TONEEL IN HAARLEM Moderne „Othello" van de Haagse Comedie m i HET WEEKEINDE Bekroonde voor jong jeugdlibretto's talent van Het kansrijk materiaa Nationale Ballet Willem v. Capellen vijfenzeventig jaar ff Ben Hecht overleden Opening van Wereld tentoonstelling op t.v. „Jan van Dommelen" speelt Agatha Christie MAANDAG 20 APRIL 1964 Prachtige opvoering onder regie van Bob de Lange Simon Koster nabeschouwingen „Claudius" vervangen door stuk van Achard Opera van Peking in het Holland Festival De radio geeft dinsdag T elevisiepro gramma Maurice Marechal t DE HAAGSE COMEDIE heeft gisteravond in de Haarlemse schouwburg haar tweede Shakespeare-opvoering van dit herdenkingsjaar, „Othello", vertoond. (De eerste, „Macbeth is nog niet in Haarlem geweest). Het was een opvoering die steunde op drie van onze grootste toneelkunstenaars: Paul Steenbergen en Ko van Dijk, die respectievelijk Jago en Othello speelden, en Bob de Lange, die de regie had gevoerd; met het voortreffelijke ensemble dat het Haagse gezelschap altijd weer oplevert, was het een vrijwel vlekkeloze voorstelling van een treurspe dat zich door de eeuwen heen heeft gehandhaafd als Shakespeare's schokkendste onthulling van primitieve menselijke hartstochten. BOB DE LANGE, die wij kennen als een uiterst begaafd en zeer veelzijdig toneel speler maar wiens regie-werk tot dusver van bescheiden aard is gebleven, heeft zich met deze vertoning ontpopt als een Shakespeare-regisseur van groot formaat Niet alleen omdat hij het heeft aange durfd, „Othello" te ontdoen van alle ro mantische, Venetiaanse opschik en zo de tijdeloze kern van de tragedie bloot te leg gen, maar ook en vooral omdat zijn op vatting nieuwe facetten van de karakters heeft onthuld en hij die opvatting mees terlijk op de spelers heeft weten over te brengen. IN DE LANGE's visie is „Othello" niet meer uitsluitend een treurspel van de ja loezie, maar een drieluik van jaloezie reinheid en haat, waarin de haat een vol strekt volwaardige tegenpool van de jaloe zie vormt. Jago is niet meer in hoofdzaak het instrument van de dichter waarmee Othello tot jaloerse razernij wordt ge bracht; hij is mede-hoofdpersoon gewor den als belichaming van de haat, die zich in dit geval van de jaloersheid bedient maar zijn doel ook met allerlei andere sa tanische middelen had kunnen bereiken Voor die opvatting had de regisseur een grandioze vertolker in Paul Steenbergen wiens Jago mede dankzij de kostume ring, in rijbroek, rijlaarzen en sporthemd zelfs bij alle uiterlijke charme het hui- veringswekkend-wrede van 'n intellectuele S.S.-leider uit een nazi-concentratiekamp uitstraalde. Geen ogenblik verviel Steen bergen in de stijl van de „marqué", waar in Jago vroeger gewoonlijk werd gespeeld, bij hem bleef het steeds aanvaardbaar dat deze man door Othello, door Desdemona, door Cassio als een trouwe, toegewijde vriend wordt beschouwd. Maar achter hun ruggen was er telkens het geraffineerde, voortdurend gevarieerde spel met de dolk, dat hier de ouderwetse mimiek prachtig verving. Een grote creatie van Steenber gen, en tevens een indrukwekkend staal van Bob de Lange's zeer boeiende en oor spronkelijke interpretatie van deze figuur. NAAST, NIET MEER boven, Jago staat in die interpretatie Othello zelf: de niet- meer-zo-jonge veldheer, wiens schaking van Desdemona een avontuur is waar voor hij eigenlijk niet meer de leeftijd heeft en dat alleen al daarom in hem de basis legt voor de onzekerheid die Jago met machiavellistisch raffinement weet In de Kleine Komedie te Amsterdam is zaterdagavond de actrice Magda Janssens door haar collega's en direc tie van het toneel- en televisieaezel- schap „Ensemble" en het publiek gehuldigd voor het feit, dat zij nu zij 80 jaar is geworden nog steeds actief aan het toneelleven deelneemt. De huldiging had plaats nadat de 80- jarige actrice in het toneelspel „De Klaploper" van