Schrijversdebuten bij „Studio" BOVENKAMP FURNITURE Italiaans gezelschap te gast bij de Nederlandse Opera Puur toneelplezier in „Het spel der vergissingen" i „Grote Markt, hart van Haarlem'' POTTER'SrgPgSg „LINIA^Se» De Beatles naar Blokker ZATERDAG 18 APRIL 1964 19 Nederlandse eenakters die beloften inhouden DE BELANGSTELLING voor experimenteel toneel blijkt onder de geregelde bezoekers van de Haarlemse Stadsschouwburg nog altijd heel gering te zijn. Dit heeft de Toneelgroep „Studio" gisteravond weer moeten ervaren, want voor haar vertoning van drie Nederlandse één-akters waren slechts een vijftigtal per sonen, voornamelijk jongeren, naar de schouwburg gekomen. Men kan stellen dat de vertoonde één-akters eerstelingen van E. Brent Besemer en Henk Sparreboom nog geen rijpe dramatische produkten zijn en daarom wellicht beter in een klein zaaltje voor avantgardistische proefnemingen op hun plaats waren geweest dan in een echte schouwburg. Maar het vertoonde was toch bepaald wel belangwekkend genoeg om meer aandacht te rechtvaardigen dan het nu heeft gekregen. Huldiging Johnny Jordaan Ignace Lilien Simon Koster Jos de Klerk Laatste Marimba A W nabeschouwingen Afscheid van twee programma s De radio geeft zondag De radio geeft maandag T elevisiepr ogramma DE TWEE EENAKTERS van Brent Be semer, die men vóór de pauze te zien kreeg, hadden duidelijk het karakter van „oefeningen in de toneelschrijfkunst", werkstukken waarin de schrijver zijn be kwaamheid in het schrijven van een oor spronkelijke dialoog en in de constructie van een dramatische handeling heeft wil len ontwikkelen. Daarbij bleek het laatste hem het slechtst af te gaan. De dialoog, hoewel niet vrij van boekentaal, is in zo verre geslaagd dat er psychologische span ningen in worden overgebracht en de spe lers ermee kunnen werken. Dat is zeker het geval in „De schaft", een gesprek tus sen twee arbeiders van een scheepswerf, waarin de zwijgzame, lichtgeraakte en door innerlijke conflicten gepijnigde jong ste door de kalme evenwichtigheid van zijn maat gedreven wordt, zijn levenspro bleem op te biechten. Een onvoldragen werkstuk waarin vooral de climax onvol doende dramatisch verantwoord is en als 't ware in de lucht blijft hangen, maar toch wel boeiend als uiting aarzelend maar eerlijk van een stellig aanwezig talent. „De Zwanen", van dezelfde schrijver, is blijven steken in de bedoeling, een moder nistische dramatische vormgeving toe te passen. Het verhaal van de jongeman wiens romantische liefde voor zwanen om slaat in haat wanneer hij de wreedheid van het leven leert kennen, om tenslotte in tederheid over te gaan een afspie geling van zijn gevoelens voor zijn eerste meisje is aardig opgezet, maar gebrek aan technische vaardigheid maakte dat de auteur het beoogde effect toch niet hele maal kon bereiken, al bevat het stukje wel een aantal aardige en gevoelige mo menten. NA DE PAUZE kwam de schilder Henk Sparreboom aan het woord met zijn eerste proeve van toneelschrijfkunst: „De stenen Salomo". Sparrebooms eveneens onmis kenbaar talent gaat in een heel andere richting dan dat van Brent Besemer. Zijn eenakter is een soort van absurde thriller, waarbij ernst en spot op een bedrieglijke manier met elkaar verstrengeld zijn. Maar de spot bereikt niet het blijkbaar toch wel bedoelde niveau van de „ironie des le vens" en laat juist verstek gaan op het punt waar dat hogere niveau onontbeer lijk wordt om de eenakter boven de ge- In zijn cabaret aan de Rotterdamse Diergaardesingel is de Amsterdamse zan ger Johnny Jordaan gehuldigd in verband met zijn 25-j. artiestenloopbaan. Onder de gasten bevonden zich o.m. Willy Al- berti, The Mounties en Tante Leen. John ny Jordaan, de eerste Nederlandse „pla- tenmiljonair" kreeg ter gelegenheid van zijn jubileum een speciale gouden gram mofoonplaat aangeboden. Alex de Haas zal een nachtfeest organiseren om de zil veren jubilea van Johnny Jordaan en André Carrell te vieren. NOG EEN MAAND „THE SOUND OF MUSIC" René Sleeswijk en Karei Wunnink, de producers van de musical „The Sound of Music" hebben besloten tot en met 18 mei a.s. de voorstellingen in het Amsterdamse Theater Carré voort te zeten. De directie heeft niet het voornemen deze musical in andere steden in Nederland op te voeren. De NCRV zendt woensdag 22 april om 18.05 u. de radiopremière uit van de Koor fantasie van de Nederlandse Pool Ignace Lilien. De componist schreef dit werk voor mannenkoor, sopraan en piano, op tekst van de dichter Adama van Scheltema. De moeilijke sopraanpartij wordt gezongen door Karin Ostar. De componist zelf be geleidt het Vlaardings mannenkoor „Or pheus" op de piano. De Koorfantasie wordt gedirigeerd door Jos Vranken jr. FM-ZENDERS ROERMOND IN BEDRIJF Met ingang van dinsdag 21 april zullen de FM-zenders in Roermond in bedrijf worden gesteld. Tegelijkertijd zullen de FM-zenders te Mierlo worden uitgescha keld. Het programma Hilversum I wordt dan uitgezonden op 88,2 mhz (kanaal 4), het programma Hilversum II op 90,9 mhz (kanaal 13). makkelijke grappigheid van het begin uit te tillen. Waarom de dialoog enige onsma kelijke passages moest bevatten die met de handeling weinig of niets te maken heb ben, kan alleen worden verklaard uit een wens om „mee te doen" met de mode van het willen choqueren. Overigens is ook dit werkje van Sparreboom een debuut dat ons benieuwd maakt naar de volgende dra maturgische prestaties van de schrijver. DE OPVOERING van de drie eenakters stond op zeer behoorlijk peil, vooral door het begrip en de toewijding waarmee Pe ter Oosthoek en Jurg Molenaar hun regie- taken hadden verricht. Frans Vorstman liet in drie verschillende rollen zien dat hij zich de laatste jaren op verrassende wijze heeft ontwikkeld; bij zijn typeringen vermeed hij alle overbodige uiterlijkheid en trof hij telkens weer door een zeer na tuurlijke toon. Jules Hamel was vooral goed als de verbeten jongeman in „De schaft"; als de verliefde Kenyot in „De zwanen" had hij mooie momenten van te derheid, maar voor de ballet-achtige spring-in-'t-veld was hij wel wat boven'de jaren. Liesbeth Struppert gaf hem in dat stukje aardig tegenspel. Van de man die een moordkuil graaft voor zijn mede-hen gelaar gaf Peter Oosthoek in „De stenen Salomo" een boeiende maar niet altijd overtuigende vertolking. Advertentie Fauteuil: EDITH official DANSK STIL M0BEL dealers in uw omaeving Haarlem oosten compl. woninginrichting barteljorisstraat 13-17 woninginrichting van basterr gr. houtstraat 155 lisse woninginrichting e. tissing hereweg 148 In etalages en showruimten van bovenvermelde official dealers vindt U het door Madsen en Schubell ontwikkelde original dansk stil móbel. Meubelen, die U een weergaloos zitkomfort bieden en zich laten kombineren tot een bij uitstek individuele woonwijze, waarbij uw eigen smaak en inzicht volledig tot uiting komt. Vanzelfsprekend zijn de official dansk stil möbel dealers U bij het maken van uw plannen gaarne deskundig van dienst. fauteuils banken i s VOOR DE DERDE keer is de Nederlandse Opera gastvrouwe voor een Ita liaans gezelschap dat met financiële steun van de Italiaanse regering voorstellin gen komt geven te Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag. Naar aanleiding van de in dit jaar vallende eeuwherdenking van Mascagni, is voor deze tournee de keuze gevallen op diens opera „l'Amico Fritz", gecomponeerd op een libretto naar het bekende onschuldige dorpsverhaal uit de Elzas van Erchman Chatriau. AMSTERDAM KREEG vrijdagavond de première van deze gastmanifestatie. Voor vrijwel alle bezoekers zal „l'Amico Fritz" wel een noviteit betekend hebben, al is dit werk reeds in 1891 geschreven. Het is trouwens bekend, dat na het overweldi gend succes dat Mascagni met zijn „Caval- leria Rusticana" verwierf, geen enkel van zijn vrij talrijke opera's die hij erop liet volgen, blijvertjes zijn geweest. Het schijnt dat de rake tekening en de eenheid tussen