Dertienhonderd schoolkinderen zijn bij verkeersexamen te Velsen ingeschakeld WASAUTOMATEN r I Lente is van invloed op de bloemen- en groenteveiling Christelijke korfbalclub DKV viert tweede lustrum f698.- en f798.- ONGETWIJFELD HERINNERT U ZICH MEVROUW LANGEREIS UIT ZANDVOORT IN DE "GEZELLIGE-MENSEN- STOKEN-KOLEN" ADVERTENTIE VAN WOENSDAG j.l. IN DIT BLAD VERENIGDE STEENKOLENHANDEL N.V. Smaldeel V is nu in de Antillen Havenberichten Uw adres voor lééfzvarmte SCHEEPVAARTBERICHTEN Dansavond KAJ afgelast PïrsiliSili ZATERDAG 18 APRIL 1964 5 TORNOL AUTOLAK Junioren van Stormvogels en VSV in voorwedstrijd IJmuidense firma onderhoudt Noordzeekanaal VOwf RIJLES is „SUCCES" Daarin vertelt zij, dat er bij haar niets boven kolen gaat. Deze kolen betrekt zij al meer dan 20 jr. van □MUIDEN 02550-4643 4644 SANTPOORT 02560-8217 OVERVEEN 02500-54258 53402 vMmm/fmmtmmmmmmmMmMtmmmmmmmmimtmmmmmmmtmmmm/mmmmmun Bloemenveiling Schoolkinderen te gast bij doop van koelschip „Nou jongens, maak je vooral niet zenuwachtig, het is helemaal niet zo moeilijk wat van je wordt gevraagd. Kijk goed uit je doppen, let op de voorrangswegen en het verkeer van rechts en doe je best!" Deze korte, maar kernachtige toespraak kon deze week geregeld op de binnenplaats van het hoofdbureau van politie te Velsen worden beluisterd, telkens wanneer de heer P. van Deenen als ambtenaar voor verkeerszaken weer een ploeg jongens en meisjes met hun fietsen naar bui ten zond, waar zij het praktische deel van het jaarlijkse verkeersexamen moesten afleggen. Daarvoor had inspecteur Wijnstroom, adjudant Haak of brigadier Pat mos hun rijwielen dan reeds aan een grondige inspectie onderworpen. ir - wmmm Dit jaar hebben ongeveer dertienhon derd leerlingen van bijna alle openbare en bijzondere lagere scholen uit de gemeen te Velsen aan dit verkeersexamen deel genomen. Dit aantal zou nog groter zijn geweest, wanneer een vijftal hoofden van scholen het hun toegezonden inschrijvings formulier niet onbeantwoord had gelaten. Waarschijnlijk hebben zij de brief eenvou dig vergeten, want het deelnemen aan dit examen geschiedt geheel op vrijwillige ba sis. Het examen bestond weer uit een schrif telijk en een praktisch gedeelte, waarbij alle leerlingen die zich hiervoor hadden opgegeven reeds op 10 maart een lijst met vragen, foto's en situatietekeningen werd toegezonden. In totaal bevatte deze lijst een twintigtal verkeersproblemen, dat door de leerlingen nog dezelfde dag moest worden opgelost en op het dichtst bijzijn- de politiebureau ingeleverd. De lijsten werden verzameld en bij de heer Van Dee nen afgegeven, die veertien dagen inten sief bezig is geweest met het controleren daarvan. Als norm geldt, dat door de deelnemers aan dit examen in totaal zeven fouten mogen worden gemaakt. Bij de achtste Vrijdagmorgen in alle vroegte is de Ka- rel Doorman, het vlaggeschip van smal deel 5, de haven van Curagao binnengeva ren. Het schip heeft ligplaats gekozen aan de Brionwerf, samen met de onderzeeboot jagers Amsterdam, Friesland en Drenthe en de onderzeeboot Zeeleeuw. De tweede duikboot, de Dolfijn, zal op 12 mei arri veren. De commandant van het smaldeel, schout bij-nacht L. E. H. Reeser, hield op de Ka- rel Doorman een persconferentie, waarin hij onder andere meedeelde, dat de Door man op 1 april uit Rotterdam was vertrok ken en dat de onderzeeboot jagers reeds begin februari Den Helder hadden verla ten om eerst in de omgeving van Gibral tar aan een NAVO-oefening deel te nemen. De schout-bij-nacht noemde vervolgens drie redenen waarom zijn smaldeel graag oefent in de nabijheid van de Nederland se Antillen. Ten eerste, zo zei hij, zoeken