Toergenjev de rol van de huishoudster Praskovja Iva- novna had vervuld. Magda Janssens vierde behalve haar verjaardag nog twee heuglijke feiten, namelijk dat Zij 65 jaar actrice is en 50 jaar op de Nederlandse planken staat. Een der jongere acteurs van „Ensemble" H. Rooymans, die namens zijn collega's sprak, bood haar een gouden Belgi sche en 'n gouden Nederlandse munt aan voor haar armband. uit te buiten. Een man die op het top punt van zijn roem niet alleen zijn eigen mogelijkheden enigszins overschat maar ook teveel vertrouwt op zijn vrienden, zijn ondergeschikten, zijn omgeving die hij meent volledig te domineren. In deze on romantische opvatting heeft Ko van Dijk hem aangrijpend gespeeld, sober, edel en zeer menselijk. En bovendien: niet als de „ster" waar het hele stuk omheen draait maar als het passieve element van de handeling tegenover het in Jago beli chaamde actieve element, waarvan het een hulpeloos slachtoffer wordt. Tussen deze twee grote figuren stond, als Desdemona. een debuterende jonge ac trice: Anne-Wil Blankers, die verraste door de ontroerende zuiverheid van toon en de ongekunstelde allure waarmee zij deze personificatie van de reinheid treffend vertolkte. Zij werd voortreffelijk gesecun- deerd door Anny de Lange, die de rol van Jago's vrouw Emilia heel knap had opge bouwd, aansturend op het ogenblik van de uitbarsting waartoe de ontdekking de intrige haar brengt. VAN DE ANDERE spelers 'kan ik al leen maar met waardering enige namen noemen: Coen Flink als Cassio, Eric van Ingen als Rodrigo, Camille de Vries als Bianca, Jules Royaards als Nar, Wim de Haas als Doge. Maar er waren Willem van Capellen wordt vandaag 75 jaar en nog steeds is hij, ook voor de VARA, actief. Hoewel gepensioneerd heeft hij ook de laatste tijd weer enke le grote hoorspelen geregisseerd (waaronder „De ingebeelde zieke" van Molière). Ook „De zes Falken," de po pulaire serie hoorspelen voor de jeugd in het late zondagmiddagprogramma van de VARA. komt onder zijn regie voor de microfoon. Toch ontleent Wil lem van Capellen zijn grootste bekend heid aan de creatie van „Ome Keesje" de eigenwijze en koppige oude heer die 18 jaar lang voor een VARA-radiopro- gramma met een ongekende luister dichtheid heeft gezorgd. Talloze luiste raars zullen hem ook herinneren als de ongemeen boeiende verteller in de Len ny Bud-serie van een tiental jaren gele den, en oudere generaties kennen hem uit Teun de Klepperman, het critisch- satirische VARA-programma van voor de oorlog. Willem van Capellen viert zijn 75e verjaardag woensdagavond voor de VARA-microfoon met „Brand in de Jonge Jan," een monologenspel in één bedrijf door Herman Heyermans, waarin de acht creaties: de officier van justitie, Jan Arend, zijn broer An- sing Arend, zijn schoonvader Gijs Blan- kert, kastelein Putten, brigadier Bie- sen, kruidenier Nicolaas Post en schil der Bik, die allen vertolkt worden door Willem van Capellen. Door zijn vroege re radio-uitvoeringen van Brand in de Jonge Jan is „jongejannen" een al gemeen aanvaarde omschrijving ge worden van voordrachtsprestaties waarbij de acteur een aantal verschil lende rollen speelt. op het tweede plan nog vele anderen die het ensemble goed aanvulden. Het stuk werd gespeeld in een nieuwe vertaling van Bert Voeten die heel mo dern van woordkeus en ritme was. Voeten heeft er zelf van gezegd: „Ik werk voor het toneel en niet voor de taalgeleerden", en aan die opzet beantwoordt zijn verta ling volkomen. Even practisch van opvat ting was het abstracte decor-bouwsel van Hep van Delft. De deels tijdloze, deels moderne kostuums van Has Noordhoek Hegt voldeden in die omgeving uitstekend. Het publiek, dat de schouwburg tot de laatste plaats vulde, heeft aan het slot met een langdurige ovatie gedankt voor deze magnifieke voorstelling. De Amerikaanse schrijver Ben Hecht is zaterdag in New York aan de gevolgen