Wijk aan Zee ziet hekkesluiter THB met week naderbij komen Stormvogels rekent er op dat enige Telstarspelers terugkeren Aanvalslinies van Telstar en Sittardia bleven in gebreke De Kennemers na lange tijd van kop in derde klas A verdreven Stormvogels bepaalde puntental op 33, te hoog voor overige clubs in 4 C GASFORNUIZEN Loendersloot Stormvogels berust voorlopig in derdeklasserschap Kampioenselftal heeft „oude" achterhoede Koude rillingen voor fervente supporters, geen doelpunten Van contractspeler tot oefenmeester Defensies oppermachtig mm MAANDAG 20 APRIL 1964 10 Ontwikkeling in Utrecht wordt scherp gevolgd STOFZUIGERS 8 jaar hij Stormvogels - Gevaarlijk moment Terrasvogels te laat op dreef tegen Haarlem Dè misser Op het Santpoortse sportcomplex „De El- ta" konden de honkballers van Terrasvo gels gedurende zeven innings maar niet op toeren komen. Pas in die 7de innings toen SC Haarlem met 3-0 voorstond slaagde Terrasvogels erin de bal vol te raken. Een honkslag van Pellemans en een tweehonkslag van Kolkman deed Ter rasvogels op 3-2 komen. In de volgende innings sloeg coach Herkemij de bal het sportpark uit, hetgeen slechts een run op leverde (5-3). In de laatste slagbeurt sloeg Pellemans een driehonkslag. Door een in- fieldhit van Hoogeland werd hij binnenge- slagen (5-4). Maar verder kon de laat op dreef gekomen Terrasvogelsploeg niet meer komen. Advertentie ETNA met thermometer ocn nn en afdekplaat ZOU.UU DORDRECHT met glasruit 360.00 NESTOR MARTIN met ther mostaat 299.00 Pelgrim, Junker en Ruh, Kiippersbusch. Wij regelen de betaling op prettige wijze. Voor vakkundige voorlichting en plaatsing Lange Nieuwstr. 433 - Centrum Galerij IJmuiden Telefoon 4654 De Kennemers, dat vrijwel het gehele seizoen de bovenste plaats in 3 A heeft bezet, heeft zich gisteren van deze eervolle plaats door Alcmaria Victrix laten verdrijven. De Beverwijkers verloren namelijk met 2—1 van Egmondia en daar de Alkmaarders met dezelfde cijfers van HSV wonnen, ging de Beverwijkse voorsprong van één punt verloren. Voor de onderste plaats was DTS—Meervogels van belang. De Akersloters verloren met 1—0 en dit betekende, dat ze nu met één wedstrijd méér gespeeld drie punten bij de DTS'ers ten achter staan. Bever wijk won met 1—2 van de Kolping Boys, die daardoor nog steeds in de gevaarlijke zone blijven vertoeven. West-Frisia haalde tegen ADO een kostbaar puntje binnen (1—1). Egmondia-Kennemers (2-1) In een nogal rommelige wedstrijd heeft De Kennemers verdiend van Egmondia verloren. De thuisclub viel direct fel aan. Zij kon binnen 20 minuten een 2-0 voor sprong nemen. Overigens scoorde de Eg- mondia-rechtsbuiten in buitenspelpositie het tweede doelpunt. Van Duivenbode maakt er 2-1 van. Bij een botsing met een van zijn achterspelers liep de Egmondia- doelman De Lange een hersenschudding op. Het duurde lange tijd voor men weer iemand in doel had staan. De scheidsrech ter bleef inmiddels rustig wachten. Maar toen dan in de tweede helft de thuisclub weer compleet was toog de Kennemers ten aanval, echter zonder succes. De uit vallen van Egmondia waren gevaarlijk. Toen De Kennemers' speler Van der Graaf iets tegen een medespeler zei, stuurde de scheidsrechter hem naar de kleedkamer. Kolping Boys-Beverwijk (1-2) In een matige wedstrijd heeft Beverwijk tegen Kolping Boys kans gezien de twee punten mee naar huis te nemen. Na rust deed Beverwijk het beter. Met twee har de schoten van Joop Ketting stond het bin nen een kwartier 0-2. De thuisclub kreeg een strafschop die voor Van der Does niet te stoppen was (1-2). West Frisia-ADO (1-1) ADO speelde voor rust tegen de harde wind in. Het zag na 20 minuten hoe de 1 West Frisia-midvoor met een hard schot Burger het nakijken gaf (1-0). Goede scho ten van Van Tunen, Bruins en Duineveld kwamen buiten bereik van de doelman te gen de paal. Maar in de tweede helft ging het beter. ADO was meer in de aanval. Toch duurde het nog 25 minuten eer Dui neveld de gelijkmaker kon scoren 1-1. De aanvallen van ADO bleven gevaarlijker, maar door pech achtervolgd bleef de ver diende winnende goal uit. 3A Alc. Victrix 18 26 Egmondia 19 20 De Kennem. 