wij, voor efficiënt en vruchtbaar oefenen, gunstige weersomstandigheden. Ten twee de worden we hier niet belemmerd door drukke scheep- en luchtvaart en ten der de is deze reis voor ons allen bijzonder prettig, omdat we een van de delen van het koninkrijk gaan bezoeken. Veel waardering had de schout-bij-nacht voor wat op Curagao zowel van de zijde van de Koninklijke Marine als van de bur gerij voor de ontspanning van de beman ning was voorbereid. Hij sprak hiervoor zijn hartelijke dank uit. Van 28 april tot 19 mei zullen de sche pen voor een periodieke onderhoudsbeurt in Willemstad binnenliggen. In dit tijd vak hoopt de bevelhebber van het smal deel met de Neptunes een bezoek te bren gen aan Suriname. Advertentie Pleler voor kwast en spuit. y Alle autokleuren voor radig in de preciese kleur. Ruygensstraat 15 - IJmuiden - Tel. 6121 Alkmaarseweg 50-52 - Beverwijk - Tel. 23417 De A-juniorenteams van Stormvogels en VSV spelen zondag om half een een voorwedstrijd op het hoofdveld van Schoonenberg om de duizenden toeschou wers voor de wedstrijd TelstarSittardia wat te verpozen. Voor de jeugdige deelnemers aan het examen op het verkeer worden losgela ten, nog een laatste bemoedigend woord van de heer Van Deelen. fout moeten zij onherroepelijk worden af gewezen. Nu hebben ongeveer honderd veertig leerlingen die limiet reeds bij het schriftelijk gedeelte overschreden, zodat zij niet meer voor het praktische deel in aanmerking kwamen. Hiervoor zijn ook zes leden van de ver keerspolitie de gehele week „in touw" ge weest. Opgesteld bij diverse strategische punten langs het voorgeschreven parcours werden de reacties der deelnemers op voorrangsborden en zebrapaden nauwlet tend gadegeslagen, teneinde van hun De firma J. Stolk uit IJmuiden zal ge durende het jaar 1964 het Noordzeekanaal en het sluizencomplex te Velsen onderhou den voor een bedrag van 538,735. De fir ma Stolk was namelijk de laagste in- schrijfster bij een door Rijkswaterstaat uitgeschreven aanbesteding. Advertentie VOLAUTOMATISCH 3 en 5 kg wasgoed CANDY-dealer voor IJmuiden Valserduinweg 173 - IJmuiden Tel. 4402 Betaling in overleg eventuele zonden tegen de verkeersregels zorgvuldig aantekening te kunnen houden. Deze lijsten komen direct weer op het bu reau van de heer Van Deenep terecht, die dan opnieuw verwoed aan het rekenen kan slaan om de geslaagden aan te wijzen. Hij laat hen daarbij niet lang in het onzekere, want reeds maandag zullen de laatste deelnemers met de individuele resultaten op de hoogte zijn. De heer Van Deelen vindt het allemaal een even dankbare als grappige bedoe ning. Vooral omdat de meeste deelnemers aan dit examen dermate onder de indruk zijn, dat zij soms in hun zenuwen niet eens meer de straat herkennen waar zij zelf woonachtig zijn. Vandaar dat hij zich volgend jaar weer gaarne met de organi satie zal belasten. Overigens ligt het in de bedoeling het uitreiken der diploma's aan de geslaag den straks een enigszins feestelijk tintje te geven, bijvoorbeeld tijdens een filmmid dag. En de heer Van Deenen heeft goede hoop dat een hoge gemeentelijke autori teit zich dan met deze ceremonie zal wil len belasten. Advertentie 'T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) RIJBEWIJS VERNIEUWEN Groeneweg 45 - Telefoon 4333 Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Haveland van Antwerpen; Stad Gouda, Pepel, voor IJmui den; Horst, Fuhr; Heiloo, Lowestoft; Nascence, Greenwich; Esso Emden, Rotterdam; Grodziek. Duinkerken; Aegir, Londen; Wexford, Boston', naar Wormerveer; Bomrif, Londen; Birdwood, Immingham; Lutetia, Londen; Biscaya, Rouaan; Hoop, Köping; Ottina, Hamburg; Blisworth, Lon den; Libra, Rotterdam; Abbekerk, Rotterdam. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Nayade van Dakar; Prudentia, Londen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Frans van Seumeren naar Zelsathe; Brinda. Londen, van IJmuiden; Theseus, Bilbao, van IJmuiden; Mare Liberum, Dagenham; Oranje Nassau, Southamp ton; Aris, Belfast; Neptunus, Le Havre; Senior, Randers; Aspera, Londen; Oihonna, Tyne, van Velsen; Bomma, Oslo; Bogesund, Antwerpen; Deborah Londen; Charts, Nassau; Jans, Londen: Otto Harms, Aarhus; Rote, Malmö; Granoe, Ham burg; Nerlandia, Gothenburg; Heriot, Leith; Am- stelstroom, Bristol; Temple Main, Londen; Se- rooskerk, Lissabon; Frans Böhmer, Rotterdam; Anne S., Helsingborg, van IJmuiden, Transit, Cobh, van IJmuiden; O. T. Tonnevold, Bahrein; Alexandra K., Bremen; Fischbek, La Guaira; Nero, Hoge. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden,: Bram naar Gothenburg; Daje Böhmer, Rotterdam; Sinaloa, Gothenburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie K Op de Beverwjjkse groenteveiling is deze week al sprake geweest van een behoor lijke aanvoer van voorjaarsgroente. Zo werden vrjjdag 1500 kisten rabarber ge veild. die tot 49 cent per bos heeft op gebracht. Voor de kasspinazie, waar dui zend kisten van aanwezig waren, werd van 46 tot 84 cent per kilo betaald. Ook de aanvoer van radijs wordt steeds groter, deze bestond nu uit ruim 10.000 bosjes, waarvan de prijzen varieerden van 15 tot 23 cent per bos. Voorts werd een goede partij sla aan de markt gebracht, met als hoogste prijs 26 cent per krop: al kon men hier dan ook in het midden van de week nog 33 cent voor ontvangen. De aanvoer van witlof en prei wordt nu aanzienlijk minder, zodat de prijzen hier- In het begin van maart 1954 bespraken de heren B. Oosterveen en H. de Boer ais leiders van jongensclubs de mogelijk heid de sport in hun clubs een grotere plaats te geven. Zo aldus kregen verschil lende personen een uitnodiging in hun bus voor de oprichtingsvergadering van een korfbalclub, op welke manier de christe lijke korfbalclub „Door Korfbal Vriend schap" op 27 maart 1954 het levenslicht zag. Begon DKV tien jaar geleden met 15 spelers, thans telt de jubilerende vereni ging 115 leden. De eerste wedstrijden wer den gespeeld op het VSV-complex aan de Driehuizerkerkweg. Hoewel het veld niet al te best in orde was, wil voorzitter H. de Boer (10 jaar voorzitter!) van VSV nog altijd geen kwaad woord horen. Het bestuur van de roodwitten vroeg immers een huurprijs van zeggen en schrijven. 50 gulden per jaar. De twee seniorentwaalf tallen verhuisden in 1955 naar Schoonen berg, waar de witzwarten nu nog spelen. Het eerste team begon op de onderste sport van de .ladder: de derde klasse van het district Amstelland van de Christelij ke Korfbalbond. Na 3 jaar volgde promo tie naar de tweede klasse, terwijl in 1962 de eerste klasse bereikt werd. Thans gooi en de DKV-ers hoge ogen naar een plaats in de hoogste klasse van het korfbalwal halla: de hoofdklasse. De IJmuidenaren nemen nog de tweede plaats in achter Oranje Nassau, maar zaterdagmiddag 2 mei komt deze lijstaan voerder in IJmuiden op bezoek. Wanneer DKV wint dan openen zich wel heel gun stige perspectieven voor promotie naar de hoofdklasse. Het vorig jaar meende men een betaal de trainer van het instituut voor opleiding van sportleiders aan te moeten trekken om het peil van de leden te verbeteren. Voorheen (vanaf 1956) leidde de heer Bakx deze drukbezochte training. En dit jaar doet hij het weer op zijn bekende gezelli ge wijze, die het voor de leden aantrek kelijk maakt om in grote getale de trai ning te bezoeken. Op