Voorstel kosten van verhuizing naar Stadskantoor van agenda Crown-Van Gelder druk met voorbereidingen voor 6 mei KAMERBREED Tapijt ederland Spannende finales op Waterloo bij Velsens schoolvoetbal Explosie op vissersschip KW 55 Johanna Lydia A. van Putten gepromoveerd aan economische hogeschool A.R. deBOER Bloemen en planten uit Beverwijk Straaljagerpiloot gewond na botsing met een meeuw Kort IJmondnieuws Behalve Prins vele andere hoge gasten Proef met plastic middenberm beveiliging naadloos 380 cm breed zvoni tigi n ricti ti tig Verrassende zege van „Jan Campert op „Bethlehem" Bij iedere besteding van f 10.- VRIJDAG 17 APRIL 1964 5 WM'Ij GEMEENTERAAD VAN BEVERWIJK Schoolruimte Eerste promotiewedstrijd van Kinheim (zaterdag) Atletiek prijs Kort nieuws JABO 33.25 per mei SICO STERCOCOS 47.50 VERZETBOUCLÉ 79.50 DESSO MATADOR 98.50 PARADETAPIJT 104.00 PARADE EXPRES 135.00 DESSO CURLY SUPER 145.00 DESSO FIËSTA 145.00 A3A SUPER TAPIJT 169.00 MARKTPLEIN 29 IJMUIDEN - TELEFOON 7541 THANS KOPEN IS KANS KOPEN Burgemeester en Wethouders van Bever wijk hebben het raadsvoorstel een krediet van 67.500 beschikbaar te stellen voor de verhuizing van het gemeentelijke apparaat naar het nieuwe stadskantoor, zo bleek tijdens de raadsvergadering van donder dagavond, teruggenomen op aandringen van het seniorenconvent, zodat de raad dit punt niet heeft behandeld. De raad besloot voortaan het onderhoud van de gemeenschappelijke tuinen voor zestig percent te financieren uit de bij dragen die van de omwonenden worden gevraagd in de vorm van een vaste ver goeding; voor veertig percent zullen de kosten gedekt worden ten laste van de algemene dienst van de begroting. Mevrouw S c h m o h 1-H e ij n e s van de P.v.d.A.-fractie bracht naar voren, dat het van groot belang voor de saamhorig heid in de nieuwe wijken zou zijn als men de bewoners een commissie liet vormen, die nauw betrokken zou zijn bij de aanleg en het onderhoud van de gemeenschappe lijke tuinen en plantsoenen. In antwoord op een vraag van mevrouw Schmohl zei wethouder Vessies dat er tegen een verantwoord gebruik van de gemeen schappelijke tuinen geen bezwaar bestaat en dat deze als zonneweide gebruikt mogen worden. Er moet echter tegen vernieling van de tuinen gewaakt worden, ook door de omwonenden zelf, al heeft het gemeen tebestuur dan altijd nog de politieverorde ning achter de hand om in te grijpen als dat nodig mocht blijken. De vorming van een commissie, die in overleg met het ge meentebestuur de aanleg van de gemeen schappelijke tuinen en plantsoenen zou be kijken, is vastgelopen op gebrek aan be langstelling bij de belanghebbenden. Wel licht is hier een taak weggelegd voor de contactraden van de verschillende wijken, zo meende wethouder Vessies. Hij onder streepte verder nog dat men tracht de gel den die voor de bijdragen van de mensen ter beschikking komen zo eerlijk mogelijk te besteden. Over de afloop van een en mevr. Schmohl ander kan nog weinig gezegd worden, ten eerste omdat er van de aanplant en uitzaai nog maar weinig is gaan groeien en verder omdat de desbetreffende woningen nog maar kort bewoond zijn. Naar aanleiding van de moeilijke ruimte kwestie ten behoeve van de scholen zei de heer K o g e r (Prot.-Chr.), dat men slechts dank zij een vernuftig jongleren met nood- lokalen in de behoefte aan ruimte voor het lager onderwijs kan voorzien. Bij het kleu teronderwijs is het zelfs in enkele gevallen totaal onmogelijk voorzieningen te treffen. De heer Koger vroeg wethouder Hermes of er niet iets aan te doen was en wat er ondernomen is om aan deze voor het kleu teronderwijs onmogelijke situatie een eind te maken. Wethouder Hermes stelde dat er voor het lager onderwijs een schatting van de be hoefte in de komende jaren is opgesteld en CONSTANT verlovingsringen ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Met ingang van maandag 20 april gaan de veilingen van perkplanten aan de bloe menveiling Het Centrum te Beverwijk weer beginnen.