panty girdle beter een CANON in de hand Canon J. JAK UITGAAN IN HAARLEM- De schouwburg van Graz in empirestijl gerestaureerd A/phenaar II NEGEN MUZEN TELEURSTELLENDE ZANGERSAVOND ■f ƒ4795,- 15 VRIJDAG 17 APRIL 1964 slips c kantslips ft breeches voor perfekte foto's P. Zwaanswijk nabeschouwingen Brieven van een dichter Damshuizer Official dealer N.S.U. AUTOMOBIELBEDRIJF TONEEL en VOORDRACHT BALLET AMATEURTONEEL MUZIEK TENTOONSTELLINGEN VOLKSUNIVERSITEIT DIVERSEN De radio geeft zaterdag Electronische orgels KRUISWEG 47-49^ HAARLEM EMINENT 40 vanaf f 1995.— T elevisieprogramma (Van onze correspondent) WENEN. De hoofdstad van Stiermarken heeft voorname attracties: ten eerste de opera, voor een provinciestad als Graz een kolossaal groot gebouw dat voor goede zangers en zangeressen werkelijk als springplank dient om in Wenen, Hamburg of Berlijn te land,en. Het artistieke peil is hier zeer hoog en het repertoire veelomvat tend. De tweede attractie is de schouwburg, die geheel in de oorspronkelijke stijl is gerestaureerd en onlangs heropend. Oostenrijk bezit schouwburgen in de meest uiteenlopende stijlen: renaissance, barok, rokoko, klassiek, nieuw-barok en zelfs modern, maar het heeft bij mijn weten maar één onvervalste empireschouwburg en die staat in Graz op het Vrijheidsplein. Het was al jarenlang een gammel en ver vallen gebouw en bovendien levensge vaarlijk, zodat het in 1952 uit veiligheids overwegingen geslo ten moest worden. Het interieur zag er allerliefst uit, maar het was helemaal van hout, ook de trappen, galerijen, de loges en vooral de sierlijke, maar uiterst dunne pilaartjes met fijne empire-cannelures en rozetten. Toen deze schouwburg na de sluiting meer en meer verviel, ontdekten de Inwoners van Graz opeens hun oude liefde. Ze riepen een vereniging tot herstel van de oude schouwburg in het leven en gesteund door de staat, provinciale staten en gemeente wist men een bedrag van tien miljoen gulden bij elkaar te bedelen. TOEN KWAM de grote vraag: „hoe zul len wij de restauratie doorvoeren? Tien miljoen gulden is een heel bedrag en voor dit geld kunnen wij niet alleen een mo derne schouwburg bouwen, maar ook een grotere met meer plaatsen". Na diep gaand overleg ontdekte men ook in Graz het beproefde Oostenrijkse beginsel: al leen het oude is goed genoeg. Dat kostte bovendien de minste inspanning, omdat men zich kon houden aan de oude ont werpen. Natuurlijk zorgde men wel voor een modern draaibaar toneel, hield men rekening met de veiligheidsvoorschriften vooral in verband met de verlichting en belichting; ook de koffiekamers en de vestiaires beantwoorden nu aan heden daagse eisen. Maar er is niets veranderd aan de gevel noch aan het interieur. DE INWONERS van Graz zijn zielsge lukkig met hun hernieuwde schouwburg, ook al valt het wat tegen dat de ruimte voor de toeschouwers even beperkt is gebleven en dat de zaal evenals vroeger niet meer dan 570 zitplaatsen en 50 staanplaatsen telt. Wat de kwaliteit be treft zal de schouwburg zich moeten in spannen om een zelfde niveau te berei ken als de opera. Er zijn namelijk in Europa maar weinig opera-ensembles in provinciesteden die zich er op kunnen be roemen dat zij vrijwel het gehele oeuvre van Richard Strauss op hun repertoire heb bër staan. De opera van Graz heeft riiet al' die moed gehad, maar ook de kracht „Frau ohne Schatten", „Rosenkavalier", „Salome", Arabella", „Ariadne" en „Lie- be der Danae" regelmatig op te voeren evenals