IN DE KOMENDE WEEK Gevarieerd diseonieuws CAROLINE KAART: „Ik ben geen imitatie-Kathleen Ferrier" Nieuws uit de TELEVISIEWERELD ZATERDAG 18 APRIL 1964 Erbij PAGINA VIER en de controles tot het moment van de ontbranding van de brandstof in de ge weldige motoren. Dr. Van Egeraat in de schoolbank DINSDAG. Eerst een half uurtje voor de jeugd met de AVRO. Lineke van Schaardenburg presenteert weer tiener sterren, nl. Ronny Grant, een zanger, The South Jazz Band en de vermaarde gitaarvirtuozen de Spotnicks uit Zwe den, die vorig jaar ook optraden tij dens het Grand Gala du Disque, maar wier prestaties toen in de grote massa ten onder gingen. Knappe musici zijn het, die zelf hun uitgebreid elektrisch instrumentarium bouwden en die de eer voor zich kunnen opeisen de stoot te hebben gegeven tot de terecht wet eens heel erg gewraakte gitaarrage. In Uit de school geklapt zit vanavond 'n VARA-medewerker in de schoolban ken, nl. dr. Van Egeraat, die een les in moderne natuurkunde volgt aan het Mencia de Mendozalyceum ifi Breda. Leraar is ir. H. Mulder. De koek is daarmee nog lang niet op, want eerst komen nog de dappere New Yorkse speurders van Naked City op het scherm, die deze keer een chauffeur achter de broek zitten, die zijn baas zo trouw helpt, dat hij erdoor in de grootste moeilijkheden komt. Die baas laat hem nl. allerlei karweitjes opknap pen, die in strijd zijn met de artikelen van het wetboek van strafrecht. Con frontatie de serie Amerikaanse CBS documentaires confronteert ons ten slotte met het probleem van de narco tica in de Verenigde Staten. Een open hartig beeld van een ellendig verschijn sel, dat in Amerika vele tongen in be roering brengt en vele mensen in het ongeluk stort. „Wijlen mevrouw uw moeder" van Feydeau WOENSDAG. Jan Cottaar eist het halfuurtje in de vooravond voor zich op. Sportproblemen dus. Brandpunt zonder de steun van het enfant terrible Han Mulder gaat vooraf aan TV dansant, waarin de gebaarde Gerard Heystee de dansliefhebbers de (moei lijke) rumba en tango voorschotelt. Wim Voeten en Jeanne Assmann zor gen wederom voor de demonstraties en het KRO dansorkest o.l.v. Cees Bruyn voor de muziek. De VARA heeft ons reeds enkele malen laten kennis maken met het boulevardtoneel vna de Fransman Georges Feydeau. De KRO doer er nu nog een schepje op door ook al een eenacter uit te zenden van deze merkwaardige auteur. Tot op heden wa ren de Feydeautjes geen onverdeeld suc ces; wellicht is in deze KRO-versie de pikanterie er wat minder opgelegd. In „Wijlen mevrouw uw moeder" is weer alle stof daarvoor aanwezig. Rond de eeuwwisseling ligt een beeldschone da me in een beeldschoon bed. Ze slaapt, maar wordt in die bezigheid gestoord door haar echtgenoot, die een bezoek heeft gebracht aan een artiestenbal en stommelend het huis betreedt. Er komt ruzie van. Maar als het zover is, ver schijnt de huisknecht ten tonele, die komt melden, dat de moeder van me vrouw is overleden. Dat schept nog meer problemen. Ook deze avond blijft niet zonder documentaires, drs. Daniel de Lange is aan de vierde aflevering toe van Het land van onze kinderen, waarin hij een beeld geeft van de pro blemen rond de bevolkingsgroei in Ne derland. De samenleving is de titel van deze aflevering, waaraan weer meewer ken Ed v.d. Elsken met film, Jurriaan Andriessen met muziek, Peter Vos als tekenaar, Hanneke v.d. Horst als de corontwerpster, Tom van Huystee als producer en tenslotte Leen Timp, die de regie voert. Baarnse