18 25 West-Frisia 18 18 Beverwijk 19 22 DTS 18 14 ADO 19 21 Succes 19 14 VIOS 19 20 Kolping B. 19 13 HSV 19 20 Meervogels 19 11 Renova-Stormvogels (1-3) In IC is Stormvogels gisteren kampioen geworden. Het klopte Renova met 1-3 en bepaalde daarmede hun puntental op 33 uit 29 wedstrijden. De naaste concurrent Renova bleef op 24 punten staan, zodat gerust getuigd mag worden, dat het kam pioenschap terecht is gekomen bij de club die zich inderdaad de sterkste heeft ge toond. IEV vermeerderde zijn puntenaantal met twee door Bloem endaal er met 4-2 on der te houden, maar Waterloo bleef bene den de maat van zijn kunnen door met 1-3 van Zaanlandia te verliezen. Wijk aan Zee verloor ook al en wel tegen hekkeslui ter THB (2-3). In de eerste helft leek het er helemaal niet op dat Stormvogels de kampioenstitel op een fel spelend Renova zou behalen. Vlak voor het einde van de eerste helft schoot midvoor Cleeren nog naast. Na de hervatting ging het beter. In de tweede minuut schoot Cleeren via het bgen van Veld de bal langs Van Es. De spanning kwam in volle intensiteit terug toen Smit hoog voorzette, waarna linksbuiten Spren gers Van Gooi met een fraaie kopbal pas seerde. Een kwartier later strafte de at tente Kiewiet een misverstand tussen Veld en doelman Van Es doeltreffend af. Reno va vocht fel terug, maar in de 42ste mi nuut werd het pleit beslist. Wortel scoor de met een hard schot nummer drie. Te recht konden de blauwwitte supporters het spandoek „Stormvogels Kampioen" ophef fen. Een van de eersten, die het kam pioensteam feliciteerde was de vice-voor- zitter van zustervereniging VSV, de heer Scheffer, die de gehele wedstrijd bijwoon de, evenals de tweede Blauw Wit-goalie Nico de Graaf. Waterloo-Zaanlandia (1-3) Waterloo moest in de tweede helft het hoofd buigen tegen Zaanlandia. Het tref fen tussen Waterloo en Zaanlandia begon om 12 uur, inplaats van de gebruikelijke tijd van half drie, in verband met de top per Telstar-Sittardia. In de eerste helft was Waterloo heer en meester. In de 24ste minuut schoot linksbinnen Karton, die de geblesseerde Van der Zwan verving, raak (1-0). Vlak voor het rustsignaal schoot Zeeman Zaanlandia naast Waterloo. Na de hervatting waren de rollen omgedraaid. Doelman Kok schoot in de tiende minuut slecht uit. De bal kwam bij Beelen te recht, die met de bal met het hoofd langs Kok in het verlaten Waterloo-doel plaat ste. Door een misverstand in de Waterloo- achterhoede, waarbij Kok zijn heiligdom verliet, zag de doorzettende Zeeman in de 25ste minuut kans Zaanlandia naar 3-1 te schieten. Wijk aan Zee-THB (2-3) In de voor de onderste plaats zo belang rijke wedstrijd heeft Wijk aan Zee onfor tuinlijk verloren. De thuisclub kwam twee maal voor te staan, maar het geluk was met THB. Al na 5 minuten wist midvoor De Boer te scoren (1-0), maar enige mi nuten later lag de gelijkmaker achter doelman Schelvis (1-1). Wederom was het De Boer die een voorzet van links hard in schoot en weer was het de midvoor van THB die gelijkmaakte, toen doelman niet snel ingreep. Na rust was Wijk aan Zee sterker. Bij een snelle THB-uitval kwam de stand op 2-3 Toen trok heel Wijk aan Zee naar voren, het spel werd iets forser, maar in de stand kwam geen wijziging meer. IEV-Bloemendaal (4-2) In een van beide Kanten matig gespeel de wedstrijd heeft IEV van Bloemendaal gewonnen. De overwinning was al in de eerste helft beslist, toen IEV de harde wind mee had. Na 10 minuten gaf Fijen een pass naar