van een hartaanval op 70-jarige leeftijd over leden. Hecht is als journalist in Chicago zijn loopbaan begonnen. Hij was een vrucht baar roman- en toneelschrijver en heeft ook veel filmscenario's geschreven. Beken de boeken van hem zijn: „A Child of the Century" en „Charlie". Voor het toneel schreef hij onder meer: „The Frontpage", „Twentieth Century" en „A Flag is Born". In 1948 ontketende hij een storm van ver ontwaardiging in Engeland door een ad vertentie over een hele pagina te plaatsen in de „New York Post", gericht tot „de terroristen in Palestina" Hij spoorde deze terroristen aan tot alle mogelijke verzet tegen de Britten in Palestina. Elke verzets daad in Palestina zou de Amerikaanse jo den veel genoegen schenken, zo beweerde Hecht. In oktober 1948, na de publikatie van deze advertentie, besloten de bioscoop exploitanten in Engeland alle films te weren, waaraan Hecht op de een of andere wijze zijn medewerking had verleend. Pas na 3*/2 jaar mochten zijn films weer ver toond worden. Gekuist amusement van de „gay twen- giraffenfiguur als glijbaan gebruikten, ties" en de genietingen, die een feest- Trouwens, wij hadden ook niet graag het avond van de jongelingen- en meisjesver- fraaie chanson „Wie is bang voor de boze enigingen kan bieden; dat waren zoals ge- wolf?" gemist. bruikelijk de hoofdelementen van het za- De oude dame, die ons hierna telefo- terdagse avondprogramma, dat de NCRV nisch mededeelde dat zij, „kapot van al op het scherm bracht. Voor het volks- dat genot" maar naar bed ging, had on deel, dat nog behoefte heeft aan dit dege- gelijk: want toen begon het pas pikant te lijke vertier, had deze omroep kosten noch worden: vlooien populair-wetenschappelijk moeiten gespaard. Elk liedje, elk dansje besproken door George Noordhof. Hoe be- van het programma, dat om onbegrijpe-1 lijke redenen „Capriolen" heet, had re gisseur Ruud Keers en zijn staf aanlei ding gegeven tot nieuwe decors en nieuwe verkleedpartijen. Zo mochten wij deze keer niet alleen kijken naar de O.K. Wob- staat 't? De nek-aan-nek-race tussen Dick van Ruler, die enige wagons voortsleep te en de vloo, die een koetsje trok, was in ieder geval adembenemend. Dit prikkelende programma-onderdeel maakte plaats voor de wat grotere on- blers, naar het zangkwartet der barbiers deugende NCRV-jongens, geleid door Fred en naar de onbedorven NCRV-girls, maar Benavente. Het half uurtje van deze schal- ook naar de overjarige kleuters van het Kwajongenskoor, die tijdens 't zingen van „Dikkerdje Dap" zowaar een levensgrote VERLEDEN JAAR HEEFT Het Nationale Ballet een librettoprijsvraag voor de jeugd uitgeschreven. Er kwamen zoveel verrassende inzendingen, dat er meer prijzen werden toegekend dan aanvankelijk de bedoeling was. Dit laatste kon men zaterdag middag vernemen uit de mond van jurylid Guillaume Landré, die de zes bekroonden bloemen en geschenkbonnen overhandigde. Voordien had de initiatiefneemster, direc trice Soma Gaskell, meegedeeld dat de volgende wedstrijd internationaal zal zijn. De bedoeling van dergelijke prijsvragen is intussen niet erg duidelijk. Er is iets gezegd in de trant van: het stimuleren van de belangstelling voor het ballet door tegemoet ,S °me" aan wat er Ieeft b« de Jongeren. Met andere woorden: men hoopt op een directe betrokkenheid van het publiek door de keuze van een interessant of als ac el herkenbaar onderwerp. Dat is allemaal goed en wel, maar het heeft met het wezenlijke van de danskunst niet veel te maken. Daarbij gaat het tenslotte om de vormgeving. DE CRITICUS wil graag geloven in de oprechtheid van het idealisme, dat aan de opzet ten grondslag ligt, maar hij moet te vens vaststellen dat zulks voortkomt uit achterhaalde romantiek. In geen geval is de verhalende aanleiding voor de artistie ke waarde van een ballet van doorslag gevende betekenis. En om zulke vaaghe den als „de geest