organisatorisch gebied vindt voorzitl ter H. de Boer, die meer dan 100 wed strijden in het eerste team van de wit zwarten speelde, de oprichting van korf balverenigingen in Santpoort en Velsen- Noord bijzondere gebeurtenissen. DKV sti muleerde in 1958 de oprichting van de korfbalvereniging Rooswij k in Velsen-N„ terwijl de DKV-pioniersarbeid in Sant poort in 1963 bekroond werd met de op richting van KCS. In de 10 DKV-jaren heeft vooral de penningmeesteresse het niet eenvoudig gehad. Voor de wijze waar op mevrouw M. L. Bijl-de Zoete de kas van DKV beheert, heeft men hier dan ook niets dan lof! DKV doet het principieel zonder totogel- den en de club moet het dus al van al lerlei acties hebben. Temeer omdat er bij de wedstrijden van het eerste team geen entreegeld wordt geheven. Voor de volgende tien jaar heeft voorzitter De Boer nog wel een paar wensen in petto. On danks de prettige samenwerking met de sportambtenaar van Velsen, de heer Smak man, is de huidige accommodatie beslist onvoldoende. Het veld van het gymnasium Felisenum voldoet in lengte en breedte nauwelijks aan de vereiste afmetingen, terwijl het met de kleedgelegenheid bij zonder droevig is gesteld. Wanneer DKV het volgend jaar in de allerhoogste korf balklasse speelt, kunnen de gasten op de huidige accommodatie niet eens behoorlijk worden ontvangen. Maar het gemeentebe stuur heeft de zaak in studie en wellicht is er voor het tienjarige DKV ergens een plaatsje te vinden. Konden de jeugdleden reeds vorige week zaterdag in het gebouw „De Lariks" aan de Zeeweg van een feestprogramma ge nieten, gisteravond waren de senioren aan de beurt. Na de toespraak van voorzitter H. de Boer volgde het komische blijspel „het Slippertje" dat aan de volle zaal veel bijval ontlokte. Het meeste succes oogste de pantomine „Le Tjoep-Tjoep", voor respectievelijk per kilo een gulden en 77 cent zijn geweest. Minder vlot ging het met de waspeen, waarvan de prijzen terugliepen van 50 tot 36 cent per kilo. Daarentegen wisten de uien zich volledig te handhaven van 17 tot 27 cent per kilo, waarbij zelfs de rodekool nog voor 18 cent per kilo vlot van de hand is gegaan. De noteringen waren aldus: Spinazie 46-84 kas, idem 74 koude grond, aard beien 14-17 per stuk, radijs 15-22, sla 17-26, waspeen 20-36, prei 38-76, uien 17-27, rodekool 9-17, rabarber 15-49. Op de bloemenveiling is de lente even eens van goed merkbare invloed geweest; de aanvoeren waren aan de ruime kant, waarbij vooral de gele narcissen in ruime mate waren vertegenwoordigd. Dit is uiter aard niet zonder gevolg gebleven, zodat de prijzen terugliepen van een gulden tot 25 cent per bos. De tulpen wisten zich de gehele week op twee gulden per bos te handhaven, om vrijdag zelfs nog iets op te lopen. Zo noteerde een zware bos Gudosnik toen 2.10. Ook de opbrengst van de irissen, met de White Exel voor 1.40 per bos was bevredigend. Voor de rozen en anjers lagen de prijzen weer iets lager, hoewel voor een goede anjer toch nog 25 cent per stuk werd betaald. Een mooie roos haalde eveneens gemakkelijk een halve gulden per stuk. De aanvoer van freesia's wordt weer iets minder, waarvan de prijzen zich bij de andere bloemsoorten hebben aangepast. Tenslotte was er een levendige handel in potplanten, waarvan vooral de goede kwaliteiten duur werden betaald. Ruim zeshonderd Amsterdamse school kinderen en een paar honderd genodigden hebben gistermiddag op de werf van de N.D.S.M. de tewaterlating bijgewoond van het achtduizend ton metende koelschip „Geestbay". De Amsterdamse jongens en meisjes werd via een microfoon enige bijzonderheden over het koelschip verteld. Bovendien werd een