gegeven en muzikale uitdrukkingskracht, wat dit jeugdwerk als bij verrassing de veristische operastijl deed inluiden, op de rest van zijn oeuvre is blijven drukken en dat men nooit meer die natuurlijke sa- menvalling van elementen in zijn later werk heeft ervaren. Buiten de „Cavalleria Rusticana" leerde ik alleen de „Iris" van Mascagni kennen, maar deze opera gaf mij ook bovenge noemde ervaringen. En nu was er dus de kennismaking met „l'Amico Fritz", een gegeven zo simpel als er geen tweede in de operalitteratuur is te vinden, een spel zon der intrige, zonder conflictstof. Men vindt in de verklanking niets terug wat men van het onderwerp verwacht. Het een voudige boerenkind Suzel gaat tekeer als een bedrjgen Santuzza en de bedeesde Fritz Kobus stelt zich aan als een Turido Ja, David de rabbijn komt beter uit de verf, al moet hij soms ook delen in het pathos vsn het geheel. WAT IS ER VERDER te zeggen van die dode scène in I met die vioolspelende zi geuner, die er met de haren bijgesleept is om het stuk wat uit te breiden. Men kan zich ironisch afvragen of men zich niet vergist heeft met die prachtige decors die zo stemmig de sfeer van de Elzas sug gereren, en of het niet beter zou zijn gezien de dik aangezette muziek het geheel op Sicilië te laten spelen. Maar ja, met zo'n onschuldig gegeven, zonder moord en doodslag, zou dat ook niet te aanvaar den zijn. En toch, wat kon die Mascagni een operamuziek schrijven die met succes de triomf van de vocaliteit dient! Wie geheel het idyllische gegeven vermag weg te denken, de theater-logica vergeet en alleen Rosanna Carteri en Luciano Saldari in „l'Amico Fritz" van Mascagni. zijn aandacht schenkt aan vocale presta ties, kan er zijn hart aan ophalen. En dan lijkt de muziek soms beter dan die van „Cavalleria Rusticana". HET VOLLE POND werd in deze gebo den door de bariton Attilio als de rabbijn, door de tenor Luciano Saldari als Fritz Kobus en de sopraan Rosanna Carteri, de drie hoofdfiguren van het spel. De overi gen, Lia Cadei als de zigeuner, Aida Ster- lich als de huishoudster en Castagnoli en Mandoleri, pasten zich daar behoorlijk bij aan. Speltechnisch verliep alles vlot onder regie van Domenico Messina en voor het decor van Ercole Sormani kon men be wondering hebben. Het orkest van de Ne derlandse Opera voegde zich bedreven on der de directie van Giuseppe Morelli. Met dat al is het een vreemd geval met deze opera, omdat men geconfronteerd wordt met merkwaardige dingen, die er gezien de synthese van het gegeven niet Op donderdag 23 april zal de bur gemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, in de Vishal 's avonds (8 uur) de expositie openen „Grote Markt hart van Haarlem". De tentoonstelling, die door de stads archivaris mej. dr. G. Kurtz, is samenge steld uit voor het merendeel het ge meentelijk archiefbezit, bestaat uit afbeel dingen en archivalia. Zij geven een beeld van de centrale plaats die de Grote Markt ('t Sant) steeds geweest is in het stedelijk leven en van de wijzigingen die de Grote Markt architectonisch in de loop der eeuwen heeft ondergaan. Vara's critische radiomagazine „Marim ba" beleeft vrijdag 24 april zijn laatste uitzending. De redacteur-regisseur van dit populaire programma, Gabri de Wagt, is zoals wij uitvoerig hebben bericht overgestapt naar de televisiedienst van de VARA. De laatste „Marimba" zal wat lan ger duren dan normaal (van 22.40 tot 23.30 uur), om de luisteraars nog eens de beste momenten uit deze serie in het geheugen te roepen. Avro's televizier, waarvoor gisteravond bijna een half uur gereserveerd was, ver toonde op een paar filmfragmentjes na, weer eens een teveel aan pratende hoof den, die de betrokken gasten van dit magazine bieden wij onze verontschuldi gingen aan noch boeiend waren, noch een dramatische functie hadden. Gerton van Wageningens lesje over de mogelij ke hervorming van de kalender, het half bakken interview met een geschiedkundi ge kolonel over 't