van de tijd" of „het mo derne levensgevoel" tot uitdrukking te brengen kan men zich beter tot zuivere composities van bewegingsmotieven be perken. NIETTEMIN broeide er in Theater Car ré te Amsterdam (belangeloos ter beschik' king gesteld voor dit doel, dat door ge> brek aan schouwburgruimte anders niet gerealiseerd had kunnen worden) een sfeer van gespannen verwachting. Maar al spoedig bleek, dat de resultaten aan de voorspellingen van deskundigen beant woordden. Men kon zich afvragen of de jury voldoende inzicht in de visuele moge lijkheden heeft gehad. Men zag teveel, dat in onvolwassenheid was blijven steken, ook nadat geroutineerde choreografen zich met het materiaal hadden beziggehouden. Een aardig opstel biedt nu eenmaal geen enkele garantie voor een boeiend ballet. Dat kan alleen groeien uit de persoonlijk heid van de maker. DAT „DA CAPO" van de nog zeer jonge Mirjam Koen als zeer bijzondere inzending de eerste prijs heeft gekregen, lijkt alles zins gerechtvaardigd, zelfs ondanks het met het door haar voorgeschrevene uit eindelijk bereikte. Niet alleen is haar sce nario heel oorspronkelijk gedacht en be rust het op authentieke fantasie, bovendien mocht het volledig in danstermen vertaal baar worden geacht. Het tnema is: de op standigheid van de jongeren, die nog niet beseffen dat zij spoedig gelijk zullen zijn aan de ouderen met hun tegen vreemde invloeden beschermende statussymbolen De ironie wil, dat choreograaf Karei Shook kennelijk de gelegenheid heeft aangegre pen om er allerhande reminiscenties aan indrukken van theater en litteratuur in on der te brengen. Men kreeg een paar voor treffelijke scènes te zien, getuigend vooral van beheerste gevoeligheid en mooi van opbouw, doch het geheel toonde herhaal delijk inzinkingen door gebrek aan span kracht. Bepaald slecht gediend werd een goed idee door de nog wel speciaal gecom poneerde muziek van Kees Bladergroen, waartegenover dan weer melding moet worden gemaakt van de verdienstelijke aankleding door Billy Wilson en Toer van Schayk, al had het decor van laatstege- noemde wellicht beter iets naturalistischer kunnen zijn. -I BETREKKELIJK hoogtepunt van de voorstelling is „De Auditi" naar een ge geven van Vera Whistler geworden. Een merkwaardigheid bij deze speelse, soms verrassend geestige stoeipartij met de bal lettechniek was het gezamenlijke debuut van Robert Fisher (uitmuntend deze mid dag wederom met diverse vertolkingen van rolfiguren) en Simon André als cho reografen. Corrie van Gorp en Yvonne Vendrig hebben veel bijgedragen tot de hilariteit. Meer kennis van het hedendaag se expressionisme zou de grappigheid (die nu indirect, door gedeeltelijke navolging van door Jack Carter en Jerome Robbins geleverde voorbeelden, werd bereikt) nog hebben verhoogd. Het was een prima ge dachte voor de begeleiding de Symphonie Classique van Prokofjev te kiezen. NA DE PAUZE werd het vreemder en vervelender. Een onvoorstelbaar verzinsel van Lennaert Nijgh uit Heemstede over een meisje, dat een jongeman ten gunste van diens spiegelbeeld versmaadt, inspi reerde (althans noodzaakte) Sonia Gaskell tot het bedenken van grillige lichaamsoefe ningen alsmede tot de introductie van een ongenoemd werk van de door Henri Arends in Haarlem geïntroduceerde Pool se componist Witold Lutoslawski, waar door de belangstelling gaande werd ge houden. Bij Roland Petit en Jean Babilée zou men door iets dergelijks wellicht tot geestdrift zijn gebracht. Waarom moeten wij op de openbaringen van de creatieve ken, getiteld „Wat een wereld" was zelfs hier en daar nog amusant ook. En al moest natuurlijk de heer Luns er alweer aan geloven, ook het „sjoernaal Dubbel dik" was af en toe niet onaardig. Toch maakte ook deze grapjasserij het laatste programma-onderdeel, genaamd „Morgen is het zondag" in zekere zin overbodig. Dat wisten wij namelijk al, dank zij deze onvervalste