AGE 3 54.- ESEZ3 STAKEMAN EN IJSBOL POLLE, PELLI EN PINGO Ut Regeling voor accijnsheffing wordt vereenvoudigd TRESLONG TENTEN SUEOE VESTEN ireig raiw w .1 *ki éi vu i ia Kort en bondig Jongeman lichtte ex-verloofde voor 6000,- op Nieuwe hoogleraren Kleuter verongelukt in Sevenum Ultramodern gebouw voor Ned. ambassade in Bonn Directeuren van controlebedrijf gearresteerd „Komen er alleen blanke studenten uit Z.-Afrika naar Nederland?" Koeler GRETHA DE BRUIJN HERENMODE-TIP A. DE HOOP HAARLEM N.V. SK0DA-TRABANT y R IJ D A G 17 APRIL 1964 2 Schoksgewijze uitbreiding van het aantal sigarettenautomaten zal worden tegengegaan Raden en commissies Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk iPii lil:! ■^UUI HHrlT Diefstal cacaobonen? GASFORNUIZEN Brief aan ministers over luchtverontreiniging GARAGE BAKKER Vragen van Kamerleden ONDERSCHEIDINGEN luuiuiuiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Is (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer en staatssecretaris Van den Berge van Financiën hebben gis teren samen de laatste hand gelegd aan de herschrijving van een drietal belang rijke belastingwetten, die de accijnshef fing regelen voor suiker, minerale olie en tabak. De bestaande wetgeving, voor een deel daterend uit de vorige eeuw, is ver ouderd, ondoorzichtig en moeilijk te han teren. Overheid en bedrijfsleven hebben dan ook grote behoefte aan een moderne versie. Voor de belastingbetaler brengt de herschrijving geen verandering. De tarie ven blijven hetzelfde. Van de specialisten in de Tweede Ka mer kreeg de staatssecretaris heel wat lof voor zijn degelijke arbeid te horen. Toch wilde de Kamer op een paar onderge schikte punten nog wat wijzigingen aan brengen, die door de staatssecretaris voor het grootste deel grif werden overgeno men. Eén van deze wijzigingen had betrek king op de verkoop van sigaretten via automaten. De Kamer was bevreesd dat de nieuwe regeling zou leiden tot een schoksgewijze uitbreiding van het aantal sigarettenautomaten met alle gevolgen van dien voor detailhandel in sigaretten. De staatssecretaris had begrip voor deze vrees en nam een amendement van de heer Noteboom (K.V.P.) over, dat voor zag in de handhaving van de bestaande situatie. Een andere wijziging had betrekking op de hoogte van het accijnstarief voor siga retten in de goedkopere prijsklasse. De wijziging, voorgesteld door de staatssecre taris, die daarmee voortbouwde op een soortgelijk amendement van de heer Van Urk (P.v.d.A.) zal tot gevolg hebben dat het tarief in de goedkopere klasse iets wordt verzacht, hetgeen overigens niet voor de consument maar wèl voor de han del tot een klein voordeeltje zal leiden. Het voornaamste aspect van de nieuwe wetgeving is gelegen in de eenvoudige werkwijze die bij de accijnsheffing wordt gevolgd. Dit houdt onder meer in dat de controle op de heffing minder ambtena ren zal vergen. Om het in de stijl van de drie wetsontwerpen te zeggen: Minder fy sieke controle door betere administratieve controle. De Tweede Kamer heeft zich voorts ver enigd met de voorstellen van minister Toxopeus om de gemeenten in staat te stellen wijkraden en functionele commis sies in te stellen ter bevordering van de decentralisatie binnen de gemeenten. De Kamer nam tegen de wens van de minister het amendement-Kolfschoten aan dat voorziet in de verplichting tenminste één lid van de gemeenteraad te benoemen in de functinele commissies met be stuursbevoegdheid. De minister nam wèl het voorstel van de heer Voogd (P.v.d.A.) over betreffende de openbaarheid van de vergaderingen. Diens voorstel inzake het verplichte lid maatschap voor de leden van de colleges van B. en W. werd ingetrokken, nadat de minister had verklaard dat zulks de toch al drukbezette bestuurders teveel aan ban den zou leggen. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Studio met „De schaft" en „De zwa nen" van Eric Brent Besemer. M.m.v. Jules Hamel, Frans Vorstman en Liesbeth Struppert. En „De stenen Salomo" van Henk Sparreboom. M.m.v. Frans Vorstman en Peter Oosthoek. Zaterdag 20 uur: De Haagsche Comedie met „Mesalliance" van G- B. Shaw. M.m.v. Georgette Hagedoom, Anne-Marie Heyligers, Joris Diels e.a. Minervatheater, vandaag 20.15 u.: Voor dracht van André Peters van zijn be kroonde novelle „De spion van Brahma". (Heemsteedse Kunstkring). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Law rence of Arabia", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Kerim, de rwarte sjeik", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De tijger van Malakka", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de vijf paspoorten", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en 'zaterdag voorstelling: „Geef ze de ruimte", a.l. Rembrandt, 14 en 20 uur: „Irma la Douce", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De mus ketiers van de zee", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De grote stilte", 18 j. Frans Werken 16de tot geopend zon- en kabinet: 19 april. TENTOONSTELLINGEN Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): uit de Haarlemse school van de en met de 19de eeuw. Dagelijks van 10-17 uur en 20.30-22.30 u. en feestdagen van 13-17 u. Prenten- „Perzische miniaturen". Tot „In *t Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van H. Wegener. (Tot en met 30 april). Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 20-24 uur. 's Zaterdags en zondags van 10-18 uur en van 20-21 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur: Bach. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling „5 tot 500"; Bootzaai: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 urn-. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 8 juni. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10- 12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal, tentoonstelling van werken van Co Westerik.Geopend dagelijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot 19 april. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 uur en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 10 fnei „Passie en Ver rijzenis" (beeldhouwwerken, houtsneden, paramenten en miniaturen). Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg (Overveen). Tentoonstelling van wer ken van de dames P. Nieuwenhuis, I. Ra- husen, C. de Reede, R. van Goor en J. Du- cro. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Tot 26 april. Kunstzaal Barteljoris, Barteljorisstraat 32: Foto's van Jacques Huinck. Tot en met 2 mei. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. Raadhuis Bennebroek, vrijdag 18 u.: Ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" In de krant van vandaag). VRIJDAG 17 APRIL City, 20 u.: „De zoon van Spartacus". Stadsschouwburg, 20 u.: „4 For Texas". Patronaatsgebouw, IJmuiden-0„ 20 uur: Feestavond D.K.V. Felison, Heidestraat 45, 20 u.: Lezing over „Artistieke facetten van het glas", door K. Wasch. Petra-zaal, Spaarnestraat, 20 u.: Inlei ding door J. Goedhart over „Arbeid en beloning". ZATERDAG 18 APRIL City, 19 en 21.15 u.: „De zoon van Spar tacus". Stadsschouwburg, 20 u.; „4 For Texas". Herv. Jeugdgebouw, IJmuiden, 20 u.: Entre Nous voert op „Ruwe stormen". Drumband-concours, aanvang marswed strijden te 13.30 uur; hoofdingang parkoers P. J. Troelstraweg tussen R.H.B.S.-L.T.S. Zomerlust, 20 u.': „De muizenval", door toneelgroep Jan van Dommelen. Criterion, gebouw Snelliusstraat no. 41, 20 u.: Dansen op muziek van „The Jets". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.: filiaal Velsen-noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur;Jozefhuis, Velsen-noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. VRIJDAG 17 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „Liefde op Staatsbevel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Man nequins voor Scotland Yard". W.B.-Theater, 20 uur: „Eddie slaat zich er door". Concordia, 20 u.: „In de Vergulde Os", door toneelclub „Plaatwellerij". ZATERDAG 18 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „Liefde op Staatsbevel"; 23.30 u.: „Europa bij nacht". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Man nequins voor Scotland Yard". W.B.