de gehele „Ring" van Wagner. Ook modernere werken als van Bartók. Dallapiccola en Prokofjev staan op het repertoire. IN DE gerestaureerde schouwburg zal men zich voornamelijk toeleggen op Oos tenrijkse werken o.a. van Nestroy, Rai- mund, Grillparzer en Wildgans, en daar- Advertentie nUMVW.,rV - IQ. m HELANCA- Sanitized super elastisch volledig geminderd Compositie-opdrachten. Het bestuur van de Johan Wagenaarstichting in Den Haag heeft twee opdrachten verleend. Aan Robert Heppener te Amstelveen is gevraagd een werk voor kamerorkest te schrijven. Hans Schouwman te 's-Gra- venhage kreeg een uitnodiging 'n school- opera te componeren. Beide componisten hebben de opdracht aanvaard. Rudi van Dantzig. De choreograaf Rudi van Dantzig, wiens ballet „Jungle" tij dens het optreden van Het Nationale Ballet te Warschau eind januari succes oogstte, heeft van het Poolse ministerie van Cultuur een uitnodiging ontvangen om enkele van zijn balletten het volgen de seizoen in te studeren bij het ensem ble van de Opera te Warschau. De keuze der balletten zal nog nader worden be paald. Het gerestaureerde interieur naast op andere klassieken zoals Shakes peare, Goethe, Schiller en Lope de Vega. Men speelt in Graz nu al een paar eeuwen toneel en daarom zal de stijl van de op-' voeringen zeer gecultiveerd zijn, getui gend van goede smaak, zonder een spoor van overdrijving en toch niet volslagen conservatief. De onvervalste empire-schouwburg van Graz. Advertentie Voor f 195i" biedt Canon U een sierlijke semi- automatische halfkleinbeeld camera met belichtingsrege- ling, ragscherp tekenend 28 mm f 2.8 objectief, afstand instelling, 72 opnamen op één normale kleinbeeldfilm, slui ter 1/30 tot 1/250 seconde. En uw, fotohandelaar vertelt u gaarne nog veèl meer over de en dé andere Canon-camera's met wereidreputatie. Imp. N.V. BORSUMIJ-WEHRY DEN HAAG HET KONINKLIJK mannenkoor vertolken. Wegens het late uur kon ik hier- „Caecilia" heeft donderdagavond in de gemeentelijke Concertzaal onder leiding van zijn dirigent Anton de Beer officieel zijn voorjaarsconcert gegeven. Door de medewerking van het jeugdkoor „Inter Nos" en van de tenor Gerard Honig aan dit concert behoefde „Caecilia" slechts voor een relatief klein gedeelte van het vastgestelde complete programma ar tistiek verantwoordelijk te zijn. HET MANNENKOOR zong dan na het traditionele „Wilhelmus" een koorwerkje van Zoltan Kodaly „De ruïne" genaamd, repertoirecomposities als Schuberts „Nachthelle" en Debussy's „Invocation", „Coplas" van Oscar van Hemel en met het jeugdkoor „Inter Nos" een ziekelijk- sentimenteel „catechisatie"-fragment uit de volmaakt verbleekte opera „Der Evan- gelimann" van Wilhelm Kienzl. Aan het slot van de avond zou „Caecilia" nog de „Stundenruf des Wachters" van W. Rein bij niet meer tegenwoordig zijn en even min bij de uitvoering van drie koorliede- renbewerkingen door het meisjeskoor. De uitvoeringen door het mannenkoor hebben mij niet de indruk gegeven, dat men aan de voorbereiding daarvan vol doende aandacht heeft besteed of heeft kunnen besteden. De vertolkingen leden aan oppervlakkigheid en technische onvol komenheid voor wat betrof de intonaties, melodische vormgeving, klankgaafheid, klankkleur en dictie. In dit vertolkings- stadium was het koor nog niet toe aan een concert, waarop de verwachtingen van muzikaal-geïnteresseerde toehoorders zijn gericht. Evenmin was dit het geval met het jeugdkoor, dat op deze avond in dit mennenkoormilieu