zaterdagavond van de NCRV. VOOR DE LAATSTE maal in dit sei zoen zond de VARA gisteravond het intie me cabaretprogramma van Henk Elsink uit en al maakte deze Amsterdamse lied- begaafdheid van Sonia Gaskell altijd wach- Neszanger aanvankelijk de indruk gekweld ten tot buitenissige aanleidingen? te zi;'n door minder gunstige critieken, het werd ook de beste aflevering van deze ONNOEMELIJK veel zorg en moeite is reeks. Tussen de leuke en soms ook er besteed door Robert Kaesen en een gro- ra!?e liedjes door, die hij met of zonder te schare van medewerkenden om „Cu- vrouwelijke partner zong, brachten „Les muieren" van Jacques Vriens een schijn Doubles Faces" en George-André Martin van leven te verschaffen. Het is een ballet hun knappe nummers, die bij uitstek ge- geworden in drie bedrijven, beginnend schikt bleken voor een kleinkunstprogram- met een circusdivertissement, overgaan- ma als dit. Vooral de laatste een merk- de in een greep naar de absolute macht waardig man, die zijn werk knap annon- door opstandige dieren en eindigend met ceerde deed grootse, choreografische een herhaling van de paradijselijke ge- dingen met zijn gekostumeerde hand. Wij schiedenis van de zondeval. Orwell en zouden er geen bezwaar tegen hebben, dat Ionesco hebben kennelijk tot gangma- de „Engelenbak" op dit niveau, in het vol kers van deze onvolgroeide verbeelding ge- gend seizoen weer op de beeldbuis kwam. diend. Elektronische muziek van Henk Ba- Nadat Perry Mason „de moord in het dings, de stem van de acteur Will van circus", een nogal erg ingewikkeld geval. Seist, decors en kostuums van Jan Beute- had opgelost, werd de uitzending van da ner en achtergrondprojectie door Ger van I VARA afgesloten met de documentaire Leeuwen hebben de mislukking niet kun- „De Koepel", samengesteld door Pier Ta nen verhinderen. Er werden door de dan- nia en de Utrechtse hoogleraar in het sers (de clown, de slang, de leeuwen en strafgerecht, prof. dr. R Rijksen. Het le- leeuwmnen) overigens opmerkelijke din- ven van de 61 Nederlanders, die in de gen gedaan. Dat er aan jong talent bij Bredase gevangenis totaal 559 iaar moe- Het Nationale Ballet geen gebrek heerst, ten uitzitten, werd door middel van knap- ïs een plezierige conclusie uit dit alles. pe filmfragmenten in al zijn eentonigheid David Koning weergegeven. De monologen van genoem de hoogleraar, van een psychiater en van enige gevangenen leidden de kijker mede lijnrecht naar Tania s conclusie, dat reso cialisatie van deze langgestraften, jaren lang voortlevend in het gareel van zo'n strafinrichting, een doel is, dat nauwelijks of in het geheel niet bereikt kan worden. De 41 percent, die bij een recente opinie peiling voor een N.C.R.V.-documentaire voor de wederinvoering van de doodstraf beweerde te zijn, werd naar wij hopen door dit verslag van het geestdodende gevangenisleven nog dieper geschokt dan Tania door hun uitspraak. Gezien de zeer goede kwaliteit van het programma, viel Woensdag 22 april neemt de N.T.S. van 22.04 tot 22.30 een rechtstreekse uitzending via de satelliet Relay II over van de of ficiële opening van de wereldtentoonstel ling in New York. De reportage, eerder op de'dag door de Amerikaanse televisie-organisatie C.B.S. opgenomen omvat de vlaggenparade, flitsen van de officiële opening, een korte het ons wat tegen, dat de namen van de openingstoespraak door president L. B. medewerkers zoals die van de camera- Johnson en beelden van de Europese pa- man (wij lazen ergens niet op de beeld- viljoens. Stadsschouwburg Haarlem De voorstelling die de Toneelgroep I Theater op donderdag 23 april zou geven van Albert Husson's „Claudius" gaat niet door. In plaats van dit stuk wordt nu door „Theater" opgevoerd „Voulez-vous jouer avec moi?" van Achard. In het komende Holland Festival zal de Opera van Peking optreden. Dit gezelschap buis: Gerard van genoemd. Zalingen) niet