-*. Deze veilingen van perkplanten zijn op dinsdag- en donderdagmiddag twee uur en maandagmorgen. De aanvoer van perkplanten valt samen met de steeds toenemende aanvoer van bolbloemen. Door het zachtere weer ziet men nu snel de eerste bloembollenvelden kleuren. Het zijn gele narcissen die in volle bloei komen: een heel mooi gezicht in de overi gens nogal dorre tuinen. Ook ziet men nu de hyacinten komen; het zijn nog maar enkele kleine hoekjes. Het bestuur van de bloemenveiling Het Centrum is weer volledig, nu men een se cretaris heeft benoemd in de vacature die ontstaan was door het bedanken van de heer B. J. Broeze. In zijn plaats is geko zen de heer Q. de Ruijter, uit Heemskerk. Kinheim, kampioen in de vierde klas KNVB zaterdagafdeling speelt zaterdag middag op Rooswijk (15.45 uur) de eerste promotiewedstrijd voor een plaats in de derde klas KNVB tegen DESTO. Kinheim verschijnt met: De Boer; Van Kooperen en Grevink; Tielrooy,Sparreboom en Geerlofs; Visscher, Botvliet, Verburg, Nieuwenhuis en J. Bax. wethouder Hermes dat men aan de hand daarvan voorzie ningen heeft getroffen. Voor het kleuter onderwijs worden echter van hogerhand geen vergunningen meer verstrekt in ver band met het grote belang dat men daar hecht aan bouwactiviteit in de Sector van de woningbouw. Voor de wijk Meerestein zag de wethouder geen oplossing maar voor Oosterwij k zouden de verenigings gebouwtjes die ten noorden van het sport park zullen komen, nog uitkomst kunnen bieden. Bovendien zo meende de wethou der is de wachtlijst in Meerestein niet bij zonder groot. De heer Hermes zei, dat de verwachte toeloop voor het lager onder wijs uit de thans nog in aanbouw zijnde wijk Zwaansmeer te zijner tijd voor wat het christelijk lager onderwijs betreft kan worden opgevangen door de W. G. van der Hulst- en de Willem Hovyschool. Op voorstel van het Prot.-Chr. raadslid, de heer De Ruiter, werd besloten de subsidie voor de nationale atletiekkam- pioenschappen, die op 22 en 23 augusfus in het sportpark Adrichem worden gehouden, te verhogen met honderd gulden om het beschikbaar stellen van een prijs mogelijk te maken. De motivering van de prot.- chr. raadsfractie was, dat zij de atletiek- sport een warm hart toedraagt. Een bijzon der blijk van waardering voor diegene die de beste prestatie op deze kampioenschap pen zou leveren achtte zij zeker op zijn plaats. Tot leraar geschiedenis in vaste dienst benoemde de raad tenslotte de heer A. Guldemad te Santpoort. De overige voorstellen verkregen vlot de instemming van de raadsleden. De Belgische straaljagerpiloot adjudant Anton d'Hane is gisteren boven de Wad denzee in botsing gekomen met een meeuw, waardoor de linkervoorruit van de cock pit werd verbrijzeld en de adjudant vrij ernstig aan zijn linkeroog gewond raakte. De radioverbinding met het gehavende toestel was door de botsing tevens ver broken. Ondanks al deze handicaps maak te de vlieger een perfecte landing op de Leeuwarder basis. Adjudant d'Hane is in het St. Bonifacius- hospitaal opgenomen. De kans bestgat, dat hij zijn linkeroog zal moeten missen. Advertentie DAMAST Het gordijn van alle tijden; een pracht-kollektie heden geëtaleerd. WONINGINRICHTING BORST Planetenweg 38 - 42 Telefoon 5991 EXPOSITIE BIJ HOOGOVENS In Walserij-Oost van Hoogovens IJmui- den zijn zondagmiddag van 14 uur tot 17 uur grafische werken van Willem van Leusden en Henk Hester te bezichtigen. PSP. De afdelingen Velsen en Beverwijk Heemskerk zullen een gezamenlijke 1 mei bijeenkomst houden op vrijdagavond (1 mei), aanvangende te 20 uur, in het Ge meentelijk Vergaderlokaal, Smit van Gel derstraat 5, Velsen-Noord. In het