Kijk eens bij ons binnen Carillonrally voor allen WONINGINRICHTING CONTACTLENZEN VELO T entoonstelling Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting Havenberichten Medische verzorging tijdens het weekeinde Velsen toonde zich een vriend van het spastische kind Iets van u bij? Boete voor te hoge prijs van rijles Kort J.lmnndnieuws MANTEL PAKJE MARKTPLEIN UIT THUIS VRIJDAG 17 APRIL 1964 7 NU tijd voor suède - antica of nappa vanaf 98.-, 139.-, 169.- Wonen betekent niet alleen een dak boven uw hoofd. EEN GEZELLIGE SFEER in uw woning is iets om trots op te zijn. Mogen wij u eens adviseren bij het scheppen van zo'n gezellige sfeer Steeds de nieuwste modellen in BANKSTELLEN BERGMEUBELS BOUW GEZELLIGHEID met EETHOEKEN SLAAPKAMERS enz. PLEIN 1945 no. 2 - IJMUIDEN - TELEFOON 8089 Twee volmaakte mogelijkheden voor goed zien. Zowel voor BRIL als CONTACT LENZEN zijn uw ogen bij ons in zeer veilige handen. Samenwerking met uw oogarts wordt door ons op prijs gesteld. MR.0PTIC1EN - GOUDA' IJMUIDEN w ZWIJNDRECHT In IJmuiden gevestigd: KENNEMERLAAN 92 - TEL. 5072 Stichting Nutsspaarbank Doctersgraad voor A. van Putten uit Driehuis en tóch Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden (C i t y). In „De zoon van Spartacus", met welke film het weekprogramma van dit theater van vrijdag tot en met zondag wordt geopend, blijkt junior uit hetzelfde stoere hout te zijn gesneden als zijn legendarische vader. Opnieuw een verhaal dus over haat en intriges aan de weelderige en exotische hoven van het Midden-Oosten, in de tijd dat de Romeinen zich erop toelegden de wereld te veroveren. Het centrum van dit geweld is Crassus, een wrede tiran, die door zijn even schone als verdorven geliefde geassisteerd een alles vernietigende opstand ontketent. Vandaar dat hij Spartacus junior op zijn weg ontmoet, die zich aan het hoofd van de tot het uiterste getergde slaven heeft gpplaatst, om de onder drukkers met genadeloze hardheid neer te slaan. Uit dit alles kan gemakkelijk worden afgeleid dat het hier weer een van die spannende en oogverblindende spektakelstukken betreft, waar het publiek en met recht nog altijd niet op is uitgekeken. En om dan nog even in stijl te blijven draait zondagmiddag „Te vuur en te zwaard", ook een avonturenfilm, maar dan over de opstand van de Oekrainische boeren tegen hun Poolse overheersers. DE OORLOGSFILM „De strijd om de vrjjheid", die vervolgens maandag en dinsdag in City draait, wijkt in zoverre van het gebruikelijke genre af, dat men nu eens kolonel Dean Hess tot centrale figuur heeft gemaakt, omdat hij bekend is ge worden als de „vliegende dominee". Tij dens de tweede wereldoorlog heeft hij eens bij vergissing als piloot een bom afgewor pen op het weeshuis van een klein Duits stadje, welke gruwelijke ervaring hij tracht uit te wissen door later in Korea het leven van duizenden kinderen te redden Na dit verhaal van moed en toewijding is het dan woensdag de beurt aan „Twee beste vijanden", welke film voor de leden van de kunstkring „Vobr Allen" is be stemd. HET STRAMIEN waar het verhaal van „Als vrouwen liefhebben" op is gebor duurd (voor donderdagavond), is al veel vuldig gehanteerd. Het is de driehoeks verhouding tussen een getrouwde man zijn vrouw, van wie hij niet meer houdt en een meisje, dat de minnares wordt van de man. In allesbehalve sombere kleuren althans letterlijk genomen, wordt ons de tragiek van dit mislukte huwelijk ontrold, John Gavin, is een warenhuismagnaat, die gebukt gaat onder de drankzucht van zijn vrouw en Susan Hayward is de mede-ont