gedeplaceerd was DE TENOR Gerard Honig verleende soms zijn medewerking aan de kooruitvoe ringen, maar kon zich in vrijheid in ly- risch-vocale zin prijzenswaardig laten gel den met de voordracht van aria's van Lortzing en Nicolai, van liederen van Schubert en van Michelangelo en „Son nets" van Benjamin Britten. Met deze „sonnets" bereikte de zanger een vol strekt hoogtepunt. De pianiste Miep van Luin was hem daarbij tot een toegewijde muzikale steun. Een vertrouwde figuur voor „Inter Nos" de pianiste Emmy van Eden, heeft, ook nu weer met bijzondere aandacht de zang van het jeugdkoor begeleid, met uitzondering van de voordrachten van de „malle lied jes". Voor de aanvang van het concert heeft men met een minuut stilte Johan G. Kruyer herdacht, de zanger van „Caeci lia", die zo tragisch bij een verkeerson geval om het leven is gekomen. De reacties, die de KRO destijds ont ving op een reportage over Griekse pleegkinderen, weerspiegelden het verlan gen van veel Nederlandse echtparen, voor gelicht te worden over 't onderwerp adop tie. Welnu, in een programma dat werd samengesteld door Leo Akkermans, slaag den Monique Habets en mr. Van Woer- kom er in de veelomvattende, feitelijke voorlichting te geven, die aan een adop tie-aanvrage dient vooraf te gaan. Het was natuurlijk ondoenlijk voor de samen steller, al die feiten en gegevens te illus treren; kreeg deze uitzending daardoor voor een groot deel het karakter van een radio-programma, de aandacht die met de camera besteed werd aan kandidaat pleegkinderen en aan het bewonderens waardige echtpaar, dat maar even vijf van die kleintjes adopteerde was groot. Zoals uit de bewerking van John O' Toole mocht blijken, leende de novelle „Brieven van een dichter" van Henry James zich naar inhoud en taal bijzonder goed voor een televisie-spel. Het begin van het verhaal, nodig om de stilte, het niets te tekenen waarin de Engelse dames Bordereau in hun Veneiiaanse 50- kamer-woning leefden, deed wellicht me nigeen het tegendeel een verouderd, saai spel vrezen. Met de komst van de Engelse „gentleman" Henry Jarvis, die ten koste van alles de brieven van de dichter Aspern in handen wilde krij gen, ontwikkelde zich echter een psycholo gisch drama, dat hoewel schaars van handeling zeer boeiend werd. Jacque line Royaards-Sandberg, Caro van Eyck en Jan Retèl waren zeer overtuigend in hun ijver. Met hun prachtige vertolkin gen honoreerden zij maximaal het vele werk, dat regisseur Luc. van Gent en de cor-ontwerper Hans Chr. van Langeveld voor deze uitzending hadden verzet. Het was kwart over tien, 16 april, toen Telstar II ook de Nederlandse kijkers verbond met het televisienet van Japan, waar het 6 uur in de morgen van 17 april was. Voor een deel waren de beel den, „vertaald" in Parijs, redelijk goed; voor een deel dezen zij denken aan de oertijd van t.v. en radio. Maar het was niettemin een grote gebeurtenis in de geschiedenis van de televisie. „Veelbe lovend" durfden wij niet te schrijven: voor een rechtstreekse uitzending van de Olympische Spelen in Tokio is Telstar II als intermediair niet meer geschikt; daar toe zouden nieuwe satellieten gelanceerd dienen te worden. LANGE HERENSTRAAT 31-32-34 - TEL. 13793 tussen station en Parklaan. (VERBRUIK 1 OP 18 KM) Vrijdag 17 april, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Studio met drie Neder landse éénakters: „De Schaft" en „De Zwanen" van Erik Brent Besemer; regie Peter Oosthoek; m.m.v. Jules