program ma wordt als spreker vermeld: D. A. Noor dewier uit Deventer. Tunnelboys. De jaarlijkse ouderavonden van de Tunnelboys worden gehouden op 17 en 24 april. Voor beide avonden is een gevarieerd programma samengesteld. Kennemer Oudheidkamer. Burgemees ter J. G. S. Bruinsma zal woensdag 22 april om 19 uur de Kennemer Oudheidkamer, in haar nieuwe onderkomen: Stumphius- straat 44 in Beverwijk, heropenen. Bij de Konnikiyke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen zal, zoals wij al eerder hebben gemeld, op woensdag middag 6 mei Z.K.H. Prins Bernhard de nieuwe papiermachine no. 51 van Crown- Van Gelder Papierfabrieken N.V. officieel in gebruik stellen. Dat een lid van het Koninklijk Huis be reid is gevonden deze handeling te ver richten, voelt de directie als een erken ning van de betekenig van deze nieuwe fabriek voor de nationale economie. Op deze zesde mei verwacht de directie meer gasten onder wie de ambassadeur van de Verenigde Staten van Amerika, de nieuwe commissaris der Konigin in de pro vincie Noord-Holland, mr. F. J. Kranen- Rijkswaterstaat heeft plannen gereed vqor een nieuw soort middenbermbeveili ging op autowegen. Bij wijze van proef zal op rijksweg 26 ten noorden van Zalt- bommel een geheel nieuwe flexibele con structie van plastic worden toegepast en op deugdelijkheid geprobeerd. Verdere plannen betreffen rijksweg 2 tussen Utrecht en Amsterdam. Binnenkort wordt met de uitvoering begonnen. De mid denbermbeveiliging op rijksweg 12, die het eerst werd aangebracht, heeft reeds in vele gevallen haar nut bewezen. Geen enkele keer is op het weggedeelte, dat gedeeltelijk met vangrails en gedeeltelijk met olifantsdraad is beveiligd, een auto door de middenberm gevlogen, In alle gevallen waarin een botsing met de be veiliging plaatshad, werd de aanrijdende auto tegengehouden. Feest. President Kekkonen van Finland I en de Oostduitse partijleider Walter UI- bricht zijn in Moskou aangekomen om de viering bij te wonen van de zeventig- ste verjaardag van Kroesjtsjev. Amabile. De Italiaanse communistische partij zal een telegram met de beste wensen en een schilderij, „meisje dat de j internationale zingt", naar Kroesjtsjev zenden ter gelegenheid van diens zeVen- tigste verjaardag. Er gaat echter geen vertegenwoordiger van de partij naar Moskou. burg, burgemeester mr. J. C. Bührmann van Velsen en de directieleden van Crown Zellerbach. In de mededeling wordt ge zegd. dat men graag deze officiële inge bruikneming door alle personeelsleden had laten meemaken doch dat dit praktisch onuitvoerbaar is. In gebouw Concordia zul len enkele toespraken worden gehouden, waarbij de ruimte berperkt is, hetgeen evenzeer geldt voor de hal van P.M. 51 Ten einde het personeel deelgenoot te doen zijn van de feestelijke gebeurtenis stelt de directie de personeelsleden in de gelegenheid om met één introducé op de avond van de zesde mei tussen zes en acht uur de nieuwe P. M. 51 te bezich tigen, waarvan de directie hoopt, dat ve len hiervan gebruik zullen maken. De komst van Prins Bernhard dient zich op het fabrieksterrein al geruime tijd aan. Rond de nieuwe gebouwen van de papier machine 51 aan het kanaal zijn en wor den alle braak liggende stukken grond ge ëgaliseerd. Men hoopt dat de vlakke ge bieden straks ook wat groen te bieden hebben omdat gras is ingezaaid. Overi gens zal het de opmerkzame voorbijgan ger op Wijkerstraatweg en Corverslaan niet zijn ontgaan, dat ook pan de open bare weg werkzaamheden zijn en wor den uitgevoerd, die betrekking hebben op de komst van Prins Bernhard. Op de hoek van de Corverslaan/Wijkèrstraatweg is men al enkele dagen bezig het braak liggende terrein naast de r.k. meisjesschool en de gymnastiekzaal te egaliseren en zijn wat oude, dode bomen gerooid. In de Corvers laan ten westen van de