Vendel, die van ver in schoot (1-0). Vijf minuten later zag links half Bakker een prachtig schot juist onder de Bloemendaal-lat verdwijnen (2-0) en weer vijf minuten later maakte Beentjes gebruik van een verdedigingsfout (3-0). Bloemendaal „kon niets inbrengen. Na een half uur rende H. de Reus langs de lijn om Fijen voor een leeg doel de kans te geven de stand op 4-0 te brengen. Na de hervatting was IEV tegen wind in minder op dreef en na 10 minuten profiteerde de Bloemendaal-link^b uiten van een verdedi gingsfout (4-1). Na een half uur verzuim de de IEV-achterhoede in te grijpen. Bloe mendaal kon dankzij rechtsbinnen Tromp de stand op 4-2 brengen. 4C Stormvogels 20-33 Hoofdd. Boys 19-20 Renova 19-24 IEV 19-18 NAS 19-23 St. Pancratius 19-17 Waterloo 19-23 Bloemendaal 19-12 Zaanlandia 19-22 Wijk a. Zee 19- 9 Onze Gez. 20-22 THB 19- 7 In 4D namen OFC en ASV/Arsenal resp. tegen DRC en Zaanse Boys geen halve maatregelen: ze wonnen beide met 6-1. Koploper ASVK moest tegen hekkesluiter GVO met een gelijkspel (1-1) genoegen nemen. 4D ASVK 19-30 De VI. Holl. 19-18 ASV 18-28 De Germaan 17-14 Animo* 19-27 Wilskracht 19-13 VSV 19-21 DVOS 19-13 OFC 19-20 Zaanse Boys 19-11 DRC 18-18 GVO 19- 9 Animo 2 strafpunten. In Utrecht voeren DOS, Elinkwijk en Velox afmattende besprekingen om gedrieën tot een topfusie te komen. De KNVB, fel gebrand op herhalingen van Telstarbindingen, reikt het drietal een helpende hand in de vorm van een be lofte: dat de oude verenigingen in de tweede klasse van de amateurs een plaats zullen krijgen. „We houden de gang van zaken scherp in de gaten", aldus voorzitter Nan. „Schenkt de KNVB de drie clubs inder daad dat privilege, dan dienen wij prompt het verzoek in alsnog naar de tweede klasse te mogen overstappen". Een niet te geringe bijkomstigheid vormt het vroegere derde elftal van Stormvogels, dat ten tijde van de semi- profstatus in de reserve eerste klas (amateurs) zijn serie wedstrijden af werkte. Het tegenwoordige tweede ver toeft er, zij het in de onderste laag, nog steeds. „Een unicum in Nederland. Dat het le in de vierde klasse zijn programma af draaide en het tweede in de reserve eerste klasse". Ook de derde ploegen van de drie bovenvermelde Utrechtse verenigingen (die dus in feite maatgevend zijn voor de kwaliteit in de amateursector) maken deel uit van de reserve eerste klasse. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips ens. VERKOOP - REPARATIE Betalins in overleg VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 449* Ruim bezoldigde trainer H. Janssen, die zijn financiën reglementair nog een jaar uit de kas van Telstar put, kreeg pas na de fusie zijn aanstelling bij Stormvogels. Een succesvolle new-comer dus? Succes rijk zeer zeker, maar nieuwbakken niet helemaal. H. Janssen deelde namelijk acht jaar lang als contractspeler lief en leed in het eerste van Stormvogels. In de zo mer van 1962 vond hij het welletjes. Nu geniet hij met volle teugen van het feest van zijn discipelen, jongens of mannen die uitgezonderd keeper Van Gooi eens zijn teamgenoten zijn geweest. En tcch: „er zit veel meer iri deze tech nisch goede ploeg. Eigenlijk hebben we ons te netjes in de vierde klasse gedra gen. Daar wordt nog wel iets anders dan pure techniek verlangd". Een begrijpelij ke grijns nestelt zich rond de mond. Vol gens trainer Janssen zal de in puike con ditie verkerende Stormvogelsformatie snel ler wegschieten in de derde klasse. (Van onze sportredacteur) De fervente supporters van Telstar en Sittardia er waren 15.000 kijkers op Schoonenberg zullen wel de heerlijke sensatie van koude rillingen hebben op gedaan in het topduel tussen beide clubs, maar voor de objectieve toeschouwer was er weinig te genieten. De uitslag 00 geeft volledig het negatieve aan van dit voetbal gevecht, dat in