Hamel, Frans Vorstman en Liesbeth Struppert. „De stenen Salomo" van Henk Sparre- boom; regie Jung Molenaar; m.m.v. Frans Vorstman en Peter Oosthoek. Vrijdag 17 april. Minerva Theater Heem stede, 20.15 u.: André Peters draagt zijn novelle „De Spion van Brahma" voor. Onder auspiciën van de Heemsteedse Kunstkring. Zaterdag 18 april. Stadsschouwburg, 20 u.: Haagse Comedie met Shaw's „Mesal liance". Regie Frans van der Lingen. Medewerkenden: Joris Diels, Georgette Hagedoorn, Gijsbert Tersteeg, Anne- Marie Heyligers, Bas ten Batenburg, Trins Snijders, Jules Croiset, Guido de Moor en Manfred de Graaf. Zondag 19 april, Stadsschouwburg, 20 u. Haagse Comedie met „Othello" van Shakespeare in de vertaling van Bert Voeten. Regie Bob de Lange. Medewer kenden: Ko van Dijk, Paul Steenbergen, Anny de Lange, Coen Flink, Eric van Ingen, Carl van der Plas, Broes Hart man, Anne-Wil Blankers, Wim van Rooy, Camille de Vries, Jules Royaards, John Koch, Wim de Haas, Kees Coolen, Wiebe Brandsma, Gerard de Groot en Jan Veelo. Donderdag 23 april, Stadsschouwbrug, 20 uur: Toneelgroep „Theater" met „Clau dius" van Albert Husson. Regie Ferd. Sterneberg. M.m.v. Bernhard Droog, Arthur Boni, Piet Kamerman, Eli Bom, Siem Vroom, Jan Gorissen, Petra Ver beek, Tine de Vries, Carla de Raet e.a. Vrijdag 24 april, Stadsschouwburg, 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Scha kels" van Heijermans. Regie Jan Teu- lings. M.m.v. Richard Flink, Leo de Har- togh, Hans Culeman, Josephine van Gasteren, Elisabeth Versluys, Enny Meu nier, Jan Teulings, Jan Lemaire e.a. Zaterdag 25 april, Stadsschouwburg 20 u:. De Nederlandse Comedie met Hugo Claus' „De Dans van de Reiger". Regie Ton Lutz. M.m.v. Ellen Vogel, Mien Duy- maer van Twist, Therèse Steinmetz, Ton Lutz, Paul Cammermans e.a. Zondag 26 april, Stadsschouwburg, 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf" van Edward Albee in de vertaling van G. K. van het Reve. Regie Henk Rigters. M.m.v. Ank van der Moer, Han Bentz van den Berg e.a. Maandag 20 april, Stadsschouwburg, 20 u.: Het Nederlands Dans Theater met drie premières voor Haarlem. „Danses Con- certantes" van Job Sanders/Strawinsky; solisten Mabel Alter, Willy Gramberg, Tiny van Pel, Alexandra Radius, Marian Sarstadt, Han Ebbelaar, Jaap Flier, Gérard Lemaitre, Jób Sanders en Richard Zelens. „Sol y Ombra" Har- karvy/Ohana, decors en kostuums Roger Chailloux. De voorstelling, wordt be sloten met het ballet „Omnibus" Hans van Manen/Stan Getz, Eddie Sauter en Jean Sibelius. De delen zijn: Voorwoord, bestseller. De onnavolgbare Jeeves; Zondag, Nawoord. Solisten: Anne Hyde, Hannie van Leeuwen, Marian Sarstadt, Han Ebbelaar, Gérard Lemaitre, Charles Czarny, Glen Tetley en Marten Molema. Het programma bevat voorts een reprise van de pas de deux „Valkuil" van Job Sanders/Paul Creston; Willy de la Bye danst de rol van de panter, Job Sanders die van de dompteur, Dinsdag 21 april, Stadsschouwburg, 20 u.: Een ensemble van verpleegsters en art sen van het Elisabeth's Gasthuis geeft ten bate van het Ere-fonds Oud-ver pleegsters een voorstelling van de klucht „Ik ken je niet meer" van Alfredo de Benadetti, in de speciaal voor deze ge legenheid gemaakte vertaling van mevr. O. M. Brouwer-van Valkhooven. Mede werkenden zijn o.a. dr. F. E. Posthumus Meyes, mevr. D. Posthumus Meyes- Kweekel, de dames J. M. Hoogervorst en Pauline van der Leek en de artsen J. ten Brink en G. van den Zwaag. Woensdag 22 april, Stadsschouwburg, 20 