r,k. meisjesschool is in het trottoir een auto-oprit gemaakt, die aansluit op de geasfalteerde weg langs het machtige apparaat, dat de houtaanvoer voor de houtbergen verzorgt en een direc te weg is naar de gebouwen van de nieu we P.M. 51. Een ijzeren hek camoufleert deze oprit. Hieruit valt af te leiden, dat de Prins erf zijn gevolg deze weg, na eerst de Wijker straatweg te zijn gepasseerd van het tun neltracé af, zal volgen om bij de nieuwe gebouwen te komen. Advertentie U kiest aan de rol en uit voorraad leverbaar ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ontvangt u een gratis lot van de grote nationale loterij „Ons Kind", met vele waardevolle prijzen, als auto's, T.V.'s enz. I» Gistermiddag omstreeks kwart voor drie heeft zich een explosie voorgedaan in de machinekamer van de KW 55 Johanna Ly dia, toen dit vissersvaartuig zich op drie mijl noordwest van Noordwijk bevond. Door de explosie brak brand uit. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd. De KW 55 is door de zeesleepboot Gelderland van Wijsmuller uit IJmuiden naar Rotter dam gebracht, waar het vaartuig gerepa reerd zal worden. Onmiddellijk na het uitbreken van de brand heeft de bemanning, die geen kans zag het vuur te blussen, de machineka mer afgesloten. De schipper, Huib Messe- maker, deed een noodbericht uitgaan. In IJmuiden reageerde hierop de Gelder land en in Hoek van Holland de zeesle per Noordzee van L. Smit. Ook de KNZHRM kwam, met twee boten, in actie. Van Noordwijk voer de strandreddingboot Curt Karlsen uit en uit Scheveningen ver trok de Brandaris naar het om hulp ver zoekende vissersvaartuig. Van het vlieg veld Valkenburg steeg een vliegtuig op om naar de opgegeven positie van de Johanna Lydia te vliegen. De Gelderland bereikte de Katwijker het eerste, terwijl de ver kenner uit Valkenburg boven de KW 55 cirkelde. De Gelderland maakte vast en sleepte de Johanna Lydia naar Rotterdam. De KW 55 was op weg naar de moto- renfabriek van Bolnes te Krimpen aan de IJsel, toen de explosie in de machineka mer piaats had. De motor van de KW 55 moest namelijk een onderhoudsbeurt ondergaan. De schade aan boord van de Johanna Lydia is nog niet precies vast gesteld. De meeste belangstelling voor de Vel- sense schoolvoetbalfinales ging gistermid dag uit naar het treffen tussen de aller jongste deelnemers. De toeschouwers op de zonovergoten Waterloo-velden in Drie huis zagen van het begin tot het einde 22 hardwerkende voetballertjes, die zich vol komen aan het spel gaven. Favoriet was het „Oranjeteam" van de Bethlehemschool, maar het liep anders. In de halve finalespoules was dit het I enige team, dat een 100 percent score be- I reikte. Tegenstander was de Jan Campert- school. De Driehuizer scholieren kwamen I in de finale door in het gehele toernooi slechts twee doelpunten te scoren, waarvan een in een beslissingswedstrijd tegen de Jan Ligthartschool. Aan dit alles zal Fokke Bloeme beslist niet gedacht heb- I ben toen hij halverwege de tweede helft met een juweel van een kopbal uit een „halve corner" het enige doelpunt van I deze finale scoorde. De heer G. J. Bremerkamp eens hoofd van deze kampioenenschool lachte vergenoegd. De witzwarten hadden het gefikst om een toernooi te winnen door slechts drie doelpunten te scoren. Maar wat hadden de Driehuizers, die vlak achter hun school speelden, een aan hang! Met spandoeken* spreekkoren en I het zingen van „Geen woorden maar da den." werden de winnaars aangemoedigd toen de Bethlehemmers vergeefs poogden om een tegendoelpunt te scoren. Prins Bernhard HBS I oppermachtig In de hoogste afdeling streden de teams van de St. Joannes ULO en de Prins Bern hard HBS om de hoogste eer. Onverwacht lang hield de St. Joannes ulo stand. Maar in het laatste kwartier van de •wedstrijd toonden de Pr. Bernhard h.b.s.