moordzaak als toneelstuk DONDERDAG. In het middagpro gramma speciaal voor de vrouw een onderwerp, dat menige dame zal aan spreken nl. (en dan letterlijk opgevat) een ander gezicht. De mogelijkheden, maar ook de moeilijkheden zowel li chamelijke als geestelijke van de plastische chirurgie. Half acht een ari der probleem, dat man zowel als vrouw aangaat: de verwarming van ons huis. Wat is beter en wat is voordeliger: olie of kolen, of zal het aardgas een om wenteling teweeg brengen? Ziedaar en kele vraagstukken, die behandeld wor den in de documentaire Verwarming. Het Russisch ensemble Estrada, dat vorig jaar in ons land optrad, is ver volgens gedurende een half uur te zien. De AVRO maakte nl. opnamen van het optreden van deze groep, die haar naam ontleent aan het balkon van een cir- custrein in Rusland, waarop de arties ten om publiek te trekken alvast iets van hun kunnen laten zien. Estrada is In het dinsdagavond-jeugdprogramma „Combo" treden de Zweedse „Spotnicks" op: een populair elektrisch gitaar-ensemble. geen volksdansgroep, maar een uitge breid ensemble, waartoe zowel volks dansers als (klassieke) zangers, acro baten en dansers behoren. Een wonder lijk gezelschap van op hun eigen ter rein uitzonderlijk knappe artiesten. Het televisiespel van deze week is het op de Baarnse moordzaak geïnspireerde Jeugdproces van Manuel van Loggem, dat de toneelgroep Studio vorig jaar op z'n repertoire had en dat meer dan honderd voorstellingen haalde. Studio speelt het ook vanavond met Joop Ad miraal, Jules Hamel, Jack Hoorn en Erik Plooyer. Het probleem: vier jon gens hebben gezamenlijk een kraak ge zet. Ze hebben zich verborgen, maar ze weten, dat een van hen gezocht wordt door de politie. De drie anderen besluiten hem uit de weg te ruimen. Als het weer meewerkt volgt als slot van deze avond de reportage van het optreden van het Nederlandse stunt team The Whiskey Four, die onlangs wegens de weersomstandigheden niet door kon gaan. Bij heldere hemel zul len deze stuntvliegers 't luchtruim kie zen, waarvan de AVRO-reportageploeg, die de vorige keer al klaar stond, een directe reportage zal maken. Vier ca mera's zullen de stunters volgen, van af de grond zowel als vanuit een ma- rine-straalhelicopter, waarin een ton aan TV-apparatuur meegaat. Amerikaanse troubadour Pete Seeger VRIJDAG. Vijf minuten met Barend de Beer en vervolgens vijfentwintig met de chauffeur. Aan dat beroep is nl. op deze vrijdag Toekomstmuziek ge wijd. Na het Journaal „Nou jij weer" waaraan meewerken Rita Corita, Bueno de Mesquita, Fred Wiegman, Roland Wagter jr., Nico Schoemakers, het Leedy Trio, het Danstheater Interna tionaal en de Hi Fi. Om kwart voor tien en het is de moeite waard de ze uitzending speciaal aan te strepen het op Ampex vastgelegde optre den van de Amerikaanse volkszanger componist Pete Seeger. Een bloem en een hamer, noemde de NCRV dit pro grammetje, omdat Seeger de man is, die Where have all the flowers gone en If I had a hammer componeerde. See ger bezocht onlangs ons land tij dens zijn tournee over de gehele we reld. Hij maakte die wereldreis met een volkswagenbusje, waarin ook zijn vrouw en drie kinderen meereisden. Be doeling van de tocht was, kennis te ne men van de volksmuziek in de verschil lende landen. Overal treedt Seeger bo vendien op. Vooral voor scholieren en studenten. Hij deed dat ook in Neder land en kreeg ook daar iedereen tot meezingen. Hij zingt reeds jaren zijn volksballaden, zichzelf