werpster, die daarom het voorwerp van zijn nieuwe liefde wordt. Daar de vrouw van de zakenman blijft weigeren in te stemmen' met een echtscheiding, arrange ren beide geliefden heimelijke samenkom sten, waar echter een abrupt einde aan komt als het zoontje van de man het dub belleven van zijn vader ontdekt. De wet tige echtgenote neemt dan wraak door tij dens een modeshow haar rivale aan de kaak te stellen. Het is geen „happy en- ding" waar de film mee wordt besloten en hoe dit gebeurt houden wij dan ook voor ons. De verrassing zou op deze ma nier worden ontnomen aan een boeiende film, waar door de hoofdpersonen goed spel in ten beste wordt gegeven, zodat vele gevoelige snaren vaardig worden be roerd. (Stadsschouwburg). Een fraaie parodie heeft Robert Aldrich geleverd in zijn „Vier voor Texas", waar Frank Si natra en Dean Martin een vrolijk stel' desperado's in uitbeelden, die elkaar voort durend dwars zitten maar tenslotte samen spannen als ze bemerken, het slachtoffer te zjjn geworden van een frauduleuze bankdirecteur en een gewetenloze gang ster. Er wordt lustig gevochten en ge schoten als ni een echte „western", maar de parodie is voortdurend aanwezig in deze sterk aangezette handeling en in de wijze waarop Anita Ekberg en Ursula Andress het liefdeselement in de film verzorgen. Van vrijdag tot en met zondag dus spanning, humor en erotiek, als goed gemixte onderdelen van een kostelijke amusementsfilm- t> VOOR ZONDAGMIDDAG een ongekende hoeveelheid kolder in de klucht „Aart de knutselaar", waarin Lou Costello als ama teur knutselaar een apparaat ontwerpt, dat slechts in de verbeelding van fantasierij ke scenarioschrijvers kan ontstaan. Ge noeg zij te vermelden dat Lou's lieftallige bruid onder de invloed van deze geheim zinnige machine plotseling negen meter lang wordt en even later een detachement soldaten gewoon naar de dagen van Karei de Grote en Napoleon wordt teruggevoerd. Voor de liefhebbers van zotte histories dus. Tenslotte maandag en dinsdag wederver- toningen van „De man, die teveel wist" (The man who knew too much), een van de vele thrillers, waarbij de naam Alfred Hitchcock een summum aan spanning ga randeert. De hoofdrollen worden hierin vervuld door James Stewart en Doris Day, hetgeen ongetwijfeld een attractie apart zal betekenen. Yard", een Engelse komedie van Cliff Owen met Peter Sellers in de hoofdrol, heeft het onlangs wekenlang uitgehouden in het Amsterdamse Aihambra, waar de film staat opgetekend als een der grootste successen van dit seizoen. Waarmee is be wezen dat de komische kant van de mis daad nog altijd vele attracties bezit voor de bioscoopbezoeker. Want deze komedie toont ons Peter Sellers als de gentleman- boef, die in de vermomming van een Fran se modekoning en achter de facade van zijn haute couture-winkel optreedt als de leider van een perfect werkende inbre- kersbende. Hij is zo zeker van zichzelf dat hij de politie inschakelt bij de opruiming van een concurrerende bende en de true die deze daarbij wil toepassen, een ge fingeerde overval op een geldtransport, weet hij geheel in zijn voordeel uit te bui ten. Dit kat en muisspel met de sterke arm van de wet zit natuurlijk vol dwaze en zelfs spannende verwikkelingen, die hun effect vooral danken aan de solo-komiek Peter Sellers, met wie men zich een film lang best zal amuseren. Deze film draait tot en met zondagavond, met zondagmid dag „De mummie" als griezelig intermez zo. DE ONVOLPREZEN Eddie Constantine kan men vervolgens van maandag tot en met woensdag gadeslaan in „De terugkeer van Lemmy