-ers dat de titel echt bij hen thuishoorde. Met een drietal fraaie doelpunten bepaalde de Prins Bernhard HBS de eindscore op 5-0. Deze stand is geflatteerd, daar de Drie- huizenaren een of meer tegendoelpunten verdiend hadden. Maar de pupillen van de heer J. J. Roosenstein die geen defensje- ve rol gespeeld hebben hadden in hun aanvalsspel te weinig variatie hetgeen van hun tegenstanders niet gezegd kon worden. Trots toonde aanvoerder Glas na afloop de supporters de wisselbeker. h.b.s.-II. Vlak voor rust werd het eerste doelpunt aangetekend en na de hervatting volgden er nog twee. De h.b.s.-ers konden de weg naar het net niet vinden omdat de Zwijgerdefensie van beton opgetrokken leek. Het volgend jaar verwachten wij deze ploeg van de Willem de Zwijger ulo-I in de hoogste af deling waarin zij hoge ogen zullen gooien. In de D-afdeling wist het reserve-team van de Willem de Zwijger ulo-II de titel te grijpen na een spannend gevecht met het derde team van de Lagere Technische School. Geïnspireerd door het eerste team trokken de „Zwijgers" ten.strijde. In het begin leek het er geheel niet op dat dit een tweede triomf voor de IJmuidenooste- naren zou worden. Al na vijf minuten nam de Lagere Technische School de leiding. Pas enkele minuten voor het rustsignaal wisten cfé ülo-ers gelijk te maken en zelfs voor te komen. Na de hervatting moest Lagere Technische School-III een derde treffer toestaan en kwam zelf niet meer aan scoren toe. De schoolvoetbalcommissie, onder lei ding van de heer A. H. Wedemeijer, mag terugzien op een geslaagd toernooi. Het was jammer dat de weersomstandigheden teveel roet in het eten gegooid hebben. De organisatoren zouden wel iets kun nen doen aan het euvel van de ongerech tigde spelers. Het derde team van de St. Joannes ulo kostte zo iets een finale plaats. In kringen van de commissie zelf heeft men de overtuiging dat meer teams met dit bijltje gehakt hebben, maar de heer Wedemeijer verklaarde dat door een intensievere controle en harde maatrege len het volgende schoolvoetbaltoernooi van deze praktijken gevrijwaard zal blijven. Het zegevierende elftal van de Jan Campertschool. Zwijgerste sterk! Intussen bond de Willem de Zwijger Ulo-I dat een klasse lager speelde dan normaal de strijd aan tegen het reserve team van de Prins Bernhard hj).s. De heer Otten kon tevreden zijn. Volgens de ver wachtingen boekten de „Zwijgers" een regelmatige zege op de Prins Bernhard Aan de Nederlandse economische hoge school te Rotterdam heeft de heer A. van Putten uit Driehuis (gemeente Velsen) de graad van doctor in de economische we tenschappen behaald. D,e titel van zijn proefschrift luidt: „De organisatie van de planning in de onderne ming". Promotor was prof. ir. T. J. Beze- mer. Dr. van Putten, die op 29 oktober 1924 in Den Haag werd geboren, is sinds 1 no vember 1963 hoofd van de bedrijfsecono mische afdeling van de Koninklijke Neder- landsche Hoogovens en Staalfabrieken n.v. Hij heeft zijn studie aan de hogeschool en de voorbereiding van zijn proefschrift in zijn vrije tijd in negen jaar verricht. Zijn 187 pagina's tellende studie beoogt een bijdrage te geven tot het systematisch on derzoek naar de mogelijkheden om in een onderneming een optimale planning te bereiken. In de inleiding van zijn dissertatie stelt dr. van Putten onder meer „Belangrijker dan wat men over planning schrijft, is wat men in de bedrijven aan planning doet. Persoonlijke waarnemingen, uitspraken op congressen en resultaten van enquêtes wij zen erop, dat de toepassing van het plan nen in de praktijk nog veel te wensen overlaat". Als een van de oorzaken van de ze onbevredigende situatie noemt dr. van Putten interne tekortkomingen, die echter naar zijn mening geheel of grotendeels op te heffen zijn.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5