feite een schittering had moeten zijn van twee teams, die aan de deur van de eredivisie kloppen. Speltechniseh was het niveau van deze ontmoeting zeer laag, vooral omdat de aanvalslinies onder de maat bleven. In het bijzonder de voor hoede van Telstar maakte zo'n povere indruk, dat men zich terecht kon afvragen of het wel goed zou zijn als dit team in de eredivisie zou belanden. Sittardia speelde technisch beter, combineerde wat gemakkelijker, hoewel ook de Limburgers tegen vielen. Uit dit alles volgt, dat de verdedigers de meest op de voorgrond tredende Heden waren, tenzij men de „missers van de dag" uit-stekende figuren vindt. Bij Telstar zal men werkelij&k iets aan de voorhoed moeten gaan doen, want de wijze van aanvallen, zoals tegen Sittardia ten toon werd gespreid is al te simpel. Men kan tenslotte niet alleen met een sterke achterhoede op een kampioenschap of promotie aansturen. Er zat geen lijn, geen systeem in. De Limburgers wisten elkaar wel beter te vinden, maar het ont brak hun aan een gevaarlijke schutter in het centrum. Sittardia. dat in Gruisen een kundig en geroutineerd aanvoerder heeft, ontdeed zich het eerst van het zenuwenpakket, dat door beide teams het veld opgedragen werd. De spelers van Telstar leken in de beginperiode wel te lopen op met lood verzwaard schoeisel. De mannen van de IJmond kwamen steeds iets te laat en rea geerden niet op dieptepasses. Het eerste gevaarlijke moment voor Tel star kwam niettemin pas in de dertiende minuut. Kort die enorm veel werk ver zet heeft als stopper maakte hands en de jonge, slimme Dullens kogelde de bal uit de vrije trap naar de benedenhoek. Stuy was net op tijd om het leer naast de paal te stompen. Zeven minuten later los te Wolfs een gevaarlijk schot, dat een hoekschop opleverde. Vechtjas Hendriksen ondervond, toen er een half uur gespeeld was, de kracht van Gruisen's projectie len. De Velsenaar werd vol geraakt in het gezicht en ging voor enkele tellen neer. Ondertussen had Telstar zich wat los kunnen maken van de beklemming, die er over de ploeg lag. Het resultaat was, dat Beckers en zijn collega's het wat drukker kregen maar echt gevaarlijk werk kreeg Peersman toch niet te doen. We mogen aannemen, dat een zich langs de kant verbijtende trainer Van den Enden tijdens de pauze enkele stevige woor den tot zijn pupillen heeft gesproken, want Telstar werd na de pauze aanmerkelijk bedrijviger in de aanval. Zo werd een kopbal van Immers in de tweede minuut maar met moeite door Peersman wegge werkt en een schot van Van Wooning ge stopt. Sittardia, dat het nu in lange passes Dit is het moment uit de wedstrijd Telstar-Sittardia, waarop Van Woo ning „de kans van de dag" mist. Hij heeft te lang getreuzeld, waardoor de Limburgers hem de bal ontfutse len. Doelman Peersman ziet de bal naast het doel gaan. zocht, diende stevig van repliek. Daar was een rush van Guns, die ten koste van een corner kon worden afgeremd. Daar was een combinatie Quix-Guns-Van der Wey, waarbij de bal in de handen van Stuy belandde. En daar was een voorzet van rechtsback Schmeitz, welke slechts door een koene duik van Stuy onschade lijk gemaakt kon worden. Dè kans van de dag, zoals dat heet. was weggelegd voor Van Wooning, die even als Farenhorst, Immers en Dikstaal ver beneden de verwachtingen bleef. Gelan ceerd door Immers kon Wooning alleen op Peersman aflopen. Maar de Telstar speler wachtte zo lang tot twee Sittarders hem de voet konden dwars zetten. Immers zag even later een schot van dichtbij be kwaam door Peersman onder controle ge bracht. De momenten van gemiste kansen speel den zich in de slotperiode aan beide kan- ten af. Zo joeg Dikstaal de bal te onzui ver in de richting van Peersman het leverde overigens toch nog een corner op en mikte Guns vlak voor Stuy te hoog. Dikstaal