Caution", de held van een der detectiveromans van Peter Cheney, Anderhalf uur spanning en humor dus waarbij verleidelijke vrouwen en met wa re vreugde in elkaar gezette knokpartijen de aandacht voortdurend gevangen hou den. Donderdagavond tenslotte „Het pro ces", een belangwekkende verfilming van Frans Kafka's beroemde roman door Or son Welles. Afgezien van de traditionele verschillen tussen roman en verfilming blijft in Welles' imposant filmwerk toch nog wel iets van Kafka's hallucinaire kracht over. Als bij zoveel films van deze regisseur, zal waarschijnlijk ook „Het pro ces" weer voor voldoende discussies aan leiding geven. (Kennemer Theater). De Duitse film „Liefde op staatsbevel" van Werner Klingier speelt zich af op het kasteel Stern berg, waar gedurende de laatste oorlog rein-arische meisjes bijeen kwamen om in combinatie met raszuivere mannen voor een kloek Noord-Germaans edelras te zorgen. Tegen de achtergrond van deze be drijvigheid is er nog sprake van een idylle tussen een uit de gevangenis ontsnapte vliegofficier en de hoogblonde leidster van de Germaanse bruiden, die telaat aan haar theoriën begint te twijfelen. Deze film wordt van vrijdag tot en met maandag ventoond, met als intermezzi „Europa bij nacht" (voor de nachtvoorstelling van za terdag!, de zo langzamerhand traditio neel geworden sight-seeing door diverse dure nachtclubs en „De wraak van Her cules", de al even gebruikelijke sensatie voor de zondagmiddag. Zoals men zich misschien zal herinneren uit een beschouwing, welke wij enige tijd geleden aan „Boccaccio '70" hebben ge wijd, bestaat deze rolprent uit drie korte films, met als onderwerp De Liefdé. Men is dan ook ingelicht over het feit, dat in deze films telkens de hoofdrol wordt ver vuld door Sophia Loren, Anita Ekberg en Romy Schneider. Zij die deze schone da mes nog verzuimden te bewonderen, wor den hier dinsdag en woensdag weer voor in de gelegenheid gesreld. Beverwijk (L u x o r). „Mannequins voor Scotland Advertentie Bij BIJL keuze uit 500 stuks. Voor dames en heren, in lang, 3/4 of kort; pracht modellen; ZIET ONZE ETALAGE J. BIJL Kennemerlaan 39, IJmuideu Tel. 7093 Advertentie Schattig gemêleerd in licht- en donkerblauw. De zakjes zijn modieus verwerkt in de gestikte rand rondom. Maten 38-46 en zelfs 50. (W. B.- theater). Het weekprogram ma van dit theater wordt vrijdag en zater dag geopend met een van de vele Eddie Constantinefilms en wel „Eddie slaat zich erdoor". Een mixture dus van sen satie, sex en humor. Zondag en maandag de bekende oorlogsfilm „Een taxi naar To- broek", het verhaal over vier Fransen en een Duitser, wier lot door de woestijnoor log werd verbonden. Onderwijl heeft dan zondagmiddag „De Saint in actie" nog ge draaid, een geestige en verrassende detec tive, waar de bekende acteur Leslie Char- teris de motieven voor verschafte. „GEPLAAGD DOOR DE WINST" De rederijkerskamer „Kennemerland" uit Bever-wijk geeft donderdag 23 april in het Kennemer Theater de laatste voorstel ling van dit seizoen. Opgevoerd wordt „Geplaagd door de winst" (Easy money), blijspel in' drie bedrijven door Arnold Rid ley. De Nederlandse vertaling is van Nel BergmansWithaar en de voorstelling wordt door de heer Ferd. Koolbergen ge regisseerd. Deze toneelavond wordt met een bal besloten. Motorpostrjjtuigen. De Nederlandse Spoor wegen heeft bij Werkspoor in Utrecht deze week tien nieuwe motorpostrij tui gen besteld. De levering zal in de tweede helft van 1965 geschieden. Kleuter verdronken Het tweejarig doch tertje en enig kind van de familie G. W. van Putten