-Theater, 20 uur: „Eddie slaat zich er door". K.S.A., 20 u.: „ABC-dansavond. Advertentie Uitgebreide SPUSKAART onb. KIPETEN 6.5° dagelijks DINER, en SOIREE- DANSANTE HILLEGOM res02520.5397 De Haagse politie heeft een 25-jarige kantoorbediende aangehouden, die zijn „verloofde" ruim f 6000,- afhandig heeft gemaakt. De man is gehuwd, maar leeft sinds 1963 gescheiden van z'n wettige echt genote. Hij knoopte weer relaties aan met een 23-jarig meisje, met wie hij vroeger verloofd is geweest. Hij beloofde haar te zullen scheiden en in Rijswijk een huis te zullen kopen. Het meisje gaf de kantoor bediende bijna 6000,- van haar spaar geld. „Geef me ook je spaarbankboekje maar", vroeg hij, „want als je ouders merken dat er zoveel af is, krijg je moei lijkheden. Die mensen mogen mij immers niet!" Hij kreeg het boekje en met valse machtigingen nam hij al het geld op, dat er nog op tegoed stond. De jongeman, die geen betrekking meer had, maakte het geld op. Het meisje, dat een baby verwachtte, kreeg argwaan en vertelde haar ervarin gen aan de politie. De jongeman is aange houden onder beschuldiging van oplichting en valsheid in geschrifte. Aan de universiteit van Amsterdam is dr. R. L. Zielhuis te Oegstgeest be noemd tot gewoon hoogleraar in de hy giëne, in het bijzonder de hygiëne van de arbeid. Hij is de opvolger van prof. dr. G. C. E. Burger, die sinds 1959 als bui tengewoon hoogleraar deze leeropdracht vervulde en aan wie op zijn verzoek met ingang van 1 september eervol ontslag is verleend. Prof. Zielhuis zal prof. Bur ger ook opvolgen als directeur van het Coronellaboratorium voor arbeidshygiène der universiteit. Prof. Zielhuis, in 1921 geboren in Hat- tem, behaalde in 1948 het artsdiploma en vervulde zijn dienstplicht in Indonesië waarna hij in dienst trad van de Billi- ton Mij. Na zijn repatriëring in 1954 werd hij verbonden aan het Nederlands Insti tuut voor Praeventieve Geneeskunde te Leiden. In 1959 promoveerde hij te Leiden op een proefschrift over „De industriële loodintoxicatie in Nederland". Dr. F. Bianchi is benoemd tot gewoon hoogleraar in de genetica in de facul teit der wiskunde en natuurwetenschap pen aan de universiteit van Amsterdam. Prof. Bianchi, geboren in het voorma lige Buitenzorg in 1918, studeerde biologie aan de universiteit van Amsterdam, waar hij in 1959 promoveerde op een proef schrift over „Onderzoek naar de erfelijk heid van de bloemvorm bij petunia". Bom. Bij een telefooncel in Singapore is een bom ontploft. Vier voorbijgangers werden gewond. Het afgelopen halve jaar zijn in Singapore vier mensen ge dood bij bomaanslagen, die door de over heid worden toegeschreven aan Indo nesische infiltranten en plaatselijke elementen die tegen Maleisië zijn. Advertentie GOVERNOR ANDRE JAMET Complete KAMPEERUITRUSTINGEN SPORTMAGAZIJN Twjjnderslaan 7 - Haarlem - Tel. 15116 Ruime parkeergelegenheid Advertentie p&c tipt u dit suède vest met zuiver wollen tricot rug en mouwen. De tricot in een zware steek, de suède van de allerbeste vellen. Het is een sportief, ruim zit tend model in moderne bruine tinten. De prijs? Alléén bij p&c betaalt u voor dit vest slechts iitïttiiïHïïttttti Gistermiddag is in de gemeente Sevenum de anderhalf jarige Josje Dorssers bij een ongeluk om het leven gekomen. Het jon getje was met zijn vader bij de buurman op bezoek en heeft waarschijnlijk aan een van de ijzeren staven die daar waren op gestapeld getrokken, zodat het ijzer op het hoofd van het kindje kwam. Advertentie Restaurant TER BURG Beverwijk Ook een „feest" voor uw vrouw Het nieuwe ultramoderne gebouw van glas en rode baksteen van de Nederlandse ambassade in Bonn zal op 28 april offi cieel worden geopend. De bouw is omstreeks 1 juli 1962 begon nen. In december 1963 was het gebouw in zoverre voltooid dat het gedeeltelijk kon worden betrokken. De kosten hebben on geveer twee miljoen gulden bedragen. Het gebouw vervangt de twee oude woonhuizen waarin de ambassade was on dergebracht. Het werkgedeelte omvat ver trekken voor de ambassadeur en het am bassadepersoneel, ongeveer 65 personen. In het gebouw treft men vele voorbeel den aan van hedendaagse Nederlandse kunst, schilderijen, tekeningen, wandtapij