begeleidend op gitaar of banjo: eenvoudige muziek, zo wel wat de melodie als wat de tekst betreft. Maar liedjes die iets te zeggen hebben. Liedjes, die het soms tot top hits brachten, maar die ook als ze dat niet deden jong en oud kunnen boeien, zoals trouwens ook de verteltrant van deze spontane Amerikaan. De avond wordt besloten met een Eurovisierepor tage van de prijsuitreiking van het te levisiefestival in Montreux, waaraan 22 landen deelnemen. Stel je nu eens voor, dat onze eigen Rudy Carrell die Gou den Roos in ontvangst zou mogen ne men. Hij zou nog meer dan toen in Londen reden hebben om te zingen. „Wat een geluk". Thriller-toneel in „Goed gedaan George" ZATERDAG. In de middag Rawhide (Vrouw in het spel, en die vrouw is dan de enig overlevende van een brand), een Vakantieprogramma met o.m. Dr. v. Egeraat, die tips geeft over de al bijna voor de deur staande buitenlandse reizen, Sport gehoord en gezien en Pipo. Om half acht Jim Bac kus met De oude bok, na het Journaal Achter het nieuws en vervolgens Bandshow met o.m. George Martin, de Double Faces en een zanger uit Jamai ca, Chester Haviot. Op de zaterdag avond voorafgaand aan Zo is het toe vallig ook nog eens een keer het der de televisiespel van deze week. Ton van Duinhoven krijgt de gelegenheid weer eens een pracht van een louche figuur te zijn in „Goed gedaan George" een TV-spel van Lewis Davidson, ge speeld door Ann Hasekamp, Allard van der Scheer en Ton van Duinhoven. De twee eerstgenoemden hebben een ont moeting in een caravan. Op weg erheen ontmoet de man een vreemde figuur, die hem op een onplezierige manier uit- hoort en die meer blijkt te weten van zijn amoureuze avonturen dan hij wel zou willen. Als je Caroline Kaart zegt dat haar stem veel op die van Kathleen Ferrier lijkt, steekt ze verschrikt haar handen naar voren. „Nee, alsjeblieft, schrijf dat niet. Dan denken de mensen dat ik haar imiteer en dat is helemaal niet het geval. Ik heb m'n eigen stem. Maar u bent niet de eerste die het zegt. Ze hebben me wel meer verteld dat mijn stem veel op de hare lijkt." Ze gelooft in de originaliteit van haar eigen stem en ze wil die behouden. Ze is o zo bang dat ze gaat imiteren. Dat is hele maal haar bedoeling niet. Toch is Kath leen Ferrier haar grote voorbeeld. Als je het over 'n teen-agerzangeres zou hebben, zou je Kathleen Ferrier haar idool kunnen noemen. Caroline Kaart, toen nog Caroline Raitt, was studente in Edinburgh, in Schotland waar ze geboren werd', toen ze de grote zangeres van nabij zag. „Ik verkocht programma's in de zaal waar ze optrad en later vroeg ik haar handtekening. O, ik had haar zo graag eens écht ontmoet." Caroline Kaart is nog betrekkelijk kort in ons land. Haar prachtige, volle stem hadden we zelden of nooit ge hoord. Tot in 1963, toen de ommekeer in haar leven kwam. Haar man, de Successen in het buitenland Het aantal Nederlandse artiesten, dat in het buitenland successen oogst, groeit nog steeds. Nu hebben Willeke Al'oerti en Trea van der Schoot uitno digingen ontvangen om voor de Duitse televisie op te treden. Met Greetje Kauffeld gaat het in het land van onze Oosterburen buitengewoon goed. Niet alleen is ze topster in een toenemend aantal T.V. shows, maar bovendien staat een van haar nieuwste plaatjes dat ze samen met de bekende lied jeszanger en jazzpianist Paul Kuhn maakte reeds wekenlang in de al lerhoogste regionen van de hitparade. Greetje gaat voor een aantal eigen shows nu samenwerken