werden Damshuizer DE NAAM AGATHA CHRISTIE op het programma voor een toneelvoorstelling ga randeert meestal een buitengewoon onder houdende avond. Van haar thriller in drie bedrijven „De muizenval" heeft de toneel vereniging Jan van Dommelen" uit Sant poort in zaal „Zomerlust" drie succesvolle opvoeringen gegeven. DE MUIZENVAL uit de titel is het tra ditionele Engelse landhuis, waar een gezel schap van acht personen vertoeft dat door een ongekend hevige sneeuwstorm volko- van 90 medewerkenden zal voorstellingen men van de buitenwereld is afgesloten. En geven in Amsterdam en in Den Haag. In een van hen is een zeldzaam sluwe moor het theater Carré te Amsterdam zal de denaar, die Opera van Peking optreden van 6 tot en met 11 juli. In Den Haag worden voorstel lingen gegeven in het Gebouw voor Kun- sten en Wetenschappen op 13, 14 en 15 juli. HILVERSUM I 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture.radio voor vroege men sen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Lichte grammo- foonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Lichte klassieke grammofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoon muziek. 11.50 Volaan.vooruit, praatje. 12.00 Angelus. 12.04 Lichte ritmische mu ziek. 12.30 Medelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12 33 Voor de landbouwers. 12.45 Platennieuws. 12.50 Tulpenrallye 1964. 12.55 katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Draai en maar!!: lichte grammofoonmuziek met commentaar. 14.00 Voor de plattelands vrouwen. 14.10 Rieleksen: licht program ma. 15.10 Voordracht. 15.30 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.00 Voor de zieken. 16.30 U hebt voorrang: Godsdien stig programma. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Regeringsuitzending: Landbouw en veeteelt op de eilanden Curagao, Aruba en Bonaire, d. Ir. F. F. Leupen. 18.00 Lichte grammofoonmuziek voor de jeugd. 18.20 Uitzending van de Boeren Partij: Tot u spreekt de heer E. J. Harmsen, se cretaris van de Boeren Partij. 18.30 Ra- dio-Volks-Universiteit: Meteorologie, door dr. Tj. F. Landmeter. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Dansorkest. 19.50 Lich te grammofoonmuziek. 20.00 Le eoeur Ré- vélateur, kameropera. 20.50 William Shakespeare en het kort begrip van de tijd (3), lezing. 21.30 Moderne orkestmuziek (opn) stereofonische uitzending. 22.00 De zingende kerk: bespreking over kerkmu ziek uit verschillende stijlperiodes. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Vreemd.een keuze uit woord, zang en dans van elders enanders. 23.10 lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nws. 7.50 HILVERSUM II 298 m. 7.00 AVRO. VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Programma-overzicht en lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Ochtendgymnastiek. 9.10 De groenteman. 9.15 Tsjechisch-klas- sieke grammofoonmuziek. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Lichte grammofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U: Bin- nenwegtoerisme, door Tom Hoogland. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Licht ensemble met zangsoliste. 12.20 Regeringsuitzending, uit zending voor de landbouw. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lich te grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of gram mofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht ensemble. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Lichte grammo foonmuziek. 15.30 De man met de hoge hoed, muzikaal klankbeeld over Oscar Hammerstein. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Lichte grammo foonmuziek voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Promenade orkest. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Ge sproken brief uit Parijs. 19.10 Sopraan, piano en fluit: Klassieke en moderne mu ziek. 19.45 Inleiding tot muziekbegrip, mu zikale lezing. 