COR OLY UW bender Burgemeester Bruinsma heet C en A welkom in Beverwijk G0R0LY Kopgroep scheidt zich steeds meer af in strijd Kijk Uit foto en film ADVISEURS overjarige bromfietsen SUèDE KLEDING VELDHUIS mm Expositie van beste amateurfoto's KNVB zal voetbal op IJmuidense strand niet verbieden Nieuwe kansen voor gehandicapten Faillissementen Sloophout gestolen Twee jubilarissen bij Machinefabriek IJmuiden KAVB-Beverwijk Middenstanders ten onrechte somber gestemd over opening nieuw filiaal Kort IJmondnieuws Bermbrand Havenberichten Dodenherdenking in Velsen 7 IMPERIALS v.a. 49.50 UIT DE ZAKENWERELD Nog enkele DONDERDAG 16 APRIL 1964 Verbeterd Het adres voor AUTO-ACCESSOIRES bumpers mistlampen pechlampen enz. enz. BREESTRAAT 108, BEVERWIJK Telefoon 24627 Kennemerlaan 5 (bij de brug) 12Vï jaar een begrip voor KWALITEIT SORTERING SERVICE 1 kleding LidUU NIEUWS Oorlogsgravenstichting exposeert in Velsen Breestraat 108 - Beverwijk Dubro: tiet Ideale af- wasmiddel in de han dige plastic knijpfles. Glorix: het nieuwe, zuinige bleekmiddel. Reinigt, ontsmet en neemt luchtjes weg! bleekt reitiip nlltSfn De scheiding tussen de kopgroep en de lager geplaatste spelers wordt in de compe titie van de IJmuidense schaakclub Kijk Uit met de week groter. Leider Steijn speelde tegen Hölscher, vorig seizoen één van de toonaangevende spelers, maar nu in degradatiegevaar. Moedig verweer mocht Hölscher niet baten want Stejjn won en bleef leider in het klassement. Schelhaas won overtuigend van Warnez en Walda rekende met Lanser af. Gordijn heeft zich definitief bij de toonaangevende spelers geplaatst en won ditmaal zijn af gebroken partjj tegen Wolters in een spec taculair tijdnoodduel. Clubkampioen Blok kreeg opnieuw een moeilijke partij voorgeschoteld. In de af gebroken stelling tegen De Jong zal hij al blij mogen zijn wanneer er nog een remise uitkomt. De spelers zonder degradatie- zorgen nemen nu de volgende posities in: 1. Steijn 14 12 2 12 2. Mees/Schelhaas16 10 4 2 12 3. Walda 15 8 5 2 10y2 4. Gordijn 16 6 7 3 9l/2 5. De Jong (I)15 7 3 5 SV2 (I) is onbesliste partij. De wedstrijd van de dag in groep 2 was het treffen tussen leider A. van Maanen en runner-up Van Pelt. Van Maanen ving de aanval op zijn positie goed op en won deze belangrijke partij. Beekhuis liet Verkooyen in het zand bijten hetgeen hem in de scha duw van Van Maanen hield. Na zijn zege op de in moeilijkheden verkerende Vis is Van Nieuwenhuizen ook weer dicht bij de begeerde promotieplaatsen gekomen. Na zijn nederlaag tegen De Haas begint de zo goed begonnen Bontenbal langzaam maar zeker naar de middenmoot af te zakken. Slager zag zijn positie in groep 3 ander maal verbeteren. Zelf bleef hij De Niet de baas terwijl zijn concurrent Van Niekerken tegen de grillig spelende Koomen nul op het request kreeg. De belangrijke partij voor de bezetting van de laatste plaats tussen Zonderman en Van Alfen moest worden afgebroken. De belangrijkste uitslag in groep 4 was de zege van Ramsteijn op Baas omdat dit betekendd dat H. Arisz nog even zal moeten wachten met het geven van een kampioens diner. De ranglijst in deze afdeling luidt als volgt: 1. H. Arisz 20 17 1 2 17y2 2. L. Arisz 16 13 3 13 3. Robben (I) 13 10 3 10 4.