met de ver maarde Bengt Hallberg. Adamo's zusje op de plaat De jonge Belgische zanger Adamo wiens Vous Permettez Monsieur nog steeds de lievelingsplaat der Nederland se tieners is is onlangs op de Neder landse televisie geweest samen met zijn familie. Het was Willem Duys, die de Adamo's introduceerde. De Neder landse kijkers zagen toen ook zusje Delizzia. Zij heeft inmiddels haar eer ste plaatje gemaakt. Broer Adamo schreef er de beide liedjes voor: Prends le chien en Monsieur le Professeur. Olympische Spelen op T.V. laire platenmarkt beheersen. Hun zak geld bepaalt, welke platen op de hitpa rade komen en daardoor goudmijntjes worden. Door de jeugd zelf te laten kie zen welke platen op de markt gebracht zullen worden, hopen de platenmannen vaker midden in de toppersroos te schieten. B.U.C. problemen Niet alleen in Nederland sukkelen de televisierhensen met een gebrek aan geschikte stof voor het tweede televisie net. Ook in Engeland zitten de produ cers met de handen in het haar. Maar de B.B.C. zal dan ook deze week met een tweede net beginnen, dat van meet af aan dertig uur per week gaat uitzen den. Een kanaal dat ook de concurrentie moet aankunnen, zowel met het eerste B.B.C. net als met de commerciële T.V. Voor het tweede net doet men nu een beroep op de Amerikaanse televi sie, die best, bereid is een groot aantal programma's te verkopen, zij het dat daarmee een royale som gemoeid is. Het maken van eigen produkties kost evenwel ook schatten, aldus redeneert de B.B.C. zanger Hans Kaart, overleed plotseling tijdens een operatie in Zwitserland, waar ze woonden. Na dit abrupte einde aan een gelukkig leven begon Caroline Kaart aan wat ze noemt „een nieuw leven." Ze begrijpt dat het wat cru klinkt en verduidelijkt: „Ik ben nog niets vergeten. Maar alles is gebeurd. De herinneringen bewaar ik. Die zijn voor mij en gaan niemand anders iets aan. Ik moest opnieuw beginnen." Er kwam een nieuwe Caroline Kaart: de zangeres. Haar stem, geschoold door zangstudies in Schotland, Londen, Den Haag, Duitsland, Wenen, Amsterdam („ik ben een prodakt van negen lera ren"), zou als bij toverslag zeer velen ontroeren. „Een liedje met Caroline" werd haar eerste televisie (N.C.R.V.) programma. Een vijfentwintig minuten durende uitzending, waarin ze door Cor Lemaire wordt begeleid en die wordt samengesteld en geregisseerd door Wil ly van Hemert. Ze is van dit program ma gaan houden. Met z'n drieën bepraten ze welke lied jes in het licht klassieke genre, volks- en ook populaire liedjes zullen worden gezongen. De reacties die ze erop krijgt zijn buitengewoon. Niet alleen worden haar liedjes toegestuurd die ze eventueel op haar repertoire kan ne men er komen ook sympathieke brie ven („Ja, ik beantwoord ze") en ca deautjes. „Ik ben blij dat ik sommige mensen in hun verdriet help met mijn programma," zegt ze gemeend. Welke liedjes ze het liefst zingt kan ze niet zeggen. Ze wisselt gewoon; het zijn er iedere keer veertien, varië rend van een volksliedje uit Amsterdam tot „Nina Bobo" en „My love is like a red, red rose". „Natuurlijk wel veel Schotse en Ierse liedjes en Pijper. Hij heeft heel fijne liederen gecompo neerd." Naast haar televisiewerk treedt Ca roline Kaart op met organist Feike As- ma. Tijdens deze concerten zingt ze veel Bach, Handel, Mozart en Franck. „Dat geeft me een enorme voldoening." Het grote klassieke werk heeft nu een maal haar voorkeur boven het licht klassieke. Begin mei zal ze onder leiding