20.00 Nieuws. 20.05 Kleurrij ke klanken, muziekrevue. 21.00 Radar: radioperiodiek. 21.45 Licht ensemble. 22.00 Pianorecital: moderne en klassieke mu ziek. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Moderne grammofoon muziek. Nieuws. 23.45 Gitaarspel (gr.). 23.55-24.00 BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.15 Lichte muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.20 Kamermuziek. 14 00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Lichte mu ziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Duitse les. 16.24 Kamermuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muziek. 17.45 Volks muziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de sol daten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Amusementsmuziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte muziek. 19.50 Syndikale kroniek. 20.00 Klassieke muziek. 20.45 Chansons. 21.30 Jazzmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Ame- mundt uit- De levendige Mollie Ralston een voortdurende bedreiging voor zijn omgeving vormt, omdat niet ge heel ten onrechte wordt gevreesd dat hij voornemens is nog meer slachtoffers te ma ken dan mevr. Boyle, van wier myste rieuze dood het publiek reeds in 'n grieze lig donker getuige is geweest. En nadat al len iedereen wantrouwend hebben beke ken en van de misdaad verdacht, wordt de echte schurk in het allerlaatste tafereel de revolver uit de hand geslagen, juist wan neer hij op het punt staat zijn aangekon digde nieuwe wandaad ten uitvoer te brengen. „JAN VAN DOMMELEN" is er volledig in geslaagd van deze thriller succesvolle opvoeringen te geven. Voor een groot deel moet dit te danken zijn geweest aan de uitstekende regie van mevr. M. Staereke- Lobry de Bruyn. Het best bleek dit uit het spel van B. Lauer en mevr. C. Huyboom, van wie wij nimmer zulke verrassende typeringen hebben gezien als de myste rieuze vreemdeling en de obstinate oude dame, die zij in deze voorstelling speelden. Mevrouw G. Tabernal was een voor treffelijke mis Caseuell; als gepensio neerde Engelse majoor blonk F. Dort- rikaan.se volksmuziek. 22.35 De zeven kun sten. 22.50 Absurd. 23.00 Nieuws. 23.05 Muzikaal perspectief. 23.55 Nieuws. 24.00- 0.10 Berichten voor de zeevaart. VOOR MAANDAG NTS: 19.30 De Ijsman, film (Comedy Caper) 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal en weer- overzicht. 20.20 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Verbond. 20.30 Ballast der wanhoop (Lie- boat), Hitchcockfllm (14 jaar en ouder). 22.00 Ver kenningen per Sateliet (Exploring by Satellite) wetenschappelijke film. 22.30—22.35 Journaal. VOOR DINSDAG I Maurice Marechal, een bekende Franse wis. 14.00-14.25 Schooltelevisie: Engel- cellist, is gisteren op 72-jarige leeftijd ge- se les. AVRO: 19.30 Combo, programma storven. werd door mevrouw A. Dortmundt ook al op het eerste plan gebracht, waarbij zij in J. Dortmundt als Giles Ralston een uit stekende partner had. R. Tirolff was vol doende als de jeugdige Christopher en H. Vening was op zijn best in de slotscène, waarin hij als de snode dader wordt ont maskerd. Terecht behaalden deze opvoe ringen bij het publiek een groot succes en het was even billijk dat de spelers hun re gisseuse aan het slot in deze bijval lieten delen. JAN VAN DAM voor jonge mensen. NTS: 20.00 Journaal. I AVRO: 20.20 Uit de school geklapt, een educatief programma. 20.55 Televizier. 21.10 Naked city, film. 22.00 Confronta tie: De verslaafden aan narcotica in de Verenigde Staten. NTS: 22.45-22.50 Jour naal. Marechal, die in Dyon geboren werd, studeerde aan her Parijse Conservatorium. Na de eerste wereldoorlog gaf hij concer ten met de Concerts Lamoureux. Hij trad ook als solist op met een aantal beroemde symfonieorkesten. Woensdag zal de be grafenis in Dyon geschieden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6