u.: „Ik ken je niet meer" (zie dinsdag 21 april). Dinsdag 21 april, Grote of St. Bavokerk, 20-21 uur: Orgelbespeling door de stads-* organist Piet Kee (gratis toegankelijk). Programma: Sweelinck, Gisbert van Steenwick, Pachelbal, Hendrik Andries- sen, Piet Kee. Dinsdag 21 april, A. H. Gerhardschool (in gang Raaks), 19.50 u.: Haarlemse Disco club. Muziek van Strawinsky, Brahms, Dukas en Verdi. Dondedag 23 april, Herv. Kerk „De Hoek steen", Santpoort-Z., 20 uur: Orgelcon cert door Klaas Bolt. Programma: Swee linck, Praetorius, Pachelbel, John Stan ley en-J. S. Bach. Vrijdag 24 april, Concertgebouw, 20 uur: N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends met als soliste Helena Costa. Programma: Tsjai- kofsky, Kodaly, R. Strauss (soliste) en J. Strauss. Taveerne In 't Goede Uur, Korte Hout straat-Nieuwe Kerksplein: Dagelijks klassieke grammofoonplatenprogramma. Tot en met 19 april Bach; tot en met 26 april Haydn. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1: Dagelijks klassieke grammofoon platen. Vrij.: diverse componisten; za.: Bach; zo.: opera; m.: Beethoven; di.: Mo zart; w.: Tsjaikofsky; do.: Schubert. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 1017 uur, zon- en feestdagen van 1317 uur. Tot en met 10*mei: ook van 20.3022.30 u. met oude muziek, flood light, kaarsen en bloemen. Prentenkabi net, tentoonstelling van Perzische minia turen. Tot 19 april. Woonhuis Jacobus van Looy, ingang Kleine Houtweg 103: Geopend donderdag van 1012.30 uur en van 13.3017 uur. Zon en feestdagen van 14-17 u. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuur historische diorama's van dr. W. G. L. Wieringa. Dagelijks van 1017 u. en zondag van 1317 u. Tot en met 7 juni. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat Nieuwe Kerksplein: Tentoonstel ling van tekeningen van H. Wegener. Tot en met 30 april. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. 's Zater dags en zondags van 1018 u. en van 20—21 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land: Eerste etage: Expositie „5 tot 500 (gulden)"schilderijen, tekeningen, aquarellen en gravures. Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks van 10-23.30 u. Kunstzaal Barteljoris, Barteljorisstraat 32: Foto's van Jacques Huinck (Maastricht). Tot en met 2 mei. Teylers Museum, Spaarne 16: Tentoonstel ling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw Fossielen, hist, natuurkundige instru menten, mineralen, 31-toons Fokker- orgel. Geopend (behalve maandag) van 10-17 uur, de eerste zondag van de maand van 13-17 uur. Vishal, Grote Markt: Tentoonstelling van werken van Co Westerik. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u. Tot en met 19 april. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 79 Tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10—12.30 uur en van 13.30— 17 uur, zon- en feestdagen van 14 17 uur. Tot 10 mei: tentoonstelling „Pas sie en verrijzenis" (beeldhouwwerken, houtsneden, paramenten en miniaturen). Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg, (Overveen): Tentoonstelling van schilde rijen, aquarellen, litho's, tekeningen en beeldhouwwerk. Exposanten: de dames P. Nieuwenhuis, I. Rahusen, C. de Reede, R. van Goor en J. Ducro. Dagelijks van 1017 u. en zondag van 1417 u. Tot 27 april. Marius Bauerlaan 7, Aerdenhout: Tentoon stelling van schilderijen van Hugo Land heer. Geopend op zaterdag van 14 17 uur of na afspraak, tel. 43644. Wandelgangen Stadsschouwburg: Tot en met 30 april: Werken (Turkije en Grie kenland) van mevrouw Vis uit Bever wijk. Stadhuis: Te bezichtigen op werkdagen van 912.30 uur. Daarna melden bij de portier. Zaterdag gesloten. De Keukenhof, Lisse: Openluchttentoon stelling van voorjaars- en zomerbloe men, Italiaanse en Nederlandse beeld houwwerken In het kasteel: schilde rijen, plafondschilderingen en kunstvoor werpen. Geopend van 8 uur tot zons ondergang. Tulipshow, Vogelenzang: Expositie van diverse soorten bolbloemen, lelies en andere zomerbloemen. Dagelijks ge opend van 820 uur. Cruquius Museum, Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingsramp 1953. Dagelijks van 912.30 en 13.3017.00 u., zondag van 1017 u. Zaterdag 18 april, 14 u.: H. B. E. Warnaars leidt excursie door Oud-Haarlem en hofjes. Zaterdag 18 april, Restaurant Brinkmann, Grote Markt, 20 u.: Dansavond voor de Ned. V rij gezellenbond afd. Haarlem, m.m.v. dansorkest „Kwartet The Flint- stones". Zaterdag 18 april, Restaurant Brinkmann, Grote Markt, 20 u.: C. Brakel en G. Huij- ser voor Humanistisch Verbond over „Wonen in en buiten huis". Zondag 19 april, „De Princehof", Glipper- weg 57, Heemstede, 14 u.: Dansmiddag door „El Cid" m.m.v. Trix and the Para- mounts. Maandag 20 april, Zjjlvest 25a, 20 u.: Prof. Bromhead voor het Genootschap Neder- Engeland over ..Operations of British government and politics". Maandag 20 april. Restaurant Brinkmann, Grote Markt, 20 u.: Ph. Keiler voor Jeugd Automobielclub over „Vorm en lijn". Maandag 20 april, Hervormd Jeugdhuis Schoterweg, 20 u.: ds. Tersteege voor N.C.V.B.-Haarlem-Noord over „De kerk achter de muur". Maandag 20 april, Wjjkgebouw Ged. Oude gracht, 20 u.; ds. Tonkelaar over „Rome- Reformatie" voor N.C.V.B.-Haarlem-C. Woensdag 22 april, A. H. Gerhardschool, Raaks, 20 u.: Voor NIVON-leden- Nini en Jan Boesman met lezing en films over ballonyaart. Donderdag 23 april, Herv. Kerk, Frank- rjjklaan, 20 u.: Programma van echtpaar Ten Cate voor N.C.V.B.-Schalkwijk over „De liefde tot zijn land is ieder aange boren". Donderdag 23 april, Restaurant Brinkmann Grote Markt, 20 u.: J. Wanmaker voor C.H.U.-jongeren over „De jongeren en de politiek", HILVERSUM I. 402 m. 746 kc.s. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke orgelmuziek (gr.). 7.45 De zingende kerk. geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Voor de jeugd. 8.20 Djinn, gevarieerd programma. 12.00 Angelus. 12.04 Katholiek nieuws. 12.10 Country Western Express (opn). 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht ensemble met licht vocaal en semble. 12.55 Platennieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktberichten. 13.18 Musicerende dilettanten: mandoline-vereniging. 13.40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Jeugdmuziekwedstrijd. 16.00 Voor de jeugd 16.15 Jazzmuziek met commentaar. 16.40 Fragmenten uit de musical Oklahoma (gr.). 17.00 Lichte grammofoonmuziek. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Lichte gram mofoonmuziek. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Licht orkest. 18.50 Lichtbaken, lezing 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.22 Sportpe- riscoop. 19.30 Brabants kamerorkest en Antwerps vocaal kwartet: klassieke mu ziek. 20.30 Rieleksen.gevarieerd pro gramma. 21.30 Buurmans krant, infor matie uit het buitenland. 21.50 Bric a brac, cabaret. 22.20 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws. 22.40 Kruispunt: reli gieuze discussie. 