van dr. Anton van der Horst de „Hohe Messe" in de Grote Kerk van Naar- den zingen. Is het toeval dat ook Kathleen Ferrier haar eerste „Hohe Messe" in deze kerk en ook onder leiding van Van der Horst zong? Ca roline Kaart is er trots op dat Van der Horst ook haar deze kans biedt. Ze wil er oprecht het beste van ma ken, zonder enig spoor van zelfover schatting. Ze is er ondanks haar reeds langdurige studie nog niet van overtuigd dat ze „er is." Met een vrolijke lach kondigt ze vaak aan: „Ik ga nog even studeren." Ze stapt in „mijn trots" (haar blauwe auto) en rijdt energiek (ze is een vastbe raden chauffeusenaar haar doel. Ze neemt niet teveel hooi op haar vork, zodat ze, wat ze doet, goed doet. De maanden juli en augustus zijn va kantiemaanden voor haar. Uitrusten in het huis in Blaricum dat ze kocht en waar ze deze week introk. Waar ook haar ouders uit Edinburgh voorgoed zuilen gaan wonen. Verder gaat ze door met de concerten met Feike Asma. Vol gend jaar hoopt ze in een opera of operette voor de televisie te zingen. Er worden (dit jaar) nog wat grammo foonplaten (singles) gemaakt. Met het oratorium in de kerk van Naarden hoopt ze haar „carrière te beginnen." Natuurlijk blijft ze doorgaan met „Een liedje met Caroline." „Ik heb met dit programma een unieke kans gekre gen om deze liedjes aan het publiek te brengen. Ik zou het nooit willen la ten gaan. Vroeger dacht ik aan „de opera". Alleen maar als weg om naar de concertzaal te komen. Maar daar ben ik helemaal vanaf gestapt. Ik heb de kans gekregen om voor de televisie deze liedjes te zingen. Die kans hebben vroegere zangeressen nooit gehad, om dat het medium er nog niet was." Henny G. C. Schoute Weinig opzienbarende televisiepro gramma's de komende week. Drie maal kunnen de toneelliefhebbers recht op gaan zitten om te kijken, dé vrien den van de muzikale shows komen aan hun trekken en er is een behoorlijke dosis documentaires te zien. Maar uit schieters lijken er deze keer nauwe lijks in te zitten. Of het moet al zijn het optreden van de Amerikaanse volks liedjeszanger Pete Seeger voor de NCRV. Maar dat is dan ook iets voor de fijnproevers. „In de Engelenbak" met Henk Elsink ZONDAG. Zondagmiddag gaat de NT3 van start met een sportprogram ma. De beste Nederlandse tafeltennis sers zullen dan strijden om het natio nale kampioenschap. De strijd met de kleine stuitballetjes op de groene tafels leent zich, zo is reeds vaak gebleken, uitstekend voor een televisiereportage en mocht het onverhoopt slecht weer zijn, dan loont het beslist de moeite het toestel aan te zetten, 's Avonds, behalve de bekende zondagse kost als Weekjournaal, Sport in Beeld en dr. L. de Jongs Wereld van Vandaag, een Henk Elsink Show. De jeugdige caba retier heeft grote plannen. Hij wil in Amsterdam een eigen café-chantant openen en er is in navolging van grotere collega's van zijn show al een langspeelplaat gemaakt. Ook op de ze zondag hoopt hij zijn enthousiasme weer ten toon te spreiden. Die eigen schap drukt altijd een bijzonder stem pel op zijn programmaatjes, waarin bo vendien meestentijds jonge sterren een kans krijgen om hun kunnen te demon streren. Henk Elsink heeft weer enkele gasten in zijn Vrij Entree. Bij voor beeld het in Duitsland op het ogenblik erg populaire zangeresje Belina, de En gelse gitaarspelende en yeah yeah zin gende Raindrops en verder het dansor kest The Miscellaneous van Charlie Ne- derpelt, dat men wel zo ongeveer kan beschouwen als de