toelichting gegeven op de doopplechtigheid, die werd verricht door mevrouw J. van Geest, echtgenote van een der directeuren van „Geest Industries Li mited" uit Engeland. De „Geestbay" is de eerste van twee koelschepen die de N.D.S.M. voor het En gelse bedrijf bouwt. Dit houdt zich behal ve met het vervoer van bananen uit West- Indië naar Britse havens tevens bezig met de exploitatie van bananenplantages op de bovenwindse eilanden en de verkoop van deze vruchten. De „Geestbay", die een lengte van bij na 150 meter heeft, kan met haar twee open fruitdekken in het voorschip en n in het achterschip veertig miljoen bananen vervoeren. De bemanning telt 49 koppen. Het schip biedt accommodatie voor twaalf passagiers. De tewaterlating werd muzikaal opge luisterd door het harmoniekorps „Tuin dorp". Onder de belangstellenden bevon den zich onder meer de Britse consuls- generaal uit Amsterdam en Rotterdam. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE m»QQOQOotuwonniiï'n»n»iy Aagtekerk 16 v. Port Said n. Genua. Abida 19 te Pètlt couronne verw. v. Fredericia. Acila 19 te Genua verwacht n. Rijeka. Acmaea 25 te Curagao verwacht. Adara 17 te Buenos Aires. Aegls 16 te Tampa. Alca 16 v. Port of Spain n. Georgetown. Alchiba 17 v. Djeddah n. Kuwait. Algol 17 v. Beira n. Mtwara. Algorab 17 te Montevideo v. Buenos Aires. Almkerk 17 te Marseille. Aludra 17 te Rio de Janeiro. Alwaki 19 te Tenerife verwacht. Amerskerk 17 te Hsingkang. Ammon 16 te Georgetown. Ampenan 17 v. Akaba n. Dljbouti. Andijk 17 te Le Havre. Annenkerk 17 te Hamburg. Area 23 te Singapore verwacht. Ares 17 v. Vlissingen n. Bremen. Arkeldijk 17 V. Chittagong n. Chalna. Artemis 17 te Hamburg. Ascuncion 17 te Le Havre. Asmidlske 17 te Londen. Asterope 17 te Three Rivers. Attis 17 v. Hamburg n. Bremen. Atys verm. 18 te Trinidad verwacht n. Curagao. Batjan 17 v. Calcutta n. Penang. Bengalen verm. 17 v. Chalna n. Singapore. Bengkalis 17 te Papeete. Beninkust 17 te Port Harcourt v. Douala. Bennekom 17 v. Puerto Cortez te Belize. Borneo 17 v. Manilla n. Cebu. Breda 17 v. Port of Spain n. Bridgetown. Caltex Delft 17 v. Dumal n. Pladju. Caltex Delfzijl 17 v. Antwerpen n. Dagenham. Caltex Eindhoven 17 te Suez. Caltex Madrid 18 te Wan-arei verwacht. Caltex Pernis 1 6v. Killingholme n. Europoort. Camitla 28 te Rotterdam verwacht. Castor 16 te Beyrouth. Colytto 16 v. Norfolk n. Marseille. Diogenes 17 te Chicama. Dongedijk 17 te Antwerpen. Dorestad 16 v. Curagao n. Malta. Drente 16 te Rastanura. Eemhaven pass. 17 Gibraltar n. New York. Eemland pass. 17 Kp. Verdische ell-, n. Hamburg. Elisabeth Broere 17 te Bombay. Eos 16 v. Tripoli n. Piraeus. Esso Den Haag 17 v. Europoort n. Marsa Brega. Fravizo 18 te Solvesborg verwacht. Friesland KRL 17 te Karachi. Gabonkust 16 v. Tema n. Lagos. Garoet 17 v. Antwerpen n. Marseille. Geeststar 18 te Dominica verwacht. Grebbedijk pass. 17 Terceira n. Savannah. Grote Dijk 17 te Antwerpen. Hector 16 te Lissabon. Hercules 17 v. Barranquila n. Cartagena Hollands Diep pass. 17 Kp. St. Vincent n. Londen. Inca 16 650 m. z.w. Galveston n. Guayaquil. Ittersum 16/17 te Le Havre. Jacob Verolme 16 v. Aruba n. Callao. Kabylla 20 te Wilmington (Californië) verwacht. Kara 18 te Suez verwacht. Karimun pass. 17 Dondrahead n Aden. Katelysia 17 v. Mena al Ahmadi n. Port Sudan. Kelletia 17 te Rotterdam. Kenia 17 v. Kandia n. Calcutta. Koningswaard 17 te New York. Kopionella 16 te Singapore. Korovlna 18 te Mombasa verwacht n. Abadan. Kosicia 18 te Curagao verwacht. Krebsla 19 te Avonmouth verw. n. Amsterdam. Kryptos 17 v. Curagao n. Maracaibo. Kylix 16 v. Stockholm n. Rotterdam. Laertes 17 te Tandjong Priok. Lycaon 