-Kramer sr16 9 1 6 9y2 5. J. van Vuure ..14 5 9 5 6-8. Baas 16 5 11 5 D. van Vuure 16 5 11 5 Van Zwieten (I) 16 5 11 5 9. Ramsteijn 6 4 2 4 10. Bakker11 4 7 4 11. Bruintjes16 2 14 2 (1) is onbesliste partij. Advertentie In Beverwijk zal een 70-tal foto's wor- worden ten toongesteld, waaronder werk stukken van amateurfotografen welke tot de beste in Nederland behoren. De Beverwijkse Amateur Fotografenver- «niging staat aan de vooravond van de herdenking van het veertigjarig bestaan. De vereniging, die in 1924 opgericht werd, gaat dit jubileum vieren, met het hou den van een unieke fototentoonstelling. De ze expositie wordt gehouden van 6 tot en met 10 mei in de voormalige Zeewijk- school aan de Romerkerkweg. Wethouder A. J. Hermes zal op 6 mei om 8 uur 's avonds de tentoonstelling openen. Op de expositie zuilen foto's van de vol gende bekende amateur fotografen te zien zijn: Ros van Heijst, uit IJmuiden; C. W. Broere uit Nijmegen; drs. Verstrijden, Geieen; Hans Schrijen, Heerlen; Victor Meeussen, Den Haag; Bas van Wingen, Cappelle bi.i Goes. Maar ook uit de omliggende plaatsen komen de amateur fotografen met hun beste foto's naar de jubilerende BAFV: leden van verenigingen uit Velsen, Heems kerk, Castricum, Uitgeest en Haarlem heb ben hun medewerking reeds toegezegd. Advertentie De uitslagen van de gespeelde partijen zijn. Groep 1: BlokDe Jong afgebroken, WoltersGordijn 01, SteijnHölscher 10, WarnezSchelhaas 01, Lanser Walda 01. Groep 2: Van Nieuwenhuizen Vis 10, ZeijlmansDoomenbal remise, VerkooyenBeekhuis 01, De HaasBon tenbal 10, Van MaanenVan Pelt 10, HeidenreichKramer jr. 10. Groep 3: Langedijkv. d. Berg 01, Van Nieker kenKoomen 01, ZondermanVan Alfen afgebroken, De NietSlager 01. Groep 4: Van ZwietenRobben afgebroken, J. van VuureD. van Vuure 10, Bruintjes Kramer sr. 01, BaasRamsteijn 01. Advertentie h«r«N- rS g jongens Breescraat 17.-19 Beverwijk Het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond zal deelnemen aan het strandvoetbal in IJmuiden niet verbieden. De spelers en hun verenigingen zijn verantwoordelijk. Deze KNVB-besIis- singen deelde de heer W. Roozen, de se cretarispenningmeester van de afdeling Haarlem van de KNVB, dinsdagmiddag aan de competitie-leider van het IJmui dense strandvoetbal, de heer J. C. Zuur bier, mede. De strandvoetbalcommissie is in haar nopjes met deze KNVB-beslissing. Wel heeft de strandvoetbalcommissie het be stuur van de afdeling Haarlem van de KNVB enkele beloften gedaan. De vereni gingen, waarvoor de strandvoetballers uit komen, zullen hiervan in kennis worden gesteld. Bovendien zal de competitieleider geen wedstrijden vaststellen op het IJmui dense strand gedurende de Velser Sport week (13 tot en met 20 juni) en het toernooi om het Velsense amateur kam pioenschap (23 en 30 mei). De loting van de strandvoetbalelftallen heeft inmiddels plaats gevonden. Poule A: P. W.-Boys, Paviljoen Zeedistel, Groen tehandelaren, De Boekeniers, Rederij Goedkoop, PAM en Paviljoen Zeezicht. Poule B: Deutz, Wijsmuller, Strandpla- teau, Paviljoen Noordzee, De Brulboei, De Zeevogels en L'Avenir. Poule C: IJRB, Genius, Marktplein Schoonenberg, Vico, Plastic Packing en bekerhouder Paviljoen Zuidpier. A.B.B. SLOOT WINTERSEIZOEN De afdeling Beverwijk van de Algemene Bejaarden Bond heeft woensdagavond haar laatste bijeenkomst in dit winter seizoen in de K.S.A. gehouden. Op 9 mei wordt in Utrecht een grote demonstratie gehouden; de voorzitter, de heer H. J. van der Plas, wekte de aanwezigen op hieraan deel te nemen. Het eigen zangkoor Humanitas, onder leiding van mevrouw Hippe-Tendeloo, zong liederen. Voorts werd „muziek uit de goede oude