voortzetting van Theo Uden Masmans Ramblers. Bij de band zingt de piepjonge, veelbelovende Ronny Watti, die na bij Rudi Wairata's Hawaiian ensembles te hebben gezon gen nu doorgedrongen is tot de vaste radio- en TV-sterren. De aflevering van de Maspn-reeks van vanavond draagt als titel: de Clown.Tot slot van de avond De Koepel, een documentaire van Pier Tania over de strafgevangenis van Bre da. In de Koepel, zoals deze officieel heet, verblijven de langgestraften. Over hun leven, hun problemen en vooral ook de aanpassingsmogelijkheden voor deze mensen als ze in de maatschappij terugkeren wat vrijwel altijd toch het geval is stelde Pier Tania zijn documentaire samen. Film: Hitchcock en documentaire Ruimtevaart MAANDAG. De NTS gooit er eerst weer een aflevering van de onuitput telijke voorraad Comedy Capers tegen aan, waarna het woord is aan Open baar Kunstbezit. Na het Journaal en de tien minuten politiek de hoofdfilm- Lifeboat, een spannende rolprent van Alfred Hitchcock met Tallulah Bank- head, William Bendix en Walter Slezak. De reddingboot is de sloep van een Engels vrachtschip, waarmee de opva renden zich na een schipbreuk in vei ligheid proberen te brengen. Aan boord zijn mensen van allerlei slag en ook de kapitein van 'n gezonken buitse on derzeeër. De strijd tussen al deze men sen vooral als ze worden opgemerkt door een Duits bevoorradingsschip gaf Hitchcock stof voor een psycholu- gisch drama van formaat. De" film avond wordt besloten met de Ameri kaanse rolprent Exploring by Satelites, handelende over de ruimtevaart, d.w.z. over de bouw van een kunstmatige sa telliet en 't instrumentarium daarvoor, de voorbereidingen voor de lancering Zoals het er nu uitziet zullen de Ja panners erin slagen een behoorlijk aan tal uitzendingen van de Olympische Spelen in dit najaar rechtstreeks op de Amerikaanse en Europese televisie schermen te brengen. De proefnemin gen met de communicatiesatellieten verlopen naar wens, zodat het aanvan kelijk heersende pessimisme dat rechtstreekse reportages niet mogelijk zouden zijn niet gerechtvaardigd zal blijken. Overigens ligt het niettemin in de bedoeling een dagelijkse verbinding per straalvliegtuig te gaan onderhou den tussen Tokio en Europa waar schijnlijk Kopenhagen speciaal be stemd voor het overbrengen van de pro- dukten der schrijvende, fotograferen de en filmende journalisten. Als alle voorbereidingen naar wens verlopen, krijgen we dagelijks van 's avonds on geveer tien tot twaalf beelden van de diverse sportevenementen direct per communicatiesatelliet te zien en de vol gende dag op film de gebeurtenissen die in de (Nederlandse) nacht plaats vonden in Japan. De Nederlandse tele visie gaat met een uitgebreide staf naar Tokio. Kiezers helpen platen kiezen Een Nederlandse grammofoonplaten maatschappij heeft een interessant ini tiatief genomen. Zij laat nl. eens per veertien dagen een groot aantal tieners naar haar studio's komen, die daar dan de nieuwste buitenlandse platen gaat beluisteren. De jongelui moeten niet al leen een keuze maken uit het repertoi re, maar die keuze ook duidelijk moti veren. Daarna debatteren ze mef el kaar over de selectie. Het is nl. de be doeling, dat de tieners zelf een platen- repertoire samenstellen. De oogmer ken van de maatschappij zijn duide lijk: het zijn de tieners, die de popu- DE VERLEIDING om een langspeel plaat om de hoes te kopen wordt steeds groter. Kleurrijke hoezen met inleidin gen, foto's en recensies, zijn