17 te Port Swettenham v. Penang. Maasdam 17 v. Bremerhaven n. Rotterdam. Maaslloyd 15 te Beira. Mariekerk 17 v. Hamburg n. Rotterdam. Mataram 17 rede Kuwait. Merseylloyd 17 v. Beyrouth n. Lattakia. Montferland 16 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Musilloyd 17 te Bombay. Het bestuur van de Katholieke Arbei ders Jeugd, afdeling IJmuiden-Oost, ver zoekt ons namens het bestuurslid J. Nijssen het volgende mede te delen: „Tot grote spijt van de KAJ IJmuiden- Oost kan de dansavond, die zondagavond 19 april 1964 om acht uur in de grote zaal van het Patronaatsgebouw gehouden zou worden, niet doorgaan. De KAJ moest vrijdagavond laat tot afgelasting besluiten wegens een sterfgeval van een der leden van het dansorkest „The Flintstones". Voor de reeds verkochte kaarten zal de KAJ een regeling ontwerpen, waardoor de houders schadeloos worden gesteld. De organisatoren wijzen er op dat de gang naar het Patronaatsgebouw zondag nut teloos is, omdat daar de reeds verkochte toegangskaarten niet worden teruggeno men. De KAJ IJmuiden-Oost betreurt overigens het in hoge mate, dat voor de tweede keer binnen zeer korte tijd het Velsense danspubliek moet worden teleur gesteld." Mijdrecht 17 te Kawasaki. Neder-Rijn 16 te Hamburg Nieuw Amsterdam 16 v. New York n. Bermuda. Oberon 16 v. Maracaibo n. Savannah. Ocean Sprinter 17 te Rotterdam. Onoba 21 in Suezkanaal verwacht n Gibraltar. Overijsel 17 v. Marseille n. Cadiz. Palamedes 16 v. Bridgetown n. Montreal. Pendrecht 18 te Shanghai verwacht. Pericles 17 te Tocopilla. P. G. Thulin 17 te Quintero. Philidora 21 in Suezkanaal verwacht n. Lavera. Poseidon 17 te Fort de France. Prins Alexander 17 te Antwerpen. Prins Casimlr 16 te Antwerpen. Prins Maurits 16 v. Civitta Vecchla n. Napels. Prins der Nederlanden 17 v. Curagao n Aruba. Prins Willem II 17 v. Mykonos n. Piraeus. Prins Willem IV 16 v. Glasgow n. Montreal. Riouw 17 v. Zanzibar n. Tanga. Roeblah 16 v. Walvisbaai n. Luanda. Sanana 17 v. Singapore n. Phnomphen. Scheldelloyd 17 te Biak. Sepia 17 v. La Skhirra n. Le Havre. Servaaskerk 17 te Amsterdam. Sinon 17 te Kingston. Skadi 17 te Marseille. Spaarnekerk 18 te Port Said verwacht. Stad Alkmaar 16 ten anker rede Sagunto. Stad Gouda 17 te IJmuiden. Stad Den Haag pass. 16 Bermuda's n. Noorwegen. Steenkerk 17 te Melbourne v. Port Pirie. Straat Clarence 17 v. Rlsdon n. Burnle. Straat Franklin 17 te Hongkong. Straat Johore 17 te Penang v Port Swettenham. Straat Magelhaen 17 v. Durban n. East-London Straat Mozambique 17 te Rio de Janeiro. Straat Torres 18 te Mauritius verwacht. Streefkerk 17 te Aden. Tacana 17 te New York. Themis 17 te Bremen. Tijkampek 17 te Singapore. Tjlwangl 17 te Brisbane. Tweelingen pass. 16 Las Palmas n. Monrovia, Van Llnschoten 17 v. Durban n. Lor. Marqué». Vasum 21 te Geelong verwacht. Viana 17 te Singapore. Videna 20 te Mena al Ahmadi n. Yokohama. Vitrea 17 te Bombay. Vlieland 17 te Mena al Ahmadi. Walkelo 20 te Rangoon verwacht. Walngapoe 17 v. Pulu Sambu n. Tandjong Priok. W. Alton Jones 17 te Trinidad. Waterland 16 v. Montevideo n. Santos. Willem Barendsz 19 te Kaapstad. Willem Ruys 17 v. Sydney n. Wellington. Willemstad 16 v. Madeira n. Southampton. Wonosobo 17 v. Hongkong n. Shanghai. World Hill 20 in Suezkan. verw. n. Mena al Ahm. Zaanland pass. 16 Fern. Noronha n. Montevideo. Zafra 22 te Singapore verwacht n. Bahrein. Zarla 22 in Panamakanaal verwacht n. Mamonal. Zuiderkerk 16 v. Loreneo Marques n. Mtwara. SLEEPVAART Gelderland 17 te Rotterdam met Katwijk 55. Groningen 17 te Suez. Willem Barendsz 18 te Brisbane verwacht. Zeeland 17 nog te Suez.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5