tijd" ten gehore gebracht. In de gemeente Velsen wordt volgende week gecollecteerd ten behoeve van li chamelijk gehandicapten. Er is in het westen van ons land een zeer groot tekort aan woongelegenheid voor lichamelijk gehandicapten. Daarom bouwt de Stichting „Nieuw Unicum' (Heemstede) een wooncentrum in Zand- voort met afdelingen voor verpleging en verzorging, oefening en massage, aange past werk, ontspanning en recreatie en meer zelfstandigheid door kleinere groe peringen in eigen woonaccommodatie. Nieuw Unicum is een algemene instel ling. Van 20-25 april zal op de inwoners van Velsen een beroep worden gedaan om mee te helpen aan de zorg voor de minder be deelde medemens. Er wordt een huis aan huis collecte gehouden, waardoor men ge legenheid heeft mee te bouwen aan dit mooie en zo dringend noodzakelijk werk. De rechtbank in Haarlem heeft op dins dag 14 april in staat van faillissement ver klaard: Cornells Wilhelmus Eerenberg te Zaandam, Hof van Zaenden 212. Rechter commissaris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möl- ler. Curator: mr. D. Aten te Zaandam. Wegens gebrek aan actief werd op dins dag 14 april opgeheven 't faillissement van P. van de Raadt te IJmuiden, gemeente Velsen, Grahamstraat 180, uitgesproken op 3 maart 1964. Rechter-Commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. B. J. Lam- bers te Haarlem. De terreinbewaking van Hoogovens heeft woensdag een 35-jarige inwoner van Alkmaar aangehouden, die ervan werd verdacht een hoeveelheid sloophout te hebben ontvreemd. De man werd op het hoofdbureau van politie verhoord en daar na naar huis gezonden. Hij heeft de dief stal bekend. De heren Jac. Buysman, koperslager, en A. J. Huysing, smid, herdachten op 15 april de dag dat zij 25 jaar geleden bij de N.V. Machinefabriek „IJmuiden" in dienst kwamen. Zij werden met hun echtgenoten door de directie ontvangen en toegesproken, waar bij de jubilarissen een geschenk onder couvert, de erepenning en oorkonde van de Maatschappij voor Nijverheid en Han del werden uitgereikt. Daarna werden de jubilarissen in de kantine door het personeel gehuldigd en werd hun een geschenk aangeboden. Verder werd de dag in huiselijke kring doorgebracht. In de te Beverwijk gehouden jaarverga dering van de plaatselijke afdeling van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur is de keuze op de heer H. A. de la Mar gevallen, als opvolger van de afgetreden algemeen voorzitter, jhr. Van Nispen tot Pannerden. Ter vergadering werd medegedeeld, dat de zogenoemde gas-schade in en rond Be verwijk gedurende 1963 groter is geweest dan in het jaar tevoren. Met de industrie vertegenwoordigers is een bevredigende regeling getroffen. Het ledental (155) is nagenoeg stationair gebleven. Er is een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing is de afde lingsvoorzitter, de heer C. B. Broeze be zweken voor de wens der vergadering om terug te komen van zijn besluit om af te treden. Hij zal nog een zittingsperiode aan blijven. VAN DE IJMOND NOUVEAUTÉ De Kennemerlaan in IJmuiden, die zich de laatste jaren steeds meer tot een mo dern winkelcentrum heeft ontwikkeld, is thans opnieuw met een fraai winkelpand verrijkt: het is „Nouveauté", de zaak in diverse damesmode-artikelen, waar dezer dagen een aparte afdeling voor hoeden aan werd toegevoegd. Deze uitbreiding is verkregen door van de reeds bestaande winkel het daarachter gelegen gedeelte door te breken en