te Eeuwijk is gistermiddag tijdens het spelen in een sloot voor de ouderlijke woning terechtgekomen en verdronken. Door de stichting „Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting" in Velsen wordt weer een tentoonstelling georganiseerd, welke maandag 20 april des middags om half drie in het Cultureel Centrum zal wor den geopend door de presidente van de stichting, mevrouw W. Snoek-Gabel. Na deze opening zal een openbare les in het bloemschikken worden gegeven, terwijl tevens de gelegenheid zal bestaan de lek kernijen te keuren van de cursus Chinese en Indische gerechten. Voorts omvat de tentoonstelling diverse stands met resultaten van de cursussen houtbewerking, zelfgemaakte kleding en meubelstukjes en lekkernijen van de een voudige en fijne keuken. Ook is er een stand van het Nederlands Zuivelbureau, waar de bezoekers met verschillende ei gen kaassoorten kunnen kennismaken en tevens allerlei kookboekjes en recepten blaadjes worden verstrekt.' Bovendien is er op de openingsavond nog een show van zelfgemaakte kleding, welke om acht uur een aanvang neemt. De tentoonstelling is geopend: maandag 20 april van 14.30 tot 17 en van 19 tot 21.30 uur en dinsdag 21 april van 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. Daarna wordt de ten toonstelling verplaatst naar het gemeen telijk vergaderlokaal in Velsen-Noord, waar zij woensdag 22 april van 14.30 tot 17 en van 19 tot 21.30 uur zal zijn ge opend. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Adaptity van Swansea; Faience, Dover, cokesbreeze voor IJmuiden; Fluvius, Swansea; Vechtstroom, Da genham; Frans Böhrrjer, Antwerpen; Rosse, Lon den; Henny J., Swansea; Mare Liberum, Dagen ham; Sinaloa, Rotterdam; Temple Hall, Antwer pen; Borculo, Kopenhagen, cokesbreeze voor IJmuiden; Schurbek, Hamburg; Rio de Vigo, Sa- fi; Agonistis, Sagunto, erts voor IJmuiden; Bram, Waterford; Delian Leto, Noordzee; Rijnstroom, Hull; Aspera, Swansea; Helen, Londen; Dussel- dorf, Antwerpen; Servaaskerk, Rotterdam; Frans van Seumeren, Stockholm; Anne S.. Rotterdam, voor IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Axel naar Karlsham, walsmateriaal van IJmuiden; Magula, Helsingborg, walsmateriaal van IJmuiden; Her mann Litmeyeer, Friedrichshaven; Delta, Birken head, walsmateriaal van IJmuiden; Heimwaerts, Horsens; Marwa, Rotterdam, van IJmuiden; He lios 2, Kopenhagen; Hoogland, Kopenhagen; Reg- geborg. Poole, kunstmest van IJmuiden; Menje, Boston, stijfsel van Zaandam; Wera Boehrnsen, Odense; Clothilda M., Karlshamn, kunstmest van IJmuiden; Martha Ahrens, Rotterdam; Swift, Londen; Fluvius, Rotterdam; Ruby, Londen; Alte Weser, Terneuzen; Bamse, Antwerpen; Boffa, Hamburg; Johnny, Hamburg; Hilde Oldendorff Immingham, van IJmuiden; Montferland, Las Palmas; Ioanna, Casablanca; Henny J., Antwer pen. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Transit van Rotterdam, voor IJmuiden; Magas, Rotterdam; Deborah, Londen; Bogesund, Delfzijl; Daje Böh- mer, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Adaptity naar Antwerpen; Benguela, Antwerpen; Freya, Gothenburg; Maria W. Antwerpen; Belvedère, Leith. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie VERSPUIJ Deze puzzelrit is dus niet alleen voor automobilisten, maar ook voor berijder» van motoren en scooters en niet in de laatste plaats voor wielrijders. Er\ komt geen ingewikkelde route-be schrijving aan te pas. Het bijzondere is na melijk, dat de route moet worden gevon den aan de hand van een aantal foto's, dat bij de start aan de deelnemers wordt uitgereikt. Elke foto is een afbeelding van een markant punt. Het komt dus op het herkennen aan. Het enige reglement, dat wordt gehanteerd en waaraan de deelne mers zijn gebonden, is het Wegenverkeers reglement. Iedereen kan dus meedoen. Een speciale geoefendheid in het rallyrijden is beslist niet nodig. Gereden wordt in twee klassen. Klasse A omvat de auto's, motoren en scooters, klasse B de rijwielen. Inschrijving voor deze rit, waaraan een massale deelname wordt verwacht, kan geschieden bij het VW-kantoor op het Marktplein in IJmuiden, dagelijks van 9- 12.15 en van 13.30-17.30 uur, behalve op zondag. Maandag 4 mei is de laatste in- schrijfdag. Het inschrijfgeld bedraagt in klasse A 12,50 per equipe, in klasse B ƒ5,per persoon. In Velsen organiseren de carillon-com missie en de automobielclub „De Rjjmon- ders" voor zaterdag 9 mei een rally, waar aan iedereen kan deelnemen. De baten van deze puzzelrit zullen geheel ten goede komen aan het fonds, dat wordt gevormd om in de toren van het nieuwe stadhuis van Velsen een carillon te doen plaatsen. Om alvast te oefenen geven wij hier bij een tweetal foto's. Vraag: Welke gebouwen zijn dit? Advertentie IJMUIDEN Artsen: A. J. van Leusen, Van Tuyllweg 34, tel. 4328; J. H. van Ginkel, Kenne merlaan 141, tel. 4058. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80. Wijkverpleging: zuster M. v. d. Meulen, Kanaaldijk 229, IJmuiden, tel. 02590- 4378, voor IJmuiden en IJmuiden-Oost; zuster K. Langejan, Irissenstraat 14, Santpoort, tel. 02560-7477, voor IJmui- den-Oost, Santpoort-Noord en Sant poort-Zuid; zuster I. C. Bovenkerk, Huis te Wissenlaan 17, Santpoort, voor Drie huis, Velsen-Noord en Velsen-Zuid. Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt. Moerbergplantsoen 154, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8960. Tandartsendienst voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: J. A. M. Lith, Linnaeus- straat 149, IJmuiden, tel. 8062. SANTPOORT Arts: A. J. Th van Wely, Hoofdstraat 236, Santpoort-Dorp, tel. 8510. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, telef. 02560-8284. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur', voor de artsen: Ten Harmsen van De Beek, Hommes, Peeters, Swaab Vos en Zeijlmans: M. ten Harmsen van De Beek, Lessestraat 1, Beverwijk, tel. 02510-25356; van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur voor de artsen: Fierstra jr., Fierstra sr., Melchior, Lange, Rolink, De Ruyter, Verburg, Versélewel de Witt Hamer, Visser .en Vreeling: K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tel. 02510-23450; van zondag 9 tot 24 uur: M. H. A. Melchior, Noorderwijkweg 1, tel. 02510-22340. Tandartsendienst: Voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk: J. A. M. Lith, Lin- naeusstraat 149. IJmuiden, tel. 02550- 8062. Apotheek: Voor Velsen-Noord, Bever wijk en Heemskerk, zondag- en nacht dienst: apotheek Donker, Breestraat 61, Beverwijk, tel. 02510-23150. De in de week van 5 tot en met 11 april in de gemeente Velsen gehouden inzame ling ten bate van de Dr. Winthrop M. Phelpsstichting voor spastische kinderen van alle gezindten heeft 9000 opgeleverd. Honderddertig collectanten hebben zich spontaan voor deze actie ingezet. Een eer volle vermelding verdient de heer P. Jan sen te IJmuiden die bijna 750 inzamelde. De gemeente Velsen heeft met het plagen van deze actie een belangrijke bijdrage ge leverd aan de bouw van de eerste bunga lows, elk geschikt voor 12 spastici, welke op het terrein van het Zeehospitium te Kat wijk aan Zee zullen verrijzen. Zij, die het werk