en Farenhorst wisselden te gen het einde nog van plaats. Het bracht wel wat meer vaart in de Velser aanval, maar het gewenste doelpunt bleef uit. (Van een speciale verslaggever) Zal Stormvogels, in het recente verleden een trots begrip in het topvoetbal, nu vastroesten in de vergetelheid van die „verre" vierde klasse?, vroeg menig sup porter van de thans onbetaalde club zich met een angstig ondertoontje af, nadat de IJmuidense vereniging vorige zomer liefst elf klasse-spelers en vrijwel het gehele A-jeugdelftal aan fusiekind Telstar had moeten afstaan. Of zou de KNVB ongelijk krijgen; de heren die decreteerden dat zowel Stormvogels als VSV niet in de gevraagde tweede maar in de wel erg lage vierde klasse opnieuw dienden te beginnen? Trainer H. Jansen: „te netjes" De 52-jarige oudgediende in de rijen van de voetbalbond borg de zo lang gelief koosde historie op in vergeelde plakboe ken en dacht slechts aan het motto: zo rap mogelijk doorstoten naar de hoogste amateurs. En zowaar: Stormvogels hield al direct in zijn jaar van terugkeer woord. Twee wedstrijden voor het einde van het seizoen brak het finishlint onder zijn ge weid. In weerwil van de grote schare Telstar volgelingen Pirovano, Van Wooning, Theo en Wim van Kampen, Van Weerlee, Bakker, Winter, De Bruin, Plug, Van Duy- venbode, Eginer vergde het zoeken naar de juiste opstelling weinig tijd. Rond de ietwat te oude kern groepeerde een com missie van drie enkele jongeren, die, lou ter toevallig, allen in de voorste linie be landden. Linksbuiten Glas, hongerend naar snelheid als een vurige ruin, telt het minst aantal lentes: 20. Spil Luppens, die het vorige kampioenschap aan het einde van het seizoen 1951/ '52, aan de lijve mee maakte, voelt zich met zijn 38 jaren nog steeds niet te oud voor het aloude spel met het bruine monster. In het wegdek, waarover uiteindelijk het kampioenschap werd bereikt, gaapte het van de verraderlijke kuilen. „Voetballen in de vierde klasse bracht voor ons zeker grote bezwaren met zich mede", snijdt voorzitter P. W. Nan voorzichtig aan. „Elke club deed juist tegen Stormvogel» zijn uiterste best, omdat wij nog niet zo lang geleden tot de voetbal-elite behoor den." Er is een andere teleurstelling, welis waar geen grote, maar zij mag niet on vermeld blijven. Stormvogels poogde in zijn betaalde carrière drommen kijkers naar het ruime sportpark Schoonenberg te lokken. Nieuweling Telstar kreeg ech ter de taak op dat terrein het betere (ac tieve recreatie-) werk te verrichten. D« Vogels trokken in bij Waterloo, een naar verhouding pietepeuterige accommodatie. „We hebben dit seizoen bij wijze van proef 3 wedstrijden op Schoonenberg gespeeld". Het licht gebruinde gezicht van de toen jarige voorzitter Nan gloeit plotsklaps, als herinnert hij zich kassuccessen. „Er kwa- meh daar 1000 a 2500 toeschouwers. Op het Waterloo-terrein gemiddeld 700. Ver geet ook niet dat Stormvogels vele malen gelijktijdig met slokop Telstar duelleerde". Tegenslagen, goed, maar daar staan zeker gunstige perspectieven tegenover Stormvogels houdt het oog attent gericht op de uitwerking van het plan Zeewijk, floreert bovendien, financieel valt er geen woord te klagen; 580 leden, ondergebracht in 5 senioren-, 4 junioren-, 6 aspiranten en 3 pupillenelftallen, schragen de ver eniging in zijn moeizame weg terug naar de hoogste amateuristische lof. „Neen, prof willen we uiteraard niet meer wor den. Wel dolgraag amateurkampioen van Nederland". Vooreerst waaiert de derde klas voor Stormvogels open. Voor hetzelfde (kam- pioens) elftal soms? „Daar moeten wij ons nog nader over beraden". Want de mogelijkheid, dat enkele huidige Telstar krachten terug naar het oude hok willen vliegen, rijpt bij wijze van spreken met de week.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 10