in 't geheel op te nemen, waardoor mevrouw A. M. M. Huisman- Waagmeester nu over een fraaie en mo derne verkoopruimte beschikt. Uiteraard wordt in deze salon vooral de aandacht gevestigd op de hoeden, die met de di verse fournituren op bijzonder overzich telijke wijze zijn geëxposeerd. Een ander voordeel van deze uitbreiding is, dat de clientele haar keuze rustig kan bepalen. De verlichting en verdere aankleding zijn geheel bij deze modernisering aangepast, zodat een bijzonder fraai resultaat werd verkregen. De talrijke bloemstukken, die ter gelegenheid van deze modernisering waren gezonden, verhoogden het aanzien nog van deze zaak, die een aanwinst voor de Kennemerlaan kan worden genoemd. „Er zijn in Beverwijk middenstanders die de komst van C en A naar onze ge meente met sombere gevoelens tegemoet hebben gezien. Naar mijn mening ten on rechte want een groot bedrijf als C en A zal juist het bezoek aan het winkelcen trum aan en rond de Breestraat stimule ren en bovendien voorkomen dat de inwo ners van Beverwijk naar andere steden trekken om daar hun inkopen te doen." Dat zei de burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma woensdagmid dag tijdens de feestelijke opening van het nieuwe pand van C en A aan de Bree straat. Burgemeester Bruinsma stelde vast dat de invloed van C en A op de mode niet is te onderschatten. Er is kleur en fleur in de heren-, dames- en kinderkleding ge bracht die een vijftig jaar geleden nog on denkbaar zou zijn. Het college van burge meester en wethouders van Beverwijk is verheugd met de vestiging van C en A in deze gemeente. Hij maakte met waarde ring gewag van het sociaal-charitatieve werk dat het bedrijf naast zijn commer ciële functie verricht. De heer Wolfgang Brenninkmeijer had in zijn welkomstwoord verklaard dat C en A reeds lang de blik had gevestigd op Beverwijk voor het op richten van een filiaal. De IJmónd is een in betekenis groeiend gebied dat in 1980 het dubbele van het huidige aantal inwo ners zal tellen. In het bijzonder was de heer Brenninkmeijer in zijn schik met de plaats van het nieuwe pand in het oude stadsgedeelte van Beverwijk en in de kern van de Breestraat. Aan het per soneel is nu de daad de goede naam van C en A waar te maken, aldus de heer Brenninkmei j er. Aan het slot van zijn toespraak over handigde de heer Brenninkmeijer burge meester Bruinsma een cheque van 5000 gulden, te bestemmen voor een algemeen doel. De burgemeester aanvaardde dit ge schenk in dank en zei dat B. en W. de royale gift gaarne zullen gebruiken voor een nader te bestemmen doel. De oorlogsgravenstichting zal van 24 tot en met 29 april in de gemeente Vel sen een expositie houden over haar doel stelling en werkzaamheden. Deze tentoon stelling zal worden ingericht in het pa tronaatsgebouw te IJmuiden en worden geopend op vrijdag 24 dezer door burge meester mr. J. C. Bührmann. Ned. Chr. Vrouwenbond. Mevrouw Van Heijst-Vennik is als voorzitster van de afdeling Velsen-N. van de Nederlandse Qhristen Vrouwenbond opgevolgd door mevrouw J. Hop-Heijnis. Na de officiële toespraken zwaaiden de deuren van het kledingmagazijn wijd open om de honderden wachtende kopers en kijkers binnen te laten. Het was een ge drang alsof iedereen na een jarenlange kledingschaarste de kans kreeg zich gra tis in het nieuw te steken GEEN LUISTERAVOND De luistercursus van de stichting stede lijke muziekschool Beverwijk, die heden avond zou worden gehouden, gaat