bombardement van Rot terdam en een gedachtenwisseling over de luchtverontreiniging in het gebied van de Nieuwe Waterweg, had men evengoed over Hilversum I of II (waar zit de AVRO- radio nu?) kunnen uitzenden. Een grappi ge tekening gemaakt door Frits Behrendt over de verjaardag van premier Kroesjt- sjev kon deze aflevering niet redden. Gevoelens van onbehagen, door minder gunstige kritieken bij samensteller Eli Asser gewekt, projecteerden zich in de nieuwe „Kijk die Rijk"-show die, vorige week verdrongen door Sammy Davis jr., deze keer op een vrijdagavond op het scherm kwam. Het schot, op de t.v.-criti- ci afgevuurd in het begin van dit program ma, was niets meer dan een „losse flod der". Het geniale zinnetje „Nooit geniet ik 's, zei de criticus," verried dat de auteur en zijn vrienden zich ertoe beperkten slechts de persreacties op hun eigen aan genomen werk te wijzen. Wat daarna ver toond en ten gehore gebracht werd, beves tigde de onmogelijkheid van de opdracht in het wilde weg een serie aanvaardbare amusementsprogramma's te schrijven. Vandaar wellicht de Jordaanse persiflage op „My fair Lady", waarin Eliza een wei nig verrassende omgekeerde metamorfose onderging, die aan de Nederlandse Pyg malion herinnerde. Fraai uitgedost leidde Willem Duys ons door de voorlopig laatste aflevering van zijn programma „Voor de vuist Weg", dat in de korte tijd van zijn bestaan hoe langer hoe meer het aantrekkelijke karak ter van een geïmproviseerde uitzending verloor. Zowel de „Willeminische" propa ganda als de daarmee onverbrekelijk ver bonden reclame voor nieuwe grammofoon platen, lag er weer dik bovenop. Maar wij vergeten gaarne de goudvissenlyriek, het gestoei met de jonge tijger (Willem had handschoenen en de begeleider niet) en de Rotterdamse juffrouw, die hunkerend naar succes, zich „in nog géén tijd" het accent van de bevolking van de Bondsrepubliek eigen maakte. De wijze lilliputtertjes uit Bergmans „Grote Stilte," de wonderlijk jonge, 80-jarige actrice Magda Janssens en de goudeerlijke zilveren jubilaris Johnny Jordaan, maakten namelijk zeer veel goed. Damshuizer HET VALT NIET TE verwonderen dat Erik Vos voor zijn meest persoonlijke bijdrage aan het Shakespeare-jaar zijn oog heeft laten vallen op „Het spel der Vergissingen" (The Comedy of Errors). Deze vroegste romantische komedie van Shakespeare toont namelijk van al zijn stukken de grootste verwantschap met de traditionele Italiaanse verwikke lingenkomedie, die zijn eindpunt en grootste bloei heeft gekend in het toneel werk van Goldoni. Het is inderdaad in dit soort totaal gewichtloze komedies, die met hun op één vondstje steunende intriges alleen van de vervelingsdood gered kunnen worden door een rappe, vindingrijke enscènering, dat het regie systeem van Erik Vos het beste tot zijn recht komt. IN HET ONDERHAVIGE geval heeft men, naar men weet, te maken met de stortvloed van misverstanden, die ont staan wanneer twee paar tweelingzonen voortdurend voor elkander worden aan gezien. Erik Vos had met een vrijwel gelijke be zetting als waarmee Johan de Meester een week geleden „Leer om Leer" uit bracht, een onvergelijkelijk veel beter re sultaat bereikt, naar men mag aannemen omdat de dikwijls weinig ervaren acteurs van de Nieuwe Komedie geheel in de school van Erik Vos gevormd zijn en daar om juist zij n bedoelingen optimaal kun nen verwezenlijken; en die bedoelingen zijn er dan voornamelijk op gericht om naar aanleiding van een vrij gehanteerde lichtvoetige tekst een vuurwerk van ac- teervreugde te ontsteken. HEEFT MEN DEZE toneelopvatting die de prestaties van de regisseur zo uitermate centraal stelt, eenmaal aanvaard, dan moet vastgesteld worden dat we daarvan gisteravond in Diligentia te Den Haag een ideaal specimeiï hebben kunnen zien. In een vele mogelijkheden biedend hou ten wanden-decor van twee verdiepingen, waarvoor Wim Vesseur zich kennelijk had laten inspireren door plaatjes van Shake speare's eigen „Globe-theatre", kregen met name de vier tweelingbroers levendige en mooi „getimede" vertolkingen mee van Jan van Kasteren en Joop van der Donk als de dubbele Antipholus en speciaal van de in dit genre onovertroffen Peter van der Linden en een bijna gelijkwaardige Paul van Gorcum als het duo knechten. Eric Vos had er zich ditmaal in het bij zonder op toegelegd het spel een semi- realistische entourage te geven door veel „bont volksgewoel op den achtergrond", en bereikte hiermee alleraardigste effec ten, speciaal door het bedrijvige „stomme" spel van Henk Votel die veel vrolijkheid van eigen en Vos' vinding aan het stuk toevoegde als een kaal schoenlappertje. Mart Gevers speelde haar Adriana met alle gewenste felle schakeringen terwijl de rol van haar zuster Etha Coster voor het eerst over haar al te grote ingetogen heid heenhielp. DE VERTALING van Werumeus Buning wist veel van de typisch Elisabethaanse woordgrappenmakerij te behouden en niet zelden voor modern gebruik bij te punten, zodat ook hierdoor een Shakespeare- voorstelling ontstond die men in tegen stelling tot het ongelukkige „Leer om leer" aan alle middelbare scholieren voorge speeld zou willen zien. Op de valreep heeft zo gelukkig ook de Nieuwe Komedie een waardige en fleurige bijdrage aan de Sha- kespeare-herdenking geleverd. Hans van den Bergh HILVERSUM I. 402 m. 8.00 NCRV. 10.00 KRO 17.00 Convent van Kerken. 18.00 NCRV. 20.15—24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nieuws en weeroverzlcht. 8.15 Gees telijke liederen (gr.). 8.30 Morgenwijding. 9.00 De Flatenbijbel: De geschiedenis van Naomi en Ruth, klankbeeld. 9 45 Nieuws en waterstanden. KRO: 10.00 Inleiding Hoogmis. 10.05 Hoogmis 11.15 Klas sieke pianomuziek (gr.). 11.30 Medaillon: frag menten uit het internationaal muziekrepertoire, 12.05 Zwart op wit: actuele publikaties over kerk en wereld 12.15 De Stemvork: Bel Canto-pro gramma met commentaar. 12.50 Buitenlands com mentaar. 13.00 Nieuws. 13.10 Jaar in - jaar uit: liedjes uit 1945. 13.30 Voor de jeugd. 14.00 Prome nade-orkest, radiokoor en solisten: operamuziek. 15.00 De hand aan de ploeg, lezing. 15.05 Gevari eerde muziek, sportreportages en -uitslagen. 16.30 Vespers. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Gere formeerde kerkdienst. NCRV: 18.00 Negro spiri tuals. 18.10 Gewijde muziek. 18.45 Dubbelkwartet met orgelbegeleiding: geestelijke liederen. 19.15 God en de mens, lezing. 19.30 Samenzang: gees telijke liederen. 20.00 Nieuws. 20.08 Meditatie. KRO: 20.15 Koren en instrumentaal ensemble. 20.40 Het genootschap van gezonde slapers, hoor spel. 21.20 Moderne kamermuziek. 21.40 Klassieke grammofoonmuziek. 22.00 Wissewassenlicht programma. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.30 Avondgebed. 22.50 Lichte grammo foonmuziek. 23.30 Klassieke pianomuziek. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 VARA. 10.00 IKOR. 12.30 AVRO. 17.30 VARA. 20.00—24.00 KRO VARA: 8.00 Nieuws, sportmededelingen, post- duivenberichten en socialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. IKOR: 10.00 Kinder- dienst. 10.30 Doopsgezinde kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 Grammofoonmuziek. 11.45 De kerk in de spiegel van de pers, bespreking van actuele artikelen uit dagbladen en periodieken. 12.00 Het geladen schip. AVRO: 12.30 Licht orkest en zangsoliste. 13.00 Nieuws. 13 07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Mededelingen of grammo foonmuziek. 13.20 Op de plaat., rust, verzoekpro gramma voor de strijdkrachten. 14.00 Omroep orkest en solist: moderne en klassieke muziek. 15.20 Toneelbeschouwing. 15.30 En Passant, caba retprogramma. 16.05 Ritmisch ensemble met zang solisten. 16.30 Sportrevue. 17.00 Zingen geblazen: vrolijk liedjesprogramma. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjour naal. 18.30 Licht instrumentaal sextet. 19.00 Bij nader inzien, joumalistenforum. 19,40 Vrij entree, cabaret. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Licht orkest en zangsolisten. 20.50 Chansons. 21.15 Klassieke grammofoonmuziek. 21.45 Bezoekuur, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.10 Klassieke grammofoonmuziek. 23.5524.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kHz. 9.30 ds. G. Toornvliet. 11 00 ds. G. Toornvliet - uitzending dienst voor belangstellenden gehou den op zondag 12 april. 15.15 Kinderdlenst. 16.00 ds. P. N. Kruyswijk. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Licht satirisch programma. 12.55 Programma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Voor de soldaten 14.00 Nieuws. 14.03 Opera- en Belcantoconcert. 15.30 Sportprogramma. 18.30 Ka tholieke uitzending. 19.00 Nieuws 19.40 Gevari eerd programma. 21.00 Cabaret. 22.00 Nieuws. 22.20 Lichte muziek. 22.30 Cabaret. 23.00 Nieuws. 23.05 Lichte muziek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dag opening. 7.20 Klassieke grammofoonmuziek. 7.35 Sportuitslagen van zaterdag. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws en NCRV-lied. 8.15 Gewijde muziek (gr. en opn.). 8.30 Lichte orkestmuziek (gr.). 8.50 Pia nospel (gr.). 9.00 Muziek naar keuze: verzoek programma voor de zieken. 9135 Waterstanden: 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Klassieke grammo foonmuziek. 10.20 Rondom het Woord: theologi sche etherleergang. 11.05 Lichte grammofoonmu ziek. 12.20 Zeven keer de boer op, agrarische re portage. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Licht instrumentaal ensemble. 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel actualiteiten. 12.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumentaal ensemble. 13.45 Pianospel met orkestbegeleiding (gr.). 13.55 Man nenkoor: volksliederen (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.35 Klassieke orkestmuziek (gr.). 15.00 Herhaling Wedstrijd Opsporing verzocht, van donderdag 9 april j.l. 15.40 Radio-dubbelkwartet met clave- cimbel: klassieke liederen. 16.00 Bijbeloverden king. 16.30 Pianorecital: klassieke en moderne muziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17 30 Lichte grammofoonmuziek voor de jeugd. 17.50 Regeringsuitzending: Culturele as pecten van Suriname, door J. H Hummelen. 18.00 Koninklijke Militaire Kapel. 18.20 Uitzending van de Katholieke Volkspartij: Kaarten op tafel; een uitzending over politieke zaken, die de aandacht verdienen. 18.30 Klassieke orkestwerken. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praat je. 19.15 Instrumentaal ensemble: onbekende mu ziek uit oude handschriften. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte grammofoonmuziek. 20.10 Gitaarspel. 20.20 Lichte grammofoonmuziek. 20.30 Geeft acht op de jaren, klankschets over de tweede wereld oorlog 20.50 Vocaal ensemble met pianobegelei ding; Negro-spirituals (stereofonische uitzen ding). 21.10 Kamerorkest: klassieke muziek. 22.05 Wereldpanorama. 22.15 Pianorecital: Spaanse mu ziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.50 Strijkorkest: walsmuziek (gr.). 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24 00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht en amusementsmuziek (gr.). 9.00 Ochtendgymnastiek. 9.10 De groente man. 9.15 Klassieke gewijde muziek (gr.). 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte grammofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de vrouw. 12.00 Dansorkest met zangsolisten. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen 12.33 Voor het platteland. 12.40 Licht ensemble met vocaal ensemble en zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Metropole-orkest. 14.00 So praan en piano: klassieke en moderne liederen. 14.30 Musetteklanken (gr.). 14.50 Voordracht. 15.00 Poolse klassieke en moderne grammofoonmuziek. 16.20 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 Voor de padvinders. 17.15 Comboklanken. 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Amateursprogramma 18.50 Openbaar Kunst bezit. 