ten en acht plastische kunstwerken. Voor de ingang, op ongeveer 150 me ter afstand van de oever van de Rijn staat een groot, plastisch kunstwerk, dat door de wind bewogen wordt. Dit werk van de kunstenaar Ittman beoogt het zeevarende karakter van Nederland en ook van de verbondenheid van Nederland en Duitsland door de Rijn te symboliseren. Het gebouw bestaat uit een representa tief en een werkgedeelte. Een in het mid den vooruitstekende glazen voorbouw heeft op de eerste etage een conferentiezaal, waarin tentoonstellingen en ontvangsten gehouden kunnen worden. Om het eventuele inbrekers moeilijk te maken scheidt 's nachts „een ijzeren gor dijn" het glazen representatieve deel af van het werkgedeelte. 26-27. Stakeman keek bedrukt naar IJs- bol, de sneeuwpop. Ja, hij kon echt met hem meevoelen; zo was het immers met hem ook geweest. Maar wacht eens.daar schoot hem iets te binnen: hij wist nog, welke tover spreuk kabouter Labbelom had gezegd. Als hij dat nu ook eens probeerde? Luister eens, IJsbol, zei hij. Mis schien kan ik jou ook helpen. Daba.doe- boer.Diebo! Toen Stakeman die woorden had uitge sproken, keek hij vol verwachting naar IJsbol. we 6AAN ueveR NAAR HUIS-HIJ IS MISSCHIEN 66 VA ARLt JK (J IK6A HUtP HA16N - DIB 80ZC K480U- T6RS UJK6N OP POtLE 6N PIN60 we Boze KABOUTER UJKT OPZ66R08 MISSCHIEN HEEFT HIJ HEM VERAN- DERD? 1463-B De recherche van de rijkspolitie te wa ter in Amsterdam heeft de beide direc teuren van het algemeen controlebedrijf (beëdigde wegers en meters) in de hoofd stad gearresteerd onder verdenking avn diefstal en heling van cacaobonen ten na dele van hun cliënten. De gearresteerden die maandag voor de officier van Justitie zullen worden geleid, zijn een inwoner van Badhoevedorp en een inwoner van Amster dam. Gisterochtend stonden voor de rechtbank twee voormalige controleurs van dit be drijf terecht, tegen wie terzake van ver duistering van balen cacaobonen uit het ABC-opslagbedrijf in de Amsterdamse ha ven gecombineerde straffen werden ge- eist. In zijn requisitoir had toen de offi cier van Justitie, mr. H. W. P. de Vries, opgemerkt dat een onderzoek dat nu ge daan wordt wel eens tot een nieuwe straf zaak zou kunnen leiden. Hij doelde daar bij, zo is achteraf gebleken op de gister middag verrichte arrestaties. Tijdens de rechtzitting kwam naar vo ren dat het controlebedrijf er zelf de ge woonte van maakt overgebleven voorra den te verkopen, terwijl de kopers de rechtmatige eigenaars zijn van het zoge noemde „overwicht" dat zich in de door hen gekochte balen bevindt. Dit deed de officier van Justitie opmerken dat de werkgever van verdachten, het Algemeen Controlebedrijf, hun bepaald geen goed voorbeeld had gegeven. Advertentie Zijlstraat 56 Telefoon 11828 De ministerraad is verzocht maatregelen in overweging te nemen, opdat op korte termijn het euvel van de luchtverontreini ging met meer kracht en met meer ade quate middelen kan worden geweerd. Dit verzoek is de ministerraad gedaan in een adres van de vereniging tegen lucht verontreiniging in en om het Nieuwe Wa terweggebied. Aanleiding tot dit adres was dat de kwestie van de luchtverontreiniging urgen ter is dan is gebleken bij de installatie van de raad inzake de luchtverontreiniging. Advertentie ROZENSTRAAT 49-55 bfl station Haarlem - Tel. 21275 - 12979 „Komen er uitsluitend blanke Zuidafri- kaanse studenten naar Nederland om hier op kosten van de Nederlandse regering te studeren, of zijn daar ook niet-blanke stu denten bij? Deze vraag hebben de Twee de-Kamerleden P. A. Burggraaf en A. J. Bruggeman, beiden lid van de P.S.P.