23.10 Nieuwe klassieke grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (Om 7.30: Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws, post- duivenberichten en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.30 Weg wijs, tips voor trips en vakanties. 8.40 Lichte gr.muz. 9.00 Loon naar wer ken, praatje. 9.10 Lichte grammofoonmu ziek. VPRO: 9.40 Bijbelse miniaturen, le zing. 9.55 De school van morgen, praatje. VARA: 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Orgelspel. 10.30 Het mooie meisje van Samos, hoorspel. 12.05 Melodieën-Expres. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuin bouw. Aansluitend: Postduivenberichten. 12.33 Sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Va-ria. 13.20 Radio Jazzclub. 13.50 Uitlaat, programma voor de twintigers. 14.25 Gevarieerde grammofoonmuziek. 14.45 Kinderkoor. 15.05 Nederland gashou der van Europa?, lezing. 15.20 Radio-Fil harmonisch orkest en solist: Klassieke mu ziek. 16.25 Boekbespreking. 16.45 Piano duo: lichte muziek. 17.05 Tango-Rumba-or- kest en zangsolisten. 17.35 Licht instrumen taal kwintet. 18.00 Nieuws en commen taar. 18.20 Draaiorgelklanken (gr.). 18.30 Muziekkiosk: Nieuwsflitsen uit de wereld van de lichte muziek. 19.00 Paulus de Bos kabouter. 19.10 Tijd voor teenagers. 20.00 Nieuws. 20.05 VARA's Bekercompetitie. 21.00 Socialistisch commentaar. 21.15 Pro- mende-orkest. 21.45 Lang vergeten we gen: Zwerftochten door tijd en ruimte. 22.15 Lichte orkestmuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Hitparade: dans orkest en zangsolisten. 23.30 Lichte gram mofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Nieuwe grammofoon muziek. 12.30 Showprogramma. 12.55 Pro- grammaoverizcht. 13.00 Nieuws en weerbe richt. 13.20 BRT-Hitparade. 14.00 Nieuws. 14.03 Tips voor automobilisten. 14.30 Voor de jeugd. 14.50 Lichte muziek. 15.00 Nieuws. 15.03 Hoorspel. 16.20 Filmmuziek. 17.00 Nieuws en weerbericht. 17.15 Liturgische zangen. 17.25 Amateurkoren. 17.45 Engelse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Kerkor- gelspel. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Academische quiz. 21.00 Lichte muziek. 22.00 Nieuws en be richten. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Lichte muziek. 23.30 Amusementsmu ziek 23.55-24.00 Nieuws. Advertentie Vraag een formulier voor ons opinie-onder zoek U kunt er een orgel mee winnen I VOOR VRIJDAG AVRO: 19.30 Voor de rijpere jeugd.' NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Televizier. 20.45 Licht pro gramma. 21.00 Kijk die Rijk, amusements programma. 21.50 Voor de vuist weg. NTS: 23.10-23.15 Journaal. VOOR ZATERDAG NCRV15.00 Filatelistisch allerlei. 15.20 Alles draait om moeder, t.v.film. 15.45 Jeugdforum. 16.20 Walt Disneyfilms 16.35 Dier in 't vizier, t.v-film. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Barend de Beer, kin derfilmpje 19.35 Lassie, t.v.film. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht. NCRV: Me mo. 20.35 Beverley Hillbillies, t.v.-film. 21.00 Capriolen, muzikaal programma. 21.50 Hoe bestaat 't: Vlooientheater, popu- lair-wetenschappelijk programma. 21.50 Wat 'n wereld. 22.40 Morgen is het zon dag. NTS: 22.45-22.50 Journaal. Experimentele periode 2e Net 20.20 Uit de voeten: licht programma. 21.15 Licht instrumentaal kwintet, met zangsolist. 21.35-22.25 De Gouden Jaren van Hollywood, overzicht van de geschiedenis van deze filmstad.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15