew. ono 18 0 Madrid zwaar bew. windst. 22 0 Mallorca licht bew. no 23 0 Lissabon geheel bew. w 21 0 Vrijdag 17 april Zon op 5.39 uur, onder 19.41 uur. Maan op 9.01 uur, onder 1.04 uur. Maanstanden 19 april 05.09 uur eerste kwartier 26 april 18.50 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 16 april Hoog water 6.14 uur en 18.41 uur. Laag water 1.56 uur en 14.26 uur. Vrijdag 17 april Hoog water 6.59 uur en 19.28 uur. Laag water 2.40 uur en 15.06 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ig 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2