-frac- tie, gesteld aan minister Bot van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen. Deze Kamerleden willen ook weten of, indien er geen niet-blanken onder deze stu denten zijn, deze uitsluiting geschiedt op grond van het Nederlands-Zuidafrikaanse culturele verdrag of alleen door toedoen van de Zuidafrikaanse regering. Indien slechts uitwisseling van studen ten mogelijk is bij aanvaarding van de apartheidspolitiek", zo vragen zij, „is de minister dan niet van mening, dat deze voorwaarde onaanvaardbaar is voor de Ne derlandse regering en dat op deze wijze een cultureel verdrag onmogelijk wordt?" Spaanse matroos overleden. Het Neder landse tankschip „Dutchmaster" is kort na het vertrek uit Rotterdam terugge keerd, omdat een van de opvarenden, een 22-jarige Spaanse matroos, bewusteloos was geraakt bij het schoonmaken van een tank. Toen hij aan de wal werd ge bracht, was hij reeds overleden. De „Dutchmaster", die 600 ton carbontetra- chloride vervoerde, was op weg naar Liverpool. Vermoedelijk is de Spanjaard door giftige dampen bedwelmd. AI te vlug. In Rotterdam is een 34-jarige vrouw veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan drie voor waardelijk, omdat zij door brandstich ting geprobeerd had, 1.600 van de ver zekering los te krijgen. De verzekerings maatschappij vertrouwde de zaak niet, om-dat de vrouw twee dagen vóór de brand een schadeformulier had aange vraagd en het een dag ema al volledig ingevuld had terug-gezonden Nieuw rijksgebouw. De minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid heeft in Voorburg het nieuwe gebouw voor de Directie van de Arbeid en voor de Rijks dienst voor Monumentenzorg officieel ge opend. Het is het eerste nieuwe gebouw voor een rijksdienst dat in Voorburg is opgetrokken. Het is al enige tijd in ge bruik. Niet op zondag. Het Tweede-Kamerlid ir. Van Dis (S.G.P.) heeft de minister van Binnenlandse Zaken vragen gesteld over de civiele verdedigingsoefening „Fallex 64", die gehouden zal worden van 21 tot en met 27 september. Hij vraagt, dat wordt afgezien van het oefenen op zon dag en dat vrijstelling wordt gegeven aan die noodwachtplichtigen, die tegen deelneming aan de oefening op zondag zeer ernstige godsdienstige bezwaren hebben. Advertentie Ridder Ned. Leeuw, Officier en Ridder Oranje Nassau, Ereme dailles in goud, zilver en bron», rozetten, strikjes, enz. 1 ZIJLSTR. 71 (t.o. Twentsche Bank) - H'LEM Het K.N.M.I. deelt mee: Ten zuidwesten van Ierland bevindt zich een vrijwel stationaire depressie, waar omheen verschillende randstoringen naar de Golf van Biscaye koersen. De invloed van de depressie reikt tot over Frank rijk, waar een koufront langzaam naar het oosten opdringt. Langs dit koufront komen onsamenhangende regen- en buien- gebieden voor. Achter het front stroomt met zuidelijke tot zuidwestelijke wind kou dere oceaanlucht binnen. De verdrijving van de zeer warme continentale lucht gaat met enige regen of enkele buien ge paard. Hoewel de temperaturen ongeveer 7 gra den zuilen dalen blijven zij toch nog iets boven de normale waarden voor de tijd van het jaar. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen 00 M TS J binnen- en buitenland. d n Neerslag: laatste 24 uur. So Sb S 2 Den Helder zwaar bew. z 20 0 Ypenburg half bew. ozo 23 0 Vlissingen zwaar bew. zzo 16 0 Eelde onbewolkt zzo 22 0 De Bilt licht bew. zzo 23 0 Twente licht bew. zo 22 0 Eindhoven licht bew. zo 23 0 Z.-Limburg licht bew. zzo 22 0 Helsinki regen z 8 2 Stockholm zwaar bew. zw 13 0 Oslo geheel bew. windst. 6 5 Kopenhagen licht bew. zo 0 Aberdeen mist O 11 0 Londen regen z 17 21 Amsterdam licht bew. zzo 21 0 Brussel zwaar bew. zzo 20 0 Luxemburg half bew. zzo 20 0 Parijs regen z 23 0,4 Bordeaux regen w 22 13 Grenoble zwaar bew. zw 23 0 Nice half bew. nnw 16 0 Berlijn onbewolkt ozo 19 0 Frankfort licht bew. ono 23 0 München onbewolkt nnw 20 0 Zürich licht bew. nw 22 0 Genève zwaar bew. wzw 14 0 Locamo mist nno 12 1 Wenen licht bew. zo 19 0 Innsbruck onbewolkt w 19 0 Belgrado onbewolkt windst. 19 0 Athene onbewolkt n 21 0 Rome onbewolkt windst. 19 0 Ajaccio onbewolkt ono 21 0 Madrid zwaar bew. zw 16 9 Mallorca zwaar bew. windst. 23 0 Lissabon zwaar bew. w 0 Zaterdag 18 april Zon op 5.37 uur, onder 19.42 uur. Maan op 10 uur, onder 2.09 uur. Maanstanden 19 april 05.09 uur eerste kwartier 26 april 18.50 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 17 april Hoog water 6.59 uur en 19.28 uur. Laag water 2.40 uur en 15.06 uur. Zaterdag 18 april Hoog water 7.49 uur en 20.27 uur. Laag water 3.27 uur en 15.51 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2