niet door. De cursus wordt nu gehouden op de donderdagen 14, 21 en 26 mei en 4 juni om acht uur in huize Terpsichore, aan dc Zeestraat. GROENTEVEILING De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren: Spinazie 78-99, sla 32-34, rabarber 28-63, witlof 89-109, radijs 10-21, prei 45-66, waspeen 23-45, uien 23-34, rode kool 3-19, peen 5-9. Advertentie Om half zeven wierp een 15-jarige jongen in de Wijkeroogstraat in Velsen- Noord na het aansteken van een sigaret de nog brandende lucifer achteloos weg, waardoor het kurkdroge bermgras on middellijk vlam vate. Hoewel de jongen alle pogingen in het werk stelde om zelf het vuur te blussen, moest toch de hulp van de brandweer worden ingeroepen. Deze maakte spsoedig een einde aan de brand, maar kon toch niet voorkomen dat een behoorlijke strook verloren ging. Advertentie voor DAMES en HEREN Breestraat 12 - Beverwijk - Tel. 25629 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Elshout van Kramfors; Othonia, Rochester, voor IJmui den; King Fisher, Great Yarmouth; Bomma, Delf zijl; Hoogland, Delfzijl; Telamon, Antwerpen; Greifswald, Rostock;; Maria W., Londen; Hinde Londen; Senior, Londen; Oihonna, Jacobstad, cel lulose voor Velsen; Neptunus, Rotterdam, naar Wormerveer; Swift, Londen; Tinda, Harlingen, voor IJmuiden; Yoanna, Saffi; Eva, Saffi; Delta, Rotterdam, voor IJmuiden; Fischbek, Rotterdam; Reggeborg, Rotterdam, voor IJmuiden; Marwa, Stockholm, cokesbreeze voor IJmuiden; Nerlan- dia, Gothenburg; Martha Ahrens, Hamburg. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Roelof de Winter naar Londen; Margrit Angelika, Kopen hagen, walsmateriaal van IJmuiden; Nascence, Greenwich, van IJmuiden; Rodenkirchen, Gent. van IJmuiden; Delian Leto, Noordzee (proefv.); Archimedes, Bremen; Jetty, Delfzijl, van Zaan dam; Wilhelm, Brunsbüttel; Scheldeborg, Pres ton, kunstmest van IJmuiden; Graveland, Santa Cruz; Carmen, Rotterdam; Bielsko, Stettin; Em- bla, Felixtowe; King Fisher Harlingen; Othonia, Odense, walsmateriaal van IJmuiden; Afiena, Huil; Hoorneboeg, Antwerpen; Trito, Rotterdam; Uralmash, Zeebrugge; Garoet, Antwerpen; Greb- bestroom, Rouaan; Pallas, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Brinio naar Falkenberg, kunstmest van IJmuiden; Flott- bek, Rotterdam; Strabo, Le Havre; Muttersegen, Varberg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Evenals vorig jaar zullen op 4 mei bij het oorlogsmonument op het Plein 1945 ta Velsen twee herdenkingen van de oorlogs doden in de tweede wereldoorlog worden gehouden: één door de schooljeugd en één door particulieren en deputaties van be drijven en verenigingen. De eerste begint om half drie in de middag, de tweede volgt om kwart voor vier. Om zeven uur 's avonds begint van het plein 1945 af de stille gang naar Westerveld. De groep uit Driehuis zal zich bij de r.k. kerk aan de Driehuizerkerkweg hierbij aansluiten. Het vertrek uit Velsen-noord (zuidzijde pont) is om zeven uur. Voor Santpoort-zuid is het vertrek van het Stationsplein te 18.45 uur en het vertrek uit Santpoort-noord (Frans Netscherlaan) is eveneens op 18.45 uur vastgesteld. De plechtigheid op Westerveld begint te 19.40 uur met koraalmuziek door de Hoog oven-Harmonie. Een koor, samengesteld uit Velsense koren, zal toepasselijke lie deren zingen. Besloten zal worden met een défilé langs het herdenkingsmonument. ►'iSHUSJDI i

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7