19.00 Operafragmenten (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 Radioscoop gevarieerd programma (Om plm. 21.30 Andreas, hoorspel). 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Jazzmu ziek. 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m 12.00 Nieuws 12.03 Grammofoonmuziek. 12.08 Landbouwkroniek. 12.15 Lichte muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.20 Klassieke mu ziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Lichte VOOR ZATERDAG NCRV: 15.00 Filatelistisch allerlei. 15.20 Alles draait om moeder, t.v.-film. 15.45 Jeugdforum 16.20 Walt Disneyfilms. 16.35 Dier in 't vizier, t.v.- film. 17.0017.45 Voor de kinderen. 19.30 Barend de Beer, kinderfilmpje. 19.35 Lassie, t.v.-film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: Memo. 20.35 Beverley Hillbillies, t.v.-film. 21.00 Capriolen, muzikaal programma. 21.50 Hoe be staat 't: Vlooientheater, populair-wetenschappe- lijk programma. 21.50 Wat 'n wereld. 22.40 Mor gen is het zondag. NTS: 22.4522.50 Journaal. Experimentele periode tweede net: 22.20 Uit de voeten: licht programma. 21.15 Licht instrumen taal kwintet, met zangsolist. 21.3522.25 De gou den jaren van Hollywood, overzicht van de ge schiedenis van deze filmstad. VOOR ZONDAG NTS: 15.00 Magic Mexico: liedjes en dansen van Mexico. 16.00—17.30 Reportage van kampioen schappen van Nederland tafeltennis te Rotter dam. 19.30 Weeroverzicht en weekjournaal. 19.55 Journaal. 20.00 Sport in beeld. VARA: 20.30 In de Engelenbak, cabaretprogramma. 21.10 De wereld van vandaag, politiek overzicht. 21.20 De clown Heidemann, Perry Masonfilm (voor alle leeftij den). 22.10 De Koepel, documentaire over de ge vangenis in Breda. NTS: 22.45—22.50 Journaal. VOOR MAANDAG NTS: 19.30 De Ijsman, film (Comedy Caper). 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal en weer overzicht. 20.20 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Verbond. 20.30 Ballast der wanhoop (Lie- boat), Hitchcockfilm (14 jaar en ouder). 22.00 Ver kenningen per Sateliet (Exploring by Satellite), wetenschappelijke film. 22.30—22.35 Journaal. Advertentie MINTHOLPÏtlETS Teden hoest en Keelpii Uitwerking frappanti muziek. 16 00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Voor de zieken 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kin deren. 17.40 Lichte muziek. 17.45 franse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport- berichten. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Operamuziek. 20.00 Klassieke en moderne mu ziek. 22.00 Nieuws. 22 15 Volkszangen en -dansen. 22.35 De zeven kunsten. 22.50 Absurd. 23.00 Nws. 23.30 Showprogramma. 23.55 Nieuws. 24.00—0.45 Voor de zeelieden. Dick van Ruler, filmredacteur van het Utrechts Nieuwsblad, presenteert van avond de Engelse Nederlander George xNoordhof, die het publiek 150 heuse vlooien gaat tonen om de talenten van dit gedierte in „Hoe bestaat 't" te demon streren. Dick van Ruler (zie foto) kwam met televisie in aanraking door zijn rela tie met een N.C.R.V.-functionaris, die op zoek was naar een extra man voor de pre sentatie van actualiteiten. George Noord hof kwam naar Nederland voor een Hil- versumse versie van zijn B.B.C.-program- ma en hij wilde een tegenspeler. Dick van Ruler werd zoals hij het zelf uitdrukte „gehuurd om George Noordhof vraag jes aan te geven". Het is met Dick van Ruler aldus wel anders gegaan dan zijn vader hoogleraar in de theologie te Utrecht het graag gezien had. Dick heeft na zijn kandidaats de theologie studie eraan gegeven. Het Britse kwartet de Beatles uit Liver pool zal op zaterdag 6 juni in de Grote Veilinghal te Blokker optreden. De vier teenager-idolen komen vrijdag 5 juni naar ons land voor de opname van een televi sieshow voor de VARA. Over een optreden elders op zaterdagmiddag zijn de onder handelingen nog gaande, aldus de orga nisator van het Blokker festival, de heer Ben Essing.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 19