een be koorlijk bezit. Kan ook de plaat zélf de toets der kritiek doorstaan (en dat moet toch de doorslag geven om een plaat te kopen), dan hebt u een aan winst in de discotheek. EEN VAN DE „verleiders" is: „Am sterdam Souvenir", een plaat met volk se liedjes door het draaiorgel „De Ara bier", het meest bekende orgel van ons land. De liedjes: Geef mij maar Am sterdam, O die mooie Westertoren, In de Jordaan, M'n wiegie was een stijf- selkissie, Op de sluizen van IJmuiden. Het lied van het pierement, en andere (Philips P 12.908 L). NOG EEN LANGSPEELPLAAT: Na tuurlijk kwam er een uit van de Neder landse versie van „The sound of mu sic", met Johan Heesters, Mieke Bos, Teddy Scholten en de in de musical voorkomende kinderen. (Philips P. 12.909 L). MEN IS VANDAAG de dag verplicht iets over The Beatles te schrijven. Ze staan vooraan in iedere grammofoonpla- tenkolom. Of ze het wel helemaal ver dienen is een tweede. Een van hun laat ste platen: „You can't do that" en „Can't buy me love". Niet dat we deze songs mooi vinden. Dat vinden The Beatles zelf ook niet, noch hun (zeer' zakelijke) manager: voormalig acteur Brian Epstein. Maar het brengt zo ongelooflijk veel geld op. Iedere plaat is voorlopig nog een kassucces. Dank zij het publiek. In Amerika hebben ze als nummer één, twee, drie en vier op de hit-parade gestaan. Dat is uniek voor Engelse artiesten. Nee, zij hebben geen publiciteit nodig (Parlophone R 5.114). Ex-Selvera en „Sound of Music(al)"ster Mieke Bos. „ANYONE WHO had my heart" van Cilia Black is nr. een geweest op de En gelse hit-parade. Haar manager: Brian Epstein. Meer woorden zijn overbodig. Op de keerzijde: „Just for you". (Par lophone R 5.101). VAN CLIFF RICHARD hoorden we een tijdje geen nieuwe opnamen. Maar hier is er weer een: „I'm the lonely one" en „Watch what you do with my baby". (Columbia 45 DB 7.203). SHOWMAN NUMMER één: deze on derscheiding is Sammy Davis jr. zeker waard. Zijn recente optreden in Holland maakte furore. De recensenten moesten hem wel een hoog waarderingscijfer ge ven. Hij was fantastisch Een van zijn nieuwste platen: Bye bye blackbird, Love is the tender trap, Can't we be friends, Let there be love (Reprise 5617). WE GAAN EVEN ontspannen bij cowboy-muziek. Het plaatje is van de „Unforgettable Cowboy Copas". De nummers (vol. 2): Flat top guitar blues, Goodbye kisses, Cowboy's meditation, Filipino baby. (London RE-B 1.419). VAN COUNTRY- and Western zanger Bob Gallion (we blijven nog even bij de cowboy's) noteren we „Ain't got time for nothin' en aan de keerzijde „Two out of three". (Funckler HY 45.095). HELEN SHAPIRO, het Engelse teen agerzangeresje met de heel diepe stem, „doet" het nog steeds. En ze zingt al heel wat jaartjes. Haar plaat: „Fever" (heel goed) „Ole father time'(Colum bia DB 7.190). OOK FRANK IFIELD heeft in Engeland niet over zijn populariteit te klagen. Hij behoort nog 'steeds tot de zangers die zich handhaven. Van hem: „Don't blame me" en „Say it is not so". (Columbia 45 DB 7.184J. ONZE VADERLANDSE bodem brengt Z.Z. en de Maskers met „Sloppin' in Las Vegas" en „She's got my heart", met assistentie van de „zaal", waar door het een Trini Lopezachtige vertol king krijgt, 'n Aardig plaatje. (Artone DR 25.220). THE COUSINS, die op de lijst van internationaal bekende guitaar-ensem bles staan, met een nieuwe single: „P'tits Oiseaux" en „Madagasvar". (Pa lette PB 40.187). Henny Schoute

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 16