van de Stichting blij vend willen steunen, kunnen zich als dona teur melden aan het adres Prins Hendrik kade 133 te Amsterdam en hun bijdrage storten op gironummer 1322 Hilversum. In het tijdvak van 4 april tot en met 10 april 1964 werden in de gemeente Velsen de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: autoped, 2 yale sleuteltjes aan ring, sleuteltje van rolschaats, heren handschoen 1., voetbal, hockeytas met stick en traininschoenen, kinderwantje 1., paar bruine handschoenen, 4-kleurenball point, sleutel, zelfbinder, sleutels, badmin- tonracket, kinderarmband (schakels), broche, plastic mapje met foto, porte monnee met inhoud, flesjes amoniak In doos, geruite jongenscoat, paar rolschaat sen, autoped, dozen met stukgoederen w.o. wekkers en serviesgoed, zilveren arm band, driewielig kinderfietsje, dames ondergoed, theedoeken, nylon jack, zwarte leren dameshandschoenen, herenarmband horloge, portemonnee, nylon regenjack met capuchon. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen dagelijks aan het hoofdbureau van politie in IJmui den. De gedeponeerde voorwerpen zijn aldaar te verkrijgen elke dinsdag en vrij dag van 16.30 tot 17.30 uur. Met het doel een duidelijk voorbeeld te stellen heeft de officier van justitie tijdens de zitting van de Bredase economische po litierechter tegen een 65-jarige autorij schoolhouder een boete gevorderd van 1.250 gulden, waarvan 1.000 gulden voor waardelijk wegens prijsopdrijving. De verdachte had begin van dit jaar de prijs van een autorijles, welke per uur 8,25 mocht bedragen, verhoogd tot 9, De man was tevoren door de controle dienst gewaarschuwd dat dat niet mocht. Gespreksavond C.B.IJ. De Christelijke Besturenbond IJmuiden houdt op woens dag 22 april, aanvang 20 uur, in een zaal van de Petrakerk, Spaarnestraat, IJmui den. een gespreksavond. De heer H. C. Kohier zal dan een verhandeling houden over school- en beroepskeuze. Advertentie Wij varen onder de vei lige vlag van de Ned. Spaarbankbond Beschermvrouwe H. M. de Koningin in de gemeente Velsen Donderdagmiddag verkreeg de heer A. van Putten uit Driehuis aan de Nederland- sche Economische Hoogeschool te Rotter dam de graad van doctor in de economi sche wetenschappen. De titel van zqn proefschrift luidt: De organisatie van de planning in de onderneming. Promotor was prof. ir. T. J. Bezemer. Dr. Van Putten, die op 29 oktober 1924 in Den Haag werd geboren, is sinds 1 no vember 1963 hoofd van de bedrijfsecono mische afdeling van de Koninklijke Ne derlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. Hij heeft zijn studie aan de Hooge school en de voorbereiding van zijn proef schrift in zijn vrije tijd in negen jaar ver richt. Zijn 187 pagina's tellende studie beoogt een bijdrage te geven tot het systematisch onderzoek naar de mogelijkheden om in een onderneming een optimale planning te bereiken. In de inleiding van zijn dissertatie stelt dr. Van Putten onder meer: „Belangrijker dan wat men over planning schrijft, is wat men in de bedrijven aan planning doet. Persoonlijke waarnemingen, uitspraken op congressen en resultaten van enquêtes wij zen erop, dat de toepassing van het plan nen in de praktijk nog veel te wensen overlaat". Als een van de oorzaken van deze onbevredigende situatie noemt dr. Van Putten interne tekortkomingen, die echter naar zijn mening geheel of groten deels op te heffen zijn. Ook voor het aller laatste sportnieuws I 100% service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 Tel. 5198

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7